Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) KROK640 válasza rekurzio (#5697) üzenetére


KROK640
veterán

" amit a Vodafone produkál a szar DOCSIS hálózatukon (500-ból van 10-20... és naponta 2x nincs net)" - detto. Ugyanez van nálam is (vagyis a sebesség még rendben is 200 alá nem szokott menni), de csak mióta UPCből Vodafon lett. Azelőtt semmi baja nem volt, ahogy átvette a voda 1-2 héten belül kezdődtek a bajok. Net is, van hogy csak pár percig nincs, de előfordult olyan is, hogy órákra elköszönt. A kedvencem az volt mikor 2020-ban 5 napig nem volt azért netem, mert fordítva raktak be egy szűrőt (ezt el is ismerték), majd szerelőhiányra hivatkozva vasárnap estétől péntek délutánig kellett várjak a szerelőre, aki elmondta, hogy nagy szerencsém van, mert ha ez az egy időpont nem lett volna jó nekem, akkor még több mint egy hetet kellett volna várjak, annyira kevesen vannak, annyira sok munkára. Természetesen a Voda nem gondolta azt, hogy kevesebbet fizessek a következő számlánál.

TV vagy Internet : Én ezt réges-régen megoldottam : nincs TV-m, ebből kifolyólag előfizetésem sem rá. Csak internet, semmi más :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5702) GoodSpeed válasza KROK640 (#5700) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ez a pozsonyi sztori lol :D

"Ami a vonalat illeti : Tuti, hogy nyomást gyakorolnának rád, hogy ugyan hagy kössék már rá a többieket is. Pedig az igazi az lenne, ha te húzattad be, akkor ok, csatlakozhatnak mások is, de ők neked fizetnek, (legalább részben) elvégre te húzattad be a netet."

Az fix, ráadásul mivel légkábeles rendszer van, ha nemet mondok nekik, még le is vághatják este :D Viszont átfutott az agyamon, hogy a körzet képviselője, esetleg gyűjthetne petíciót, de! A logikával van baj, mert egyrészt a Telekom is tudja aláírás nélkül is, hogy megtérülne, ebből pedig az következik, hogy valami más az oka, hogy nem csinálják és petíció hatására sem tennék meg.

"Az a baj, hogy az épület műemlékjellegű és emiatt egyik szolgáltató sem vállaja, hogy bármit is bekössön oda. Egyébként egy haverom lakik ott, és neki a gépe is eléggé retro hozzá (C2Q, 8GB DDR2 RAM, Radeon HD4770, 1TB HDD) szóval inkább korhű a net a gépéhez. 2008-ban mondjuk még teljesen rendben is lett volna."

Ilyesmiről hallottam régebben. Még rendesen azt sem lehet megcsinálni, hogy régi kábelt ki, másikat meg be sok helyen.

#5699rekurzio: Amióta átvette a Vodafone, azóta nem tudott mit kezdeni a Koax-szal. Eleve azt kellett volna csinálni, hogy szépen mindenütt kihátrálni belőle, és FTTH-ra áttérni az évek alatt. Most meg megint nem lesz semmi előrelépés az állami tulajjal, max annyi, hogy egyesülnek a szolgáltatók, és legalább egységesen elérhető lesz a korlátlan telefon. A technológiai eltérés miatt nyilván ahol koaxos 1000-es net van, ott nem fogja tudni kiadni a 300-at felfele irányba.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5703) woodworm válasza Lajosnagy17 (#5696) üzenetére


woodworm
veterán

Jól jönne nagyon akkor is, ha drágább lett közben. Nagyon gagyi lett az itteni voda hálózat, pedig a upc építette pár éve. Csúcsidőben egy epizódot nem lehet streamingen megnézni, hogy ne induljon vagy kétszer újra a modem. Telekomra nem szeretnék váltani, mert az ugyanúgy docsis, plusz az iptv sem jön be.

(#5704) rekurzio válasza KROK640 (#5701) üzenetére


rekurzio
kezdő

Tudom, bár nagyon rövid ideig és nem ebben a lakásban, hanem akkor még albérletben a város másik végén, de voltam UPC-s és azzal nekem sem volt bajom (igaz, hogy akkor még nem etikus hackerként dolgoztam, így a forgalmam másodpercenként negyed akkora se lehetett). A Voda nem tudom mit csinált, de pl. a Telekom az élő biztonyíték, hogy lehet értelmeset kihozni ED3.1 alapokon.

Ezt a Telekom mindig hozza és a feltöltésen látszik, hogy nem optika. A csavar a dologban, hogy ráadásul ezt wifin mértem. Szóval nem rossz alapanyag az ED, sőt a DSL-nél jobbnak kellene lennie, de a Voda valamit nagyon elbaltázott, amit nem tudok megfejteni. Idén egy alkalommal nem volt itt net, akkor is azért, mert fákat vágtak és valami baleset történt.

Elég hülye megoldás, de ide RDP-zek be minden nap, hogy tudjak dolgozni, szóval ez nagyjából a megmentőm.

(#5705) GoodSpeed válasza woodworm (#5703) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

ED3.x-re IPTV-t kiadni... amikor az egyik előnye lenne - tudom, hogy miért adják ki IPTV-re, mert az STB-ken belül lehet pénzt költeni) -, hogy a TV nem fogja a sávszélességet.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5706) molnarpeter válasza Winnie The P (#5693) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

4G/5G sincs?

(#5707) Winnie The P válasza molnarpeter (#5706) üzenetére


Winnie The P
őstag

5G nincs, legalább is a telefonom S21 FE 5G nem jelzi, 4G is bent a kecóban bajos, 51cm vastag vályogfal. Várunk, hátha valaki megtalálja a térképen a "bermuda háromszöget", és fejleszt vagy beruház!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5708) Winnie The P válasza molnarpeter (#5706) üzenetére


Winnie The P
őstag

Most ránéztem a t...kom 5G-s lefedettségére a saját oldalukon, hát nevetséges!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5709) rekurzio válasza Winnie The P (#5708) üzenetére


rekurzio
kezdő

Ne a Telekomot vedd alapul, szerintem ők állnak a legrosszabbul az 5G fejlesztésben (és a 4G+ fejlesztésekben is, ami azért gyorsabb lenne, mint a 4G), már én is váltottam ez miatt Yettelre, mert ebben az országrészben (Veszprém megye) már kb. mindenhol van Yettel 5G, Telekom meg vicces módon csak Balatonfüreden. Mórahalom környéke így néz ki a Yettelnél most:

Zsombón már van 5G, szóval nem lehetetlen, hogy elkezdik a falukat is kiépíteni lassan. Vodafone 5G is van a környéken, bár általában azt csak ellenségeimnek ajánlom, hogy legyenek Vodások, de azért az 1mbites ADSL-nél jobb lehet (mondjuk az ő térképük nekem kicsit túlzónak tűnik...):

Szerk.: A Yettelnél megnézném az otthoni netet a helyedben, ha van 4G lehetőség (nem 4G lite), akkor az már valószínűleg jobb lesz, mint a mikros net: https://www.yettel.hu/otthoni-internet és a 4G-hez lehet LTE-s külső antennát felszerelni, hogy ha nagyon szigetelt házról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#5710) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#5698) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Bocsi, csak még az inviteles topicba belinkeltem amikor éppen váltottam VDSL2-ről ED 3.0-ra, hogy milyen sebességet mértem előtte :D


Azok a régi szép idők. A 30-as VDSL2-t már nem adták ki nekem, mert az nem bírta a vonal. Szóval ez papíron 20-as volt, és azt bőven tudta. Ha a fel + le értréket összeadom, akkor a jelenlegi feltöltési értékem is 13x gyorsabb :D Azért nekem valahogy még most is döbbenet, hogy kevesebb mint 9 évvel korábban ezt beosztva egészen jól elvoltunk... Pontosítok, VDSL2 előtt ADSL2-nél DLINK321B modem egyedi FW-rel, és Telekom SAT TV-vel ment, ennél a HGW-nél már IPTV volt azt hiszem. De nem vagyok benne biztos. A SAT TV sokáig fent volt, a DIGI-t váltotta 2008-ban :D Szóval az ED3.0 az tényleg megváltás volt akkoriban, és ott voltak STB-ink is meg CA modul volt a Sony tévében.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5711) rekurzio válasza GoodSpeed (#5710) üzenetére


rekurzio
kezdő

Majdnem hasonló nosztalgiáim vannak, csak akkor még a szüleimnél éltem és a Modultechnika ED2.0-ját cserélték Telekomos ED3.0-ra, akkor hoztak egy Cisco modemet és kb. felfoghatatlan volt hogy akkor tudott 30 megabitet (Addig volt kb. 5 megabites net itt), aztán onnan én úgy emlékszem egyből ugrottunk az 500-as csomagba, mert jó későn vettük észre, hogy volt fejlesztés. Aztán 2018-19-ben kb. megjött az ED3.1 ide utána lett gigabit.

Eközben Balatonfüreden a Voda, hát enyhén szólva nem felfelé ívelt a technológia, miután megvette a UPC-t a Voda és költözésnél már fekete CB-t kaptam azzal már csak a probléma volt és van is. Már nem is azt kívánom, hogy csináljanak ED3.1-et, hanem legalább a 3.0-át rakják rendbe újra, de mivel most 4IG lett minden és a felvásárlásokról olyan véleménnyel vagyok a UPC -> Voda konverzió óta, hogy jobb nem lesz, csak a pénzt szipkázzák ki a cégből, szerintem ez esélytelen.

Arra, hogy a One vagy mi lesz a neve idehúzza az optikát szintén nincs sok esély, szóval a csak Voda területek most rendesen be lettek kergetve a szarba ezzel a felvásárlással.

Megoldás kb. nincs én a helyi hálózatban mindennel próbálkoztam CB modem módban, az rámegy egy 80e forintos Mikrotik Routerboardra pontos nevet most nem tudok talán RB3011, de az egyik legjobb minőségű router, amihez volt szerencsém és onnan megy a gépbe. Az összes kábel CAT6A, és így se lesz jó, szóval valami az utcán/CMTS-ben van szétcseszve, de ott nagyon.

(#5712) GoodSpeed válasza rekurzio (#5711) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Sajnos osztott közeg a kábelinternet. Esetleg nem az van, hogy mindenki azt használja (másik szolgáltató híján)?

Amikor Berettyóújfaluban laktam ott minden rendben volt, csak 4 adásim állt rendelkezésre, amikor idejöttem Hajdúszoboszlóra ez a szám 6-ra nőtt:

Amint látható a sebesség az NMHH dobozzal is látszik, hogy nem volt az igazi. Amit nem tudtam költözés előtt, hogy ezen a részen mindenki a Vodafone hálózatára kényszerült, mert a Telekomnak vagy nem volt, vagy ahol igen, rézdrótos hálózata volt. A DIGI 2020-ban érkezett. Az Invitel lett volna még alternatíva, de arra már szerződni sem lehetett volna - nem is akartam, mert a Vodafone-nál és a Telekomnál hűségem volt. A Telekomnál akkor kötbérmentesen a berettyóújfalui kertes házban lévő előfizetést fel tudtam mondani, mert azt eladtuk, itt meg nem volt rá szabadérpár arra sem, hogy legalább telefon legyen ...

Ez ahol én lakom, nagyon sűrűn lakott rész!. Lényegében ki is jelenthető, hogy kaszált a Vodafone 2020-ig. Lényeg a lényeg, hogy nem tudtak kapacitást bővíteni - vagy nem akartak több pénzt beleölni - mert rendszeresen voltak sebesség terén gondok.

Szolgáltatáskiesések is akadtak, persze volt, hogy fejállomásnál volt lehalás, máskor meg a kábelt vágták el (oké, az előfordul). A vicces az volt, amikor kiplakátolták, hogy megérkezett az ED 3.1 Hajdúszoboszlóra 1000-e nettel:

Ha tartották volna, meg tényleg megoldódik a letöltési sebességprobléma lehet maradok náluk. De nem fejlesztettek semmit, kiderült, hogy befizettek egy ilyen kampányt, aztán kipakolták olyan városokba is ahol erről a fejlesztésről szó sem volt.

Ez tőlem 150 méterre van, ekkor pakolták fel a Telekom optikát, és a fenti szerelő még úgy tudta, hogy fordulnak be hozzánk is :D

NMHH dobozod amúgy van igényelve?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5713) rekurzio válasza GoodSpeed (#5712) üzenetére


rekurzio
kezdő

15 csatorna az nagyon durva, még nálam is 23 összerendelt letöltési csatorna van. NMHH box volt még nyáron, de visszamondtam, illetve feladtam, mert nem nagyon hatotta meg őket az ezzel való fenyegetés. Van hogy picit jobb a helyzet, de általában ilyen:

De szerintem újra kérni fogok megnézzük a 4IG másképp reagál-e rá...

Telekom optika nálam is hasonlóan alakul:

Aztán rákérdeztem mikorra várható hozzám:

1. válasz -> 2023 év vége
2. válasz -> Eltart még 2-3 évig

Szerintem 2-3 év múlva: majd 10 év múlva lesz

Pedig itt aztán lenne ügyfél sok társasház van, kb. a 2. legnagyobb lakótelep Füreden a Köztársaság úti után.

[ Szerkesztve ]

(#5714) GoodSpeed válasza rekurzio (#5713) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a CISCO EPC3208 -nál 8 volt a maximumom :D

"NMHH box volt még nyáron, de visszamondtam, illetve feladtam, mert nem nagyon hatotta meg őket az ezzel való fenyegetés. "

Amikor nekem gondjaim voltak a sebességgel a Vodafone korszakban, én mindig küldtem nekik az NMHH dobozról készült jelentést, mert azt elfogadták, és az olyan felesleges köröket át is léptethettük, mint az én hálózatomban van a hiba, meg az én routerem a vacak, mondjuk amikor router módban volt a CB ezt sem tudták mondani :D

"Pedig itt aztán lenne ügyfél sok társasház van, kb. a 2. legnagyobb lakótelep Füreden a Köztársaság úti után."

A megmaradt berettyóújfalui lakásunk lakótelep. 4 emeletesek vannak ott, és lépcsőházanként 15 lakás. Mert a földszinten is van 3. Szóval 5x3 :D Ebből fakadóan, és mert olvasom ezt a topicot is rendszeresen, hát látom, hogy nem is kell annyira csodálkoznom, amikor komoly tömegeket hagynak padlón városonként :( Szomorú :(

Emailben Neked többet mondtak, mert nálam csak annyit közöltek, hogy nem közölhetik a terveiket :D De Nálad is ott van a kérdés: mennyire életszerű az, hogy lendületben vannak, megállnak, majd 1-2 év múlva folytatják? Szerintem nem az, az sem, hogy megálltak, de az sem, ha már megálltak, hogy megint nekileselkednének. Illetve akkor életszerű a második verzió, ha drasztikus változás áll be a piacon, például egyesül a DIGI és a Vodafone, lesz egy szolgáltató, és újra kiértékelik a friss helyzetet, majd úgy döntenek, hogy már biztosan megtérül. De adódik az újabb kérdés: hogy most tényleg pár utca csődbe viszi őket, ha véletlen mégsem rohamozza meg őket a tömeg? Márpedig Nálad a Vodafone-ra csatlakozók szerintem egyből egészfrontos letámadást indítanának online, ügyfélszolgálati irodában, telefonon, hogy csatlakozhassanak.

Azért pár utcát lefedni városonként nem olyan nagy kockázat egy ekkora szolgáltatónak. Berettyóújfaluban épült egy Tesco, mert azt gondolták, hogy milyen jól meg fog térülni Debrecen mellett a 47-esre pakolva. 10+ éve. Mert tőle pár száz méterre a Lidl kaszál. Csak ugye az négyes kereszteződésnél van, és a Romániába tartó forgalom ott megy el, bekanyarodnak, bevásárolnak. A Penny meg a városban van, az is pörög... hát amikor a Tesco megépült, akkor sem pörgött. Lasszóval fogták a vásárlókat. Pedig akkor még az elkerülőút nem is épült meg, azóta az is megvan... Mégsem írták ki a Tescora, hogy eladó, vagy be van zárva... szenved, de ittak rá hideg vizet, hogy ez nem jött be... ennél azért egy ekkora ISP-nek bevállalni egy kis fejlesztést, hogy tovább húzza a kábelt pár tíz vagy százméterrel bagatell dolog lenne, aztán meg kiderül, hogy nem, mert nem csinálja.

Az egyetlen STB volt számomra, ami nem vett le a sávszélből (technológiai sajátosság)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5715) rekurzio válasza GoodSpeed (#5714) üzenetére


rekurzio
kezdő

Én azt szeretem, amikor azzal jönnek, hogy nem wifin kéne tesztelni. Mondom nem vagyok hülye Mikrotik RB3011 van összekötve CAT6A kábelekkel, ha erre azt mondod, hogy szar, akkor lesz egy kis nézeteltérésünk. Kb. első mondat az, hogy lenéznek, mint ha egy 80 éves néni lennék...
Amúgy az IPTV-t is a Mikrotik szolgálja ki (ahogy mindent is, ezért van 10 portos routerem), mert ez rendesen konfigurálható, hogy melyik porton mi legyen azzal semmi baj nincs azon kívül, hogy a VDSL-elnek meg vannak a korlátai, ezzel ezt nagyszerűen lehet bizonyítani.

Telekom is eljátszotta egyébként a plakátolós mutatványt, kirakták a rendelő elé az utcámba, hogy hálózatot fejlesztettek, na most pont eddig az utcáig nem jöttek, megmondtam nekik, hogy annyira felidegesít, ha nem jönnek leszedni én fogom letépni a plakátot... rakják oda, ahol fejlesztettek.

De a telekomot nem tudom hibáztatni, mert itt látom rajtuk, hogy tényleg akarnak fejleszteni, csak megy az idiotizmus és a korrupció a polgármesteri hivatalban, ami nem jelent pénzt a polginak az nincs engedélyezve és ezt mindenki tudja a városban... és ezt most pártpolitika nélkül mondom, engem nem érdekel melyik párthoz tartozik, bármelyikhez tartozna ez elfogadhatatlan lenne akkor is, miközben a nép szenved 20 éves technológiákkal...

Persze ahova kell oda kiadják az engedélyt az optikára:

Ezt jól látod, egy épületbe be fogják húzni az optikát, nem ám úgy kapnának engedélyt, hogy a környéken húzzák szét, az túl egyszerű lenne...

[ Szerkesztve ]

(#5716) GoodSpeed válasza rekurzio (#5715) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Vannak bonyolító tényezők, engedélyek. Például ahonnan elköltöztem, az utóbbi 10 évben építették át az egész környéket de úgy, hogy a légkábeleket leszerelték, nem is lehet kitenni, csak földkábel. Ami persze nagyon jó, esztétikus, biztonságos, csak ha új szolgáltató kerül a képbe akkor nem egyszerű neki, és főleg nem olcsó áthúzni ott.
A légkábelezést összességében gyorsabb, könnyebb kivitelezni. Nem kell ásni stb... de ott meg az oszlopokkal lehetnek különböző problémák. Van, hogy pl a Telekom saját oszlopot használ.
Japan Optic Fiber Internet (dannychoo.com) Pedig ez optika és Japán :D

" Kb. első mondat az, hogy lenéznek, mint ha egy 80 éves néni lennék..."
Igen, mert sajnos sok abszolút noob is betelefonál. A király az amikor a Callcenteres sincs képben, meg teljesen feleslegesen küld ki szerelőt házhoz. Telekomnál eléggé nagy divat volt nyáron a diákok alkalmazása CC-nek... Lényegében semmit sem tudtak :D

"De a telekomot nem tudom hibáztatni, mert itt látom rajtuk, hogy tényleg akarnak fejleszteni, csak megy az idiotizmus és a korrupció a polgármesteri hivatalban, ami nem jelent pénzt a polginak az nincs engedélyezve és ezt mindenki tudja a városban... és ezt most pártpolitika nélkül mondom, engem nem érdekel melyik párthoz tartozik,"

Ez egyébként eléggé kontraproduktív hozzáállás, mert az egy dolog, hogy a nyugdíjas választókat nem érdekli, ha ilyen a netje, mint szomszédomnak volt a mikrós:


Ami egyébként Inviteltől kapta :D A ping is betyár volt, a fia meg CS-ezett volna, de ha nála volt, akkor nem igen tudta tolni :D

De... egyrészt vannak 65 körül is már olyanok, akik igényesebbek, meg technokratábbak.... másfelől 18-65 között meg főleg... szóval előbb lehet pénzt nem kap, utána meg szavazatot sem azoktól a 18-65 közöttiektől akik érzékelik, hogy DIGITÁLIS nyomor van és nem jólét.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5717) Winnie The P válasza rekurzio (#5709) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi! De inkább egyelőre akkor maradok a mikrohullámúnál, akar milyen is.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5718) rekurzio válasza GoodSpeed (#5716) üzenetére


rekurzio
kezdő

Abba inkább ne is menjünk bele, hogy a polgi épületeibe is optika van már, különös módon oda lett engedély. Csak nem tudom ha van annyi esze neki, hogy nem jó a Voda, akkor miért nem adja meg a lehetőséget a többi lakosnak is... valószínűleg itt is földkábel korlátozás van, de pont ebbe az utcában nem kéne problémát jelentsen, mert matávos aknákon lépkedek folyamatosan, lefogadom, hogy ott fut a DSL, szóval eleve nem is jött volna szóba az oszlop.

Viszont most értem haza pár hét után és megjelent még egy kábel a vodás oszlopokon az utcában, amit még nem láttam, eddig 2 futott nem 3. Kíváncsi leszek most milyen a net és mi célból került fel még egy koax. (Kinézetre látszik, hogy koax lesz az, mert az erősítőkkel van összekötve). De amúgy ehhez is nagy idiotizmus kell még egy koaxot kihúzni, régen olyanokat hallottam még UPC-s időkben, hogy hamarosan optika lesz, mert már nagyon közel van a HFC optikai szála, hát még mindig koaxot húzogatnak. Lehet hogy meglégelték a ~100e forint kötbért amit eddig fizettek nekem :D

Attól félek amúgy hogy az optikázásoknak az új nemzeti szolgáltató is alá fog rakni, mert ha kiadja a királyunk parancsba az NMHH-nak, hogy ahol csak az van oda nem rak semmit a Telekom, mert még a végén nem ők tennék el a pénzt, hát ezt sem tartom kizártnak innentől.

(#5719) GoodSpeed válasza rekurzio (#5718) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az előfordulhat, hogy extra aknákat is létesíteni kell.
Példa:

Ez pedig a belvárosban volt, ahol elvileg eleve voltak aknák, mégis kellettek extrák szép számmal. Ahhoz tényleg kell az önkormányzat építési hatóságától is engedély:

Azt nem tudom, hogy a meglévő aknákat miért kellett kiegészíteni újabbakkal, de szükséges volt. Lehet a rézhálózat miatt nem volt kivitelezhető, hogy a szolgáltatás folyamatos maradjon, és nem fért be mellé... Persze mikor készen lett az optika a réz már feleslegessé vált, de addig azon ment a kommunikáció.

"Attól félek amúgy hogy az optikázásoknak az új nemzeti szolgáltató is alá fog rakni, mert ha kiadja a királyunk parancsba az NMHH-nak, hogy ahol csak az van oda nem rak semmit a Telekom, mert még a végén nem ők tennék el a pénzt, hát ezt sem tartom kizártnak innentől."

Szerintem az állam csak azért nem magától vásárolta fel a DIGI-t és a Vodafone-t - ha jól rémlik a 4iG is állami hitelt kapott - , mert adtak a látszatra, ezért van a szokásos 49-51%-os bohózat.

Innentől kezdve csak a rossz és a kevésbé rossz opció volt. Ugye ha visszaemlékezünk régen még a kormányzat szegény falvakban ingyenes WIFI-vel segítette a legszegényebb családokat ... Most ilyesmiről szó sincs! Sőt! A kvázi állami szolgáltató emelt a legnagyobb mértékben. Mert a kisebbik rossz verzió az lett volna, ha lefele szorítják az árakat, de legalábbis szinten tartják. Nem voltak illúzióim, ezt pár évig tartottam elképzelhetőnek, addig ameddig a Telekomot ki nem csinálják, ha már nem tudták felvásárolni, mert rögtön az elején - ugyanis a Vodafone helyett a Telekom volt, sőt még a DIGI előtt is a célpont - ,csak rájöttek, hogy az bizony másik kávéház.
Tehát lehetett volna még pár jó évünk.

Minden szolgáltatónak vannak mostohán kezelt területei. Anno amikor az Invitelt felvásárolta a DIGI vagy a UPC-t felvásárolta a Vodafone, sokan abban reménykedtek, hogy ahol ED2.0 volt, oda áttelepítik az ED3.0-t, ahol ED3.0 volt, ott pedig ED 3.1 lesz vagy optika. Háááátt.... nagyon nem így lett, pedig az nem is volt logikátlan gondolat. ED2.0 ment volna a levesbe, ott ugye koaxot is cserélni kellett volna, az E3.0-s rendszereknél csak fejállomást kellett volna korszerűsíteni, a kinti eszközöket meg bekérik az Efiktől, kapnak új ED 3.1-es végponti berendezést, és mindenki előrébb lépett ... hát nem így történt.

Ezen nem segít semmilyen szolgáltatói váltás :(

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5720) rekurzio válasza GoodSpeed (#5719) üzenetére


rekurzio
kezdő

Hát igen ettől félek én is, hogy a Telekomot előbb-utóbb kicsinálják... (gondolom nem önakaratból van nekik az ország leggyatrább 5G lefedettsége, valami biztos van a háttérben) akkor lenne a tényleg a One és minden az övé, ahol ami van az marad, minek fejlesszünk minden a mienk 50x-es áron... ahol csak Voda hálózat van, hát az R.I.P. (bár biztos annak is vannak azért jobb részei, csak én nem találkoztam még vele).

Neked mi a tapasztalatod Digisként, felvásárlás után legalább a szolgáltatás minőségét meghagyták?

[ Szerkesztve ]

(#5721) GoodSpeed válasza rekurzio (#5720) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Internet terén minden patent. Stabil, gyors mint amilyennek papírforma szerint is lennie kell, nyújtja a maximumot.

TV: van TV előfizetésem, de egyrészt anyum nézi, másrészt ott is ATV HD megy, meg RTL GOLD (SD, mondjuk azon láttam, hogy vacak, de az eleve SD :D, szóval lehet nem a szolgáltató sara, meg ugye M5-ön magyar filmek, tegnap valami 1939-es felújított Semmeweis-es film volt :D, szóval az sem referencia alap :D )

DE: DIGI kábel TV - PROHARDVER! Hozzászólások #66846

Telefon: Ha én hívok valakit akkor egymástól független emberek panaszkodnak rá, hogy "rossz a vonal", érdekes mert ha meg minket hívnak akkor nem. Ráadásul három készülék is van itthon, és Vodafone esetében a Telefonnal nem volt baj.

Viszont nekem az Internet a mindennél fontosabb, és ahogyan azt írtam, arra egy rossz szavam sem lehet a jelen állapot szerint!

Friss, NMHH hivatalos mérési eredményeim:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#5722) KROK640 válasza rekurzio (#5720) üzenetére


KROK640
veterán

Ezt sajnos én is valós veszélynek látom.
ígyis már a Digi ami eddig messze felhúzta az átlagot, várhatóan nem lesz jobb, maximum tarja a színvonalat

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5723) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Tegnap vettem észre hazafelé menet, hogy az állami optikai hálózat (talán SZIP?) gerince elkészült a települések között.
Már tavaly vagy azelőtt elkészült a településen (Farkaslyuk) belül a hálózat, a villanyoszlopokon a kötődobozokkal ott lóg a DIGI optikai kábelei alatt minden.
Hol lehetne azt megtudni, hogy esetleg ki lesz a szolgáltató a hálózaton?
Köszönöm!

Minden ellenállás hasztalan.

(#5724) user12 válasza szaniszlokar (#5723) üzenetére


user12
őstag

Ha Telekom, nagy eséllyel a fekete vagy szürke kötődobozon rajta vannak a magenta T logók. A digi közönséges fehér kötődobozokat használ.
Vagy csinálj egy képet és hátha valakinek ismerős - pl náluk is hasonló van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5725) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Celldömölk
Értesítés építési engedélyezési eljárás megindulásáról – CS/8174/2023: Celldömölk, FTTH-hálózat meglévő DIGI- és E.ON-tulajdonú oszlopsoron és DIGI-alépítményben

(#5726) mufuee


mufuee
csendes tag

Azt hiszem nem kell várnom az optikát ebben az évezredben...
Kiváncsi vagyok ha a T lelövi a SAT TV-t akkor mi a rossebet fogok használni Balatonfüredtől 5km-re mert mobilnettel meg mikrohullámmal kitörölhetik...
A válasz a KIFÜ-től:

Az Ön által megadott cím (8245 Pécsely, Balatoni út 14.) a lefedettségi felmérés időpontjában szélessávú internettel nem volt lefedett. A település lefedését egy Szolgáltató pályázaton kívüli önerős hálózatfejlesztésben kívánta lefedni, így Pécsely település lakossági lefedése nem volt része az Ön által jelzett Balatonfüredi járás 2016-ban kiírt és támogatási szerződésben vállalt SZIP konvergens pályázatnak (GINOP-3.4.1-15-2016-00103).
Az vállalt önerős hálózatfejlesztés nem valósult meg, emiatt Pécsely település bekerült az új Balatonfüredi járásra vonatkozóan kiírt GINOP 3.4.1-15-2018-00323 számú SZIP hálózatfejlesztési komplex-helyi pályázatba. A pályázat nyertesével és egyben kedvezményezettjével a hálózat fejlesztésére vonatkozóan 2018-ban megkötött támogatási szerződés azonban a Szolgáltató szerződésbontási kérelme miatt 2020-ban felbontásra került.

Azonban információnk szerint a településen az optikai hálózatot a konvergens pályázatnyertes szolgáltató (PR-TELECOM) kiépíttette, de mivel ez nem része a kiírt pályázatnak, így annak üzembe helyezéséről nincs információnk.


Alternatív megoldás lehet a SZIP Mobil internet szolgáltatás igénybevétele, amely szintén teljesíti a SZIP minőségi követelményeit. Ezt a szolgáltatást az Ön településén a Yettel vagy a Vodafone mobil szolgáltatónál tudja megrendelni.

Pár kép a PR által befejezett munkáról illetve a mobilnetes ajánlatokról. [kép] [kép] [kép] [kép]

(#5727) makoss válasza mufuee (#5726) üzenetére


makoss
addikt

Mindenhol egységesen optikának kellene lenni!
Ez már erősen diszkrimináció!
Érdekes, hogy nálunk 2023-ra ígérték az optikát Tiszapalkonyára, de még sehol semmi és már Április közepe!
Tiszaújváros erőmű lakótelepe 2 kilóméterre, Tiszatarján ha tiszai gáton megyünk a szomszédban van ott már van optika!
Dubaiban 1 városrészt felépítenek annyi idő alatt míg ezek a kábellel szerencsétlenkednek! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5728) KROK640 válasza mufuee (#5726) üzenetére


KROK640
veterán

Még a Yettelé tűnik a jobbnak 150Mbi havi 8 ezerért... de eléggé szar mindkettő.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5729) Diák66 válasza mufuee (#5726) üzenetére


Diák66
őstag

Csodás az a befejezetlen valami. :D Amúgy mobilnet, felejtsd el a SZIP-es konstrukciót. Telekomnál korlátlan a gigaerős net, de ez a legdrágább, a yetteles otthonnet címhez kötött, de ha van Vodafone (és elfogadható is) most csapj le a Mobilnet XXL csomagra. [link] Ha más nem 1 évig jó lesz. Van helyi adótornyon már Vodafone.

(#5730) mufuee válasza Diák66 (#5729) üzenetére


mufuee
csendes tag

Köszi, a vodás XXL csomag jónak tűnik, benézek hozzájuk hogy mit mondanak. Yettel csak az Otthon Net lite-ot tudja adni de amúgy is hadakozok velük olyan szar a Yettel Prime+.
A legjobb még hogy a kábel ami itt lóg a semmibe, ugyanígy lóg egy oszlopon Aszófőn már fél éve. Ennek mi értelme?

(#5731) mufuee


mufuee
csendes tag

Találtam egy régebbi PR levelet: Mondjuk 2020-ban visszaléptek de 2021 tavaszán újra elnyerték :(((
Egy korábbi levelükben 2021 július 23 még tervezték a lakosság kiszolgálását is:
"Tisztelt Bedő Marcell!
A felmérést nem tudjuk hogy készült, mi már csak az igényhelyeket kaptuk meg a Magyar államtól, ettől függetlenül tervezzük a lakosság kiszolgálását is!
Előre láthatóan idén már nem csak jövő évben kezdődik meg a kiépítés!
Bármilyen felmerülő kérdés esetén hívja a 1231-es ügyfélszolgálati telefonszámunkat, ahol kollégáink készséggel állnak rendelkezésére!

Tisztelettel:
Kupecz Róbert
PR-Telecom Zrt

(#5732) ETOM válasza Diák66 (#5729) üzenetére


ETOM
addikt

Ezen a vodás XXL csomagon én is elgondolkoztam.
Mostani netem egy ilyen trágya VDSL: [kép]
Mértem egyet telefonon vodás mobil netemmel dobott egy ilyen eredményt: [kép]

4999 Ft a netért +TCL R228T WiFi router 27 990 Ft ezt tudnám számítógépen használni rendesen? Kétlem, hogy ne lenne jobb bármikor mint a mostani. Az még instabil is mellé 650kb/s-l tudok letölteni úgy nem szakad meg. :DDD
Meglepődtem a lefedettségi térképen még 5G is van itt. (persze ha jól láttam ez ennél nem számít)

(#5733) trec12 válasza ETOM (#5732) üzenetére


trec12
addikt

Nálad nem is kérdés melyik a nyerő. Routerbe lehet beruháznék egy komolyabba de sajnos az nem lesz olcsó. :(
Yettel milyen nálad azt lehet tudni? Azért kérdem mert nálam a szülői házban eddig 60-80 Mbit ment most ez 280-300 a fejlesztés után. :K (Voda évek óta 20-30)

[ Szerkesztve ]

(#5734) makoss válasza ETOM (#5732) üzenetére


makoss
addikt

Nálam a vodás XXL egy rakás sz@r.
Most meg pláne, hogy ocsmány az idő :(((
Amit adtak hozzá külső TCL R228T 4G Routerből át lett téve mobilba mert visszafogja a sebességet + nem győztem tölteni! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5735) ETOM válasza trec12 (#5733) üzenetére


ETOM
addikt

:R Routerből milyen típust lenne jó vennem?
A yettel oldala ezt dobta a címemre: [kép]

#5734makoss Hmm ez mondjuk már nem olyan szép, de igazából ami nekem van 6300Ft havonta és borzalmas ez is. Így ha már töredékét hozná annak amit fentebb mértem elfogadnám. Tavaly rákérdeztem mikor lesz optika. "2023" De mint láttam sok embernek ezt írták. Kételkedem.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5736) makoss válasza ETOM (#5735) üzenetére


makoss
addikt

Nálam is 2023-at adott meg a Telekom Tiszapalkonyára, de csak hazudgálnak! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5737) trec12 válasza ETOM (#5735) üzenetére


trec12
addikt

KÜF flottára nézz rá van csak internet - korlátlan - lényegesen olcsóbban (Yettel)de akkor neked kell megvenni az eszközt. Annyival megy amennyit a hálózat a használat helyén tud, azaz nincsen limit sebességben sem ill. bárhol használhatod nem helyhez kötött. 5G-vel is megy akár ha van lefedettség, megfelelő eszköz. Router mindenképp olyan ami minél több sávot tud összefogni. Ezekben nincsen tapasztalatom de 40-60e körül vannak a jobbak.
Itt van egy ilyen pl. de mondom tapasztalatom nincsen ennek nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#5738) taki01 válasza trec12 (#5737) üzenetére


taki01
őstag

Inkább ha 4-5G modemről szeretnétek kérdezni, akkor mobilnetes topikot ajánlom. A mikrotik és a huawei modem-k ajánlottak, főkép azok amik legalább 2 frekvenicát össze tudnak vonni.

(#5739) Diák66 válasza ETOM (#5732) üzenetére


Diák66
őstag

Vodafone 5G nem megy az XXL csomaggal, egy jóárasított csomag jelenleg, de vannak korlátai. Csak idehaza használható, bár Mo. területén bárhol, valamint sebességbe lassabb, mint a normál előfizetés és csak 4G-s. A hozzá adott szappantartó felejtős, nem ér semmit. Nagyjából ezek elfogadható routerek, de csak ha jó áron elérhető.
Huawei B535, Huawei B628, Huawei B818, ZTE MF286D, ZTE MF297D, Tp-Link Archer MR500, Tp-Link Archer MR600, Asus 4G-AX56, Asus 4G-AC86U, Nokia Beacon 2 + Nokia Fastmile 2, ZTE MC7010D, ZTE MC801A1, Mikrotik RBD53G-5HacD2HnDTC, Mikrotik RBD53G-5HacD2HnD-TC&EG12-EA, Mikrotik S53UG+5HaxD2HaxD-TC, FRITZ!Box 6890, FRITZ!Box 6850

(#5740) ETOM válasza Diák66 (#5739) üzenetére


ETOM
addikt

Köszönöm mindenkinek rajta vagyok egy ajánlott router beszerzésén. Átnézem ezeket is. :R Megrendeltem a sima XXL csomagot meglátjuk mire jutok vele.

(#5741) makoss válasza Diák66 (#5739) üzenetére


makoss
addikt

Igen, csak amiket megnéztem a felsorolásodból egyik sem zsebre vágható router ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5742) Diák66 válasza makoss (#5741) üzenetére


Diák66
őstag

Hát sajnos nem. A zsebrouterekből nincs igazán jó, de a huawei megbízható szokott lenni, Huawei E5785 vagy Zte MF971L8 és MF971R. A Tp-Link fronton az M7650 és M7450.

(#5743) makoss válasza Diák66 (#5742) üzenetére


makoss
addikt

Igen, csak ez is lutri, mert hiába a jó router, ha sz@r a vétel, messze a torony.
Olyan volna jó ami jól felerősíti a leggyengébb jelet is! :K

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5744) ETOM válasza makoss (#5743) üzenetére


ETOM
addikt

Kíváncsi vagyok nálam milyen lesz telefonos mérés alapján bizakodó vagyok. De azért nah mégsem vezetékes. :DDD

(#5745) makoss válasza ETOM (#5744) üzenetére


makoss
addikt

Nálam az Északnet rádiós net gyosabb, stabilabb. :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5746) makoss


makoss
addikt

Na ennyit erről: :W :W :W

Csak azt nem értem, hogy minek a sok értelmetlen pofázásuk 2023-ról???

De ha majd erre jön majd valaki szakértő, ezt majd magyarázza már meg ezt a képet, hogy ez miért így van és mire jó ez így:
:F :F :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5747) KROK640 válasza makoss (#5746) üzenetére


KROK640
veterán

Most akkor 2024-ig kérdezni sem érdemes őket. A képed elgondolkodtató, szerintem valahol kilopták a pénzt a rendszerből és ez pont nálatok csapódik le.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5748) makoss válasza KROK640 (#5747) üzenetére


makoss
addikt

Korábban azt írtam, hogy nem hagyok nekik békét, ezt továbbra is tartom, egy ideig havonta, utána hetente aztán meg naponta küldök mailt.
Nem érdekelnek a kifogásaik, üres pofázás az egész! :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5749) rekurzio válasza makoss (#5748) üzenetére


rekurzio
kezdő

Jó látni, hogy nem csak én vagyok ilyen, hogy hétvégén felcseszem magam, mert van időm netezni, minden hétfőn 3 levél kimegy tőlem a Telekomnak, hogy mikor lesz optika mert nem igaz hogy 1 utcával lejjebb már 1 éve van, a Vodafonenak egy Nemzeti Kibervédelmi Intézettel való fenyegetés, mert nem adnak pontos információt, hogy az Intel Puma 6 sérülékenységeit (CVE-2017-5693) mikor és melyik firmwareel és milyen módszerrel javították ki (valószínűsítem sehogy), illetve egy a helyi önkormányzatnak, hogy miért kell megakadályozni a Telekom fejlesztéseit...

(#5750) GoodSpeed válasza makoss (#5746) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Megpróbáltam, és elsőnek eltűnt az üzenetem, aztán másodiknak is :D

Itt még megvolt, de választ nem kaptam :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.