Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) kano válasza JKalo (#1499) üzenetére


kano
nagyúr

Amikor rányomsz a nyitásra kiírja, hogy mennyi idő múlva nyitja.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1502) Skillet


Skillet
addikt

Megjött nekem is. Külföldi vásárlás, 118e Ft volt.
Értesítési led beállításait nem találom... már ha tényleg lehet erre használni a kamerába épített ledet.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1503) Looserke


Looserke
őstag

A 6GB-os modellnek javult a memóriakezelése a MIUI 12-ben? Vagy ugyanúgy hamar bezárja a héttérben lévő appokat.

(#1504) mgTerminator válasza Skillet (#1502) üzenetére


mgTerminator
veterán

(#1505) Skillet válasza mgTerminator (#1504) üzenetére


Skillet
addikt

:F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1506) kano válasza Looserke (#1503) üzenetére


kano
nagyúr

Nem a 6GB-tól függ, hanem a MIUI ilyen. Ha megnézed szinte mindig szabad a memória kb fele.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1507) Looserke válasza kano (#1506) üzenetére


Looserke
őstag

de úgy olvastam, hogy a 8GB-os modellre ez nem vonatkozik

(#1508) IT user válasza Looserke (#1507) üzenetére


IT user
tag

8GB-os modellem van, az is kilő mindent. Vannak leírások, hogy miket kell beállítani, 3-4 helyen is módosítani kell.
Itt érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#1509) tomboy0013 válasza Skillet (#1502) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez engem is érdekelne mert egyik tesztben azt olvasom, hogy lehet használni értesítési ledként, a másikban meg azt hogy nem.

(#1510) IT user válasza tomboy0013 (#1509) üzenetére


IT user
tag

Működik értesítési LED-ként, de nem nagyon lehet látni, csak ha felülről nézed a telefont.

(#1511) FNZ válasza tomboy0013 (#1509) üzenetére


FNZ
őstag

értesítési led működik, én használom és valóban, felülről lehet látni.
délben direkt megnyitottam 12 alkalmazást és még mindig a memóriában vannak. nem tudom mennyi időnként kellene kilőnie őket.

(#1512) mgTerminator válasza tomboy0013 (#1509) üzenetére


mgTerminator
veterán

Lehet, ott van a kép feljebb, de csak 5 színt lehet beállítani :U

(#1513) Skillet válasza FNZ (#1511) üzenetére


Skillet
addikt

De hol a beállítása, hogy miket jelezzen?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1514) tomboy0013 válasza mgTerminator (#1512) üzenetére


tomboy0013
veterán

És abból hol kellene látnom, hogy az értesítéseket jelzi azzal a színnel? Írja is mit jelöl a színnel, értesítés jelzést nem látok, azért kérdeztem.

(#1515) kano válasza IT user (#1508) üzenetére


kano
nagyúr

MIUI ilyen, és nem 6GB vagy 8GB függvénye a dolog. Meg lehet oldani, hogy ne lőjön ki semmit.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1516) mgTerminator válasza tomboy0013 (#1514) üzenetére


mgTerminator
veterán

Bökjél rá egy színre és meglátod ;)

Skillet: ó hát örülj hogy van 5 szín amiből választani lehet.... A Mi 9T Pro fix kék volt és cső. Mix 2-ben fix fehér.... ez az 5 szín ahhoz képest kánaán :U

[ Szerkesztve ]

(#1517) IT user válasza kano (#1515) üzenetére


IT user
tag

Pont ugyanezt írtam. A 8-as is kilő mindent, nincs különbség, és linkeltem is egy oldalt, ahol le van írva a megoldás.

(#1518) tomboy0013 válasza mgTerminator (#1516) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nincs ilyen telóm, csak szeretnék. Ezért érdekelt a dolog.

(#1519) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Megjött hétfőn nekem is a telefon, nagyon tetszik, kezdem megszokni ezt a méretet a Honorhoz képest. Lenne pár kérdésem...Első: Használhatom-e nyugodtan a régi Honor 8-hoz kapott töltőmet, illetve amit hozzá vettem? Gyári: 5V 2A/ 9V 2A. amit vettem hozzá: Output: DC 3.6V-6.5 / 3A, 6.5V-9V / 2A, 9V-12V / 1.5A Output power: Max 18W. Másik: az miért van hogy ha tölteni akarok le a téma alkalmazásban egy temát, azt írja, hogy nem kompatibilis a miui verziójával :F mindegyiknél ezt irja ki..végülis le birom tölteni de pont hogy az ikonokat nem birom modositani, csak néhányat változtat meg.

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#1520) robiii32


robiii32
csendes tag

Sziasztok. A héten végre nekem is megérkezett a teló, 6/128-as változatban, alirol rendelve. Eddig nagyon tetszik, igaz még kicsit szokatlan a mérete 😀😀
Eddig egy problémám van vele, mégpedig az hogy nem tudom beállítani a hivàsazonosítót. Ha valakinek volt esetleg ilyen problémája attól el fogadnék egy kis segítséget!!😀

(#1521) JKalo válasza osonte (#1459) üzenetére


JKalo
tag

Bocsi, az EU-s romból melyiket kell letölteni/bemásolni a
Recovery (.zip) vagy a fastboot (.tgz) -t?

(#1522) pg1966 válasza t.kristof (#1519) üzenetére


pg1966
aktív tag

Én is régi QC3.0-s töltővel, 18W-tal töltöm, félek hogy a 30W hamar tönkreteszi az akkut. Ezt is szuper-gyorstöltőnek látja, kezeli a Qualcomm-féle QuickCharge szabványú gyorstöltőket is, nem csak a hozzá adottat.

(#1523) pg1966 válasza robiii32 (#1520) üzenetére


pg1966
aktív tag

Telekomosként volt ilyen problémám, hogy a készüléken nem lehetett bekapcsolni a hívásazonosítót, de felhívtam az ügyfélszolgálatot, és elmondták, hogy melyik számot hívjam (1777), és milyen kódokat nyomkodjak be, azóta jó, és már a telefonon is lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1524) robiii32 válasza pg1966 (#1523) üzenetére


robiii32
csendes tag

Köszi az infót. Én is Telekomos vagyok, úgyhogy holnap akkor fel is hívom őket!

(#1525) bupemko válasza IT user (#1517) üzenetére


bupemko
senior tag

Azzal lehet valamit kezdeni, hogy gyári kamera app-ot ha használom, akkor ne állítson le mindent?

(#1526) Skillet válasza mgTerminator (#1516) üzenetére


Skillet
addikt

Nem is a szín lett volna a lényeg, hanem, hogy alkalmazásonként tudjam állítani, hogy legyen-e értesítés vagy sem. De már rájöttem, hogy az értesítés menüben minden egyes alkalmazásnál külön ki/be lehet kapcsolni.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1527) IT user válasza bupemko (#1525) üzenetére


IT user
tag

Passz. Eddig nem is nagyon használtam a fényképezőt.

(#1528) FNZ


FNZ
őstag

megpróbáltam összeszedni ((#792) fujifilm1, (#903) bloggiold, (#921) fujifilm1, (#1481) osonte) a leírásokból, hogy mit kell csinálni és ez jött össze. Leírva tényleg hosszú és bonyolultnak tűnik, a gyakorlatban remélem egyszerű lesz majd (pár nap és meglátom)
Valami twrp mentést is írtatok, azt hogy kell? Beleírjuk a leírásba?

1 unlock https://www.cyanogenmods.org/unlock-bootloader-poco-f2-pro/
- Kérelmezés után 1 hetet kell várni az engedélyezésre! Xiaomi account kell hozzá.

1.1 Mentés. Mentéés. MENTÉÉÉS.
Google backup elég sok dolgot ment. (jelszavak, appok. képek )
De a XIAOMI cloud sokkal több mindent ment. (SMS, kép, app +adataik, jelszavak. (viszont minden! adatod felkerül a mi.cloud-ba és ez sem mindent állít vissza... )

2 Unlock után automatikus reboot - set up without any account -no google -no xiaomi.
Nem kell Google/Xiaomi fiókba belépni, wifihez sem kell csatlakozni, csak tovább/mégse, amíg használható állapotba betölt a telefon.
(Érdemes gyári kábelt és stabil usb portot használni)

3 developer mode engedélyezés- Settings - About Phone- MIUI version (for Poco) - tap 5 times
Beállítások -> A telefonról -> MIUI-verzió feliratot addig nyomkodni, amíg kiírja ezt: Ön mostantól már fejlesztő

4 USB debug engedélyezés- Settings - Additional settings - Developper - USB debugging - on
Beállítások -> További beállítások -> Fejlesztői beállítások -> USB-hibakeresés, be kell kapcsolni

Telefont ki kell kapcsolni.

5.a Fileok letoltése pc-re
* Unlock MIUI
* Download the ADB ZIP file for Windows and install
* https://www.cyanogenmods.org/twrp-poco-f2-pro/
* xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10.zip

7 Telefont be kell kapcsolni: Bekapcsoló gomb + hangerő le egyszerre, amíg megjelenik a zöld robot a képernyőn.

8 Powershell vagy CMD window nyitás a könyvtárban ahol az fastboot.exe van (nevezzük át a hosszú fájlkiterjesztést twrp.img -re)
Másoljuk be a C:\adb mappába az átvezett twrp és változatlanul hagyott misc.bin.

fastboot devices (ha minden ok, akkor itt ki kell írnia a csatlakoztatott telefont)
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot flash misc misc.bin

Amikor kész, elvileg 2db OKAY felirat és az utolsó sorban: finished...

9 Hosszan kell nyomni egyszerre a bekapcsoló + hangerő FEL gombokat, amíg megjelenik a TWRP felirat.
A TWRP elindul - kínaiul. (jobb alul Language nyelv választás.) Majd English

9B a "never show this screen again" és Keep Read only - gomb. (OTA csak ekkor jön!!) -> ezek után el kell húzni jobbra a kék csúszkát.

9C Amikor már van twrp felirat, ki lehet húzni az usb kábelt.

Poco F2 Pro Xiaomi EU stable V12 install:
1 Boot to TWRP recovery (hosszan kell nyomni egyszerre a bekapcsoló + hangerő FEL gombokat)
2 Mount all the possible partitions (amit csak tudsz jelöld be, majd lépj vissza a fő menübe (USB/OTG-t nem kell))
3 Wipe -> Advanced Wipe -> your data, cache, Internal storage, dalvik majd elhúzni jobbra a csúszkát. Vissza a főmenübe.
DONT WIPE SYSTEM OR YOU WILL BRICK YOUR DEVICE (amennyiben lenne közte System, azt nem szabad, de elviekben nincsen)
4 Wipe -> Format Data -> yes (be kell írni) -> Jobb alsó sarokba tudod leokézni. Vissza a főmenübe.
5 Reboot -> Revovery
6 Using MTP copy xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.1.0.QJKCNXM_v12-10.zip to your phone /sdcard
Amikor újraindult a telefont rá kell dugni a gépre, a fájlkezelő látja és rá lehet másolni a Xiaomi.eu romot. Amikor kész ki lehet húzni az usb kábelt.
6 Flash the Xiaomi.eu rom
Install -> ki kell választani a rámásolt romot -> jobbra elhúzni (Swipe to...)
7 Wipe cache and dalvik
8 Reboot (Újraindul a telefon, lassan fog betölteni, de idővel megjelenik az üdvözlő képernyő.)
9 Belakás

(#1529) kano válasza FNZ (#1528) üzenetére


kano
nagyúr

Ha elakad valaki akkor ezek szinte az összes Xiaomi topikban le vannak írva (pl Mi8).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1530) osonte válasza JKalo (#1521) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

A Xiaomi.eu-ra gondolsz? Ahhoz a zip fájl kell, amit fel lehet flashelni a TWRP-ben (Stabil Android 10 [link] és fejlesztői változat Android 11 van belőle [link] ). Nem szabad kicsomagolni.

Amennyiben a gyári EEA romra gondolsz, ott a Mi Flash programhoz a fastboot fájlt kell letölteni és 2x kicsomagolni, majd betallózni a programba.

Szerintem az elsőre gondoltál.

(#1531) osonte válasza ofgm (#1454) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Megerősítem, működik az Indonéz romon az OTP-s fizetés, már kb. 10x fizettem vele az elmúlt két napban. Amúgy kicsit gyorsabbnak érzem, mint a gyári Global MI romot (amivel vettem), de ez lehet csak placebo. :)

(#1532) osonte válasza FNZ (#1528) üzenetére


osonte
senior tag

Jól összeszedted. Grat!

Amúgy a mentés alatt [kano] nem arra gondolt, amire Te (persze fontosak a képek, zenék, fájlok stb...), hanem arra amikor véletlenül megsértesz egy olyan fájlt/partíciót ami a készülék IMEI számát tartalmazz és utána pl.: nem tudod telefonként hívásra használni. Én Samsunggal jártam így, telefon szervizes hozta helyre pár ezer Ft-ért. Xiaomival még nem sikerült ilyet összehoznom, de előfordulhat és akkor jól jön a mentés ahonnan vissza tudod könnyen állítani ezeket a fájlokat/partíciókat.

Én érdemben nem tudok nyilatkozni ennek a módjáról (mivel sosem mentettem), de ahogy kano írja más Xiaomi topikból ki tudod másolni, de lehet ha szépen megkéred pár sorban beilleszti Neked a folyamatot. :)

(#1533) mgTerminator válasza Skillet (#1526) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én azt hittem hogy minden alkalmazáshoz más színt akarsz rendelni. Régen nekem is megvolt mindennek külön színe, de ezt mára már el lehet felejteni, túl nagy luxus :U

(#1534) mgTerminator válasza mgTerminator (#1533) üzenetére


mgTerminator
veterán

NNa most éjszaka sikerült a telefonnak is kipihenni magát. Nagyon úgy néz ki hogy az Amazfit alkalmazás a ludas. Letiltottam és azóta tud nyugodtan alukálni. Eddig az akukímélőnél a MIUI akukímélő ki volt kapcsolva, hogy az időjárást is frissítse mindig, hát úgy néz ki hogy nem jó ötlet...

(#1535) JKalo válasza osonte (#1530) üzenetére


JKalo
tag

Igen, az elsőre :-), amit a hivatkozott hozzászólásodban linkeltel (Imi-s romok).

"Redmi K30 Pro / Zoom Edition / POCO F2 Pro – EEA Stable ROM: ...12.0.2......"

De a most linkelt xiaomi eu 8 (és 5-ös) verziók bugosak, talan jobb lenne korábbi (stabil) pl. 2-es?!
OTA frissítéssel erdemes utána heti szinten frissiteni ?

(#1536) tatort válasza FNZ (#1528) üzenetére


tatort
csendes tag

Köszönjük... :R
(Még gyűjtöm a bátorságot,de pocolauncher nagyon zavar :W )

[ Szerkesztve ]

(#1537) FeRkE válasza JKalo (#1535) üzenetére


FeRkE
őstag

Miert bugosak a xiaomi.eu 12.0.8 es 5? En nem vettem eszre semmi nagyobb problemat, de lehet csak azt a funkciot nem hasznalom, ami bugos.

(#1538) kano válasza tatort (#1536) üzenetére


kano
nagyúr

Akkor tegyél fel egy Novát és meg van oldva.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1539) FNZ válasza FNZ (#1528) üzenetére


FNZ
őstag

az jutott még eszembe, hogy előtte a google fiókból ki kell jelentkezni, számít ez valamit?
illetve ki kell e kapcsolni az összes biztonsági dolgot? gondolok itt az indításnál a telefon pin kódra vagy ujjlenyomat olvasóra?

ha esetleg root-olom a magiskkal, akkor mit tudok vele még pluszként csinálni (beállítani, letiltani, stb), amit az új eu rommal nem tudok?

(#1540) osonte válasza JKalo (#1535) üzenetére


osonte
senior tag

Én nem tapasztaltam semmilyen hibát, már kiadták hivatalosan is a kínai 8-as verziójú romot (először visszavonták...), arra épül a Xiaomi.eu is. Azt tenném fel és biztos nemsokára jön rá további frissítés.

A heti frissítés csak a fejlesztői verzióra jön, de az még nem teljesen stabil (friss Android 11 miatt). Pl.: Google drive-ot nem lehet megnyitni...

(#1541) Skillet válasza Skillet (#1397) üzenetére


Skillet
addikt

Megpróbáltam a simple alatt újra felvenni a visa kártyámat, de nem ajánlja fel, hogy digitalizáljam az NFC-s fizetéshez... Szóval nem úgy tűnik, hogy fog működni.
Bankban megkérdezem majd.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1542) FeRkE válasza Skillet (#1541) üzenetére


FeRkE
őstag

Probald meg hozzaadni a Google Pay appban, hatha.

(#1543) JKalo válasza FeRkE (#1537) üzenetére


JKalo
tag

Német oldalon a fényképező driverét írták hibásnak ...
Használja bitt vki a 8-as stabil xiaomi-eu-t ???

(#1544) Skillet


Skillet
addikt

A Chrome még mindig kaki. A híreket nem lehet elhúzni oldalra. Inkább más böngészőt használjak helyette? Melyiket érdemes?
A másik a billentyűzet... Abból melyiket ajánlanátok?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1545) aprokaroka87 válasza Skillet (#1544) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez attól is függ hogy van-e valami szempont.

Én RN7-en, Opera Browser-t használok fő böngésző-nek, de fent van a Brawe, Firefox, Duckduckgo, és Bromite is.

(#1546) Skillet válasza aprokaroka87 (#1545) üzenetére


Skillet
addikt

Passz. Működjön rendesen. Mondjuk a híreket (cikkek önnek) is szerettem a Chrome alatt, de már vagy fél éve használhatatlan. Van másik böngésző is ami tudja a hírek funkciót?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1547) aprokaroka87 válasza Skillet (#1546) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Opera böngésző-ben mint ha lenne hasonló, de magyar régiót nem látok benne, én alapból kikapcsoltam.

(#1548) kano válasza Skillet (#1546) üzenetére


kano
nagyúr

Edge-ben is van valami ilyesmi.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1549) r0by


r0by
addikt

Valaki használja a telót Samsung okosorával? Például egy gear S3-al? Jól működik vele?

Itt most 118k körül meg lehetne kapni a telót. Vett ettől az eladótól valaki esetleg? Sajna nyomkövetés nincs..

(#1550) FNZ válasza r0by (#1549) üzenetére


FNZ
őstag

rászánsz +8e-t és ittoni "talán garanciával" meg tudod venni.
nekem garminnal jól működik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.