Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) darvinya válasza tomboy0013 (#3000) üzenetére


darvinya
titán

Aktívan használom az ujjlenyomat olvasót, de még nem tapasztaltam amit írtál.
Viszont az eltérő kijelzőből adodó hibákról már tudok.
Több telonál előfordult, hogy egyik kijelző gyártóé fakóbb, invertáltabb, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3002) tomboy0013 válasza darvinya (#3001) üzenetére


tomboy0013
veterán

És a Poco-nál milyen eltérő kijelzők vannak? Erről nem találtam infót, úgy tudom Samsung panel van a Xiaomi telókba.
De akkor se gondolnám normálisnak ezt a dolgot. Meg miért csak az ujjlenyomat olvasó használata esetén van jelen a gond?

(#3003) darvinya válasza tomboy0013 (#3002) üzenetére


darvinya
titán

Passz, hiába Samsung, gyártás az ilyen.
Nálam nincs torzulás.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3004) tomboy0013 válasza darvinya (#3003) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem ez sima szoftveres bug ami valakinél jelen van valakinél meg nincs. Úgy rémlik olvastam olyat is hogy volt akinek globál ROM-on volt, feltette az EU-t és megszűnt a hiba.
Csak én nem akarok ROM-olni mert nem értek hozzá meg nincs is kedvem ezzel szórakozni.

(#3005) PirosHello


PirosHello
senior tag

Sziasztok,

azt hol lehet beállítani, hogy ne lője ki állandóan a bluetooth kapcsolatokat? rohadtul zavar, hogy autóban állandóan ledobálja a kihangosítót, meg az okosórát is :W :W :W .
Köszi előre is...

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#3006) eszlenyek


eszlenyek
tag

Sziasztok,

A 20.9.24 verziószámú EU romot használom 1 hete, de most vettem észre, hogy ennél valamiért nem működik a play protect certification. Így nem tudom letölteni se a netflixet, se az android autot. Másnál is van ilyen probléma?

(#3007) #24556544 válasza Toth_Jani (#2995) üzenetére


#24556544
törölt tag

Tehát én mondtam bármi ilyesmit?
De az jó, hogy rakás ember panaszkodik kismillió dologra, aztán 2 hónap után kiadnak egy frissitést amit vissza is vonnak és semmi? Egy csúcskészüléknél? 2020 ban?
Érdekes módon amíg a xiaomi nem arról volt híres, hogy negyed/fél évente fossa ki az újabbnál újabb random nevű brandeket, addig sokkal stabilabb volt az egész... Minőség / mennyiség.
Ha ennyire nem megy nekik ez az egész ilyen politika mellett, lehet nem ártana valamit változtatni, mert egy viszonylag vadi új csúskészülékről beszélünk, amit jelen állás szerint nem tudnak normálisan frissíteni valami oknál fogva.
Azért ameddig rengeteg panasz érkezik bug okról nem lenne semmylen elvárás az, hogy havonta jöjjön ki egy olyan frissítés ami több problémát megold, mint amennyit okoz, de ennek a közelébe sem érnek a 2 havonta kijön egy valamilyen frissités amit vissza is vonnak, aztán semmi. :C

Az oké, hogy fel lehet tenni ilyen-olyan romokat amiket nem tudom kik jobban csinálnak, mint a xiaomi a sajátjukat, de ennyi év után már semmi kedvem ezzel szórakozni, főleg nem egy 150+ ezer forintos készüléknél. De még az is lehet vissza kell ehhez térnem, ha a xiaomi ilyen kiváló munkát végez. :W
És akkor cserébe a xiaomi is leglaábbis a mi10 nél átállt az árazással a konkurenciákhoz mérten, miközben szoftveresen nem ad semmit... Elgonodlkodtató a jövőre nézve.

[ Szerkesztve ]

(#3008) Toth_Jani válasza #24556544 (#3007) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát igen talán éppen ez a probléma szinte havonta kiadnak egy új készüléket, és nem biztos hogy a támogatásnál is annyi ember dolgozik mint a gyártásban, hiszen a támogatás, frissítés (még) ingyenes.
Az Iphone-t nem ismerem, azt tudom hogy jó drága és nincs sok modelljük, ott milyen sűrűn adják ki a frissítéseket, vagy az hibátlan amikor kiadják, és a rendszer soha nem frissül?

(#3009) INGJOKE válasza Toth_Jani (#3008) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ott is adnak ki szar frissítéseket, több ilyen is volt már ami van akinél előjön és van akinél nem, mint itt is. Csak ott, ha kritikus akkor nagyon gyorsan javítják főleg ha el is ismerik. :D

(#3010) plejik válasza JKalo (#2950) üzenetére


plejik
addikt

Na ezzel a módszerrel működött. Szerintem nekem ott ment el a múltkor, hogy a wipe és format data után újra indítottam a recoveryt és úgy akartam telepíteni. :)

2 perce nyomogatom az eu romot, de már most jobbnak tűnik mint a gyári. :D

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3011) plejik


plejik
addikt

Nekem most ez a verzió van.

xiaomi.eu v12.1.3.0RJKCNXM

Ez 11 alapú most nézem. De most nem vagyok benne biztos, hogy melyik romot kell az eu-ból felrakni mert találtam többet is... :/

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3012) FeRkE válasza plejik (#3011) üzenetére


FeRkE
őstag

Ez a legfrissebb, hagyd meg ezt.

(#3013) JKalo válasza plejik (#3010) üzenetére


JKalo
tag

Örülök, hogy sikerült :-), tapasztalatokat majd oszd meg velünk...

(#3014) plejik válasza JKalo (#3013) üzenetére


plejik
addikt

Mindenképp, sajnos még nem nagyon tesztelgettem, mert melóban rakta fel, majd ha haza értem jobban megnézem. :)

FeRkE
Akkor jó, ota-n jön erre is frissítés?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3015) plejik


plejik
addikt

Van benne egy kettő furcsaság, de ami engem a leginkább zavar az, hogy viszonylag sok minden angolul van benne.

Egyenlőre ennyi ami nekem jobban szemet szúrt.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3016) FeRkE válasza plejik (#3014) üzenetére


FeRkE
őstag

Jon persze, kb havonta.

En angolul hasznalom eleve, ugyhogy engem ez nem erint szerencsere :)

[ Szerkesztve ]

(#3017) tomboy0013


tomboy0013
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#3018) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
A telefon ujjlenyomat olvasója mennyire működik stabilan?

(#3019) snakebait válasza Peter.70 (#3018) üzenetére


snakebait
senior tag

Ha pont oda teszem az újjam ahova kell és tiszta az újj és a kijelző is akkor egyből nyit, nincs vele gond. De van, hogy kell igazítani - korrigálni 🙄

Más! Mi határozza meg szerintetek töltés alkalmával, hogy néha mikor rádugom tölteni, mindig saját töltőjével persze, egyszer azt írja Gyors töltés, máskor meg Miui Turbó töltés. 🤔

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#3020) tomboy0013 válasza Peter.70 (#3018) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ha eddig is képernyő alá épített olvasót használtál akkor nem lesz gond, de ha a klasszikust akkor azért szokni kell. A rosszabbra visszaállni mindig nehezebb. Megvan már pár hete a telefon de még mindig idegesítő a pontatlansága és lassúsága. A hüvelykujjamat kétszer is felvettem de jó ha 10-ből 5 esetben oldja a kijelzőt, a mutatóval nem ennyire rossz a helyzet. Megváltás mikor a Poco F1 a kezembe kerül és a másodperc tört része alatt 10-ből 10-szer felold. De a felső kategóriának már nem a jobb használhatóság sok esetben a jellemzője. Elvégre ha többet fizetsz a fancy dolgok legyenek már fontosabbak mint a használhatóság. ;]

(#3021) Peter.70 válasza tomboy0013 (#3020) üzenetére


Peter.70
őstag

Ez kimerítő válasz volt, köszönöm :)

(#3022) Toth_Jani válasza Peter.70 (#3021) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha csak belépni akarok akkor én úgy csinálom, ha nem ismeri fel az ujjlenyomatot akkor kicsit meghúzom felfelé, igy a kamera kikukucskál és megnézi hogy ki az.
De az ujjlenyomat olvasónál lényeges hogy ne akarjuk átnyomni az ujjunkat a kijelzőn akkor pontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#3023) darvinya válasza tomboy0013 (#3020) üzenetére


darvinya
titán

Le kellene venni a gyári tré fóliát, mert az gyűjti a port veszettül(írtam is róla hsz-t), emiatt alig tudja érzékelni az ujjlenyomatot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3024) plejik


plejik
addikt

10-es alapú .eu romból melyik a legújabb? a 11 et egyenlőre hanyagolnám.. :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3025) tomboy0013 válasza darvinya (#3023) üzenetére


tomboy0013
veterán

Üveggel jobb?

(#3026) pg1966 válasza snakebait (#3019) üzenetére


pg1966
aktív tag

A töltésnél sokat számít a töltőn kívül a kábel is. Amikor csatlakoztatod, a készülék ellenőrzi, hogy megfelel-e a töltő és a kábel is a gyorstöltésnek. A turbó töltésnél még nagyobb kívánalmaknak kell megfelelniük, van hogy ezt nem tudja teljesíteni, az is lehet, hogy elkoszolódott valamelyik érintkező, és nem tud elegendő áramerősséget átvinni, ilyenkor próbád meg megfordítva bedugni a telefonba a Type-C kábelt, van hogy segít. Vagy ha abszolút nem megy, akkor másik kábel kell. A kábel hossza is számít, minél hosszabb, annál nagyobb az esély, hogy nem fog gyorstölteni, a 2-3 métereseknél már tényleg csak a jó minőségűekkel működik (én Ugreen-t használok).

(#3027) darvinya válasza tomboy0013 (#3025) üzenetére


darvinya
titán

Én hibrid fóliát raktam rá, ami nem gyűjti a port, s 10x pontosabb lett.
Ha odarakom, ahova kell felold.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3028) Dreadloord


Dreadloord
senior tag

Sziasztok,

kezdem belakni a telefont, viszont 1 dolgot még nem találok:

A gyári hívás alkalmazásban beállítható, hogy ha hívnak, ne csak a képernyő tetjén jelenjen meg icipici méretben a bejövő hívás, hanem nagyobban jelenjen meg, könnyebb legyen felvennem? A "felvét" gomb írtó pici így.

(#3029) Peter.70 válasza darvinya (#3027) üzenetére


Peter.70
őstag

Lehet tudni, hogy milyet és honnan rendelted?

(#3030) Toth_Jani válasza Dreadloord (#3028) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Alap esetben alól egy nagyobb felvevő gomb jelenik meg felette a hívóazonosítóval.
Fent kis méretben csak akkor jelenik meg, ha egy alkalmazásban vagy és értesítést küld a hívásról.

(#3031) AizawaKouta


AizawaKouta
tag

Tegnap megjött a szeptember 15-én B-tel szervízbe kijelző elszíneződéssel leadott telefonom. Igaz nem éri el a mate 10 pro homogén szintjét, de legalább már kevésbé látszik, hogy a telefon felső részén világosabb/zöldebb a kép alacsony fényerőnél. Alkatrész cserét írtak a szervízlapra, meg frissítést. Remélem bírja egy darabig.

(#3032) AizawaKouta


AizawaKouta
tag

Ki kellett próbálnom az AliExpresses üvegfóliát, mivel a szervízből fólia nélkül jött a telefon. A fekete keretes verzió elég gagyi, le is vettem. Eltakarja a kijelző szélét, plusz az ujjlenyomatolvasót is zavarja. A kamerára rakható fólia viszont nem ront a minőségen úgy látom.

(#3033) darvinya válasza Peter.70 (#3029) üzenetére


darvinya
titán

Azt is írtam visszább.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3034) plejik


plejik
addikt

Látom sokan használják az indonéz romot. Mi abban olyan különleges? :)

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#3035) darvinya válasza plejik (#3034) üzenetére


darvinya
titán

Főként a MIUI tárcsázó és felvétel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3036) snakebait válasza darvinya (#3035) üzenetére


snakebait
senior tag

Nekem tök jó a tárcsázó global 12.0.3 gyári romon+CubeACR felvevő is pöpec😎

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#3037) CoolBoy323 válasza darvinya (#3035) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

EU-ban is az van, nem?

(#3038) csul1


csul1
tag

Olvastam több embertől is, hogy nem működik rendesen az ujjlenyomat olvasó. Jelentem nekem gyári és ringke fóliával is 10/9,5 felold a telefon. Valamit ők csinálnak rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#3039) darvinya válasza CoolBoy323 (#3037) üzenetére


darvinya
titán

EU-sban nincs, Google tárcsázó van.

snakebait

Melyik app pontosan ami működik, és nem hangszórót veszi fel, mert az BT alatt nem működik.

csul1

Nekem így működött a gyári fólia, ameddig nem lesz poros, ami biztosan az lesz lerakva 10percre.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3040) CoolBoy323 válasza darvinya (#3039) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Múltkor nem azt írta valaki, hogy abban az van?
Mert én azért fogom nyitni a BLt, mert nekem az a tárcsazo kell.

(#3041) darvinya válasza CoolBoy323 (#3040) üzenetére


darvinya
titán

Indonéz ROM-ról volt akkor is szó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3042) Disque válasza CoolBoy323 (#3040) üzenetére


Disque
aktív tag

Szerintem te a xiaomi.eu ra gondolsz, abban van Miui tárcsázó, a gyári eu romban google van

(#3043) tomboy0013 válasza csul1 (#3038) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azért olyan nagyon nem lehet elrontani egy ujjlenyomat olvasást, szerintem te szépítesz.

(#3044) W.Wilson válasza tomboy0013 (#3043) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Kipróbáltam most egymás után 50-szer feloldani ujjlenyomattal. Mindegyik alkalommal sikerült. És egyelőre a gyári fólia van rajta.

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#3045) tomboy0013 válasza W.Wilson (#3044) üzenetére


tomboy0013
veterán

Oké, letisztítom és szinte laboratóriumi körülmények között koncentrálva arra hogy mindig ugyanúgy tegyem oda az ujjam ahogy 2 másodperccel előtte mert tudom hogy tesztelem akkor szépen felold nekem is. Csak valós helyzetekben amikor zsebből előhúzom, vagy autós tartóban odanyomom az ujjam meg hasonló helyzetekben van hogy harmadik vagy negyedik nyomásra old csak fel.

(#3046) W.Wilson válasza tomboy0013 (#3045) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Igaz, hogy még csak két hete van meg, de nekem nincs ilyen problémám. 10-ből legalább 9-szer elsőre felold bármilyen helyzetben.

[ Szerkesztve ]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#3047) snakebait válasza darvinya (#3039) üzenetére


snakebait
senior tag

[link] Ezt használom, viszont nem tudom miről, hogyan vesz fel, nem használom a mobilt blue tooth - al, ha telefonálok azt simán csak telóval és mindent felvesz.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#3048) CoolBoy323 válasza Disque (#3042) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ja bocsi, igen, nálam azt jelenti :R

(#3049) darvinya válasza snakebait (#3047) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ez mikrofonról vesz fel.
Autóban nehéz kézben felvételt készíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3050) FNZ válasza snakebait (#3047) üzenetére


FNZ
őstag

ezt használtam én is az előző telefonon (android 8, tökéletes volt) + utána a poco-n is. a poco-n nem jött be, mert akárhogy állítottam, nagyon halk volt a másik fél vagy ha utcán beszéltem, egyáltalán nem lehetett hallani a másik felet.
egy kicsit zajosabb utcán próbáltad már? csak mert elviekben a mikrofonból vesz fel és elég gáz volt. a mikrofon a telefon alján van, ahonnan beszélnek az a telefon tetején a fülednél és elég nagy a távolság a kettő között a normális használathoz. 1 napos küzdelem után le is töröltem. ezért cseréltem romot, így most tökéletes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.