Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bryant56


bryant56
aktív tag

A második kép nem kattintható.

(#2) Male


Male
nagyúr

Ha majd lesznek már tesztek is, kíváncsi leszek, hogy ezekhez a mini ventikhez vajon lesz-e borda is a nagy műanyag alatt (remélem leszedik itt-ott a tesztelésnél), vagy szinte csak egy fémlapon van a legtöbb lapon... ( itt mintha pont lenne )

(#3) HookR válasza bryant56 (#1) üzenetére


HookR
addikt

Tessék: msi_x570gamingedgewifigamingplus.jpg

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#4) schawo


schawo
titán

1 x PCIe 4.0 x4

Ez valami vicc? Az ASUSnál az összes lapra jutott 2 db M2-es, az ASRocknál is csak a legprosztóbb kapott egyet, erre itt ez jön szembe? MSI-nak elment a maradék esze?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) lemusz válasza Male (#2) üzenetére


lemusz
addikt

Engem az érdekelne, hogy ezek mennyire szükségszerűek, milyen mértékben van szó túlzott óvatosságról vagy éppen marketing fogásról.

(#6) Man0gatya válasza schawo (#4) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

ezek az alja lapok

(#7) GAI válasza lemusz (#5) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Inkább spórolásról van szó. 11W (más források szerint 15W) fogyasztás nem indokol aktív hűtést, csak a heatpipe + nagyobb bordafelület drágább a kis borda + ventilátor kombónál. Esetleg a tervezett avultatás is közrejátszhat, hiszen a kis ventilátor garantáltan megdöglik pár éven belül, és a user kénytelen lesz új lapot venni.

[ Szerkesztve ]

(#8) schawo válasza GAI (#7) üzenetére


schawo
titán

vga kártyáknál 75W-ot is lehűtenek venti nélkül

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#9) ribizly válasza GAI (#7) üzenetére


ribizly
veterán

Engem rettenetesen zavar. Anno az első dolog ez volt, amit az ember cserélt.

Emlékeztek erre:

?

Most tényeg visszalépünk 20 évet? :W
Ez nálam dealbreaker, hogy őszinte legyek...

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#10) GAI válasza ribizly (#9) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Igen, pont ilyet fabrikáltam anno az ASUS A8N-SLI Deluxe lapra :DDD Aztán az ASUS feltalálta a heatpipe-os chipset hűtést az A8N-SLI Premium lapon, és lecseréltem inkább arra. Mindez 2005-ben volt, szóval tényleg vagy 15 éve megoldott ez a probléma, amit itt most nem sikerült abszolválni egyik alaplapgyártónak se :) (a Gigabyte 600 dolláros lapja kivételével)

[ Szerkesztve ]

(#11) ribizly válasza GAI (#10) üzenetére


ribizly
veterán

Ez azért a pofátlanság kategóriát súrolja már nálam. Így $-t lehúzni a vásárlókról, hogy majd ezért kell ismét fizetni pluszban (vagy vásárolni megint custom hűtőket :F ) számomra nem elfogadható. De semmi gond. Majd amikor 3-6 hónap után ezek elkezdenek visítani, akkor a garanciáztatásba fognak ezek a gyártók belefulladni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12) Male válasza lemusz (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Közben ezt a táblázatot találtam a korábbi AM4-es chipsetekről. Valóban durván megnőtt a fogyasztás, ami elég meglepő.

Viszont 11-15W simán lehűthető lenne egy normális bordával, vagy heatpipe-pal. Korábban voltak olyan megoldások is, ahol heatpipe vitte egy másik bordára, ami a néhai északi híd helyén volt, így kapott bőven légáramlatot is a procihűtőről. ( ugye a másik opció a VRM-ig elvinni )

Egyszerűen az van, amit GAI is ír: olcsóbb egy mini borda + mini venti... ráadásul a dizájnerek is nagyobb szabadságot kapnak, és lehet mindenféle látványos hűtőket csinálni, amiknek szinte nulla a hőleadó felülete.
(régen ugyan ezt játszották a kisebb VGA-knál... egy lemez, a szélein felhajlítgatva mint borda (a szögletes verziója, csak nem látszik jól), és bele egy süvöltő venti... ahelyett, hogy raktak volna rá egy értelmesebb bordát)

(#13) lemusz válasza Male (#12) üzenetére


lemusz
addikt

Értem igen, de ha filléreskedésről meg tervezett elavulásról van szó, az elég ciki, elvégre ezek az x570-es lapok lesznek a felső kategória, nem? Laikus szemében amúgy szerintem erőt sugároz, de lehet csak azért gondolom így, mert nem volt ilyen lapom, így a süvítő hang sincs meg nekem. Már csak arra leszek kíváncsi B550-eseken is ilyenek lesznek-e vagy a jól bevált módi.

(#14) thedioda


thedioda
tag

Gigának eddig 2 deszka van kint az oldalán ès mindkettő passzív, nem kell kètsègbe esni :)
Rèszemről esèjes hogy az aorus master lesz.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#15) GAI válasza thedioda (#14) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Az Aorus Master nem passzív, csak cselesen rács mögé rejtették a ventit. Egyedül az Aorus Xtreme passzív, de az 600 USD :(

(#16) ribizly válasza GAI (#15) üzenetére


ribizly
veterán

Na az meg aztán meg mindennek a teteje! Nem elég, hogy venti van, de még hozzá sem lehet férni!:W

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#17) thedioda


thedioda
tag

Hát akkor ezt benèztem, bár ennek elenère szerintem adok neki egy esèlyt. Ilyen kategóriájú lapba már csak nem bovli a venti meg 11-15w hoz nem is kell nagy fordulat.

600$ -t nemvagyok hajlandó lapra költeni pláne annak tudtában hogy èn huzni sem akarom.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#18) ribizly válasza thedioda (#17) üzenetére


ribizly
veterán

A port nem érdekli milyen venti kerül oda.;)
Amúgy meg nagyon egyszerű. Nem kell megvenni ezt a szériát. Majd lehet venni ilyen alaplapot (vagy jobbat), amikor normális áron leszek passzív darabok (esetleg újabb, jobb chipset-el.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#19) thedioda


thedioda
tag

Tele a ház mindenhol porszűrövel, ès eleve is 4 havonta kitakarítom, viszont a szolgáltatások amit hoz arra van már igènyem leginkáb a 40 pcie lane nek köszönhetöen :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#20) schawo válasza thedioda (#19) üzenetére


schawo
titán

Én is túlélem a félpasszív ventilátort. Szerintem túl van spilázva. Jobb lett volna full passzív megoldás, de ha azt nekem vastag dollárokban kellene kifizetnem (ha csak plusz 20 dollár volna, már akkor is), akkor inkább maradok a propellernél.

Nekem hosszú távon hasznos az USB3.2, a Type-C, a PCIe4.0, a rengeteg szabad sáv és a sok M2. Nagyon szépen fel vannak szerelve még a legolcsóbb lapok is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) snecy20


snecy20
veterán

Vicces lesz majd ezeket az alaplapokat a bedöglő chipset-hűtő pörgettyű miatt gariztatni. :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#22) pomorski válasza snecy20 (#21) üzenetére


pomorski
őstag

Ja.

(#23) AAAgold


AAAgold
senior tag

Hmm, mintha a régi Abit BH6-on lett volna chipset hűtő propeller.

Igazi retro érzést adtak ezzel a gyártók. :)

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#24) ribizly válasza AAAgold (#23) üzenetére


ribizly
veterán

Jelentsen a "retro" ezesetben bármit is. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) keembo válasza ribizly (#9) üzenetére


keembo
tag

Ó igen. Egy nforce4-es chipsetet hűtött nekem a gyári aktív helyett, miután az megakadt/porráégett (asus a8n-sli deluxe lapban, ami azért nem egy 10e Ft-os lap volt a maga idejében). Tényleg elmehetnének már az anyjukba azzal, hogy 20e Ft-on spórolnak 500-at. Vargáné-tier kondik mikor térnek vissza?

Szerk.: közben látom, hogy a #10-es kolléga lelkitársam.

[ Szerkesztve ]

(#26) ribizly válasza keembo (#25) üzenetére


ribizly
veterán

Jó látni, hogy nem vagyok egyedül a felháborodásommal, csak az eddigi kommentelők egy része túl fiatal...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#27) sittes79


sittes79
addikt

most tényleg egy szájbavert ventillátor kell a lapra hogy életbe maradjon ez megalol inkább leak intel mint ez most komolyan

(#20) schawo kolléga ne már majd a süvítő szelek után is ezt mondod :)

[ Szerkesztve ]

(#28) keembo válasza ribizly (#26) üzenetére


keembo
tag

Ha jól rémlik ez egy ~700 Ft-os Zalman borda volt. Emlékszem tűzforró volt, de csak elvitte passzívan...

(#29) vaakuum


vaakuum
addikt

Nekem akkor üti meg a hírérték szintjét, ha már itx méretben is hoznak ki ilyen lapot. :K

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#30) ribizly válasza keembo (#28) üzenetére


ribizly
veterán

Kb. Az volt a durva, hogy tényleg semmi extra nem volt benne, de a gyártók büntették a népet azokkal a szutyok kis ventikkel, miközben Zalman-ék meg valószínűleg igen jól kerestek ezzel.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#31) GAI válasza ribizly (#30) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Ilyen Zalman-méretű bordát azért nem tehettek gyárilag az nf4 lapokra (illetve a mai lapokra sem), mert a chipset a pcie slotok mögött helyezkedett el, és így a borda nem lehetett magasabb a foglalatoknál (kb 1cm), mert különben blokkolt volna egyes hosszabb kártyákat. Hiába az emberek 99%-a nem tett oda akkora kártyát, az alaplapgyártó akkor sem teheti meg, hogy bármilyen kombinációval inkompatibilis lapot gyárt. Ezért születtek meg a heatpipe-os chipset hűtők, amik lehetővé tették, hogy egy lapos blokk kerüljön a chipsetre, és arról elvezessék a hőt olyan helyre, ahova már magasabb bordákat lehet építeni (jellemzően az egykori northbridge helyére, illetve a VRM blokkra). Igen, ez egy drágább technológia, de akkoriban az olcsóbb lapokon is elterjedt volt. Aztán később, ahogy a chipsetek fogyasztása drasztikusan csökkent, elhagyhatóak voltak a heatpipe-os chipset hűtők, mert egy egyszerű passzív borda is elég volt 1cm magassággal. Most meg, hogy hirtelen újra megjelent egy magasabb fogyasztású chipset, a gyártók elfelejtették az egy évtizeddel ezelőtt saját maguk által kifejlesztett megoldást, és visszafelé fejlődünk, visszatértek a chipset ventik, hogy majd 1-2 év múlva újra hatalmas újdonságként harangozhassák be a heatpipe-os chipset hűtéseket :DDD

(#32) ribizly válasza GAI (#31) üzenetére


ribizly
veterán

Pont erre gondoltam: néhány év múlva jönnek majd a hatalmas feature-ként beharangozott marketingszövegek, amit persze az új generáció be fog kajálni. Nagyon remélem, hogy a kisebb gyártók (p.l Asrock) észnél lesznek, mert ezzel piacot tudnának nyerni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#33) Geri Bátyó válasza AAAgold (#23) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Valamivel kevered. A BH6-on (Intel 440BX chipset) az északí hídon egy pici zöld borda volt, a déli hídon meg semmi. Inkább P4-es lapokra volt jellemző a venti. Én is belefutottam egy ilyenbe, az Abit Ai-7 személyében. Meg is halt rajta a venti kb 8-9 hónap alatt. Mondjuk az 45 mm-es volt és pörgött 5-6000-et folyamatosan.

Én sem igazán örülök a ventinek a lapon, de ezekkel talán nem lesz annyi gond, mint a régiekkel, mert nem pörögnek állandóan.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#34) keembo válasza GAI (#31) üzenetére


keembo
tag

Márpedig én tettem, befért. Egy inno3D 7600 GST/128M ddr3 volt konkrétan. De elhiszem, hogy volt kártya, aminél bajos.

(#35) bigyo108


bigyo108
aktív tag

éljen visszaléptünk 20 évet ?

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#36) Cicero válasza ribizly (#9) üzenetére


Cicero
őstag

Abit IC-7-esemre akartam mindig ilyet, aztán reisser csavaros gányolás lett a vége :DDD

(#37) ribizly válasza Cicero (#36) üzenetére


ribizly
veterán

Ajvé. :Y Akkor már azok az öntapadós bordák is jobbak már. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#38) tatu9 válasza bigyo108 (#35) üzenetére


tatu9
tag

Ja megy majd az egész retró irányba. Ez asszem 2001 körül jelent meg.
MSI 845 ultra i845d

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#39) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Ramsüni rulez :) :Y

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.