Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ksasa


ksasa
tag

Lehet megköveznek miatta, de az NFS ebben a tekintetben veri a forzát.

(#2) darkarthur


darkarthur
senior tag

Ez az NFS egy vicc.

Samsung S23 Ultra 5G

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Komolyan mondom vicc ez az osszehasonlitgatosdi.

Mikor lesz Test Drive C64 vs. Test Drive Unlimited osszehasonlitas?

(#4) v.tom válasza darkarthur (#2) üzenetére


v.tom
őstag

Szerintem jó játék ez az nfs. Nyomjunk egyet meccset online, majd az eldönti. :)

(#5) JanR


JanR
addikt

Nekem tetszik az NFS :U Majd ha lesz forza 3-am, akkor tudok kontker velemenyt mondani melyik jobb, addig minek? :)

(#6) -kdM-


-kdM-
senior tag

hogy hurrognak a forza fanok:D...

twollah: a test drive-ot c64-re '87-ben adtak ki, a tdu-t 2006-ban...a shift mar kint van, forza 3 oktoberben jelenik meg

[ Szerkesztve ]

(#7) Revox66


Revox66
aktív tag

Az nfs képein miért nincsen matrica a kocsin ? Pedig milyen jó lehet paintolni a járgányt :)
:U
Amúgy nfs is jó lett most, idáig aki látta nálam xboxon nem szolta le :K

(#8) Def26


Def26
félisten

Nekem a Forza 3 szebbnek tűnik. :B Én szeretem az összehasonlításokat olvasni, de értelmét csak a PS3 vs. Xbox 360 között látom.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A Shift hangulatosabb azzal a sok blur-al...
De a Forzában élmény vezetni :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#10) viszta99 válasza darkarthur (#2) üzenetére


viszta99
tag

Szerintem is

(#11) O_L_I


O_L_I
őstag

Szerintem az autó maga shitben szebb viszont a pálya a forzában.

(#12) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Én csak a Shiftel tudok játszani, de képek alapján a Forza 3 sokkal szebb. Tisztább, élénkebb textúrák, főleg a környezetben lehet észrevenni. És az egy vicc, hogy egy helyben áll az autó és el van mosódva a táj (mintha részeg lenne az ember). Nem lett rossz az új NFS, de sajnos még mindig nem üti meg azt a szintet, mint a régiek. Régen nem vártunk többet, minthogy arcade irányítással, egzotikus tájakon drága kocsikkal versenyezzünk, mindezt a kor legjobb autósjáték grafikájával. Az NFS nagyon mélyre süllyedt, de szerencsére már úszik felfele; most legalább sikerült egy játszható játékot készíteniük.

sweetlou6.wordpress.com

(#13) #72042496


#72042496
törölt tag

Az autó sokkal jobban tetszik a Shiftben, de a táj, a környezet a Forzában jön be inkább. Kár, hogy utóbbi nem lesz PC-re. :B

(#14) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Aha csak 1 kár pc-n a shift közel sem néz így ki még max grafikán se...pc-n a shift elég xar...

braner00 kerüljétek!

(#15) menalcas


menalcas
őstag

A kocsik jóval élethűbbek a Shift-ben :C
Szerk.: Nem kell hurrogni, egyéni vélemény.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#16) Sundesz


Sundesz
őstag

Ezzel az erővel a GT5P is bekerülhetett volna.

Hörcsög Powa'

(#17) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Szerintem jó ez is , meg az is :DD Én nem bánom ha egyre több az autós game :)

Üdv: Csabee.

(#18) Dead_slow válasza ViTaZi (#14) üzenetére


Dead_slow
tag

Na ne már :O , PC-n is így néz ki. Mindjárt jön, hogy konzolon szebb, pedig.... :W

(#19) menalcas válasza Dead_slow (#18) üzenetére


menalcas
őstag

Hát igen nem is kommentáltam ezt a hsz-t pedig nekem is megakadt rajta a szemem :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#20) heihachi


heihachi
addikt

A Forza3 semmivel nem csúnyább, minta Shift, hogy melyik szebb, az valószínűleg egyéni ízlés kérdése, de tény, hogy a Shiftben a kocsik egészen szépek, mondjuk a körítésre ez már kevésbé igaz.
Viszont az összehasonlítás csak a grafikában áll, vegyük hozzá a kocsik mozgását és hopp, sehol nincs a Shift.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#21) arty


arty
veterán

a belsőnézet shiftben SOKKAL szebb, reálisabb

minden másban jobb a forza - és ezt nem ezen képek alapján mondom, mert ez egy vicc

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#22) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Szebbek a kocsik a Shiftbe de a pálya elemei szebbek a Forzába!
Ennek az összehasonlításnak meg nem sok értelmét látom...

[ Szerkesztve ]

(#23) ViTaZi


ViTaZi
aktív tag

Hát a shift konzolon szebb is de ne mond el senkinek...pc-n a shift nem nagy szám

braner00 kerüljétek!

(#24) JoolsNOS válasza Misi 007 (#22) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem is hasonló a véleményem!

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#25) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Vicc a Forza 3. A Forza 2-t is próbáltam az sem jött be a Forza 3 nak a demóját is próbáltam, az sem jött be. Csodák nincsenek. A Shift simán veri a Forzát.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#26) bOtX


bOtX
aktív tag

Ebből is látszódik, hogy az NFS szét van Blur-ozva. :(

(#27) dunc válasza Mr.Grincs (#25) üzenetére


dunc
nagyúr

Szerinted.....

(#28) he7edik.


he7edik.
addikt

Ezekről a versus cikkekről le kellene szokni mert csak a feszültséget szítjátok velük.

Égő szöveg a flém vázon

(#29) Csabee. válasza ViTaZi (#23) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha van hozzá géped akkor szép az pc-n is hidd el!:)

Üdv: Csabee.

(#30) Gebriel válasza heihachi (#20) üzenetére


Gebriel
veterán

Most hogy mondod...
A Forza-ban teljesen reális az autók mozgása. Valószínű :U :W

[ Szerkesztve ]

(#31) Mr.Grincs válasza dunc (#27) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Szerintem...Természetesen kipróbálom a Forza 3at ha kijön full verzióba, de nem fűzök nagy reményeket hozzá.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#32) Gebriel


Gebriel
veterán

Grafikailag mind a kettő nagyon jól néz ki... :))

(#33) Xirtam


Xirtam
veterán

Főleg h a shiftben pixelesek a logok! :U

(#34) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Gondoltam, hogy a feszültség keltésen kívül másra nem lesz jó ez a cikk... :F

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35) Def26 válasza Xirtam (#33) üzenetére


Def26
félisten

Ha nem mondod ez nekem fel sem tűnik. :B De tényleg, én nem vettem észre semmi ilyesmit.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36) Gebriel válasza Def26 (#35) üzenetére


Gebriel
veterán

Haverok feljöttek délután.
Az adott verseny replay néztem pont. /Szeretem vissza nézni amikor nagyon jó köröket megyek :B/
Hirtelen azt hitték, hogy a EuroSport-on nézek valami versenyt :Y :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#37) fpeter07


fpeter07
veterán

NFS undercoverhez képest menyország, aki teheti próbálja ki :)

(#38) Def26 válasza Gebriel (#36) üzenetére


Def26
félisten

Az alkohol megteszi a hatást... :P

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39) Chosen


Chosen
addikt

A kettő közül a Grid a legjobb :P

(#40) csutkaa válasza ViTaZi (#14) üzenetére


csutkaa
senior tag

mi az hogy nem szép pc-n? nah akkor itt van pár pc-s kép csak neked...
1920*1080 / 16x élsimítással.. full graf...

[link]

[link]

[link]

:P :P

(#41) kokobe válasza JanR (#5) üzenetére


kokobe
senior tag

Jaj ne már ez kajak vicc élőbe ha játszol sehol nincsa shift grafja a forza 3-éhoz képest messze nincs szarabb texturák stb csak szarrá van efektezve az nfs ezzel az elmosással a forza az él ,élethű gyönyörű és az egész...

<---AMD___ATi--->

(#42) kokobe válasza csutkaa (#40) üzenetére


kokobe
senior tag

hallod ez mesze elkerüli aforza 3-mat... Üt az a game grafikailag nagyon...

<---AMD___ATi--->

(#43) Peat;) válasza csutkaa (#40) üzenetére


Peat;)
veterán

Majdnem beírtam, hogy autók egál, többi Forza. De a képeid alapján mindenben forza a megjelenítést tekintve. Brutális a különbség, ha nem közeli képről van szó. És akkor utána jön a vezetés, az élmény, a játszhatóság, szavatosság..de nfs jó úton indult el! Boxon meg profi munkát végeztek a srácok, egy több mint 4 éves hardware-al mit értek el..le a kalappal.

[ Szerkesztve ]

(#44) Narxis válasza menalcas (#15) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hurr-hurr... ;]

Thanos was right.

(#45) Tituka


Tituka
senior tag

nekem bejön a SHIFT :C

vannak hibái, de hasonlítsuk össze a pro street-el vagy az undercover-el....

ég és föld...

Skizofrén vagyok, és én is...

(#46) 30z.Samu válasza Tituka (#45) üzenetére


30z.Samu
félisten

Így van! Én is ezen a véleményen vagyok. Hülyeség a Shift-et, meg a Forzát összehasonlítani, főleg hogy az utóbbi csak Xbox-on lesz. De tény, hogy a Shift az Undercover-hez képest álom játék!

Sic Parvis Magna

(#47) smkb


smkb
őstag

Csalókák ezek a shift blur képek. Ha képet akarsz menteni belőle és egy pillanatra megállítod a visszajátszásnál, akkor masszív blur van a képeken, viszont játék közben nem.

(#48) Timyyy


Timyyy
őstag

+1 a shiftnek, imádom ezt a játékot :) de egy szavazás még beférhetett volna a cikkbe. :B

(#49) kovsol válasza tDr1v3r (#9) üzenetére


kovsol
titán

azért kell a sok elmosás mert egy okádék minden ami nem kocsi benne...
én személy szerint játszottam az nfs shift és a forza3 demoval is és forzát mondok

May the Force be with you!

(#50) heihachi válasza Gebriel (#30) üzenetére


heihachi
addikt

Én ilyet nem mondtam, de ha mégis, hát kérlek idézd :U Pusztán annyit mondtam, hogy jobb (méghozzá sokkal).

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#51) JanR válasza Gebriel (#30) üzenetére


JanR
addikt

Ja, persze... a forza 2-t nem egyszer jatszottam vegig, jogsim is van par eve. Azert abban nem lennek olyan biztos, hogy 'teljesen realis' az autok mozgasa...

(#52) Gebriel válasza JanR (#51) üzenetére


Gebriel
veterán

Mintha nem ugyan ezt mondtam volna. :U

[ Szerkesztve ]

(#53) Xaels


Xaels
félisten

Érdekes képek bár teljesen feleslegesek. A külcsin teljesen szubjektív és mindenkinek más jön be. Nekem a Forza jobban bejön és őszintén bár a Shi(f)t sem lett csúnya és fényévekkel jobb az előző két NFS-nek hívott hulladéknál, ez akárki akármit mond messze van az NFS-től.

Arról vitatkozni, hogy melyik játékban realisztikusabb a kocsi mozgása meg egyenesen vicces. Ha csak abból indulok ki, hogy az életben nincs két egyforma vezető, mindenkinek megvan a saját vezetési stílusa amire a jármű más reakciókkal válaszol, tehát nincs 2 teljesen egyforma szituáció, akkor mit nevezünk realisztikusnak?! Illetve akik gamepaddal tolják vagy bill.-el ahol eléggé be vannak a lehetőségek szűkítve, nincs normális kuplungolás stb. azok miből állapítják meg, hogy mondjuk 1 ferrari úgy megy ahogy az életben főleg akkor ha életükben nem ültek még az ágaskodó paci jelképű autócsodában?! De ugyanez van 1 olcsóbb fajta kormánnyal is... Felesleges arról vitázni mi a realisztikus egy játékban, az sohasem lesz az sőt még a közelébe sem érhet. Mi lenne inkább ha a sok hülyeség helyett amit egyesek összehordanak beizzítanák a netet és online együtt szórakoznának ahelyett, hogy egymás torkának esnek értelmetlen vitákon...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#54) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Megnézetem a képeket, és egy valamit nem értek: hogy kaphattak a Forza 3 készítői licencet ezekre a kocsikra??? Mert a valóságostól igazán messze vannak 3D modellezés tekintetében!
A környezet pedig ... mint egy átlag számítógépes játékban. A Squadra Corse Alfa Romeo hozta ezt a szintet úgy 5 éve.

Nekem egyik sem jön be, én a szimulátorokért vagyok oda. De a Shift belső nézeténél realisztikusabb élménnyel eddig nem gazdagodtam, az tény!
1 voks a SHIFT-nek

(#55) dokee78 válasza Csabee. (#29) üzenetére


dokee78
félisten

Ez van igazad van.
Gép kell hozzá és jó monitor.

(#56) rocket válasza arty (#21) üzenetére


rocket
nagyúr

Pontosan igy van, kulso nezetbol egyszeruen brutalisan szep a Forza3 :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#57) dabadab válasza Xaels (#53) üzenetére


dabadab
titán

"akkor mit nevezünk realisztikusnak?!"

Az olyat, ami ugy viselkedik, mint az igazi.
A magyar simracing mezonybol mar ketten is atkerultek igazi versenyautoba, jol nyomjak - ha NFS-en nottek volna fel, akkor lehet, hogy az elso kanyarban kisodrodnak.

DRM is theft

(#58) FoxiestFox válasza dabadab (#57) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ha NFS-en nőttek volna fel, kocsiba se engedték volna őket. :DDD

Egyiket se próbáltam még, mivel jelenleg se konzolom, se a Shift gépigényéhez passzoló PC-m nincs, de ha megint lesz, remélem nem csalódom a Shift-ben. Jó lenne már újra élvezhető NFS-t játszani.

[ Szerkesztve ]

(#59) hétalvó


hétalvó
addikt

Kinohetnetek mar ebbol a jol nez ki dologbol. Ki a fenet edekli, ha az auto ugy megy az uton mint egy tepsi? nekem eddig a wtcc jatekok jottek be igazabol es toca-k. Ezt az uj nfs-t par kanyar utan letoroltem a gepemrol. Erdekes a RACE-el orakat el tudok kuzdeni, mert jo.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#60) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

PC-sek , akik még nem játszottak a Forzával, vagy GT-vel, el sem tudják képzelni mit is jelent egy jó autós játék. De komolyan.

A Shift nevetséges egy Forza után. A vezetés fizikája nulla, zéró.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#61) Hawk1979


Hawk1979
őstag

És mi van ha mind a kettő tetszik?
De azért az etalonok számomra a SimBin játékok,a lényegesen gyengébb grafika ellenére is :DDD [link] [link]

(#62) heihachi válasza Xaels (#53) üzenetére


heihachi
addikt

Ezzel a hozzászólással mostmár Te is az egyesek táborába tartozol :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#63) -kdM- válasza Xaels (#53) üzenetére


-kdM-
senior tag

lehet, hogy a vezetesi stilusok valtoznak, de a fizika torvenyei (legalabbis az en vilagomban) allandok, en ehez hasonlitom, hogy mi realis es mi nem

egyebkent meg vannak teljesen realisnak mondhato szimulatorok, csak ezek az atlag embernek nem feltetlenul elerheto...de megoldhato

forza 3-at nem probaltam, nfs shift-et igen, amugy meg nem vagyok nagy sim szakerto...amit a kepekbol leszurok, hogy a shift-nek jobb a grafikaja

(#64) 30z.Samu válasza Hawk1979 (#61) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nah igen, ezeknek nincs párjuk egyenlőre!

Sic Parvis Magna

(#65) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Nézzük meg ezt a Forza 3 screenshotot és elmondom mi vele a probléma!

1. Fű + kerékvető egy síkban, 2D-s hatás :P
2. Q7 quattronak nem ilyen a hátsó lámpája, hanem ilyen
4. nem derül ki milyen autóban utazunk, de talán egy bőr kormány alap lenne, e kép szerint viszont valami gumi/szivacs :O
5. nincs a mutatóknak árnyéka, ismét 2D-s hatású gyenge valami
6. nincs csillogás, matt az egész műszerfal
7. nincs visszatükröződés a szélvédőn (Shiftben van!)
8. két elem ismétlődik a szalgkorláton, még guminyomok, kosz sincs rajta, túl steril
9. külső ojjektumoknak nincs árnyéka leképezve

(#66) csutkaa válasza bokrosolajos (#65) üzenetére


csutkaa
senior tag

AMEN :R :R ;)

(#67) hétalvó válasza csutkaa (#66) üzenetére


hétalvó
addikt

Amen, ettol lesz jobb a jatek vagy rosszabb :O

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#68) ithomas válasza bokrosolajos (#65) üzenetére


ithomas
őstag

Ennyi erővel az egész játékot ki lehetne elemezni, és szőröstül bőröstül kukába dobni az teljes grafikai engine-t... :D
Sőt..az összes játékkal meg lehetne ezt tenni...és várni arra amíg megjelennek a holografikus totál 3D-s next gen konzolok.
Ott meg akkor az lenne szar hogy fékezésnél miért nem lehet érezni az égett gumi szagot... :U :)

Real eyes realize real lies!

(#69) csutkaa válasza hétalvó (#67) üzenetére


csutkaa
senior tag

rosszabb... Azért fura egy olyan játéktól ami meg sem jelent és már ilyen hibák vannak benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70) bOtX válasza bokrosolajos (#65) üzenetére


bOtX
aktív tag

Ez 1 BMW csak úgy megsúgom. (lásd km óra) Amúgy ez tényleg nem a legszebb kép róla.

(#71) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Kipróbáltam ma a Forza 3-at, hát a demótól én nem dobtam hátast. Igaz a grafika, táj szép, de szerintem minden más változatlan. :F Lehet, hogy a full még meg fog érni egy misét.

Sic Parvis Magna

(#72) krx86


krx86
csendes tag

Az a szempont senkinek sem tünt fel hogy a forza3 60fps-el megy az nfs meg 30-al!!!
És még van nagyon sok szempont.... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.