Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AuraSync


AuraSync
őstag

"az is szép színeket jelenít meg"
Ez sztem beállítás kérdése mivel mind2 TV-n van szín állíthatóság és szín hőmérséklet is.

Én sztem úgy is láttam volna óriási különbséget, hogy nincs mellette a régi TV. :K
Azért az OLED fekete az tényleg fekete. Nem rég volt alkalmam egy munkatársam régi IPS telóját megnyomkodni hát valami ocsmány volt a kép azzal a fakó feketével.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#2) futo001 válasza AuraSync (#1) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Valószínűleg így van, biztos közel azonosra lehetett volna állítani a színeket, de ugyanazok a színprofilok vannak bennük így szimplán csak azokat hasonlítottam össze.
Persze külön is érzékelhető az OLED fölénye, inkább arra akartam utalni, hogy a Nanocell nem volt olyan rémes egymás mellé téve a kettőt. Mindig az volt az érzésem, hogy nagyon mellényúltam a Nanocellel és most összehasonlítva, árában tök korrekt.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#3) Luck Dragon

Köszi ,hogy megosztottad. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#4) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nézz meg valami fasza hdr filmet mindkettőn. Az oled olyan lesz, hogy a hajad leteszed. :) Vagy csak valami national geographic filmet az éjjeli állatokról. Vagy a Vaksötét című film első részét. Vagy a Gravitációt ... Vagy... Filmeknél brutális az előnye az olednek, ha tudsz sötét környezetet összehozni. És kurva jó vétel volt. Nem adod el? :) Az enyém csak 55-ös. :(((
De kell mellé még egy jó erősítő meg pár jó hangfal is. ;)

(#5) futo001 válasza icemad (#4) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Hát a Gravity az brutál rajta. :)
Vagy 4 órát töltöttem az előző TV-n, hogy a Gravity-hez is megfelelő képprofilt hozzak létre és ez egész jól sikerült is, de az OLED mindenféle beállítás nélkül agyoncsapja. :DDD
Amazonon néztem tegnap egy dokut 4K HDR-ben, az elképesztő volt. Meg a fekete hátteres 4k videók a Youtubon, ahogy írod hajad leteszed.
Köszi de egyelőre megtartanám, én is úgyérzem, hogy nem csináltam rossz boltot. :D

Most egy Anthem MRX-710-re van kötve amin egy Elac 5.1 szett lóg. Nem merek hozzányúlni, drága dolog megindulni ezen a lejtőn.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#6) Chaser válasza futo001 (#5) üzenetére


Chaser
titán

van ott elég sok film amitől "leteszed" a hajad oleden , természetfilmek is húwáóóóóó : )
és a fekete tényleg fekete, nem világít be sehol semmi - nyilván nem nappal fog látványos lenni -
hdr/dv filmekkel elég "gyilkos" az oled - pláne olyan filmeknél aminél a feketét valóban feketére csinálták nem pedig a szürke 50 árnyalatára ( : -
használd egészséggel! :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7) Eclips21


Eclips21
őstag

Én 2 hete 55SM9010-ről váltottam 55C1-re, hát kicsit se agy eldobós, annyira nem hogy konkértan kicsit bánom hogy vettem egy C1-t.

Tapasztalataim:
-képe nem minden helyzetbe szebb, csak a sötét sok feketés bevilágítás tünt el, de a többi még rosszabb is :O

-tv hangzása gyatra, de rettenetesen szar, konkréta mintha hiányoznénak belőle a bizionyos frekvenciák (PS5-n ugyan abban a játékban nem hallok bizonyos dolgokat) lehet rossz az akusztika tv pozíciójához, de a sm9010 nél akkor miért nem volt?

Ennyire jó volt a 9010 széria? Lehet a samura qdot oled jobb előrelépés lett volna?

(#8) Eclips21 válasza Eclips21 (#7) üzenetére


Eclips21
őstag

Azt el is felejtettem, hogy annyira alacsony a tv tartója hogy egy soundbar-t a tv elé rakni nem is lehet, plusz indokulatalnul hátra nyúlik a tartó hátsó része. Szóval a funkcionalitást feláldozták a dizájnért.

(#9) gyurica úr


gyurica úr
tag

Szerintem írj az OLED fórumba itt a prohardvernél, mert lehet vmi beállítási problémád van csupán.

(#10) futo001 válasza Chaser (#6) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Köszi :)

Eclips21
Nekem nincs olyan film, ami rosszabbul nézne ki, kivéve a nagyon alacsony felbontásúakat, azoknál a zaj láthatóbb lett. De SD-től felfele minden csak javult.
A C9 hangja fura, én sem vagyok oda érte, de sokkal jobb, mint az SM9010 hangja. A C9 és C1-ben más a pozíciója a hangsugárzóknak mint az SM9010-ben ezért viselkedhet másképp. Szerintem kicsit túltolták a mélyet amúgy. Úgy hallom nagyon függ a hangja attól mi van alatta és mögötte, nekem úgy tűnik a talppal szól a legjobban, falon lógva élettelen.
És valóban, soundbar nem fér alá, alacsony a talp. :DDD
QLED-en én is agyaltam, de széles a kanapé a QLED betekintési szöge meg alacsony, anno ezért is vettem NanoCellt inkább, azt írták az picit jobb ebből a szempontból mint a QLED.

Szóval szerintem rá kéne nézni arra a TV-re ha a képpel nem vagy elégedett, én klasszisokkal jobbnak látom még HD filmnél is, lehet csak valami beállítás.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.