Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

"PackardBell lett a felső-kategória"

Munkatarsam PB-jenek "kinai froccsontott-szeru" muanyag alkatreszei nem ezt sugalljak... :) Egy Acer joval igenyesebb anyagokbol van osszetakolva. Jo iromany btw... :) Kellemes gepezet.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#2) solfilo válasza Solten (#1) üzenetére


solfilo
veterán

Jópofa gép, tetszik, főleg az ára miatt. :)
Szerintem kompromisszumokkal játékra is alkalmas. Devil May Cry 4 simán elfut egy ilyenen, szóval régebbi játékokkal meg lehet próbálkozni. Persze nem ultra high beállításokon. ;)

solfilo

(#3) bela5 válasza Solten (#1) üzenetére


bela5
aktív tag

Ezért is fogalmaztam így: "Ki nem mondott tény".
Azért műanyagok között is van különbség. Én a PackardBell notiknál elég igényes anyaghasználatot véltem felfedezni...

(#4) bela5 válasza solfilo (#2) üzenetére


bela5
aktív tag

Természetesen ez így is van. Mivel a tesztelt laptop inkább multimédiás célokat szolgál, így a cikkben inkább arról írtam. Kicsit visszavett beállításokkal lehet vele játszani is...

(#5) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz gep es az ara is elfogadhato :)

"There is nothing permanent except change"

(#6) effendi2 válasza bela5 (#3) üzenetére


effendi2
tag

Az ugyanolyan belű Acerek jellemzően drágábbak, mint a PBk. Ráadásul igényesebbek is.

Amúgy jó cikk!

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#7) bela5 válasza effendi2 (#6) üzenetére


bela5
aktív tag

Köszi! :R
A drágább nem jelenti azt,hogy jobb is. A többi már csak ízlés kérdése.

(#8) Misi1979


Misi1979
őstag

Acer es a felso-kozepkategoria? Milyen szempontbol? Most igy hirtelen egy szempontot sem tudnek felidezni.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#9) bela5 válasza Misi1979 (#8) üzenetére


bela5
aktív tag

anyaghasználat, minőség, belsőség, ár/érték arány,-ezekre hivatkozva írtam

(#10) Misi1979 válasza bela5 (#9) üzenetére


Misi1979
őstag

Értem, a belsőség az tényleg jogos, így az ár/értékarány is az, nagyon sokszor.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#11) Solten válasza bela5 (#3) üzenetére


Solten
addikt

"Azért műanyagok között is van különbség"

Epp ezert irtam... Az o PB-je es az en Acer-em kozt eg es fold a kulonbseg... ;)

Saor Alba

(#12) bela5 válasza Solten (#11) üzenetére


bela5
aktív tag

Minden gyártónak sok laptopja van. Ezért is szoktam mondani azt, hogy két termék miatt nem lehet összehasonlítani egy gyártót. Az Acernek, és a PackardBell-nek is voltak rossz, és jó laptopjaik...

(#13) Drughi


Drughi
addikt

A cikk jó, de, hogy én nem adnék 140e-et egy acerért, főleg egy emachine-ért az tuti.
Ennyiért már van HP, Dell

(#14) bela5 válasza Drughi (#13) üzenetére


bela5
aktív tag

Természetesen 139k.-ért sok gyártónak vannak belépő szintű laptopjai, de azok nem rendelkeznek P6100-as procival, és nincs HD5470-es videokártyájuk, az előre telepített windows7-ről és az office-ről meg nem is beszélve...
Szerintem a gépnek most nagyon jó ára van...

(#15) Drughi válasza bela5 (#14) üzenetére


Drughi
addikt

Ez jogos, csak nem minden a belső.
Kinek mi a fontos

(#16) bela5 válasza Drughi (#15) üzenetére


bela5
aktív tag

És kinek milyen mély a tárcája... Ez a laptop rendelkezik mindazzal, amire azoknak szükségük lehet, akiknek kell, egy akár játékra is alkalmas laptop, még akkor is, hogy erre nincs 160-200k.-ja...

(#17) Misi1979


Misi1979
őstag

Tehát 140+40ezer ft-ot ér ez a gép? Hát, szerintem nem, nagyon nem.

Tudom, árelőny vagy mi.. "akciósan" 140e, persze.

Hatalmas akció, árelőny nélkül másik boltban 141e.

Az előző akciózástól függetlenül megvizsgálhatjuk, hogyha tényleg 180ezer lenne az eredeti ára, megérné-e. Nem kell sokat töprengeni rajta, egyértelmű, hogy annyiért jobb márkák, jobb összeállításban elérhetőek.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#18) bartucc


bartucc
addikt

Hát én kicsit kritikával illetném a laptopot, nem a cikket. A cikk jól sikerült, próbáltad leírni a tapasztalataidat, és a nyers adatokat, szálló hiedelmeket is próbára tetted.

Ez már OFF: Viszont 155e-ért vett két közeli ismerősöm is Asus laptopot, 14,1"-est (a 15,6"-os is majdnem pont annyi volt, 2-3 ezer lehetett a különbség, csak fontos volt a hordozhatóság). E4400-al (ami picit többet fogyaszt) és Nvidia GT310-el (ami meg kevesebbet), és ott is 2 óra körül van az üzemidő. Viszont hangminőség egész elfogadható, multimédiás képességek megvannak, és sehol sincs nyoma költségcsökkentő trükköknek.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#19) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó kis notinak tűnik! :) Élőben láttam már elég jó design! Bár nekem most a beszt az a HP G62 :) Full Mac

Egy észrevétel a cikkhez.
A gép jobboldalán van minden csatlakozó hdmi blabla.
Az pont a baloldalon van. Alatta a kép is igazolja... Vagy csak én értelmeztem most rosszul?

Köszi nagyon a cikket :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#20) bela5 válasza Lalikiraly (#19) üzenetére


bela5
aktív tag

Mélységes elnézést kérek mindenkitől a hiba miatt... Azonnal ki is javítottam... :B
Lalikiralynak pedig köszönöm a figyelmeztetését :R

(#21) bela5 válasza bartucc (#18) üzenetére


bela5
aktív tag

Köszi... :R
Erre csak egy közmondással válaszolnék... "Kinek a pap, kinek a papné"...

(#22) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon pörgős kis gépnek tűnik, és az ára nagyon emberbarát!!! :C

(#23) shaft72


shaft72
tag

Lehet, hogy a gép jó áron van, de a cikk néhol valami eszméletlenül nyakatekert és magyartalan mondatokat használ, úgy érzem, némi erőlködéssel születhetett meg :)

Példák, amelyek mosolyt csaltak az arcomra:

"A gép doboza a környezetvédők igényeit szolgálja."
"Amikor kibontottam a laptopot elém tárult egy feketére festett Acer Aspire 5736-os laptop."
"Mint leírtam a képernyő HD felbontású 1366x768-as pixelszámmal."
"Mivel a gép méretei a 15,6" miatt megváltoztak az eddig bevált 15,4"-lal szemben,így a billentyűzet is megváltozott."
"Ott a touchpad is mintával volt bevonva,mely az ujjat eléggé bántotta. Úgy néz ki, hogy az Emachines más kárán is komolyan tud tanulni."
"Amint rákötöttem, a laptop egyből fel is ismerte, optimalizálta a felbontást, és kirakta a képet. Számomra ez meglepő volt. Ezt én csak a felsőbb kategóriától szoktam meg."
"Az USB port annyira megragadta a pendrive-omat, hogy elsőre ki sem tudtam húzni. Nekem ez egyfajta biztonságot nyújt, mondván biztosan nem fog kiesni a beledugott eszköz."
- ezen meghaltam :DDD
"A laptopban egyetlen darab hangszóró van belehelyezve, mely eléggé kitesz magáért. Mivel ez az egy darab hangszóró nem középen van, így pőresége nagyon hallható."
"Sok laptopnál figyeltem meg azt a jelenséget, hogy a mikrofon közel van a billentyűzethez, így gépelés közben használhatatlanná válik. Itt pont ennek ellenkezője figyelhető meg. Igaz, hogy a billentyűzet mellett található itt is, de itt gépelés közben sem válik használhatatlanná."

Sok-sok szóismétlés, illetve önellentmondásos mondat :) Amúgy elhiszem, hogy jó a gép, csak nekem végig az ominózus Pokoljárás (eMachines) cikk járt az eszemben ;]

(#24) Agyzuzo válasza shaft72 (#23) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hát igen, nekem is az ugrott be. ;]

Meg nem azért, de ennek a notinak mi köze van a HD-hoz? :F

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25) bela5 válasza shaft72 (#23) üzenetére


bela5
aktív tag

A kritika egy részét tiszteletben tartom, és elfogadom, de némelyikkel nem értek egyet...
Ilyen például a szóismétlés... Ha megfigyeljük, a magyar nyelv a laptop szóra nem sok szinonimát kínál... Utána olvastam, és hidd el, amit találtam azt beírtam...
A példaként felvonultatott mondatok mellett most is 100%-osan kiállok, mivel teljesen a tapasztalataimat tükrözi. Próbáltam egy kicsit érdekesebb tesztet írni. Sok helyen láttam, hogy egy irományban csak a következők szerepelnek: fényképek, adatok, specifikáció. Ekkor van az, hogy a kedves vásárlók úgy veszik meg a laptopot, hogy az olvasott tesztben igazi tapasztalatok, és saját vélemények nincsenek.
Egy példája megfogott egy kicsit... A következő:"Az USB port annyira megragadta a pendrive-omat, hogy elsőre ki sem tudtam húzni. Nekem ez egyfajta biztonságot nyújt, mondván biztosan nem fog kiesni a beledugott eszköz." Mesélnék egy ismerősöm laptopjáról... Egy Fusi Amilo Pro 3405-ról... Az ismerősöm megvette a gépet. Beledugott egy pendrive-ot. Miután megdöntötte a gépet, a pendrive kiesett az USB portból, mintha semmi nem fogta volna... Ez engem meglepett, és utána nem USB eszköznél tapasztaltam ilyet.
A többi mondatnál nem láttam ellentmondást, illetve magyartalanságot. A magyartalanság szerintem a magyar informatikában nagyon gyakran fordul elő... Mondván sok eszköznél nem tudunk úgy fogalmazni, hogy az magyar legyen... (Egy csomó dolognak a neve nem magyarul van)
Az általad említett un. pokoljárás cikk szerintem nem egy jó összehasonlítási alap, mivel itt egy tesztről beszélünk, és nem egy történetről.
Az építő jellegű kritikát elfogadom, és igyekszem a következő cikkben felhasználni, de a teszt szövegében továbbra sem veszek észre, ellentmondást, vagy erőlködést...

[ Szerkesztve ]

(#26) bela5 válasza Agyzuzo (#24) üzenetére


bela5
aktív tag

"Meg nem azért, de ennek a notinak mi köze van a HD-hoz? :F "
Ezt hogy érted?

(#27) bela5 válasza bela5 (#26) üzenetére


bela5
aktív tag

Rájöttem mit akartál mondani az előző mondatoddal... Észrevételednek megfelelően javítottam a cikket.... :R

(#28) shaft72 válasza bela5 (#25) üzenetére


shaft72
tag

Akkor leírom részletesebben.

1. A gép doboza esetleg megfelel a környezetvédők igényeinek, de nem szolgálja azt. Amúgy szerencsésebb lett volna azt írni, hogy a gép teljesen környezetbarát csomagolásban érkezett.

2. Amikor kibontottad a dobozt, nem pedig a laptopot, akkor tárult eléd a laptop. Vagy esetleg egy laptopból varázsolódott elő? :)

3. Az 1366x768 az maximum HD ready-nek mondható felbontás (hogy szakmailag kötekedjek).

4. Megváltozott-megváltozott

5. Itt inkább azt írtam volna, hogy az eMachines tanulva a másik gyártó hibájából, más bevonattal látta el a touchpadot. Az eredeti mondatod nagyon kifacsart!

6. Azt, hogy a laptop felismerte a plazma tévét is be is állította, szinte felháborodottan írod. Nem ezt vártad, te ezt nem kérted. Itt egyébként röhögtem. :D

7. Az, hogy az USB port szorosabb, az mindenképpen előny, de hogy "egyfajta biztonságot nyújt", azt már túlzásnak tartom, mert ez se nem bukósisak, se biztonsági öv, se légzsák, se teljes körű életbiztosítás :)

8. Ha a hangszóró gagyi benne, akkor ne írd azt, hogy kitett magáért.

9. Használhatatlan-használhatatlan, megfigyelhető-figyelhető meg.

(#29) Thome


Thome
addikt

1 hangszóró? WTF?! Ezen aztán érdemes volt spórolni, NC Acer, csalódtam benned.

A teszt viszont jó, köszi! :R

(#30) bela5 válasza shaft72 (#28) üzenetére


bela5
aktív tag

1.: Szerintem ez a mondat teljesen jó...
2.: Igazad van...Javítottam..
3.: Ezt már az előzőekben kommentelő Agyzuzo is észrevette. Már kijavítottam.
5.: Nekem tetszik a leírt mondat...Nekem egyértelmű volt.
6.: Én egy régebbi Acert használok... Nekem új volt, hogy tv-re kötve azonnal tudta a noti,hogy mit csináljon. Én még csatlakozás után a CCC-ben nyomogatom a képernyő klónozást... Lehet neked vicces, de nekem nem...
7.: De... Biztonságot nyújt... Adatvesztés céljából.
8.: Nem azt mondtam,hogy gagyi,hanem azt,hogy egy van belőle... Mondjuk mivel mobil eszközről van szó, így szerintem ez elfogadható...
Megpróbáltam figyelni a szóismétlésre, de ezek szerint nem sikerült a legjobban...
A kritikát továbbra is köszönöm, és elfogadom.... :R
A továbbiakban igyekezni fogok a kritikákat felhasználva még jobb cikket írni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) bela5 válasza Thome (#29) üzenetére


bela5
aktív tag

Mint írtam, szerintem egy mobil eszköznél ez nem annyira kritikus tényező...

(#32) Napfénysüti

Érdekes gép. Áráért egész sokat nyújt, nyilván valahol máshol spóroltak vele. Az Acer eléggé belehúzótt az Emachines termékbővítésébe. Emlékszem mikor megjelentek ittthon volt kb 3 fajta gépük. :)
Jómagam soha nem vennék ebből a márkából de van ismerősöm aki már jó ideje használja a sajátját elégedetten.
Viszont a PB pozicionálása a cikkben nekem kicsit fura. Mondjuk az pozitívum hogy emlékeim szerint azokra 2 év garancia jár. De kb ennyiben többek az Acer feliratos gépeknél.

Més que un club!

(#33) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igazából így olvasva egy jól sikerült laptopnak tűnik.
Ha olcsó, akkor nem kell nyafogni, hogy milyen anyagokból van. Ráadásul, nekem szinte csak alsókategóriás laptopjaim vannak, az anyagminőség soha nem zavart.
Viszont az már inkább baj, ha rideg, törékeny műanyagokból van a gép, illetve rossul van megtervezve a háza.
Igen, pl. egy 17"-os Acer laposnál futottam bele abba, hogy a kijelző rögzítése full műanyag volt, és szétszakadt... fedélcsere...

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) bela5 válasza hcl (#33) üzenetére


bela5
aktív tag

Szerintem itt ilyen probléma nem lesz... Szerintem egyedül a billentyűzet körüli rész kopog egy picit,, de a kijelző körül már más fajta műanyag van... Ha szereted az alsó kategóriás notokat, akkor szerintem ez sem fog csalódást okozni...

(#35) Thome válasza bela5 (#31) üzenetére


Thome
addikt

Kinek mi. Nálam nagy érvágás. :U

(#36) Zofren


Zofren
aktív tag

Az Office2010 nem csak próbaidős változat? Mert, ha teljes szoftvert adnak mellé, akkor megéri, más csak a szoftverek miatt is.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#37) bela5 válasza Zofren (#36) üzenetére


bela5
aktív tag

Ez egy termékkulcs kártya... Az annyit jelent, hogy kapsz a termékehz egy kódot, amlynek a segítségével le tudod tölteni a Microsoft-tól az Office 2010-et.. Egy teljes program, nem próbaidőszakos...
Akit érdekel a gép, az 139.000Ft.-ért ma 20:00-ig megvásárolhatja a Pólus Centerben....

(#38) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát nem tudom bennem elég erősen él az ellenszenv a emachines gépek iránt. Jó olcsó az igaz, de valahogy nem vinne rá a kényszer sem hogy ilyet vegyek. Inkább spórolnák még egy kicsit.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#39) hcl válasza bela5 (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szereti a halál, ezekhez jutottam hozzá, általában úgy, hogy fillérekért megkapom hibásan, és fel kellett támasztani :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#40) Napfénysüti válasza hcl (#39) üzenetére

Ez jó volt. :D
Nekem is volt alsó kategóriás gépem de a mostani utána egy megváltás volt (igaz én szerettem az előzőt is). Viszont soha többet nem vennék már olyat mint amilyen az első volt. :K

Més que un club!

(#41) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ennyiért teljesen korrekt kis gép, főleg Win 7 + Office 2010 emel az értékén. Az egy hangszóró szerintem is gáz, azért ennyire ne legyen már fapados.

(#42) hcl válasza Napfénysüti (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én viszont már azokat nem értem, akik csak a felsőkategóriát istenítk, hiszen ha a megfelelő dolgok stimmelnek (akkus üzemidő, könnyű, stb.), akkor egy olcsóbb cucc is simán használható.
Na meg persze igényekhez kell venni, és értelmesen használni. Nem dobálni, nem tenni le ágyra, stb. Gamer laptopot meg nyilván ne az alsó szegmensben keresen az ember, mert ha talál is, az nem sokáig lesz laptop.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) norbi19884


norbi19884
tag

A PB-nek van egy pont ugyan ilyen notija csak annyi különbséggel, hogy AMD dolgozik benne és pont ezért vettem az emachines-t. Szerintem a PB nem a felső kategória hanem az AMD-s verzió. Egyébként nem rossz kis gép csak azt nem tudom, hogy a vga integrált vagy MXM-s nincs róla infó szinte semmi.

(#44) norbi19884


norbi19884
tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#45) bela5 válasza norbi19884 (#43) üzenetére


bela5
aktív tag

Sajnos a teszt alatt nem nyithattam ki a gépet (mivel nem is az enyém)... Így sajnos arra a kérdésedre, hogy MXM-es, vagy integrált, nem tudok válaszolni....

(#46) Napfénysüti válasza hcl (#42) üzenetére

Jogos. Mindkét tábornak van igaza. Én a mai napig szívesen segítek barátaimnak választani az olcsóbb szegmensben is. Nem tud feltétlen annyival többet egy drága business gép mint amivel többe kerül.
Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Én csak a saját véleményemet írtam. Szerettem a Fu-Si-mat is mert 3 évig kiszolgált és semmi baja nem volt (pedig sokan hogy fikázták a márkát).
De a mostani Thinkpadomat meg számomra élmény használni. Nekem teljesen más élmény. Persze az új áruk között is volt 2,5* szorzó.
De ez csak az én szubjektív véleményem. Viszont az tény hogy egy businessnél nem csak az üzemidőt meg a hardvert fizeted meg, nem véletlen hogy komoly cégeknél csak ilyen gépekkel lehet találkozni. :)

Més que un club!

(#47) hcl válasza Napfénysüti (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor én nem komoly cégnél dolgozok, mert ott van FuSi is, meg IBM/Lenovo dögivel :) De százas nagyságrend.

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Napfénysüti válasza hcl (#47) üzenetére

Te vagy az első akitől ilyet hallok hogy Fu-Si-k vannak százas nagyságrendben egy cégnél. :) Én eddig ahol dolgoztam ott nem láttam consumer gépet. :B
Az az igazság hogy 1db off gép nálunk is volt szintén Fu-Si. A külsős doki azt hozta magával oktatásra tavaly. Idén már ő is TP-n tartotta a prezit. :D Azért azoknál a cégeknél ahol tényleg fontos adatokkal dolgoznak és számít a support illetve az adatok biztonsága ott nem hinném hogy nagyon használnának consumer gépeket. Gondolom nálatok nem észveszejtően secret customer infókkal dolgoznak. :)

Més que un club!

(#49) hcl válasza Napfénysüti (#48) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem a francot nem! Bár amilyen dilettáns emberek vanak néhány pozícióban, azoknak egy deszka is jó lenne, azzal is képesek lennének az információbiztonságot megsérteni :D

Érted, bizonyos helyekre nem lehet még pendrive-ot sem bevinni, de ugyanakkor kutya nem nézi, hogy e-mailben mit küldesz ki a cégtől... :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#50) Napfénysüti válasza hcl (#49) üzenetére

Jaja ismerős szitu, én is egy nagy IT cégnél melózom. :D

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.