Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ha már mindenki a hs-ét mutogatja akkor itt az enyém is:[link]

(#3602) natë válasza Just_Reboot (#3601) üzenetére


natë
nagyúr

Jó is a fehér az amolednek ;]

(#3603) ShadowX válasza Just_Reboot (#3601) üzenetére


ShadowX
őstag

Na ez szép. :)

(#3604) ßrainiac válasza Just_Reboot (#3601) üzenetére


ßrainiac
addikt

Talan ez az egyetlen eddig ami franko, bar en megmakkannek szinek nelkul :)

(#3605) w333 válasza BeastMode (#3600) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... 450 pénzt megér (elég pontos is) gondolom WU a legjobb ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3606) ßrainiac válasza w333 (#3605) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem az ingyenes idokep tunt eddig a legkoltseghatekonyabbnak, mert 450-be sem kerul es pontosabban irja a dolgokat, koszonhetoen annak h keruletre pontosan beallithatod, hol nezze az idojarast.

[ Szerkesztve ]

(#3607) w333 válasza ßrainiac (#3606) üzenetére


w333
félisten

Ez is beállítható kerületekre + full magyar :D

időkép is jó (csak túl sok a reklám és a widget néha nem frissül) :((

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3608) natë


natë
nagyúr

Custom 7.0 romoknál nálatok is a top 3-ban van az android system, android OS?

(#3609) winbox válasza natë (#3608) üzenetére


winbox
senior tag

Tegnap estére nekem 1. helyen állt fogyasztásban a kijelző előtt 4óra SOT-al, eddig nem is figyeltem. :F

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3610) ShadowX válasza natë (#3608) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem normál és custom romomnál is, mindegy mit csinálok. Kicsit kezd már idegesítő lenni, mert 5.0 óta így van.

(#3611) BeastMode válasza w333 (#3605) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem pénz érte.
Aha, én is a WU-t használom.

(#3612) w333 válasza BeastMode (#3611) üzenetére


w333
félisten

:R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3613) ShadowX


ShadowX
őstag

A nagy oldalakon kint vannak a Pixel és Pixel XL értékelések. :U

(#3614) winbox


winbox
senior tag

Tegnap este felraktam a #34-es francot, ugyanazzal a használattal ma jött az 5 óra SOT, kis játék, sok net, videó. Ez már tetszik :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#3615) natë


natë
nagyúr

Nova vagy action launcher? Nem tudok dönteni...

[ Szerkesztve ]

(#3616) rayoliviero válasza natë (#3615) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nova.

(#3617) w333 válasza natë (#3615) üzenetére


w333
félisten

Nova ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3618) dejvid8


dejvid8
őstag

Na, akkor így 3 nap használat után leírnám a véleményem. (Elég hosszúra sikeredett, bocsi :B )

Először is: a telefon gyönyörű. Már az előző telefonomon (M8) is mindig csodálkoztam, hogy milyen szép, hát a 6P még jobban ámulatba ejt. Az elején az a komoly fekete, hátul pedig az aluminium-fekete kamerasáv kombó nagyon-nagyon badass. Nem fogom tokban hordani, mivel nem látom értelmét. Csupán egy olyan kihúzhatós "pounch" tokot vettem, amibe bele lehet csúsztatni, így zsebben hordva az véd. A telefon használata közben pedig megpróbálok rá vigyázni. Az M8-at is ilyen módszerrel használtam, és 20 hónap alatt nem sikerült egyszer sem leejteni vagy megütni, szóval bizakodó vagyok. Ja, meg tettem rá Tempered Glasst a biztonság kedvéért.
A méretét tekintve, hát, nagy. De azt kell mondjam, hogy már meg is szoktam. Kicsit féltem előtte, hogy nem fogom tudni megszokni, de tévedtem szerencsére. Sőt, mostmár nem is tudom elképzelni, hogy a jövőbe 5,5" alá menjek, annyira jó a nagy kijelző. (Több előnye van,mint hátránya jóval).

Kijelző: Gyönyörű a kijelző, remek színek, és egyelőre a fényerőt is elégnek érzem(nyilván,mivel csak nyáron lehet kérdéses).Az AMOLED nagyon tetszik, az IPS FHD is szép volt, de az AMOLED QHD még erre is rátett egy lapáttal. Na meg a minimális fényerő végre nem égeti ki a szemem éjjel, mint az IPS-nél.

A rendszer. Mit is mondjak? Pont ilyenre vágytam. Egyszerű, stock, letisztult, semmi felesleges app, csak a google appok és amit én rárakok. Imádom. Smooth az egész, M8 után érezhetően gyorsabb mindenütt (persze az M8 már kiöregedett picit).

Zene: Kezdjük a sztereó hangszórókkal. Persze ez nekem nem ismeretlen a Boomsound után. Megszoktam már hogy jó minőségű hang szólal meg a telefonból, és ezt a 6P is tudja követni. Hangos, mélyek vannak, talán kicsit a Boomsound tisztább, de ez is teljesen jó.
Fülhallgató kimenet: Na ez volt az egyik legkérdésesebb pont a vásárlás előtt, mivel eléggé zeneb*zi vagyok. Az M8 hihetetlen módon meg tudta hajtani a fej/fülhallgatókat, magasra is tette a mércét. Így nem várhattam el hogy olyan legyen, és sok helyen is olvastam hogy a 6P azért nem erről híres.
Kipróbáltam a HTC fülhallgatómmal, és jobb mint amire számítottam. Egy darabig jó lesz, szépen meghajtja ez is (Talán a 6P-n a max hangerő az M8-nál a Max -3 fokkal egyezik meg).
Az AKG fejhallgatómat már tényleg nehezebben hajtja meg, de azt nem is használom annyit mint a fülest.
Mindenesetre egy darabig jó lesz, ez miatt nem fogom rootolni. Terveim szerint majd veszek olcsó pénzért egy Fiio erősítőt, és meg lesz oldva(az amúgy sem vészes dolog).

Kamera: Nagyon sokat vártam el tőle. Mindenhol azt lehet olvasni, hogy az egyik legjobb kamera, remek képek, videók. Hát, azt kell mondjam, hogy ez valóban IGAZ. Magyarul: le vagyok döbbenve a kamerán, hogy mennyire szuper. M8 után megváltás. A HDR+ tényleg valami csodát művel, kit érdekel hogy másfél másodperccel tovább tart a kép készítése. Engem nem, ha az eredmény gyönyörű lesz.
Tegnap voltam a városban kicsit fényképezgetni, egy másfél órát végig kattingattam. Az alap fényképező alkalmazással nem sok képet csináltam, hanem a Manual Camera appot használtam. Tetszik, hogy tényleg mindent be lehet állítani. Ja, és végig RAW+JPG-ben fényképeztem, szóval egyelőre azon is le vagyok döbbenve, hogy a RAW-ot mennyire lehet manipulálni... Olyan képet hozok ki belőle, amit csak akarok. Mutattam is pár ismerősömnek, akik eddig nem nagyon hallottak a RAW formátumról, hát az áluk lent volt nekik is... Ja, meg az előlapi kamera? Mikor mutattam nekik egy selfiet, nem nagyon hitték el hogy az előlapival csináltam... Tiszta, éles, nem láttam még ehhez foghatót.
Egy kicsi a videózásról: Tudom hogy unalmas, hogy mindig mindenütt dicsérem, de nem tudok mást mondani itt sem. A videóképességek is teljesen jók, videóztam 4K-ban stabilizátor nélkül, itt is csak minimálisan remeg be a kép, viszont a minősége tényleg elképesztő. Videóztam FULL HD-ben, itt már használtam az EIS-t.
Őszintén, ha nem tudnám hogy ez EIS, azt mondanám hogy OIS-el van stabilizálva. Remek munkát végez az EIS, séta közben sem remeg be, és semmilyen más esetben sem. Valószínűleg így fogom használni a jövőben, FULL HD EIS-szel. Kevesebb helyet is foglal, teljesen stabil, és a minőség elég nekem, úgy sincs semmilyen 4K megjelenítőm, csak FULL HD.
Ja, meg egy két szó a 240fps slow-mo-ról. Ez volt az egyik fícsör, ami miatt leginkább vártam a telefont. Tényleg nagyon durva. Egyelőre csak autókat videóztam így, de vannak különféle terveim: Kutyaugatás, csirke kotkodálás, lufi tele vízzel kippukkasztása stb stb... Jó móka lesz.
Szóval a kamera nálam apszolút csúcskategória.

Akkumulátor: Soha nem voltak nagy elvárásaim az akkumulátorral szemben. Egy napot kibír úgy, ahogy én használom. És nekem az elég. A töltővel amúgysem tart sokáig feltölteni, szóval tényleg nem nagyon izgat, hogy húúú csak egy napot bír ki, xy telefon pedig másfelet-kettőt.

Szóval, összességében nagyon-nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal eddig. Minden téren apszolút csúcskategória, pár játékot próbáltam, hibátlanul futottak, a rendszer hibátlan, kamera, multimédia úgyszint.
Minek ide Google Pixel, ha egy 6P-t megvehet az ember fele annyiért?

Köszönöm ha elolvastátok, kicsit talán hosszúra sikeredett. De na, előtört belőlem Petőfi. :))
Peace!

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#3619) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
akik régen használják a telót, van valami negatív? esetleg széria hiba? amoled rózsaszínesedés, beégés?
meddig kapja meg az androidokat?
nem kényelmetlen a nagy kijelző?

Xbox One: bandymnc

(#3620) ßrainiac válasza bandi0000 (#3619) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az egyik valaszert csak 1 hszt kell visszabb menni ;]

"A méretét tekintve, hát, nagy. De azt kell mondjam, hogy már meg is szoktam. Kicsit féltem előtte, hogy nem fogom tudni megszokni, de tévedtem szerencsére. Sőt, mostmár nem is tudom elképzelni, hogy a jövőbe 5,5" alá menjek, annyira jó a nagy kijelző. (Több előnye van,mint hátránya jóval)."

(#3621) bandi0000 válasza ßrainiac (#3620) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, meg beleolvastam az összefoglalóba is :D

mi a helyzet ezzel a meghajlással? mitől hajlott meg? jellemző?

Xbox One: bandymnc

(#3622) natë


natë
nagyúr

Próbálgattam franco kernelét...hááát nem fogott meg. A Stock kernellel is jobb az üzemidő.
Ti mit tapasztaltatok?

(#3623) BeastMode válasza natë (#3622) üzenetére


BeastMode
őstag

Azt, hogy a Pure Nexus ROM a saját kernelével jobban muzsikál, mint a stock rendszer:D

(#3624) natë válasza BeastMode (#3623) üzenetére


natë
nagyúr

A Simple AOSP szimpatikusabb, próbáltam mindkettőt, ahhoz kellene custom kernel.

(#3625) BeastMode válasza natë (#3624) üzenetére


BeastMode
őstag

ElementalX?

(#3626) bandi0000


bandi0000
nagyúr

azt tudni hogy pl egy mediamarktos 6p t hol szervizelik?

ha jól látom nem hajlik, hanem a fém tud benyomódni, ezt javítanák esetlegesen?

Xbox One: bandymnc

(#3627) ßrainiac válasza bandi0000 (#3626) üzenetére


ßrainiac
addikt

Az hogy be van nyomódva, nem igazán befolyásolja a használatot, abszolút együtt lehet vele élni.

Az enyém is ilyen volt, én konkrétan hetekig észre sem vettem.

(#3628) bakkir


bakkir
tag

Mobilkereskedes és a mobilcorner weboldalán most nincs raktáron, honnan érdemes még (olcsón) eu imei-s számlával ilyen telót venni?
Másrészt a fent említett oldalak mennyire jók? mert ezeket szoktátok ajánlani. Ők is gyári garanciát adnak?
Előre is köszi

(#3629) gulb


gulb
senior tag

Nah kinek telepszik mar a 7.1?;) Reggel beszamolok mit kaptunk az 1.2Gb csomagba;)

(#3630) BeastMode válasza gulb (#3629) üzenetére


BeastMode
őstag

Kíváncsi vagyok rá, hogy mit mondasz:)
Délután fel akarom rakni.

(#3631) tibee77 válasza gulb (#3629) üzenetére


tibee77
őstag

Nekem most települt( beta program).Meg is lepödtem mikor lättam az update meretet, 1.2 gb. :C

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#3632) gulb válasza tibee77 (#3631) üzenetére


gulb
senior tag

Majd azon is megfogsz hogy semmi ujat nem taoasztalsz csak long presss re elougro opciokat...ahh

(#3633) Dexxter182


Dexxter182
tag

Nekem már felment a 7.1.1 és van benn egy érdekes dolog, a Developer option-ben:

OEM unlocking (Allow the bootloader to be unlocked)

Ez azt jelenti amit gondolok?

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3634) ShadowX válasza Dexxter182 (#3633) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez eddig is benne volt. Ezt aktiválni kellett, hogy nyitni tudd a bootloadert.

(#3635) natë válasza Dexxter182 (#3633) üzenetére


natë
nagyúr

Ez benne van a 7.0-ban is.

(#3636) Carline válasza Dexxter182 (#3633) üzenetére


Carline
őstag

Eddig is benne volt. Ahhoz hogy ne legyen lezárt a bootloader ennek bekapcsolva kell lenni. Azután tudod fastboot-al valóban unlockolni a fastboot oem unlock paranccsal.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3637) dud998 válasza gulb (#3629) üzenetére


dud998
őstag

Nekem most telepedik felfele! :DD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3638) bakkir válasza dud998 (#3637) üzenetére


bakkir
tag

Ujjlenyomatós gesture-t kapni fog?

(#3639) Dexxter182 válasza bakkir (#3638) üzenetére


Dexxter182
tag

Jó lenne igen kényelmes, Honor-on hazsnáltam.
De itt nem találkoztam vele.... sajnos.

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

(#3640) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ez az új build mindenkinek lejön idővel? Vagy esetleg fel kell iratkozni valamilyen béta tesztelőnek? :D

[ Szerkesztve ]

(#3641) ShadowX válasza bandi0000 (#3626) üzenetére


ShadowX
őstag

Szerintem ugyanúgy a TMX, mint bármely más magyar 6p-t.

(#3642) Carline válasza ForRedGlory (#3640) üzenetére


Carline
őstag

Nem kell feliratkozni.
7.1 preview factory image: [link]
7.1 preview OTA image: [link]

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#3643) ForRedGlory válasza Carline (#3642) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi, de közben sikerült feliratkozni is. Mondjuk kérdés helyett ráguglizhattam volna önerőből is. :D

Már elvileg jön is le az 1.2 GB.

[ Szerkesztve ]

(#3644) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Volt már valakinek szervízzel dolga? A Huawei hivatalos oldalán nem találom se a telefont, se valami kontaktot, akivel lehetne levelezni. Sajnos eddig sokszor panaszkodnak, hogy hívás közben alig hallanak valamit és olyan mintha egy dobozból beszélnék. Most rákerestem és úgy fest nem egyedi hibáról van szó. Valakinél szoftveresen kiikatatták a 6.0.1.-nél, de nálam nem ok. Most megpróbálom rootolni és kikapcsolni a noise-cancelling mic-ot aztán meglátom mi lesz, csak jó lenne ezt a kört megúszni minden újratelepítésnél.

Többen írtátok, hogy számla kell a szervízeléshez, de ha egy max egy éves telóhoz (amiről amúgy imei alapján megmondják meddig tart a gar) két év garancia tartozik miért szükséges? Volt már olyan eszközöm, amit anélkül is megcsináltak.

(#3645) SkyS1gn válasza gulb (#3629) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem is megjött ma :)

Ez a weather timeline bacik frissíteni a widgetet...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3646) dud998 válasza SkyS1gn (#3645) üzenetére


dud998
őstag

Nálam az Asszonynak is! ;] :D

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3647) Geeky válasza mcsabi84 (#3644) üzenetére


Geeky
csendes újonc

A TMX a hivatalos Huawei szerviz partner velük lehet beszélni. Ezért kell a számla is mert nekik kell beazonosítani nem pedig a Huawei-nek.
Ún. komfort szerviz létezik a Huawei-nél ami azt takarja, hogy posta pontokon leadható a készülék és házhoz viszik a megjavított készüléket ami nagyon meggyorsítja a folyamatot, a Huawei elmondása szerint olyan 5 napra tudja redukálni a szervizelést országosan.
Csak számlával egyébként 1 év garancia érvényes, amennyiben van hivatalos Huawei-es garancia lap amin 2 év szerepel akkor van gyártói 2 éves garancia.

There's no place like ~/

(#3648) rayoliviero válasza Geeky (#3647) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nekem azt mondták (felhívtam a Huaweit), hogy csak számlával is 2 év garancia van.

(#3649) gornn válasza rayoliviero (#3648) üzenetére


gornn
csendes tag

Ezt én is megerősítem: vagy számla, vagy pedig jótállási szelvény is elegendő a két év garanciához. Plusz feltétel, hogy EU-s készülék legyen. Ennyi :)

(#3650) Geeky válasza rayoliviero (#3648) üzenetére


Geeky
csendes újonc

Jogszabály szerint 1 év lenne de örülök ha így van mert csak számlám van. :DDD
Minden estre egy olyan helyen dolgozok ahol partner a Huawei tehát elég sokat találkozok Huawei-es emberekkel így erre mindenképp rákérdek majd. :))

[ Szerkesztve ]

There's no place like ~/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.