Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mghltm


mghltm
addikt

"Igaz, hogy gyengébb mint az olcsó consumer gépek, de az Atomos netbookoknál gyorsabb, és ez még jó pár év múlva is notebook lesz, ráadásul nagyon jól hordozható." szerintem jol dontottel, hogy hasznalt uzletit vettel. megbizhatoak es tartosak, okosan felepitettek. en d630-at nyuzok es meg vagyok vele elegedve :K

a melegedesre kiterve: probaltad frissiteni a bios-t? lehet az ujabb verzio megoldja a melegedesi gondot, persze ezzel egyutt no a venti zajszintje es csokken az akkumulator hasznalhatosaga.

a bemutatoert koszonet! :R

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#2) Csabipici


Csabipici
aktív tag

Nekem is van egy D420-asom. Win7-el használom és amire kell (WEB, RDP) arra pont elég.
Nagyon jó kis kép.

(#3) kerelo


kerelo
senior tag

Köszi a bemutatót.nagyon jó lapos.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#4) Gusztáv válasza mghltm (#1) üzenetére


Gusztáv
addikt

A legújabb bios-al is melegedik, főleg ha pl nem asztalon van, hanem egy kanapén és alul nem tud szellőzni. Akkor elég korrekt hőmérsékletű levegőt nyom ki oldalt. Különben nagyon jó kis gép, én is ilyet használok 2. laptopnak. Sajna a hdd elég lomha, de meg lehet szokni.

Laci

(#5) hipertucsok válasza mghltm (#1) üzenetére


hipertucsok
csendes tag

A melegedésről annyit kell tudni, hogy egy friss hűtőpasztázás elhessegeti általában a problémát, és egy alapos por és szöszmentesítés sem árt a ventillátornak.
Én egy kis cég kb 40 darab D620 / 630 -as laptopját tartom karban és el kell mondjam sok mindenen átsegített már a szétszedés alapos takarítás és összerakás.
Csak ajánlani tudom :)

(#6) nagash


nagash
senior tag

Én is sokáig néztem egy ilyet, illetve a nagyobb tesót, de végül egy 1 éves, de 0 perces Asus F9E lett a préda amivel nagyon meg vagyok elégedve. Most bővítettem a procit is, úgyhogy jelenleg virtualizálni is tudok már. Jó gépek ezek.

A cikk is remek, nem döntöttem volna rosszul, ha ilyet veszek. :R

Knoblauch macht einsam.

(#7) joergie


joergie
őstag

Nem rossz cucc, énis nézegettem már, bár én inkább az akkori konkurensre hajazok, alias ibm x60/x60s. Elsősorban mert ez IBM, másrészt volt szerencsém 1.8" zif HDD-hez, és igazából bármit, csak azt ne :)) Ha lehetne bele zif SSD-t tenni, úgy viszont number1 lenne.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#8) Chaser válasza Gusztáv (#4) üzenetére


Chaser
titán

A kis mérete miatt van, ez nem akkora mint egy 620. Kicsi a hűtőrendszer, ezzel jár együtt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Khaal válasza joergie (#7) üzenetére


Khaal
őstag

Lehet kapni ZIF-es ssd-t, csak elég elborult ára van és azt hiszem 32gb-s a legnagyobb.

Nekem is ez az egyetlen dolog szinte ami eltántorít ettől a géptől. A HP belerakott egy optikait az ugyanekkora gépébe, nem értem a Dell miért nem tudott egy 2.5" hdd-t belepaszírozni, ha már odd nincs.

(#11) moltam


moltam
tag

Na itt vagyok, csak bejött a nagyfeszültség a házba és sikeresen kiütötte a Dell töltőjét is. Vettem hozzá újat.

Válaszok:

-Nem használom ölben, szóval túl fogja élni a meleget.
-A kis HDD tényleg lassú, de arra amire kell bőven elég.
-ODD-t csak Windows telepítésre használok, arra pedig ott a külső.

(#12) nagash válasza Kalandor (#10) üzenetére


nagash
senior tag

Na ezért jó az Asus, mert abban 2,5"-os HDD van és van ODD is ami DL. :DDD

Knoblauch macht einsam.

(#13) kmisi99


kmisi99
addikt

Szomszédomnak d600 asa volt odaadta a gyerekének azok meg szórakoztak vele és letörték a kijelzőt most a cucc alja porosodik náluk. Na de ilyet.

(#14) moltam válasza nagash (#12) üzenetére


moltam
tag

Megnéztem az Asus-t, azért újabb, erősebb vas. Grat hozzá! :))

(#16) Gusztáv válasza Khaal (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

Én múltkor láttam ebay-en 100 $-ért 64 GB-os Sandisket, egyenesen Izraelből. Az odd meg a hozzá való mediabay-ben van. A gépben különben nincs túl sok felesleges hely, a hdd is az akkutól veszi el a helyet.

Laci

(#17) nagash válasza Kalandor (#15) üzenetére


nagash
senior tag

Persze, ez nem is vita, bár az is van vagy 3 éves...

Inkább arra akartam utalni, hogy sok ilyen kategóriájú gépből ma is kihagyják, bár tény, hogy az ODD már kihalóban van, én is ritkán használom.

Az is tény, hogy például az Asus-ok közül nagyon keveset láttam jól felszerelve itthon (proci, TPM, WAN) pedig a lehetőség megvolt.

Nálam a bővíthetőség elsődleges volt, de bármikor ajánlanám a Dell-t is ismerősnek, nem csalódnának, főleg egy ilyen kellemes írással megtámogatva.

Ja és a Dell dokkolható ha jól tudom. Azért azis valami.

:R a cikkírónak!

[ Szerkesztve ]

Knoblauch macht einsam.

(#18) Atos23


Atos23
senior tag

Ma csinaltam egy rovidke tesztet.

Az ASUS U1F notim 3600Rpm-es igen ritka 1,8 zoll merevlemeze 4,1 pontos Windows 7 elmenyindexet hozott.

Viszont egy hibatlan atlagos Hitachi PATA 4200rpm 2,5 zoll HDD 3,8-at produkalt egy nagy meretu HP uzleti notiban.

Akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

(#19) Atos23 válasza Khaal (#9) üzenetére


Atos23
senior tag

ATA ZIF-bol 64GB, 128GB es 256GB is kaphato.

En jelenleg a 32GB-t 9-10eFt-ert, a 64GB-t 28eFt-ert veszem magyarorszagi nagykerbol. Viszont a 128GB es a 256GB csak es kizarolag ebayrol johet az ara miatt.

(#20) moltam válasza Atos23 (#18) üzenetére


moltam
tag

Olvastam a tesztet, jó kis gép :)

SSD vásárlás biztos hogy lesz egyszer, majd meglátom.

Egyébként nem tud valaki valamit a Dell töltőkről amit én nem?

Amit kaptam hozzá, egy 90w-os jószág volt (PA-10), meghalt, és most egy 65w-os PA-12-t vettem. Meg is örültem neki hogy sokkal kisebb, de jó lesz, max lassabban tölt. Na de valahol olvastam hogy ilyenkor a gép kicsit visszavesz a kakaóból. Igaz ez?

(#21) Pistiboy88 válasza moltam (#20) üzenetére


Pistiboy88
aktív tag

Hali!

Nem, nem vesz vissza a teljesítményből. Saját tapasztalat. Nekem is 90w-os volt, vettem hozzá egy másikat mert megadta magát. Most 65w-os van. Ezzel kb fél órával tart tovább az akkut visszatölteni (87Wh, 9 cella).
A régi töltő is max 40-45 wattot vett fel, ez is.

De a cikk az tetszett. Melegedésre meg mint ahogy egy kolléga írta újrapasztázás. Haverom D620-asát csináltam, nem tudtam mért 70 fok a proci. Hűtés le, s látom, hogy a paszta már megkeményedett. Cseréltem. A déli hídon hővezető párna volt, csináltam helyette egy rész lapot, ráforrasztottam a hőcső érintkező részére, oda is került paszta. Majd a ventit is cseréltem, mert nagyon lógott.

Ezek után terhelve is maximum 65 fokos volt a CPU. Venti is halkabb lett, igaz alapból is alig lehetett hallani. Azóta a gép alja is alig melegszik, durván 10 fokkal lett hidegebb.

Szép estét mindenkinek!

(#22) kovy79 válasza Pistiboy88 (#21) üzenetére


kovy79
őstag

Ennyi pénzért határozottan korrekt, bár a hangszóró gyengesége nagyon fájó pont.
2-3 éve még elképzelni sem tudtam, hogy mára így lemenjen az ára.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#23) Gusztáv válasza moltam (#20) üzenetére


Gusztáv
addikt

Az asztali dock igényli a 90W-os tápot, a kisebbel nem működik. A gépek bőven elvannak a 65W-al is. Viszont az biztos, hogy felismerik, milyen töltő van rádugva (gondolom töltési profilt hozzá állítják)

Laci

(#24) lapa


lapa
veterán

kizárt, hogy süssön az alja, ott vmi szoftver-hardver gond van.

(#25) lapa válasza Kalandor (#10) üzenetére


lapa
veterán

+1, ilyen szempontból a hp az egyetlen értelmes.

(#26) Attichu


Attichu
csendes tag

Ezt melyik múzeumból szerezték???

(#27) LLam


LLam
senior tag

"ULV-s Core Dou" az Core Duo

Stay hungry!

(#28) rizso


rizso
addikt

Kicsit lehetett volna hosszabb/tartalmasabb, olvastam volna még egy kicsit :R Mikor elértem az "első hibához", akkor gondoltam jön a többi is, meg azok a dolgok, amik nagyon tetszenek. Erre puff, vége is a cikknek...

Amúgy érdemes számításba venni 1-2 használt üzleti gépet, mert sokszor sokkal jobban jár velük az ember, mint egy olcsóbb "konzumer" géppel...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#29) moltam válasza rizso (#28) üzenetére


moltam
tag

Ami nem hiba, azon kívül minden tetszik :)

Egyébként a noti mentségére szóljon, hogy a Dell alapból mellékel hozzá ODD-t.

(#30) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

"A gépen van pöcökegér is, amit én nem használok, de sok ember kedvence."
A Hp féle pöcökegér? Kétlem. Nincs scroll gomb, egyféle sapka, és nagyon mélyen van, cserébe nehezen mozgatható.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#31) moltam válasza Blindmouse (#30) üzenetére


moltam
tag

Pont az IBM-re gondoltam hogy szeretik. :)

Egyébként ezen a dellen sincs scroll, csak egy sapi van rá, viszont próbálgattam és nagyon jól lehet vele egerezni. Lehet hogy áttérek.

(#32) JR.CSé válasza rizso (#28) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 kicsit hiányoltam a befejezést.A cikk ettől függetlenül jó.:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#33) Krix


Krix
őstag

Én 2008 decemberében vettem egyet használtan (€200 e-bayről) hdd nélkül és rögtön vettem bele egy ssd-t is. Sokáig XP volt rajta, de aztán ráraktam egy Win7-et és meglepően jól fut rajta. 2G-ra még fel tudod tornászni a memóriát, ha kell. (0,5G az alapalpon + 2G bővítés, de az op rendszer csak 2G-t fog látni összesen belőle. Én így használtam.) Decemberben adtam el (2 évig használtam) annyiért amennyiért vettem, de már ssd-vel. Szerintem nagyon jó kis gép, én nagyon szerettem.

A venti sajna hangos és az alja melegszik. Ez van, de én mindenkinek ilyet ajánlok netbok helyett.

If it is not broken then don't fix it!

(#34) simonzé válasza moltam (#29) üzenetére


simonzé
addikt

Alapos írás, és jó hogy tesztek helyett a tapasztalatokat írtad, azok sokkal beszédesebbek. Egy dolgot viszont árulj már el: Melyik kodekkel bírja el a nyomi GMA950 a full HD-t? Linux alatt már megoldottam a stabil HD lejátszást, de a full HD még ott is rendesen beszaggat.

Már a második céges D630-amat nyúzom, és munkagépnek kiváló. Ez már nem is melegszik, de a mono hangszóró ezen sem az igazi. Bár végülis útra megfelel, mozizni meg nem ezen fogok.

I don't fit in. I fit out.

(#35) moltam válasza simonzé (#34) üzenetére


moltam
tag

K-Lite pakk van fent, és a hozzá járó Media Player Classic Home Cinema viszi a HD-t.

Egyébként most került fel egy Win 7 Home Premium, eléggé lassú szegény, elkezdem kiherélni, hátha jó lesz.

(#36) moltam


moltam
tag

Az előbbi állításomat visszavonom..

A hetes sebessége minden buhera nélkül meggyógyult, gyorsabb mint az XP volt :)

(#37) nagash válasza simonzé (#34) üzenetére


nagash
senior tag

Én úgy oldottam meg Ubuntu 10.10 x64 alatt a FullHD-t, hogy a T2390-et T7500-ra cseréltem. :DDD (persze nekem nem ez a típusom van) :DDD

Knoblauch macht einsam.

(#38) Morpheus


Morpheus
tag

1-2 hete noti cserére szántam rá magam
Volt egy CQ56-om, számomra kicsit nagy volt és kihasználatlan potenciál volt benne ezért kisebbre és kicsit visszafogottabb notira vágytam

Van itthon egy Asus eee-m meg melette egy Galaxy TAB is ezekből volt tapasztalatom, hogy netbook már túl szerény erővel bír TAB pedig más kategória...

egy kicsi és faszányos notit kerestem amit veterán meg is találtam d420 személyében, már csak egy kis infót kellett róla szereznem, hogy biztos legyek a döntésemben

Ekkor találtam meg itt Logouton moltam "tesztjét" ami megadta a végső lökést a vásárláshoz, le is csaptam rá Vaterán, szerencsére itt volt megyén belül, nem kellett postáztatnom a cuccot.

Most is erről a kis csodáról írok, igaz nem ülök elötte mert dsub-on ki van dobva a képe LED TV-re meg BT billről használom, de ha hurcolnom kell melóba iszonyat mód meg vagyok vele elégedve. Én OpenSUSE rendszerrel használom, 720p-t reccenéstelenül viszi VLC playerral. Biztos vagyok benne, h nagyon sokáig nem fogok tőle megválni. Ezúton is szeretném megköszönni moltam-nak, h megírta ezt a cikket és, h szánt rám időt priviben is

Erőt Egészséget! mindenkinek :)

"Morpheus felhasználónak 39 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#39) gabo3


gabo3
csendes tag

Üdvözöllek !
Segítségeteket kérném,hogy kaptam egy Dell Latitude D420 tip használt gépet.
Sajnos az az gond vele, hogy a SAFEBoot Security System 4.2 belépési jelszavát elfelejtették. Hogyan lehetne belépni,és később használni ezt a gépet.
Ebben szeretnék segítséget kérni.
Üdvözlettel gabo3

(#40) Ubul86


Ubul86
őstag

nekem d430at sikerült most vennem,hasonló mint ez,csak 1 giga integrált memória van benne. Viszont a melegedés szintén ugyanaz mint ennél,60-65 foknál,ami korrekt fimlnézés,meg mellette netezés közben mondhatni süt a jobb oldala,így a lábamon nem igazán tudom megtartani,max a balon,a jobb oldala meg lóg a levegőben. Ez is takarított,pasztázni nem lehet,mert Gap pad-es. Esetleg ha van valakinek tapasztalata akár a d420,akár a d430 hűtésével kapcs. azóta,akkor szóljatok :D

(#41) sgsm


sgsm
tag

Sziasztok,nincs valakinek egy d420 lcd- ,bontott is tökéletes ,valami baráti árban.Köszönöm.

A gépet külső monitorról használom, win7 szépen megy rajta .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.