Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) lappy válasza V.Stryker (#4550) üzenetére


lappy
őstag

Szerintem elég ha a párosítást megszünteted.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#4552) csipuka válasza V.Stryker (#4550) üzenetére


csipuka
senior tag

Meg az ebresztot is kapcsold ki :)

(#4553) MakiVerem401


MakiVerem401
csendes tag

Sziasztok!
Erősen gondolkozom hogy vegyek egy xiaomi mi band 2-t. A legfontosabb funkciója amit szeretnék használni az az alvás figyelés/naplózás és smart alarm funkció, azaz hogy figyelje mikor vagyok az alvási ciklusom éber szakaszába és akkor ébresszen.
Olvastam hogy ez már nem elérhető a Mi Fit alkalmazásba, van más módja hogy beállíthassam ezt az opciót?

+Ha igen és valaki használta már, leírná a véleményét, valóban könnyen vele kelni? Jobb mint a sima fix csörgés?

[ Szerkesztve ]

(#4554) andrisbandi válasza MakiVerem401 (#4553) üzenetére


andrisbandi
őstag

smart alarm nincs
A szakik szerint firmware szinten kellene támogatnia az eszköznek ezt funkciót, de nem tudja. Ezért bármilyen külső progival akarsz smart alarmot, csak egy random időpontban ébreszt, a beállított idő intervallumban. Értelmetlen.

"Csak telóval" ki tudod próbálni magát ezt az okos ébresztést. Androidra sok ilyen app van. A telefon érzékelőit használva matekolja ki az apró mozgásokból (az ágyara téve) milyen alvási fázisban vagy.

Kevés ember lehet akinek valóban hasznos segítség ez smart alarm. Nem látom futótűzként terjedni, és egyre több embert boldogan használni...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4555) hati válasza andrisbandi (#4554) üzenetére


hati
addikt

És persze egyedül aludjon abban az ágyban. :B

(#4556) Flashy


Flashy
veterán

azt kéne valahol nagy betűkkel kiírni, hogy a Mi Band 2 nagyon jó karórának, telefonos értesítések kijelzőjének, rezgős ébresztőnek és lépésszámlálónak. ezen túl MINDEN csak bónusz, csak érdekesség, nem helyettesít semmi drágább céleszközt. minden egyéb funkcióra vonatkozó kérdésre az a válasz, hogy "ahogyan te gondolod, arra nem jó". az alvásfigyelést a mozgásból következteti (bár nálam meglepően jól eltalálja az elalvást és a végső felébredést), így a smart alarmot szintén, a kalóriát és távolságot a lépésből saccolja, a pulzust optikai módon méri és nem rajzol valós idejű grafikont. nem jó sportolóknak, nem jó kardiológus helyett, nem tudja hogy hány kalóriát vittem be a hamburgerrel és nem fog mindig optimálisan ébreszteni, mert az alvásfázisokat is csak a hadonászásból tippeli. amúgy én nagyon szeretem.

szerintem egy fényérzékelő lenne jó bele, egy hőérzékelő az aljára, hogy tudja hogy rajtam van-e és egy egyszerű mikrofon. ezekkel együtt még mindig nem fogyasztana sokat, de még pontosabban tudna következtetni arra, hogy mit csinálok éppen. meg ha van még hely, egy pici hangszóró, de nem kihangosítónak, csak értesítő hangoknak.

(#4557) MakiVerem401 válasza andrisbandi (#4554) üzenetére


MakiVerem401
csendes tag

Nem alszom egyedül és a telefonom aksiát se szeretném ezzel terhelni, azért is gondoltam erre az eszközre. Főleg hogy azt olvastam hogy igazán az okos ébresztés akkor pontos és használható ha pulzust néz (+mozgás, stb)
Kár, pedig jónak tűnt de random ébresztésbél még mindig jobb ha kiszámítható fix időpont :)

(#4558) andrisbandi válasza Flashy (#4556) üzenetére


andrisbandi
őstag

Azt tudja, h rajtad van e.
Mindegyik fajta pulzusmérős a leddel ellenőrzi a viselést.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4559) chatran


chatran
őstag

Megérkezett két Mijobs márkájú szíj. Míg az eredetiben a "kapszula" tökéletesen egy síkban van a szíjjal, addig ezekben kb fél mm-rel beljebb van. Nálatok is ilyenek az utángyártott szíjak?

(#4560) erzol válasza chatran (#4559) üzenetére


erzol
őstag

Egy ilyet rendeltem és pontosan illeszkedik bele.

(#4561) chatran válasza erzol (#4560) üzenetére


chatran
őstag

Persze, mert ez valamilyen fém. Én a különféle szilikon utánzatokra gondoltam.

(#4562) andrisbandi válasza chatran (#4561) üzenetére


andrisbandi
őstag

A banggoodosnál szintbe van.
- De lehet a tiédnél direkt tartja beljebb egy síkkal kijelzőt, így védi.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4563) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Levettem az órám tegnap, és most amikor felvettem, egy holdat mutatott. (azóta azt jelzi, ha hozzáérek, majd utánavált az órára)
Ez mitől lehet?

(#4564) lappy válasza Victoryus94 (#4563) üzenetére


lappy
őstag

Ha jól sejtem ez addig van így amíg nem szinkronizál- de ez csak egy tipp

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#4565) Victoryus94 válasza lappy (#4564) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi, sejtettem. Csak nem értem, miért. Hatótávon belül volt a telefon, és jártam már úgy, hogy éjjel-nappal rezgett az asztalomon az értesítések miatt. (Ami mondjuk elsőre fura volt; néztem is, mikor unja meg a pulzusom keresését)
Aztán most kellett neki majd 2 óra mire "észhez tért".
Hétvégén általában nem hordom, vagy ha itthon tartózkodom.
Az ébresztés, az óra, meg a (hívás)értesítés miatt használom. Ebben nagyon jó egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#4566) ollie válasza Victoryus94 (#4563) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az a sleep mode. Nem kapcsoltad be véletlenül?

***

(#4567) bigdady válasza Victoryus94 (#4563) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az a ne zavarjanak mód

(#4568) Flashy válasza andrisbandi (#4558) üzenetére


Flashy
veterán

nem láttam még villanni a pulzusmérésen kívül, de ha így van, teljesen jó. érdekes is volt, hogy tudja ha nincs rajtam éjjel. mondjuk akkor már lehetne egy olyan opciója, hogy értesítések kikapcs, ha nem viselem, vagy ébresztő kikapcs ha nem viselem (akár ébresztő időpontja előtt közvetlen megnézhetné hogy rajtam van-e). annyi jó feature-t tudnánk sorolni a készítőknek :)

(#4569) Victoryus94 válasza bigdady (#4567) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. Akkor már csak azt nem tudom, miért kapcsolt be?! :)

(#4570) bigdady válasza Victoryus94 (#4569) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kapcsold ki

(#4571) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Help me!

Mi Fit pulzusmérője miért tér el egy órával???
Nem értem. Ez már a második telefonom amivel eljátssza.
Látszik a differencia a felső sorban levő órával.
MIFIT Verzió: Összes ezt csinálja

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4572) sambenez válasza eladogeppc (#4571) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem valami történt a legutóbbi Mifit frissítéskor. Mostanában nekem is eltér, egyik napról a másikra kezdte.

(#4573) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sikerült valahogy 0-ázzam a Band-et, de nem tudom hogy mitől sikerült. :Y :Y :Y

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4574) szpali


szpali
addikt

Volt már?
Xiaomi Mi Band 2 Mi 6 Commemorative Edition Photos

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4575) andrisbandi válasza Flashy (#4556) üzenetére


andrisbandi
őstag

"az alvásfigyelést a mozgásból következteti (bár nálam meglepően jól eltalálja az elalvást és a végső felébredést), így a smart alarmot szintén"

Gondold végig logikusan.
A pánt csak olyan utasításokat tud végrehajtani, amik a firmware-jében szerepelnek.
Hiába állítasz be egy külső, telefonon futó applikációban okos érdesztést, nincs ilyen funkció a pántban. Sosem volt.

Nagyon régen a Miband 1-es tudott smart alarmot, de kivették belőle, utána már az sem.
Csak összezavarta a mezei felhasználókat, nem tudák rendesen használni.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4576) Jabby


Jabby
őstag

Apropó, pulzusmérés.
Az első aku feltöltése óta (két hete) nem méri a pulzust.
Se a karkötőről indítva, se a MiFit-ből.
Sejti valaki az okát?

(#4577) andrisbandi válasza Jabby (#4576) üzenetére


andrisbandi
őstag

Így kényszeríti ki a frissítést, ez a tippem.
Mert ha felrakod az új Mifitet, ami frissíti a pánt firmware-jét, utána már jó szokott lenni.

A legegyszerűbb hibajelenség frissítéskor, ha elmarad a teló újraindítása.
Van, h csak ennyitől megjavul a pulzusmérés.

Néha az is előfordul, h a frissítés "nem sikerül megfelelően" a telefonnak.
A régi appból olyasmi marad fenn, ami bénítja az új verziót.
Teljes gyalulással orvosolható; minden pántos progit le kell törölni, mindenestől, majd csak a playes Mifitet fölrakni.
Részletesebben elmondva.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4578) Jabby válasza andrisbandi (#4379) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, tényleg ez volt a megoldás! :)

(#4579) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ez az 1 óra idő eltolódás honnan jön a MiFitben ?
0-ázás után az első nap jól mutatta a pulzus mérő a mért időt, most megint 1 órával elölrébb jár. Már 14:25 van szerinte.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#4580) A214


A214
aktív tag

Ma nem akart csatlakozni a note 3 se telefonhoz.
De hála isten ez megoldotta .BToolkit
Fél napot szenvedtem vele mire itt megtaláltam a megoldást.
Hálám örökké üldözzön (#3419) szpali. :C :R

(#4581) szpali válasza A214 (#4580) üzenetére


szpali
addikt

nincsmit ;)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#4582) oris


oris
aktív tag

Találtam a play áruházban egy új programot:
Mi Band Master

Ígéretes, úgy tűnik észrevette a délutáni szunyókálásomat és bejegyezte a saját listájába (ez azért érdekes, mert az adatokat visszamenőleg vette ki a band-ből, még nem volt feltelepítve akkor, amikorra jelzi a délutáni alvást).

A gombra felprogramozhatóak eseményindítások, ébresztésből többfélét is tud (visszaszámlálást is), egészen jó részletezésű statisztikákat mutat.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#4583) Oldman2


Oldman2
veterán

A Play Áruházban láttam ezt magyarul:

Mi Band -> Mi Zenekar

:C

(#4584) ollie válasza oris (#4582) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mitől lenne érdekes, hogy rájött, hogy aludtál? Nem az app rögzíti az adatokat, hanem a Band.

***

(#4585) oris válasza ollie (#4584) üzenetére


oris
aktív tag

Attól érdekes, hogy a DÉLUTÁNI alvásomat IS mutatja, ellentétben a Mi Fit alkalmazással.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#4586) tivcike


tivcike
tag

Eladó lett a kis kütyü, ha valakit érdekel.A Mifit nem ismeri fel annyi a hibája nem lett unpair nyomva neki. Más progival működik.

(#4587) spidersoft válasza andrisbandi (#4575) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nagyszerű, ez az egyetlen dolog, amiért megvettem... :W Még meg se érkezett, de már nem is kell, értelmét vesztette. Tudsz esetleg ajánlani olyan eszközt, amiben van és működik? Csak külön eszköz játszik, mivel windózos telefonom van, és arra tudtommal nincs működő ilyen app, illetve androidos tévéokosítóm, ami a készülék beállítására elégséges, de nem kívánok vele (meg a lapostévével) egy ágyba feküdni :D

elvileg ez az app azt írja magáról, hogy ővele működik a smart alarm: az alvásfigyelést a perec végzi, de a kielemzést és az ébresztést app. Emiatt folyamatos bt kapcsolat köll neki. Ez talán egy megoldás lehet, de ehhez meg mennie kell a boxnak a tévé alatt egyfolytában... no majd meglássuk.

[ Szerkesztve ]

(#4588) andrisbandi válasza spidersoft (#4587) üzenetére


andrisbandi
őstag

A smart alarm hívők a régebbi mibandot használják (Xiaomi Mi Band 1S),
egy ősi Mifittel (Mi Fit 1.8.711).
(Ez kijelző nélküli, de pulzusmérős.)

Szerintem csak androidos telóval lehet megoldani a beállítását a pánton.
Viszont ez csak egy alkalom, akár cimbiéről is beállítja az ember, aztán magától tudja az 1s.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4589) Metal213 válasza oris (#4582) üzenetére


Metal213
tag

Én is ezt a appot használom. Szerintem jobb mint a FIT. Jobb statisztikát ad mint a fit és szebb, jobb.

Ajánlom.

archaic.bandcamp.com

(#4590) bigdady válasza oris (#4582) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez kiírja ki hív vagy ez sem?

(#4591) didros


didros
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kizárólag futáshoz szeretné használni a mi band 2-t amit rendeltem neki. Iphonja van.
Amikor elkezdi a futást, akkor ezt a telefonon is „jelezni” kell? Nekem volt régebben mi band 1-em, de az automatikusan
tudta, hogy mikor futok és mikor csak sétálok és elég jól kiszámolta a megtett km-eket is telefon nélkül, csak a lépésszámláló
segítségével. ez már így nem működik a 2-es szériában?

Üdv, didros

(#4592) cidalain


cidalain
veterán

Letöltöttem a Mi Bandage programot, de az istennek sem tudok semmit sem beállítani rajta.
A progi látja a bandemet, a lépésszámot kiírja stb.
Hívónév kijelzést szeretnék beállítani, de nem csinál semmit, csak a telefonkagyló ikon jelenik meg a banden bejövő híváskor.
Több helyen olvastam, hogy ehhez még ez a progi sem kéne, mert ezt tudja a Mi Fit is, hát az enyém nem, mert nincs ilyen beállítás. Több javaslat szerint (pl itt az összefoglalóban is) állítsam át az "eszköz" nyelvét angolra. Hol? Hogyan? A Mi Fitben ilyen opció nekem nincs. Nincs erről valami szájbarágós leírás?
Mi Fit verzió a telómon 2.3.0, hivatalos Google Play áruházas

update. ja hogy a telefon nyelvét angolra...
na lement a font frissítés. visszaálltam magyarra. most még a telefonkagyló jel sem jelenik meg bejövő híváskor. :(

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#4593) hati válasza cidalain (#4592) üzenetére


hati
addikt

Eszköz = telefon.

(#4594) cidalain válasza hati (#4593) üzenetére


cidalain
veterán

köszi.
közben minden programban ki-be-ki-be kapcsoltam a hívókijelzést, mi fitben offon maradt, másikban onra, és most jó. :R

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#4595) hajbel


hajbel
addikt

Tegnap frissítettem új frimwarere és ma nem ébresztett, pedig a kérdéses időben nem is voltam mély alvásban. Másnak volt hasonló tapasztalata? Mi a teendő ilyenkor?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4596) andrisbandi válasza hajbel (#4595) üzenetére


andrisbandi
őstag

- Általában a teló újraindítása szokott elmaradni.
A pánt számára ez az utolsó lépés frissítéskor.

- Esetleg a leválsztás, teló újraindítás, újrapárosítás is megpróbálható.

- Utolsóként a teljes gyalulást próbálnám meg.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#4597) hajbel válasza andrisbandi (#4596) üzenetére


hajbel
addikt

köszi, kipróbálom! :)

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#4598) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

erre esetleg valakinek ötlete?

(#4599) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Ma vettem egy ilyen kütyüt, remélem beválik :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#4600) Nirvatti válasza Ferenczi Áko (#4599) üzenetére


Nirvatti
tag

Ha nem vársz tőle irreálisan sokat, szerintem jó barátod lesz! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.