Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Bazz. Részvétem....

Egyébként homár gyanús poszt én elküldeném Hildának....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) GAbre válasza Bird (#1) üzenetére


GAbre
veterán

:R
?Bocs,az utolsó mondatot nem vágom!

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#3) Speeedfire válasza Bird (#1) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

+1 a homárnak

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4) Met


Met
nagyúr

A dobozon volt sérülés? Rendesen be volt csomagolva a cucc?
Mondta a GLS-es futár nekünk, hogy jó ha ragasztunk törékeny matricát a csomagra, Ő mondjuk figyel rá de a depoban már lesz@rják.

Ott hibáztak hogy aláírás nélkül otthagyták a csomagot és ha mondjuk sérült volt a csomag akkor ott helyben tudtatok volna jegyzőkönyvet felvenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5) Bird válasza GAbre (#2) üzenetére


Bird
addikt

Kolléga alant leírta.... Elküldeném az egész storyt képekkel a homar.blog.hu szerkesztőjének (Hilda), valamint egyúttal írnék a futárszolgálatnak is, jelezve, hogy nagy nyilvánosság elé vitted az ügyet. Én biztos, hogy a fogyasztóvédelemnél is bejelenteném....

Rákerestem a "Gls" szóra fenti blogon. Ajajjjjjjjjjjj. :W

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) Nordic válasza Met (#4) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Mit sem számít ,hogy aláírás van-e vagy nincs. nekem a csomagomat bedobták az udvarra(se csengetés se dudálás nem volt, pedig ketten is otthon tartózkodtunk). Rákérdeztem, hogy ugyan ezt meg hogy, ki vette át? Erre közölték e-mailben, hogy többször volt csengetve, senki nem válaszolt. Rákérdeztem ,hogy akkor ez a módi, hogy bedobom az udvarra, hátha a kutyám ki van engedve, és szétkapja a csomagot, és ráadásul az aláírás is kellene hogy átvettem, vagy valami. Erre már válaszolni se válaszoltak. Ennyit a GLS-ről. Ha netán közlöm velük, hogy a csomagon nem érkezett meg, szerintem akkor se csináltak volna semmit.

(#7) GAbre válasza Met (#4) üzenetére


GAbre
veterán

Volt rajta 1-2 nyomódás,de semmi hirtelennek tűnő nyomás.Sztem vmik szépen lassan nyomást helyeztek csomagra a törött plexi felől,vagy felől is 2 oldalt,és szépen szétnyomta a monitort.
De számomra fent említett biztosításhoz járó törékeny jelzésnek kezelésnek a nyomát se látom.
Nehezen nyomódhatott be doboz,mivel a pc ház majd "kitöltötte" a dobozt(azért került a ház széleihez habszivacslap 1-1).
Plusz monitorhoz is,és körberakták ruhákkal is.
Egy szót nem szólt gls a képekre,hogy kevés a csomagolás.

Nordic

Már bánom,hogy nem azt mondtam,h nem kaptam meg.
100ezer huf-ból kijött volna a monitor az alaplap,meg 1 új ház is talán.
Kíváncsi lettem volna ilyenkor mi van,de esélyes,h hasonló hozzáállás lett volna...

Az a baj,h nagyon megdolgoztatják otthon őket,nem 1x jött gls futár izzadva,meg "kapkodva" a sok meló miatt.
De mindíg korrekt volt velem.
De magyarba útközbe azt a telefont igazán megnyomhatta volna,h:"hello beraktam a csomagot házhoz,bocs siettem..."

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#8) Met válasza Nordic (#6) üzenetére


Met
nagyúr

Azért kellene az aláírás hogy egyrészt igazolva vannak hogy átadták valakinek a csomagot és ha esetleg kérdés akkor meg tudják mondani hogy ki vette át. Mert mondjuk a kolléga nem mondta annak aki várta a csomagot hogy átvette.
Nem is értem hogy egy futár hogy engedhet magának ilyet.

GLS-el szerencsére nincs ilyen rossz tapasztalatunk, csak a DPD-vel.
1 hétig állt náluk a depoban a cucc, megkérdeztük hogy mégis mi ennek az oka, az volt a válasz hogy nem volt elég csomag hogy arra menjen az autó :W
Pedig úgy van a szerződés hogy ma feladom, holnap az ügyfélnél van a csomag.

GAbre Az teljesen kizárható hogy nem eleve sérült cuccot küldtek?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9) total90


total90
veterán

Csak is DHL, velük van a legkevesebb gond.
DPD-vel volt perem is, hasonló szitu, csak nekem futár eltette a csomagot és aláírt helyettem.
Megnyertem a pert...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10) GAbre válasza total90 (#9) üzenetére


GAbre
veterán

Külföldi szitu szintén?
Én se kétlem,h nyernék,csak kérdés megéri-e az ügyvédi költség,a kivasalható összeg belőlük stb.
Eddig annyit tudok,h 6% illetéket minimum kell állnom,meg baranyából pestre fel az útját.(gondolom nem 1-2 alkalom)
És már szia 100ezer huf.

Avatar

(#11) Speeedfire válasza Bird (#5) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Van egy pár sztori fent. Hirtelen én csak a fényképezőgépesre emlékeztem.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12) Eastman


Eastman
őstag

...küldjem el a videót(amit azóta töröltem mivel azt mondták az nem az játszik)...

Nincs vinyód? Küldjek? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) #20655360


#20655360
törölt tag

"Arról nem beszélve,hogy valami rejtélyes oknál fogva,ahogy kivettem a videókártyát,megnézni nem lett-e baja,és simán leszedhettem a pci-e sínt a helyéről..."

Fájdalmas. :(

Részvétem. Bármelyikünkkel megtörténhet, most épp veled történt. Nagyon sajnálom! :(

(#14) kopi120


kopi120
tag

Mi szerződött GLS csomagpont vagyunk, szerencsére még nem fordult elő ilyen. Ennek ellenére én kikérném az átvételi bizonylatot, amit elképzelhető hogy a szerződött partneren keresztül ( webshop, csomagpont ) tudsz, utánna pedig úgy beperelném őket mint a huzat... Kétszer probálják meg kézbesíteni ha nem sikerül megy vissza a feladónak, mi az, hogy leteszik az ajtó elé...!!!??

(#15) sutykuru


sutykuru
tag

Kivel állsz szerződésben? A gls-el vagy az online felülettel?

(#16) kenwood


kenwood
veterán

Ha nincs komoly serules a csomagolason ,akkor a felado a hibas.
Gondold el,mi lenne,ha az ilyen ugyekre fizetnenek ?
Osszetorsz valamit ?Nem baj,feladod valamelyik havernak,aztan a gls majd kifizeti.
Kell egy kis zsebpenz?
Veszel par torott cuccot,es elkezded postazgatni a haveroknak.

Nyilvan az alairas hamisitasa mas teszta,de a torekeny kezeles valodi mukodeset nagyon kevesen ertik meg,fogadjak el.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#17) BiP válasza Eastman (#12) üzenetére


BiP
nagyúr

Én tuti nem töröltem volna semmit, amíg le nem zárul az egész, elvégre az is bizonyíték, ami egy esetleges perben jól jöhet alátámasztani a mondandót.

(#18) 8th


8th
addikt

'Azosztigen'. Havi 2-5 csomagot küldök GLS-el szerencsére még nem érkezett panasz egy vevőmtől sem. Az is igaz, hogy mindig úgy becsomagolom a portékát, hogy ha a vonószemre kötve húzzák el a címzetthez akkor is sértetlenül kapja meg. De ez akkor is durva. Odahamisítja az aláírást? Mégis mit gondolt? :I

(#19) D1Rect


D1Rect
félisten

Nekem is összezúzták a GLS-nél a csomagot, szintén nemzetközi(HU=>DE).

(#20) GAbre válasza kenwood (#16) üzenetére


GAbre
veterán

Az volt kárigénynél,hogy vagy elfogadják,vagy elviszik a csomagot,és kivizsgálják a dolgot.
Nem gondoltam volna,h perre kell mennem,és mivel a videó mit sem számít,ha azt nézed belerakom a törött cuccot felveszem videóra ugyanúgy,,h kiszedem,és meglepődött arcot vágnék,h neba eltört!? :O
Online rendeltem,nem gls-től közvetlen.

Az otthoni embereken kívül,hiába mondom,h pl rendőrségi is tanúsíthatja,h előtte működőképes volt a monitor is,nem érdekelte őket.
Illetve,nem 2 Ft-ot meg nem kevés időt rááldoztam erre már...

Az aláíráson Gábor helyet gabof.ot írt meg vezetéknévnek az első betűmet és kész! :D
Szóval 1 retardált látássérült aki talán szereti dobálni a csomagokat az hozta! :D

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#21) Lauda


Lauda
félisten

Letorolted a videot, ami az egyetlen bizonyitek a kezedben?

(#22) kenwood válasza Lauda (#21) üzenetére


kenwood
veterán

a video csak azt bizonyitja,hogy torott volt,amikor kivette.
azt nem,hogy ep volt,amikor belerakta.
a becsomagolos video sem lenne bizonyitek,mert lehet ,hogy van egy jo ,es egy torott is a birtokodban a becsomagolas pillanataban.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#23) GAbre válasza kenwood (#22) üzenetére


GAbre
veterán

Amúgy,ha már töröttet raktam volna bele.
Sokkal ésszerűbb lett volna azt mondani,h nem kaptam meg!
Bizonyíthatták volna,h mégis...Jah nem! :D
Szóval a logika ebben is engem igazolna...

Avatar

(#24) total90 válasza GAbre (#10) üzenetére


total90
veterán

En Munchenben elek... volt biztositasom "ugyvedi biztositas". Azert mentem bele a perbe, mert semmibe nem kerult... idobe igen, de azt megerte :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#25) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nekem egyszer volt gondom GLS-sel de akkor majdnem az se volt elég, hogy én vettem át és azonnal fényképeztem, a köcsög futár nem akart jegyzőkönyvet írni, sőt azt állította, hogy a csomag nem is sérült. Felhívattam a főnökét és még az is flegma, lekezelő volt, majd miután leugattam meg fenyegetőztem, akkor mentek csak bele a jegyzőkönyvbe de akkor is elsőre beleírta a futár, hogy a csomagolás nem sérült, de szerencsére átolvastam és újrairattam vele.

https://www.dropbox.com/home/Public/GLS

Laptop kijelző volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#26) Lauda válasza kenwood (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Neki mast nem is kellett volna bizonyitani, mint hogy torotten kapta meg.

Amugy nem ertem a blogirot miert nem kepes valaszolni a kerdesre.

(#27) GAbre válasza Lauda (#26) üzenetére


GAbre
veterán

Milyen kérdésre?
Tiedre?
Már válaszoltam 1el felette,illetve más is adott választ... :W

Avatar

(#28) Met válasza GAbre (#27) üzenetére


Met
nagyúr

Szerintem amúgy elsőre a fogyasztóvédelmet keresd meg, tőlük megtudod mik a jogaid.
Utána GLS és add értésükre hogy a fogyasztóvédelemtől meg tudtad a jogaid és lehetőségeid, (mert a cégek hajlamosak a saját érdeküknek megfelelő jogszabályokat alkalmazni) és ha nem tudtok megegyezni akkor ügyvédhez fordulsz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29) Lauda válasza GAbre (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Majd vegigolvasgatom mindenkinek a hozzaszolasat nem?

Amugy igen, az bizonyitotta volna, hogy te torotten kaptad meg. Ha ennyire felelotlen vagy es letorolted, akkor kb igy jartal. Felesleges barmerre is hisztizni, nem fog erdekelni senkit.

[ Szerkesztve ]

(#30) GAbre válasza Lauda (#29) üzenetére


GAbre
veterán

Ha már vetted a fáradtságot elolvasni blogom.
Csak belefér még néhány sor,főleg a tied mellett nem messze...
1enként ne várd,h mind a kb 20 írónak írok külön-külön.

Amúgy teljesen igazad van,az én hibám,hogy töröltem 1 videót(amire azt mondják nem tudják használni),mit képzelek én,teljes mértékben én vagyok a hibás! ;)
És leírtam,hogy más ne járjon így,esetleg tanácsot.
Mert azzal a videóval sok mindenre mentem volna szerintem is... :C

Avatar

(#31) Magnum_ válasza GAbre (#10) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En fizetesi felszolitassal, majd ha eredmenytelen, fizetesi meghagyassal kezdenek, ott 3% a 'perkotlseg', ha nem mond ellent a masik fel, akkor vegrahjthato. Ha ellent mond, akkor valoban ki kell egesziteni 6%-ra, de a vegen minden koltsegednek (illetek + ugyved is) meg kell terulnie, ha pernyertes vagy.

Egyszer nekem is bajom volt a gls futarral, de en voltam hulye, nagyon figyelmetlen, de makom volt es sikerult 'raijeszteni', igy megoldodott.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#32) sutykuru válasza Magnum_ (#31) üzenetére


sutykuru
tag

Nem ő a megrendelő, hanem az "online felület".

Ha a GLS-t pereli/FMH-t küld, inkább igya el, az legalább meglátszik.

(#33) Magnum_ válasza sutykuru (#32) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ezt most nem ertem. Hogyhogy az online felulet? Ott nem fuvarozasi szerzodest kotott?

I humbly and respectfully decline™

(#34) sutykuru válasza Magnum_ (#33) üzenetére


sutykuru
tag

Nem közvetlen a GLS-el szerződött az írása alapján, hanem valami "online felülettel."
Én se értem, de jelenleg tök értelmetlen a GLS-t szidni, mert oda nem is ők vitték ki.

(#35) Magnum_ válasza sutykuru (#34) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Elolvastam ujra, bonyolult igy, igen. Bar pont polgari jogi allamvizsgara keszulok, de most nem asom bele magam :(

I humbly and respectfully decline™

(#36) sutykuru válasza Magnum_ (#35) üzenetére


sutykuru
tag

Fogadd őszinte részvétem.

(#37) Lauda válasza GAbre (#30) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel nem a sajat blogom, abszolute nem erdekel mit irkalnak ide a tobbiek, ezert nem olvastam el oket. A bejegyzesedet viszont elolvastam es bocs, hogy irni mertem.

(#38) yerico


yerico
senior tag

Csatlakozom, a GLS elkurvult. 40 collos tévét kellett volna házhoz szállítani. 4-en voltunk otthon. Fél háromkor jött sms, hogy a GLS ma csomagot hoz. A megadott csomagszám szerint már másfél órával az sms megérkezése ELŐTT sikertelenül próbálták kiszállítani, de nem vettük át. Senki se keresett, nem hívott, nem csengetett, nem kopogott. A futár inkább elvitte a cuccot. A GLS szerint nem kötelességük értesíteni, hát nem is fognak.
Rá két héttel direkt olyan módon adták fel a csomagot, hogy a futár értesít. Egyszer csak délben beállított. Reklamáltam, hogy nem volt előzetes értesítés, tehát örüljön, hogy otthon talált. Ennek örömére a sikeres csomagátvétel után 1 órával megjött az sms, hogy várhatom aznap a csomagot.
Szóval óvatosan velük, és csak olyan csomagot kell velük szállíttatni, ami előzetesen nem volt kifizetve.

(#39) gerii válasza yerico (#38) üzenetére


gerii
addikt

Nagy kamugépek a GLS futárok is. Nem tudom hogy van-e GPS nyomkövető a kocsikban (hogy tudják járt-e a futár a megadott címen), de nálam is többször volt "sikertelen kézbesítés", miközben otthon ültem. Rá egy fél órára néztem pont a csomagkövetőt, tehát tudtam hogy kamuzik, így felhívtam a futárt hogy wtf. Ami a fura hogy azonosította a házat, tehát járt itt, de állítólag csak dudált. Hogy így mi értelme van nem tudom, lehet lusta, de forintra kérem a visszajárót azóta is.

(#40) #58682368


#58682368
törölt tag

De mi az, hogy lerakja az ajtó elé és meghamisítja az aláírásod? :W Nyilván való, hogy leejtette és hallotta, hogy tört valami... Egy ekkora cégnél meg szégyen, hogy ilyen szinten leszarják.

(#41) 8th válasza gerii (#39) üzenetére


8th
addikt

Engem eddig mindig hívtak mielőtt jöttek csomagot felvenni/leadni. GLS és a DPD is.

(#42) Lathronos


Lathronos
őstag

A futárszolgálat mindig zsákbamacska. Elég egy rosszul rögzített csomag ami elszabadul szállítás közben, vagy az úton egy jó nagy gödör amibe az autó belehajt és vége. Na meg a futárok is olykor 5-6 csomagot raknak egyszerre a csomagtartóba, csak egy essen ki a kezükből... Továbbá ha siet és a sárgáról pirosra váltó lámpánál tövig nyomja 50 km/h-nál a féket, vagy már a gyártó raktárában megsérül a termék, és még sorolhatnám hosszasan azon okokat amiért a személyes vásárlás jobb befektetés. Ezért értékes dolgot üzletben vásároljunk és a helyszínen(amennyiben erre adott a lehetőség) próbáljuk is ki. Tudom, sokan vannak akik pl. vidéken laknak esetenként akár 100 km-re a legközelebbi plázától, de inkább a ráfordított idő és útiköltség legyen a veszteség mint a termék teljes vételára(ami 100.000 Ft vagy afelett már gondolom senkinek sem elhanyagolható aprópénz). Ha pedig nagy a termék, és más lehetőség nincs, még mindig jobb a posta szerintem. Lehet, hogy 1-2 héttel tovább tart, de legalább nem törik össze a terméket(na persze ott is vannak balesetek, de nem ilyen sok mint a GLS-nél). Bár szerintem úgy fociznak a csomagokkal mint Jim Carrey az Ace Ventura 1. részének elején.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#43) D1Rect


D1Rect
félisten

Sok rossz tapasztalat között megjegyezném, hogy én az MPL-lel maximálisan elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#44) Lauda válasza D1Rect (#43) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D

(#45) AGE-T válasza total90 (#9) üzenetére


AGE-T
senior tag

DPD-vel nekem is volt gondom, paypal-nál volt ügyem, és piszok nehezen lehetett bármit kinyerni a DPD-ből. PayPal csak angol nyelven aláírva hitelesítve fogad el dokumentumokat, dpd meg Magyar nyelven küldött egy fecnit, amit bárki összeollózhat egy paintban. Semmi azonosító, pecsét, aláírás. Másfél hónap telefonálgatás után, kettő case újranyitást követően megnyertem az ügyet, de már az eu fogyasztóvédelmet is bevontam. Legyen nagyon észnél mindenki, ha vásárol, elad!

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#46) Dhampir válasza D1Rect (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Én is elégedett vagyok az MPL-el.

(#39) gerii

Hasonló tapasztalat, a részletes információ ellenére, amely a futár rendelkezésére állt, belföldi szállításnál.

[ Szerkesztve ]

(#47) yerico válasza D1Rect (#43) üzenetére


yerico
senior tag

Karácsonykor csomagot vártam, utánvéteset. Egyszer csak megjelent a státuszban, hogy átvették. A gond, hogy nem voltam ott, ellenben valaki kipengette érte a pénzt. A futár természetesen nem fog felhívni, mert nem kötelességük, cserébe előtte címet akartam módosítani, de nem adtak számot, ahol megtehettem volna. Szóval az MPL és a GLS kezd egykutya lenni.

(#48) sutykuru válasza yerico (#47) üzenetére


sutykuru
tag

Nekem az egy tömbbel arébb lakó hozta egyszer át a dokumentumkezeléses csomagomat. :)
Nem tudom melyik cég volt már, csak azt, hogy délutánra külön kocsi jött a papírokért, mert kicsit morci lett a feladó.

(#49) Retro11 válasza D1Rect (#43) üzenetére


Retro11
senior tag

Dettó, sőt én a GLS-el, Parcelforce-al, TNT-vel küldött több száz csomag után (Köztük több milliós tétel is), csak azt tudom mondani, hogy teljesen elégedett vagyok. Mániásan csomagolom, amit küldök, és kinyitom a futár előtt, amit kapok. Persze fotó - videó mindenről, ami ér annyit. Soha, semmi problémám nem volt, sem UK-ban, sem Magyarországon. Érdekes.

Azt már félve írom le, hogy nekem szokásom jattolni a srácoknak.. Olyan kicsit ez a téma, mint a "k@cs@g rendőrök".. ;)

Azért azt megnéztem volna, miként volt becsomagolva ez a pakk...

[ Szerkesztve ]

(#50) sutykuru válasza Retro11 (#49) üzenetére


sutykuru
tag

Egybe a kettő, ruhákkal védve/bélelve. -leírta-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.