Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) osonte


osonte
senior tag

Indonéz rom is tesztelve (hívásrögzítés szempontjából), nem kell hozzá TWRP, csak romot kell cserélni Mi Flash programmal és vissza lehet zárni a bootloadert a végén. Teljesen gyári rom a végeredmény:

link
link
link

(#1452) Kolondrum válasza mgTerminator (#1446) üzenetére

Nekem kb 50% fekete, ennyit alszik.

(#1453) mgTerminator válasza fujifilm1 (#1448) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pontosan! Köszönöm! Le tudnád írni hogy ez pontosan melyik ROM?

Kolondrum: Szintén le tudnád írni melyik ROM van fent neked?

(#1454) ofgm válasza osonte (#1451) üzenetére


ofgm
tag

Szia, esetleg azt meg tudod mondani, hogy a banki műveletekre (pl. OTP) érintéses fizetés, stb. van-e ráhatása (?) - attól függelemül, hogy ez indonéz rom, bár látom a képernyőmentésből, hogy a magyar nyel támogatott. Nekem is hiányzik a normális hívó-tárcsázó-üzenetek. A fastboot(os) romcsere az még beleférne az én igényeimnek is, nem hiszen hogy mást akarok nagyon piszkálgatni benne (a kamera is jó így nekem ahogy van) szóval ez az indonéz rom egy jó alternatíva lehet(ne) ;)

[ Szerkesztve ]

(#1455) Zsoleszhun


Zsoleszhun
addikt

A bootloader zárással csak óvatosan mert, ha nem azzal a régióval zárod amivel kijött simán lehet téglázni. Ami még nagyon fontos, hogy a mi fiókhoz legyen hozzárendelve a készülék.

¯\_(ツ)_/¯

(#1456) osonte válasza Zsoleszhun (#1455) üzenetére


osonte
senior tag

Évek óta zárom az Indonéz romot, különböző Xiaomi telefonokon. Nincs semmi kockázata, amennyiben global rommal lett véve a telefon (vagyis nem kínai verzió!) és követed a hivatalos Miui oldalon levő részletes leírást. Abban az esetben lesz tégla a telefon, ha a kinai romra/custom romra zárod rá a bootloadert. A Xiaomi álláspontja szerint kétfajta rom létezik global és kínai. Ezek mind a globalra épülnek: EU, IM, RU, IN, ID.

(#1457) osonte válasza ofgm (#1454) üzenetére


osonte
senior tag

Megírom, ha teszteltem a fizetést, de 100%-hogy megy, az előző telefonokon is ment. A kínai béta rommal is simán tudtam fizetni rootolt telefonon az OTP simple alkalmazással. Azért jelzem, amikor túl vagyok egy tranzakción.

(#1458) ofgm válasza osonte (#1457) üzenetére


ofgm
tag

Okés, rendben. Amúgy honnét érdemes letölteni az indonéz rom verziót, a hivatalos oldalról nem engedi, mindig egy kínai poco reklámoldalt dob fel, a letöltés meg sehol nem indítható. :U

[ Szerkesztve ]

(#1459) osonte válasza ofgm (#1458) üzenetére


osonte
senior tag

Itt minden egy helyen van és folyamatosan frissül:

link

(#1460) Kolondrum válasza mgTerminator (#1453) üzenetére

[kép]
Viszont nálam a térerő 90%-ban sárga, elenyésző zöld van.

(#1462) mgTerminator válasza Kolondrum (#1460) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tehát neked full gyári... Köszi az infót!

fujifilm1: ha jól látom neked meg Xiaomi.eu stabil. Jó lenne tudni ez mikori kiadás. Lehet a legutolsóban valami el lett cseszve. Android 11-re én meg még nem megyek mert nincs root.

[ Szerkesztve ]

(#1463) fujifilm1 válasza osonte (#1456) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.8.0.QJKCNXM_v12-10 -t
nem lehet fastboot-al feltenni?

Tényleg egyszerűbb lenne mint a TWRP - azoknak akik nem akarnak kockáztatni.
Azért ha véletlen becsúszik TWRP boot loop - az nem annyira vicces egy kezdőnek. Mondjuk százból százan végül megoldják, de jó lenne egy egyszerűbb biztonságosabb ROM csere módszer.

(#1464) FeRkE válasza mgTerminator (#1462) üzenetére


FeRkE
őstag

a xiaomi.eu-bol a 12.0.8.0 a legfrissebb szerintem, ez van fenn nekem is.

(#1465) fujifilm1 válasza mgTerminator (#1462) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A kiadás dátumát a táblázatos formában látod ha a filenevet kitörlöd a fenti linkből.
[link]

(#1466) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

@mgTerminator, Osonte, Kolondrum.

Nézzétek meg légyszi mi a camera verziószáma a ti ROM-otokban.
A xiaomi.eu 12.0.8.0 ban a camera verziószáma v4.0

Ezt tudtátok?:
Gyári kamera extra funkciói:
Amennyiben a DCIM/Camera mappában létrehoztok egy lab_options_visible nevű üres mappát, és force stoppal bezárjátok a kamerát, majd újra megnyitjátok, akkor a beállításokban az alábbi képen látható opciók jelennek meg

Forrás:https://mobilarena.hu/tema/re_xiaomi_mi_9t_a_tul_jo_redmi/friss.html összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#1467) Kolondrum válasza fujifilm1 (#1466) üzenetére

4.1

(#1468) fujifilm1 válasza Kolondrum (#1467) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszönöm!

(#1469) fujifilm1 válasza mgTerminator (#1446) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ezt próbáld meg, ez állítólag megoldja a V12 battery issue-t.

Improving battery life on MIUI 12
[link]

Én is megcsináltam végül is két parancs öszesen:
1. disable system traceur
adb shell pm disable-user com.android.traceur

2. make an apps optimization
adb shell cmd package bg-dexopt-job

Meglátjuk hova javul még az akuidő :)

[ Szerkesztve ]

(#1470) ofgm válasza osonte (#1459) üzenetére


ofgm
tag

Köszi :R

(#1471) osonte válasza fujifilm1 (#1463) üzenetére


osonte
senior tag

Bocs, most olvastam. Nem lehet fastboot módszerrel feltenni. A lényeg, hogy jó TWRP-t tölts le (júniusi a legfrissebb), utána kb. 3 percnyi művelet és már tölti is be a Xiaomi.eu romot. Este esetleg leírhatom hogy szoktam felrakni, bár lehet már más is leírta, illetve több helyen is fennt van (xda, Xiaomi.eu).

Nekem az Indonéz romban 4.1 a kamera verziószáma.

(#1472) FNZ válasza osonte (#1471) üzenetére


FNZ
őstag

az ismétlés a tudás anyja, ha leírod te is köszi
a hosszú hétvégén megpróbálkozok vele

(#1473) mgTerminator válasza fujifilm1 (#1469) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem van TWRP root minden, nincs olyan verzió amihez nem kell gép?

Ja amúgy a kamera verzióm 4.1!

(#1474) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

@mgTerminator, Osonte, Kolondrum.

Kösz a camera verziót. :)

(#1475) fujifilm1 válasza mgTerminator (#1473) üzenetére


fujifilm1
senior tag

letöltesz egy terminal alkalmazást. pl Termux. (a legjobb.)
Elinditod.
root-ba lépsz és bemásolod a parancsokat (adb shell nélkül, mert már bent vagy a shellben):

su
pm disable-user com.android.traceur
cmd package bg-dexopt-job

Ez a legutóbbi sokáig fut... 30mp-1p.
a végén kilép:

exit
exit

[ Szerkesztve ]

(#1476) fujifilm1 válasza osonte (#1471) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi. nem magam miatt kérdeztem. már túl vagyok rajta.
nekem eu stable van és nagyon happy vagyok vele.

(#1477) mgTerminator válasza fujifilm1 (#1475) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na megcsináltam, de az exit exitre nem csinál semmit úgyhogy csak simán kiléptem. Vártam vele pár percet nem csinált semmit látszólag. Csinálok egy újraindítást azért!

(#1478) pataig


pataig
tag

(#1442) Masooo ; (#1443) Sanyesz. ;(#1444) fujifilm1 ; (#1450) kano ; Köszönöm mindenkinek a segítőkész a véleményét! :R Ezekből azért azt vonom le, hogy jelentős változást nem nagyon kellene várnom, s hát árban, ha ezt eladnám azért még zsebbe kellene nyulnom! Szóval lehet ennyivel nem ér többet....

[ Szerkesztve ]

(#1479) Masooo válasza pataig (#1478) üzenetére


Masooo
aktív tag

:K

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#1480) GuruZone


GuruZone
őstag

fut a, hogy még senki sem írta, de nekem ma megjött a 12.0.2.0, EU-s vagyok.

Haveromnak ugyanez a frissítés 12.0.3.0 verziószámmal érkezett meg Globalra. ( a két changelog megegyezik)

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#1481) osonte válasza FNZ (#1472) üzenetére


osonte
senior tag

Megpróbáltam leírni:

1. Bootloader nyitás után törlődik és újraindul a telefon.
2. Nem kell Google/Xiaomi fiókba belépni, wifihez sem kell csatlakozni, csak tovább/mégse, amíg használható állapotba betölt a telefon.
3. Beállítások -> A telefonról -> MIUI-verzió feliratot addig nyomkodni, amíg kiírja ezt: Ön mostantól már fejlesztő!
4. Beállítások -> További beállítások -> Fejlesztői beállítások -> USB-hibakeresés, be kell kapcsolni.
5. ADB-t kell installálni, vagy le is lehet tölteni portable verzióban. Én egy "adb" nevű mappába tettem a D meghajtómra, hogy könnyen hozzáférjek. A lényeg, hogy ez tartalmazza a fastboot.exe fájlt.
5/B. Ezt le kell tölteni: [link] és be kell másolni az adb mappába. Illetve én mindig átnevezem sima twrp.img-re.
5/C. Érdemes a kiszemelt Xiaomi.eu romot letölteni a gépre, hogy később kéznél legyen.
6. Telefont ki kell kapcsolni.
7. Bekapcsoló gomb + hangerő le egyszerre, amíg megjelenik a zöld robot a képernyőn.
8. Most rá lehet dugni a telefont a gépre. (Érdemes gyári kábelt és stabil usb portot használni)
9. Start menü és elkezded írni, hogy Parancssor (két betű után feldobja), jobb egérgombbal rákattintasz -> Futtatás rendszergazdaként.
10. Amennyiben Te is a D meghajtóra és az adb mappába tetted a programot, ezt a két parancsot kell kiadnod:
D:
cd adb
Így ez fog látszódni: D:\adb>
11. fastboot devices
Itt ki kell írnia a csatlakoztatott telefont.
12. fastboot flash recovery twrp.img
Amikor kész, elvileg 2db OKAY felirat és az utolsó sorban: finished...
13. Hosszan kell nyomni egyszerre a bekapcsoló + hangerő FEL gombokat, amíg megjelenik a TWRP felirat.
13/B. Amikor már van twrp felirat, ki lehet húzni az usb kábelt.
14. Itt kínai szokott lenni (Language), át lehet/kell állítani angolra -> Never show this screen during boot again, ezt érdemes bepipálni (utána nem jön be az a képernyő) -> ezek után el kell húzni jobbra a kék csúszkát.
15. Mount -> amit csak tudsz jelöld be, majd lépj vissza a fő menübe (USB/OTG-t nem kell).
16. Wipe -> Advanced Wipe -> Itt mindent be kell jelölni (amennyiben lenne közte System, azt nem szabad, de nekem nem volt), majd elhúzni jobbra a csúszkát. Vissza a főmenübe.
17. Wipe -> Format Data -> yes (be kell írni) -> Jobb alsó sarokba tudod leokézni. Vissza a főmenübe.
18. Reboot -> Revovery
19. Amikor újraindult a telefon rá kell dugni a gépre, a fájlkezelő látja és rá lehet másolni a Xiaomi.eu romot. Amikor kész ki lehet húzni az usb kábelt.
20. Install -> ki kell választani a rámásolt romot -> jobbra elhúzni (Swipe to...).
21. Amikor kész: Wipe Cache/Dalvik (lehet ott is lesz egy csík amivel leokézod)
22. Reboot System
Újraindul a telefon, lassan fog betölteni, de idővel megjelenik az üdvözlő képernyő.

Én így csináltam, esetleg ha valahol rosszul fogalmaztam, akkor bocs, de emlékezetből írtam össze. Amúgy sokkal bonyolultabb leírni, mint megcsinálni.

(#1482) kano válasza osonte (#1481) üzenetére


kano
nagyúr

A legfőbb kimaradt, az első legyen egy TWRP backup készítése legalább az EFS, Persist partíciókról (vendor, de lehet egy full backup is).
És ezt PC-re menteni. Sok szívásnak vehetjük elejét ezzel.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1483) Kolondrum válasza GuruZone (#1480) üzenetére

Elég régi, kb 1 hete láttam másnál már. Van még újabb?

(#1484) osonte válasza kano (#1482) üzenetére


osonte
senior tag

Igazad van, mindíg javasolják. Esetleg ha valaki leírja pontosan a folyamatot, akkor ki lehet egészíteni. Legelelső előtti lépéskénk.

Én nem tudom leírni, sose mentettem, nálam Note 4 óta a gyári rom visszaflashalése a backup... Még az MTK-s 8 Pro-t sem tudtam szétküldeni, pedig ott azért voltak izgalmas mozzanatok...

Egész életemben a Samsungnál kellett egyedül Imei-t újra írni, természetesen a gyárira, ott jó lett volna a backup.

(#1485) JKalo válasza JKalo (#1314) üzenetére


JKalo
tag

sziasztok!
Alilról 8.4. rendelt szürke ma végre DPD-vel megérkezett :-)
Egyenlőre tetszik..., az átköltözés nagyjából meg is van, de a finomhangoláshoz segítséget, leírást keresek.
Mi Band, és értesítő üzenetek beállításai jönnek...

(#1486) csapoze válasza Kolondrum (#1483) üzenetére


csapoze
csendes tag

Igen, 12.0.8at használom már 1 hete. Minden rendben vele

(#1487) FNZ válasza osonte (#1481) üzenetére


FNZ
őstag

köszi :R
meg van a hétvégi programom :D

[ Szerkesztve ]

(#1488) bandy13


bandy13
aktív tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok. Ezzel az F2 pro telefonnal is szemezek a remek ár érték arány miatt.
Tulajdonosoktól kérdezném a véleményüket, megéri ilyen telefont venni? 170k körül 8gb Ram-os modellt
Illetve utána olvastam és ti tapasztaltok-e a kijelző sarkain pontatlan érintés érzékelést?
Köszönöm a válaszokat!

Üdv András

(#1489) kano válasza osonte (#1484) üzenetére


kano
nagyúr

A gyári rom flash nem old meg olyanokat, mint pl imei vesztés, stb.
TWRP mentésnek kell lennie a saját készülékedről mielőtt elkezded mókolni. Sajnos még a Mi Flash is tönkretett már nálam készüléket. Nem tudjuk miért, de pl Mi8-nál sok ilyen probléma szokott lenni... Utána egyszerűen nem sikerült visszaírni többet az IMEI-t semmivel. Tégla lett szegényem.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1490) Toth_Jani válasza kano (#1489) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Egy Lenovoval én is jártam igy, elvittem eladni, minden jó volt de IMEI hiánya miatt a telefon kártyát nem engedte használni.
És mivel nem volt megfelelő számitógép a közelben, ezért egy az áruházból letöltött alkalmazás csinált neki IMEI számot, azóta is boldogan használják.

(#1491) Kolondrum válasza csapoze (#1486) üzenetére

De ez nem EU, nálunk még nem itt tart a számozás.

(#1492) JKalo


JKalo
tag

Segítsetek légyszi, hogy tudom a beérkezö üzeneteket a lezárt képernyön egy pillanatra jelezni, mint a Redmi készülékeken? AOD nem kell csak AOE!
Most csak a fekete kijelzö két szélének villgása jelzi, hogy jött vmi..

(#1493) kano válasza Toth_Jani (#1490) üzenetére


kano
nagyúr

Ezt semmivel sem tudtuk helyrehozni. Több okos Xiaomi szakértő is próbálta, de nem ment. Olyan mintha hw hibás lenne, pedig elvileg nem. Mindegy, már nincs meg.

Szépen megy lefelé a telefon ára, már 140k itthoni garral. :) A 256-osnak pedig 160k. :C

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1494) Zsoleszhun válasza JKalo (#1492) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Beállítások -> Értesítések ->Lock Screen

¯\_(ツ)_/¯

(#1495) FNZ


FNZ
őstag

kaptam egy ilyen e-mailt, ti is kaptatok, miután regisztráltatok MI fiókot?
elég SPAM gyanús és 3x is megkaptam ugyan azzal a tartalommal ugyan abban az időben

Küldő: Music
Tárgy: Copy of personal data- music
feladó: music <noreply@global.passport.xiaomi.com>

Dear Customer
Your personal data file of music is ready.
Please download the copy through the link below, which will expire in 7 days.
Your data file has been encrypted. Here is the key to decrypt it: 2147ab2fa57f964b8f3ad5fa80741e1ce813032d.Please keep it private.

Download

Sincerely,
Xiaomi Privacy Office
Mail: privacy@xiaomi.com

[ Szerkesztve ]

(#1496) JKalo válasza Zsoleszhun (#1494) üzenetére


JKalo
tag

Köszönöm, de ez nem elég neki sajnos, vagy én vagyok béna ...
"Értesítések mutatása, tartalom elrejtése .. " engedélyezve van pl. Messenger, WhatsApp, ... De sötét marad a képernyő.
Mi kellhet még?

(#1497) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Milyen programmal érdemes a HDR10+ videókat lejátszani, ami rendesen kezeli a dinamikus metaadatokat? :R

(#1498) vick33


vick33
tag

Én ma laktam be a 6gb-s változatot, ez a legdrágább telóm a galaxy s4 óta :P. Egyenlőre nagyon tetszik minden. Nem szeretek ennyit kiadni telóra az S4-es negatív tapasztalatok óta. A kamera nem nagy szám a céges P20-hoz azért kb felér, google camerával, pedig nagyon jó a széles és a makró is, de ha nagyon fotüzni akarok arra ott a Canon M50.
Olyan kérdésem lenne a tisztelt társasághoz, hogy a statusbar-on az ikonok alapból fehérek. ez hosszútávon nem tudom, hogy az olednek mennyire rossz? Lehet ezen változtatni? ROMolni nem nagyon akarok, nexus s-nél még kellett, de ezért nem állnék neki:-)

(#1499) JKalo válasza osonte (#1393) üzenetére


JKalo
tag

Szia, ezeken én is túl vagyok..., de légyszi segíts, hol látom a várakozási idöt?

(#1500) JKalo válasza FNZ (#1487) üzenetére


JKalo
tag

Szia, légyszi majd egészítsd ki nekünk Osonte 1481-es leírását, köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.