Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Kutykurutty7 válasza Crus (#5296) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Csak annyira szélsőségesen hülye a Tesla-Trabant példa, mint a Te problémázásod a hiányzó stopper funkcióval kapcsolatban.

Egyébként szerintem zseniális volt ez a kerékcserés párhuzam... :C

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#5302) AMDaZERG_1 válasza Kutykurutty7 (#5301) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

+1 és véleményem szerint fárasztó is már ez a stopperes küszködés...
Beállítom, hogy akár 100 méter után rezegjen és rezeg, vagy tetszés szerint 1000 méter után. A telefon kell mellé és kész. Azt meg felcsatolom a koromra.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#5303) Criminal017


Criminal017
őstag

Kedves Crus!

Értettük, hogy neked ez hatalmas érvágás, hogy nincs benne stopper, de azon kívül, hogy napok óta olvassuk a felháborodásod mást nem tudunk tenni. Kérlek szépen fejezd be.

Ha észrevételed van, akkor itt írd meg nekik angolul, lehet eljut olyanhoz, aki bennfentes. Ha van egy kis affinitásod a kínaihoz, akkor a kínai fórumon is megírhatod a fejlesztési tanácsaidat.

Megértésedet köszönöm!

(#5304) nord_ válasza Crus (#5299) üzenetére


nord_
veterán

Ha jól sejtem, te vagy az az elégedetlen, morgós öregember, akinek soha, semmi nem jó.

Amúgy ez a fantasztikus óra, amit belinkeltél, vajon használható is?? Mert specifikációt bárki tud ám gyártani! Próbáltad azt a kütyüt? Ha nem, akkor ugyan mire is alapozod, hogy az legalább olyan jó?!

De inkább mutatok neked egy képet, hátha akkor egy picit elgondolkodsz...

A zöld színű képkivágás részlete a Band 2-höz készült MI HR iOS alkalmazásból van:

A fehér egy alváslabor vizsgálat részlete, ugyanarról az időtartamról:

Tisztán látszik, hogy folyamatában kvázi ugyanazt mériv mindkét eszköz.

Persze... lehet, hogy az egyiknél nem 59, hanem 63 a pulzus adott időpillanatban; de ha akarod, nyugodtan lovagolj tovább, tovább, tovább ezen, meg a másodperces stopper hiányán. ;)

(#5305) beg válasza Crus (#5300) üzenetére


beg
veterán

Nem hagynád egy kicsit pihenni a topikot? :U

Nem tetszik, nem veszed meg. Pont, lapozz és lépj tovább másik termékre.

Szép napot.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5306) Jim74 válasza nord_ (#5304) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Ez a gyári Mi Band alkalmazás, vagy 3rd party?

Ha utóbbi, akkor van hasonló Androidra is? (ezt Mindenkitől kérdezném)

Köszönöm :R

(#5307) cidalain válasza Crus (#5296) üzenetére


cidalain
veterán

a vita parttalan. neked stopper kellene, de az nincs benne. vegyél egy stoppert.

most hiába mondod ezt itt 23× akkor sem lesz benne, mert mi nem tudunk bele tenni. és mi is tudjuk hogy egy stopper önmagában nem egy nagy truváj, de akkor sincs benne. és nem tudjuk megmondani hogy a mérnökök miért nem tettek bele, mert nem ismerjük a tervezőket, és nem tudjuk megkérdezni őket.
javaslom a további stopper problémával, észrevételekkel fordulj közvetlenül a gyártóhoz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#5308) nord_ válasza Jim74 (#5306) üzenetére


nord_
veterán

3rd party, és Androidnál Mi Heart Rate név alatt fut.

(#5309) Nirvatti válasza Crus (#5298) üzenetére


Nirvatti
tag

1 millió fényévnek a 10%-a 100000 fényév!
EMBEREK, az bődületesen sok! :W :N

(#5310) Jim74 válasza nord_ (#5308) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen :R
Egyébként több 3rdparty Mi Band alkalmazás is futthat párhuzamosan?

(#5311) Joke21


Joke21
aktív tag

Nektek milyen sűrűn szakad meg a kapcsolat a telefonnal? Nekem általában 2-3 méter, amit elvisel, viszont sokszor van olyan, pl otthon, hogy ott van mellettem a telefon, és jelez miband, hogy megszakadt a kapcsolat. A fura, hogy napközben meló helyen nem csinálja, viszont otthon többször is pár óra alatt. A telefon Xiaomi Note 4. Van valakinek ötlete, hol kereseem a hibát?

(#5312) Tyca válasza Joke21 (#5311) üzenetére


Tyca
senior tag

Nálam dettó ez van. Előtte rgb ledes band1-et használtam (ugyanazzal a telóval), az érzésre sokkal stabilabb volt. Ráadásul a teló is jobban merül a 2-es banddel

(#5313) beg válasza Joke21 (#5311) üzenetére


beg
veterán

Note 3 pro, wc-n rezeg :)
Ez a telefontól kb. 8 méterre van. Csukott ajtónál.

És mindig hagyom sokáig csörögni olyankor :D

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5314) Joke21 válasza beg (#5313) üzenetére


Joke21
aktív tag

Az a furcsa, hogy van, hogy jelez, hogy megszakadt a kapcsolat aztan 1mp-ben belül rezeg h üzenetem van. Visszont van, hogy kell neki 10mp is, hogy újra csatlakozzon. Az a baj, hogy én csak emiatt vettem, hogy a lakáson belül jelezzen, ha keresnek. (nem hangosíhatom fel a telefont, csak rezeg)

Neked csak a mifit van fent,vagy másik progi, vagy a kettő együtt?

[ Szerkesztve ]

(#5315) beg válasza Joke21 (#5314) üzenetére


beg
veterán

Csak a mifit.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#5316) janosibaja válasza Viktor0610 (#5290) üzenetére


janosibaja
őstag

Hát a fémszíj még nem érkezett meg, de koromfeketéből rendeltem, ahogy a mostani bőrszíjam is fekete. Szerintem max attól lehet "csajos" - de ezen nehéz segíteni -, hogy az egész karpánt eleve olyan kicsi, keskeny. De szerintem mivel fekete, és férfiholmival viselem, senkiben nem merül fel a heteroszexuálus beállítottságom megkérdőjelezése. :N

[ Szerkesztve ]

(#5318) piglet76


piglet76
tag

Sziasztok!

Tegnap kaptam kézhez a MiBand 2-t, szóval meglehetősen friss tulaj vagyok. :-)

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy mi lehet az oka annak, hogy nálam +1 óra eltérés van a pulzusmérés ideje a MiFit programban és a valós idő között? Ja és néha ha nyomok egy mérést az nem, vagy csak késve jelenik meg listában. (Mint pl. a csatolt képen is, hiába csináltam egy friss mérést.)

Az órát pontosan mutatja, az ébresztés időben történik... Nem tudom, hogy ez miért lehet.
Az app verziója 2.4.2, algoritmus verzió 1.0.95. (Play-ről való letöltés.)

Ötleteket, megoldásokat szívesen fogadok. :R

[ Szerkesztve ]

(#5319) nord_ válasza piglet76 (#5318) üzenetére


nord_
veterán

A nyári időszámítás kezdete óta nekem is megvan az egy óra eltérés... nem csak a pulzusmérésnél, hanem pl. az alvási adatok szerkesztésénél is.
A jó hír az, hogy a téli időszámítás alatt értelemszerűen nincs eltérés. :)

(#5320) piglet76 válasza nord_ (#5319) üzenetére


piglet76
tag

Köszönöm! :K

Én is erre jutottam. (Majd megkérdeztem két kollégámat akik szintén használnak MiBand 2-t és a szemem láttára elvégzett két mérésnél pontos időt adott mindkettő. :) Redmi Note 3 SE-t használnak, bár ennek lehet, hogy semmi köze hozzá.)

Esetleg más ötlet, hogy mit lehet ezzel kezdeni?

(#5321) Jim74 válasza piglet76 (#5320) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha megjön végre a Mi Band 2-m, akkor én is megnézem. Mi Band 1S-el és Redmi 3S-el nincs idő elcsúszás.

(#5322) piglet76 válasza Jim74 (#5321) üzenetére


piglet76
tag

Kösz, Jim! :D
Remélem a napokban neked is beesik!

[ Szerkesztve ]

(#5323) erzol válasza piglet76 (#5322) üzenetére


erzol
őstag

Samsung galaxy s6-al pontos idővel, azonnal mutatja nekem a pulzus mérést.
Firmware verzió: V1.0.1.50
A többi ugyanaz, mint nálad.

[ Szerkesztve ]

(#5324) piglet76 válasza erzol (#5323) üzenetére


piglet76
tag

Köszönöm neked is! :K

Akkor viszont már lövésem sincs. Úgy látszik ez ennyire előremutató technika: megelőzi a saját korát 1 órával. :DDD

(#5325) Jim74 válasza piglet76 (#5324) üzenetére


Jim74
nagyúr

Telefon idő hogy van beállítva?

(#5326) piglet76 válasza Jim74 (#5325) üzenetére


piglet76
tag

Automata, hálózat által megadott.
De ahogy mondtam, a pánt pontosan mutatja az időt, és pontosan ébreszt, ugyanazt látom a telefonon, mint az pánton.
(Sőt még a Mi-fiókomat is lecheckoltam, ott is helyesen van megadva a területi beállítás. Lehet, hogy nem függ össze, de azért megnéztem azt is.)

(#5327) Jofi81


Jofi81
őstag

Az mitől lehet, hogy mióta fent van a Mi Band Tools, azóta háromból kétszer elfelejtett rezgéssel ébreszteni? A beállított időben nem rezeg (biztos, mert az egyiknél ébren voltam és vártam), aztán 3 perc múlva meg csörög hangosan a telefon. A BT mindig be van kapcsolva, a telefon mellettem van akkor is, mikor beállítom, meg egész éjszaka.

(#5328) Jim74 válasza piglet76 (#5326) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor passzolom.

(#5329) Crus válasza Kutykurutty7 (#5301) üzenetére


Crus
őstag

Szerintem, meg még pár 100-1000 user szerint nem. Az, hogy te/ti nem mozogtok, vagy ha mozogtok nem érdekel benneteket egy fitness karkötő normális működése, arra is van jelző... Neked, nem kell, akkor a másiknak sem kell. Fck logic.

Nem vitát indukáltam, hanem leírtam egy problémát, amire érdemi választ senkitől sem kaptam. Tiszta szégyen, hogy egy külföldi fórumon hívják fel aztán a figyelmem arra, hogy létezik egy MAGYAR third party app, amivel valamiféle stopper megoldható. Régen a PH nem ilyen volt... érezhető vegytisztán, hogy ha valakinek problémája, kritikája, negatív észrevétele van egy termékkel kapcsolatban, akkor sokan mintha személyes sértésnek éreznék az elhangzottakat.

Egy óra időmérő eszköz. Minden valamire való fitnesskarkötő képes az idő kijelzésére. Erre ez is képes. Innen már csak fél lépés, hogy te magad is indíthass egyéni időmérést, vagy legalább egy nyamvadék mp kijelzést. A sok 100 évvel ezelőtti órákon, időmérő eszközökön szintén volt LÁTHATÓ mp kijelzés. De, hogy ezt el kell magyarázni egy fitness karkötő kapcsán, az betonkemény. És pontosan ezért nettó baromság a kerékcserés párhuzam, mert alapvető funkcióról van szó.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#5330) Crus válasza AMDaZERG_1 (#5302) üzenetére


Crus
őstag

Akkor kérlek ne olvasd el. Másnak is pontosan annyi joga van véleményt formálni mint neked.

"akár 100 méter után rezegjen és rezeg, vagy tetszés szerint 1000 méter után."

Ezzel csak az a probléma, hogy NEM számolja pontosan a távolságot, így hót' mindegy mire állítod pontatlan eredményt fogsz kapni. Ezért jobb a mp kijelzés és/vagy a stopper funkció, mert ezzel legalább pontosan tudni fogod, hogy ha Coopert futsz, akkor mikor kell még jobban belehúznod.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#5331) Crus válasza Criminal017 (#5303) üzenetére


Crus
őstag

Kedves Criminal017!

Mit fejezzek be? Ne reagáljak a hozzászólásaitokra? Akkor kérlek szépen fejezzétek be a válaszadást. Egyszerű. Lehet, hogy ti vitáztok, de én még mindig beszélgetek... próbálnék, csak senkit nem érdekel semmi.

Az észrevételeim már megírtam nekik... u.a. a sablon ígéretet kaptam, amit több 100 másik sporttársam.

Köszönöm én is a megértést!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#5332) ollie válasza Crus (#5331) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, mindenki megértette, neked csalódás volt a pánt. Lépjünk tovább, te veszel valami mást, nem jössz többet ebbe a topikba (mi sem fogunk neked a továbbiakban válaszolni) mi meg továbbra is megelégedve használjuk tovább a Bandünket.

Mindenki más:
Az összes többi, Crusnak írt hsz-t törölni fogom innentől.

Crus: az ez utáni hsz-ed már töröltem, lépjünk tovább, jó?

[ Szerkesztve ]

***

(#5334) Crus válasza ollie (#5332) üzenetére


Crus
őstag

Kizárólag az MI Band 2-ről van szó. Ezzel mi a probléma? Nem az lenne a lényeg, hogy a készülékről beszéljünk?

Miről szól ez a topik akkor? A kerékcseréről tényleg? Ne már gyerekek :-D

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#5335) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Az összefoglalóban lévő 3 nem hivatalos app közül melyiket ajánlanátok leginkább? Nem baj, ha fizetős.

Köszönöm :R

(#5336) Flashy válasza Jim74 (#5335) üzenetére


Flashy
veterán

azt hiszem, mindegyik teljes verziója fizetős de jelentős árkülönbség nincs. viszont mindenkinek másik jött be. én a Mi Band Tools-t használom, mindent tud, ami kell, egyet kivéve: nem jelzi ha kimegyek a telefon hatóköréből.

(#5337) nord_ válasza Crus (#5334) üzenetére


nord_
veterán

Miről szól ez a topik akkor?
Pl. arról a két screenshotról, amivel arra reflektáltam, hogy szerinted gyenge a pulzusmérés. Ez egy az egyben ontopik hozzászólás volt, de efölött valahogy elsiklottál. ;)

(#5338) Criminal017


Criminal017
őstag

Egyébként mostanában találtatok fordítási pontatlanságot, félrefordítást?

(#5339) Duna válasza Jofi81 (#5327) üzenetére


Duna
csendes tag

Ébresztést mindig úgy állítok, hogy előtte megrezgetem a Band-ot. Ha pont a beállításkor éppen nincs csatlakozva, akkor a karpántra se küldi át az ébresztőt. Később hiába csatlakozik, akkor már nem küldi mégegyszer. Az az ébresztésbeállítás nem lesz aktív a karpánton.

(#5340) Jofi81 válasza Duna (#5339) üzenetére


Jofi81
őstag

De amikor 3 perccel később csörög a telefon, akkor a pánt is elkezd rezegni... :F

(#5341) Jim74 válasza Flashy (#5336) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R
Igazából szeretném kb. óránként mérni a pulzusomat. De ezt oldja meg automatikusan és logolja az eredményt.

(#5342) sambenez válasza Jim74 (#5341) üzenetére


sambenez
addikt

A Mi Band Tools ezt megoldja neked.

(#5343) Jim74 válasza sambenez (#5342) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#5344) janosibaja válasza Jim74 (#5335) üzenetére


janosibaja
őstag

Jó fej a Bandage magyar programozója, de az én telefonommal jobban együttműködik a Band Tools - ez utóbbinál maradtam. A Notify nekem nem működött, aztán lehet, másnak pont az lesz jó.

(#5345) Jim74 válasza janosibaja (#5344) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R

(#5346) piglet76


piglet76
tag

Jimmel is beszéltem, közben neki is módjában állt kipróbálni a pulzusmérést, és neki is pontosan írja az időpontot.
Az anomália tehát (szinte) csak nálam áll fenn. Marad a fejvakarás... :DDD

(#5347) Rowan66 válasza piglet76 (#5346) üzenetére


Rowan66
tag

Nálam is fennáll.
A 7:48-as pulzusmérés idejét 8:48-ra írja.

(#5348) Peterhappy válasza Jofi81 (#5327) üzenetére


Peterhappy
őstag

Próbáld meg törölni és újra beállítani az ébresztőt, hátha...

Én épp fordított cipőben járok, ma és tegnap szabadságon voltam, de hiába kapcsoltam ki az ébresztőt (nem töröltem), ugyanúgy ébresztett hajnalban a dög, ahogy szokott...

(#5349) piglet76 válasza Rowan66 (#5347) üzenetére


piglet76
tag

Köszi az infót! :K

(#5350) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ez jónak számít?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.