Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5601) Ic3man válasza makoss (#5600) üzenetére


Ic3man
tag

Tudom hol van, pár hete voltam ott mobilhálózatot ellenőrizni. :)
Sajnos nem én "mértem" egy tanuló kolléga csinálta, így fogalmam sincs milyen sebességek voltak. :(
Az biztosan látom, hogy vannak ott 5G cellái a Vodának, de mint említettem sima CA-val vannak, 50-150Mbitnél több nem igen van.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5602) makoss válasza Ic3man (#5601) üzenetére


makoss
addikt

Akkor nem sok értelme van, a Telekom idénre tervezi Palkonyára bevezetni az optikát, remélem már minél elöbb lesz! :K
Mondjuk öt éve is késő lett volna!
Állítólag már 10 éve megvan a gerinchálózat, de számomra érthetetlen miért nem lett bekötve a lakásokba :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5603) Chaser válasza makoss (#5602) üzenetére


Chaser
titán

nálunk bő egy éve benn volt az optika a házban, mire sikerült bekötniük..

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5604) KROK640 válasza Chaser (#5596) üzenetére


KROK640
veterán

Huh, ha nekem csak SSD lenne a gépemben, akkor az igen drága lenne. (6TB HDD is van benne ugyanis, azt SSDvel kiváltani nem lenne azért kevés).
Biztos ami biztos SSD-re eleddig még nem torrenteztem, de tulajdonképp a 60MB/s amit a winyó tud írni, az elég is :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5605) Chaser válasza KROK640 (#5604) üzenetére


Chaser
titán

vmelyik topikba linkeltek nemrég egy mlc-set, a tbw-nek az ötszöröse van rajta
elektronika döglik ezekben jellemzően, nand az nagyon ritka
arra van hogy használd, babusgatni mást kell... : )
bármelyik értelmesre 5 év gar van, nagyobb kapacitásúnál erősen meg kell dolgozni hogy elérd a tbw-t, aztán 5 év múlva amit ér....szóra sem érdemes

szerk:
nekem amúgy 3tb van most a noteszben
silent is gold : )

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5606) zelikocc válasza KROK640 (#5591) üzenetére


zelikocc
senior tag

Egyébként streaminggel lehet 4K tartalmakat nézni és akkor nem kell várakozni a letöltésekre. Lassabb net esetében is simán megy a 4K tartalom (asszem 20 Mbit a sebesség igénye)

Elnéztem most itt milyen költséges eszközöket használtok (NAS, sok HDD, amik fogyasztanak is) azért gondoljátok át, hogy 2023-ban már lehet jobban megéri a streaming. Persze ti tudjátok.
Mi pl. ismerősökkel 5-en használjuk a netflixet és elosztjuk a havidíjat (akkor is megoldjuk ha a netflix bevezeti az új szabályt, könnyű kijátszani) így csak havonta 900 Ft. Most HBO Max van mellé, de tervezzük leváltani a Disney+ ra ugyanilyen felállással elosztva.
Persze ha kell valami ami nincs fent akkor ott van az asztali gép a 10 éves 1 TB-os HDD-vel amin bőven elférek azóta is. (én is 720p-ben töltök le mindent, mert az a legjobb minőség/méret arány)

Pedig fél éve gigabites net van végre, de valahogy sokkal kényelmesebb a streaming. Végülis még több adatforgalmat is generál a streaming, mert az az elérhető legjobb minőséget adja, csak nem kell megvárni és mégjobb: nem kell tárolni

(#5607) Chaser válasza zelikocc (#5606) üzenetére


Chaser
titán

streamingen elég sok tartalom esélyesen nem lesz meg ami kell vkinek
és nem mindenhol stabil a net pl, szóval sajnos még jó darabig az archiválás "kényszer" marad sokaknál...nálam is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5608) KROK640 válasza Chaser (#5607) üzenetére


KROK640
veterán

Amellett, hogy igazad van, sajnos ami "felhőben" van, afelettt nem mi rendelkezünk. Látom, hogy az átlag ember e felé van terelve (spórolsz a winyó áron stb. de egyrészt ez havi díjjas (2-3-4 hónap alatt ott a winyó ára) de amúgyis más rendelkezik vele.
Sajnos nem egyszer jártam úgy, hogy pl youtube csatorna aminek a videói tetszettek, egyik napról a másikra - ismeretlen okból - törölve lett. Minden is... 160 videója volt a kedveltek és újra megnézem jegyzékben.
(mielőtt kifordítaná bárki is a gondolataimat, ez nem azt jelenti hogy a teljes youtubeot/internetet letöltöm)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5609) zelikocc válasza KROK640 (#5608) üzenetére


zelikocc
senior tag

Ezt a "más rendelkezik vele" dolgot nem nagyon értem. Ha valami eltűnik, ott a torrent, le lehet tölteni aztán törölni, minek tartogassam?
4*900=3600 Ft ennyiért nem hiszem hogy bármilyen vinyót kapnék :F
Illetve egy szóval sem mondtam hogy csak a streamingre lehet támaszkodni, a kettő nem zárja ki egymást. Ahogy mondtam elsődlegesen a streaminget használjuk (a kényelem miatt) és ez mellett ha kell valami akkor ott az ncore, de azt egyre ritkábban használom, mert a streaming kínálata is leköti az időnket. (na meg persze azért néha moziba is megyünk egy-egy olyan filmre amire nem akarunk várni)

De újra leírom, nem volt célom a kötekedés, csupán tanácsolni akartam, hogy érdemes megfontolni/kipróbálni mert nagyon ránk ragadt ez a töltögetéses módi.

Chaser: "nem mindenhol stabil a net"
Hát nem tudom, ez valahogy pont a streaminget helyezi előnyösebb helyzetbe. Próbáltad már egyáltalán?
Ha nem stabil és lassú a net, akkor pont megöregszek mire a torrent letölt egy egyszerű 720p filmet, míg a streaming folyamatosan pufferel és "előtölti" amit tud, így az apró kiesések és sebesség ingadozások nem feltétlen jelnnek meg rajta. Persze ez is attól függ milyen az a net ténylegesen, de feltételezem hogy azért több mint 5 mbit letöltési irányú, akkor meg nem lehet nagy probléma.

(#5610) Chaser válasza zelikocc (#5609) üzenetére


Chaser
titán

van netfligszem' és stabil a net is :P talán 500-as optika van
de...
továbbra sem változtat azon, nagyon sok tartalom lehet amit streamen nem ér el az ember, pláne hogy az említettnél is változik mindig a kínálat
meg amit mondott krok is, lehet az yt tartalom is pl amit néznél, de nem feltétlen lesz fenn az örökkévalóságig
sok kedvenc filmem is van amit tényleg jó minőségben szeretnék, ahhoz a netfligsz kevés is, ha egyáltalán elérhetőek ott - nagy részük nem -
arról nem beszélve, még kölcsönzőből is esetenként tűnnek el nagyon jó releasek, úh. az sem működik sokszor hogy leszedem, majd törlöm, ha újra kell majd leszedem
szóval ilyen igények is lehetnek másoknak, attól hogy neked elég a streaming is, de nincs azzal sem semmi baj
az archiválás sztem az az internet tartozéka marad mindig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5611) KROK640 válasza Chaser (#5610) üzenetére


KROK640
veterán

Köszönöm, leírtad, amit én akartam kb :)
Plusz jártam úgy, hogy youtube channel 300+ videóval (100+ számomra érdekes (akár mentésre is érdemes) videóval, 50+ még nem is látottal) egyszerűen törölte magát, nekem meg semmi nincs meg azóta sem :( (3éve volt).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5612) szkaroly válasza zelikocc (#5609) üzenetére


szkaroly
senior tag

Amit letöltesz a vinyóra az már elvileg ottmarad. Netflix meg a hasonlók folyamatosan törölhetnek dolgokat. Gondolj csak pl. a Besúgó sorozat tavalyi esetére. HBO fogta magát és törölte. És aki fizetett egy szolgáltatásért az leshetett. Vagy mondjam az Amazont aki minden évben borzolja azzal a kedélyeket, hogy könyveket töröl a Kindle accountokról önhatalmúlag. Mert ugye az e-könyvet nem birtoklod, csak jogot kapsz az elolvasásához.

Mi van akkor ha az igényeid kielégítéséhez nem elég a Netflix? Mert van még ugye HBO, Disney, Apple TV, ...is. Persze macerás a letöltés elismerem, de megvannak az előnyei is.

Poco X3 Pro

(#5613) zelikocc válasza szkaroly (#5612) üzenetére


zelikocc
senior tag

Nem akarok már ennyit offolni itt, de hát...
Még mindig nem értem, hogy miért jó nekem, ha ott áll valami a vinyómon amit már megnéztem?? Minek??? :F Onnantól hogy megnéztem többé már nincs rá szükségem...
Továbbra sem értem, hogy miért ne egészíthetné ki egymást a kettő (streaming + torrent)?
Ha nézek egy sorozatot ami egyszer csak eltűnik (még nem találkoztam ilyennel), akkor fogom magam és attól a résztől kezdve letöltöm, ameddig megnéztem a streamingen. Ilyen egyszerű. Majd miután megnéztem, törlöm, mert mi a francnak tartogassam? Maximum a kötelező seed idő miatt, aztán kuka.

Ja azt már meg sem említem, hogy pl. a Légikatasztrófák (natgeo) című sorozat nincs fent ncore-on, csak egy kis része, míg Disney+ on fent van. És biztos sok ilyen van még. Akkor hogy is van ez?

Szerintem egyik sem jobb a másiknál, jelenleg inkább egymást kiegészítve a legjobb.
És hogy legyen egy kicsit ON-abb is: amíg lassú ADSL netem volt, sokkal sokkal jobb volt a streaming, mert nem kellett éveket várnom hogy letöltsön valamit, csak a távirányítóval az ágyban fekve kiválasztottam mit akarok nézni és már ment is.

De elhiszem ha nektek mások az igényeitek, nincs ezzel semmi baj, csak továbbra sem értem minek tartogatni amit már láttam. Nyilván ez már a ti dolgotok.

[ Szerkesztve ]

(#5614) makoss válasza szkaroly (#5612) üzenetére


makoss
addikt

...és itt jön képbe az nCore.
Az nem fog törölni semmit, csak ha "kamerás" egy film!
Ezért kell egy normális optikai net, és szedni lefelé mindent amit lehet! ;)

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5615) Chaser válasza KROK640 (#5611) üzenetére


Chaser
titán

szívesen, egy rx570 lesz az ára : )

makoss
volt már hogy szedtek le jó releaset, vagy az enkor' vagy a feltöltő passz...
meg mondjuk két hét múlva kitalálja valaki hogy elég volt belőlük, nem nagy az esélye de nem is zárható ki...vagy az lesz mint sok országban, nincs torrent bro :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5616) szkaroly válasza makoss (#5614) üzenetére


szkaroly
senior tag

Majd szólok az MVM-nek hogy te azt tanácsoltad hogy húzzák be az optikai kábelt. :U

Poco X3 Pro

(#5617) makoss válasza Chaser (#5615) üzenetére


makoss
addikt

Olyat én még nem hallottam, hogy ne lenne torrent :F
Mindenhol van.

#5616 szkaroly Minek azt tanácsolni?? Ha nem hazudtak idén kötik be :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5618) Ic3man válasza makoss (#5617) üzenetére


Ic3man
tag

Mindenhol lehet, csak max trükközni kell.
Németországban pl jön a VASTAG csekk :)

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5619) Chaser válasza makoss (#5617) üzenetére


Chaser
titán

120-szal is lehet menni 60-as táblánál...csak ne lássa senki)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5620) KROK640 válasza szkaroly (#5612) üzenetére


KROK640
veterán

így van, pontosan!
Nyilván ami olyan azt én is törlöm megnézés után (volt már hogy előtte :D), de én hagy döntsem el, hogy mi az amit megtartok és mi az amit nem?

"Mi van akkor ha az igényeid kielégítéséhez nem elég a Netflix? Mert van még ugye HBO, Disney, Apple TV" - ez meg a másik, hogyha valaki ezekre mind előfizet, akkor éves szinten ez egy bőven 100 ezres tétel. (persze itt a fórumon szinte mindenki úgy tesz mintha Ausztriában dolgozna és Bulgáriában költene. Sokszor olyan átgondolatlan költéseket és megoldásokat látok, amiket sosem csinálnék így).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5621) zelikocc válasza KROK640 (#5620) üzenetére


zelikocc
senior tag

Elég legyen mostmár az OFF-ból!

[ Szerkesztve ]

(#5622) mufuee


mufuee
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek belső infója Pécsely- Aszófő-Vászoly Bermuda háromszögről?

(#5623) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Valakinek infója Ásotthalomról Kissor irányába haladó fejlesztésről?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5624) trec12


trec12
addikt

Aki jobban ért hozzá ez mit jelenthet? Ki építteti vajon? Amúgy Inviteles terület a város.

[ Szerkesztve ]

(#5625) pruzsi válasza trec12 (#5624) üzenetére


pruzsi
őstag

Kérelmező :MetalCom Zrt
Írj nekik egy email-t és megmondják ők készséggel.

(#5626) KROK640 válasza zelikocc (#5609) üzenetére


KROK640
veterán

Sok olyasmi van amit nem tudsz torrentről letölteni. pl mint említettem youtube videók. De párszáz GB-os a YT könyvtáram mindössze, ami seráfütty a 10+ TB-nyi tárhelyemhez képest, ami munkából adódóan amúgyis meglenne.
A másik, hogy sajnos a net is bármikor elmehet. A mostani netem bár gyors, de instabil időnként elmegy, olykor csak 10 percre, de volt már, hogy a bejelentés után 5 napot kellett várnom mire megint lett. Épp tegnap estet meg velem, hogy RTL Moston elkezdtem nézni valamit, közben kétszer 1 percre elment a net, ami rohadt idegesítő. Inkább letöltöm és ha megnéztem törlöm. Ráadásul tekerni is sokkal jobb benne, mert nem 10mp-ig nézed ahogy teker a gép, hanem azonnal ugrik. (Azt már csak zárójelben említem meg, hogy a napi sorozatokat én 1.1× sebességgel szoktam nézni, ugyanis ennyi gyorsítás nem vehető észre a filmeken, viszont mondjuk egy 40 perces epizódot 36 perc alatt befejezek. Erre streamingnél nem nagyon van lehetőség, a YT által kínált 1.25× tempo meg már túl dinamikus :D )
900ft : te magad írtad, hogy öten használjátok, tehát 5×900 vagyis 4500ft havonta. Ennyiért használtan bőven van 1TB-os HDD, de talán már 1,5TB-os is. Ráadásul ha éves szinten nézed, akkor már egy 6TB-os HDD is kijön belőle újonnan 3 év garral, és azt nem egy évig fogod használni, és persze újraírható.

Persze nem akarlak meggyőzni, a streamnek is van létjogosultsága (ha nem lenne, akkor nem lennének hosszúéletűek a streaming szolgáltatások), olykor én is szoktam használni őket akár netflix, akár RTL most, akár csak a youtube szinten (csak ami különösen érdekel azt mentem le). Ahogy te is fogalmaztál a kettő együtt a legjobb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5627) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Lehet már tudni valamit mikor kezdik bekötni az optikai internetet Tiszapalkonyára? (3587)
Már március van, de nem látok itt semmit, hogy változna valami :F
Hol lehet ennek utánanézni, hogy mikor, hol kezdik el? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5628) Ic3man válasza makoss (#5627) üzenetére


Ic3man
tag

Az eddigi tapasztalat az, hogy elkezdenek szórólapozni postaládákba.
Nagy plakátokat kis településeken nem szoktak kirakni.
Illetve amikor minden készen áll, akkor üzletkötők is megjelennek.

Általában a honlapon 1-2-3-4 nappal korábban megjelenik az adott település.
Hozzám mire becsöngetett az üzletkötő, már időpontom volt a bekötésre. :D

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#5629) KROK640 válasza Ic3man (#5628) üzenetére


KROK640
veterán

+1

Sőt, időnként promóciós autók is jönnek.
Mikor nálunk lett T-s optika egy hétig mindennap itt volt a faluban a procmóciós autó. Meg a szórólapokon kívül pár fontosabb helyre (pl bolt ajtó) ki volt plakátolva, hogy van gigaerős net

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5630) makoss válasza Ic3man (#5628) üzenetére


makoss
addikt

Eddig semmi nem volt az igéretükön kívül, hogy 2023-ban bekötik az optikát Palkonyára :F
Most nem azért, de már március van! :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5631) Ferrari fan válasza makoss (#5630) üzenetére


Ferrari fan
tag

és még hátra van 10 hónap 2023-ból, ha decemberbe kötik be, akkor is teljesítik, hogy 2023-ban lesz bekötve az optika.... :K :B ;)
Legalább van rá ígéret, van hely ahol ez sincs és így jártál, majd egyszer.

De tudok olyat is ahol neki látott az alvállakozó a kiépítésnek mondjuk úgy 90%-osan elkészült, de az alvállakozót elvitte a rendőrség mielőtt befejzte volna a falun a melót, mással kapcsolatos bűncselekményért, és most nincs kész a hálózat, valahol fent van az optika, valahol nincs és áll a projekt és még vannak helyei a falunak ahol térerő sincs egyik mobilszolgáltatónak se(Balaton déli részénél!) :C :U

(#5632) Berukaa válasza makoss (#5630) üzenetére


Berukaa
újonc

Telekom az igérgetések mestere... Nekem 3 levélben is azt írták hogy 2023.06-ig elkészül majd mikor utoljára megkérdeztem már az volt a válaszuk sajnos a településen a közeljövőben nem várható fejlesztés.... El is küldtem a tudjátok hova őket hogy ne hitegessék itt az embereket hogy jajdejo lesz, majd hirtelen mégsem...

(#5633) draco31 válasza Berukaa (#5632) üzenetére


draco31
veterán

Abban nagyon jók.
Nálam is ment az ígérgetés korábban, most legutóbb már az ismeretlen alvállalkozóban bíznak, hogy megcsinálja.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5634) Berukaa válasza draco31 (#5633) üzenetére


Berukaa
újonc

Ismeretlen? :D az is jó lehet :C nekem nem lenne bajom a DSL-el sem.... De nálunk a faluban max 8mbit/s ami jön legszarabb helyen 1-2mbit/s ezeket a településeket kéne előtérbe helyezni nem azt ahol jön VDSL-en a 30-80mbit/s mert eddig ezeket optikázták le csak megtapsolni tudom őket

(#5635) draco31 válasza Berukaa (#5634) üzenetére


draco31
veterán

Úgy írták, hogy nem publikus, mint ha valamit számítana is, hogy elmondják a céget ki az. De így gyakorlatilag ismeretlen számomra. :)
Nekem 100-as mikró van 4500-ért, viszonylag stabil, de ha hazajönnek tesómék, akkor már kevéske tud lenni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#5636) user12 válasza Berukaa (#5634) üzenetére


user12
őstag

Bár sajnos a helyzeteden nem javít, de nálunk is 8mbit körül volt a dsl max sebessége. Akkor is amikor még ADSL2 volt, meg miután átálltak VDSL-re, akkor is :U

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5637) KROK640 válasza makoss (#5630) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem 2004 december 28-án kötötték az ADSL-t, vagyis tartották amit 2003 őszén mondtak, hogy "jövőre kötjük az ADSL-t".

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5638) KROK640 válasza user12 (#5636) üzenetére


KROK640
veterán

Akkor vagy túlterhelt a központ, vagy messze vagy tőle. (kb 2 kilométerre lehetsz az alapján amit írsz)
Nekem ADSL1-el is elment a vége 8Mbitig, a feltöltés meg több mint 700Kbit/s volt. Igaz 200 méterre lakok a központtól.
Aztán mikor még tovább emeltek 16/1Mbitre, azt is gyönyörűen vitte. A rémálom félév múlva kezdődött mikor egyszercsak elkezdett szakadozni, majd két hét alatt eljutottunk oda, hogy már nem a net szakadozott offline állapottal, hanem az offline állapot néha (főleg éjszaka) egy kis internettel.
A szerelőket már keresztnéven szólítottuk és tudtuk melyik hogy issza a kávét. Mindent is kicseréltek még a földkábelt is, elosztó dobozt, több router volt, a hálókártyát a gépből cseréltem stb, semmi sem segített. Volt, hogy elmentek és 10 perc múlva összeomolott, volt h fél napig nem volt net, volt hogy csak egy félóráig.
Egyszer az egyikük elszólta magát, hogy kicserélhetnek ők itt bármit, amíg a közeli központra túl sokan vannak rákötve, és túl van terhelve. A megoldás az lett, hogy visszavették a mi sebességünket is, meg mindenkiét 4Mbitre, így stabilizálódott a helyzet, és a köv szerződésmódosításnál engedtek valamennyit a havi díjból. Részemről meg az, hogy közel egy év huzavona, és a 4Mbitre való csökkentés után (sosem volt előtte 4Mbitem 2Mbitről egyből 8-ra emeltek, és 16-ról rossz volt 4-re lemenni); behúzattam a UPCvel a 30Mbitet és azt kaptam 2000ft-al olcsóbban mint a T-től a 4Mbitet.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5639) makoss válasza Ferrari fan (#5631) üzenetére


makoss
addikt

Én is tudnák mondani, van ahol már 15 éve van optika, leszed pár száz Gigát 10 perc alatt, és zárja is el a gépet míg én meg napokig járatom :W

#5632 Berukaa Én minden hónapban írok most már nekik, ha megunom minden hétfőn...

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5640) KROK640 válasza makoss (#5639) üzenetére


KROK640
veterán

Majd maximum spamba raknak ;]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5641) makoss válasza KROK640 (#5640) üzenetére


makoss
addikt

sosem volt gond a gmail regisztálás! ---> :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#5642) Berukaa válasza makoss (#5639) üzenetére


Berukaa
újonc

Érthető, az a poén 3.5km választ el a gigaerős internettől szomszéd faluban van, itt nincs :( ott 2000/1000-es internet van itt meg 8mbit/s maximum... 2023-ban szégyen

[ Szerkesztve ]

(#5643) Ferrari fan válasza makoss (#5639) üzenetére


Ferrari fan
tag

Egyetértek, én nem is erre írtam, hanem, hogy ha 2023-at mondtak akkor az bármikor lehet az évben... vagy ahogy utaltak rá mások is, nyugtával....
Balatonlelle, Balatonboglár és Fonyódon most építik ki, a déli part közkedvelt strandjai, és szállás helyei mind...Vicc, eddig meg az említett sebességek 30 le de ebből jó, ha 5 jön...jobbat akarsz mikrohullámú helyi szolgáltató tizenezerért ad 50/20-at...és nyáron ennyi se, meg szélbe, viharba, bolygó együttálláskor elmegy, gyengül stb...
A legkisebb faluba is a környéken 3-2 éve van már optika!
Míg Nógrád megyébe már jóval ezelőtt lett több helyen is....szomorú

Berukaa: az, szégyen gyalázat :K

(#5644) Berukaa válasza Ferrari fan (#5643) üzenetére


Berukaa
újonc

Nógrád megyében lakom és igazad van nagyvárosokban Balassagyarmat, Rétság, Salgótarján stb 2010-2012 óta tuti hogy optika van :W

[ Szerkesztve ]

(#5645) Ferrari fan válasza Berukaa (#5644) üzenetére


Ferrari fan
tag

Tudom, Balassagyarmaton laktam 13 évig :DDD
Arról nem beszélve, hogy nem is 1 szolgáltató elérhető aztán kész,
pl. ott van Gödöllő, legtöbb helyen az Invitel volt, most Digi mióta átvette és ennyi, nincs alternatíva...bár legalább van optika...De amikor szabadulnál egy szolgáltatótól és nem tudsz, mert nincs más... :W :Y

[ Szerkesztve ]

(#5646) user12 válasza KROK640 (#5638) üzenetére


user12
őstag

Igen a legközelebbi dslam kb annyira van

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#5647) woodworm válasza Berukaa (#5644) üzenetére


woodworm
veterán

Ha Rétságot a nagyvárosok közzé soroljuk, akkor tényleg elkerülik a kistelepüléseket.

(#5648) Berukaa válasza woodworm (#5647) üzenetére


Berukaa
újonc

Bocsánat "kisváros" azért vettem a többivel egy alá mert ott is régóta van :D egyebként amilyen kis települések vannak itt a környéken egy Nógrádinak ez "nagyváros" :C

[ Szerkesztve ]

(#5649) Berukaa


Berukaa
újonc

Végre valami jó dolog :C Nemtudom mit csináltak ma az LTE toronnyal, de maximum dél körül ilyenkor volt 10mbit/s sebesség amit most mértem az egy csoda :D legalább tudok netezni a buzi optikájukat meg majd megcsinálják egyszer :D

[ Szerkesztve ]

(#5650) zelikocc válasza Berukaa (#5649) üzenetére


zelikocc
senior tag

Lehetséges hogy új frekvencia került oda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.