Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) valaki654


valaki654
tag

Nagyon hasznos, hiánypótló cikk azoknak, akik még nem használták az ebayt :R

(#2) Typhoon47


Typhoon47
őstag

Azt, hogy nagyon olcsó azért vitatnám. Az USD dev.árfolyama undormány szinteken van, így sokszor drágább jóval ha kintről hozatsz bármit is. És erre még rájön a szállítás. Általában nem éri meg ebayezni 2012 sajnos Mo.-n. Legalábbis ha a terméket itthon is lehet kapni.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#3) Viszlát válasza Typhoon47 (#2) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért az eBay jóval sokrétűbb annál, hogy kizárólag az USA-ból rendelés alapján ítéljük meg. Példa: VW központizárhoz kompresszoros motor itthon, bontóban, használtan, garancia nélkül ~70.000 Ft, ugyanez Németországból fél év garanciával 20 EUR (~6000 Ft) + 6 EUR (~1800 Ft) postaköltség.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#4) Negative


Negative
tag

Vigyázat!!! Valóban erősen addiktív dolog az ebay.
Van, hogy rámjön, leülök elé és addig böngészek, míg nem találok valamit és rendelek valami $ 1-2.- -os cuccot. :D Csak a fíling miatt. Aztán hetek múlva mikor már el is felejtettem, jön a meglepi postán. :))

(#5) kmisi99 válasza Negative (#4) üzenetére


kmisi99
addikt

Így én is járok. Fantasztikus találmány ez az ebay.
,
Aki még nem hallotta volna van ebay zene is [link]

(#6) khron78


khron78
őstag

Tényleg jó cikk!

Viszont azt hozzátenném, hogy A GYANÚSAN OLCSÓ termék, főleg china és hong-kong származási hellyel jelölve az esetek nagy százalékában HAMISÍTVÁNYT jelent!
Gondolok itt főleg pendrive sd kártya konzol perifériák stb.

Ezért a jóval olcsóbb ár!
Megbízhatóbb forrásból, mint UK.-ből rendelve, közel azonos áron, vagy a font árfolyam miatt drágábban beszerezhető és ugye garanciát se kapunk rá, ami nem egy hátrány! Viszont sokszor ők is a ch hk-i dolgokat árulják tovább drágábban rövidebb szállítási idővel!

Emellett nagyon is ajánlott az ebay, mert a hamisítvány nem mindig silány minőséget takar, illetve vannak olyan termékek, aminél nem számít honnan is jött, vagy az ára olyan alacsony, hogy rendelhető több darab és ezért is megéri!

A másik kicsit problémás része, a távolkeleti posta, ami olyan minőségű, amilyen olcsó (free), általában 20-30 nap átfutási idővel kell számolni, ami sok esetben több mint kellene.

A 40 napos határidőre is oda kell figyelni, ha addig nem érkezett meg a rendelés, ez esetben érdemes az ebay segítségét kérni (open case), mert utána már csak az eladó jóindulatán múlik, hogy visszafizeti e az elveszett csomag árát!

(#7) fo_di


fo_di
őstag

jó cikk lett, annyit tennék hozzá, hogy fölösleges otthon tartózkodni 24/7-ben, mert nem futárszolgálat hozza, hanem a magyar királyi posta, az meg ha nem vagy otthon és nem fér be a postaládába, akkor hagy papírt, amivel a postán átveheted (ami kényelmesebb, mint a futárokkal egyezkedni, főleg ha nem belvárosban laksz, vagy nem napközben vagy otthon általában)

néhány infó a postáról: angliából, illetbe más ny-európai országokból kb 8-10 nap a posta, hong kongból általában szintén, kivéve ünnepekkor, olyankor több (kínai újév is ilyen). kínából gyakran az 1 hónap környékén jön ki az áru. hong kongnak a gyorsaság mellett előnye még, hogy általában ingyen postázás van (amit nem is csodálok, mert múltkor kiszámoltam a hong kongi bélyeg értéke 40ft-nak megfelelő hong kongi dollár volt...)

az sd kártyákkal meg akkukkal azért óvatosnak kell lenni, ha nagyon olcsó, az ott is gyanús, előfordulnak 32GB-snak hirdetett kártyák, amik tudnak max 2-t, akkuk, amik 3000 mAh méretűnek vannak hirdetve és 7-800 valójában
de ha az ember kritikusan áll hozzá és nem feltétlen fél dollárért akar 32 GB memóriát szerezni, el lehet ezeket kerülni

ja és van már magyar ebay is :)

[ Szerkesztve ]

(#8) musculus


musculus
tag

Köszönjük a cikket, főleg a "Vám és ÁFA!" című részt!
:R

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#9) kmisi99 válasza khron78 (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Én eddig kb 10x vettem Kínából mindig két hét alatt jött meg. Amúgy furcsa hogy mennyire olcsón adják a dolgokat. Nemrég vettem egy micro sd olvasót kb 100ft ért ingyen postával.

(#10) cellpeti válasza Typhoon47 (#2) üzenetére


cellpeti
veterán

eggyel talán nem értek egyet. Fényképezőgépbe való SD kártyák fél áron vannak ott kint. A jó minőségűnek számító Sandisk SD kártyákról beszélek. De ezen kívűl sok minden olcsóbb dolog van kint. Nem rég vettem "láthatatlan" kutyakerítést. Itthon a legolcsóbb volt akkor olan 25k körül, míg kintről megvettem 7k-ért postával. Ez a nem mindegy. Az hogy az USA dollár meg olyan drága, az sajnos nem csak az USAnak tudható be, hanem a magyar forint és piac válságának.

Ha megtalálod ezt az SD kártyát olcsóbban itthon, megveszem onnan.


fo_di:

a magyar ebay semmire se jó, én is sokat nézegettem mikor jött a hír, hogy van. Hát sajnos olyan is. :O

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11) Typhoon47 válasza Viszlát (#3) üzenetére


Typhoon47
őstag

az ebay motors az más. ott általában ki lehet fogni jóvételeket.
igen, természetesen még tipikus ebay példa a tömeg SD kártyák, meg az ilyen kisebb dolgok. pendrive-ok, fm-transmitterek(lol)...stb.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#12) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon jó, és hasznos cikk, köszönjük! :R
Én is egyre jobban gondolkodom az eBya-en történő vásárláson, és ez most adott egy löketet! :)

(#13) todie


todie
tag

"Your max bid"-es resznel nem a legkisebb, hanem a legnagyobb osszeget kene irni.

a paypalos resznel meg megemlithetned, hogy pp pont felcsereli a "surname" es a "lastname" reszt, legalabbis nekem ugy remlik, hogy ezzel mindig kavirc volt.

egyebkent kivalo iras:)

(#14) Emi1986


Emi1986
tag

Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni. Már kb 1 éve használom ezt a külföldi aukciós oldalt.
Vegyes tapasztalataim vannak. Az árak sokszor 30-40%-al olcsóbbak, de sajnos oda kell figyelni a szállításra is, hogy megérkezzen a termék. Ezért ha nem figyel oda eléggé az ember akkor ráfázhat.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valami olyan e-bay-es bejelentő oldal, vagy e-mail cím ahol lehet reklamálni, ha nem érkezik meg a termék?

Üdv:emi1986

(#15) Sidaries


Sidaries
őstag

Tényleg jó az eBay. Én is vettem sok dolgot, már autót is. :)
Bár egyszer egy cd-m nem érkezett meg. :(

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha keresek, sort by-olom úgy ahogy írtad és Mo.-t állítok akkor a "Shipping not specified" számomra mit jelent?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#17) cellpeti válasza HyP3b0y (#16) üzenetére


cellpeti
veterán

az, hogy oda nem postáznak sajnos, de ezt a google fordító is megmondta volna :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18) HyP3b0y válasza cellpeti (#17) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Akkor király az eBay keresője, minek dobja be, ha direkt kiválasztom, hogy csak Mo-ba szállítósat mutasson :W

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#19) Viszlát válasza HyP3b0y (#16) üzenetére


Viszlát
addikt

Egészen pontosan azt jelenti, hogy az eladó nem határozta meg a postaköltséget Magyarországra. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy egyáltalán nem is postáz ide, meg kell kérdezni tőle. Tapasztalataim szerint, ha van már némi pozitív visszajelzésed, általában megoldják a dolgot.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#20) bul07 válasza Emi1986 (#14) üzenetére


bul07
nagyúr

Az eladó fele kell először reklamálni hogy nem jött meg a termék és visszakérni az árát, ezt általában 31nap után kell meglépni, ha 42napnál sincs megegyezés akkor kell case-t nyitni
Mert 45napon túl már nincs pénzvisszatérítés (esetleg még a eladó jóindulatából fakadóan 45napon túl de ezt nem szabad megvárni)

Amúgy itt van a ph-s ebay fórum

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21) Emi1986 válasza HyP3b0y (#16) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Írj az eladónak és kérdezd meg, hogy elküldené-e a terméket mo-ra. Ha igen akkor tegye be a listába. Ha rendes eladót fogsz ki, akkor megteszi, mert neki a termék eladása a lényeg.
Nekem már többször megtették ezt az eladók.

Illetve van még egy verzió, ha a http://www.ebay.hu/ -t használod. Akkor nem kell a fordítgatással bajlódni, de még nem tökéletes***

(#22) Viszlát válasza Typhoon47 (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Tévedés. Ezen tétel vásárlásakor körülbelül tucatnyi közül választhattam, mind 20-30 EUR közötti áron volt, csupán a postaköltségben voltak különbségek. És nem csak autóalkatrészekre jellemző ez az árkülönbség, ismerősök kérésére vásároltam már akváriumot, órát, navigációt, laptopot, fűnyírótraktort, hasonló árbeli különbséggel, mint a korábban említett példánál.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23) fi:zi'k válasza bul07 (#20) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem már 4 hónap után is fizettek vissza pénzt, bár a postát buktam és közben a forint is erősebb lett. :)) Mondjuk az eladó is olyan volt.

#24
USA-ból jött volna 4-6 hetes átfutással, tehát hajón. Elvileg(!) 2x feladta a csomagot, de nem érkezett meg egyik sem. Utána gond nélkül visszafizette az árát.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) bul07 válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


bul07
nagyúr

Volt türelmed addig várni :D

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25) nofi


nofi
őstag

Tényleg jó írás, jómagam is már lassan 4 éve használom és - lekopogom - eddig minden megjött, legyen szó EU-ból, vagy Távol-Keletről rendelt termékről.
Azon kívül, hogy nagyon jó árú dolgokat is ki lehet fogni én főleg azért szoktam rá, mert itthon is már főleg webshopos kiszolgálás megy, de sok esetben csak futárszolgálattal. Amikor először kezd el valaki kutakodni, rögtön rájön, hogy miből is élhet meg idehaza pl. ennyi mobilos alkatrészbolt. Ráadásul itt ha veszel egy 1000Ft-os töltőt, még rájön egy 1500-as csomagküldési díj is. Na ilyenkor bosszankodom, hogy miért is vegyem itthon ha mondjuk Kínából ingyen postázzák ugyanezt, sok esetben olcsóbban még ilyen árfolyamok mellett is. Jómúltkor azon döbbentem meg, hogy ugyanaz a noname FM transmitter ebayről 1500 körül mozgott, míg a "Hülye azért nem vagyok"-ban meg 13.000 :Y

Xbox GT: nozsolt

(#26) Atocha


Atocha
senior tag

Hiánypótló cikk, köszi!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#27) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ! :R

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#28) Muton


Muton
addikt

Én most regisztráltam a PayPal-on, kártya hozzárendeléses módszerrel, de csak 1 Ft-ot vont le, nem 400-at.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#29) GAI


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Hát nem tudom... én most a gyűjteményemhez vásároltam pár kártyát ebay-ről, de azt hogy olcsó, még véletlenül sem mondanám. Tény, hogy igazi ritkaságokat lehet beszerezni, de nem arról híres, hogy hűde jól járnánk vele, mégpedig a (véleményem szerint) baromi drága postadíjak miatt!

Példa: GeForce FX 5700 Ultra ritkaság kártya, 10k-ért jutottam hozzá. Ez nem tűnik vészesnek, de rögtön tegyük hozzá, hogy hogy jött össze ez a 10k? 3k a kártya ára, 7k a posta! Azért vicces, hogy a kártya árának több mint duplájába került a posta, és ez még csak az UK-ból jött! Az USA-ból nem ritkán 10-15k csak a postaköltség...

Úgyhogy én a magam részéről ebay-ről csak végszükségben vásárolok, ha itthon teljesen esélytelen beszerezni, mert amit nyerek az esetlegesen picivel olcsóbb áron, annak a többszörösét elviszi a postaköltség. Többszázezres tételeknél persze lehet hogy megéri...

[ Szerkesztve ]

(#30) darál0w válasza Negative (#4) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én is így voltam vele sokáig...de megoldottam...mindig csak annyit utalok számlárol paypalra, hogy pont elmenjen arra, amit venni akarok...:D

de néha előfordul, hogy 1-2€ van pluszba az árfolyam miatt...na akkor elverem azt is. mind1 mire :DDD

a cikk pedig jo lett. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) salesboy válasza todie (#13) üzenetére


salesboy
tag

Köszi, javítottam.

A PayPal-os dolgot azt inkább hagynám, mert ezzel nekem nem volt gondom. :R

Köszönöm a többi észrevételt és a megjegyzést is. :R

[ Szerkesztve ]

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#32) satyak


satyak
csendes tag

Most akarok először külföldről rendelni, akkor tisztázzuk:

EUn belülről (Németország, Anglia): nincs pénzhatár, nincs vám, nincs áfa
EUn kívülről (USA, távolkelet): 45 euró felett vám + 27% áfa

Jól értem?

(#33) Emi1986 válasza bul07 (#20) üzenetére


Emi1986
tag

Szia!

Ezt a case-t jol lehet nyitni? Tudnál nekem egy linket küldeni?

ÜdV:

(#34) salesboy válasza satyak (#32) üzenetére


salesboy
tag

Jól érted. :K

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#35) bul07 válasza GAI (#29) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem biztos hogy a postázás került annyiba, mert egyes eladók a postaköltségbe építik be a termék árának egy részét , azért hogy előrébb kerüljenek a keresési listán ki tudja

Ezért érdemes mindig pontosan megnézni hogy menyi a szállítási díj

Műszaki dolgoknál azért érdemes azt is belekalkulálni hogy garancia szinte nincs, annyi van hogy megérkezik a termék mondjuk a 27-dik napon nem értékeli az ember pozitívra(ezzel zárná a vásárlást) hanem kivár és használja a megrendelt dolgot ha a 45nap előtt elromlik akkor van esély még az eladóval egyezkedni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#36) Negative válasza satyak (#32) üzenetére


Negative
tag

Az esetek 90%-ban az EU-n kívüli eladó tisztában van ezzel, így még ha többe is kerül a cucc, a csomagra kevesebbet ír, valamint szinte mindig rá is írja hogy "gift", így vám+áfa megoldva.. ;)
Persze egy 127cm-es plazmánál nehéz elsütni ezt :DDD , de pl egy villanyborotvánál mondja meg valaki, hogy én €100.- -ért vettem és nem €40.- -ért mint ami a csomagolásra van írva..

(#37) zoli03 válasza salesboy (#34) üzenetére


zoli03
őstag

Azt azért meg lehetne említeni, ha egy cég küldi, akkor 22 EUR a hátár, nem 45. És a postának is kell fizetni, amiért megvámoltatja a cuccodat.

(#36) Negative: ha kibontják, mert olyan értékűnek gondolják, akkor nem azt nézik, hogy hány USD van ráírva, hanem mennyit fizettél érte PayPal-on.

[ Szerkesztve ]

(#38) GAI válasza bul07 (#35) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, bár az én esetemben kevésbé valószínű, hiszen nem kereskedőtől vettem új tucatterméket, hanem magánembertől használt ritkaságot. És az USA-ból szinte minden eladónál horrorisztikus postaköltségek voltak feltüntetve. Már amelyik egyáltalán hajlandó Magyarországra postázni, mert az esetek túlnyomó többségében a "Ships to: United States" felirat mosolyog ott, és csak a nyálát csorgathatja az ember azokra a ritkaságokra :)

(#39) Negative válasza zoli03 (#37) üzenetére


Negative
tag

Lehet eddig mákom volt, semmit nem nyitottak ki, semmire nem kellett vámot+áfát fizetnem, pont a fent leírt okosság miatt, pedig volt jópár nagyobb értékű rendelésem, Pl dealextreme-ről rendszeresen túllépem a határt..

(#40) bul07 válasza Emi1986 (#33) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy kicsit rosszat írtam mert először dispute-ot kell nyitni majd utána jön a case ha nincs megegyezés, ilyenkor a PayPal dönt az esetről és nem lehet felebezni
PayPal / My Account/ resolution center és ott Dispute a Transaction

De mielőtt megindítaná valaki lehetőség szerint az eladót kell rábírni hogy visszafizesse a pénzt, ebay-es levelezéssel

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#41) micimacko válasza zoli03 (#37) üzenetére


micimacko
aktív tag

Én is a 22 EUR-os határt tudtam. Nem is számoltam a magánszemélyes dologgal, mert nem tudom, hogy a feladó hogy adja fel a csomagot.

Annyi kimaradt a cikkből, hogy a VÁM + ÁFA hogy működik. Majd jönnek az okosabbak, akik pontosan tudják a dolgot, én már régóta nem vámoltattam, de ha jól emlékszem, akkor a következő a menete.

A termék ára és a szállítási ktg lesz a vámalap...arra kell megfizetni a vám-ot, nem csak a termék ára után. Az ÁFÁ-t pedig a termék ára + szállítási ktg + vám után fizeted meg.
Tehát ha a termék ára 100 EUR, szállítás 10 EUR, vám 5 EUR, akkor az ÁFÁ-t 115 EUR után fogod megfizetni.
Viszont régebben volt egy olyan törvény, hogy a vámot csak akkor kell kifizetned, ha a vám értéke túllép egy bizonyos értéket...valami 2500 Ft körüli értékről beszélünk. Vagyis amikor megállapítják a vámalap utáni vám-ot, és az kevesebb ettől az összegtől, akkor a vámot nem kell kifizetned, hanem csak ÁFÁ-t.

További infó, hogy a távolkeletiek előszeretettel írnak alacsony összeget a csomagra, hogy lehetőleg ne vámolják meg. Régebben az amerikaiak is megtették, ha megkérted rá őket, de valami új amcsi szabályozás miatt most már nagyon odafigyelnek rá, és fel is tüntetik a hirdetésben, hogy még csak eszedbe se jusson megkérni ilyenre, azon az áron fogja feladni a csomagot, amennyit fizettél érte.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#42) galmat89


galmat89
tag

Semmivel nem olcsóbb az ebay, legyen az számítógépes cucc, vagy ruha. Persze akkor ha eredetit akarunk vásárolni, mert ami olcsóbb, az általában hamisítvány, pl foci mezek, telefonos kiegészítők, memóriakártyák stb. Jobb esetben ezeket fel is tünteti a termék leírás, rosszabb esetben nem.

Megbízhatónak se mondanám teljesen, többször volt, hogy nem jött meg az áru, de a legdurvább az volt, mikor 4 hét szállítási idővel megérkezett az xbox kontroller, kívülről sérülésmentes csomagolásban, viszont szét volt olvadva a termék szó szerint. Úgyhogy írtam az eladónak, aki vagy 10 képet kért emailben, mind meg is csináltam, írta, hogy küldjem vissza, ami több ezer forintomban került, majd 2 hónap múlva a vásárlás időpontjától visszakapta a cuccot és kijelentette, hogy ez nem az ő terméke.... Hihetetlen... Ott volt a saját borítékja, azt is visszaküldtem és akkor ilyenhez volt arca... Ja és 40 000 db eladása volt már, és 97,3%-ban pozitív. Én meg itt maradtam termék nélkül jó sok ezer mínuszban...

Egyszer egy foci mez jött meg sérülten, akkor viszont az eladó első szóra visszatérítette a pénzt. Amúgy meg volt olyan is, hogy meg se érkezett a termék, kérnem kellett, hogy küldjön újat.

[ Szerkesztve ]

(#43) micimacko válasza Negative (#39) üzenetére


micimacko
aktív tag

Mert ahogy az előbb is írtam, a távol keletiek előszeretettel tüntetnek fel kisebb összegeket.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#44) zoli03 válasza galmat89 (#42) üzenetére


zoli03
őstag

Azt azért nem mondanám, hogy nem olcsóbb a számítógépes cucc. Töredék áron tudok olyan kábeleket venni, amit itthon nem is találtam sehol. Az meg a másik, hogy így nem kell futárt fizetnem, ami érdekes lenne egy 500 Ft-os kábelnél.

(#45) bul07 válasza micimacko (#41) üzenetére


bul07
nagyúr

A posta oldalán szépen le van írva minden Vám+ÁFA dologról , érdemes elolvasni annak aki nagyobb összegért rendel

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#46) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

mindenki csak venni akar? :-) jó a cikk, de az eladásról szinte semmit sem lehet olvasni...az jobban érdekelne...

(#47) bul07 válasza WhiteWalker (#46) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay fórumán találsz olyanoknak akik már adtak el , ha kérdezel biztosan válaszolnak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#48) salesboy válasza WhiteWalker (#46) üzenetére


salesboy
tag

Várjuk a jelentkezőket a cikk megírására. :R

Hozzáteszem, azért nem olyan egyszerű egy ilyen cikket megírni. :N

¤¤¤¤¤¤¤ " I think this is the beginning of a beautiful friendship. " ¤¤¤¤¤¤¤

(#49) hemaka


hemaka
nagyúr

ebay jó cucc, különösen ajánlott. Bár érdemes fenntartásokkal kezelni ezt is, mint sok minden mást...

Egyébként meg kevesebbet kell ráíratni a csomagra, aztán csókolom. Úgy nagyobb eséllyel átcsúszik a vámon. Nekem is jött már úgy csomag, hogy $9 volt ráírva, benne meg, hát ki tudja mennyi volt... :))

(#50) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Nagyon jó, és hiánypótló írás, mától ez a jelmondat: "ebayezzél minden nap" :D

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.