Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) tibcsiworld válasza troll81 (#6498) üzenetére


tibcsiworld
aktív tag

Mi a fene van Nálad? Paks 3? :) :) :)

De most komolyan. Mire ez a sok aksi?

(#6502) troll81 válasza tibcsiworld (#6501) üzenetére


troll81
addikt

Hobby autohifi ennyi kb semmi extra csak kell a fix fesz és ne essen be nekem. :D ha kap egy 4 600 A terhelés t mert akkor jajj az erőknek.

(#6503) csiga8 válasza troll81 (#6498) üzenetére


csiga8
senior tag

Ha nem tetszik a CH611, és megválnál tőle, érdekel.

(#6504) troll81 válasza csiga8 (#6503) üzenetére


troll81
addikt

Nem nem tetszik csak a Forex lehet újabb generáció.a globál az ami eddig fullra töltötte a nagy akukat. A kismegszakitoval nem barátok
Ez viszont zavar.itt ajánlott volt azért van :D de ha úgy van akkor írok privit.

(#6505) csiga8 válasza troll81 (#6504) üzenetére


csiga8
senior tag

Rendben, várom a privátot!

(#6506) embe


embe
nagyúr

A LIDL-ben ismét kapható lesz töltő.

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6507) troll81 válasza csiga8 (#6505) üzenetére


troll81
addikt

Elég jonak nez ki A forex töltő most csak 80 k az ára az egész baráti. A global ch611 is jo, nehéz hangos a ventilátor benne de tölteni jo az biztos.

(#6508) troll81


troll81
addikt

Mély merült akukat helyre lehet állítani? Vagy ha nem veszi a töltés t akkor tuti kuka? Egy ismerősnek van 4 akuja csak a pincében maradt kérdés érdemes e megpróbálni illetve mekkora az esélye ennek h életre keltető bármelyik is ?
Típus odyssey pc2250

[ Szerkesztve ]

(#6509) Inhouse válasza troll81 (#6508) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha hosszú ideig álltak, akkor szerintem nem sok esély van rá, hogy használhatóak lesznek. Eleve valószínűleg nem véletlenül lettek letéve.
Mindenesetre ha lehetséges nézz elektrolit szintet, ha szükséges pótold ioncserélt vízzel. Aztán töltés, ha nem veszi az áramot, akkor a bevett gyakorlat a nagyobb feszültségen hagyás (18-24V) és ha elindult, akkor lejjebb venni. Többszöri kisütés, töltés periódus. Utána mérni, ha ad értéklehető eredményt, akkor örülni.

Üdv Inhouse

(#6510) troll81 válasza Inhouse (#6509) üzenetére


troll81
addikt

Szia gondolom rá néztél milyen aku.szetszedni kizárt a részemről.elvileg feliratot üvegszálas belül.meg fogom nézni hétvégen péntek körül mi is a merülés tárgya.

Ha tudnád amiket elfelejtenek az emberek H van de miért is.mennyi fölösleges dolog jó kallodik,a padláson találtam egy 4 5 éve vett új subot....minek kinek vettem pasz.elajandekoztam. :)

(#6511) Inhouse válasza troll81 (#6510) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem néztem, csak most. Ezek brutál akkuk, nem is láttam még ilyet. Mindenképpen próbáld meg, amit lehet, 600.000Ft az nem kis pénz. Utántöltésről itt nem lehet szó, de szerencsére nem is annyira vészes a fogyás egy ilyen akkunál. A veszélyt a mélykisütés okozta másodlagos szulfátréteg képződés jelenti, de majd kiderül. Mindenképpen próbálkozz!
Ha legközelebb találsz valami felesleges új dolgot, keress nyugodtan! :)

Üdv Inhouse

(#6512) troll81 válasza Inhouse (#6511) üzenetére


troll81
addikt

Nem tudom de este ránézek szerintem. Ki lenne dobva vagyis mindegy neki. Ezért is gondolkodom azon hatha éleszheto es akkor tényleg veszek egy forex töltőt. Van optimate 4 6 töltöm van ilyen élesztő funkció benne. Meg pribalnam hatha sikerülne.

(#6513) Inhouse válasza troll81 (#6512) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem emiatt ne vegyél másik töltőt. A töltés alapja az energia bevitel, ezt mindegyik tudja, a többi inkább rajtad múlik. A kapcsolóüzemű töltők simított egyenfeszültséggel töltenek (kivéve a regeneráló program, de ott is csak az van szaggatva), a régiek pulzálóval a hálózati 50Hz-ből adódóan (50-100Hz). Elvileg ez utóbbit jobban szeretik az akkuk. De ehhez nem kell drága Forexes töltő, egy régi orosz is megteszi.
A kapcsoló üzeműek sok mindent figyelnek, nem indulnak el túl alacsony feszültségnél, illetve a végfeszültség elérésekor kikapcsolnak. Bűvészkedésnél ezek akadályozhatják az ilyen akkuk élesztését. Persze szigorúan csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#6514) troll81 válasza Inhouse (#6513) üzenetére


troll81
addikt

Az optimate 4 6 töltők elvileg rendelkeznek élesztő funkció val. Bar nem tudom mi igaz ebből soha nem próbáltam. Ha a leírásba beleolvasol akkor irja. Nem kell vennem masik töltő t mivel van ebből is 2 3 db, igy ki lenne próbálva az élesztő funkció is :D akár. Ha jól megy este ránézek az akukra.

(#6515) Inhouse válasza troll81 (#6514) üzenetére


Inhouse
őstag

Az élesztő funkció is merítés és töltés, más nem lehet. Aztán, hogy ezt gyorsan csinálja felváltva, vagy lemeríti teljesen és aztán tölti, a gyártója válogatja. Ez utóbbit te is meg tudod csinálni. Persze az összes orosz töltő nem tud sem feszültség határt, sem áramgenerátoros módot, meg a több lépcsőset sem, de pl. a Resurs-1 a lépcsőkön kívül mindent.

Üdv Inhouse

(#6516) troll81 válasza Inhouse (#6515) üzenetére


troll81
addikt

Tegnap elhozta az ismerősöm h legyen valami vele..... Hat gatya mind. Egy nem vesz töltés t. Egy megy rendesen 2 meg nagyom lassan de veszi, Azokon élesztő modban indult az optimate töltő azonnal.
Ha elerik a 12V ot akkot megy ra a global.. Egyenlőre. Enyit tudtunk tenni az ugy erdekeben.
A szulfatmentesito a forexes használható?
10A mehet neki vagy kíméletes töltés kéne neki 2A pl, igy elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#6517) Inhouse válasza troll81 (#6516) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekünk az "analóg" Forexes szulfátlanító van, erre írtam, hogy szerintem szinte egyezik egy Resurs1-el, csak azon nincs emelt feszültség korlát. Én nem tudok túl pozitívan nyilatkozni se erről se a CTEK MXS10 ezen funkciójáról. Jól feltöltik az akkut, de egy másik töltő is megtenné ezt. Ha nem indul el, akkor jó, hogy ki lehet kapcsolni a korlátot, akkor ráengedi a teljes feszültséget, áram nem igazán folyik, de elvileg pár órán belül megindulhat. De hogy abból mi lesz...
Van aki azt mondja, hogy kis árammal sokáig, mások meg azt, hogy ilyenkor kell megrúgatni... Én még mindig szkeptikus vagyok ezzel a felélesztéssel kapcsolatban, bár itt többen értek el számukra megnyugtató eredményt, én ilyennel nem büszkélkedhetek. Próbálkozni kell. Illetve legközelebb jobban odafigyelni, ha valakinek közel 1 millió Ft-nyi akkuja fekszik el valahol. :Y A megelőzés ami biztosan működik a szulfátnál.

Üdv Inhouse

(#6518) troll81 válasza Inhouse (#6517) üzenetére


troll81
addikt

Ez van hanyagsagot meg kell fizetni. Ez tenyleg csk próba lesz a végén :D de ha sikerül valamennyi elet lehelni bele akkor meg az is kerdes mennyi kapacitás marad mögötte. Este haza erek vegig merem őket.

Kis áramon elindult a 2 rendesen lassan veszi a töltést. Kerdes ahogy mondod mi marad belőle :D
Lassan de biztosan mennek 12V köré eddig enyit tudok egy meg 12.65V tart egy is elég lenne ha fel éledne.
10A mehet rendes toltesben? Gondolom agm modban a global ch611 ezek azok lennének elvileg.

A leg rosszabb akut vagy nagy A megrugjuk vagy kis A es magas 16 18V körül. Lesz ami lesz alapon.

Ha kell venni most kb 450 550 eu per db sajna az ár.

[ Szerkesztve ]

(#6519) ati2 válasza troll81 (#6518) üzenetére


ati2
őstag

Szerintem mehet a 10A annak az aksinak nálam egy 80A-es 6A-el lett élesztve 2x is egymás után egy zárlatos generátor miatt (max 3 napot volt mély kisütve, de 1 éves volt csak az aksi).
Még az első tél a kisütés óta most jön rá, egyelőre bírja könnyen indul a 1,9-es diesel.

Ha feltöltés után elkezd gyorsan merülni, akkor érdemes figyelni és 70% körül újra feldobni a töltőre, lehet hogy valamelyik megjavul... persze a kapacitás zsákbamacska lesz.

(#6520) troll81 válasza ati2 (#6519) üzenetére


troll81
addikt

Hát este kiderul mit mutat a projekt. Ha nem akkor rendelünk par új akkumulátort. Több ötlet nincs.bizunk a vak szerencsére a dolgot. Ha fel is eléd a kapacitása zavar inkabb, h mi mennyi maradt meg belőle mert ha 40 50 ah lesz akkor mennek a meh be.

(#6521) Inhouse válasza troll81 (#6518) üzenetére


Inhouse
őstag

Mivel 126Ah-s, a 10A C10 alatt van, szerintem is mehet. Itt inkább hitvita szokott lenni, hogy mi a jobb, a kicsi sokáig, vagy a nagy.
Ha a MÉH-be viszitek, még az is jó pénz lesz (nem az új árához, hanem más leadott akkuhoz képest, 39kg!!!).

Üdv Inhouse

(#6522) troll81 válasza Inhouse (#6521) üzenetére


troll81
addikt

Meg van a megoldás 2 db kuka eddig :((( nem vesz fel töltést.mennek leadására.
Közben kerestem akut újat magamnak maradok a power safe 12v92ah nal.magamnak.azok bírják a törődést.a két halott :O [kép]

(#6523) troll81


troll81
addikt

Mi a difi a 2 aku közt PowerSafe ™ -Batterie EnerSys SBS-C11 AGM. PowerSafe 12v92f az egyik piros másik sárga addig jó vagyok.

(#6524) Inhouse válasza troll81 (#6522) üzenetére


Inhouse
őstag

Mekkora feszültség volt bennük amikor felhoztad őket? Amikor nem indul meg a töltőáram, akkor mint írtam emelt feszültséget adnak az akkukra és egy idő után általában megindul.
Nem ismerem a PowerSafe akkukat.

Üdv Inhouse

(#6525) Brogyi válasza troll81 (#6523) üzenetére


Brogyi
senior tag

Piros ász visz mindent. :D
"The same reputation for quality, performance and long life,
plus higher energy density and lower weight.
"

(#6526) troll81 válasza Brogyi (#6525) üzenetére


troll81
addikt

Szia okes be próbálok 2 db.

Inhouse. 10.8 V áll es nem veszi a töltést...... Szerintem kuka. A magas fesz max Cetek tölton tudok biztositani most nincs itt a 30v labortapom. Csak a 15....sajna.

(#6527) Inhouse válasza troll81 (#6526) üzenetére


Inhouse
őstag

Hallasz valamit töltés közben belőle? Pezseg? Érdekes, hogy 10,8V-os áll, mert ha folyik áram, ha nem, akkor is fel kellene mennie a feszültségnek, persze előbbi esetben lassan. Lekapcsolt volna a töltő, mert hibásnak érezte?

Üdv Inhouse

(#6528) troll81 válasza Inhouse (#6527) üzenetére


troll81
addikt

szia igen, ,mind a 4 hibásnak érzékeli így megy a lomba.ezek meghaltak teljesen. de legalább meg probáltuk. :D a teljes reménytelenség tudatában.

jövő héten megyek beszerzek magamnak még 2 vagy 4 db 92 ah akut.mert kell.
az új akukra a
teljes töltés után dobjak rá csepp töltőt? vagy havonta 1x töltést nekik?

(#6529) ati2 válasza troll81 (#6528) üzenetére


ati2
őstag

Szerintem nem jó a csepp töltésen hagyni tartósan, mert akkor is bontja a vizet. Új aksinál tuti nem is hagynám rajta sokat, úgysem tud mit javítani rajta.
Inkább arra ügyelj, hogy ne menjen 75% alá tárolás alatt tartósan, mert akkor kezd el szulfátosodni...

(#6530) Inhouse válasza troll81 (#6528) üzenetére


Inhouse
őstag

Ahogy láttad, jártunk páran úgy, hogy a rajta hagyott csepptöltő sem hozott jó eredmény, sőt. Ha meg úgyis rá kell nézni, akkor mehet az alkalomszerű töltés. Csak nem maradjon el túl hosszan. De milyen használatra lesz, hogy külön kell töltögetni?

Üdv Inhouse

(#6531) Brogyi válasza Inhouse (#6530) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem ez a lakásban van próbára, és majd az autóban lesz alkalmazva ha sikeres a test. Ez amolyan próbapad a lakásban. Autó hifi.

(#6532) vlevi válasza embe (#6506) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem sikerült utánaolvasnom, vajon AGM akksi töltésére is jó ez a Lidl töltő?
Az Aldi fel szokta rakni a honlapra az útmutatót, Lidl-nél nem találtam ilyet, és a töltő dobozára is csak annyi van írva, hogy "mindenfajta akkumulátorhoz" jó.

(#6533) sparta2 válasza vlevi (#6532) üzenetére


sparta2
tag

Jó hozzá, a kezelésiben benne van.

[ Szerkesztve ]

(#6534) ati2 válasza vlevi (#6532) üzenetére


ati2
őstag

Elvileg jó, a hópihe módban kell tölteni, úgy 14,4V felett is tölt.

(#6535) sparta2 válasza vlevi (#6532) üzenetére


sparta2
tag

Itt elolvashatod : [link]

(#6536) embe válasza vlevi (#6532) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, jónak kell lennie. A régebbi LIDL töltőt meghirdettem anno, és a vevő is kimondottan AGM akkuhoz vette meg.

[ Szerkesztve ]

Arcam AVR5 és Yamaha RX-A2080 Aventage erősítők, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#6537) vlevi válasza embe (#6536) üzenetére


vlevi
nagyúr

Koszi a segítséget mindenkinek!
:R

(#6538) vlevi válasza ati2 (#6534) üzenetére


vlevi
nagyúr

Kicsit érdekes, hogy a motor akksiját kell a "legdurvább" töltési móddal tölteni?
Sima savas motorakksit 0.8A-el, az AGM-et pedig magasabb feszültségen, 5A-el tölti?
Gondolom, hogy nem folyamatosan 5A-el tolja bele, de valahogy akkor sem tudom hirtelen összerakni a dolgokat :F
De, ha nem tesz kárt az akksiban, akkor ezt fogom használni.

Korábbi, Aldi-s töltőm sajnos olyan régi, hogy abba még nincs beleírva az AGM akksik töltése.

(#6539) ati2 válasza vlevi (#6538) üzenetére


ati2
őstag

Az nem írtad, hogy motor aksi :) Szerintem azt motor módban töltsd, maximum nem lesz tele. Az AGM/hópihe mód szerintem csak 40+ Ah-s aksihoz van, vagy 5 C° alatti normál aksihoz.

(#6540) csiga8 válasza vlevi (#6538) üzenetére


csiga8
senior tag

Először töltsd fel motor akkuként, majd utána mehet a hópihe.

(#6541) Brogyi válasza csiga8 (#6540) üzenetére


Brogyi
senior tag

:R

(#6542) vlevi válasza csiga8 (#6540) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is köszönöm!

(#6543) Hold


Hold
őstag

Erre esküszöm, ha ez nem hoz vissza akkut, akkor semmi
[link]

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#6544) csiga8 válasza Hold (#6543) üzenetére


csiga8
senior tag

10-ből 1-et. Talán.
Nekem van.

(#6545) Hold válasza csiga8 (#6544) üzenetére


Hold
őstag

Nálam 10ből 9et, ami persze 5 évesnél fiatalabb akku
(Sárga gombot is benyomod ? ) :))

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#6546) pjen válasza Hold (#6545) üzenetére


pjen
félisten

Ja,öt évesnél fiatalabb.Addig legtöbször simán elmegy egy aksi.A gondok legalábbis nálam 7 év után szoktak jönni.

(#6547) Hold válasza pjen (#6546) üzenetére


Hold
őstag

Mostani generáció már 3-5 évre van gyártva benzines esetén, dieselnél 2-3 év.. Taxinál 1 év :Y

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#6548) Hold válasza pjen (#6546) üzenetére


Hold
őstag

Vegyük a közkedvelt de méltán hírhedt Electric powert, néha a boltból kikerül az akku már ijedtében cellazárlatos lesz.. jó esetben 1-2 évet elmegy..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#6549) pjen válasza Hold (#6548) üzenetére


pjen
félisten

1-2 évig általában garis,ha meg cellazárlatos úgyis annyi neki.

(#6550) csiga8 válasza Hold (#6545) üzenetére


csiga8
senior tag

Féltesó ( aktív) autószerelő, az ott "kidobott" akkukkal szoktam néha "játszani".

Jó akkuval könnyű. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.