Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) novinyul válasza Masooo (#1600) üzenetére


novinyul
veterán

Bőven értéken belül vannak(9SE, 9lite-n volt kicsit magasabb SAR, de értéken belül) Sajnos rengeteg mindentől függ a térerő, de pl. nekem a meló helyen irgalmatlan szar a térerő(vasbeton gazdagon). Vannak helyek ahol konkrétan nincs semmi jel(Samsung S10, S9, U11 mind behalt) ahogy a MI10-m is. Ahogy kijövök azonnal minden helyreáll.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1602) bupemko válasza Skillet (#1546) üzenetére


bupemko
senior tag

Én a Google app-ot használom hírekre, teljesen jól működik minden telefonomon, ezen is.

(#1603) kano válasza Masooo (#1597) üzenetére


kano
nagyúr

4-5 vásárlás volt náluk. Volt olyan készülék is ami nem volt tökéletes (annak ellenére, hogy az volt a honlapon - outletes készülék volt). Szó nélkül visszavették, nem kötekedtek, hogy én csináltam rá a karcot (illetve még előtte árkedvezményt ajánlottak fel), nem vizsgálgatták 15-30 napig. A visszavétel gyors volt és a pénz is megjött gyorsan. Kedvesek, gyorsak és rugalmasak voltak eddig (szállítás, fizetés, visszavétel). Mástól is ezt hallottam róluk. Nincs érdekeltségem náluk, de 100x ők, mint mondjuk egy átverlekGSM a sarokról.
Milyen negatív tapasztalatod volt velük?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1604) mgTerminator válasza Masooo (#1600) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ki kell kapcsolni a VoLTE-t és jó lesz a beszéd.

(#1605) kano válasza mgTerminator (#1604) üzenetére


kano
nagyúr

Milyen összefüggés van a kettő között? Elvileg a VoLTE jobb hangminőséget biztosít.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1606) Masooo válasza kano (#1603) üzenetére


Masooo
aktív tag

Anno UA mint amiről fennt is szó volt, számla esetén nálam is felfutott az ár, és kérésemre a garancia témakörében sem kaptam megnyugtató válaszokat, azóta nem jártam feléjük.

Ahogy olvasgatom az ÁSZF részt ami a garanciáról szól, most is érdekes.

Gyári garancia is van a készüléken?Természetesen, hisz minden termékünk EU-s eszköz. (azaz lehet rajta pl cseh gyári gari is, csak épp nekem az almás a magyar számlájukkal, de valótlan állítás nem hangzik el, csak nem teljesen egyértelmű)
Amiben azonban a Turbado többet ad: ingyenes el- és visszaszállítást biztosítunk a javítás alatt, hogy a folyamat gördülékenyebb legyen. Önnek csak be kell jelentenie a hibát és mi átvesszük a feladatok oroszlánrészét. (Nem a gyártóval kerülök kapcsolatba a 2 év alatt, csak velük, így akár az is lehet, hogy gyári garis szervízbe nem is kerül a termék, de erről én tudni nem fogok - persze a javítás remélhetőleg elkészül.)

Garijegyet nem adnak, elég a számla meg azon az imei és él a gyári gari az ászf fogalmazása szerint (Ha Eu-s a termék és ők is sok országban otthon vannak, akkor akár megoldható lenne a gyári gariztatás is, csak el kell vinniük adott országba a hibás telót, de ez fölös logisztika lenne szerintem, hogy ha baj van akkor postázzam 10.000ért spanyolba a telkót javításra mert onnan jött ide, majd ennyiért hozzák vissza stb. Akkor már itt is beszereezhetné, spanyolban meg a spanyolt. Nem lehetetlen csak fura lenne.) Mellesleg eddig minden telóhoz amit vettem volt garijegy, szerintük a gyártók szándékosan nem adnak, lehet hogy az idők változtak mióta telót vettem.
A wayteqtől beszerző forgalmazók horror árakon tolják még a poco-t, ahhoz képest a turbadó az élben van árazással. Megint csak megkérdőjelezi a beszerzési forrást és ezzel a gyári gari meglétét is.
Megjegyzem a gyári gari sem ér szerintem sokat, mert használatból eredő meghibásodás az általában kopás ami nem garis tétel, szóval kb annyit érhet, hogy ha megjön és 1-2 hét alatt kijön, hogy vmi vacak, akkor a gyár mondjuk becseréli vagy javítja. No 14-30 napos elállás ezt pont megoldja.

szerintem

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#1607) FNZ válasza FNZ (#1528) üzenetére


FNZ
őstag

:DD


a leírásomban 1 sort hagytam ki:
8. pontban a parancssorok közül kihagytam az utolsót, hogy újraindítsa a telefont: fastboot boot twrp.img
ezáltal a 9. pont elején nem kell a bekapcsoló + FEL, mert újraindul a telefon a twrp-be.

rom telepítés 7. pontja
a mi8 fórumban írják még a format data-t is a Wipe cache and dalvik mellett

a többi OK volt és nem volt nagy dolog miután rájöttem a logikájára.

a root-ot még meglátom :)

[ Szerkesztve ]

(#1608) Sanyesz. válasza FNZ (#1607) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ez a ROM felemás nyelvű (magyar/angol)?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1609) FNZ válasza Sanyesz. (#1608) üzenetére


FNZ
őstag

a nagy része magyar, de van pár dolog beállítás, ami angolul van (apróbb beállítások az almenü almenüjében).
örüljünk, hogy a legtöbb része magyar.

[ Szerkesztve ]

(#1610) Sanyesz. válasza FNZ (#1609) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Csak amiatt kérdezem, mert bevállaltam, hogy felteszem ezt a ROM-ot barátom készülékére, mert vagy lesz rajta hívásrögzítés, vagy eladja használat nélkül :(
Viszont nem tud angolul.

Egy kérdés: Bootloader nyitáshoz külön MI account kell vagy a már meglevő is jó, ami egy másik készülékén jelenleg is aktív? :F

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1611) Kolondrum válasza Masooo (#1600) üzenetére


Kolondrum
félisten

Note 8 pro itt nálunk páromé kuka, felhívni fel lehet majd vonal van de hang nem megy át. Bpen jó minden. Ezer éves galaxy s5 minin hívom mert az viszont megy. Telekom mindkettő. Nálam 1* 2* van ilyen jelenség. Ez mind mind térerő hiba mert Bp-en vagy nem itthon jó.... Én Telenoros vagyok és nekem még jobb is a térerő. Fullt soha nem látunk itthon. Hegy előttem y hegy mögöttem.

[ Szerkesztve ]

(#1612) FNZ válasza Sanyesz. (#1610) üzenetére


FNZ
őstag

szerintem az angol nyelvűeket nem fogja bántani / állítgatni.
a bootloader részt nem tudom, mert nekem sosem volt még MI fiókom ez az első.

(#1613) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Nem tudna valaki pontot tenni a Turbado 27% ÁFA témaköre azzal, hogy feltölt ide egy képet egy számláról (természetesen a személyes adatok kitakarásával) ?

[ Szerkesztve ]

(#1614) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

Kijött a heti frissítés xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_20.8.20_v12-11.zip

¯\_(ツ)_/¯

(#1615) kano válasza Masooo (#1606) üzenetére


kano
nagyúr

De ki mondta, hogy neked kell postázni a telót Spanyolországba pl? Ingyen szállítják háztól házig a javítás miatt a készüléket. Úgy tudom, hogy Angliából érkezik a telefon és ott is javítanak (ez azért nem tuti). Pl. a Xiaominak nincs gyári szervize EU-ban csak szerviz partnerei vannak (itthon nem a WayteQ hanem a TMX). A gyári szerviz háttér annyit tesz, hogy gyári alkatrészek állnak rendelkezésre. Alza is cseh készülékeket forgalmaz és otthon javíttat.
Úgy gondolom, hogy a Turbado sokkal megbízhatóbb, mint egy AlAhramGSM, akit holnap már nem biztos, hogy megtalálsz (több országban vannak jelen).
De természetesen mindenki eldönti, hogy hol veszi a készüléket. De itthon elméletileg kizárólag a TMX kap gyári alkatrészeket a Xiaomi esetében.

tomboy0013
Hívd fel őket és kérdezd meg, hogy annak-e ilyen számlát. De új készülékről a magyar adójogszabályok szerint kötelező 27%-os ÁFA tartalmú számlát kiállítani. Ha outleteset veszel, akkor nem.

Sanyesz
Jó bármilyen aktív Mi acc, illetve bizonyos szabályoknak meg kell felelni amit megtalálsz a neten.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1616) JKalo válasza FNZ (#1607) üzenetére


JKalo
tag

Gratula és köszi a beszámolót!

(#1617) Skillet válasza bupemko (#1602) üzenetére


Skillet
addikt

Itt pl a főképernyőt jobbra húzva jelenik meg... Azt mondod? Ott sem lehet elsöpörni a már elolvasott/érdektelen híreket :F

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1618) mgTerminator válasza Zsoleszhun (#1614) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az az érdekes hogy nemrég néztem és akkor delayed volt még...

Gondolom magisk ugyan úgy nem megy?

(#1619) mgTerminator válasza kano (#1605) üzenetére


mgTerminator
veterán

Elméletben igen, de elmesélek egy történetet.
Van egy almás haverom aki látta mennyire odavagyok a Xiaomiért, ezért gondolta kipróbálja ha már nekem évek óta bevált. Vett is egy Mi 9SE-t a Telekomtól. Minden ismerőse panaszkodott hogy nagyon szarul hallja és az almára ez nem volt jellemző. Hosszas tanakodás után kikapcsoltattam vele a VoLTE-t és láss csodát, megjavult! Én Telenoros vagyok de mondta hogy amúgy engem is sokszor szarul hall, kikapcsoltam, azóta senki nem mondta hogy nem hallana jól :U

(#1620) Toth_Jani válasza mgTerminator (#1619) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk én örülök ha 3G van, ezért a VoLTE nálunk csak rontani tud.

(#1621) Zsoleszhun válasza mgTerminator (#1618) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem megy. Viszont az android biztonsági csomag már szeptemberi 😃

¯\_(ツ)_/¯

(#1622) Kolondrum válasza novinyul (#1601) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én meg 1000V-os hálózat mellett/alatt ülök/megyek. Már az sokat segít ha felállok a székből, 3* olyan gyors a net.

(#1623) Skillet válasza mgTerminator (#1618) üzenetére


Skillet
addikt

És ezt hol lehet ki/bekapcsolni?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1624) Masooo válasza kano (#1615) üzenetére


Masooo
aktív tag

Nem nekem kell postázni, csak kicsit csapongtam a beleképzelem magam a boltos helyébe valamint vásárló vagyok opciók között :)

Bocsi.

Úgy gondolom a boltnak nem érné meg. Persze ismerni kellene azokat az árakat amiért ők pl cseh nagykertől beszerzik és amennyi itthonitól, mert ott bejöhet akár 1 full oda-vissza posta ára is. De ha 5 készülékenként jön be 1 posta, az is bőven jó.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#1625) FNZ válasza Sanyesz. (#1610) üzenetére


FNZ
őstag

Most hogy kezdem belakni, több angol nyelvű részt találtam, de nem vészes.
Call Recorder :DD

Akku stat szerint 8,5 óra alatt 3%-ot merült éjjel, szinte mélyalvásban volt végig, de még sok alkalmazás nem volt feltelepítve.

[ Szerkesztve ]

(#1626) mgTerminator válasza Skillet (#1623) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mármint mit?

(#1627) Sanyesz. válasza FNZ (#1625) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem tudom elindítani a bootloader nyitást, mert a (csak) mobilnet kártyámmal a Poco-ban nem megy a net. Hálózatot lát, de netkapcsolat nincs (Telenor). :(
APN beállítás jó.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1628) FNZ válasza Sanyesz. (#1627) üzenetére


FNZ
őstag

ezt végigcsináltad?
MI fiók és a miflash_unlock.exe kell hozzá és várni 1 hetet

[ Szerkesztve ]

(#1629) Skillet válasza mgTerminator (#1626) üzenetére


Skillet
addikt

Volte... Bocsi, csak rossz hozzászólásodra írtam

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1630) Sanyesz. válasza FNZ (#1628) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nem tudom összekapcsolni a készüléket a Mi fiókkal a Fejlesztői beállítások - Mi Unlock-állapot pontban. Ehhez kellene mobilnet.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#1631) mgTerminator válasza Skillet (#1629) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát a SIM kártyáknál...

(#1632) Skillet válasza mgTerminator (#1631) üzenetére


Skillet
addikt

Nem találok ott ilyet, hogy volte.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1633) mgTerminator válasza Skillet (#1632) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem itt van. Amúgy nem tudom nekem most miért szürke. A Mix 2-őn meg eggyel visszább van ez a menüpont.

(#1634) Zsoleszhun válasza mgTerminator (#1633) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

*#*#869434#*#* és aktív lesz.

¯\_(ツ)_/¯

(#1635) bupemko válasza Skillet (#1617) üzenetére


bupemko
senior tag

Az is az, vagy Google appot tudod indítani. Egyikben sem lehet söpörni, de van minden hírnek csúszka meg 3 pötty, ahol tudod finomhangolni az algoritmust.

(#1636) Skillet válasza mgTerminator (#1633) üzenetére


Skillet
addikt

Nálam nincs ott! És a legfelső "turn on" sincsen ott.
A 2. slotban van a sim, lehet amiatt?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1637) Skillet


Skillet
addikt

Mai nap: reggel vettem le a töltőről. Jelenleg 56%-on áll az akku, a SOT pedig 5 óra 20 perc :Y
Komoly... egész nap itthon voltam, wifin. Viszont a nem alvás dolgot én is tapasztaltam valamelyik nap. Merült, mint a Titanic. Holnap el kell menjek itthonról, kíváncsi leszek, mit mutat majd. A nem alvást egyelőre mobil nethez kötöm, de lehet tévedek.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1638) tomboy0013 válasza Skillet (#1637) üzenetére


tomboy0013
veterán

AoD be van kapcsolva?

(#1639) Zsoleszhun válasza Zsoleszhun (#1634) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem jól írtam, így helyes :

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWiFi *#*#869434#*#*

¯\_(ツ)_/¯

(#1640) Skillet válasza tomboy0013 (#1638) üzenetére


Skillet
addikt

Nincs. Ez az első amoled-es telefonom, még bele kell rázódjak. Meg abban sem vagyok biztos, hogy kell az nekem. Van egy Honor Band 5 a karomon. Minden biszbaszt értesít :K
Most 6 óra 10 perc, 50%. Azért ez eléggé meredek. 12 óra körüli SOT is lehet? Rideg cucc. :DDD
Rosszul emlékeztem a tegnapra :C nem voltam végig itthon. 8000 lépésem volt, az itthon nem jött volna össze. Nagybevásárolni mentünk kb 2 órát.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1641) mgTerminator válasza Skillet (#1640) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha közben piciket rátöltesz akkor nem nullázódik a stat és az már nem valós érték.

Én még soha nem merítettem le ennyire a telefont (most is csak a teszt kedvéért), nekem ez jött össze tegnap:

(messengeren küldtem el haveromnak a képet, aztán lementettem)

(#1642) Skillet válasza mgTerminator (#1641) üzenetére


Skillet
addikt

Tudom, de én nem töltöttem napközben a telót :N Reggel lehúztam a töltőről és ennyi. Ez volt kerek 1 napja. Küldhetek képet is, ha kell.
KATT
KATT
KATT
KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#1643) mgTerminator válasza Skillet (#1642) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az első 2 kép elég lett volna :) ez tényleg elég jó. Amúgy lehet az enyémből is kijött volna több is, de én nagyon sokat streameltem mobilnetről, plusz a fényerő is magasabb volt a kelleténél (ugye kényelmesebb úgy filmezni), na meg a teló ahogy eléri a 100%-ot egyből lekapcsolja a töltést, pedig a 100%-on lévő töltés is sokat számít még.
Amikor otthon voltam és nem streameltem annyit akkor 9 felett lett volna a kijelző csak hát aludni kellett már, másnap meg meló szóval :U

(#1644) r0by


r0by
addikt

Megrendeltem Aliról, spanyol raktárból. 114k-ra jött ki. Remélem gyorsan megérkezik.. :)

(#1645) FNZ


FNZ
őstag

ahogy elkezdtem belakni a telefont, azt vettem észre (ami alapesetben nem baj), hogy hiányoznak google alkalmazások (hangouts, gmail, térkép, stb), facebook, messenger, stb. külön le kellett tölteni párat, amit használok. ez nem baj, legalább a sok szemét nincsen rajta.
youtube-ot sem találtam, azt is felajánlja a play, hogy telepítsem. írtátok ezt a youtube vanced-et majd megnézem.

ami viszont szerintem nem tökéletes, az a sötét mód.
bizonyos alkalmazásoknál furcsán működik pl. aliexpress applikációban, mert a termék alatt egy nagy fehér terület van, ahol ki tudnám választani hogy melyik raktárból és milyen szinű terméket választanák.
viszont be lehet állítani alkalmazásonként, hogy melyiknél ne használja a sötét módot, de szerintem így egy igazán jó. hátha javítják majd.

tegnap este kipróbáltam 1-2 adb shell uninstall parancsot, amit írtatok:
első kőrben "Improving battery life on MIUI 12":
1. disable system traceur
adb shell pm disable-user com.android.traceur
2. make an apps optimization
adb shell cmd package bg-dexopt-job

és az msa app ami dobálja a reklámokat.(pm uninstall --user 0 com.miui.msa.global)

meglátjuk az akkuidőt, de egyelőre nekem szuper
3:33:52 képernyő, állandó bluetooth, 8:34:52 wifi, 17:40:02 ideje vettem le a töltőről és 71%

[ Szerkesztve ]

(#1646) JKalo válasza FNZ (#1645) üzenetére


JKalo
tag

A youtube vanced-hez már root kell, az alabbiak szerint... ?!

[link]

(#1647) FNZ válasza JKalo (#1646) üzenetére


FNZ
őstag

De az oldalukon mintha láttam volna robot és non-root verziót is.

(#1648) gattolino válasza FNZ (#1647) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem nem kellett root, microg is megy anélkül

Vivo X90 Pro Plus

(#1649) JKalo válasza FNZ (#1647) üzenetére


JKalo
tag

Non Root vanced youtube - telepítés menete engem is érdekelne...

(#1650) FNZ válasza JKalo (#1649) üzenetére


FNZ
őstag

esetleg itt van leírás
annyira nem hiányzik egyelőre a youtube, majd valamikor megnézem

(#1648) gattolino
köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.