Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) cof válasza fledtamas (#1750) üzenetére


cof
veterán

És milyen tuner ez? Mert az Astrometa is így viselkedik amíg nincs a driver felrakva. Legalábbis a Sony demodulátoros. De lehet csak sima T-s tunered van.

Én ilyenekkel használom CE alatt, szintén Digi. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1752) fledtamas válasza cof (#1751) üzenetére


fledtamas
tag

Ezt vettem. [link]
Ehhez is lehet driver?

(#1753) cof válasza fledtamas (#1752) üzenetére


cof
veterán

Ez pedig Astrometa.

Ha nem megy a Latest Kernel driver akkor megpróbálhatod a default driver-t is. Nem tudom melyik CE verziót használod. Persze egy újraindítás kell neki, az ugye megvolt.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1754) fledtamas válasza cof (#1753) üzenetére


fledtamas
tag

Persze többször is :K
19.5 Matrix van most fent, esetleg a Nexus segíthet?
Latest Kernel driverrel lenne dolgom, mert csak feltlepítettem?
Mit értesz default driver alatt, hogy tudom kipróbálni?

(#1755) cof válasza fledtamas (#1754) üzenetére


cof
veterán

Nálam most 19.2 CE van és jól megy, szóval a Nexus nem segít.

Ott van nekem egy CE default driver lehetőség is ahol a Latest kernel.

Csak telepíted és működnie kellene újraindítás után.

De akkor pattintsd szét az USB stick-et mert lehet nem is Sony demodulátor van benne hanem valami újabb.

Bár ha PC-n már tesztelted és jól működik akkor nem kell.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1756) fledtamas válasza cof (#1755) üzenetére


fledtamas
tag

Szétpattintottam Sony van benne [kép]
Telepítés tárolóbol-Összes tárolo-Szolgáltatások résznél nálam csak ezek vannak
[kép]

(#1757) cof válasza fledtamas (#1756) üzenetére


cof
veterán

Kiegészítők - Program kiegészítők - CoreELEC module drivers - Futtatás

és itt lesz:

Én mindig innen telepítem, nem úgy ahogy te írtad. Lehet feltetted, de nincs kiválasztva egyik sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1758) fledtamas válasza cof (#1757) üzenetére


fledtamas
tag

Azt hiszem meg lesz a hiba.

Nálam nem CoreELEC module drivers hanem LibreElec.
És LE default drivernek írja. Ha rányomok akkor meg ez a hiba ugrik fel, újraindítom és utána is. [kép]

Elég fura tekintettel hogy ezen a gépen sose volt LE és ujabb a rendszerem is mint a tiéd.
Na mindegy akkor egy újratelepítés megoldhatja.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

(#1759) cof válasza fledtamas (#1758) üzenetére


cof
veterán

Na igen, akkor itt valami nagyon félrement mert LE-nek aztán tényleg nem kéne itt sehol se a térképen lennie.

Ha esetleg majd nem találod a program kiegészítőknél, akkor csak a keresőbe írd be, hogy "dvb driver" és fel fogja dobni ezt a CE module drivereket.

Aztán ha majd már látszódik a Sony chip akkor erre figyelj, hogy legyen bekapcsolva, különben szét fog esni a kép folyton (Linux driver hiba, ami nem lett javítva). [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1760) fledtamas válasza cof (#1759) üzenetére


fledtamas
tag

És valóban ez volt a hiba. :C
Most már talán menni fog, köszönöm mégegyszer :R

(#1761) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
A Diginél új csatornakiosztás van és mindent 3XX-4XX frekvenciára pakoltak,viszont az Astrometa tv tunerem semmit sem talál,valami ötlet esetleg?
(a nagy tvm simán megtalálta mindet,szóval nem a hálózattal lesz a gond)

(#1762) azbest válasza ToBeY (#1761) üzenetére


azbest
félisten

a moduláció nem változott? Régebben úgy emlékszem azt mondták, hogy más paraméterekkel sugározták a közszolgáltati és kereskedelmi csatornákat. De lehet a digi topicban többen tudják ezt.

Ja közben látomn, hogy ott már beszélgettek is erről.

[ Szerkesztve ]

(#1763) Jettero válasza ToBeY (#1761) üzenetére


Jettero
csendes újonc

Budapesten a DIGI csatornalistájának a frekvenciái lettek mások ősztől:
256QAM
6000-es symbolrate:
114.5
121.5
128.5
135.5
6900-as symbolrate:
314
330
338
346
354
362
370
386
394
402
410
418
722
730
738
746
754
762
770
Én manuálisban rákerestem arra, amelyiket nem találta.

(#1764) jovás válasza Jettero (#1763) üzenetére


jovás
aktív tag

Nem sokáig élnek ezek a ferkik, lassan mindenhol átálnak az új kiosztásra, és "természetesen" ócska lesz a minősége mind a HD-nek, az SD-nek meg főleg. :(((

(#1765) ToBeY válasza Jettero (#1763) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már nem ez a frekvencia érvényes.csak 3xx-4xx frekvenciára tettek mindent tegnapelőttől.
Éppen ezért zavarodott meg az az Astrometa tv tuner...

Egyébként ki milyen tv néző software-t használ win 11 alatt?
Én progDVB-t és vannak gondok... :U

[ Szerkesztve ]

(#1766) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ki milyen drivert és tv-néző softwaret használ windows 11 alatt ami jól működik? :U

(#1767) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!

Tvheadendel kapcsolatban lenne kérdésem.
Digivel használom.
A csatornáknál 69-et mutat, de az EPG-nél már csak 56-ot.
És sajnos a számomra fontos adókat nem látom.
(pl. Spíler 1,2)
Van valakinek ötelete hogy ez miért lehet?

(#1768) cof válasza fledtamas (#1767) üzenetére


cof
veterán

Mostanában volt ismét pár helyen átrendeződés a MUX-okat illetően, hátha nálad is ezt történt, ha még a régi kiosztáson voltál ahol 7xx MHz felett adtak akkor valószínűleg te is beleestél.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1769) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Melyik driver kell nekem dvb-c tuner és win11 mellé vajon? :U

Certified Driver for Windows 10,11 64-bit: AMDVBT2_Setup_200917
vagy
Drivers: AMDVBT2 BDA driver for DVBC Build 170427

(#1770) ToBeY válasza ToBeY (#1769) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Végül ezt tettem fel mert win11 használok :F Remélem ezzel jó lesz dvb-c tuner használathoz.
Certified Driver for Windows 10,11 64-bit: AMDVBT2_Setup_200917

(#1771) klaczi válasza ToBeY (#1770) üzenetére


klaczi
aktív tag

Lehet, hogy a másik kell neked. Nekem úgy rémlik, hogy ez DVB-T driver.
DVB Viewer természetesen jogtiszta. Na.. azzal megy mint a szél. Hosszú évek óta. A tévén nézem, de az nincs is behangolva.

[ Szerkesztve ]

(#1772) ToBeY válasza klaczi (#1771) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kőszi a választ,akkor majd este felteszem a másikat.

(#1773) cof válasza ToBeY (#1772) üzenetére


cof
veterán

Lehet ezzel is menni fog ám. Nekem legalábbis W7 alatt működött amikor váltogattam DVB-T és DVB-C között, csak megfelelő program kell amiben ki lehet választani a BDA drivert. Bár nem értem miért nem a másikat tetted fel aminek a nevében is ott van, hogy dvbc.

Topikjában meg volt valami program megosztva amivel lehetett kapcsolni ha jól rémlik miként működjön. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1774) ToBeY válasza cof (#1773) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem probléma majd felteszem este a dvbc driver.
Igen,van ilyen astrometa switch amivel lehet váltani dvbc és dvb-t között talán.
Már csak egy jó tv néző program kéne :K

(#1775) cof válasza ToBeY (#1774) üzenetére


cof
veterán

Már csak egy jó tv néző program kéne :K

Erre is kaptál már ajánlást szerintem, de akkor ismét. NextPVR. Ingyenes, Kodi támogatás is van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1776) ToBeY válasza cof (#1775) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,akkor fel is tettem,de nem jöttem rá hogyan kéne működésre bírni :B
Ott elaladtam,hogy be kellett loginolni valahová.
Valami offline software jobb lenne.:K

(#1777) cof válasza ToBeY (#1776) üzenetére


cof
veterán

Olyan lehet mint a TVHeadend szerintem. Nem ismerem mert én is azzal használom, de itt egy videó a beállításáról, nem tűnik bonyolultnak. [link]

Ingyenes program nincs szerintem Windowsra amiben ne lenne valami korlátozás. Pl. a ProgDVB is tök jó lenne, csak ugye nem lehet felvenni az ingyenes verzióban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1778) ToBeY válasza cof (#1777) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Felvétel nekem nem fontos mivel csak tv nézésre kell a tuner.De akkor majd megnézem a linkelt videót, hátha úgy sikerül beallítani majd
(hogy ha akarok valamit nézni,ne foglaljam be a nagy tv-t)

(#1779) Rison77


Rison77
senior tag

A mai nap hozzánk is elért a digi féle átállás, persze gallyra is vágta a tunert. Azóta van már valami megoldás rá, hogy lássa az új frekvenciákon a csatornákat?

(#1780) petakpa1 válasza Rison77 (#1779) üzenetére


petakpa1
őstag

Én NextPVR server-t használok, és amikor Digi újravariálta a csatornakiosztást egy teljes új csatornakeresést indítottam NextPVR-ben All Countries/All frequencies QAM 64/256 (6950 Mbd SR) beállítással és megtalálta mind a 124 csatornát :) Igaz eltartott egy ideig, plánae az EPG-k frissítése.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1781) Rison77 válasza petakpa1 (#1780) üzenetére


Rison77
senior tag

Eddig az alap DVBC-TVR alkalmazást használtam, de az abszolút nem ismeri fel az új kiosztást bárhogy futtatom akár manuálisan is. Letöltöttem ezt a NextPVR-t, lefuttattam az all country scant , de semmit nem talál.

(#1782) petakpa1 válasza Rison77 (#1781) üzenetére


petakpa1
őstag

Biztos, hogy DVB-C módban van? Keress rá itt a topicban arra, hogy aatrometa switch és próbáld atkapcsolni DVB-C módban.

Helyeleg hol vagy amúgy?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#1783) Rison77 válasza petakpa1 (#1782) üzenetére


Rison77
senior tag

DVB-C módban van , azt választottam ki elsődlegesnek. Kb a 3. full scan után megtalálta a csatornákat, sőt az előző program is tegnap behozta őket, de mindkettőnek totálisan hektikus a működése, az előző program kb 5-10 mp-et fogja a jelet, utána totál szétesik, 0 jelerősség, a program is kifagy. Toltam egy rescant, azóta abszolút nem találja a csatornákat. Ez a NextPVR-t tegnap elég jól belőttem, mondjuk a hangerőszabályzást sehogy se találtam rajta :DDD , viszont reggelre az is lehalt, az EPG-t szépen felismeri, de ha nézni akarok egy adást, eldobja magát, hogy nem található device, pedig felismeri.

(#1784) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Nemrég én is szert tettem egy kínai USB kütyüre, az SDR része is érdekel, az már működik is vele, viszont a DVB-T is feltelepíteném a laptopomra, jól jöhet hozzá.
Kérdés, milyen drivert töltsek le hozzá?
ProgDVB van a gépen, de az SDR driverrel nem látja, gondolom BDA kellene hozzá.
Most az eszközkezelőben 2 db "Bulk-In, Interface" eszköz látszódik. Az SDR drivert az SDRSharp mellé csomagolt zadig-al raktam fel.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#1785) artifexor


artifexor
csendes tag

Offtopik-nak jelöltem, mert más kártya, de a probléma azonos, hátha itt lesz ötlet. MyGica T230-as kártya, debian bullseye, tvheadend és a DIGI átállás óta semmi jel. USB portok között dugdostam, kábelek cseréltem, ugyanaz. Signal strength korábban -37 db táján, most bedugott antenna kábellel -75 db, antenna kábel nélkül -88 db. Kernel felismeri, firmware-t betölti, de mivel korábban működött, így ilyen hibára nem gyanakodnék. Merre kezdjek kutatni?

(#1786) Bozek válasza artifexor (#1785) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van más eszköz, amin működik a TV? Ha igen, próbáld meg arra a kábelre rádugni a gépet.

(#1787) lesaux


lesaux
veterán

Sziasztok!
Apukámnak van egy astrometa nevű készüléke, a DVBC-TVR nevű szoftverrel, ami eddig jól működött, de kb. egy hete a Digi átvariálta a csatornákat, újrahangoltuk, azóta állandóan diavetítés üzemmódban megy, illetve lehet, hogy csak a HD adásoknál.
Viszont nem HD-t meg nem tudunk behangolni. Más is járt már így? Azt hittem, a gépe gyenge, de áthoztam az én gépemre, és itt is akad meg lefagy másodpercekre.

(#1788) Bozek válasza lesaux (#1787) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kettővel feletted ugyanez a probléma, bár másik tunerrel.

(#1789) artifexor válasza Bozek (#1788) üzenetére


artifexor
csendes tag

Én vagyok kettővel fölötte és bár hasonló problémám volt, de nálam semmi, de semmi jel nem érkezett. Plusz más kártya, más op. rendszer, más program. Én ez alapján létrehoztam egy új csatornakeresést a tvheadend programban és megtalálta a csatornákat, jelenleg működik. Hozzá kell tennem, hogy nem egyből indult el, így nem vagyok benne biztos, hogy ez, vagy csak ez volt a megoldás. Bárhogy is, amikor végül sikeres lett, akkor ez a manuális paraméterek alapján történő keresés volt aktív.

(#1790) ToBeY válasza lesaux (#1787) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Én is ezzel küzdők amióta a digi áthangolta a csatornákat.
Nálam annyival rosszabb a helyzet,hogy sokszor kiírja a progdvb "no singal traffic is encrypted" - Szóval szerintem a digi variált valamit,amit már ez az astrometa tv tuner nem szeret.Csak rá kéne jönni mi lehet a probléma. :F

[ Szerkesztve ]

(#1791) ToBeY válasza ToBeY (#1790) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szóval így néz ki probléma,eddig ilyet nem tapasztaltam,pedig elég régóta használom az astrometa tv tunert. :U

(#1792) Jettero válasza ToBeY (#1791) üzenetére


Jettero
csendes újonc

ProgDVB-nél, amit én csináltam (most újra végig mentem rajta):
Channel list->Channel list editor
Nálam a [BDA] ASTOMETA... és a Kedvencek van. MINDKETTŐT töröltem. Ezután OK.
Channel list->Csatorna keresése->[BDA] ASTOMETA...
Kivártam a teljes keresési folyamatot. Kiírta, hogy talált néhány új csatornát (amiket sose néztem). Másodszorra már nem talált.
OK gomb. Pár másodperc múlva megjelent a teljes lista.

Mivel én szeretem, ha van Kedvencek lista, ezért:
Channel list->Channel list editor.
A "Favorites" előtti pipát kivettem és vissza, hogy újra létrehozza. Érdekes, hogy a korábbi bejelöltekre emlékszik emiatt semmit nem kellett tennem ezután.
Információ: a feketének megjelenő csatornák esetén nem jelent meg nekem a LAV Video Decoder ikonja. Lehetséges, hogy emiatt nem volt kép és hang, miközben Az L értéke 80% és a Q értéke 100% volt.

(#1793) SunMount3r válasza cof (#1748) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Ez mit jelent a hsz.-edben a "gyakorlatban":
Viszont így nem fogja mutatni az SNR-t de egyébként 30 dB felett jó a jel.

Köszi!

(#1794) cof válasza SunMount3r (#1793) üzenetére


cof
veterán

Felhasználói szempontból jelentéktelen.

Mint amit a TV is mutat jelerősség/jelminőség adatokat, itt nem fogod látni semmilyen szinten, mert ezzel a beállítással nem működik a kijelzés.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1795) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

QNAP NAS-omal szeretnék DVB-C (Digi) adást fogni, majd azt streamelni (TVheadend).
Első lépésként be szeretnék szerezni egy USB-s DVB-C sticket a projekthez.

V4LDrivers pack-et találtam a NAS-hoz, amiben az alábbi dvb kernel modulok találhatók:
dvb-usb-a800.ko           dvb-usb-cxusb.ko             dvb-usb-dibusb-mc.ko  dvb-usb-gp8psk.ko       dvb-usb-pctv452e.ko        dvb-usb-vp7045.ko
dvb-usb-af9005.ko         dvb-usb-dib0700.ko           dvb-usb-digitv.ko     dvb-usb.ko              dvb-usb-technisat-usb2.ko
dvb-usb-af9005-remote.ko  dvb-usb-dibusb-common.ko     dvb-usb-dtt200u.ko    dvb-usb-m920x.ko        dvb-usb-ttusb2.ko
dvb-usb-az6027.ko         dvb-usb-dibusb-mb.ko         dvb-usb-dtv5100.ko    dvb-usb-nova-t-usb2.ko  dvb-usb-umt-010.ko
dvb-usb-cinergyT2.ko      dvb-usb-dibusb-mc-common.ko  dvb-usb-dw2102.ko     dvb-usb-opera.ko        dvb-usb-vp702x.ko

dvb-usb-af9015.ko  dvb-usb-anysee.ko  dvb-usb-az6007.ko  dvb-usb-dvbsky.ko  dvb-usb-gl861.ko    dvb-usb-mxl111sf.ko  dvb_usb_v2.ko      mxl111sf-tuner.ko
dvb-usb-af9035.ko  dvb-usb-au6610.ko  dvb-usb-ce6230.ko  dvb-usb-ec168.ko   dvb-usb-lmedm04.ko  dvb-usb-rtl28xxu.ko  mxl111sf-demod.ko  zd1301.ko

Ezen adatok tudatában esetleg tudnátok ajánlani tunert?

Előre is köszönöm! :R

(#1796) akom válasza akom (#1795) üzenetére


akom
senior tag

Végül Astrometa DVB-T2 stick-et vásároltam, tökéletesen működik. (DVB-C-hez kellett a cxd2841er driver.)

(#1797) fledtamas


fledtamas
tag

Sziasztok!
Ezt [kép] az eszközt használom Digi adások rögzitésére.
Sajnos a Sport 1 és Sport 2 adókat nem találja sehogy se meg.
Hogy tudnám ezeket az adókat is előhozni?

(#1798) kokopo válasza fledtamas (#1797) üzenetére


kokopo
aktív tag

Probalj ezen lista alapjan rakeresni (esetleg manualisan is)

(#1799) jovás válasza kokopo (#1798) üzenetére


jovás
aktív tag

Ez egy nagyon régi kiosztás, szerintem már nincs is az országban sehol, vagy csak nagyon kevés helyen lehet ilyen.

(#1800) fledtamas válasza kokopo (#1798) üzenetére


fledtamas
tag

Ez valóban nem aktuális már, megtaláltam a legfrissebbet.
TVHeadendben hol tudnám ezeket a csatornákat hozzáadni?
Mert ha jól értelmezem amit látok, akkor ő keress a 394 MHz-n, de mégsem találja meg az ott lévő adókat. [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.