Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Toth_Jani válasza fery02 (#5000) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De már kint van az első ami kijelző mögötti kamerás, borzalmas képminőségben.
A kamera hasonló elven működik mint a DVD író motorja (már aki még tudja mi az), nálam még van az asztali gépben egy 6-7 éves példány és működik.
A váltásnál annyi lehet a probléma hogy lassan már nem kapható, és úgy felment az ára hogy nem biztos hogy nincs más alternatíva.

(#5002) fery02 válasza Toth_Jani (#5001) üzenetére


fery02
addikt

Nem teljes értek mindent, amit írsz.

De annyit kiszűrök, hogy ha használtan néznék hardverapro-ról valami F2-t (egyébként is így tenném), akkor végülis ajánlott telefonnak tekinthető manapság is gondolom.

(#5003) Toth_Jani válasza fery02 (#5002) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nem egy rossz hardver, még mindig az élmezőnyben van, a kamera is a 100 ezerforint körüli mobiloknál jobb a makró is nagyobb felbontású.
Ráadásul tényleg megvan benne minden ami jelenleg korszerűnek számít, 5G, Bluetooth 5.0, NFC, na meg OLED kijelző.
Apróból megéri, amúgy jelenleg az árúkereső már nem tud 200 alatti árat mondani.

(#5004) darvinya válasza Toth_Jani (#5001) üzenetére


darvinya
titán

Nekem 15 éves DVD írom van, még mindig működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5005) fery02 válasza Toth_Jani (#5003) üzenetére


fery02
addikt

:R

(#5006) tomboy0013 válasza fery02 (#5000) üzenetére


tomboy0013
veterán

A telefon szép, meg papíron jó a hardver is. Android 11 óta viszont a nem ajánlott kategóriába sorolom. Szerintem nem éri meg most Xiaomi telefont venni egy ideig ameddig csak a mennyiségre mennek, tényleg borzasztóan idegesítő dolgai vannak a MIUI-nak jelen pillanatban. Nekem már kedvem sincs használni ezt a telót, sokszor inkább előveszem az F1-et mert az még az X+1. szoftverfrissítés után is képes normálisan működni.
Az F2-nél már a hívás se megy flottul, sokszor van, hogy ha elveszem a fülemtől a telefont érzéketlen a kijelző másodpercekig, nem tudom letenni se a hívást. Néha ki és be kell kapcsolni a kijelzőt, hogy reagáljon.
Az alkalmazásváltó az Android 11-es animáció óta néha olyan brutálisan belaggal mint egy alsó kategóriás telefonnál, plusz lassabban is reagál az alkalmazásváltásra, hiába gyorsítok az animációkon a fejlesztői menübe.
Az app-okat változatlan kihajintja a memóriából hiába van megnyitva csupán 3-4 app, illetve lakatolás se ér semmit.
A Messenger egy katasztrófa lett az új buborékokkal, a gmail app-nál bármit állítok be nem jön meg az értesítések zöme, már végigbújtam nemtudom hány külföldi fórumot a témában de sehogy se jó. Így a céges levelezésem is szenvedés.
A klónozott Facebook app-om képtelenség rávenni, hogy lássa a telefonon lévő képeket.
Az új kedvence a napokban, hogy néha az ujjlenyomat olvasó ikon se jön elő a képernyőn csak ha újra ki és be kapcsolom a kijelzőt, addig nem tudom feloldani. A billentyűzet is néha a képernyőn ragad amikor lezárom a telefont.
És mindez úgy hogy kapott FR-t a legutóbbi frissítés óta.
Soha nem volt még ilyen telefonom ami ennyire idegesített, sőt az elődök egyáltalán nem húztak fel 1,5-2 év használat alatt se, de ennél legalább heti egyszer betelik a pohár.
Ha masszívan használnám még megérteném ezt a sok szívatást, de hogy alapvető funkciók mint a hívás is képes felbosszantani már kevésbé vagyok elnéző.
De ahogy elnézem a többi Xiaomi csoportot van bőven gond, szóval én nem erőltetném a gyártó készülékeit egy ideig.

[ Szerkesztve ]

(#5007) ofgm válasza tomboy0013 (#5006) üzenetére


ofgm
tag

Sajnos egyet kell értenem a leírtakkal, bár talán egy kicsit jobb lett a helyzet, hogy teljesen újra húztam a rendszert.

(#5008) FeRkE válasza tomboy0013 (#5006) üzenetére


FeRkE
őstag

Ezen hibakbol semmit nem erzekelek, igaz messenger buborekot nem hasznalok. Nalam tovabbra is best buy lenne ha lehetne kapni rendes aron. Ja es legfrissebb EU stable romon vagyok. En nem tapasztalok semmi idegesitot, talan az ujjlenyomat olvaso kevesbe erzekel ha tuzo napon vagyok, de akkor ott a face unlock/pattern unlock ugyhogy no problem.

(#5009) klaya86


klaya86
senior tag

Őszintén,nem tudom milyen szoftvert használtok, de a Messengeren kívül nálam minden ok. Global stabil rom, semmi mókolás. Még csak hard reset sem volt.

(#5010) plejik válasza tomboy0013 (#5006) üzenetére


plejik
addikt

Nálam is voltak hasonló gondok, ezért is cseréltem le. Sajnos való igaz, hogy a mennyiség rovására megy a minőség...

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5011) klaya86


klaya86
senior tag

Egyik barátom 1 hónapja vett használtan egyet,mivel látta az enyémet. 4 hónapos telefon az övé. Szintén global stabil rom. Nála sincs probléma

(#5012) tomboy0013 válasza plejik (#5010) üzenetére


tomboy0013
veterán

Mármint a minőség rovására a mennyiség :DDD

(#5013) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Hibátlan a rendszer nálam is. Bár a Global verziókat elegedhetné a gyártó és a XiaomiEU-t támogatná gyárilag.

https://fontecone.blog.hu/

(#5014) plejik válasza tomboy0013 (#5012) üzenetére


plejik
addikt

Ja, bocs, igen.. :D

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5015) ofgm


ofgm
tag

Sziasztok,
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de mi van akkor, ha felteszem ezt a kínai rom verziót: V12.2.3.0.RJKCNXM
Hálózat, Google fiók, magyar nyelv kezelése stb. milyen lehet?

(#5016) darvinya válasza ofgm (#5015) üzenetére


darvinya
titán

Google ugrik, magyar nyelv ugrik, hálózat, kérdéses, régi MIUI-nál az is ugrott.
Ráadásul BL zár, amiután már más ROM-ot EDL módban rakható fel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5017) ofgm válasza darvinya (#5016) üzenetére


ofgm
tag

Köszi, akkor ezt most nem próbálnám ki :D

(#5018) fery02 válasza tomboy0013 (#5006) üzenetére


fery02
addikt

Elég komoly hibákat említessz most itt valóban, de közben olvasom, hogy másoknál enyhébb a helyzet.

Szerintem már korábban is elkezdőtött a MIUI szarakodása, még A11 elött.

Pl most A10-es MIUI-s Poco F1-emen is tapasztalom az idióta RAM kezelést.
Mintha olykor 2-3GB-al kevesebb memória lenne érzésre a telómban.
Jelenleg is panaszkodik egy srác F1 topikban az értesítés problémákra.

Ja, egy időben engem sem értesített a Gmail, szerencsére azt Gmail adattörlés megoldotta.

Mondjuk én összességében szeretem a MIUI-t még így is, bár sokáig stock Droid párti voltam, de az a szerencse, hogy ha F2-nél már tényleg nekem is sok lenne a MIUI-ból, akkor felrakok rá egy Pixel Experience ROM-ot vagy hasonló AOSP alapút és szoftveresen letudom a telefon problémáját. 🙂

(#5019) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Le tudná valaki fényképezni a gyári töltő USB kábelének az nagyobb USB végénél (nem az USB-C hanem a másik) a csatlakozó színét? Összekevertem a kábeleimet és nem tudom melyik volt a gyári, de azt hiszem valami narancsos színű a csatlakozó belülről.

Köszi!

(#5020) storm4 válasza Looserke (#5019) üzenetére


storm4
aktív tag

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#5021) Looserke válasza storm4 (#5020) üzenetére


Looserke
őstag

Köszi! Így már meg is találtam. :)

(#5022) Kolondrum

PD -t tud az f2? Vagy csak Qc4-et?

(#5023) darvinya válasza Kolondrum (#5022) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudom mi a PD, de a QC4 miatt van s spec kábel, annélkül csak QC3 van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5024) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Az új Magisk felrakása, pilóta vizsgás. Elbuktam. :(
Valakinek sikerült?

(#5025) Toth_Jani válasza Kolondrum (#5022) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Én PD töltővel és kábellel töltöm, megbeszélik egymás között hogy mit lehet és teszi a dolgát.
De a gyári töltő is hasonló tempóban tölti.

(#5026) RONEX


RONEX
csendes tag

Bizonyos appok nem adnak értesítéskor hangot pl.: google keep, google chalendar, stb.
Én még ilyennel nem találkoztam. Különösebben nem változtattam a beállításokon. Esetleg tudna valaki valamilyen támpontot adni miért van ez? "100" éve androidos telefonom van de most butának érzem magam. :)

(#5027) Kolondrum válasza Toth_Jani (#5025) üzenetére

Van PD-m is, 75W-ig, de csak 18-al tölti. A dedikált 100W-os 3 rongyos kábel úton, egy Samsung A71 kábele miatt mehet csak 18-al?

(#5028) IT user válasza fujifilm1 (#5024) üzenetére


IT user
tag

Ha a 22-esről van szó, akkor a legegyszerűbb a manager apk-t átnevezni zip-re és azt telepíteni recovery-ből, nálam ez simán működött. A leírás szerint a javasolt mód az, hogy a letöltött rom-ból kiszeded a boot.img-t, patch-eled a managerből, majd azt installálod a recoveryből. A Magisk fórumban is erről van szó mostanában. :)

(#5029) fujifilm1 válasza IT user (#5028) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi. Az volt a baj, hogy hide állapotban hagytam update kor. Tudom... Ne is mond. :)
Ott a fórumon kaptam megoldást.
Köszi hogy írtad,h van ilyen forum. Másvalakinek leírták mit kell csinálni.
Életet mentett. :)

(#5030) Füleske


Füleske
addikt

Xiaomi - nak nincs valami olyan letöltő oldala ahol a friss apk - ik megjelennek és nem ilyen apkmirror és társairól kell összevadászni a legfrissebbeket ?

(#5031) plejik válasza Füleske (#5030) üzenetére


plejik
addikt

APKUpdater-t használd, Én azt használom és tök jól bevált. :R

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5032) Füleske válasza plejik (#5031) üzenetére


Füleske
addikt

Köszönöm. :R

(#5033) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Van már újabb Gcam, amiben van mondjuk makró? 7.3.018 van nekem most

(#5034) plejik válasza CoolBoy323 (#5033) üzenetére


plejik
addikt

Az újabb Gcam verziók nem feltétlen jobbak mint az előzőnek, ha ezzel nincs gondod, akkor szerintem fölösleges cserélgetni. :K

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#5035) ha.ro válasza menledge (#4889) üzenetére


ha.ro
csendes tag

A gesztus vezérléssel kapcsolatban lett valami megoldás?
Én most jutottam ide.

(#5036) CoolBoy323 válasza plejik (#5034) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A makró hiányzik csak

(#5037) darvinya válasza CoolBoy323 (#5036) üzenetére


darvinya
titán

Ahhoz rakd fel XML-t is, s lesz makró.
Nálam van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5038) csapoze válasza ofgm (#5015) üzenetére


csapoze
csendes tag

Szia, nekem ez van fent, 2 havonta van frissítés, google van, magyar nyelv van, erste mobilapp van, erste nfc pay pass megy, hálózat 5G, nulla probléma vele, igaz, messenger buborékot nem használok.

(#5039) Kolondrum

Várjatok már az F3-at? Már tudjuk, hogy ez lesz a neve.

(#5040) FeRkE válasza Kolondrum (#5039) üzenetére


FeRkE
őstag

En nem, a jelenlegi F2 Pro ugy erzem meg jo lesz vagy 2 evig :)

(#5041) darvinya válasza Kolondrum (#5039) üzenetére


darvinya
titán

Nem várom, max., ha mindenben jobb lesz, pl: szupport, CPU, RAM, és ár ugyanaz marad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5042) RoBos válasza darvinya (#5041) üzenetére


RoBos
senior tag

Egyelőre ennyit lehet tudni az új Poco F3-ról...

(#5043) klaya86 válasza Kolondrum (#5039) üzenetére


klaya86
senior tag

Én is cserélgetem a telefonokat évente,de van hogy sűrűbben. De ez a poco nekem végre maximálisan megfelel, úgyhogy marad 2 évig tuti. Ettől függetlenül érdekelnek az újabb típusok, de most látom azt, hogy lehet papíron javul itt ott majd,de hétköznapi használat közben már plusz dolgot nem tudnak nyújtani.

(#5044) pn4hvq válasza klaya86 (#5043) üzenetére


pn4hvq
senior tag

És ha jól nézem, az F3-nak lyukas a kijelzője...
Az F2 selfiekameráját is annyit használtam, hogy megvételkor kipróbáltam, működik-e, azután még kb. 2-3 alkalommal játszottam vele. Nekem zavaró a kijelzőn a lyuk.

(#5045) darvinya válasza RoBos (#5042) üzenetére


darvinya
titán

Ez máris kuka, kijelző pötty miatt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5046) RoBos válasza darvinya (#5045) üzenetére


RoBos
senior tag

Pedig ehhez hozzá kell szoknod, mert popup többet valszeg nem lesz a Xiaominál!

(#5047) pn4hvq válasza RoBos (#5046) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Tudom, szép álom, de részemről az egész előlapi kamerát kidobhatnák és lehetne annyival olcsóbb (és újabb helyspórolás, amit a popup kamerának felrónak)...

(#5048) klaya86 válasza pn4hvq (#5044) üzenetére


klaya86
senior tag

Nálam az lyuk és notch mentes amoled kijelző fő szempont volt vásárlás előtt. A snapdragon 865 meg hab a tortán.1 évig használtam mi9 liteot, tök jó teló volt, de a notch 1 év után sem lett barátom. 142ért normális garival nekem ez bőven megérte, sőt most bajban lennék,ha hasonlót keresnék,mert nincs.

Aksi meg brutál. Alap a 9 óra sot másfél nap alatt,de ha 1 nap alatt kell kifektetni , akkor inkább 10. Ezen mondjuk csodálkoztam. Nem szoktam nézegetni,csak használom. De feltűnt, hogy egy óra COD ,4-5 óra póker után még 60%on voltam. Aztán 24 óra alatt ez jött össze.

(#5049) Carline válasza RoBos (#5042) üzenetére


Carline
őstag

A kijelző lyuk az oldalra pakolt hátlapi kamerarész és a kicsivel kisebb akku az negatívum, de az oldalsó ujjnyomat olvasó és a sztereó hangszóró az elég pozitív.
A 120Hz Amoled lehet jobban veszi ki a mAh-t az akkuból emiatt talán nem bír annyit sem mint a mostani F2 Pro.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#5050) FNZ válasza Kolondrum (#5039) üzenetére


FNZ
őstag

én nem.
nekem az f2 pro tökéletes amire kell, nem bántam meg.

ezért nem: kamera luk, 120-as kijelző (jobban eszi az aksit), kisebb aksi és NINCS 3,5 jack!!!, cpu-t nem hiszem hogy kihasználja az ember, ha méggyorsabb lenne, nincs vezeték nélküli töltése, stb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.