Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) mgTerminator válasza 92Mcmxcii (#997) üzenetére


mgTerminator
veterán

Menj be a galériába, ott beállítások, és kapcsold ki a "convert HEIF to JPEG before sending" és el fogja küldeni.

(#1002) FeRkE válasza fujifilm1 (#1000) üzenetére


FeRkE
őstag

Ez OTAn nem frissul? Vagy csak neked nem a debloat miatt?

(#1003) 92Mcmxcii válasza mgTerminator (#1001) üzenetére


92Mcmxcii
újonc

Sajnos ez nálam nem oldotta meg...😢

(#1004) mgTerminator válasza 92Mcmxcii (#1003) üzenetére


mgTerminator
veterán

Miért mit csinál? Mert nálam nagyon sokáig gondolkozott és rányomtam vagy 100x a messengerre mire behozta. Aztán rájöttem hogy csak konvertál, mióta ki van kapcsolva azóta egyből küldi.

(#1005) Disque válasza mgTerminator (#1004) üzenetére


Disque
aktív tag

Így igaz, xiaomi.eu dev 20.7.9-es romnál is ki kellett kapcsolni a konvertálást mert vagy 10 mp-ig olyankor nem csinált semmit, miután kikapcsoltam egyből jó lett.

(#1006) 92Mcmxcii válasza mgTerminator (#1004) üzenetére


92Mcmxcii
újonc

Uazt, vagyis semmit... Kipróbáltam úgyis, hogy eleve jpeg legyen a formátum (ne is kelljen konvertálni), úgy sem. Viszont kitartó voltam, a 100x rányomás működik :)) Gondolom ebben (is) jobb az EU, mint az EEA... :F Mindenesetre köszi a segítséget! :R

(#1007) mgTerminator válasza 92Mcmxcii (#1006) üzenetére


mgTerminator
veterán

Rendszer újraindítás után is csinálja? A kapcsoló utána is úgy marad?
A stabil eléggé le van maradva a bétától, lehet abban még nem működik jól.

(#1008) 92Mcmxcii válasza mgTerminator (#1007) üzenetére


92Mcmxcii
újonc

Igen, újraindítás megvolt, szerencsére a kapcsoló úgy marad, viszont változás nincs... Sebaj, appból legalább működik, aztán majd rendberakják a stabilt is előbb-UTÓBB... :U

(#1009) mgTerminator válasza 92Mcmxcii (#1008) üzenetére


mgTerminator
veterán

A következő frissítésnél már tutira rendben lesz!

Más: Ti használtok valamilyen védelmet a kamerára? Rendeltem Hydrogel fóliát előre hátra és mindegyiknél ott "erőltetik" a kamera fóliát is, de én kicsit félek hogy rontaná a kamera minőségét :U

(#1010) osonte


osonte
senior tag

Nem tudom Nektek mennyit kell várni a Bootloader nyitáshoz, de nekem most 14 napot írt ki. Eddig mindíg 7 nap volt. Mostanában havonta cserélek/nyitok egy telefont, lehet azt akarta meghálálni. Illetve frissült a nyitó alkalmazás is, nem elég bejelentkezni, most már kódot küld sms-ben, amit be kell írni a számítógépen.

Xiaomi 14

(#1011) fujifilm1 válasza FeRkE (#1002) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Igen. Ahogy irtad, fagyasztottam. :)

(#1012) fujifilm1 válasza osonte (#1010) üzenetére


fujifilm1
senior tag

168 óra volt nekem is még Júniusban.

[ Szerkesztve ]

(#1013) csapoze válasza mgTerminator (#1001) üzenetére


csapoze
csendes tag

Sajnos nekem sem oldotta meg, de az ötletet köszi. Remélem hamarosan letelik a 168 óra és ráteszem az eu romot.

(#1014) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az elmúlt napokban fura dolgokat csinál a telefon. Aggasztó dolgokat. Elmegy a térerő és vagy minden fajta net, térerő jel ilyenkor van, más nincs mellette. :(

(#1015) voncci válasza Kolondrum (#1014) üzenetére


voncci
aktív tag

EU vagy gyári rom?

(#1016) Kolondrum válasza voncci (#1015) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gyári. Semmi sem települt semmi sem változott. Előzmény, hogy melóba adott helyen ahol sokat vagyok a 4G is alig volt, H+ vagy 2G. Röviden: csökkent a jel erősség globálisan.

(#1017) voncci válasza Kolondrum (#1016) üzenetére


voncci
aktív tag

Ez elég érdekes :F

(#1018) mgTerminator válasza Kolondrum (#1016) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát nem csökkent csak alig tud egy pár csatornát... Pont a napokban néztem a GSM arénán hogy mennyivel vastagabb a Mix 2-től, aztán láttam hogy fele annyi csatornát tud.

Az autópályán is észrevettem hogy sokszor csak 3G van míg a Mix 2-őn Digi kártyával 4G. Ja a Poco-ban Telenor SIM van.

(#1019) Kolondrum válasza mgTerminator (#1018) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát passz. Figyelem, kao új sim-et ha már a Telenorba megyünk és ha akkor sem akkor passz. Resetet nem akarok. Nem nyűgös a hiba, csak jelen van.

Majd csatolok képeket milyen felállásokban képes eldobni.

[ Szerkesztve ]

(#1020) fujifilm1 válasza Kolondrum (#1019) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Lehet hogy Telenyomor hiba? Nézted a releváns fórumot?
Nekem Voda és Digi kártya van benne és semmi változás nálam.
Digi vidéken többnyire nincs. de ez nem új.
Vagy készülék hibára gyanakszol?

(#1021) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#1000) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Felment a xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.4.0.QJKCNXM_v12-10
Minden nagyon szuper.

Most egy menetben raktam fel a "mesterhármast" a TWRP-ben
Install -
ROM + add another zip
Magisk +add another zip
Vanced-youtube.
+wipe Cache+Dalvik

Nem volt semmi gond. (kicsit tartottam attól hogy a rootot is egy lépésben rakom fel a Rom-mal)
De emiatt minden a root-tal kapcsolatos beállítás is úgyan úgy megmaradt, mivel a root is folyamatosan megvolt...

(#1022) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Új telefon vásárlásán gondolkozom, Honor 8 telómat szeretném lecserélni. Első körben 3 telefon között vacilláltam, ez, One plus 7t és a Huawei P30. Leginkább ez a telefon az ami legjobban tetszik, de mégis néha elbizonytalanodom a topikot olvasva a sok apró hibák miatt. Gondolok itt olyanra mint pl: Kolondrumnál a térerő, a fényképek nem mindig hozzák a szintet, meg a 6gigás változatnál az appokat kilövöldözte automatikusan. Mivel olyan telefont szeretnék amit megint bírok használni legalább 3 évig így fontosnak tartom hogy stabil legyen, kapjon hozzá frissítést, legyen támogatott X évig még. Mit gondoltok, érdemes lenne ezt a telefont megvennem? Elég erősnek tűnik, kamerája is van olyan jó szerintem mint a Honor 8nak (bár nem vagyok nagy fotós), illetve az üzemideje elég kecsegtető a mostanihoz képest. A Huaweit azért venném meg végső esetben, mert egy kiforrott telefonnak gondolom, de igazából kicsit meguntam a Huawei/Honor vonalat, szeretnék új márkát kipróbálni. Esetleg van rá esély hogy ezek a gondok frissítéssel eltűnnek? Bocs hogy kicsit hosszúra sikeredett, előre is köszi a segítséget.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1023) Termi16 válasza t.kristof (#1022) üzenetére


Termi16
őstag

Szia!

Én Huawei Mate 20-ról váltottam 8/256-os Pocora, aztán eladtam, most egy Note10+-t használok, de lehet, hogy egy P30pro-nál kötök ki végül. Amúgy a másik két telefont figyelembe véve gondolom a P30-ból is a Pro modellt nézted, az lenne megfelelő árban.

Kamerában tuti jobb lesz a Huawei, ez 100%, viszont szinte minden másban erősebb a Poco, amiből kimagaslik a nagyobb\notchless kijelző és a szuper akkuidő, meg a jobb processzor is.

A Oneplus mellett pedig a 90hz-es kijelző szól, ha esetleg ez szempont.
Kérdés, hogy számodra melyik a fontosabb.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1024) t.kristof válasza Termi16 (#1023) üzenetére


t.kristof
senior tag

Pont hogy nem a prot néztem, annak nem tetszik az ívelt kijelzője. A 90hz megint nem vonz, mert nem volt még vele dolgom, így jelenleg azt mondom hogy nem kell nekem. A fotózás is olyan dolog, hogy néha-néha lövök pár képet, de azt is automatán. Ami még + pont hogy nincs notch a pocon.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1025) voncci válasza t.kristof (#1022) üzenetére


voncci
aktív tag

Szerintem nem csalódnál a Pocoban. Kezdetleges apróbb gondok szerintem minden új telefonnal vannak és azt meg, hogy a Huawei jobb lenne fotóban én nem hinném! Eleve nem szeretem a Huawei "olajfestmény" képalkotásat. [itt egy cikk ] ami pont a kamerát dicséri, sok csúcskészülekkel szemben, többek közt P30 pro is alul maradt . Pár évig simán jó készülék, csúcs hardverrel, szerintem jó kamerával , kimagasló üzemidővel , stb.... Ja és Gcam-mel meg :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#1026) Termi16 válasza t.kristof (#1024) üzenetére


Termi16
őstag

Ezek alapján szerintem jó a Poco számodra. Remélhetőleg a kisebb hibákat javítják gyorsan és akkor szinte tökéletes lesz neked.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1027) t.kristof


t.kristof
senior tag

Köszi mindkettőtöknek! Lenne értelme a felárat kifizetni a 8 gigás változatért? Igazából itthon szeretném megvenni a garancia miatt turbadoról, de ott csak a 6 gigás van.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1028) Termi16 válasza t.kristof (#1027) üzenetére


Termi16
őstag

Ezt inkább te érzed, hogy mennyire vagy "rendetlen" és nyitsz meg egyszerre ezer dolgot, illetve mennyire zavar, ha a telefon lelövi a háttérben futó alkalmazásokat. A 6gb-os verziónál ez előfordulgat, a a másiknál kevésbé.
Meg a dupla tárhely sem rossz dolog, egy-egy fotó lehet 10mb is, egy jó videó is sok helyet foglal. Én épp ezért vettem a 8/256gb-os verziót.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1029) t.kristof válasza Termi16 (#1028) üzenetére


t.kristof
senior tag

Itthon vagy külföldről rendelted? Ha külföldi (gearbest, Ali..) akkor a garival mi a helyzet?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1030) Termi16 válasza t.kristof (#1029) üzenetére


Termi16
őstag

Itthonról vettem, 2 év garival a boltba.

Felhívtam vagy 4-5 webshopot, mire találtam egyet, ahol megerősítették hogy valóban van és 3-4 napon belül megkapom, ha megrendelem.
Viszont azóta már náluk is elfogyott és nem láttam újra csak a 128-ast sajnos.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#1031) IT user válasza t.kristof (#1027) üzenetére


IT user
tag

A 8 gigásban a RAM is más.
8GB+256GB variant equipped with LPDDR5+UFS3.1, while 6GB+128GB variant equipped with LPDDR 4X+UFS3.1

(#1032) t.kristof válasza IT user (#1031) üzenetére


t.kristof
senior tag

Igen ezt láttam, viszont érezhető a különbség a ddr5 javára?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1033) FeRkE válasza fujifilm1 (#1021) üzenetére


FeRkE
őstag

Ha rootolom akkor utana is tudom frissiteni OTAn vagy utana csak manualisan?

(#1034) IT user válasza t.kristof (#1032) üzenetére


IT user
tag

Fogalmam sincs, nincs összehasonlítási alapom. :)

(#1035) sunone válasza t.kristof (#1032) üzenetére


sunone
aktív tag

A ddr5 javára annyi a különbség, hogy a 8GB-os verzió jelenleg benne van a "TOP 5 leggyorsabb telefon a világon" csapatban, míg a 6-os nincs.

Mindezek mellett, a 6GB-os sem tudja mezei halandó kihajtani, nem akad, nem laggol, hibátlan.

(#1036) t.kristof válasza sunone (#1035) üzenetére


t.kristof
senior tag

Köszönöm ismét a segítséget. Augusztus közepe, vége felé tervezem megvenni és ha lesz rá lehetőségem akkor a 8 gigásat veszem..

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1037) Fiximixi


Fiximixi
csendes tag

Sziasztok! Értesítésekkel másnak is van gondja? Telegram alkalmazásnál használom leginkább, de csak ideig óráig tartja meg amit beállítok, utána vagy másik értesítési hangot rak be, vagy semmilyet. Honor magic watch 2 órát is használok hozzá, a Health alkalmazásba szintén be be kell lépnem egy idő után, hogy újra küldje az értesítést az órára. Esetleg valami tipp, hogy mi hülyíti be a dolgokat?

(#1038) pg1966 válasza Fiximixi (#1037) üzenetére


pg1966
aktív tag

Nem az akkukímélő bekapcsolása?

(#1039) fujifilm1 válasza FeRkE (#1033) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Igen.

(#1040) Fiximixi válasza pg1966 (#1038) üzenetére


Fiximixi
csendes tag

Átállítottam most, hogy ennél a két alkalmazásnál ne korlátozzon az akkukímélő :)

(#1041) IT user válasza Fiximixi (#1040) üzenetére


IT user
tag

Nem biztos, hogy elég lesz: [link]

(#1042) fujifilm1 válasza FeRkE (#1033) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nagyon félreérthető a válaszom. bocsi.

A rootolt készülék ugyan úgy kaphat OTA értesítést, (és fel is rakja a gyári updater az új verziót -ha kéred.)
Ehhez mindössze arra kell vigyázni hogy amikor rootolod:
a TWRP-ben a system particiót Keep Read only - ban hagyod.

[ Szerkesztve ]

(#1043) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

A gyári töltő majnem 6A-el tölt.
Amikor gyorsan kell tölteni -ez jó.
Viszont hátránya hogy melegszik az egész készülék, csökken az akku élettartam.

De normál esetben -a töltések 90%nál- van bőven idő, sokkal egészségesebb az egész rendszernek a lassabb töltés.
Régen két töltőt használtam, egy kisebb teljesítményűt és a gyárit.
(de ez azért lássuk be a nem a software mérnök legszebb megoldása. :) )

Szerencsére lehet szabályozni szoftverből a Max töltő áramot. [link]

A jelenlegi maximális áram limit értéket igy lehet megnézni:
adb shell
su
more /sys/class/power_supply/battery/constant_charge_current_max

És így lehet szabályozni. - A példában 2Amper:
su
chmod 666 /sys/class/power_supply/battery/constant_charge_current_max
echo "2000000" >  /sys/class/power_supply/battery/constant_charge_current_max
chmod 444 /sys/class/power_supply/battery/constant_charge_current_max 

Erre a Tasker-ben készítettem két taskot, kiraktam iconba igy most az iconra pöttyintve el tudom dönteni melyik beállításra van szükségem.

A képen Ch_2A és Ch_6A iconok:

Szépen látszik hogy a szoftver szabályozza az áramot:
5.3A:

2 Amper max:

Megjegyzi az aktuális beállítást reboot után is.

Imádom ezt a telót. :)

[ Szerkesztve ]

(#1044) nortx55


nortx55
csendes tag

116 ezer ft szállítással együtt, vám mentes. Asszem ez most a legjobb deal. Nem tudom érdemes-e még várni amúgy. :U eléggé vonzó már ez az ajánlat.

HUF 108,013.20 30%OFF | Global Version Xiaomi POCO F2 Pro 128GB / 256GB Qualcomm Snapdragon 865 64MP Quad Rear Camera Smartphone 6.67” 20MP Pop-up Front

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1045) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

scrcpy - Ismeritek ezt a toolt?
https://www.xda-developers.com/scrcpy-control-android-on-pc/

Source és download:
https://github.com/Genymobile/scrcpy
Arra való hogy PC-ről teljes egészében lehessen irányítani a mobil-t.

A pc képernyőjén látod a mobil tartalmát. Akár videókat és képeket is lehet nézni késleltetés szaggatás nélkül.)

Ez eddig olyasmi mint az android beépített Casting vagy a wifi share, vagy a HDMI-out.

De ez sokkal több, mert visszafelé pedig működik a PC-s billenytyűzet és egér a copy paste a PC és mobil között. A fent említett gyári megoldások ezt nem tudják.

Sok hasonló remote megoldás van, ennek a legnagyobb előnyei, hogy
adb-t használ, egyszerű és opensource. (azaz ingyenes és az is marad.)

Egyszerűen zseniális.
Wifi-s adb-vel használom. (adb wifin keresztűl, nem kell USB kábel hozzá.)
Zseniális. :)

[ Szerkesztve ]

(#1046) FeRkE válasza fujifilm1 (#1042) üzenetére


FeRkE
őstag

Koszi szepen a pontositast! Meg a leirast is a lassabb toltesrol :)

(#1047) Rubensito válasza nortx55 (#1044) üzenetére


Rubensito
csendes tag

A linken nekem 143e. Lemaradtam valami akcióról, vagy van kuponod, vagymivan? :F

(#1048) fujifilm1 válasza FeRkE (#1046) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szívesen :)

(#1049) FNZ válasza nortx55 (#1044) üzenetére


FNZ
őstag

annyiért már rendeltem is volna, de nekem is 143e-t ír árnak

US $1.00 off per US $10.00
vagy erre gondolsz úgy jön ki? úgy sem jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#1050) nortx55 válasza FNZ (#1049) üzenetére


nortx55
csendes tag

Igen tegnap annyi volt. Most is olcsóbb lett de picit drágább mint tegnap most 120 szállítással. Ugyan azon a linken. Ezek szerint mindig akciozzak érdemes figyelni.

Ui reggel néztem akkor valóban felvittek 140 150e ft körüli árra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.