Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1481) osonte válasza FNZ (#1472) üzenetére


osonte
senior tag

Megpróbáltam leírni:

1. Bootloader nyitás után törlődik és újraindul a telefon.
2. Nem kell Google/Xiaomi fiókba belépni, wifihez sem kell csatlakozni, csak tovább/mégse, amíg használható állapotba betölt a telefon.
3. Beállítások -> A telefonról -> MIUI-verzió feliratot addig nyomkodni, amíg kiírja ezt: Ön mostantól már fejlesztő!
4. Beállítások -> További beállítások -> Fejlesztői beállítások -> USB-hibakeresés, be kell kapcsolni.
5. ADB-t kell installálni, vagy le is lehet tölteni portable verzióban. Én egy "adb" nevű mappába tettem a D meghajtómra, hogy könnyen hozzáférjek. A lényeg, hogy ez tartalmazza a fastboot.exe fájlt.
5/B. Ezt le kell tölteni: [link] és be kell másolni az adb mappába. Illetve én mindig átnevezem sima twrp.img-re.
5/C. Érdemes a kiszemelt Xiaomi.eu romot letölteni a gépre, hogy később kéznél legyen.
6. Telefont ki kell kapcsolni.
7. Bekapcsoló gomb + hangerő le egyszerre, amíg megjelenik a zöld robot a képernyőn.
8. Most rá lehet dugni a telefont a gépre. (Érdemes gyári kábelt és stabil usb portot használni)
9. Start menü és elkezded írni, hogy Parancssor (két betű után feldobja), jobb egérgombbal rákattintasz -> Futtatás rendszergazdaként.
10. Amennyiben Te is a D meghajtóra és az adb mappába tetted a programot, ezt a két parancsot kell kiadnod:
D:
cd adb
Így ez fog látszódni: D:\adb>
11. fastboot devices
Itt ki kell írnia a csatlakoztatott telefont.
12. fastboot flash recovery twrp.img
Amikor kész, elvileg 2db OKAY felirat és az utolsó sorban: finished...
13. Hosszan kell nyomni egyszerre a bekapcsoló + hangerő FEL gombokat, amíg megjelenik a TWRP felirat.
13/B. Amikor már van twrp felirat, ki lehet húzni az usb kábelt.
14. Itt kínai szokott lenni (Language), át lehet/kell állítani angolra -> Never show this screen during boot again, ezt érdemes bepipálni (utána nem jön be az a képernyő) -> ezek után el kell húzni jobbra a kék csúszkát.
15. Mount -> amit csak tudsz jelöld be, majd lépj vissza a fő menübe (USB/OTG-t nem kell).
16. Wipe -> Advanced Wipe -> Itt mindent be kell jelölni (amennyiben lenne közte System, azt nem szabad, de nekem nem volt), majd elhúzni jobbra a csúszkát. Vissza a főmenübe.
17. Wipe -> Format Data -> yes (be kell írni) -> Jobb alsó sarokba tudod leokézni. Vissza a főmenübe.
18. Reboot -> Revovery
19. Amikor újraindult a telefon rá kell dugni a gépre, a fájlkezelő látja és rá lehet másolni a Xiaomi.eu romot. Amikor kész ki lehet húzni az usb kábelt.
20. Install -> ki kell választani a rámásolt romot -> jobbra elhúzni (Swipe to...).
21. Amikor kész: Wipe Cache/Dalvik (lehet ott is lesz egy csík amivel leokézod)
22. Reboot System
Újraindul a telefon, lassan fog betölteni, de idővel megjelenik az üdvözlő képernyő.

Én így csináltam, esetleg ha valahol rosszul fogalmaztam, akkor bocs, de emlékezetből írtam össze. Amúgy sokkal bonyolultabb leírni, mint megcsinálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.