Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) Dany007 válasza Gergő_ (#22) üzenetére


Dany007
veterán

Erre én is gondoltam, és persze orvos se vagyok.
De ha valaki kondizik akkor talán leginkább fehérjére és hasonlókra van szüksége.
A hangsúlyt nem arra értettem, hogy feltudja-e dolgozni a szervezete, mert nyilván feltudja különben most nem lenne itt :) , hanem arra, hogy egyáltalán szükség van-e így leterhelni pluszban a szervezetet.

Ahogy olvasom napi rendszerességgel C-vitamin, multivitamin, meg magnézium kálcium tabletta : o Ez rengeteg vitamin...
Pont aktuális, b.nőmnek kalcium tablettát írt fel a doki, de külön figyelmeztette, hogy csakis a szükséges mennyiséget szedje, mert könnyen vesekövet okoz! Persze ez egyénileg változó, viszont az esély és a lehetőség nem.

Ez a tipikus jóból is megárt a sok eset. Igaz, hogy egészséges, de attól még, hogy az elegendő mennyiség 10x-esét eszi valaki, nem lesz egészségesebb. Sőt.

A neten biztos fenn van valahol, hogy mennyi az ember számára szükséges és egészséges napi vitamin beviteli adag. Azt meg kell nézni, aztán ha annyira fontos, akkor egy 10%-kal szedje be többet naponta... De a fent felsorolt vitamináradat szerintem teljességgel fölösleges.
Viszont ha megfelelően étkezik, hús / zöldség / gyümölcs naponta, akkor végképp felesleges ennyi szart beszedni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.