Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) gattolino válasza mgTerminator (#750) üzenetére


gattolino
senior tag

Amúgy többször lefagyott már a Chrome. Ez nem tetszik :(
Nektek volt már ilyen?

Vivo X90 Pro Plus

(#752) Gomez1984 válasza gattolino (#751) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Nálam is van egy két bug..
Chrome nálam is csinál olyat hogy megáll gondolkodni....

(#753) gattolino válasza Gomez1984 (#752) üzenetére


gattolino
senior tag

De, vagy fél-1 percre. Ez frusztráló, és április 1.i a biztonsági frissítés

Vivo X90 Pro Plus

(#754) Gomez1984 válasza gattolino (#753) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

nekem is az van.
Én azt vettem észre hogy a RAM kezelése nem valami jó (6/128). Talán a Miui 12 jobb lesz.
Vagy lehet én várok túl sokat :D

(#755) gattolino válasza Gomez1984 (#754) üzenetére


gattolino
senior tag

Nyugi a 8/256 is újratölt.
Ennél nagyobb felesleges is szvsz. Lakatolni még nem fogok. Ilyen a Miui

Vivo X90 Pro Plus

(#756) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Fél óra intenzív Chrome böngészés alatt nem volt semmi gond nekem. Villám gyors.
(Wifin 5GHz, a háttérben 1Gbites optikai hálózat.)
Nem hálózati probléma van nálatok?

Engedélyezve van a Chrome takarékos adatátviteli tömörítési módja?

Időnként szoktam a task listára egy törlést nyomni.

(#757) Kolondrum válasza Gomez1984 (#752) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az Droid 10 miatt van, note 10 is csinálta frissítés után. Onnan gondolom.

(#758) gattolino válasza Kolondrum (#757) üzenetére


gattolino
senior tag

Amúgy nekem a Oneplus 5t is többször megakadt. Valóban a droid 10 Frissítés után lett.
De Viberen is csinálta. Fú, nagyon irritáló. Most is több mint egy percig nem mozdult. Ezt eddig miért nem javították? :W

Vivo X90 Pro Plus

(#759) FNZ válasza Gomez1984 (#752) üzenetére


FNZ
őstag

esetleg ha normálisabb böngészőt használnátok? ;]
lehet nem lenne akadás :)

(#760) CactuS válasza FNZ (#759) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Internet Explorer-t mindenkinek! ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#761) gattolino válasza CactuS (#760) üzenetére


gattolino
senior tag

Ezaz, vissza a kőkorszakba :N

Vivo X90 Pro Plus

(#762) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Most jött meg a övtok a telóhoz az Aliról.

Track-es postázással 10.17USD

5.18-án rendeltem. (Már akkor tudtam hogy ezt a telefont meg fogom venni egyszer. :) )

Jól illeszkedik + még egy fél cm van is, - de az kell a kényelmes kiszedéshez.

(#763) Gomez1984 válasza fujifilm1 (#756) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Bekapcsoltam én is, tényleg sokkal gyorsabb.

(#764) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#756) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ja és én ráadásul "Battery saver"-rel használom a telót, de semmi lassulást vagy limitációt nem tapasztalok sehol, pl hogy kilövi az appokat vagy nem jön meg valami üzenet vagy megszakadna a BT kapcsolat...
(És az előbb pont azt akartam írni hogy a Chrome -ban kikapcsoltam a "Light mode"-ot... :) -mert a wifi-n nincs se letöltési adat sebesség se mennyiségi limit.)

[ Szerkesztve ]

(#765) gattolino válasza fujifilm1 (#756) üzenetére


gattolino
senior tag

Ezt pontosan hol találom?

Vivo X90 Pro Plus

(#766) fujifilm1 válasza gattolino (#765) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Chrome- settings. (Három pötty jobb felül) -> Settings -> Lite mode.

[ Szerkesztve ]

(#767) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Brutál.
Kb 2mm a rovar.

[ Szerkesztve ]

(#768) marcee


marcee
addikt

Aki talál egy jó ajánlatot és kupont a telefonra, kérem ne tartsa magában. Rendszeresen követem a topicot, úgy érzem már csak egy jó ajánlat hiányzik, hogy elcsábuljak.

\m/

(#769) gattolino válasza mgTerminator (#744) üzenetére


gattolino
senior tag

Ma megint próbáltam és nem ment. Pedig Erste Mobilpay-t beállítottam alapértelmezetten, HCE be van kapcsolva, NFC be van kapcsolva. Fizetés előtt fél volt oldva a készülék. Nagyon irritáló. Jó, hogy vittem a pénztárcát. :W

Vivo X90 Pro Plus

(#770) fujifilm1 válasza marcee (#768) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Én már nem figyelem mert nekem megvan.

De itt nézegettem - lehet ismered ezeket, lehet nem.. :) :
1. http://www.poco.net/global/poco-f2-pro/wheretobuy/ oldalon a gyártó linkeli a három nagy kínai kereskedő oldalt.
2. Kuponokat keress a neten, de pl itt is van néha: https://rendeljkinait.hu/kuponok/

3. Itthon Olcsobbat.hu vagy árgép vagy arukereso.hu (most a legolcsobbak 158e+posta)

Volt nemrég egy agymenésem az árak becsléséről, ami egyenlőre nem tűnik teljesen alaptalannak, de nyilván semmi nem garantált...
én végül Spanyol raktárból vettem ezt #599 - 6 nap alatt megjött. (bár páran a frászt hozták rám hogy mennyit kell majd várni... :) de nyilván ez lutri. Az eladó értékelésénél (csak > 4.8) az adott szállításra vonatkozó kommenteket olvasd el.)

A telefon pedig szuper :)

A fórum hamarosan tele lesz halott bogarak makró kamerával készült fotójával, mert mindenki ledöbben amikor meglátja mit tud ...
:P (bocs G... és K... )

(#771) marcee válasza fujifilm1 (#770) üzenetére


marcee
addikt

Köszi az összefoglalást! :R

\m/

(#772) mgTerminator válasza gattolino (#769) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én 1 óra múlva tudom nyitni a telót és akkor MIUI 12 fel és a többi. Holnap majd kipróbálom hogy tudok e vele fizetni :D
Egyébként én simple-t használok, lehet jobb lenne neked is megpróbálni azt :U

(#773) gattolino válasza mgTerminator (#772) üzenetére


gattolino
senior tag

Oneplus 5t-n bevált az Erste Mobile pay. Mégis csak saját banki. Sztem valahol máshol lesz a hiba. :((

Vivo X90 Pro Plus

(#774) Kolondrum


Kolondrum
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#775) gattolino válasza mgTerminator (#772) üzenetére


gattolino
senior tag

Na, most működött egyből. De nem a turbó fizetés, hanem be kellett lépni az alkalmazásba. Remélem majd megcsinálom valahogy a turbó fizetést. Kényelmesebb megoldás.
Volte, Vowifi-re van valami összefoglaló?

Vivo X90 Pro Plus

(#776) fujifilm1 válasza gattolino (#775) üzenetére


fujifilm1
senior tag

A MI 9T fórum összefoglaló ban le van írva.
[link]
Egy kódot kell beírni és felhívni a szolgáltatót, hogy engedélyezze.
Az SMS-el utána néha gond van... ( Nekem nem volt.)

(#777) fujifilm1 válasza mgTerminator (#772) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nekem is ma éjjel jár le a 168 óra, de csak vasárnap tudom nyitni. (Wellness hotel-es hétvége ) :B
Addig írd meg légyszi melyik twrp lett a befutó, és melyik Rom pontosan.

(#778) fujifilm1 válasza marcee (#771) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Nm. :)

(#779) Masooo


Masooo
aktív tag

Sony telóm mai elvesztése lépésre kényszerít. Új vas kell. Esélyes lenne az f2 pro / p30/ op7tpro / vivo x50pro - vagy pro+
Ez utóbbi mikor jelenik meg erre is? Nincs valakinek valami infója?

más:
miért nyittok egyből rajta és tesztek fel másik romot? hobbi?

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#780) mjani1172 válasza fujifilm1 (#762) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez dr Genya?

(#781) gattolino válasza fujifilm1 (#776) üzenetére


gattolino
senior tag

Ez komoly? Mert ez akkor így elég gyenge. De most gondolom a turbó fizetésről beszélünk. Lehet, csak az első alkalomnál kellett belépni és úgy fizetni, remélhetőleg a következőnél már megy majd a turbó fizetés.
Flottás vagyok, így ez kiesik ez a lehetőség szerintem.. :(((

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#782) fujifilm1 válasza gattolino (#781) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Az utolsó kérdésre válaszoltam. ;)
Idézet a mi9t forum összefoglalóból:

"VoLTE:
Alapvetően tudja a készülék, szolgáltatónál kell bekapcsoltatni (az lehet cumis, szolgáltató/ügyfélszolga függő nagyon a dolog, van, hogy csak sokadikra sikerül)
Ha mégis be kell kapcsolni a készüléken akkor pötyögd ezt be tárcsázóba:
*#*#86583#*#* --- enable VoLTE - carrier check disabled legyen a felirat -ez után a SIM-es menüben még be kell kapcsolni kártyánként amelyikre kell.
VoLTE szolgáltatónként:
Telenor:
Ha felhívod az ügyfélszolgálatot, (1220) akkor azt az infót kapod, hogy csak a honlapon szereplő készülékkel működik megfelelően a VoLTE, és a többi készüléken alapból tiltva van, ekkor ha azt mondod, hogy a te készüléked tudja, és saját felelősségre szeretnéd feloldani a tiltást, akkor meg is teszik és működik is.
Telekom:
Személyes és telefonos ügyfélszolgálaton egyaránt problémázás nélkül aktiválták többeknek.
Vodafone, DIGI:
Alapból működik, nem kell telefonálgatni, csak engedélyezni a kóddal.
kropi és Faby tapasztalatai: itt
Tesztelése:
VoLTE nélkül 4-5mp mire kicsörög, bekapcsolva 1-2mp és megjelenik.A hívásnaplóban hívásonként írja, hogy VoLTE vagy normál hívás volt. (VoWiFi hívást is jelzi)
VoWifi:
*#*#869434#*#* --- enable VoWIFI (ez nem fog elvileg működni alapból, root mellett kell még telepíteni valamit hozzá)
cSuwwi leírása a folyamatról itt.zsolt501 kollega kiegészítése is elolvasandó, itt.
"

(#783) fujifilm1 válasza mjani1172 (#780) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ja személyesen. Megkértem ne mozogjon amíg lekapom.

(#784) fujifilm1 válasza Masooo (#779) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Én a Xiaomi stabil eu romot rakom fel mert abban alapból van call record. (Legalábbis a mi 9t pro-nál volt)

Meg a root miatt.
A root nekem sokmindenre kell, pár példa:
1. Debloating. A fogyasztás csökken...
2. Reklám mentesítés
a browserhez.
A YouTube Vanced. (Reklám mentes YouTube.)
3. Jelszó beírás céges alkalmazásokba napi kb. 10 szer autentikál (8 jegyű kóddal) kb. megőrülnék nélküle.
4. flight mode időzített bekapcsolás éjszakára.
5 Alkalmazások mentése minden adatukkal.

(#785) mgTerminator válasza gattolino (#775) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is sikerült elsőre a Simple-ös fizetés.

Nektek nem fakó a kijelző? Esküszöm bármit állítok, alig van benne szín :(

(#786) mgTerminator válasza fujifilm1 (#777) üzenetére


mgTerminator
veterán

A TWRP-t itt linkelte valaki, írta hogy azzal működik, én meg egyből fel is raktam, ment minden flottul. Ez volt az első telóm ami nem volt szenvedős. A Mi 9T Pro-nál is a szar recoveryk miatt szívtam.

Nálam mindig a Xiaomi.eu beta a befutó, teljesen jól működik és használható a mindennapokban, ritka a hiba, ha mégis van valami akkor hamar javítják.

Masooo: Hát nem hobbi, csak szeretek naprakész lenni, na meg az említett rögzítő és MIUI tárcsázó és SMS app amit megszoktam az évek alatt és szeretem.
NNa meg ott a YouTube Vanced, Viper4Android és még pár dolog ami miatt jó ha nyitva van. :)

(#787) gattolino válasza mgTerminator (#785) üzenetére


gattolino
senior tag

Nekem az előlapi kamera tűnik fakónak. De ez ilyen gondolom.

Vivo X90 Pro Plus

(#788) Masooo válasza fujifilm1 (#784) üzenetére


Masooo
aktív tag

Hát nem vagyok része annyira a xiaomi közösségnek és annyira nem is követem a fejleményeket, de érdekes amit mondasz.
Én itt Eu-ban eleve feltételeztem volna, hogy az van fenn magán a készüléken is. Abból gondolnám, hogy olvastam anno, hogy ezen is miui van, ebből arra következtettem, hogy attól, hogy poco, a xiaomi nem strapálta magát azzal, hogy eltérő rendszerrel adja ki mint egyéb készülékeit, tekintve, hogy itt poco otthon meg más a neve. Akkor ezen milyen rendszer fut?

A fogyasztás csökkenés tetszene nekem is.

Reklám mentesítés? Azt hittem ezt teljesen ki lehet kapcsolni a telóban mikor beállítom, már az elején. Mégsem? Nekem eleve aggályos az, hogy valamiért fizetek és nem is keveset, aztán még azon is keresni akar a cég, hogy reklámokat helyez el abban a termékben amit én vettem. Erre jó lenne valami komoly törvény amúgy. Kicsit olyan bevásárló szatyros a dolog. Fizess a boltban a zacsiért, egy egy tartósabb darabért amit nem kell azonnal eldobni, akár 3-500 ft-ot is, és közben rajta díszeleg a lánc logója amivel hírdeted őket bármerre mész a szatyorral. Logós szatyor ingyen a reklámért cserébe, üres logómentes pedig pénzért. Ez lenne a k fair.

youtube - brave böngésző alól nekem amúgy is reklámmentes :)

A 4es nagyon hasznos. Alapból ezt nem tudja a miui azaz jelen esetben a poco? A hívásrögzítést sem? 30000res 7a-ban is benne volt amit szülők kaptak.

5ös, az is hasznos.

Köszönöm, már kezdem érteni a dolgot.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#789) gattolino


gattolino
senior tag

[kép] [kép] [kép] [kép] Makró fotóim

[ Szerkesztve ]

Vivo X90 Pro Plus

(#790) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Ezt a GCam-t próbálgatom: GCam_7.3.018_Urnyx05
Van amiben ez jobb képet csinál mint a gyári van amiben a gyári jobb.

Viszont a gyáriban a slow motion-nál a default felbontás 720p, amit nem vettem észre és ez lett az eredménye: [link]
Átállítottam full HD-ra utólag.
De sajnos az összes videóm ilyen vacak lett. :(
A videó default felbontást át kell állítani kamera gomb hangot, és a vízjelet le kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#791) fujifilm1 válasza Masooo (#788) üzenetére


fujifilm1
senior tag

>Akkor ezen milyen rendszer fut?
Redmi K30 Pro. annyira, hogy most raktam fel a stabil Xiaomi.EU V12-est és mostmár a készülék neve is átneveződött Poco-ról.(Anno ugyan ez volt a K20 pro és Mi9Tpro-val is.)
Biztos itt is van/lesz átnevező script mint a k20nál is volt. (ez a property fileokban cseréli a nevet.)

>Reklám mentesítés? Több szintje van. a legdurvább amikor IP szinten nem engedi a reklám oldalak elérését semmilyen alkalmazásból... Nekem az van a tableten, az azért néha sok a jóból :)

>A 4es nagyon hasznos. Alapból ezt nem tudja a miui azaz jelen esetben a poco?
Csak a DND időzités megy alapbol.

> Call record csak a XIAOMI.EU ban van ezen. (mi9tpro ban is csak igy volt.)

(#792) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Xiaomi.eu STABLE V12 tapasztalatok:

Miért?

- Mert ebben van call record. VoLTE támogatás, Google tárcsázó és messages app, és jó pár apró de hasznos kiegészítés.
Az EU álltalában az egyik legjobb változat: Amiért én szeretem: Stabil, kis fogyasztás. rendszeres -de nem heti- OTA upgrade.

Hogyan?

1. unlock https://www.cyanogenmods.org/unlock-bootloader-poco-f2-pro/
- Kérelmezés után 1 hetet kell várni az engedélyezésre! Xiaomi account kell hozzá.

1.1 Mentés. Mentéés. MENTÉÉÉS. (képek - mert megöl az asszony.)
Google backup elég sok dolgot ment. (jelszavak, appok. képek )
De a XIAOMI cloud sokkal több mindent ment. (SMS, kép, app +adataik, jelszavak. (viszont minden! adatod felkerül a mi.cloud-ba és ez sem mindent állít vissza... )

2 Unlock után automatikus reboot - set up without any account -no google -no xiaomi.

3 developer mode engedélyezés- Settings - About Phone- MIUI version (for Poco) - tap 5 times

4 USB debug engedélyezés- Settings - Additional settings - Developper - USB debugging - on

5.a Fileok letoltése pc-re
* Unlock MIUI
* Download the ADB ZIP file for Windows
* https://www.cyanogenmods.org/twrp-poco-f2-pro/
* xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.1.0.QJKCNXM_v12-10.zip
* Magisk-v20.4.zip https://magisk.me/zip/

5.b. File transfer mode választás a telefonon a notification területről.-
file-ok másolása a telefonra:
* twrp-3.4.1b-redmi-k3-pro-wzsx150.img [link]
* misc.bin

6. Powershell (vagy CMD) window nyitás a könyvtárban ahol az fastboot.exe van.

.\fastboot.exe flash recovery ..\twrp-3.4.1b-redmi-k3-pro-wzsx150\twrp-3.4.1b-redmi-k3-pro-wzsx150.img
.\fastboot.exe flash misc ..\twrp-3.4.1b-redmi-k3-pro-wzsx150\misc.bin
.\fastboot boot ..\twrp-3.4.1b-redmi-k3-pro-wzsx150\twrp-3.4.1b-redmi-k3-pro-wzsx150.img

10. A TWRP elindul - kínaiul. (jobb alul Language nyelv választás.) Majd English

11. a "never show this screen again" és
Keep Read only - gomb. (OTA csak ekkor jön!! )

Poco F2 Pro Xiaomi EU stable V12 install:
1 Boot to TWRP recovery
2 Mount all the possible partitions
3 Wipe your data, cache, Internal storage, dalvik
DONT WIPE SYSTEM OR YOU WILL BRICK YOUR DEVICE
4 Using MTP copy xiaomi.eu_multi_HMK30Pro_V12.0.1.0.QJKCNXM_v12-10.zip to your phone /sdcard
5 Flash the Xiaomi.eu rom
6 Wipe cache and dalvik
7 Reboot
8. Belakás.

Elsőre nem sikerült, Csak a MIUI felirat volt .... mert a data-t nem wipe-oltam. (3.pont.)
Majd Magisk-v20.4.zip - Másolás a telefonra és install twrp-ből.
(ha a telefonra közvetlenül töltöd, -nem megy. Valami ilyen hibaüzenet "no digest file found for magisk" )

Minden szuper. Uj kamera, már elsőre jobbnak tűnik.

Azért pár órát szánj rá... :)

[ Szerkesztve ]

(#793) pg1966


pg1966
aktív tag

WiFi 6-ot (ax) próbálta már valaki? Jelzi valahogy, ha WiFi 6-hoz kapcsolódik, észrevehetően kisebb a fogyasztás, mint az 5-nél?

(#794) GuruZone válasza pg1966 (#793) üzenetére


GuruZone
őstag

nekem 6 és fél óra SOT a vége, pont ugyanannyi mint a Mi Note 10 esetén.

folyamatosan wifi6-on vagyok, nem érzek fogyasztásbeli különbséget.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#795) GuruZone válasza pg1966 (#793) üzenetére


GuruZone
őstag

természetesen van jelzés bőven

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#796) fujifilm1 válasza fujifilm1 (#791) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Masooo (#788)

>>>4. flight mode időzített bekapcsolás éjszakára.>
>>A 4es nagyon hasznos. Alapból ezt nem tudja a miui azaz jelen esetben a poco?
>Csak a DND időzités megy alapbol.

Az utolsó állítás már nem igaz, mert a v12 (eu) -ban már van sokféle időzitett ki be kapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#797) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok.

Egy gyors kérdés. Pocokhoz mennyi időnként jön frissítés? Mennyire foglalkoznak velük? Már volt több Xiaomi telóm is, nem voltam azért elragadtatva. Most 9t-m van, hónapokig nem jön biztonsági sem. Egy egy app néha frissül de a rendszer azért nem igazán.

Köszi

(#798) CactuS válasza szabi__memo (#797) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Milyen romon vagy? Mert a sima stabil az dög lassan frissül, de pl: a xiaomi.eu kb. 2 hetente.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#799) szabi__memo válasza CactuS (#798) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Stabil global. Nem romolok hogy a banki meg hasonló appokal szívjak. Poco is akkor ugyanez?

(#800) #24556544 válasza szabi__memo (#799) üzenetére


#24556544
törölt tag

Hát eddig nem jött hozzá semmi. Áprilisi a biztonsági frissités.
Én mondjuk csodálkozom ezen, mert amikor redmi 3 -m volt 2018 ig, ott a stabil global legalább havonta frissült 1 szer. Azt hittem most már esetleg jobb a helyzet vagy valami, főleg csúcsmobilnál, de igazából elég trágya, hogy semmi hónapokon át.

Bár én szerencsére már leszarom, csak legyen stabil tényleg, mert az android one hoz is mindig jött frissités és egy nagy szar volt.
Ez eddig nekem tökéletesen stabil, már csak a nagy verziókat várom, mint most a miui 12 -t.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.