Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) Lacix29 válasza Henrico (#1400) üzenetére


Lacix29
őstag

Nekem is DIGI kábel van.
Ezek a beállításaim:

(#1402) cof


cof
veterán

Van valakinél ilyen tuner eladó?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#1403) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

VU+ Solo SE V2 beltérihez keresek usb-s dvb-c tunert. Tud valaki ajánlani olyat amivel biztosan működik? Van egy Astrometa tunerem ami számítógéppel tökéletesen működik, viszont a beltérihez nem találok drivert sehol

Előre is köszi

(#1404) toxin2 válasza qqcqqc (#1398) üzenetére


toxin2
tag

Ha kábelen szeretnél keresni, akkor először ezt add meg:
dvb-fe-tool -d DVBC/ANNEX_A

Majd w_scan legyártja a csatornalistát.
Esetleg kaffeine player keresője szintén, ha ezt a progit
jobban kedveled. Mate desktop ellenére nálam ez a kedvelt,
mert az epg adatokat gyorsan jeleníti meg (cache-eli őket).

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1405) toxin2 válasza cof (#1402) üzenetére


toxin2
tag

Ilyen nincs, de 2 év garival ilyen van:
AVERMEDIA DIGTÁLIS USB TV TUNER TD310

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1406) qqcqqc válasza toxin2 (#1404) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ez jól hangzik, köszi. Mondjuk a végcél egy linuxos kodi. Ott kéne megjeleníteni a csatornákat. Win alatt megy egy mediaportal serverrel tökéletesen a Kodi, de lehet, hogy linuxszal kevesebb erőforrás kéne és a gép nem egy nagy szám ( athlon 5150 8 gb ram).

(#1407) Diák66


Diák66
őstag

Az astrometa tunernél jobbak lehetnek ezek? [link] [link] [link] [link] [link]

Valakinek van valamelyikkel tapasztalata? Az Astrometa nem igazán birkózik meg normálisan a DVB-C vétellel.

(#1408) Jetteroh válasza Diák66 (#1407) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Melyik szolgáltatónál volt problémád az Artrometa DVB-C-vel? Nekem tökéletesen megy - elég régóta, laptopon.
Az első kettő teljesen Astrometa klónnak néz ki. Az ötödik tud analóg bemenetet is, tehát többet tud.

(#1409) Diák66 válasza Jetteroh (#1408) üzenetére


Diák66
őstag

Vidanet. Konkrétan eltűnik a jel és nézhetetlenek a csatornák. Olyan, mintha a tuner AGC erős jelet érzékelne és szépen visszaesik 0%-ra a jel. De azok a csatornák is hajlamosan kockásodni, ami amúgy jó. Korábban leírtam a problémát.[link]

(#1410) Jetteroh válasza Diák66 (#1409) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

A videód szerint pont nincs jel-erősség és arra jön rá közben, hogy nincs jel-tertalom sem (minőség).
Akkor neked olyan tapasztalat kell, aki a te szolgáltatódnál van. Valami sokkal érzékenyebb vevő.
Egyébként, próbáltad már, hogy a koax földelését elszigeteled? Van amikor az javít a helyzeten.

(#1411) Diák66 válasza Jetteroh (#1410) üzenetére


Diák66
őstag

Az astrometa tunerből sajnos nem lehet kinyerni a jelerősség-et, valamiért egyik szoftver sem mutatja. Csak minőséget. Az adás egy ideig jó, aztán bekockásodik és eltűnik. Vele együtt a minőség is 0%-ig esik. Ha egy magas és üres frekvenciára hangolok, majd vissza, újra van jel kép és hang, de egy percig sem bírja és eltűnik.
Majd megpróbálom csak a belső eret csatlakoztatni, de szerintem az nem segít.

(#1412) Jetteroh válasza Diák66 (#1411) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Az tényleg rossz dolog. Koax külső elszigeteléssel próba?
Az túl erős jelen is segít.

[ Szerkesztve ]

(#1413) wwenigma válasza Diák66 (#1409) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Evek ota nalam is jol mukodik, egy galvanikus levalaszto mogott vannak a cuccaim.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1414) toxin2 válasza Diák66 (#1407) üzenetére


toxin2
tag

Szia.

Mygica T230 van itthon, egy Astrometa sony demodulátorral, meg egy Avermedia 310TD.
Win10 alatt az avermedia adja a legstabilabb, legszebb képet, de csak a saját progijával megy.
Linux alatt nem sikerült működésre bírni. Mygica T230 Linux alatt kiváló, win alatt a digis
dvb-c csatornák közül a közszolgálati csatikat nem találja a saját programjával se.
Astrometa Win10 alatt katasztrófa nálam. Csak sd adásokat hajlandó lejátszani,
csatornaváltáskor tiszta kocka másodpercekig, hd adásokba azonnal belefagy, csak kilőni lehet.
Linux alatt patch-elt kernelmodul kell, ha sony demod. van benne (panasonic-kal simán megy),
ill. a most megjelent 5.0RC1 kernel már ezt is natívan kezeli, kiváló képminőséggel.

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1415) Diák66 válasza Jetteroh (#1412) üzenetére


Diák66
őstag

Ha csak a belső eret kötöm rá, sehol nincs jel. Azokon a csatornákon se, ahol amúgy 100% a minőség.

(#1416) Jetteroh válasza Diák66 (#1415) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Akkor nem a "túl erős a jel - hiba" a valószínű... A galvanikus leválasztás még segíthet, de ahhoz kell hozzáértés vagy venni ilyen kütyüt; miközben nincs garancia arra, hogy segít ezen.

(#1417) klaczi válasza toxin2 (#1414) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ma délelőtt probáltam! Astrometa Win 10 alatt tökéletesen megy.
Nem a saját progijával. Azt még sohasem próbáltam.

(#1418) toxin2 válasza klaczi (#1417) üzenetére


toxin2
tag

Szia.

És ha szépen megkérlek, esetleg közzé is teszed, mivel megy tökéletesen?
Esetleg valami leírást is adsz, azzal hogyan állítottad be?
Debian 10 alatt megy jól nálam, de néha Win 10 alatt is jó lenne...
(Nálad is Sony 2437ER demodulátor van benne, vagy valamelyik
Panasonic?)

Üdv: toxin2

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1419) bzoley válasza toxin2 (#1418) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam sincs gond Win10 alatt, de miért is lenne? DVBViewer-rel, vagyis egy ideje DVBViewer Media Server-rel megy.

(#1420) klaczi válasza bzoley (#1419) üzenetére


klaczi
aktív tag

Ezt csak alátámasztani tudom. 2 gép Win 7 és 10 DvbViewer.
Nem tudom mi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#1421) bzoley válasza klaczi (#1420) üzenetére


bzoley
veterán

Én inkább azon csodálkozom, hogy még nem ment tönkre. Már új korában akartam venni még egyet tartalékba, de sosem jutottam el odáig. Azóta meg eltelt már egy-két év, és még jól bírja.

(#1422) toxin2 válasza bzoley (#1421) üzenetére


toxin2
tag

Szia.
"Azóta meg eltelt már egy-két év, és még jól bírja."
Itt van a kutya elesve. Ezeknek a kütyüknek u.azzal
az hw-azonosítóval más és más a belseje. Az enyém ilyen (5 napja jött meg kínából) :

A külseje pedig ez:

Nálad tutkó másféle a belseje:
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2
Azzal az összeállítással nincs fenn még a 2018-as modell sem, mint az enyém. :(
Gondolom a windows driverét is u.úgy cserélgetik, ezért nem jó nálam a friss modell.
Mindegy, az esetek kb. 3%-ában vagyok win-en, Linux alatt pedig megy jól.

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1423) toxin2 válasza bzoley (#1419) üzenetére


toxin2
tag

Szia.
Pl. Nálam azért van gond, mert a dvbwiever nem is látja,
BDA kompatibilitás hiányában. Csak a saját kaki programjával
megy. :( Te szerencsés vagy, jó hw összeállítást kaptál...

[ Szerkesztve ]

***** Linksys WRT160NL ***** http://www.gubamm.hu/ *********************************** ***** OpenWRT telepítési útmutató *****

(#1424) klaczi válasza toxin2 (#1423) üzenetére


klaczi
aktív tag

Nekem három darab van és nem egyszerre vettem őket. Azért annyi, mert a tartósságában nem bízom.
Szívesen ráakasztanám a Tiédet a rendszeremre. :)
Kábelen használom. DVB C.
A DVB-T szekciót nem tudom, hogyan kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#1425) bzoley válasza toxin2 (#1423) üzenetére


bzoley
veterán

Én még dobozos Astrometat vettem, mostanában nem látok olyat.
Arra nem emlékszem mi volt a gond, de a legújabb driverrel valami gebasz volt, egyből vissza is raktam az előzőt. Egy frissebb nvidia driver is okozott olyat, hogy a dvbviewer teljes képernyőn megfagyott, de itt csak megjelenítési gond lehetett, a tuner másik gépben van.
Azt gondolom tudod, hogy C-hez más diver kell, ha más programmal akarod használni.

[ Szerkesztve ]

(#1426) klaczi


klaczi
aktív tag

Elnézést a dupláért.
Próbáltam 2 db. ilyen tunert használni a DVBViewer alatt. Az bizony hol ment hol nem. Valahogy összekutyulódott az egész. Aztán abba is hagytam és egy másik fajta (delock) tunerrel dupláztam.

Zacsis tunereim vannak!

[ Szerkesztve ]

(#1427) Diák66 válasza bzoley (#1425) üzenetére


Diák66
őstag

Én olyat rendeltem, aminél a képen csak a tuner volt, és nem zacsiban, hanem dobozban küldték. Szerintem amúgy semmi különbség közöttük. SONY chip van a Rafael Micro és Realtek páros mellett nekem is.

(#1428) Jetteroh válasza toxin2 (#1422) üzenetére


Jetteroh
csendes tag

Nekem nagyon hasonlóan néz ki az alaplap, de középen Panasonic MN88473 chip van.
Zacskósan vettem legalább 3 éve.
Szépen működik. A AMDVBC_Setup_160614-es idönként vacakolt a Win10-el, de az újabbnál már nincs semmi gond.
A gyári néző is jó, de mióta a SichboPVR már nem olyan erőforrásigényes, azóta csak azzal élvezem a DIGIs DVB-C-t.

(#1429) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Valaki tudja esetleg,hogy a progdvb hol,milyen fileban tárolja a chanel listját?Szeretném szerkeszteni és kéne a chanel.dat ,de nem találok ilyesmit sehol sem!

(#1430) trojka


trojka
csendes tag

udv driver linket tudna valaki adni amivel megy a dvb-c része

(#1431) Diák66 válasza trojka (#1430) üzenetére


Diák66
őstag

Itt van hozzá minden: [link]

(#1432) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Küzdök a Digikabellel. Adott egy Mygica (Geniatech) T230 tuner (az első szériás), amit eddig csak DVB-T-re használtam. Gyönyörűen tette a dolgát. Linux és Tvheadend. Most havernál be akartuk üzemelni Digikabellel, de folyamatosan valami gond van. Scan-nel is néha megáll, de azt végül sikerült lekeresni, meg is talált mindem csatornát.
Lejátszáskor sd egész korrekt, de egy idő után az is fagy. HD elindul, aztán pár másodperc és fagy minden, restart kell. Nem értem.
Egy Nanopi-n fut, dvb-t hd ment szépen. Firmware legújabb, kernel már 4.20.2 is van fent próbának, de nem oldja meg. Lehet, hogy a magad bitrate fekteti meg a tunert (erről valamit írnak is linuxtv-n).
Van, akinek pl Rpi2 + T230 működik hibátlanul Digikabellel?

Milyen tunert lehet most kapni, ami linux alatt hibátlan Digikabellel, lehetőleg Rpi alatt?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1433) #29810560 válasza gurabli (#1432) üzenetére


#29810560
törölt tag

Javaslom, ezt nézd meg! Ez egy komplett megoldás. (... de, nem csak a saját TVButler tunerjével megy, hanem más kompatibilis tunerekkel is.

(#1434) gurabli válasza #29810560 (#1433) üzenetére


gurabli
senior tag

Igen, láttam. Még Dvblink korából ismerem.
Nekem csak egy működő DVB-C stick kell, nem szoftver. Olyan stick, ami linux alatt gond nélkül működik és nem hasal el a Digi DVB-C jelétől.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1435) #29810560 válasza gurabli (#1434) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez már nem ugyanaz a szoftver. Baromi sokat fejlesztettek a DVBLink-hez képest.

Nekem még egyik tuneremmel - sem a TVButler-el, sem a HD HomeRun 4 DC-vel - sem hasalt el a TV nézés a DIGI DVB-C-n.
Még külföldről nézett streamnél sem. :N ... ha, megvolt a szükséges sávszélesség.
Pedig én már a megröccenő képre/hangra is allergiás vagyok. ;)

Amúgy a tapasztalat az, hogy nem a tunerek alkotják a szűk keresztmetszetet - azokból csak "kiömlik" a natív jel - hanem a szoftverek.

[ Szerkesztve ]

(#1436) gurabli válasza #29810560 (#1435) üzenetére


gurabli
senior tag

Ránézek majd, de maradnék a Tvheadend mellett. Emígy sajnos pont a linux kernel, driver és firmware miatt hasal el a legtöbb tuner, főleg az USB.

A Butler tuner megy linux alatt gond nélkül? Próbáltad esetleg Tvheadend alatt, mondjuk Rpi2/3-on?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#1437) #29810560 válasza gurabli (#1436) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ránézek majd, de maradnék a Tvheadend mellett."
Ahogy gondolod. Nem akarlak rábeszélni semmire. :N

Csak a saját tapasztalataimat írom le:

Synology NAS-on - sőt kimondottan a leggyengébb belépő szériájú DS414Slim-en - megy a cucc. Oda van dugva a TVButler. 2015 szeptembere óta teszi a dolgát.

Sosem próbálkoztam TVHeadEnd-el. :N Anno megnéztem ugyan és úgy döntöttem nekem megér 40€-t, hogy ne kelljen semmit reszelnem. Ekkor vettem csomagban a tunerrel együtt a szoftot.
Nem mondom az elején valóban nem volt fényes. Többször akadt, fagyott a DVBLink-es lejátszás, de aztán elkezdték fejleszteni és egyre jobb lett.
Amikor áttértek TVMosaic-ra, megint rádobtam 20€-t az új licenc-re - mert már nem voltam jogosult ingyenes upgrade-re olyan régen vettem a DVBLink-et - de nem bántam meg. Ez egy más minőség. Olyan jól működött, hogy később megvettem a HD HomeRun-t hogy többen is tudjuk nézni, ha kell. ... így több független csatornát tudok nézni/rögzíteni. (Összesen 5 tunert kezel nálam a TVMosaic.)

A RPi-m nincs, így azzal nincs tapasztalatom. :N

[ Szerkesztve ]

(#1438) azbest


azbest
félisten

Ha még ide nem jutott volna el a híre, a sony chipsetes astrometa támogatása az 5.0 kernel verzióban benne lesz/van. Az rc1 állítólag már jól kezeli. [link]

Gondolom, már csak hetek kérdése, hogy a stabil 5-öst kiadják, az rc6 épp megjelent. És akkor libreelec és hasonló rendszerekbe gondolom hamar bekerül.

(#1439) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy ilyen Astrometa-s cuccot a Digi kábeles adására.A saját programjával egész jól müködik.Kodi alatt is akarom használni,ezért kipróbáltam a Dvbviewer-el is.Megcsináltam az .ini mappát(Bda driver fent van,,,)):
[SATTYPE]
1=4000
2=DIGI_Debrecen

[DVB]
0=23
1=114500,5,6000
2=121500,5,6000
3=128500,5,6000
4=135500,5,6000
5=338000,5,6900
6=346000,5,6900
7=354000,5,6900
8=362000,5,6900
9=370000,5,6900
10=378000,5,6900
11=386000,5,6900
12=394000,5,6900
13=402000,5,6900
14=714000,5,6900
15=722000,5,6900
16=730000,5,6900
17=738000,5,6900
18=746000,5,6900
19=754000,5,6900
20=762000,5,6900
21=770000,5,6900
22=778000,5,6900
23=786000,5,6900

De sajnos semmit sem talál.Valakinek van ötlete?

(#1440) klaczi válasza Menotti (#1439) üzenetére


klaczi
aktív tag

Lazán működik. Több darabbal rendelkezem.

Más.......
De........ mikor két egyforma astrometa tunerrel próbálkozom egy szép fekete képernyőt kapok, ha a pip funkciót használom. Tehát, megjelenik a pip ablak, de semmi. A fura az, hogy alkalmanként bekettyen és működik.
Kilépés vagy újraindítás után a pipnek annyi.
Viszont, ha az egyik tunert kicserélem, mondjuk egy Delock tunerre akkor lazán működik.
Korábban egy pci tunerrel is jól együttműködött, de lecseréltem a gépet és abban már nincs pci aljzat.
Én nem értem a dolgot.......

[ Szerkesztve ]

(#1441) havast


havast
aktív tag

Üdv! Egy kis segítséget/tanácsot kérnék ha van valakinek ötlete mi lehet a megoldás az alábbi gond(ok)ra:

Van egy Astrometa USB-s DVB-T/T2/C tunerem (azt hiszem 2 Sony, egy Realtek demodulátorral), amit Ubuntu 19.04-el, TVHeadend-el szeretnék használni. Mivel nekem alapértelmezetten a T tuner volt a frontend 0, így egy startup scripttel megcserélem a frontendeket, ugyanis a Digi csatornáit szereném nézni, a script pedig a DVB-C tunert állítja frontend0-ra.

Első problémám: magasabb frekvencián lévő muxokon (718Mhz felett) a TVH nem talál csatornákat, scan failed. Vagy érdekes módon talál, de ugyanúgy scan failed..

Végülis mindössze kb. 5-7 csatorna hiányzik, ezen még túl is tenném magam, de ha pl VLC-vel néznék egy csatornát (profile=pass), gyakorlatilag az SD adások többsége finoman kockásodik, furcsa zajok is vannak a hangban pár másodpercenként - de még nézhető kategória
A HD adások a nézhetetlen kategória, totál kockás, creepy hangokkal, stb. TVH logban annyit látok folyamatosan, hogy continuity error...

Ötlet valakinek esetleg? Ha nincs megoldás - milyen tunert Ubuntu+TVH használathoz?

(#1442) Bozek válasza havast (#1441) üzenetére


Bozek
nagyúr

"az SD adások többsége finoman kockásodik, furcsa zajok is vannak a hangban pár másodpercenként - de még nézhető kategória. A HD adások a nézhetetlen kategória, totál kockás, creepy hangokkal, stb. TVH logban annyit látok folyamatosan, hogy continuity error..."

Nézd át első körben a kábelezést. Ezek a hibák leginkább gyenge jelre utalnak.

(#1443) havast válasza Bozek (#1442) üzenetére


havast
aktív tag

Hát van vagy 8m koax a splitter után... az lehet gond? :D Service/Mux lekeresési problémát meg valahogy random megoldottam.. A tuner status report ratet levettem 1000ms-rol 500-ra. Mire lecsekkoltam, hogy segít-e, már minden mux ok volt..

(#1444) Diák66


Diák66
őstag

Mai napon megjött a másik Astrometa tuner. Akarom mondani Auzeuner DVB-C tuner. Sok változásra nem számítottam, de reméltem, hogy Panasonic MN88473 demodulátor lesz benne. Nem az lett, ez is Sony CXD2837ER. Bár a felépítése kicsit más, ezen van LED is, ami érdekes módon csak a TV esetén világít, akkor is csak úgy, ha van jel és kép. DAB+ és FM is rendben van.

Nem csak a felépítésben van különbség, ez másképpen " vacak " .... ProgDVB esetén igen hektikus a működése, a csatornakeresés alig-alig működik, ha éppen nem 1% a jelszint és a minőség, lekeresi a csatornákat, de utána meg az adást nem lehet nézni. Kapcsolgatni kell ide-oda hogy működjön. Ha végre rávette magát a működésre van kép és hang, a jelszint értelmezhetetlen (0%) és a minőség kijelzés jó. (másik astrometa is ugyan ezt produkálja). A saját szoftverével stabilabbnak tűnt. Bár ott is hajlamos volt eltűnni a jel.

DAB Player vagy működik vele, vagy nem. SDR Sharp szépen kezeli, nem volt vele gond. Holnap kipróbálom, hogy DVB-C esetében hogyan viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#1445) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok!
Kerlek segitsetek,mert mar lassan agyverzest kapok! Van egy Tevii S660 dvb S2 usb-s tunerem,amit eddig szuperul hasznaltam synolgyn,OSMC es libreelec alatt is tvheadend programmal,hibatlanul mukodott.Aztan vettem hasznaltan,hogy bovitsem a tunerek szamat egy Tevii S662 usb-s tunert.Persze semmi nem ismete fel,kezdodtek a diver telepitgetesek.A vege az lett,h az eddig jol mukodo s660 is furcsa dolgokat produkal.Nem akart mukodni,folyamatosan az allapot jelzesnel rossz statuszt kaptam.Megneztem a sugarzasi erosseget ,ott -80 es 90 dBm kozott van,az LNB 80-90 szazalek koszott mozog,az teljesen jo.Sok probalgatas utan ,mikor megosztottam a koax kabelt a Digi belterivel,akkor ujbol mukodni kezdett.A sugarzasi ertek visszaallt -45 dBm kornyekire es tokeletesen mukodik megint.De ahogy leveszem a masik megosztott kabelt a Digi boxrol,azonnal elmegy a vetel es megint nem jo.Mi a gond?Mit kellene allitanom?Vagy hardveres hiba van?

(#1446) Diák66 válasza tomboy1000 (#1445) üzenetére


Diák66
őstag

Mivel ezek a tunerek műholdas vételre jók, összetettebb lehet a problémád. Írd le milyen rendszered van pontosan. (parabola, milyen LNB fej (single, twin, quad stb...) van-e multiswitch, diseq, unicable stb... a rendszeredben. A műholdas vételnél csak a koax elosztó nem megoldás, valamint a SAT RF Loop out csatlakozó is kompromisszumos megoldást eredményez.

(#1447) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Progdvb-ben hol beállítani a tunert hogy találjon is csatornát?Sajnos már nem emlékeszem..

(#1448) ToBeY válasza ToBeY (#1447) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valamiért az eszközkezelőben sem látom! /gépet cseréltem, a régin simán láttam az eszközkezelőben.

(#1449) ToBeY válasza ToBeY (#1448) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Drivert nem akarja elfogadni hiába rakom fel,ismeretlenként látja (billentyűzetnek ...)

(#1450) ToBeY válasza ToBeY (#1449) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nah,20x driver le,driver fel és működik! :C
Nem csináltam semmit másképpen,nem töltöttem le másik drivert - szóval nem értem,de legalább működik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.