Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) ShadowX válasza psg5 (#2500) üzenetére


ShadowX
őstag

Csúszik. Nagy és fém felülete van. Ráadásul viszonylag vékony is.

(#2502) rayoliviero válasza psg5 (#2500) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tok se ér sokat. Abban ejtettem le és azóta billeg a telefon az asztalon. Annyit ért, hogy karcmentes maradt a teló, de sokra megyek vele, ha meghajlott az egy méteres eséstől.

Nagy hibát követett el a gyártó ezzel a házzal.

Faterom a Note 4-et számtalanszor leejtette már és meg sem kottyan a telefonnak. A sokat szidott hajlós iPhone 6-ot betonra ejtettem, TPU tokban volt, a TPU tok elroncsolódott rajta, de a telónak semmi baja.

Ellenben a Nexus 6P akkor is elhajolhat, ha le sem ejti az ember, nem teszi be farmerzsebbe stb.

Ennek ellenére nagyon jó telefonnak tartom, megbízható, nem romlanak el. Normális hangminőség van telefonbeszélgetés alatt, nem úgy, mint az LG telefonoknál. ROM és kernel pedig rengeteg van rá.

LG-t biztos nem vennék. Idáig akárhány LG telefont próbáltam, mindegyiknél probléma volt a GSM és Viber hívás hangminőségével. A G4-gyel is, de már G2-nél is jelen volt a hiba. Sokszor a vonal túlsó végén nem értette a másik fél, amit a telefonba mondok. Emellett a G4-ből rengeteg alaplaphibás volt.
V10 topikban alig van pár ember, a hibák így kevésbé derülhetnek ki, nem egy népszerű telefon.

Ha később használtan el akarod majd adni, akkor a V10 nem fogja tartani az árát, még a Nexus 6P igen.

A V10 viszont biztos nem fog meghajlani, a Nexus 6P-nél viszont van erre esély, még leejtés nélkül is.

Én sem vagyok ügyetlen, de amikor nagyon siettem, kétszer előfordult az életemben, hogy leejtettem a telót.

(#2503) psg5 válasza rayoliviero (#2502) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikőtöknek!

Megerősödtem abban, hogy ez az egy (sérülékenység) lassan ami nagyon kontra sorba kerül.

Igen olvastam, hogy V10-et nem is szánták európába, ehhez képest meg is lepődtem amikor forgalomba került...

Ha Lumia 735-től nem sérülékenyebb akkor megvagyok. Azt én is ejtettem már le párszor és igazából max ha a sarkára esett pici hajszálkopás látszott/látszik.

Hajaj nem tudom.

F.K.T.

(#2504) psg5 válasza rayoliviero (#2502) üzenetére


psg5
veterán

Bár ez az elhajlás rémisztő...mégis van alapja a keringő youtube videónak meghajlításról?

Olvasom, hogy áprilisban vásárlás előtt pont ettől tartottál...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2505) cuebler válasza psg5 (#2504) üzenetére


cuebler
senior tag

nem kanál ez... ;] mondjuk elsősorban a magamfajta irodistáknak való, ahol a telefonra legveszélyesebb tárgy a gemkapocs.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2506) psg5 válasza cuebler (#2505) üzenetére


psg5
veterán

...félig én is irodista vagyok, de azért járok ide oda... :N csinálok ezt-azt :)

F.K.T.

(#2507) rayoliviero válasza psg5 (#2504) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, már akkor tartottam tőle.

Itt írnak, akiknek meghajlott.

Nekem a hangerő gombnál nem tök egyenes a keret lefutása. Plusz még lehet benne valami láthatatlan hajlás is, mert billeg az asztalon tokban, tok nélkül és kijelzővel lefelé is. Most ha írok egy üzenetet például az asztalon lévő telón, akkor az billeg (kopog a jobb alsó sarka, ahogy hozzáverődik az asztalhoz), ez a leejtés óta van.
Ha most benézek az asztalon lévő telefon alá, akkor a telefon bal oldala az asztalon fekszik, a jobb alsó sarka az asztal felett van pár mm-rel, nem ér asz asztalhoz.

Ezt leszámítva hibátlan, csak idegesítő ha leteszem az asztalra vagy írok rajta üzenetet az asztalon, érzem, hogy billeg.
Emiatt ha egyszer el fogom adni, akkor adhatom olcsóbban majd.

Jöttek azzal, hogy a toktól hajlik meg, csak a gyári toktól nem. Volt aki írta, hogy neki a Google gyári tokban is meghajlott.

Nem igazán értem, hogy egy tokban pont, hogy meghajlik, holott annak védenie kellene. Nekem is tokban hajlott meg. Lehet ha tok nélkül ejtem le, akkor kicsit karcos lesz, de nem hajlik meg. :D

[ Szerkesztve ]

(#2508) cuebler válasza rayoliviero (#2507) üzenetére


cuebler
senior tag

egy finom reszelgetés a megfelelő helyen javítja a stabilitást - és rontja az eladási esélyeket ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2509) rayoliviero válasza cuebler (#2508) üzenetére


rayoliviero
veterán

Vagy egy kis préselés, éjszakára ráteszek egy pár nehéz lexikont. :DDD

(#2510) rayoliviero válasza psg5 (#2504) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az enyém is csak ennyire hajlott meg. Pont ez a "tünet" nálam is.

(#2511) ShadowX válasza rayoliviero (#2507) üzenetére


ShadowX
őstag

A toktól elhajlást azért tartom hülyeségnek, mert a szilikon képtelen ekkora erőkifejtésre, míg a merev műanyag tokok pont a merevségükből adódóan képtelenek erre. Nem tudom nálad mi okozhatta, de egy méter magasról eséstől még nem kellene meghajlania. A hajlítós videókon is olyan erővel hajlítják, hogy azt reprodukálni valós életben is nehéz.

Garanciás még? Mert akkor visszaküldeném. Mivel más külsérelmi nyom nincs rajta, így cserélhetik is akár.

(#2512) psg5 válasza rayoliviero (#2507) üzenetére


psg5
veterán

Nem túl bizalomgerjesztő. Ha szabad szemmel nem látni nem ér meg egy garit? Vagy erre hiába?

F.K.T.

(#2513) cuebler válasza ShadowX (#2511) üzenetére


cuebler
senior tag

hacsak nem olvassák ők is a fórumot :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2514) rayoliviero válasza ShadowX (#2511) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem tudom én sem, kb. a hátlapjára esett pont, úgy emlékszem. És egy méter magasból.

Garis, csak a Jemila GSM-hez, de a Huawei is elfogadja az ott kiállított számlát.

Csak debreceni vagyok és tiszta macera. Futárral tudnám megoldani, de annyi ideig nem szeretném nélkülözni a telót. Főleg, hogy tudom, hogy a Huweinek a Telemax a szerviz partnere, akkor ők javítanák. akik gondolnak egyet és visszadobják.

Főleg ezt könnyen, mivel ránézésre meg nem mondod róla, hogy hajlott. Az pedig nem érdekelné őket, hogy letéve az asztalra lehet érzékelni a hajlást.

(#2515) psg5 válasza rayoliviero (#2514) üzenetére


psg5
veterán

Azt miből gondolod, hogy a Huawei is elfogadja? Bemondtad az Imei számot?
Kíváncsi lennék, mert akkor elvileg ők tényleg Magyarországra szánt verziót adnak el jó áron. (egyébként szerintem nem...)
S itt jön a különbség, hogy a Telemax a bolti "gari" okán szervizel vagy gyártói gari okán.
Ha bolti, akkor nem tudnak alkatrészt, meg a javítást a bolt fizetné ami miatt utángyártott dolgok kerülnének bele vagy az elhajtás, termék visszadobása,
ha viszont gyári gari és, akkor a Huawei fizeti és minden megy szépen. No nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2516) cuebler válasza psg5 (#2515) üzenetére


cuebler
senior tag

mármint hogy európába szánt verziót, mert ugyanaz a kettő a huawei szempontjából. nekik az a lényeg, hogy az imei eu-régiós legyen, onnantól két év gyári gari

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2517) rayoliviero válasza psg5 (#2515) üzenetére


rayoliviero
veterán

Európai készüléket árulnak általában a jobb GSM boltok. A Huawei 2 év garancia feltétele, hogy európai legyen a készülék és legyen róla számla. Ezt telefonon mondta a Huawei nekem, amin keresztül kértek IMEI-t, hogy le tudják ellenőrizni, hogy európai készülékről van-e szó. És európai, így érvényes rá a Huawei gari. Huawei gari=Telemax, mert ők szervizelik.

És mindezt vétel előtt ellenőriztettem le, elkértem az IMEI-t az eladótól.

Emellett természetesen van bolti garim is közel egy év. De ha a boltba küldeném, akkor ők is a Telemaxhoz küldenék. Azért, mert a bolt adott hozzá Telemaxos garipapírt is.

[ Szerkesztve ]

(#2518) psg5 válasza cuebler (#2516) üzenetére


psg5
veterán

Nem egészen, mert hiába európai, ha nem magyarországra szánt, akkor nem futott keresztül a magyar importőrön így nem lesz aki a Telemaxnak fizessen a Huawei részéről...

#2517) Gazsi00. Ha ezt mondták akkor rendben...Nyilván valamelyik európai importőr majd euróban kifizeti a garis költségeket a Telemaxnak. Gondolom... ha így van, akkor vége a hivatalos boltoknak.

Persze hogy a Telemaxba küldenék, de ahogy írtam nem mindegy, hogy mi miatt küldik (gyári vagy bolti gari miatt), szerintem...

Hogy tudtad elkérni előre az Imei számot? Simán kibontották és bemondták telefonba?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2519) rayoliviero válasza psg5 (#2518) üzenetére


rayoliviero
veterán

Pár napos használt volt a telóm, az eladótól kértem el Hardveraprón az IMEI-t. De mintha a dobozra is rá lenne írva. Szóval bontatlan telefonnál is működhet ez a dolog.

(#2520) cuebler válasza psg5 (#2518) üzenetére


cuebler
senior tag

nekem meg ezt írták e-mail-ben a huawei ügyfélszolgálatától. akkor most...?

(#2519) Gazsi00: igen, rajta van a dobozon. én konkrétan ki sem bontottam a sajátomat, amíg a huawei nem igazolta vissza a kódot. addig ivott egy kávét szegény futár ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2521) psg5 válasza rayoliviero (#2519) üzenetére


psg5
veterán

Na most akkor te használt telefont vettél a Jemilagsm-től?

#2520) cuebler: ha ezt írták, nyilván így van. tedd el a levelet gariztatós időkre s legyen belőle másolat. :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2522) ShadowX válasza rayoliviero (#2514) üzenetére


ShadowX
őstag

A telemax-al az a baj, hogy a legtöbb készüléket tényleg visszadobják semmi indokra hivatkozva. Azonban mivel 100-ból 95 ember elfogadja ezt a hozzáállást, így ezt a gyakorlatukat folytatni is fogják. A maradék 5 ember pedig harcol az igazáért és az esetek többségében meg is van az eredménye, mert megjavítják, cserélik a készülékeiket. Fel nem foghatom, hogy ilyen hozzáállású szervízzel hogy szerződhet bármelyik gyártó.

Ha tényleg rendes garancia van rá, én megpróbálnám személyesen leadni, és dokumentáltatni a helyszínen az elhajlást (megmutatni mire gondolsz és beleíratni az átvételi lapba). Tény, hogy idő, de nem éppen olcsó készülék.

Nekem amúgy eddog egyszer esett le, kb. mellmagasságból (edzőteremben kiverték a kialakított tartóból), de nem lett baja.

(#2523) rayoliviero válasza psg5 (#2521) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem a Jemila GSM-ről, hanem egy magánszemélytől vettem a Harveraprón (itt a Prohardver apróján). A magánszemély vette előtte pár nappal a Jemila GSM-től.

ShadowX: Nekem nem volt szerencsém az eséssel. Felutazni kétszer nem olyan olcsó nekem Budapestre. Főleg, hogy nem 100% a javítás, így nem vágok egyelőre bele. Max eladás előtt elgondolkodok rajta, vagy eladom így, 10-20 ezer Ft-tal olcsóbban. Van akit nem érdekelnek ilyen hibák, csak az fontos neki, hogy olcsóbb legyen. arról nem beszélve, hogy garis is, így aki Pesten lakik úgy meg tudja javíttatni.

Amíg ez a telóm marad, kénytelen leszek megbarátkozni azzal, ha leteszem az asztalra, akkor billeg.

Nem is vagyok amúgy 100%-ig biztos benne, hogy az eséstől hajlott meg. Lehet már előtte is meg volt hajolva. Csak lehet most figyeltem fel rá, mivel esés után vizsgálgattam minden részét. Monjuk ha letszem az asztalra és billeg, azt szerintem észrevettem volna, ha nem figyelem is.

A Youtube videósnak normál használat során lett ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#2524) psg5 válasza ShadowX (#2522) üzenetére


psg5
veterán

Ha rendes gari is van rá elhajthatják, mert nem gyári eredetű a hiba, hanem nem rendeltetésszerű használat, hisz leesett...
Ettől függetlenül - kihangsúlyozottan szerintem - amit leírtam, azért hajtják el a bolti garis telefonosokat...

Nem a gyártó szerződik, hanem a magyar vállalkozás keresi meg a gyártót, hogy ő itt van és ilyen szervízháttere van és szerződjenek és túl sokan nem szoktak márkákhoz jelentkezni. (monopólium).

#2523) Gazsi00: Értem. Megkérdezhetem miért adta el az illető a pár napos telefont?

#2520) cuebler: Lehet így bevállalok én is egy sufni gsm boltot. Te hol vetted?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2525) ZolkoW


ZolkoW
őstag

a tokokkal gondolom azért lehet "baj", mert mikor felügyetlenkedik / lefejtik a tulajok, akkor valójában ők hajlítják meg a készüléket.. szóval minél merevebb és passzentosabb a tok, annál nagyobb az esély erre.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#2526) rayoliviero válasza psg5 (#2524) üzenetére


rayoliviero
veterán

Mert nagy volt neki a mérete, ezért adta el a Mate 8-at is, nem tudta egyiket sem megszokni.

ZolkoW: Az enyém nem annyira merev tok, nagyon könnyen lejön. Kizárt, hogy a leszedéstől vagy rárakástól meghajoljon.

[ Szerkesztve ]

(#2527) psg5 válasza rayoliviero (#2526) üzenetére


psg5
veterán

Én meg már az ötödik boltban voltam, hogy próbálgassam a méreteket zsebbe kézbe még vásárlás előtt :) Igaz sajna élőben Nexust sehol nem tudtam nézni csak hasonló méretűeket.

F.K.T.

(#2528) cuebler válasza psg5 (#2524) üzenetére


cuebler
senior tag

mobilkereskedes-nél. mondjuk azóta mintha valakit olvastam volna vagy itt vagy az 5x topikban, hogy nem európai készüléket kapott, szóval azért csak ésszel tolni a bizniszt...

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2529) rayoliviero válasza psg5 (#2527) üzenetére


rayoliviero
veterán

Innen szoktak többen vásárolni a fórumról. Más telókat is.

Megnézni nem tudom, hogy hol tudnád. Max megkérsz egy fórumtársunkat, hogy mutassa meg neked az övét.

(#2530) cuebler válasza cuebler (#2528) üzenetére


cuebler
senior tag

bocsi, félreinformáltam. nem volt semmi gond a készülékkel, csak kicsit más verzió volt, de ugyanúgy európai... elnézést a bolttól is, ha rossz hírüket keltettem volna, remélem, kárpótolja őket, hogy mindkét utolsó nexust náluk vettem :B

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2531) psg5 válasza rayoliviero (#2529) üzenetére


psg5
veterán

Jah nem érdekes, hogy nem láttam élőben csak arra akartam célozni, hogy milyen fura, hogy valaki vásárlás után döbben rá, hogy nagy egy telefon, sőt, úgy hogy előtte már volt egy nagy telefonja...
Tuti csak a leesés óta van a meghajlásod...?

#2530) cuebler: kicsit más verzió de európai? Mi van?
Mégis milyen sűrűn veszel telefont? A cég aki üzemelteti a mobilkereskedes.hu-t 2015 áprilisában alakult (vagy jött létre egy másik helyett)...A képviseletre jogosult tagja (ügyvezetője) pedig: Abdel-Rahman Mahmoud Yassin...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2532) Draken válasza psg5 (#2527) üzenetére


Draken
őstag

Árkád MM-ben szerintem még van 5x meg 6p is, én múltkor ott nyomogattam meg újra. Ami a vásárlást illeti (én nagyon hezitálok hogy 6p vagy új széria), nála is tehetsz egy próbát, kb expansys ár -10e körül kapható az eladónál

[ Szerkesztve ]

(#2533) cuebler válasza psg5 (#2531) üzenetére


cuebler
senior tag

mostanság sűrűn vettem:
2015.11 nexus5x
2016.06 nexus6p
azért is próbáltam lehetőleg gyári garos telefont venni, hogy ne legyen gondom a sufni gsm megszűnésével. civilben cégekkel foglalkozom, úgyhogy meglehetősen óvatos vagyok ezen a téren... ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2534) psg5 válasza cuebler (#2520) üzenetére


psg5
veterán

Jah azt nem is írtam, hogy már két gsm bolttal leveleztem és mindegyik helyen egyértelműsítették, hogy nem lehet regisztrálni gyártói garira, mert bár európai de nem itthonra szánt készülék...

#2533) cuebler: vagyis tapasztalatod gari terén neked sem lehet még...reméljük a gyári garit (egyébként te mivel magyarázod a nagy árkülönbségeket hivatalos és sufni boltok közt?)
jó lenne valaki aki ilyen helyről vett és 1,5 év után hiba lett mi történt leírná mi volt.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#2535) rayoliviero válasza psg5 (#2531) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lehet korábban is volt már, de akkor meg a normál használttól hajlott meg, mert nagyon vigyázok mindenemre. Az még szerintem rosszabb, ha már a normál használattól is meghajlik.

#2536: Az szerintem biztos, hogy nálam. :K

[ Szerkesztve ]

(#2536) psg5 válasza rayoliviero (#2535) üzenetére


psg5
veterán

Nem úgy gondoltam, hogy nálad hajlott meg...

F.K.T.

(#2537) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

Tegnap lettem én is tulaja egy 32gbos verziónak(edigital) , egy S7edge készüléket váltott le, és nem bántam meg.
Egy olyan kérdésem lenne, hogy érdemes az utolsó betat felrakni, vagy már lassan itt a végleges N?

[ Szerkesztve ]

(#2538) ShadowX válasza Criton (#2537) üzenetére


ShadowX
őstag

Én most azt használom. Stabil és gyors. :)

(#2539) Viper26 válasza Criton (#2537) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem jön az hamarosan. :)

Pixel 7 | FR955

(#2540) dejvid8


dejvid8
őstag

Srácok, elülső farmerzsebben hogy fér el a telefon? (nem lóg ki a teteje, vagy ilyesmi?)
185 centi magas vagyok, vékonyabb típus, szóval olyan normál méretű nadrágokat is hordok.
M8 simán elfér, van is hely még jóval.
MediaMarkt-ban nem nagyon merem a zsebembe rakosgatni, még lesokkolóznak ott :DDD

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#2541) cuebler válasza dejvid8 (#2540) üzenetére


cuebler
senior tag

168 és nem lóg ki (mármint a telefon :DDD ). más kérdés, hogy a guggolást kerülöm a telefonnal a zsebben.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2542) ShadowX válasza dejvid8 (#2540) üzenetére


ShadowX
őstag

Én 183 cm vagyok, 82-83 kg. Előtte M8-am volt. Az elfért, ezt nem merem elrakni. :( A nagyobb telefonok hátránya, ez van.

(#2543) Viper26


Viper26
nagyúr

http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=55985
Remek.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#2544) cuebler válasza Viper26 (#2543) üzenetére


cuebler
senior tag

[link]
inkább a felhasználók hülyesége az, ami védhetetlen... :W
ja közben végigértem a cikken is, a végén benne van az általam is linkelt info. de ez a cikk megint arról szól, hgy miért is érdemes a nexusnál maradni :R

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#2545) ShadowX válasza Viper26 (#2543) üzenetére


ShadowX
őstag

Én azon csodálkozok, hohy ezek nem gyakoribbak. Már mióta tart az okostelefon őrület, de nem sok ilyenről lehet hallanai, pedig az emberek nagyon sok privát jellegű dolgot tárolnak a telefonjaikon.

(#2546) Barto válasza rayoliviero (#2523) üzenetére


Barto
aktív tag

Eddig nem foglalkoztam a hajlással nem éreztem. De most, hogy írtátok, és megnéztem a videót, amit linkeltél, elkezdtem vizsgálni a telót. És a sajnos nekem is azt a jelenséget produkálja, mint a videón, csak nem akkora mértékben. :-( Ugyan azon a sarkon...
Felvetődött bennem egy kérdés: ebben az irányban rossz a telefon merevsége, vagy ha valaki balkezes, akkor neki a másik sarok felől görbül? (Bal zseb használat, stb.)
A telefon nem repült, átlagos körülmények között használt, először bőrtokban tartott, most Huawei műanyag/szilikon keret/tok védi. Nem túl merev.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#2547) bolondember válasza Viper26 (#2543) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

[link]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#2548) Criton válasza ShadowX (#2538) üzenetére


Criton
veterán

Miért van az, hogy nem látom a telefont a béta oldalon? Azt írja nincs eszkozom a teszteleshez... Ha sikerül a betat valahogy felrakni, OTAn ugyan úgy megjon a végleges?

(#2549) ShadowX válasza Criton (#2548) üzenetére


ShadowX
őstag

Regisztráltad az eszközt beta teszteléshez? Amint regisztráltam, kb. 2 percre rá jött a frissítés.

Eddig az van beígérve, hogy a beta is frissül a véglegesre.

(#2550) Criton válasza ShadowX (#2549) üzenetére


Criton
veterán

A regisztrációs oldalon írja nekem hogy nincs támogatott eszkozom.

Jogosult eszközei

Jelenleg sajnos nincsenek jogosult eszközök rendelve ehhez a Google-fiókhoz

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.