Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

"Isti ne bánts!" :DDD
Nekem is volt már ilyen, sőt tudok kacifántosabb dolgokat is! :DDD

(#2) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Magnézium hiány. Bár szerencsés vagy, hogy egy percig ugrál az izom, nekem van olyan, hogy alkarban, felkarban, combban, szemhéjnál kezd el ugrálni valamelyik és fél napig pattog. Ez már tényleg idegesítő. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#3) CséZé válasza Algieba (#2) üzenetére


CséZé
őstag

nekem is azt modnták h egyek magnéziumot :)
de már azért lassan egy hete megy ez, kicsit aggasztó, a szememnél nekem is volt már. az hamar elmúlt.

(#4) Lenry válasza Algieba (#2) üzenetére


Lenry
félisten

a szemem sarkában nekem is ugrált néhány hónapja egy izom, de pár perc után mindig elmúlt, most meg már rég nem csinálja

már legalább tudom, hogy mi volt az oka :R

egyébként mi tartalmaz magnéziumot? nem szeretek tablettákat szedni, biztos valami gyümölcsben vagy ilyesmiben is van...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) C4mp3r válasza Algieba (#2) üzenetére


C4mp3r
addikt

Nálam is gyakori, hogy a combomban, illetve szemhéjamnál ugrál valami. Máig nem jöttem rá mitől van ez, de kétségtelen, hogy idegesítő, főleg ha annyira elfajul, hogy néha egyik szemem látóterébe bele-bele ugrál a szemhéjam. :D

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sok tápos csirke! :DD

(#7) CséZé válasza Lenry (#4) üzenetére


CséZé
őstag

[link]
állítólag almában is van és mivel most csak azt találtam hirtelen itthon azt falom :D

(#8) samfishR


samfishR
senior tag

szememnél nekem is volt egy ideig (~fél év), de elmúlt szerencsére. idegesség, kialvatlanság, magnéziumhiány. ezeket olvastam én is akkoriban; meg volt olyan is, hogy a bal combom rángatózott. az is elmúlt. szerintem nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani.. :N

(#9) Wictor


Wictor
senior tag

Rám mindig rámszól anyám, hogy miért rázom a bal lábam? :F Én meg mondom nem magamtól csinálom... Egyszerűen észre sem veszem... Idegesítő, de megszoktam.

A karomban az izom nekem is szokott olyan furcsán "lüktetni", mintha bökdösnének ujjal, olyan érzés...

[ Szerkesztve ]

(#10) proof88 válasza CséZé (#7) üzenetére


proof88
addikt

érdemes a melegebb idő beköszöntével többet inni, lehetőleg ásványvizet, de sok-sok folyadékot, én emellett azért szedek magneb6-ot is, szerencséd, hogy (egyelőre) ilyen finom formában jelentkezett ez nálad, az már kellemetlenebb, ha hajnalban arra riadsz, hogy iszonyatosan, de nagyon durván begörcsölt a lábad és imádkozol, hogy igen-igen, mindjárt elmúlik, gyerünk, huhhh.... és utána vigyázva kell lépkedni, mert a hajnali görcsölést érzed még a nap folyamán, hogy mintha jól meghúztad volna a lábad... :(
banánt is egyél, a kálium miatt, vagy céklát...
kalcium - magnézium - kálium - ezek bevitele tuti nem okés nagyon sok embernél... :( nem okés a táplálkozás.

(#11) szablya


szablya
tag

Idegbetegek :U

Nekem is a jobb lábam. Fel-le. Én bírom, nem unatkozok órán :B

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#12) Gergő_


Gergő_
őstag

sokat aludni, nem stresszelni, sok zöldséget kajálni.
húst hanyagolni egy darabig.

(#13) dízelracer


dízelracer
senior tag

A legvalószínűbb, hogy simán csak vitamin hiányod van de szerintem azért mutasd meg egy dokinak is. A szem remegéssel meg vigyázni kell. Lehet akár kezdődő idegrendszeri zavar is amit nem árt korán elcsípni. Nekem nyáron a huzattól és a klímázástól lebénult a fél arcom. Folyamatosan javul de azóta sem 100%-os a jobb oldal. Ja és szem remegéssel + egyoldali fejfájással kezdődött... Szóval ne bagatellizálja el senki a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#14) Csillag5


Csillag5
újonc

Kalcium vagy magnézium hiány:
kialakulhat hirtelen növés vagy akár Ca; Mg hiányos táplálkozás
tuti recept : egy doboz kalcium szandos pezsgőtabletta ha önkénytelen izomrángásról van szó ha pedig mimig jár a lábad (akaratlagos mozgással) akkor pedig az a depreszió legelső tünete is lehet ...

pici infó :a körömrágás a legkisebb mértékű öncsonkítás ha rágod a körmöd önmagadra vagy dühös...

[ Szerkesztve ]

(#15) kovsol


kovsol
titán

én úgy indítom a napot, megy be a c vitamin, multivitamin és a magnézium+kálciumos pezsgő tabletta, kell is a sok vitamin, így is gyengén tolom egy átlagos gyúróshoz képest
érdekes nekem soha nincs ilyen problémám, pedig heti 4x kondi terembe járok széthajtom az izmokat rendesen

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#16) CséZé válasza Gergő_ (#12) üzenetére


CséZé
őstag

pedig anélkül nem vagyok meg :(

dízelracer: a szemem nem remeg, nagyon ritkán fordult velem elő.

Csillag5: depresszióra nincs okom :)

(#17) dízelracer válasza CséZé (#16) üzenetére


dízelracer
senior tag

A szemremegés nem neked szólt.

(#18) kovsol válasza Gergő_ (#12) üzenetére


kovsol
titán

húst hanyagolni ? :DDD én napi fél kg -t minimum eszek, sok zöldség is megy, alvás minimum 8 óra naponta, természetem elég szarok bele így stressz sincs :DDD akkor majdnem jó vagyok ;]

May the Force be with you!

(#19) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ó, ez nekem is szokott lenni, karomban, lábamban, szemem táján... Igyál Visegrádi ásványvizet, abban nagyon sok magnézium van.

(#20) dízelracer válasza ^Clown (#19) üzenetére


dízelracer
senior tag

Vagy nyalogasson alufelnit. :D

(#21) Dany007 válasza kovsol (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Hány éves vagy, hogy c-vitamint meg multivitaminokat "kell" szedned, hogy meglegyen a napi vitamin adag? :)
Csak azért kérdezem, mert a túl sok vitamin sem egészséges. Például a B6 túladagolás elég csúnya tud lenni.
Szóval ha a napi kaja is kiadja a szükséges vitamin mennyiséget akkor csak a vesédet / májadat terheled totál fölöslegesen azzal a sok plusz vitaminnal. Én elhiszem, hogy a TV-s reklámok igen meggyőzőek, de logikusan, ha a szervezetnek nincs szüksége annyi vitaminra, akkor a felesleget kiválassza és kiüríti. Szerintem nézd át az étrendedet, és ha a napi vitaminszükséglet kijön belőle akkor nincs szükség a plusz cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#22) Gergő_ válasza Dany007 (#21) üzenetére


Gergő_
őstag

ha tényleg kondizik és gyors az anyagcseréje szinte bármennyi vitamint ehet, bár tényleg igénybe veszi a belső szerveket. ezt érdemes észben tartani.
Egyébként a C-vitamin az emberi szervezet képtelen szintetizálni.

(#23) Dany007 válasza Gergő_ (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Erre én is gondoltam, és persze orvos se vagyok.
De ha valaki kondizik akkor talán leginkább fehérjére és hasonlókra van szüksége.
A hangsúlyt nem arra értettem, hogy feltudja-e dolgozni a szervezete, mert nyilván feltudja különben most nem lenne itt :) , hanem arra, hogy egyáltalán szükség van-e így leterhelni pluszban a szervezetet.

Ahogy olvasom napi rendszerességgel C-vitamin, multivitamin, meg magnézium kálcium tabletta : o Ez rengeteg vitamin...
Pont aktuális, b.nőmnek kalcium tablettát írt fel a doki, de külön figyelmeztette, hogy csakis a szükséges mennyiséget szedje, mert könnyen vesekövet okoz! Persze ez egyénileg változó, viszont az esély és a lehetőség nem.

Ez a tipikus jóból is megárt a sok eset. Igaz, hogy egészséges, de attól még, hogy az elegendő mennyiség 10x-esét eszi valaki, nem lesz egészségesebb. Sőt.

A neten biztos fenn van valahol, hogy mennyi az ember számára szükséges és egészséges napi vitamin beviteli adag. Azt meg kell nézni, aztán ha annyira fontos, akkor egy 10%-kal szedje be többet naponta... De a fent felsorolt vitamináradat szerintem teljességgel fölösleges.
Viszont ha megfelelően étkezik, hús / zöldség / gyümölcs naponta, akkor végképp felesleges ennyi szart beszedni.

(#24) kovsol válasza Dany007 (#23) üzenetére


kovsol
titán

100+kg vagyok és ha beszedek annyit amit egy 70-80kilós otthon döglő átlagembernek szánnak adag nem lesz semmi bajom :) főleg mivel izmaim folyamatosan szétroncsolódnak, majd regenerálódnak kell a vitamin, vesém meg jól van köszöni szép fehéret pisilok mindig nem az van, hogy sötét színű, mert megszakad a kiválasztásban, és igen fehérjét is eszek dögivel (kiegészítőből is nem csak húsokból)
c vitamint meg nem lehet túladagolni, mert az az egy vitamin ami vízben és nem zsírban oldódó, így ami fölösleg szépen kimegy az emberből

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#25) proof88 válasza kovsol (#24) üzenetére


proof88
addikt

én is mindig szép fehéret pisilek, mert sokat iszom, főleg ásványvizet, de odafigyelek arra, hogy megközelítsem a napi 2,5 liter ajánlottat, de nyáron figyelnem sem kell, mert simán betolok 3-4 litert is. :D Ha mindenki szép fehéret pisilne, nem lennének ennyire büdösek a nyilvános wc-k, mert annak nincs is olyan erős szaga :DDD

(#26) Cathfaern válasza proof88 (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy a napi 2,5l ajánlott, az egy átlag mozgást végző, átlagos testsúlyú emberre vonatkozik. Célszerűbb számolni napi 40ml/testsúlykg, ha fiatal vagy és/vagy mozogsz rendszeresen, 35ml/testsúlykg ha 35+ és/vagy nem végzel külön mozgást. De ez még nem fedezi akkor a tényleges sportolás előtt/közben bevitt plusz folyadékot. Magyarul 2,5l-t akkor kell meginni, ha kb. 70kg vagy.

Olyanokról már nem is beszélek, hogy nagy mennyiségű káve vagy tea fogyasztása esetén ez csak nő, mert vízhajtó hatásúak :)

[ Szerkesztve ]

(#27) proof88 válasza Cathfaern (#26) üzenetére


proof88
addikt

69,8 kg vagyok, ez már hónapok óta is pontosan ennyi... :) sajnos ezért vagyok vékony, mert a magasságom 186 körül van... :N
egyébként a só bevitel is fontos, mert ha sokat iszik az ember, de kevés a só bevitel, akkor ugyanúgy nem akarja felszívni a szervezet a folyadékot, mert azt érzékeli, hogy nincs rá szükség... vagy valami ilyesmi, múltkor olvastam.

(#28) zoo8800


zoo8800
veterán

A helyedben elmennék orvoshoz.

rip and tear, until it is done

(#29) Samus


Samus
addikt

Végre...nekem is a szemhélyammal van ez a probléma. Van, hogy fél napig, van, hogy hetekre megszűnik. Elkezdek magnéziumtablettát enni...Köszi Algieba :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) moha21


moha21
addikt

Én magne B6-ot szoktam enni meg C-vitamint, jah meg vedelem az ásványvizet.:)
Így is lábam jár, körmöm rágom, szóval alig vagyok stresszes.:D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#31) Csillag5 válasza proof88 (#27) üzenetére


Csillag5
újonc

Só!? Dehogy is nem szabad sót enni az nem más mint fehér méreg meg minden ami a konyhában van és alap élelmiszer és fehér az káros!! De a só visz a pálmát a magyarok magasan az átlag felett fogyasztanak sót nem szükséges plusz bevitel..maximum az ásványi só bevitelt kell fokozni....

(#32) Fecogame


Fecogame
veterán

Nekem is rendszeresen van, de csak a bicepszemben, hanem combon, szempillában (!), és egyéb finom helyeken :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#33) CséZé


CséZé
őstag

mióta megírtam a bejegyzést, azóta nem jelentkezett a probléma.
úgy látszik hamarabb kellett volna írnom :))

(#34) Dany007 válasza CséZé (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy nekem is gyakran van ilyen, hogy 1-1 izmom elkezd rezegni, rángatózni... De megszoktam. Nagyon ritkán fordul csak elő. Hol a lábamban, a combomon érzem. Kicsit rángatózik, aztán elmúlik :)

(#35) Cathfaern válasza Csillag5 (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Fontos a só is, de csak napi 1-2 kiskanálnyi. Persze az emberek többsége, főleg Mo-n ahogy írod is, nagyságrendekkel többet fogyaszt, ami tényleg egészségtelen. De az nem igaz, hogy csak méreg.

(#36) proof88 válasza Csillag5 (#31) üzenetére


proof88
addikt

Nem azt mondtam, hogy menj be a konyhában és öntsd a szádba a sós üveget. :D

(#37) Csillag5 válasza Cathfaern (#35) üzenetére


Csillag5
újonc

Nem amiatt méreg a cukor a liszt rizs mert sokat eszünk belőle hanem azért mert mind fehér amikor valójában mind a természetben barna árnyalatban vannak jelen csak különböző eljárások után válnak fehérré gondoljunk csak a barna cukorra a barna rizsre vagy a teljes kiőrlésű lisztre. A só minden alap élelmiszerben benne van még az édes piskótában is így az egy-két kiskanál mindenkinél megvan napi szinten ugyhogy szinte lehetetlen hogy valakinek só hiánya legyen..

Proof: nem is ajánlom mert marha rossz...

(#38) Cathfaern válasza Csillag5 (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Érdekes dolog ez, egyrészt utóbbi időkben olvasni olyan kutatásokról, amelyek azt mondják, hogy igenis van létjogosultsága a fehér lisztnek, és nem véletlenül az terjedt el. Másrészt gondolom abban mindenki egyetért, hogy a hagyományos kínai étrend nagyon egészséges, és amiatt (is) élnek olyan sokáig, stb... abban pedig fehér rizs van :)
Amúgy ezek az eljárások egyike sem olyan, hogy "kihipózzák" és azért lesz fehér, hanem kvázi természetes eljárások során válik azzá. Tehát azt rá lehet fogni, hogy így veszít az adott termék ásványi anyagot/tápanyagot/akármit, de a "fehérítés" ezt leszámítva külön nem árt.

(#39) talmida válasza Cathfaern (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bizony a só nagyon fontos a szervezetnek!! Én egy időben túl sok vizet ittam, meg a magas vérnyomás elkerülése végett túl kevés sót fogyasztottam és emiatt kritikusan alacsony szintre zuhant a véremben a sodium (só) level. Azonnal kórházba küldtek, ahol hosszas vizsgálódás után megállapították, hogy gatorade-ot kell innom. (az egy sót is tartalmazó sportital) De félre a tréfával, a túl sószegény étrend ugyanolyan nagy galibát okozhat, mint az elsózott. :U

IN GOD WE TRUST!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.