Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) vodkaboy22 válasza Witya (#98) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lenne rá kereslet? Ha igen akkor megírhatom a nyári tapasztalataimat és az építés pontos lépéseit.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#102) vodkaboy22 válasza dabadab (#100) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez így igaz, de nem akartam elmagyarázni, attól tartottam a komolyabb szakszavak elijesztenék az olvasókat (alul áteresztő szűrő). A pongyola fogalmazást is elkéne hagynom amint kiderült.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#103) alcsa válasza vodkaboy22 (#101) üzenetére


alcsa
senior tag

már ketten lennénk vevők rá :K

(#104) vodkaboy22 válasza alcsa (#103) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor neki látok és összeszedem magam, hogy normális cikket írjak, amivel remélem nem sértek meg senkit. Akiket megsértettem volna azoktól elnézést!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#105) alcsa válasza vodkaboy22 (#104) üzenetére


alcsa
senior tag

:C
köszi, már alig várom, :R

(#106) vodkaboy22 válasza alcsa (#105) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A how to cikk kész már csak a nyelvtan moderáció hiányzik.
És minden kedves véleményező remélem elolvassa, mer ennek a cikknek egy kicsit talán a kiegészítése is egyben.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#107) Teasüti válasza alcsa (#103) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hárman.
Egy alul áteresztő szűrőt meg azért még fel tud fogni ésszel az átlag ph olvasó. :))
Egy laikus howto-nak biztos örülnénk páran, akár alternatív alkatrész listával is lehetne igényekhez mérten.

DIY projektort nem akar építeni vki és naplót vezetni róla logout-on? :K
Remélem elterjednek a DIY cikkek!

(#108) Witya válasza vodkaboy22 (#101) üzenetére


Witya
tag

Szerintem bőven sok emberkét érdekelne, főleg azoknak nagy segítség akik nem nagyon értenek az ilyesmikhez. :)

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#109) vodkaboy22 válasza Teasüti (#107) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én ha tehetem minél több DIY cikket fogok írni.
És igaz rosszul áltam a dologhoz nem a nagyon laikusok a célközönség itt a logouton.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#110) frescho válasza vodkaboy22 (#109) üzenetére


frescho
addikt

Fogalmazz pontosan es szabatosan. Nyugodtan irhatsz impedanciat. Aki nem erti utananez, vagy rakerdez a forumon. Esetleg nem art, ha az elso oldalon par linkkel megtuzdelt egyszeru magyarazattal tisztazod az alap fogalmakat az sem baj. Pl. impedancia, Tranziszor (emitter, kollektor, bazis, alap karakterisztikak), A es AB osztaly (a tranzisztorok munkapontbealitasa).

Mielott nekilatsz olvass el egy ket HE vagy RT szamot/evkonyvet (SKK, vagy bevalt kapcsolasok) , ami kezdoknek szol. Szinte minden konyvtarban megtalalhatoak es a regi kek seriat keresd meg a 80-90-es evekbol. Azok mar eleg modernek, erthetoek.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#111) DuplaZso válasza vodkaboy22 (#46) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Szervusz !

Miután többen is utaltak már rá, én is megemlítem hát a dolgot.

Írásod nyelvtanisága igénytelenséget, sekélyes tudást mutat sok helyen, a mértékegységek és ezzel kapcsolatos kifejezések nem megfelelő ismerete pedig méginkább hiteltelenné teszi az egészet.
Ha gondolod, én szívesen végiggyomlálom neked a teljes szöveget, ha utána kicseréled rá a jelenlegit.

(#112) Teasüti válasza DuplaZso (#111) üzenetére


Teasüti
nagyúr

...már korrektorunk is van! ;)

(#113) frescho válasza Teasüti (#112) üzenetére


frescho
addikt

Becsulendo, mert egy-egy pontot kiragadva kritizalni sokkal konnyebb, mint kijavitani a hibakat, anyagot gyujteni, ertelmesen megis tomoren elmagyarazni.

DuplaZso: :R

https://frescho.hu

(#114) vodkaboy22 válasza DuplaZso (#111) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagyon megköszönném! Kifogom cserélni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#115) DuplaZso válasza vodkaboy22 (#114) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Rendben, hétvégén nekiveselkedek. Én köszönöm !

(#116) schawo válasza qwerty1125 (#49) üzenetére


schawo
titán

Na fussunk neki ennek újra:

Uljunk egy kicsit hatrebb mondjuk olyan 4 meterre: A hangero mar csak 78 db, 8 meterre mar csak 72 db.

Feltéve, hogy csak 1 hangforrásod van, és süketszobába vagy zárva.

1. A sztereó a kapott hangnyomást 3 dB-lel növeli
2. Egy rendes akusztikájú szoba, 3-6 dB-lel növeli a hangnyomást

Tehát az a 4 m-en mért hangnyomás máris 84-87 dB @1 W.
Ahhoz hogy 4 m-re ülhessünk, minimum 6 (előtte-mögötte 1 m), de inkább 7-8 m szobamélységet kell feltételeznünk. Én a 7,5 m mélységű szobámban is 3 m-re hallgatom a hangfalakat. 8 m lehallgató távolságról nem is beszélek, hiszen az már majdnem utcai hangosítás.

Tehát 10 W-tal 94-97 dB érhető el.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#117) vodkaboy22 válasza schawo (#116) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én is ezt feltételeztem, de mivel ebbe annyira biztos nem voltam ezért nem firtattam.
Viszont a hangnyomás változik a hang frekvenciájával. Nem véletlen halljuk a tuc-tuc mély basszusát 50 méterről de az énekesnő hangját már nem.
És szerintem egy átlag korrekt 4*5m-res szobában kevesen hallgatnak 10W-nál erősebb hangforrást mer 2 szobával arrébb is panaszkodnának.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#118) Teasüti válasza vodkaboy22 (#117) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szvsz szabad rálátással a magasok is elmennek messzire ugyanúgy, mint a mélyek.
Falakon keresztül meg nyílván a mélyeknek nincs akkora csillapítása.

(#119) vodkaboy22 válasza Teasüti (#118) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Biztos? :) Akkor valószínűleg normál zene hallgatási távolság mellett nem zavaró a magas erősebb csillapítása.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#120) Teasüti válasza vodkaboy22 (#119) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Levegőben, szóródás/visszaverődések nélkül? Én azt gondolnám igen.
Gondolj egy koncertre pl!

(#121) dabadab válasza Teasüti (#120) üzenetére


dabadab
titán

"Gondolj egy koncertre pl!"

Arra inkább ne gondoljon, mert ott komoly probléma az, hogy a nezőtér minden pontján tök máshogy szól :)

DRM is theft

(#122) Teasüti válasza dabadab (#121) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó, akkor töröljük az utolsó bejegyzéseimet! :))

(#123) #27483136 válasza vodkaboy22 (#117) üzenetére


#27483136
törölt tag

A hangnyomás nem változik a frekvenciával.
Egyszerűen arról van szó, hogy egy erősítő teljesítményének 90%-át elviszik a mély hangok, kb 9%-át a közepesek frekvenciájúak (kHz-es tartomány) és 1%-át a magas.
(Egy 100W-os hangdobozban a mély-közép hangszóró 100W, a magas sugárzó pedig 4-5W terhelhetőségű szokott lenni.)
Továbbá a levegő (és a falak, stb) csillapítása jóval nagyobb a magas frekvenciákon, illetve még a hang terjedése is a mély frekiken gömb, míg magas frekiken irányított. Ezek miatt hallani messziről a mélyeket, a magasakat meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#124) vodkaboy22 válasza #27483136 (#123) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A második részre gondoltam, csupán jól leírni nem tudtam.
:S

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#125) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Az új DIY cikk publikálva! Mindenféle nyelvi hibát (remélem kevés van, sokat veszödtem vele) és szemantikai hibát javítok.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#126) yakuza.tora válasza Teasüti (#107) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Van az négy is! :K

Alléz Olympique de Marseille!

(#127) vodkaboy22 válasza yakuza.tora (#126) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Már 4-5 napja publikáltam várom a moderátorokat, hogy feltegyék :)
Kész van 6 oldal lett és kérésre bármilyen témában kibővíthetem, ha kell.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#128) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#127) üzenetére


vodkaboy22
addikt

DIY cikk címlapon!!!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#129) moha21 válasza vodkaboy22 (#89) üzenetére


moha21
addikt

A Z az impedancia jele valóban, de nem kell komplex számnak lennie, ez csak egy matematikai egyszerűsítés a vektorokkal való műveletekre.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#130) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Nekem egy 2x21W v geniusom van, 35 cm magas a láda, sima sztereó. már meg nem mondom melyik végfok. Egy középmély és egy csipogó. Sosem tekertem fele fölé sem. Igen combos. S olyan markolható ereje van, mert igen jó a doboz is. SP-HF2000 asszem. Elég zajfogó az erősítője, de nekem szép és markánsan szól! 10 éve megvan, még bírja. Legfeljebb kap egy új erősítőt nyákot ha kihal.

[ Szerkesztve ]

-=ecchphoto=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.