Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Toth_Jani válasza tomboy0013 (#7000) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én ma fizettem vele, de mivel OTP-s vagyok igy nálam a Simple az egyszerű fizetés.

(#7002) BB9000 válasza Toth_Jani (#6988) üzenetére


BB9000
senior tag

"A Gyári soha nem fog frissülni, lejárt a 2 év támogatás."
Ellenkező tapasztalat: Nálam magától frissült a MIUI Global 13.0.8 Stabil (SJKEUMXM), nem sokkal azután, hogy itt a fórumon kiírtátok, hogy van már 13.0.8. Semmi mókolás nem kellett. A telón nincs BL nyitás, és sose volt. Minden "gyári".

(#7003) Füleske válasza BB9000 (#7002) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem sincs ilyen tiltás, ami kijön hivatalosan, az előbb-utóbb OTA is frissül. Az más kérdés, hogy tavaly nyár óta csak CN és EEA frissítés jött ki, tehát pl. a MI nem frissül, mert nincs mire frissüljön.

(#7004) Toth_Jani válasza Füleske (#7003) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De sajnos az enyémen MI volt és az nyárt óta valóban nem frissült, de miután felraktam az EU Romot nem is szeretnék többet "gyári" rendszert használni.

(#7005) jFox válasza Füleske (#6996) üzenetére


jFox
őstag

Ez jó hír, de azért 'nyugtával dicsérjük....' :R

#6997 IT user: akkor neked eleve már a xiaomi.eu rom volt a telefonon. Gyáriról ritkán frissül főzött rom-ra. :DDD

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7006) nemszamit válasza IT user (#6981) üzenetére


nemszamit
tag

Sziasztok!

Mik a tapasztalatok? Érdemes feltenni?
Vannak hibák, érdemi új funkciók MIUI13-hoz képest?

(#7007) FeRkE válasza nemszamit (#7006) üzenetére


FeRkE
őstag

Nalam eddig minden oke, ugy tunik, minden megy, ami eddig, ma fizettem Google Wallettel is sikeresen. Friss security update-je van, mar csak amiatt is erdemes felrakni :)Nagyon nem neztem meg utana az ndroid 13 ujdonsagainak, csak atlag juzerkent hasznalom a telefont, bongeszek, hireket olvasok (RSS) foleg, meg FB chat/ Whatsapp, bankolas :)

(#7008) IT user válasza nemszamit (#7006) üzenetére


IT user
tag

Nálam is minden oké eddig, bár én sem vagyok power user.

(#7009) nemszamit válasza FeRkE (#7007) üzenetére


nemszamit
tag

Azért kérdezem mert már egyszer megszenvedtem a biometrikus azonosítással... Update (12->13 környékén) után a banki appok nem működtek ujjlenyomattal. Gyári visszaállítás segített csak és mindent csináltam nulláról..
Update előtt kikapcsoltátok az ujjlenyomatot vagy nem volt gond?

Köszi előre is!

(#7010) FeRkE válasza nemszamit (#7009) üzenetére


FeRkE
őstag

En nem kapcsoltam ki, nem volt gond szerencsere, siman ment a telepites letoltve az update-nel a menuben aztan install recoverybol. Aggodtam is, hogy eleg uj -e a recoverym, de ment faszan szerencsere :)

(#7011) Füleske válasza FeRkE (#7007) üzenetére


Füleske
addikt

Nem android 13, az nem is lesz rá. Android 12 / MIUI 14.

[ Szerkesztve ]

(#7012) FeRkE válasza Füleske (#7011) üzenetére


FeRkE
őstag

Valamiert az volt bennem, hogy a MIUI 14 mar Android 13 alapu :)

[ Szerkesztve ]

(#7013) Füleske válasza FeRkE (#7012) üzenetére


Füleske
addikt

A legtöbb mobilon android 13 - ra teszik rá. De ez nem törvényszerű. Anno volt olyan mobil, amin nagyobb eltérés is volt, pl. Redmi 5: android 7 / MIUI 11.

(#7014) fery02


fery02
addikt

Úgy látom visszatérhetek xiaomi.eu-ra, mert ehhez a PE ROM-hoz egyelőre nem akarnak frissítések érkezni és a security update így megállt november 5 dátummal.

Mi a tuti visszatérés PE-ről xiaomi.eu-ra?
Jelenleg a recovery-m is PE-s, így hirtelen azt gondolnám, hogy abból a recovery-ből telepítek egy xiaomi.eu kompatibilis recovery-t, aztán onnantól meg simán csak a javasolt tiszta telepítés eljárást.

Már ha persze revovery-s ez az új xiaomi.eu ROM.

(#7015) Carline válasza fery02 (#7014) üzenetére


Carline
őstag

Én PC-n fastboot módban raktam fel. Neked PE-ről windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat parancs kell és mindent gyalulni fog.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7016) fery02 válasza Carline (#7015) üzenetére


fery02
addikt

Tényleg, szokott ilyen nevű opció lenni.
Akkor gondolom külön recovery telepítgetéssel sem kell foglalkoznom, csak fastboot-ban beadom neki ezt a parancsot és elintéz mindent.

Köszönöm! :R

(#7017) Carline válasza fery02 (#7016) üzenetére


Carline
őstag

Recovery-t nem rak fel. Ha normálisan haszálhatót akarsz ami lekezeli a jelszóvédett data particiót is akkor tedd fel a [crDroid] leírásában linkelt "3.6.2_12-RedmiK30Pro_v6.3_A12-lmi-skkk" verziót.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7018) tomboy0013 válasza fery02 (#7014) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nálam is előjött kb 2 hete a Pixel launcherrel kapcsolatos fogyasztási és melegedesi probléma. Úgyhogy én is várom az új PE ROM-ot ha lesz egyáltalán. Plusz a Wallet is elszállt, azt meg naponta sokszor használtam, szóval kezd gáz lenni a dolog.

(#7019) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Ha a PE ilyen, akkor a crDroid az egyetlen megoldás, ha 13-as androidot szeretnék?
Azzal milyen gondok vannak, ha vannak?

Kössz!!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7020) tomboy0013 válasza Bici (#7019) üzenetére


tomboy0013
veterán

[link] Ebben a Telegram csoportban olvashatsz a CrDroid-ról. Én sokáig használtam tavaly, bevált egy ideig. Aztán végül visszatértem a Pixel Experiencre mert az egész sokkal jobban egyben van. Csak jöhetne már rá egy update.

(#7021) fery02 válasza Carline (#7017) üzenetére


fery02
addikt

Köszönöm, akkor recovery-ből felteszem majd az általad linkelt recovery-t, azután meg már mehet majd a ...first_install_with_data_format... telepítés. :R

------------------------------------------

@tomboy0013: Nálam PE-en az órám sem hajlandó bluetooth-on maradni a telóval és igaz, hogy nem is foglalkoztam nagyon a dologgal, de normál esetben nem kellene vele ugye buherálnia az embernek.

[ Szerkesztve ]

(#7022) Disque válasza fery02 (#7021) üzenetére


Disque
aktív tag

Szerintem van recovery a xiaomi.eu romban, mert én nem tettem rá és van a twrp.
Amúgy meg felesleges először feltenni a recoveryt mert a first install with data format úgyis letörli.
Amúgy van már 14.0.2.0 verzió is.

(#7023) Carline válasza Disque (#7022) üzenetére


Carline
őstag

A xiaomi.eu romokban nincs recovery már régóta (nem is tudom volt-e egyáltalán). A twrp az a recovery partición van ezért azt a format data meg sosem törli le.

[ Szerkesztve ]

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7024) bupemko válasza Carline (#7023) üzenetére


bupemko
senior tag

Ma reggel frissítettem 12.5-ös xiaomi.eu ROM-ról 14.0.2-re gond nélkül a beállításokból (előtte azért minden adatot átmásoltam Android File Transfer-rel tegnap este MacBook-ra). Nekem valami régebbi recovery volt telepítve, ki kellett kapcsolni a képernyőzárat, különben nem tudta feloldani a titkosítást.

Mikor kész lett, akkor megnéztem, hogy van-e még frissítés a beállításokban, ekkor rákérdezett, hogy van-e TWRP telepítve, ugyanis ez kell az OTA frissítésekhez (logikus, most is ezt használtam).

[ Szerkesztve ]

(#7025) bupemko válasza bupemko (#7024) üzenetére


bupemko
senior tag

Google Wallet-be újra fel kellett venni Curve kártyát.

Ami nagyobb probléma, hogy több alkalmazásban nem működik az újrakonfigurált ujjlenyomat olvasó. Esetleg nálatok is volt hasonló probléma frissítés után?

Szerk.: Visszaolvasva látom, hogy volt hasonló probléma, factory reset volt a megoldás. Jó lenne valami kevésbé invazív módszer, elég jól be van lakva most a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#7026) jFox


jFox
őstag

Jó hír. A hónapban jön az EEA MIUI 14. :CDe úgy látom Global nem lesz. ☹️
[link]

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7027) snakebait válasza jFox (#7026) üzenetére


snakebait
senior tag

Az általad betett linken azt mutatja a táblázat, hogy Kínában sem lesz az F2 prora miui 14,viszont itt amit én beteszek linket pont azt mutatja, hogy Kínában már van miui14. Vagy nem jól látom át az egészet?
[link]

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7028) Disque válasza snakebait (#7027) üzenetére


Disque
aktív tag

Kínában Redmi K30 pro-nak hívjál a Poco F2 pro-t, arra már van is kínai Miui 14.
Poco náluk nincs így kínai rom nem is volt soha rá, ahogy global vagy EEA sem lesz a Redmi K30-ra.
Amit te linkeltél ott egybe veszik a két telefont.

(#7029) snakebait válasza Disque (#7028) üzenetére


snakebait
senior tag

Azon a linken amit betettem én az utóbbi időben mindig onnan töltöttem le a telefonomra megfelelő romot mikor a fórumon szóltak, hogy van uj rom. Ugyanis otan nem akart sosem jelezni.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7030) jFox válasza snakebait (#7027) üzenetére


jFox
őstag

Úgy van, ahogy Diaque írja. :K
Amit linkeltél az a Kínai változat (K30Pro) ROM-ja.
Ezt mutatja a verzió is.
V14.0.2.0.SJKCNXM
A két készülék hardveresen megegyezik. Ebből készül a xiaomi.eu ROM is. Illetve régen a fejlesztői változatból készült, nem tudom most hogy van.
Egyébként mindig kínai ROM van előbb. Maguknak nyilván hamarabb megcsinálják mint a többi régiónak.

Viszont ha ezt töltötted le, akkor jó eséllyel nincs magyar nyelv és nincs Google.
De valószínűleg nem így van, mert bootloader nyitás nélkül nem enged más régió ROM-ját telepíteni sem.

Ezért vagyok én is bajban. Nyitni kéne a bootloader-t, hogy át váltsák EEA-ra, de nem érzékeli ha rádugom a PC-re . :(
Valószínűleg bedöglött a Poco-n az usb port.

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7031) pg1966 válasza jFox (#7030) üzenetére


pg1966
aktív tag

Vagy a kábel "döglött be", próbáld ki egy másikkal! Nincs egy Type-C-s pendrive-od?, ha az működik, akkor nem az USB port-tal van a gond!

(#7032) snakebait válasza jFox (#7030) üzenetére


snakebait
senior tag

Köszönöm szépen a leírást, igazad van nem a kínai romot töltöttem, hanem az EU-t, ami megfelel a telefonomon lévőnek, sosem nyitottam botlodert, nem mókoltam. Most ez van rajta >

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7033) jFox válasza pg1966 (#7031) üzenetére


jFox
őstag

Próbáltam már mindennel. A port lesz a hibás. :(
Mar megrendeltem, csak majd idő kell rá kicserélni.

Snakebait: elvileg ez fog majd 14-re frissülni, ha lehet hinni annak a táblázatnak. :K

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7034) FeRkE válasza bupemko (#7024) üzenetére


FeRkE
őstag

Feldobtam en is, sikeres volt a frissites, ebben mar februari a Google security patch :)
Jo latni, hogy meg frissulget a telo. Eddig minden oke.

(#7035) arfer válasza bupemko (#7025) üzenetére


arfer
aktív tag

Xiaomi.eu 12.5-ön még faszányos volt az ujjlenyomat olvasó, 13-ra frissítés után már nem: pl. Raiffeisen appban működött, de Revolutban, CIB-ben már be se lehetett kapcsolni. Telót váltottam, ezt betettem a fiókba. Most, hogy van rá MIUI 14, felraktam rá, hátha megjavul az ujjlenyomat, de nem :( . Factory reset nélkül nem lehet még mindig megcsinálni?

(#7036) Carline válasza arfer (#7035) üzenetére


Carline
őstag

Én 12-12.5-13-14 között egyszer sem csináltam FR-t mégsem találkoztam az általad említett problémával.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7037) snakebait válasza Carline (#7036) üzenetére


snakebait
senior tag

14? :Y Honnan? Hogyan? Biztos nem hivatalos, eus verzió :B

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7038) Toth_Jani válasza snakebait (#7037) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem ez a xiaomi.EU rom, és itt már akár +5 giga memóriát is lehet adni a rendszernek, plusz már benne vannak a nagy ronda ikonszigetek.
(Bár lehet valamelyik gyári verzió is megkapta de biztos hogy nem a Global.)

[ Szerkesztve ]

(#7039) Carline válasza snakebait (#7037) üzenetére


Carline
őstag

Amire válaszoltam abban ott van, hogy xiaomi.eu MIUI verzióról volt szó.
Ha másért nem, e végett megéri nyitni a BL-t. Sokféle AOSP meg tököm tudja még miféle romot pakoltam fel mikor új volt a telóm, de a végén mindig a xiaomi.eu lett a használt rom. Meg vagyok vele elégedve.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#7040) snakebait válasza jFox (#7030) üzenetére


snakebait
senior tag

Szerintem akkor erre vártunk, nem? Vagy megint mellé nyúltam?
[link]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7041) Füleske válasza snakebait (#7040) üzenetére


Füleske
addikt

Mi pilot rom. Még pár nap és felrakható.

(#7042) snakebait válasza Füleske (#7041) üzenetére


snakebait
senior tag

Ebben nem vagyok jártas, mit is jelent az, hogy mi pilot rom? :F Mert ennél a romnál nem ír sem mi pilotot, se bétát, se semmit. Azt írja hivatalos, legális,stabil, ful teljes rom.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7043) Füleske válasza snakebait (#7042) üzenetére


Füleske
addikt

Erre már válaszoltam neked:
[link]
"Pár nap, és ha nem találnak a béta tesztelők benne hibát, akkor a mezei felhasználók is felrakhatják."
Igen, ez a végleges, stabil rom. Ha nem találnak benne a tesztelők hibát, kiadják, felrakhatod. Ha találnak, vissza lesz vonva.

(#7044) snakebait válasza Füleske (#7043) üzenetére


snakebait
senior tag

Igaz, bocs. :B Lehet a meszesedés, pedig szedem rendesen a ginko kapszulákat😁

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7045) jFox válasza snakebait (#7040) üzenetére


jFox
őstag

Igen ez lesz az, ha egyszer megjelenik a hivatalos oldalon is. :K
Ahogy Füleske is írta. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7046) snakebait


snakebait
senior tag

És kidobta a telefon hivatalos ota frissítést. Megcsináltam. Nálam semmi, de semmi nem változott csak ha jobbról húzom le a redőnyt, ott az ikonok más elrendezésben vannak. De amiket néztem YT-on videókat, hogy lehet kapszula szerű ikonokat kreálni, meg a mappa kinézetét-elrendezés formáját változtatni... No, ilyenek nincsenek. Ja, a beállítások menüjét kicsit össze kutyulták. Többről nem tudok mondani semmit, hogy fluidabb, meg jobban bánik a memóriával meg hasonlók. Ilyenekkel eddig sem volt gondom. Ha csak ennyi rejlik a miui 14 - ben, hát kár volt eddig fejleszteni meg kiadni.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7047) Füleske válasza snakebait (#7046) üzenetére


Füleske
addikt

Hát igen, itt meg lett nyírva a MIUI 14. Annyi változás van, hogy kb. 1 GB - al több a szabad hely, és 2 helyett 5 GB is lehet a virtuális memória. A beállításokban a keresés jobb lett. A rendszer app - ok ugyanúgy nem törölhetőek alapból.

[ Szerkesztve ]

(#7048) snakebait válasza Füleske (#7047) üzenetére


snakebait
senior tag

Ja, és az értesítési redőnyön, vagyis ahol a kapcsolók vannak, megjelent egy mi smart hub csík 3 színes pontal. Semmire sem jó. Rábökök és azt írja nem megjeleníthető csak beta tesztelők számára 😬Szóval egy nagy rakás 💩lett ez a 14 úgy nézem. Mert ha még benne lennének azok a néhány funkciók mint kínaiban...

[ Szerkesztve ]

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#7049) bupemko válasza Carline (#7036) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem is ugyanaz a szindróma, mint arfer-nek, frissítés óta több app-ban nem sikerült működésre bírni az ujjlenyomat olvasót. FR-t egyelőre nem toltam, mert együtt tudok élni vele, de azért kényelmesebb lenne, ha minden app-ban működne...

(#7050) IT user válasza bupemko (#7049) üzenetére


IT user
tag

Nálam is ugyanez van. A K&H alkalmazásban működik, de az Erste George és az Aegis 2FA alkalmazásokban nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.