Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki tudja miért írhatja ki progdvb amikor a közszolgálati csatornákat próbálom beállítani,hogy "nincs jel" "jel zárolva" váltakozik folyamatosan.

(#1702) jovás válasza ToBeY (#1701) üzenetére


jovás
aktív tag

Lehet kevés neki az 55%. :F
Nálam 75%

[ Szerkesztve ]

(#1703) ToBeY válasza jovás (#1702) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valószínű ez lehet a probléma oka,mert megnéztem pár adót amiről tudom hogy jó (ott 65% felett van) És megnéztem a Tv2 amiről tudtam hogy fosh és ott is 57% az erősség.
Viszont ez még nem magyarázat arra miért nem találja meg közszolgálati csatornákat a progdvb (tv2 simán megtalálta)

(#1704) jovás válasza ToBeY (#1703) üzenetére


jovás
aktív tag

Én DVBViewer-t használok, igaz nekem belső tunerem van, de nagyon bevált, lehet ki kéne próbálnod.

(#1705) ToBeY válasza jovás (#1704) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kipróbálhatom a DVBViewer-t,de nem hiszem hogy software oldalon lennének problémák.
Én a jel erősség gyengülésére gondolok inkább,szerintem valamikor kihívom a digisek nézzenek rá.

(#1706) jovás válasza ToBeY (#1705) üzenetére


jovás
aktív tag

Kipróbáltam a laposon az USB-s tunerem, nálam működik, pedig csak 52% a jelerősség.

(#1707) Bozek válasza jovás (#1706) üzenetére


Bozek
nagyúr

A jelerősség nem sokat jelent, a jelminőség annál többet.

(#1708) jovás válasza Bozek (#1707) üzenetére


jovás
aktív tag

Ez igaz, sajnos a DVBViewer-ben nem lehet realtime jelminőséget nézni, csak jelerősséget. Legalább is én még nem jöttem rá.

(#1709) ToBeY válasza jovás (#1706) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Feltettem ezt a DVBViewer,de sajnos nem talált DVB-c tunert csak DVB-t az meg nekem jó,kéne a dvb-c
Meg csak valami demo verziót találtam ami nem tudom mennyire használható (csak tv nézésre kell semmi extra)
Amúgy ma reggel jobban nézegettem és sajnos több csatorna gázos,pl az összes ami 354Mhz jön nézhetetlen.De Tv nézhető néha megakad ott is és széttöredezik a kép,de alapjává véve jó

(#1710) Bozek válasza ToBeY (#1709) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha gond van a jelminőséggel, akkor át kell nézni a kábelezést és a csatlakozókat. Simán lehet rossz bekötés, vagy esetleg rossz minőségű kábel, osztó is az ok.

Az elég érdekes, hogy a DVBViewer nem talál C-s tunert, más program meg igen.

(#1711) Jettero válasza ToBeY (#1705) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Igen, a legjobb ha kihívod a DIGIseket. Akkor meg tud oldódni ez a korábban már felmerült problémád.
Hátha kimérik mi teszi tönkre a TV-jelet.
Nálunk azóta a DIGI üvegkábelre cserélt mindenkit a környéken. A lakásban lévő router-ük állít elő minden jelet (TV/telefon/LAN). Azóta a koax-ot megfogva se ráz.

(#1712) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Feltettem ismét DVBViewer-t hátha most megtalálja a DVB-C tunert,de most is csak DVB-t talált. [kép]
Pedig azt is tudja hogy Astrometa,fura :U Lehet valamit rosszul állítok be az elején.

[ Szerkesztve ]

(#1713) Jettero válasza ToBeY (#1712) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Próbáld ki, hogy futtatod az AstrometaSwitch-et és DVB-C-re kapcsolod:
[link]
(A program helye ebben: AstrometaSwitch-master\bin\Release\)

[ Szerkesztve ]

(#1714) ToBeY válasza Jettero (#1713) üzenetére


ToBeY
nagyúr

ok megvan

[ Szerkesztve ]

(#1715) Jettero válasza ToBeY (#1714) üzenetére


Jettero
csendes újonc

És változott valami?

(#1716) ToBeY válasza Jettero (#1715) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Egyelőre a scanning process megy,de nem tudom jól van-e beállítva mert még nem talált egy csatornát sem. [kép]

(#1717) ToBeY válasza ToBeY (#1716) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A DVBViewer úgy oldotta meg a dolgot,hogy amik a gázos csatornák,azokat meg sem találta (TV2HD,Viasat 3,M4Sport HD stb...)
Majd megpróbálok egy manual keresést is csinálni,ha lehet ilyet itt csinálni egyáltalán.

(#1718) Jettero válasza ToBeY (#1717) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Akkor marad a korábbi megoldás: #1711

(#1719) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az normális,hogy az usb eszközöknél az astrometa usb tuner szürke?(míg az usb hdd fehér)
Nektek is ilyen win11 alatt?

(#1720) Joshi válasza Jettero (#1713) üzenetére


Joshi
titán

Nekem se akart működni egy másik PC-n (Win10 Pro), aztán ezzel az AstrometaSwitch-el egyből működött. Köszi. :R

(#1721) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Helló!

2 TV- tunert elbír a gép?
Úgy értem nem zavar, szaggat be a másikba?
1. Hauppauge - WinTV-dualHD [link]
2. MINI DVB-T2 USB DVB-T/T2/C [link] (Astrometa driverrel, ha az befojásol-e bármit is)

Van olyan USB-s tuner, ami 4 csatornás? (linket kaphatok ahol meglehet venni?)

(#1722) jovás válasza Bal0924 (#1721) üzenetére


jovás
aktív tag

Igen. Igaz nekem belső TV tunereim vannak, 2 DVB-C és 1 DVB-S, 2 SSD+5 HDD, és mindhárommal szimultán tudok rögzíteni probléma mentesen. ;)

(#1723) Bal0924 válasza jovás (#1722) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Nálam szaggat, és nem tudom mi okozza.
(a tunerek már tuti nem.)
Már csak a memória hiba lehetne...

(#1724) Bozek válasza Bal0924 (#1721) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam nincs gond. Egy Hauppauge dualHD külső és egy quadHD belső teszi a dolgát rendesen. Előbbi DVB-T-re, utóbbi DVB-C-re van használva.

"Van olyan USB-s tuner, ami 4 csatornás? (linket kaphatok ahol meglehet venni?)"

USB-s szerintem nincs, csak amerikai szabványút találtam. Az említett quadHD pont 4 tuneres, de PCIe-s. Megvenni ITT tudod, ez a gyártó webshopja, 120 euró. Hamar ideér, ha jól emlékszem, nekem 3-5 napon belül itt volt, Észak-Írországból küldték. Bár kérdéses az áfa, mert akkor még EU tagállam volt.

[ Szerkesztve ]

(#1725) jovás válasza Bal0924 (#1723) üzenetére


jovás
aktív tag

Lehet a TV tuner progik összeakadnak, az sem mindegy hogy milyen renderer és decoder van beállítva, nálam ezek miatt szokott szaggatni. Nálam az egyiken Dvbviewer, a másik kettőn a saját módosított Dvbviewer progijuk futnak.

(#1726) Bal0924 válasza jovás (#1725) üzenetére


Bal0924
aktív tag

DVBViewer-t használom, mindkettő tunerhez. (a saját tv programjuk nem jött be)
Win7-et szerettem, ott nem volt semmi gond.
Csak mióta win10-11 van akadozik a rendszer.

#1721
Köszönöm a linkeket!

(#1727) ambipur


ambipur
tag

DVB T/T2/C tunert keresnék linux és Windows támogatással. FullHD - ben tudjon rögzíteni. A felvétel formátuma lehessen mkv. Milyen típust tudnátok ajánlani, amivel kedvezőek a tapasztalataitok?

[ Szerkesztve ]

(#1728) m_kovacs válasza ambipur (#1727) üzenetére


m_kovacs
tag

[link]
rogzítés csak TS formában.

(#1729) petakpa1


petakpa1
őstag

Ismer valaki olyan DVB-C tunert itt, ami támogatja a CI+ kártyák használatát?

UPC, illetve Voda, helyett mostmár NerTel :DDD kábeles hálózatán fogható DVB-C adásokat szeretném nézni vele. Értelemszerűen van kártyám.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1730) garga01 válasza petakpa1 (#1729) üzenetére


garga01
senior tag

CI+ kártyák modul
Nem nagyon van ilyen, már valamelyik másik topikban is téma volt.
Ilyet találni, de itt is ki van emelve, hogy csak CI-t támogat. A CI+nak elég komoly liceneszelése van, gondolom ezért sincs nagyon ilyen USB tuner.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1731) petakpa1 válasza garga01 (#1730) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, mikor legutóbb körbenéztem is ugyanez volt a mondás. Nekem amúgy jó lenne PCI-E slotos is, ha tud kezelni CI+ modult.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1732) jovás válasza petakpa1 (#1731) üzenetére


jovás
aktív tag

Nekem egy ilyenem van, ez kezeli a CI+ DIGI modult, megszűnt a gyártása, csak az utódját lehet kapni, de már nem huszonezer forint mint az enyém volt (180 US$). :(((

[ Szerkesztve ]

(#1733) Jettero válasza mzso (#1648) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Nekem semmi gondom: Win 10 22H2. LENOVO laptop, USB 3-as csatlakozóba dugva.
Eszközkezelőben: Astrometa DVB-T2 Device; dátum: 2017.04.27 verzió: 64.6.427.2017
DVB-C-t nézek ProgDVB 7-el.
Az utóbbi egy évben nem tapasztaltam WIn frissítéskor gondot (azóta van ez a gép).

(#1734) petakpa1 válasza jovás (#1732) üzenetére


petakpa1
őstag

Jó tudni ezt, köszi!

Amíg Digi nem teszi CI+ kódolttá az adásokat addig nem létszükséglet, mert Anyósomkénál Digi van és egy 7/24-ben futó 5W fogyasztású MiniPC + Astrometa USB tuner + NextPVR server progi futtatásával megoldottam, hogy bárhonnan tudjak TV-t nézni. Jelenleg alig nézzük egyébként :(.

@ Jettero: Nekem is ugyanez a környezet, tuner és driver van, és ugyanez a tapasztalatom :).

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1735) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok!
Kellene kis segítség
Win11 22H2 (.1344)
Aki [link] ilyen stick-et használ, hogy működik?
Nekem blokkolja a driverjét. (már nemtudom a nevét, de valamilyen sys fájl az is)
Ahogy a Delock tv tuneremet is.
(emOEM64.sys fáljt blokkolja)
Csak a Hauppauge tv tunert hajlandó hiba nélkül elviselni.
De csak ha egyedül van. Ha egy másik tuner drivere is fel van telepítve, akkor blokkolja mindkettőt.

(#1736) Joshi válasza Bal0924 (#1735) üzenetére


Joshi
titán

Ezt telepítsd, ha nem találja a DVB-C-nek ismeri fel a sticket, akkor meg ezt is szedd le.

[ Szerkesztve ]

(#1737) Bal0924 válasza Joshi (#1736) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Köszönöm!
ki is próbálom!

(#1738) Bal0924 válasza Joshi (#1736) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Nekem nem program kell.
Driver, amit a win11 nem blokkol

(#1739) Jettero válasza Bal0924 (#1738) üzenetére


Jettero
csendes újonc

A honlapján kifejezetten van egy ilyen driver:
http://www.astrometa.com.tw/integrated_en.html
Ezt a szövegrészt nézd: Certified Driver for Windows 10,11 64-bit: AMDVBT2_Setup_200917

[ Szerkesztve ]

(#1740) Bal0924 válasza Jettero (#1739) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Csak akkor működik a driver ha kikapcsolom a Magelkülönítés-t.
Különben blokkolja.

Neked ki van kapcsolva?

(#1741) Joshi válasza Bal0924 (#1740) üzenetére


Joshi
titán

Adj kivételt annak a fájlnak amit blokkol.

(#1742) Jettero válasza Bal0924 (#1740) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Nekem nincs bekapcsolva a magelkülönítés. Inkompatibilis nekem a tuner driver-e ahhoz - de nem is akarnám ezzel lassítani a gépemet.
De más tunerek sincsenek a Win10-es gépemen.
Én ráGoogle-znék a pontos hibaüzenetre. Jó ideje volt, hogy driver aláírás-védelmet nézegettem.

[ Szerkesztve ]

(#1743) Bal0924 válasza Joshi (#1741) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Ezt a lehetőséget nem találtam, hol, hogyan kell?

(#1744) Joshi válasza Bal0924 (#1743) üzenetére


Joshi
titán

Arra figyelj, hogy még akkor add hozzá a kivételezett fájlt, mielőtt blokkolja. Tehát telepítsd a drivert, de ne futtasd. Tallózd itt be a szóban forgó fájlt és kész.

Mindenesetre nekem is ilyen kütyüm van, de nekem semmi gondom nem volt Win 11-el. Nekem csak annyi volt, hogy nem DVB-C-nek látta a Win 11, hanem DVB-T-nek. De amit korábban linkeltem AstrometaSwitch progit azzal jó lett.

(#1745) Bal0924 válasza Joshi (#1744) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Nem a Windows vírusirtóját használom.
Ilyen opcióm nincs.

(#1746) Joshi válasza Bal0924 (#1745) üzenetére


Joshi
titán

Minden vírusirtóban van kivétel. :K

(#1747) stomi78


stomi78
tag

Sziasztok !

A topicban szereplő USB Sticket használom , Sony chipset van benne.
A konfig: Orange Pi 2E Plus , Armbian oprendszer.
Voda kábel kódolatlan csatornáit viszem át házon belül.
Az Armbian-ban Kernel szinten benne van a Sony chipset drivere, így a TvHeadend egyből ismeri és kezeli is.
Egy problémám adódott,sajnos elég zavaró a sok Continuity Error.
Elég gyakran szétesik a kép egy része.
Próbáltam fórumokon utána nézni , de sajnos az ottani tanácsok közül egyik sem oldotta meg a problémát.
Az OrangePi proci terhelése gyakorlatilag semmi,ezért nem ilyen jellegű gondra gyanakszom.
Már csak a jel erősségére vagy épp gyengeségére tudok gondolni.
Az adott Mux-on a következő értékeket írja a TVHeadend:
SNR 33.4 dB , Signal Strength 54.5 dBm .
Szerintetek ezek az értékek milyennek számítanak , erősnek vagy gyengének esetleg optimálisnak ?

(#1748) cof válasza stomi78 (#1747) üzenetére


cof
veterán

Nálam az segített ha bekapcsoltam a "régi stílusú státusz lekérés kényszerítése" paramétert. Majd kell neki egy újraindítás is lehet. Viszont így nem fogja mutatni az SNR-t de egyébként 30 dB felett jó a jel.

[kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1749) stomi78 válasza cof (#1748) üzenetére


stomi78
tag

Köszönöm a választ !
Kipróbáltam az általad leírt lehetőséget, eddig úgy tűnik,hogy megoldotta a problémát !
Köszönöm a segítséget !

(#1750) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Realtek chipsetes tunerem van. Diginél vagyok, tehát a DVB-C kellene nekem.
Coreelec-el szeretném működésre bírni, de csak DVB-T mutat.
Visszaolvasva, írta valaki hogy telepíteni kell a DVB drivers from the latest kernel addont, de ez se segített.
Van ötletetek, vagy tudtok linkelni olyan tunert ami biztosan megy CE-n a DVB-c.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.