Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6551) makoss válasza GoodSpeed (#6549) üzenetére


makoss
addikt

Én nem csak lesz@rom a telekomot de le is bénázom őket, hogy 2023-ban egy kxrva optikát nem képes bekötni?!?!?
Most minden egyes évben az lesz, hogy utcánként engedélyt fognak kérni Obivantól? (NMHH)

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6552) e-newsee válasza makoss (#6551) üzenetére


e-newsee
addikt

Ez úgy működik, hogy ha egy nagyobb hálózatfejlesztési útvonalba beleesik, akkor a 200 fős falut is felfűzik az optikára, mert elhanyagolható plusz költség. De mondjuk egy zsákfaluba nem mennek be mostanában, mert lehet, hogy 4-5km földmunka, és van hozzá pár tíz lehetséges előfizető. A jelenlegi coax meg már 10 éve tiszta nyereséget hoz.
Vagy nem tudom, de én valahogy így képzelem a logikát. Nyilván vannak logikátlan(nak tűnő) kivételek, de mivel sok infót nem tudunk a miértekről, nem látunk bele a teljes tervezetbe, innentől nem tudjuk megítélni azt sem, hogy valóban logikátlan lépés-e, vagy van tényleges oka.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#6553) makoss válasza e-newsee (#6552) üzenetére


makoss
addikt

Oké, csak itt az a bibi, meg a pofátlanság netovábbja, hogy valahol már úgy fejlesztenek optikát, hogy a régit cserélik le! (!!)
Kérdem: mi van???
Akkor én mit szóljak? Kádár János most röhögne rajtam :U :W
És ma meg itt van ez is:

Ebbe már bele sem kezdek, ha giganetem lenne ennek a fele idő elég lenne! :W
Igazságtalanság az egész! :(((

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6554) GURUlok válasza makoss (#6553) üzenetére


GURUlok
újonc

Nem az a pofátlanság.
A pofátlanság az, hogy van ahol még mindig csak ADSL van. És nem a 30+ megás ADSL2+, hanem a hagyományos, jó messze a központtól, <10 mega alatti sebességgel.
Nem egy speedtest lett ide is feltéve, ahol csak 1-2 mega elérhető!!

Telekom koax tud akár 1000/200-at. Azért azzal el lehet "nyomorogni".

(#6555) makoss válasza GURUlok (#6554) üzenetére


makoss
addikt

itt 50 megás a max, megy ma is a letöltés egész nap, ahol 20 perc jobb helyeken :F :W
Telekomnál 30 mega rézhálózaton! :F :F :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6556) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nem állapot,hogy nincs legalább 2 gbps-os Internet az utcámban :( , mit képzelnek, hogy a 62 ezer Forintos dual WAN -os routeremre még akkor sem jön össze a 2 Gbps ha összefűzöm a Vodafone koaxszal, mert akkor is csak 1500 Mbps :(

Ezt a nyomást már nagyon nehéz bírni :( Nincs 10 Gbps-os DIGI sem a közelben, de a Telekom 2000 is elérhetetlen, így nem élet a digitális élet :o :(((

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6557) Pittu1986


Pittu1986
tag

Én már elengedtem az optikát az éven se lesz semmi. Már teljesen körbe lőnek minket (Sátoraljaújhely). Bocsánat egy alépítményt 2 hete kizsaluztak.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#6558) geridon81 válasza Pittu1986 (#6557) üzenetére


geridon81
csendes tag

:DD

[ Szerkesztve ]

(#6559) geridon81


geridon81
csendes tag

Az semmi ezt nézd ,csak szimplán azért mer itt romák lakta település és a Telekomnak nem muszáj itt a fejlesztés.Tarnazsadány körül minden hol le optikázta már :DD

(#6560) Pittu1986 válasza geridon81 (#6559) üzenetére


Pittu1986
tag

Akkor már vagyunk páran. :DD :DD

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#6561) GoodSpeed válasza geridon81 (#6559) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Minek fejlesszen ott ahol nem lesz profit realizálva?

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6562) geridon81 válasza GoodSpeed (#6561) üzenetére


geridon81
csendes tag

igaz

(#6563) GoodSpeed válasza geridon81 (#6562) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Régebben egyébként EU-s pályázatokkal voltak felzárkóztatási programok, de amelyik HHHH-s kistérség akkor kimaradt, az már nem várhat semmit ...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6564) makoss válasza GoodSpeed (#6563) üzenetére


makoss
addikt

Mindenhol egyformán kellene elosztani a sávszélességet!
21. században! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6565) woodworm válasza makoss (#6564) üzenetére


woodworm
veterán

Lehet pont a mikrós szolgáltatód volt a gyökér, és annak idején igazolta a területet, hogy elérhető rajta az 50Mbit.

(#6566) makoss válasza GoodSpeed (#6556) üzenetére


makoss
addikt

Nem hardver probléma okozza?
Mennyi idős a gép?
...mondjuk ha nállam ilyen értékek lennének többet nem járnék ide! :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6567) makoss válasza woodworm (#6565) üzenetére


makoss
addikt

Gyökér az így is úgy is!
De ide a rozsdás bökőt, hogy a szemétládája csak akkor emelne, aznap, csak mikor elindítja a Telekom a giganetet tuti! :U :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6568) GoodSpeed válasza makoss (#6566) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

2 éves, de nem amiatt, hanem mert 1000/300-as :D

Amúgy van egy kis visszafejlesztés a jelenlegi állás szerint:


Vagyis úgy tűnik... Yetinél lehet, hogy 50 Mbps lesz 1000+ helyett....

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6569) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#6568) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ja alul van egy kulcsmondat, mégsem :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6570) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Yettel:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6571) makoss válasza GoodSpeed (#6568) üzenetére


makoss
addikt

Na most
1. Megvárnám már a Telekomot, hátha bekötik míg mielőtt nyugdíjba nem megyek :U :F
2. yettelnek eddig max 150 megás nete volt területünkön, de nem korlátlanul :F
3. most meg mégrosszabb a helyzet, kell a bánatnak:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6572) makoss válasza GoodSpeed (#6570) üzenetére


makoss
addikt

Igen, pazar! Normális lenne, mindenhol! :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6573) GoodSpeed válasza makoss (#6572) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nálam az Otthon PRO érhető el, és úgy néz ki, hogy esélyes, hogy ez lesz a DIGI FTTH mellett. Dual WAN van...

Csak ugye a routeremen Gbps-os LAN portok vannak így 2x1 Gbps-ot össze tudok tarhálni, de ha a képen lévő sebesség elérhető lenne itt is, akkor sem tudnám kihajtani, csak 1 Gbps DIGI + az 1,4 Gbps-os sebességből még 1 Gbps-ot.

Ezzel sem menni:


Csak úgy, hogy portonként Gbps :D vagy WiFi-n küldi át.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6574) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Amúgy nekem nagyon jól jött, mert még októberig ennyit fizetek (megjött addig a számla :D ) :


De nincs a DIGI-vel már élő hűségidőm. Eddig elég foscsinak éreztem a digitális helyzetemet, mert az utcámban csak a DIGI és Vodafone voltak, és ugye mind a kettőnek ugyanazok a tulajdonosai, azaz nem éreztem úgy, hogy lenne lehetőségem manőverezni. Berettyóújfaluban én még ilyen helyzetben nem voltam, mert mindig volt bőven konkurencia. Amikor ideköltöztem akkor csak a Vodafone volt az utcámban, de az még az eredeti cég volt, Aztán jött a DIGI, az is még az eredeti cég volt. Így 2019 április és 2020 ősze között nem volt verseny (fizettem 12 500 Ft-ot a Vodának havonta a három szolgáltatásért) , de aztán 2020 és 2022 márciusa között megfeleződött ez az összeg.
Most a Yettellel sem fogom elérni, hogy a DIGI tartsa a jelenlegi árat, de van pár fontos dolog.
1. Bár a Yettelben is van 25%-os részesedése az államnak, azért nem teljesen NER-es
2. A Yettelnél a TV bitráta jobb mint a mostani szolgáltatómnál
3. Igen, emelkedni fog így is, de ha a DIGI keménykedik, akkor nemcsak a TV-t mondom le náluk, hanem mindent... és átállok teljesen Yettelre.

Nálam szerencsére a PRO az elérhető, és lentebb látszik a városban a lefedettség is!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6575) makoss válasza GoodSpeed (#6573) üzenetére


makoss
addikt

Mellett??
Egy nem elég?
Sosem hallottam még egyszerre 2 kapcsolatot, annak mi értelme?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6576) makoss válasza GoodSpeed (#6574) üzenetére


makoss
addikt

Ez az érdekes, hogy nálunk 50 mega van a yettelnél, ha 1000 lenne azt mennyiért adnák ezek a homokszeműek 160.000 ezerért? :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6577) GoodSpeed válasza makoss (#6575) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Az értelme az, hogy nekem a DIGI-nél a TV-vel van főleg gondom, a Yettel viszont olyan mint a Telekom, nem ad TV-t Internet nélkül. Másrészt tartalék Internet. Harmadrészt a kettőt össze lehet fűzni.
Az a helyzet, hogy én a vezetékes Internetben látom az abszolút stabilitást, így volt ez DSL-nél is... aztán jött az ED 3.0 éra, ott volt egy kis megingás... de az FTTH visszahozta a stabilitást.

Persze nekem az lenne a legjobb, ha lenne Telekom FTTH, akkor a TV-nek is remek bitrátája lenne, maradhatnék Magenta 1-ben, és a Yettel sem kerülne nálam szóba... na meg a Telekomban abszolút nincs NER részesedés. Leszámítva az adót, amit befizetnek :D

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6578) makoss válasza GoodSpeed (#6577) üzenetére


makoss
addikt

Ez a szolgáltatók hülyeségei mit hogyan adnak, de nálunk a tévé 3 db műholdas beltériből áll és csak a tévéért fizetünk 7523 Ft-ot.
Nálam szerintem megérné ha a tv és net együtt lenne, de ezeknél a reumás csiga Telekomnál még ezt sem lehet megnézni mert még nem kötötték be az optikát, biztos vagyok benne, hogy ez is változó lesz területenként :F
Sosem hallottam még 2 net összefűzéséről, a winnél biztos nem lehet mert külön külön jelszóval megy tudom mert pont ma néztem....

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6579) GoodSpeed válasza makoss (#6578) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hardveres az osszefuzes, a routernek kell tudnia. drága routerek kiváltsága.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6580) woodworm válasza GoodSpeed (#6579) üzenetére


woodworm
veterán

Vagy erre alkalmas rendszer.

(#6581) makoss válasza GoodSpeed (#6577) üzenetére


makoss
addikt

Én is az optikában bízom, szerintem is stabilabb :K mint az ilyen humbuk mobilnet XXL ami a telómon van, marhára lassú, területenként változó a sávszélel, korlátlan, de ez kb olyan mint autó motorblokk nélkül, van de minek? :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6582) makoss válasza GoodSpeed (#6579) üzenetére


makoss
addikt

Háát nem tudom mennyire lennének boldogok a szolgáltatók ha összekötnél 2 kábelt :DD
Én örülök ha ez is megy.... :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6583) Ic3man


Ic3man
tag

Számítástechnikában:
Link Aggregation
Load Balance

Telekommunikációban pedig:
Carrier Aggregation

Semmi új nincs ebben, már DSL időben is meg lehetett csinálni, persze, ha tudta az eszköz. :) Ha jól emlékszem 2000-től létezik a technológia.

Mobilok esetén kb az LTE megjelenésével jött.
Sajnos sokszor nincs aktív 5G (pl N78) csak DSS (Dynamic Spectrum Sharing), így a telód 5G-t jelez, de valójában csak valami szar freki és a valóságban baromi lassú a dolog.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#6584) Ic3man válasza makoss (#6582) üzenetére


Ic3man
tag

Nem tudnak róla, ők ezt nem látják.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#6585) GoodSpeed válasza Ic3man (#6583) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

LACP-IEEE 802.3ad (LAN Aggregation) a Telekomnak is van olyan HGW-je ami pl tudja azt hiszem.

#6581makoss: Az a helyzet, hogy a DIGI FTTH, hogy lekopogjam atomstabil. A Yettelnél meg az a helyzet, hogy a PRO megrendelésénél ha valaki felmondja akkor:

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6586) makoss válasza Ic3man (#6584) üzenetére


makoss
addikt

Na akkor
1. arra ne vegyél mérget ;)
2. nem tudom kipróbálni mert sem optikám nincs, sem szervíz képességem :D
3. úgy 2050-ig szerintem erre marhára nem lesz mód errefelé mert az optikát sem kötötte be a drága csigatempójú Telekom. majd 2050-re ha lesz konkurenciája a Telekomnak visszatérünk erre, de szerintem egész biztos nem, mert dupla kábeles netet biztos nem fogok fizetni :D
ez az 50 megás is drága!

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6587) makoss válasza GoodSpeed (#6585) üzenetére


makoss
addikt

Digiről személyes tapasztalataim nincsenek, nem lakom városban :B
Yettel Pro meg nem is megy :D

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6588) Ic3man válasza makoss (#6587) üzenetére


Ic3man
tag

Még 1x utóljára, csak hogy TE is felfogd!
NEM CSAK VÁROSBAN VAN DIGI!!!! Könyörögve kérlek engedd már ezt el!!!! Egy KIS községben élek (mert jogi értelemben már jó ideje nincs falu) és VAN DIGI és Telefoslány optika!!! Soroljak még 1000 fő alatti!!!! településeket ahol van optika?

Ha meg már kollégák vagyunk, részleteznéd, hogy látják, hogy összefűzöl 2 vonalat?

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#6589) user12 válasza Ic3man (#6588) üzenetére


user12
őstag

Szászberek 900 fős falu, ~5-6 éve kihúzták az optikát, a megyeszékhelyen akkor még alig vagy nem is lehetett kötni

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6590) KROK640 válasza GoodSpeed (#6526) üzenetére


KROK640
veterán

Azért 940 a Gigabitből szép.
Én is azt szoktam követni leginkább, képben vagyok a dolgokkal nagyjából, úgy hónapiokkal a háború kitrése előtt, mikor még csak gyülekeztek a jelek.
ha érdekel a téma, olvasd el ezt

#6527 makoss : nekem mondod? :D 32GB RAMom van elég régóta, általában 10-12 ablak ami nyitva van meg se kottyan neki.
Neked most tulajdonképpen ADSL-ed van?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6591) KROK640 válasza GURUlok (#6554) üzenetére


KROK640
veterán

És én Debrecenben tudok olyan helyet (belváros) ahol ADSL1-nél (10Mbit alatt) belátható időnm belül nem is lesz gyorsabb net elérhető.-
Sőt olyan helyet is, ahol még ADSL-t sem(!) tudnak kötni!

Az ADSLnek mai napig azt látom a legnagyobb előnyének, hogy nem percdíjjas, hanem fix havi díjjas, hatalmas könyebbség, hogy nem kell számolgatni a perceket mint régen.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6592) GoodSpeed válasza KROK640 (#6590) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

"Azért 940 a Gigabitből szép."

Köszi, Igen, az nagyon klassz :D Ráadásul stabil is. Még az ADSL-nél is stabilabb. Pedig előtte az volt az etalon. Kábelnettel nagyon sokat szívtam Invitelnél különösen, UPC-néál kevésbé, Vodánál aztán megint többet, de annyit azért nem mint az Invitelnél.

"Én is azt szoktam követni leginkább, képben vagyok a dolgokkal nagyjából, úgy hónapiokkal a háború kitrése előtt, mikor még csak gyülekeztek a jelek.
ha érdekel a téma, olvasd el ezt"

Nálam mindennap az első között van a háborús hírek követése. Most is azt gondolom, hogy az oroszok végül győzni fognak. Sokkal több az emberanyaguk, lassan a nyugat belefárad Ukrajnába. Csak ugye már van 500 E halott...

#6591KROK640: "Az ADSLnek mai napig azt látom a legnagyobb előnyének, hogy nem percdíjjas, hanem fix havi díjjas, hatalmas könyebbség, hogy nem kell számolgatni a perceket mint régen."

A mai 18 évesek el sem tudják képzelni, hogy percalapú Interneten kell szörfölniük. Vagy, hogy az milyen volt. Ilyen téren az ADSL, a kábelinternet, a mobilinternet, az FTTH, a mikrohullámú Internet közösen és külön - külön is jobbak.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6593) makoss válasza Ic3man (#6588) üzenetére


makoss
addikt

Nem látom még az autót ami szerelné az optikát, úgyhogy ne mérgelődj te is, elég ha én mérgelődöm! :( De Diginek amúgy volt egy keresője ahova beírhattad melyik város :U
Én meg ezt az összefűzést engedném el mert még ha igaz is lenne, nincsenek meg hozzá a feltételek, de ha ennyire érdekel a dolog, gyere le Palkonyára és bizonyísd be mit tudol összefűzni :D
Ha van optikád akkor éld ki magad vele, és kattints máshová, szia!

#6590 KROK640 4-5 évente fejlesztek gépet, most jutottam el oda, hogy 32 giga ramom legyen ;) Van aki idén fejlesztett de alapból DDR4-est...érdekes :B Rádiós internetem van, erre felé nincs gyorsabb :F [link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6594) makoss válasza GoodSpeed (#6573) üzenetére


makoss
addikt

Hallod én szeretem, imádom a technikai újításokat, de csak addig míg a realitás talaján vagyunk. Olvasni már wifi7-es routerekről is, meg olyan cuccokról amit vagy még nem lehet kihasználni, vagy sosem lehet kihasználni. Érdekes dolgok ezek szerintem... :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#6595) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Hajdúszoboszló, Liget utca... az egyik utolsó utcája a városnak, a város peremén... és van Telekom 2000/1000 :D Ilyen nincs... és mégis van :( :D Amúgy mai WiFi-s rekord, ennyit még nem mértem WiFi-n:

No ezért kell erős, márkás WiFi-6os router.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6596) KROK640 válasza makoss (#6575) üzenetére


KROK640
veterán

bő 2 évig nekem is két netem volt, egy 4Mbites ADSL, amin ment minden, játék, böngészés stb, és egy 30Mbites UPC csak tölteni. Nem mellesleg egymás tartalék netjei voltak.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6597) GoodSpeed válasza KROK640 (#6596) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Elsőnek hangzik luxusnak, meg pénzpocséklásnak, de ha úgy fogod fel, hogy a Telekom és a Yettel sem ad TV szolgáltatást Internet szolgáltatás nélkül (benne van az ÁSZF-ben), akkor lehet azt mondani, hogy hát rendeltél TV-t valamelyiktől mert pl a DIGI TV nem az igazi...

vagy esetemben a Vodafone 500-as net 2000 Ft volt ügyfélmegtartós csomagban, és mellette párhuzamosan a DIGINet 1000 ment 3100 Ft-ért... az is jó volt... na meg ha össze tudod fűzni, akkor mind a kettőt használod...

és igen, az egyik tartaléknak is remek, ha a másik a kiesik!

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#6598) KROK640 válasza GoodSpeed (#6592) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem a kábeles netekkel jó tapasztalatom van stabilitás terén (hahah, szinte minden héten elmegy a net 5-200 percre), de a mikrós szutykok meg az 56K-s modemes szörnyű volt. Ahhoz képest amúgy az ISDN is stabil volt.

Én is a hírekkel kezdem, meg elemzőket hallgatok. Viszont ezt beszéljük már ki valahol máshol, pl a LINKELT cikk alatt, de amúgy van külön topicja is, mert ez aztán tényleg nem ide tartozik.
írj a cikk alá, és megírom, hogy én másképp gondolom-e és ha igen, akkor miért.

Igen, az 56K-s internetben meg az ISDNben nem is a sebessége volt a legrosszabb hanem a perc alapúság. Simán tudtam húszezres telefonszámlákat is csinálni (2001), suli mellett diákmelóban jóformán csak a telefonszámlára kerestem :(
Irigyeltem az ADSL-es városi haverokat. De nem egy fórum topicba jártam (s)írni ;] (bár olykor szidtam azért a netemet), hanem összefogtam a haverokkal, és kitaláltuk, hogy kijárjuk, hogy legyen ADSL. Kerestük a szolgáltatót, a polgármestert, aláírást gyűjtöttünk stb, végül 2004 szeptemberében az egyik haver jelentette, hogy látta, hogy megkezdődtek a munkálatok, és vaslóban 2004 dec 28-án bekötötték nálam az 512-es ADSL-t, amit másnap reggel 1Mbitesre dupláztak. Mondanom sem kell volt öröm.
Hogy mennyire régimódi arcként kezdtem, amikor nem volt szükségem a netre mindig azonnal bontottam a kapcsolatot szoftveresen.
Erről csak hónapok múlva kezdtem leszokni szép lassan, főleg akkor mikor a DC++-t kezdtem használgatni, 2005 szeptemberében meg ugye a BitHUmen-el jött a torrent is ...
Amúgy az ADSLes időkben tök jó volt a duplázgatás, így lett az 512-ből 1Mbitem, majd az 1Mbitből 2006-ban 2Mbit, aztán 8, és végül 16Mbit, ami sajnos legendásan instabil lett, és így lett belőle 4Mbit :(

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6599) KROK640 válasza makoss (#6593) üzenetére


KROK640
veterán

Én is kb annyi időnként fejlesztek :)
Már jó ideje van 32GB RAMom, ma már kb 1/3-ad anyniba keröülne ugyanez a mennyiség mint amennyiért vettem, de ez van.

Rádiós net? Az ilyen mikrohullámú szutykok nem lassúak, de instabil kis, főleg esőben, hóban.
Anno szlovákiában dolgoztam egy internetszolgáltatónál, főleg mikrós netet adtunk mi is, jó kis 256/256Kbps szimetrikus időben korlátlan, ám forgalmában különféle csomagok voltak. 10,20,30GB-os limitekkel, illetve volt egy Anetta nevű csaj akinek nem volt forgalomkorlátja (az egyetlen userunk volt akinek nem volt) vele ugyanis egy egyedi csomag volt kötve. (szeretett ő is letölteni) jah mindehhez 2004-et és 2005-öt írtunk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#6600) makoss válasza GoodSpeed (#6595) üzenetére


makoss
addikt

Hát nem tudom... mivel város, illő! ;)
Amúgy nemrég azt írták a router topikban, hogy giganethez jó eszközt adnak a Telekomosok, ha ilyen beállítás/eszköz van akkor van értelme külön routernek? [link]

#6596 KROK640 Ha azt nézzük nekem is 2 netem van, de eszembe sem jutna sosem összekötni az 50 megás + a még lassabb mobilnet XXL-t :DDD autó+mini romet :DD Akkor ha lenne 2 db giganetes kapcsolat, de mint fentebb írtam erre jó pár évig nem hiszem, hogy kicsiny településünkön szóba jöhetne :F
Amúgy utánaolvastam ennek az összefűzésnek de lehet rossz a hasonlat de olyan ez mint ha BMW-re szerelnék még egy Audi motort....pfff fura lenne :D

#6599 KROK640 Igen, rádiós. De amúgy nem is hinnéd milyen stabil! Ha ilyen stabil lenne a Telekom, persze 40x gyorsabb, boldog lennék! :K Régebben a Tisser Kft volt errefelé, na az szó szerint szutyok volt! majd minden nap hívni kellett őket! :(((

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.