Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) osonte válasza JKalo (#1649) üzenetére


osonte
senior tag

Én egy régebbi verziót használok, mert azon még nem kell kikapcsolni a MIUI optimalizációt.

1. Le kell tiltani a gyári YouTube appot.
2. link (telepíteni kell)
3. link (telepíteni kell, megnyitni és be is lehet jelentkezni)

(#1652) mgTerminator válasza osonte (#1651) üzenetére


mgTerminator
veterán

A miénkben már nem kell kikapcsolni a MIUI optimalizációt :U

(#1653) osonte válasza mgTerminator (#1652) üzenetére


osonte
senior tag

Akkor változott azóta, de egy ideig volt ez a mizéria, meg extra appot kellett letölteni a YouTube Vanced telepítéséhez (nem sima apk formátuma volt a telepítőnek).

Ez miatt ragadtam ennél a jól bevált verziónál, amit pár másodperc alatt lehet telepíteni

(#1654) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Én ezt a régebbit használom mert megy android 11 alatt is és már a 15.05.54-et telepíti.
Vanced Manager 1.1.0 (Big Sur)

¯\_(ツ)_/¯

(#1655) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Hétköznapi felhasználás mellett érdemes megvenni a 6/128-as verziót lassabb RAM -al vagy érdemes várni 1-2 hónapot amíg lejjebb megy a 8/256-os ára?

(#1656) JKalo válasza osonte (#1653) üzenetére


JKalo
tag

Köszi mindenkinek
"Le kell tiltani a gyári youtube appot" ? - a gyári app, mint ahogy FNZ is írta, nem része a xiaomi eu romnak.
Ha nincs feltelepitve utolag, csak a vanced, akkor tiltani sem kell, ha jól gondolom?
Na majd remélem a hétvégén sikeres romcsere után, erre is sor kerül ...

(#1657) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok.

Aki turbadoról rendelte, mennyi idő alatt jött meg a telefon? Onnan tervezem rendelni, de az utóbbi időkben az árukeresős vélemények szerint valamelyik készülék akar egy hetet is csúszott, de az már nincs odaírva melyik.

Eddig galaxy s8-am volt, ezen gondolkozom erőteljesen és a turbadós rendelésen, bár még az s10 is a kalapban van.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#1658) Zsoleszhun válasza Plebi (#1657) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha reggel megrendeltem eddig mindig megérkezett másnapra (munkanap). Négy hónapja vettem utoljára egy Mi8 - at.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1659) osonte válasza JKalo (#1656) üzenetére


osonte
senior tag

Így van, akkor tiltani sem tudod. A lényeg, hogy ne legyen rajta, mert bezavarna.

(#1660) bupemko válasza Peter.70 (#1655) üzenetére


bupemko
senior tag

Bennem mikor vettem fel se merült a 8 gigás (akkor az még 150k fölött volt és nekem az egy lélektani határ). Itteni hozzászólásokat olvasva elég agresszív a MIUI RAM management, amiatt esetleg megérheti, bár az nem tiszta nekem, hogy a 8 gigás verzió mennyire agresszívan lövi ki az appokat memóriából a 6-oshoz képest.

Engem ami zavar, hogy a gyári kamera app mindent kilő, ha indul, szerintem ez a 8 gigásnál is így van (valaki erősítse vagy cáfolja meg, nekem 8 gigással nincs tapasztalatom).

256-os tárhely se kell nekem, 32-es, 64-es, 128-as korábbi telókon is mindig bőven elfértem. 32-esbe lehetett tenni SD-t, tettem bele egy 64-est, de nem volt használva, így átkerült kamerába...

Persze ez én vagyok, nem vagyunk egyformák, ha te máshogy használod a telefonod, akkor lehet neked jobban megéri a több RAM meg nagyobb tárhely (ami itt ugye nem bővíthető SD kártyával utólag).

Elvileg a 8 gigásban egy picit gyorsabb a RAM, de nekem a 6 gigásban is a tesztprogram a gyorsabbat mutatja (kérdés mennyire megbízható az infó).

Tárhely mindkettőben UFS 3.1, így ott elvileg nincs sebességkülönbség, csak a kapacitás más.

(#1661) FNZ válasza Peter.70 (#1655) üzenetére


FNZ
őstag

hétköznapi használat mellett szerintem semmit nem fogsz észre venni.

(#1660) bupemko
Engem ami zavar, hogy a gyári kamera app mindent kilő, ha indul, szerintem ez a 8 gigásnál is így van (valaki erősítse vagy cáfolja meg, nekem 8 gigással nincs tapasztalatom).
ez hogy is van nálad? én megnyitottam 15 alkalmazást + a kamerát. fotóztam, videóztam vele és így már 17 futó alkalmazásom van a memóriába!
nálad olyan, mintha memória takarítást végeztél volna, amikor megnyitja az kamera alkalmazást?

(#1662) JKalo válasza mgTerminator (#1652) üzenetére


JKalo
tag

Szia, melyik Vanced verziót, honnan érdemes letölteni/telepíteni? Köszi!

(#1663) bupemko válasza FNZ (#1661) üzenetére


bupemko
senior tag

Most teszteltem kicsit és pontosítanom kell: nem mindig lő ki mindent, most mikor Pro/RAW módba kapcsoltam a kamera app-ot akkor történt ilyen (múltkor volt kérdés RAW támogatás és megnéztem). Ha csak Fénykép és Videó mód között váltottam, akkor nem.

Viszont ha Fénykép módban készítek akár egy képet is, akkor megint kilövi még azokat az alkalmazásokat is, ahol lakat be volt kapcsolva (ezt úgy látom, hogy visszaváltva másik app-ra újratölt nulláról, egymás után 2x ugyanez volt az eredmény).

(#1664) FeRkE válasza bupemko (#1660) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem 8 gigas van, legfrisebb xiaomi.eu stabil rommal. Van jopar app a memoriaban, elinditottam a kamera appot, majd vissza leptem korabban futo appokba, ugyanott folytattam ahol hasznaltam oket, nem toltottek ujra, ugyhogy szerintem nem lo ki a kamera app mindent. En foleg a nagyobb tarhely miatt vettem a 8 gigast bar elotte 64GB-os Oneplus3 volt es az is ritkan telt be foleg a fotok miatt.

(#1665) bupemko válasza FeRkE (#1664) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem gyári Global rom van, próbáltál készíteni is képet mielőtt visszaléptél másik app-ba?

(#1666) FNZ válasza bupemko (#1663) üzenetére


FNZ
őstag

átváltottam a pro/raw módba, lőttem pár képet, majd visszaváltottam és maradt minden a memóriában nálam.

(#1667) pilu01 válasza Zsoleszhun (#1639) üzenetére


pilu01
senior tag

Láma kérdés:
A volte-t mindkét kártyánál külön kell bekapcsolni?
Mert beütöttem, a feltöltős Voda kártyán kijelzi, a céges előfizetéses Telenoron nem.
Egyik kártyával sem voltam benn külön megkérni a szolgáltatónál hogy kapcsolja be!
Lehet a Telenornál nem automatikusan működik?

(#1668) FeRkE válasza FNZ (#1666) üzenetére


FeRkE
őstag

Nalam is, sima fotoval meg raw-al is teszteltem. Lehet hogy apptol is fugg, hogy ujratolt -e.

(#1669) FeRkE válasza pilu01 (#1667) üzenetére


FeRkE
őstag

Lehet kulon be kell kapcsoltatni, nekem is engedelyezni kellett Voda UK-nal a webes feluleten a VoLTE/WoWIFIt.

(#1670) bupemko válasza FNZ (#1666) üzenetére


bupemko
senior tag

Akkor lehet 8GB vagy xiaomi.eu ROM javítja. Egyelőre nem zavar annyira, hogy ROM-oljak, köszi, hogy megnézted! :R

@FeRkE: köszi a tippet, lehet app függő is, jogos!

@pilu01: Nekem eredetileg csak Digi kártya volt benne, ott csak a korábban párszor megírt tárcsázós kombináció hozta elő.
Miután megvolt ez a módosítás tettem bele Telekom kártyát, azzal is megy szépen a VoLTE (korábban Telekom kártya Samsung Galaxy A50-ben volt, ekkor Telekom üfsz bekapcsolta).

[ Szerkesztve ]

(#1671) mgTerminator válasza JKalo (#1662) üzenetére


mgTerminator
veterán

[link] Innen a legújabb vanced managert kell letölteni majd követni az app utasításait.

(#1672) IT user válasza pilu01 (#1667) üzenetére


IT user
tag

Telenornál futottam ezzel kapcsolatban pár kört. Ők csak akkor kapcsolják be -automatikusan-, ha kompatibilis eszközt érzékel a rendszerük. A Poco nem ilyen, a Telenor VoLTE oldalán meg lehet nézni, jelenleg mi számít kompatibilisnek. A telefonos ügyfélszolgálat nem hajlandó bekapcsolni, személyesen még nem próbáltam.
Arra van lehetőség, hogy a szolgáltatói korlátozás ellenőrzését kikapcsold a telefonban, ezt néhány hozzászólással feljebb megtalálod. De nem vagyok benne biztos, hogy ekkor tényleg használni fogja.

(#1673) Looserke válasza Plebi (#1657) üzenetére


Looserke
őstag

Szia, pénteken rendeltem meg a telefont a Turbado-tól, céges vásárlás volt. Még aznap jött a díjbekérő, de csak ma délelőtt tudtam elutalni. Az utalási bizonylatot megküldtem nekik, vissza is jeleztek, hogy megkapták. Jelzek majd ha megjött a készülék (8/256 szürke).

(#1674) JKalo válasza mgTerminator (#1671) üzenetére


JKalo
tag

@mgTerminator: appot letöltöm és ismeretlen forrás engedélyezéssel simán feltelepítem a Pocora, majd követem az app utasításait? Köszi

@Mindenki: A telekom bekapcsolta nekem a voLTE-t gond nélkül, a pocon én is bekapcsoltam. Itt a forumban a voLTE -re és voWifi-re is található kódsor, amit a tárcsázóba beírva lehet aktiválni/deaktiválni. A Poco F2 Pro-nál
- a voLTE menüböl bekapcsolható (így gondolom itt a kódsor nem kell).
- a voWifi global és/vagy eu rommal müködik? A kódsorral elég bekapcsolni vagy más is kell hozzá?
- hogy tudom letesztelni, hogy tényleg müködik a voLTE és a voWifi?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1675) Peter.70 válasza JKalo (#1674) üzenetére


Peter.70
őstag

Mikor indítasz hívást, a hívott szám mellett nekem megjelenik a HD felirat

(#1676) JKalo válasza Peter.70 (#1675) üzenetére


JKalo
tag

nálam nem ir ki HD-t :-(, mit ronthattam el?
[kép]
[kép]

(#1677) Peter.70 válasza JKalo (#1676) üzenetére


Peter.70
őstag

Nekem is ez van beállítva

(#1678) gattolino válasza Peter.70 (#1677) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem is. Félek, hogy a szolgáltatónak kell bekapcsolnia. Mivel én flottás vagyok, így nem fogják nekem bekapcsolni. Pedig kipróbáltam volna. Az 5G-t is kipróbálnám, csak ritkán járok a belvárosban. :((

Vivo X90 Pro Plus

(#1679) Peter.70 válasza gattolino (#1678) üzenetére


Peter.70
őstag

Én is flottás vagyok és aktiválta a szolgáltató

(#1680) gattolino válasza Peter.70 (#1679) üzenetére


gattolino
senior tag

Úgy is, hogy nincsen a kínálatukban a telefon?

Vivo X90 Pro Plus

(#1681) JKalo válasza JKalo (#1676) üzenetére


JKalo
tag

Még annyi, hogy
- két global poco f2 pro közti hívás: [kép]
- mindkettőn aktiválva és bekapcsolva a voLTe es wowifi menüben.
- mindkettőn a mobilhálózat bekapcsolva , de wifin lógtak a hívás idején,
- szolgáltas visszajelzés:
"Kedves Ügyfelünk! Már az Ön telefonján is elérhető új 4G hang szolgáltatásunk, mellyel a jövőben gyorsabb hívásfelépüléssel, HD hangminőségben telefonálhat és akár hívás közben is használhatja a 4G mobil internet szolgáltatást. Az aktiváláshoz kérjük, indítsa újra mobiltelefonját. További részletek: www.telekom.hu/4g-hang Üdvözlettel: Telekom"

Tudna vki segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#1682) Peter.70 válasza gattolino (#1680) üzenetére


Peter.70
őstag

Vodafone, már nem emlékszem, hogy kérdezték-e a telefon típusát, de szerintem nem.

Be kell mondani egy olyan telefont, ami van a szolgáltató kínálatában

[ Szerkesztve ]

(#1683) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

Sziasztok

Tudnátok infót a telefonról:
üzemidő átlagosan
hang minőség
közelségérzékelő problémák (mix 2s-nél van)
kamera tudása, minősége
Van-e valaki aki megbánta a vásárlást, ha igen, miért?
Köszi

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#1684) osonte válasza Tiédetis (#1683) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Nálam az üzemidő (bekapcsolt kijelző) 8-10 óra, nyilván ez használati szokásoktól függ. Egy példa: nyaralós nap, minden bekapcsolva (bluetooth, mobilnet, gps, nfc), duál sim, egész nap a telefonnal fizettem, készült közel 500db kép és estére 40%-os akkuval értem haza. Szóval egy forgalmas napot bőven kibír. A telefonálás hangminősége teljesen megfelelő, nem az a magas frekvenciás beszédhangszóró van benne, jól átjön a hang. A másik oldalon sem panaszkodtak még soha. Közelségérzékelő végre hibátlan, legalábbis nálam. Előtte volt pár Xiaomi telefon amin kellett kalibrálgatni és társai, de ezen nem kellett hozzányúlni. Kamera képeket itt tudsz nézni: [link] . Sajnos optikai képstabilizátor nincs, de a fő szenzor szerintem jó (Sony IMX686) és makróval is lehet kellemes dolgokat létrehozni. A kijelzője nagyon jó színeket ad és napfényben is kiválóan látható. Nagyon alacsony fényerőn van egy kis foltosodás pl.: szürke felületen, de ez sajnos jellemző a technológiából adódóan (Ez csak éjszaka látszik 5%-os fényerőn és ha teljes képernyős szürkét nézel, de gondolom ez nem annyira jellemző). Ja és Hi-Res audio kimenete van, jól és szépen szól, de azért nem audiofil kategória. Azt a szintet nem tudja, mint amelyikbe külön DAC van építve.

Most látom, hogy másik helyen már küldtem fotós linket Neked. :)

[ Szerkesztve ]

(#1685) Tiédetis válasza osonte (#1684) üzenetére


Tiédetis
senior tag

szia

Köszi
Megnéztem a képeket igen sok segítséget adtál vele :R

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#1686) pn4hvq válasza Skillet (#1579) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Bocsánat a késői válaszért, de a hétvégén nem voltam fórumközelben, ma pedig most végeztem a munkával.
A garanciára úgy tekintek, hogy nem nagyon van, a gyakorlatban nem tudom, hogyan valósulna meg.
Én spanyol raktárból rendeltem és végig követhetően Spanyolország, Németország, Magyarország útvonalat járt be.

(#1687) winss


winss
tag

Na végre megjött a poco-m. :D Spanyol raktárról 115ezerért. Ilyen gyors telóm még nem volt. Eddig tetszik. A kamerája meg jobb, mint amire számítottam, de nekem bőven jó a többi meg nem érdekel. Kicsit aprócskának tűnik a mi max 3 után. :D Esetleg tudja valaki azt a status bar-t hol tudom visszaállítani, mert frissítés után eltűnt.

(#1688) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

Most gondolkodok egy ilyen teló vételén, nem igazán akarom mókolni, rootolni se, csak simán használni. Lehetséges ez hogy gond nélkül üzemeljen? Kicsit olvasgtva a fórumot elment a kedvem tőle. :)

Melyik a legfrissebb android rá?
Köszi a választ előre is.

(#1689) winss válasza blade4 (#1688) üzenetére


winss
tag

Nekem 10-es van rajta, de szerintem 11-es droid még nincs is.

(#1690) FNZ válasza blade4 (#1688) üzenetére


FNZ
őstag

miért ne üzemelne gond nélkül azért, mert vagyunk egy páran, akiknek egy kicsit több kell, mint az alap? én még nem rootoltam, csak rom-ot cseréltem 1 konkrét dolog miatt.
10 droid van most rajta, de van márt 11-es tesztelős talán.

(#1691) Zsoleszhun válasza blade4 (#1688) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

De az eu dev már android 11 beta3 [link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#1692) blade4


blade4
aktív tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#1693) RoBos válasza blade4 (#1688) üzenetére


RoBos
senior tag

Elvileg jövő héten jön a Poco X3, lehet az is elég lenne neked, bár nem tudom mi fontos neked egy telóban, de egy hetet talán még ki lehet bírni.
Persze nem lebeszélni akarlak az F2 Pro-ról, csak a figyelmedbe szerettem volna ajánlani, ha esetleg nem is tudtál az X3-ról!

(#1694) szabi__memo válasza RoBos (#1693) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ide valószínűleg nem jön

(#1695) Skillet


Skillet
addikt

No, hát nem működik OTP-nél Visa-val az nfc. Szóval 2 hét múlva jön helyette egy MasterCard. Röviden ennyi.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1696) TpS válasza Zsoleszhun (#1658) üzenetére


TpS
őstag

Melyik verziót rendelted?

(#1697) Peter.70 válasza Skillet (#1695) üzenetére


Peter.70
őstag

simple?

(#1698) Zsoleszhun válasza TpS (#1696) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Outlet - Xiaomi Mi 8 Dual Sim 64GB Blue EU - R ( Újracsomagolt)

¯\_(ツ)_/¯

(#1699) Skillet válasza Peter.70 (#1697) üzenetére


Skillet
addikt

Azaz. Azzal nem megy. Nem ajánlja fel, hogy bedigitalizáljam a kártyát az nfc-s fizetéshez. A korábban lejárt MasterCard-om helyett Visat küldtek. Állítólag a Maestro kártyák helyett lett Visa, de nekem MasterCard volt, így méginkább talány, miért küldtek Visat. De igazából már mindegy is. Remélem hamar megjön az új kártya. Max 2 hetet mondtak...

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1700) mgTerminator válasza Skillet (#1695) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hogy hogy jön helyette másik? Én is OTP-s vagyok és hamarosan le fog járni a kártyám, csak azért kérdezem mivan ha nekem is Visa-sat küldenek :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.