Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) HuMarc válasza Tigryss76 (#48) üzenetére


HuMarc
addikt

Rossz a linked.

(#52) TomiFiu


TomiFiu
tag

Nekem egy Navon Platinum 7 II-van. Na hát ezt se emelném piedesztálra, de azért elviselhető és használható. Hogy mire? Nos nekem alapfeltétel volt, hogy:
1, HDMI kimeneten keresztül TV-re köthető legyen
2, akadás mentesen lejátssza a FULL HD videókat (TV-n is)
3, internet böngészés
4, email kezelés
5, dokumentumok (doc, xls, pdf) megnyitása és szerkesztése
6, egyszerűbb játékok

Nos ezeket mind meg is kaptam és amire nem is számítottam az az, hogy OTG-n kezeli az USB -HUB-omat amire egyszerre tudok pendrive-ot, billentyűt és egeret kötni. Emellett korlátozottan de még egy MANTA gamepad-em is kezel. (eddig csak Beach Buggy Blitz-t használtam vele).

Szóval amit kaptam az több mint amire számítottam. Videólejátszó, konzolgép, és tablet.

Persze kompromisszum azért van, mert a kijelzője a betekintési szöget illetően ennek is s**r, de hát mit várok 25 ezerért. (edigital.hu)

ui.: valaki nem tud megoldást arra, hogy az ICS virtuális gombjait és az órát, szóval az alsó sávot miként lehetne elrejteni? Esetleg app?

(#53) Kryczek


Kryczek
tag

Én ezt vettem a madaras tesco-ban:

omega

19990 volt garanciás természetesen.

Hírek időjárás némi angry birds, tökéletesen elég.

Kínai szar, de erre jó. Amúgy meg a tablet az iPadnál kezdődik, de sajna az nem az én fizetésemhez való.
Ettől nem vártam sokat de azt tudja. Ja, és akadás mentesen játsza a HD videokat...

[ Szerkesztve ]

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#54) air válasza LamerGyuri (#1) üzenetére


air
nagyúr

Ajánlom figyelmedbe ezt az írást!
Mutasd meg, hogy tudsz jobbat, jobban írni! Hajrá!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#55) Tigryss76 válasza HuMarc (#51) üzenetére


Tigryss76
tag

Oh, bocsánat, Concorde Tab Play-re mutatott volna, mindegy is ... Azért köszi!

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#56) Cannabis7 válasza Alastair' (#25) üzenetére


Cannabis7
senior tag

ne haragudj, de ezt hülyeségnek tartom.
Egy alcatel 995m van (igaz nem hivalatos) jelly beannel (CM10), teljesen smooth, még gyorsabb is mint ICS-vel vagy GB-el, tesóm tabletje DPS Dream 9 , kb ugyanez a hardver van, persze más proci meg igp, de teljesítményben elvileg nagyjából ugyanott van, azon gyárilag JB van, és valami iszonyat lassú, akadozós, nagyon gyakran 2-3 !!! mpre is elgondolkodik, de volt olyan nem is egyszer h megakad a főképernyőn egy jó 10 mpre scak néztrem, hogy mivan, megfagyott v mi baja, aztán ment tovább ,semmi widget nincs kitéve, full alap, csak böngészésre használja. bele se merek gondolni h mi lenne ha nem (amúgy szőrnyű, nagyon pocsék) 800*600-as kijelző lenne benne, hanem vmi nagyobb felbontású.

szóval erre a tabletre is lehetne normális JB-t csinálni, csak lusták optimizálni...

[ Szerkesztve ]

(#57) hodostamas válasza Cannabis7 (#56) üzenetére


hodostamas
addikt

Itt a legnagyobb gond az, hogy az IGP sokat levesz a memóriából, és rendszernek már kevés marad. Van hogy a szabad memória, task killeres ürítés után 200 alatt van bőven... Azt mondjuk egy FB app fel is zabálja.

(#58) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Na én is összefoglalnám az élményeimet, ugyanis a zasszonynak pont egy ilyet vettem karácsonyra. :D

Természetesen neki kulcsrakészen adtam át, hogy ne kelljen szüttyögnie az appokkal, ezért előtte 1 napot elég intenzívem nyomogattam a kicsikét. A dobozból nekem sikerült úgy kiszednem mindent, hogy semmi sérülés nem történt, lehet azt, csak óvatosan kell és ésszel. :) (Ugye én vissza is akartam csomagolni, hogy nézett vóna mán ki, hogy kezébe nyomok egy kettépépett dobozt :D)

Amivel egyetértek:
1) Kijelző pocsék (de szerintem ebben az árfekvésben minden tableté az, ne várjunk mán csodát...)
2) Aki nem ért hozzá az jó sokat fog anyázni (youtube leállás, böngésző, stb)
3) Sajnos a WiFi az biza lekapcsol ha a gép elalszik, ezért dobja el a hálózatot. Ami nem lenne baj, csak mikor a gépet visszahozzuk a szendergésből, a WiFi úgy marad... Ezért kell ilyenkor ki-be kapcsolni. Ez nem tudom JB hiba-é, vagy a tabletben kefélték el, de ez létező bug.

Viszont - asszonykám szerencséjére - én egy rém türelmes és körültekintő ember lévén szépen telenyomtam neki a cuccot appokkal (angry birds összes, tárgykeresős, stb), böngészőnek jó a Dolphin, zenére Winamp és egy jól működő youtube-ot is raktam fel neki rá, illetve meg is root-oltam a kicsikét - ezért azt kell mondjam hogy a szoftveres része nem állja meg a helyét, igenis minden frankón működik, onnantól, hogy az ember összelőtte a rendszert. A lauchert is lecseréltem ADW-re, live wallpapernek én sose láttam értelmét, így minden röccenésmentesen fut. A procit én nem éreztem kevésnek, amit kell, azt elvisz. Persze lehetne fürgébb, pl. egy Facebook kliens is szépen meg tudja fogni, de az mondjuk alapból szar mindenen. :D

Összefoglalva a kijelző kissé gyengécske mivoltát és a WiFi bug-ját leszámítva (ami valószínű majd egy custom rom-mal úgyis orvosolódik) nincs ezzel a tablettel semmi baj. Kifejezetten szép, jó a fogása (én fehéret vettem neki), el lehet vele pötyögni, ő jól elvan vele. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#59) blueMerle


blueMerle
veterán

Ez egyszerűen....borzalmas. Akármennyiért is adják. Ez a teljesen felesleges, hulladék kategória. Talán nem elhanyagolható tényező a kijelző egy tabletnál, :U és mindez 1-2 éve még elment, node hogy még most is képesek ilyet belerakni? Ezt már a kínai oldalakon sem lehetne eladni, annyira gagyi. :( Egyszerűen a budget kategóriában az 1024x600-nak kellene lennie, 7"-os felbontásnál.

Persze, van még lejjebb, én is láttam a 9"-os myudio tabletet WVGA felbontással. Arra, egyszerűen nincs szó. :W

[ Szerkesztve ]

(#60) Alastair' válasza blueMerle (#59) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem a jelenlegi MO-on nem kell ennyire nagyképűen nyilatkozni egy 20-25 ezer forintos termékről. Egy minimál bérből élő ember, aki 80 ezret keres, abból fizeti a lakást, a rezsit, és még el is kellene tartani a családját, nem valószínű, hogy Nexus 7-et fog venni.
Gondolom Te is vagy 3 gyereket nevelsz, és mindegyiknek külön 80 ezres tabletet vettél karácsonyra.

Alister from Hell

(#61) pszili8 válasza Agyzuzo (#58) üzenetére


pszili8
aktív tag

Lehet állítani,hogy a wifit ne altassa...
A családban nálunk is van több db,szerintem egy hulladék,de faterom nagyon szereti,pedig még az avg-t is rárakta ami nagyon fogja a ramot.A másik dolog a concorde szervíz,van nálam egy törött kijelzős példány,én viszem szervízbe,karácsony óta nem tudták megcsinálni csak elküldözgetnek vele mert nincs alkatrész,hegyekben állnak a szervizes tabok.Viccesek...

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#62) blueMerle válasza Alastair' (#60) üzenetére


blueMerle
veterán

Hogy jön ide az én anyagi helyzetem, vagy bárkié? Látom, nem sikerült teljesen értelmezni, amit írtam ;)

Én a létjogosultságát firtattam egy ilyen terméknek, 2012 végén - 2013 elején, és ettől teljesen független hogy milyen áron kínálják. Ha 10k lenne, akkor is ugyanez lenne a véleményem, hiszen a pocsék kijelző miatt a használata bizony elég siralmas. És ugyanez a véleményem az összes ilyen tabletről. Az viszont tény, és külön jópont, hogy ehhez legalább van támogatás ami a legtöbb hasonló társa esetén nem mondható el.

Egy kínai gyártó kapcsolattartója, akiktől rendszeresen szoktam rendelni (boltra), nem véletlenül mondta azt, hogy a legtöbb szemetet ez a régió szippantja fel India után. Pont ezért sem csodálkozom a már említett 9" WVGA kijelzős tabletek létezésén sem. Ezt sehol máshol el nem adod a világon, itt meg viszik mint a cukrot.

Mindettől függetlenül, ha valaki boldog ezekkel a termékekkel, akkor használja boldogsággal, örömmel. :)

[ Szerkesztve ]

(#63) hodostamas válasza blueMerle (#62) üzenetére


hodostamas
addikt

Miért, a 14-15"-on lévő 1280*800-as felbontás mivel jobb? :)
Úgy mondjátok mintha a Retina kijelző alatt nincs is élet :W

[ Szerkesztve ]

(#64) blueMerle válasza hodostamas (#63) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt már számtalanszor leírták itt a fórumon is, de akkor ezredszerre is: a notebook kijelzőjét nem olyan távolságból nézed default, mint egy tabletetét. Ezért nem hat pixelesnek egy hatalmas HD ready tv sem (ilyen is van), ha nagyon messziről nézed. Ez a nagy trükk ;)

Nem vagyok pixelvadász, de 7"-os tableten igenis pixeles ez a felbontás. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, annak van egy rossz hírem, mert (sajnos) baj van a látásával. Aztán van akit magasról nem érdekel, ha pixeles. Na, nekik szólt a mondandóm utolsó sora. :)

[ Szerkesztve ]

(#65) hodostamas válasza blueMerle (#64) üzenetére


hodostamas
addikt

Senki nem mondja hogy nem pixeles, szimplán annyi hogy ez igenis sok embernek elég, mert játszani, filmezni bőven elég.

(#66) edigital válasza callmeakos (#45) üzenetére


edigital
csendes tag

Kedves noxvill!

Érvényes mindenhol ahol interneten, telefonon, e-mailben, (tehát bárhogy, kivéve személyesen) rendelsz (nem az átvétel módjától függ, a visszaigazoló e-mail kiküldése már szerződéskötésnek számít), csak az fontos, hogy ne cégnévre történjen a vásárlás, mert a jogszabály csak olyan szerződésekre vonatkozik amit cég és fogyasztó kötött egymással.

Egyébként, nálunk nem 8 nap, hanem - ha nem vetted használatba - 40. :)

http://www.edigital.hu/garancia40

Üdv:
edigital

(#67) raziel01 válasza hodostamas (#65) üzenetére


raziel01
veterán

Nem elég. El lehet fogadni de senki nem fog úgy nyilatkozni róla, hogy teljesen oké a felbontás. Nem az. Se filmre se netre se játékra.

(#68) HuMarc válasza blueMerle (#64) üzenetére


HuMarc
addikt

:R Tökéletesen egyetértek!

[ Szerkesztve ]

(#69) -NOKIA- válasza raziel01 (#67) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Maximum számológépnek jó. :K

(#70) raziel01 válasza edigital (#66) üzenetére


raziel01
veterán

Azt azért ehhez tegyük hozzá, hogy tele van mindenhol a net azzal, hogy a mások által visszavitt karcos tableteket adjátok el újra. Alapvetően nincs bajom az edigitallal, szoktam néha ott vásárolni de azért ez szomorú tény.

(#71) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

nem is értem, hogy tudtam én anno több albumnyi zenét megirni Atarin Cubassel 640x400 mono monitoron. Ez lehetetlen, ilyen felbontás használhatatlan.

(#72) raziel01 válasza arnyekxxx (#71) üzenetére


raziel01
veterán

Én se értem miért mondják egyesek, hogy nem jó barlangban lakni. Őseink is ott laktak mégis jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#73) air válasza raziel01 (#67) üzenetére


air
nagyúr

Neked nem elég. Más had döntse el saját maga, hogy neki mi elég, ne te mondd meg!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#74) edigital válasza raziel01 (#70) üzenetére


edigital
csendes tag

Sajnos néha tényleg előfordul, de nem ezért... A visszavásárolt termék elvileg nem kerülhet vissza kereskedelmi készletre, sajnos a legtöbbször beszállítótól kapjuk használtan, ráadásul úgy, hogy a csomagolás sértetlennek tűnik. :(

Ettől függetlenül valóban volt már rá példa, hibáztunk ilyet, de komolyan nincs mögötte szándékosság, szó sincs arról, hogy használt tableteket próbálnánk újként "elsütni".

Használt, karcos tabletértékesítésre van vateraboltunk. :D

Ha esetleg mégis előfordul, igyekszünk gyorsan jóvá tenni. :K

[ Szerkesztve ]

(#75) Szasza_boy válasza Kereszhaver (#6) üzenetére


Szasza_boy
csendes tag

+1

Nekem 7015-ösöm van, arra is azt mondták, hogy rootolt, de a SuperSU nem ezt mondja...

Valete, Szabolcs

(#76) japy válasza Kereszhaver (#6) üzenetére


japy
őstag

Igen rootolva van csak nem a JB!

[ Szerkesztve ]

(#77) callmeakos válasza edigital (#66) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:R :R

All→M8

(#78) szergej


szergej
tag

Srácok sztem a Concorde az a "tab Play 16gb"nál kezdődik. Sógornak kellett egy tab. Körbenéztem aztán neki is azt ajánlottam, hogy spórolja hozzá még azt a 2x annyit és nem fog 2x annyit szívni a kijelző meg a hardver miatt se. 8" IPS, RockChip 2x1,6Ghz, 1GB ram, akku min 5-6 óra de egy nap simán.
Nekem csak egy MotoDefym van összehasonlításképpen de a Play az valami hihetetlen gördülékeny hozzá képest (nem is csodálkozom :) ), kezdek is irigykedni :DDD . Eddig semmi negatív tapasztalat max a gyenge wifi jel - nem dobálja csak ahol már nincs ott nincs.
Úgylátom árgépen hogy már többen elkezdték nyomni, ha lemegy még pár ezret az ára akkor nemsok ellenfele akad... (bár nem vagyok szakértő :R)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#79) randras


randras
veterán

Pocsék a kijelző, Ti magatok mondjátok... innentől kezdve szerintem ez semmi több, csak egy vicc 20-25 ezer forintért, hiszen azt nézitek végig, nem? :( :O

[ Szerkesztve ]

(#80) blueMerle válasza szergej (#78) üzenetére


blueMerle
veterán

Egyetértek veled, a Play egy nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkező tablet :K

[ Szerkesztve ]

(#81) callmeakos válasza arnyekxxx (#71) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok, sikerült beröffenteni egy közel 20 éves példát.
Ezen az alapon, nem értem hogy tudom én anno 8bites játékokkal játszani....

All→M8

(#82) Casoli válasza szergej (#78) üzenetére


Casoli
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de mi is forgalmazzuk azt az "IPS" kijelzős TABot. IPS kijelző ellenére nagyon gyenge a képminősége, fakó és fényereje se nagyon van. Egy Prestigio 7" Pro Duo tabbal összehasonlítva. Ez ugye azt jelenti hogy IPS és IPS panel között is óriási különbségek vannak.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#83) Tigryss76 válasza szergej (#78) üzenetére


Tigryss76
tag

+1
Én is beruháztam! Gromek!

Buta embernél nem tudsz okosabb lenni!

(#84) randras válasza Casoli (#82) üzenetére


randras
veterán

Persze, mert ezekben a selejt van. :U

(#85) arnyekxxx válasza raziel01 (#72) üzenetére


arnyekxxx
veterán

hasonlatod roppant releváns.

(#81) noxwill

Miért, ma nem tudnál egy jót játszani egy régi játékkal? Elhiszem, de sokan mások meg igen. Nekem azzal a tényszerű kijelentéssel van bajom, hogy ez felbontás semmire se jó. Attól, hogy valami nem okoz használat közben orgazmust, még lehet használható. Nyilvána kinek 5'-on fullhd alatt nincs élet annak nem egy ilyen lesz a megfelelő eszköz. Másoknak meg arra, hogy üveggyöngy áráért elolvassák a hireket meg a levelezésüket, vagy elüssenek pár percet egy gagyi játékkal, arra tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#86) szergej válasza Casoli (#82) üzenetére


szergej
tag

Nem keseredem el ! :)
Igazából a 8" és a 4:3 arány miatt lett ez a modell... de én is többet vártam a kijelzőtől, de teljesen szép. Asszem a betekintési szögeknél vártam a csodát. /fényerőbe nekünk oké/.

Prestigio MultiPad 8.0 Pro Duo-t nem árultok ? Az 4:3as jó kijelzős? Meg akksi is nagyobb tán... lehet az a bestbuy de nem akartam lutrizni. Concorde Play sztem nagyon masszív különben.
Megszerettem tabletezni :)

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#87) piggy2


piggy2
tag

A tesztírónak írnám, hogy amit ő fogott a kezében az nem volt éppen hibamentes. Az én készülékemnek 3 oldalról nagyon jó a betekintési szöge, kb. 170 fok. Csak egy irányból kritikán aluli. Persze nem olyan mint a 3GS-emnek.

streccs strucc cucc

(#88) Balsac


Balsac
csendes tag

Egy ideig szemezgettem vele, de végül lebeszéltek róla. Úgy érzem, hogy nem is vesztettem ezzel sokat

(#89) blueMerle válasza piggy2 (#87) üzenetére


blueMerle
veterán

Persze, hogyne, biztos hibás volt a tesztelt modell. :U El kell hogy keserítselek, a helyzet az hogy elfogult vagy a saját készülékeddel szemben. Ha mellé tennél egy IPS kijelzős tabletet elsírnád magad a különbség láttán, persze, addig amíg nem hasonlítod egy jobb cucchoz valóban etalonnak fog tűnni. :U

(#90) callmeakos válasza piggy2 (#87) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bármennyire is szeretném megvédeni, de ebben nincs igazad. Ez a kijelző nem éppen acélos. És akkor még finom voltam.

All→M8

(#91) gabe_


gabe_
őstag

Már megint trabantot hasonlítunk mercedeshez? Mindkettővel el lehet jutni a-ból b-be, csak az nem mindegy, hogyan. És a lényeg, hogy mennyiért... :P

Sovány szakácsban sose bízz!

(#92) randras válasza gabe_ (#91) üzenetére


randras
veterán

A tablet alapvetően egy felhasználói élményre építő cikk, így indult az iPad-del legalábbis. Ezt nézni nem tudom, mennyire lehet élmény, de nekem biztosan nem lenne az. :( Szóval kicsit erőltetett a hasonlat nekem.

(#93) arnyekxxx válasza randras (#92) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nyilván ami nem éri el egy 1x0.000-es készülék "felhasználói élményét" 20ezerért az bekerül a használhatatlan szar kategóriába.

(#94) randras válasza arnyekxxx (#93) üzenetére


randras
veterán

A hasonlatra reagáltam, nem a termékre. Az utóbbit már megtettem korábban.

(#95) gabe_ válasza randras (#92) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem nem

Sovány szakácsban sose bízz!

(#96) blueMerle válasza arnyekxxx (#93) üzenetére


blueMerle
veterán

Taníts sensei! :R Ezek szerint van ez a kuka kategória és a százezres. Ugye, arany középút jó ár/érték aránnyal nem létezik. Ezt jó tudni. :)

(#97) arnyekxxx válasza blueMerle (#96) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha neked ennyi jött le, az a te bajod, nem vagyok gyógypedagógus.

(#98) blueMerle válasza arnyekxxx (#97) üzenetére


blueMerle
veterán

Igen, pontosan ennyi jött le, mert amit leírtál az ezt jelenti. :)

(#99) piggy2


piggy2
tag

Azt nem értem, hogy ha ez a tablet ilyen vacak, hogy tudtak belőle 15000 db-ot eladni. Ja hogy olyan országban élünk ahol a szemétre is igény van. Jaaaaaa így már értem. :D

streccs strucc cucc

(#100) piggy2 válasza blueMerle (#89) üzenetére


piggy2
tag

Úgy veszem észre el sem olvastad rendesen amit írtam. Azt írtam, hogy a betekintési szöge nem olyan szar mint amilyennek a tesztben írták. És azt is írtam, hogy nem olyan mint az 3gs-emnek. És annak azért elég jó kijelzője van. Tehát én nem azt írtam, hogy ennek ilyen, meg olyan csúcs a kijelzője van, csak a betekintési szöget véleményeztem.

streccs strucc cucc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.