Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) tibcsi0407 válasza ati3738 (#7400) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De Te megeszed. :DD

https://utdetailing.hu/

(#7402) Scooter74 válasza tibcsi0407 (#7399) üzenetére


Scooter74
őstag

Android 8.0-ról 7-re simán sideloaddal nem tudsz vissza menni.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#7403) rankesz válasza tibcsi0407 (#7399) üzenetére


rankesz
veterán

XDA topikban is szívnak vele, elvileg a telepítő script első sorával van valami... Aki fullra gyalulta az internal storage-t annak állítólag elindult.

(#7404) tibcsi0407 válasza Scooter74 (#7402) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha vissza akarok menni, akkor majd EDL-re keresek megoldást. Raktam fel egy TWRP-t, felpusholom a zip fájlt ADB-n, majd visszarakom a stock recovery-t és újratelepítem a 8-at.
Nem szokásom semmit feladni félúton, bár azt sem értem, hogy mi ment félre. :)
Nem most kezdtem az ipart. :)

(#7403) rankesz

Az sem hozta helyre. Direkt nyitottam a BL-t előtte arra az esetre, ha beüt a sz*r, ezért az internal is wipe-olva volt.
Felraktam, fel is települt, elkezdett boot-olni, zuhanyoztam, borotválkoztam, de még mindig boot-olt. :D Szóval most itt vagyok.
Ettől függetlenül a legtöbb embernek működik.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7405) ati3738 válasza tibcsi0407 (#7404) üzenetére


ati3738
aktív tag

Anyám!
Felpusholom, minő duma :Y :R

Forever Young

(#7406) axlfsi válasza Mr.C (#7398) üzenetére


axlfsi
veterán

Oreora is van mar, nem? Ugyanaz az alapja...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7407) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ok.
Mivel ki akart velem b*szni, ezért fel kellett vegyem a kesztyűt. Szerencsére a BL-t nyitottam még az egész előtt, pontosan azért, ha itt probléma van, akkor könnyen orvosoljam.
Nem akart menni, sideload-dal valami zűr volt, szóval felpattintottam a TWRP-t,toltam egy format data-t, majd push-sal fellőttem a zip-et a telefonra (hülye a Windows-om és a Oneplus-t nem látja MTP-ként), de előtte az updater script-et megerőszakoltam az első sor kitörlésével, mivel siránkozott a kis cuki.
Toltam egy format data-t, majd ment is fel a ROM, már a setupwizard-nál járok, később a többivel kapcsolatban jelentkezem.

UI.:
Ez az, amit nem szerettem volna, csak használni a telefont, mert időm nincs rá, de nem bírtam a geek-véremmel. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#7408) Hoorus válasza ati3738 (#7405) üzenetére


Hoorus
őstag

Felét se értettem annak, amit itt elmondott :D

[ Szerkesztve ]

(#7409) Mr.C válasza axlfsi (#7406) üzenetére


Mr.C
őstag

Én erről nem tudok, ha van, akkor biztos 2 ember lesz, aki teszteli a kekszet :))

sudo rm -rf /*

(#7410) tibcsi0407 válasza Mr.C (#7409) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Engem inkább a Substratum érdekel.

https://utdetailing.hu/

(#7411) batabe válasza tibcsi0407 (#7410) üzenetére


batabe
senior tag

Ha már substratum. Tudtok ajánlani témát, amivel minden program inkább fekete hátterű? Jó néhány dolgot sikerült e nélkül is blackesiteni, de sok minden még fehér. Koszi

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#7412) Albigator


Albigator
őstag

Sziasztok! Hamár rendelek USB C kábelt (BlitzWolf® BW-TC1 ) akkor már gondoltam beszerzek, egy OTG átalakítót is. Én ezt néztem ki: [link]
Ez megfelelő? Vagy esetleg mást ajánlanátok? Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#7413) boros44


boros44
tag

Ezt a képet a OnePlus posztolta a Facebookon:
[link]
Szerintem ez az 5T, mert azt írták oda, hogy "5Tacked".
Ha pedig ez az 5T, akkor észre lehet venni, hogy nincs a hátulján ujjlenyomat-olvasó. Ezek szerint lehet, hogy mégis marad az előlapon.

(#7414) tibcsi0407 válasza boros44 (#7413) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Egyértelműen látszik, hogy 2 telefon van egymáson. Felül az 5 van, gondolom alatta az 5T.
Ez azt jelenti, hogy az 5 a fiú. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#7415) tomp válasza boros44 (#7413) üzenetére


tomp
félisten

Vagy ez vagy ők rakják először a kijelző mögé. :)

(#7416) boros44 válasza tibcsi0407 (#7414) üzenetére


boros44
tag

Tényleg 2 van egymáson, ezt észre sem vettem. Valószínűleg akkor az 5 van felül, annak nem látom értelmét, hogy az 5T legyen felül.
Ha pedig rejtegetik a hátulját az 5-tel, akkor lehet, hogy mégis változott.

[ Szerkesztve ]

(#7417) tibcsi0407 válasza boros44 (#7416) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem a hátulját rejtegetik, itt az a lényeg, hogy ugyanakkora a két telefon befoglaló mérete.

https://utdetailing.hu/

(#7418) Hujikolp válasza tibcsi0407 (#7414) üzenetére


Hujikolp
őstag

:K :K "the same footprint" az ötös szám LEET-elve "s"-ként is használható, így jön a stacked, ami kb összerendezettet, rápakolttal jelent.

[ Szerkesztve ]

(#7419) tibcsi0407 válasza Hujikolp (#7418) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem egy bonyolult marketingfogás. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#7420) axlfsi válasza Mr.C (#7409) üzenetére


axlfsi
veterán

Mea culpa, meg nincs offisöl verzio, rosszul tudtam! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7421) LógaGéza válasza tibcsi0407 (#7407) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szóval végül TWRP-ből toltad fel? Internal Storage wipeolva volt előtte?

Gyökér vagyok, most jut fejembe, mert nem kapcsoltam ki az encryptiont előtte... Valszeg azért loopol...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7422) tibcsi0407 válasza LógaGéza (#7421) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nyomtam egy format data-t a TWRP encryption miatt. Utána visszaáll a stock recovery.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7423) Tekmen válasza tibcsi0407 (#7422) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Egy szónak is 100 a vége :D Dorombol már a keksz? :DD

Tekmen

(#7424) tibcsi0407 válasza Tekmen (#7423) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Stabil. Videófelvétel nincs a gyári kamerában, mert hibát ír ki, de érdekes módon slow-mo van.

https://utdetailing.hu/

(#7425) Tekmen válasza tibcsi0407 (#7424) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Igen, igen a videó bugot olvastam a kommentek között, meg hogy talán még egyelőre rosszabb képet lő a kamera mint eddig.

A rendszer sebesség milyen?

[ Szerkesztve ]

Tekmen

(#7426) Albigator válasza Albigator (#7412) üzenetére


Albigator
őstag

Haló! Valaki!

(#7427) tibcsi0407 válasza Tekmen (#7425) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kamera ugyanolyan. A sebesség szerintem még az eddiginél is jobb. Nincsenek akadozások, stb.

https://utdetailing.hu/

(#7428) LógaGéza válasza tibcsi0407 (#7427) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én visszaraktam a 7et... Valahogy ezt nem érzem igazinak... Telefonálás közben alig hallottak, ami azért egy telefontól elvárható... Làttam, hogy ezzel másnak is volt baja.
Ráadásul valamiért nekem az egész egy tákolmánynak hat. Alapból az, hogy OOS 4.5.2... Oreo 5el jön. A beállítások egy része új, másik része régi... Mintha valaki unatkozott volna, és a 3as OpenBetaból főzött volna egy ilyet...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7429) Mr.C válasza Albigator (#7426) üzenetére


Mr.C
őstag

Valószínű azért nem kapsz választ, mert nincs tapasztalat :U

Amit én rendeltem, olyan már nincs, ezért hogy írjam, hogy ajánlom? Ilyesmi volt, de nem ez!
És egy kis türelem nem árt.. ;)

sudo rm -rf /*

(#7430) #81280768 válasza Albigator (#7412) üzenetére


#81280768
törölt tag

Biztos jó, sima OTG + noname kínai USB-C átalakítóval simán megy minden amit rákötök

(#7431) ati3738 válasza #81280768 (#7430) üzenetére


ati3738
aktív tag

Nekem van egy régi OTG-m de kellett hozzá "C" adapter. Vettem egyet, és így derült ki nem mind fordít meg minden jelet. Ezért érdemes a lentebb ajánlott kábeles egyben "C" typ-OTG

Forever Young

(#7432) #81280768 válasza ati3738 (#7431) üzenetére


#81280768
törölt tag

Azért írtam hogy biztos jó és a márka se utolsó

(#7433) tibcsi0407 válasza LógaGéza (#7428) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Beta még. Jó lesz ez.

https://utdetailing.hu/

(#7434) Albigator válasza Mr.C (#7429) üzenetére


Albigator
őstag

Bocsi igazad van, kicsit türelmetlen voltam. Csak tegnap a banggodon még nagyobb kedvezmények voltak bizonyos dolgokra mobilappon keresztül, de mára úgy látom vége.
Köszi, majd akkor ezt az OTG USB C átalakítót lehet aliról rendelem inkább.

(#7435) kicsicsosz


kicsicsosz
csendes tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám amiben a segítségeteket kérem, hátha tudtok rá valamilyen megoldást. Bár lehet nem mondok vele sok újat.😀 Lényeg a lényeg, az elmúlt napok során fedeztem fel a Google szolgáltatások és Google play szolgáltatások folyamatot ami eszeveszettül zabálja az aksit. Sok helyen utána olvastam már, ujrainditast próbáltam már, a verzióváltást is, mert a probléma a 4.5.13 alatt kezdődött, frissitettem 4.5.14 re de ugyanúgy fennáll a dolog. A teló rootolva van. Tudtok esetleg valami olyan módszert ami beválhat? Legvégső esetben factory reset, de nem akarom elhinni hogy tényleg ez lenne szükséges.

(#7436) tomp


tomp
félisten

Elérhető a béta Oreo rom kamera appja.
katt
Érdekes ez az alulról felhúzható UI.

(#7437) HardRic válasza tomp (#7436) üzenetére


HardRic
addikt

Wow, ez nem rossz. Kösz a linket.

(#7438) tomp válasza HardRic (#7437) üzenetére


tomp
félisten

A legjobb az az új Galéria app. Végre támogatja a rawot. :C

(#7439) Mr.C válasza tomp (#7436) üzenetére


Mr.C
őstag

És megeri felrakni? Jobbat vagy rosszabbat csinál? Úgy hallottam, nem lehet vele videozni

sudo rm -rf /*

(#7440) tomp válasza Mr.C (#7439) üzenetére


tomp
félisten

Videó bugot nem az app okozza hanem a béta oreo rom. Gondolom a kernel.
Még csak pár mp-es videót csináltam, hogy megnézzem a tömörítést. Képet még nem.

(#7441) rankesz válasza tomp (#7440) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor ha már megy a video, megnézhetnéd h H265 (HEVC)ben rögzít-e

(#7442) tomp válasza rankesz (#7441) üzenetére


tomp
félisten

Ez volt az első amit megnéztem. H264. De ez még nem jelent semmit. Az appban "rendszer alapértelmezett" kodek van beállítva így a rendszerben megadott kodekben rögzít.

(#7443) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok!

Nekem még az xXx 3.5 4.5.10-es ROM van fent. Ha frissíteni akarom a legújabb xXx-re, akkor újra kell telepítenem az egész telefont, programokat mindent? Azt láttam, hogy a telepítő csak update.

A telefonon az xXx mappában ott a 3.5-ös zip fájlt. Letöltöm ezt: xXx_NoLimits_4.2_OP5_Oxygen_4.5.14_update.zip

Felmásolom a telóra, és TWRP-ből telepítem, ennyi ha jól gondolom a telepítése.

Köszi a segítséget!

(#7444) Blizzardking válasza kicsicsosz (#7435) üzenetére


Blizzardking
őstag

Szia,

Itt egy remek leírás hogy lehet megzabolázni a google szolgáltatásait. A program tud menteni/visszatölteni, így az adott beállításokat vissza tudod állítani. Kicsit melós, viszont pontosan látod mit állítottál le, mit nem.
Ha nem akarsz manuálisan tuningolni, akkor van két magisk modul, ami szintén a google hibernálását hivatott értelmesen megoldani. Az egyiknek az a neve hogy "Enable Doze for GMS Module v5" a másiknak meg hogy "GMS Doze 1.0". Bármelyik jó, de csak az egyiket tett döl egyszerre.
BTW nem értem hogy amikor a 4.5.12 után a 13 és a 14 is egyértelmű visszalépés, miért erőltetik ennyien..? :F

kisspepe
"Ha frissíteni akarom a legújabb xXx-re, akkor újra kell telepítenem az egész telefont, programokat mindent?"
- Nem. Dirty flash = csak a rendszer települ, a data passzol hozzá, nem kell hozzá nyúlni.

"Letöltöm ezt: xXx_NoLimits_4.2_OP5_Oxygen_4.5.14_update.zip Felmásolom a telóra, és TWRP-ből telepítem, ennyi ha jól gondolom a telepítése?"
- Igen. xXx-ből mindig van egy fő verzió, ennek mérete 1.7 GB körül van, és vannak az updete-ek, amik pár megásak. A főverziót mindig az xXx mappába kell tenni, és ilyenkor ha elindítod az update-et, megkeresi a nek való főverziót az xXx mappában, és települ. Mivel ez amit le akarsz szedni pont egy főverzió, tökmindegy hova rakod. Majd ha ehhez jönnek update-ek, akkor ezt kell az xxx-be, mert ez lesz az update-ek alapja.
Előtte mindenképpen csinálj egy teljes mentést, és másold is ki PC-re.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7445) Mr.C válasza kisspepe (#7443) üzenetére


Mr.C
őstag

A legfrissebb alap ugye a 4.5.14-es.... Az xxx pedig 4.2-es, ami erre épül.

Ezt letoltod, nem kell hozzá semmi (mert az OOS verzió a legfrissebb), felrakod twrp-n keresztül, ami a flash után létre fog hozni egy xxx könyvtárat, amibe utólag bemásolod.

Minden frissítésnél, aminek ez az OOS az alapja, csak az update zip-et kell feltolni (tehát marad a 4.5.14, de az xxx frissül 4.3-ra vagy 4.4-re)

Ha OOS frissül, akkor az xxx alap ugye változik, ezért azt leszeded és lecsereled az előzőt. Azaz pl 4.5.15-ös lett és a 4.5.14-est már lehet is törölni.

sudo rm -rf /*

(#7446) kisspepe válasza Mr.C (#7445) üzenetére


kisspepe
tag

Rendben köszönöm mindkettőtöknek a választ

(#7447) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ez az Oreo nagyon pöpec. Az üzemidő nagyon fasza, 1,5 nap alatt 50%-ra merült a telefon.
Ebben van 44 perc telefonálás és 1,5 óra képernyőidő.
Wifi, mobilnet, helymeghatározás állandóan on, fényerő automatikus. FB, Insta, Gmail, Whatsapp állandó szinkron és Microsoft launcher-t használok most (nem röhög! Nagyon jól optimalizált cucc).

https://utdetailing.hu/

(#7448) kisspepe válasza tibcsi0407 (#7447) üzenetére


kisspepe
tag

Az jó. Remélem a GPS-en is javítanak valamit. Igaz én most egy fél órája tértem még át a 4.5.10-ről 4.5.14-re, és ha jól olvastam a GPS-hez is hozzányúltak.

Nekem még mindíg az az egy problémám van a telefonnal, hogy ha bemegyek egy nagyobb épületbe, bevásárlóközpontba elveszti a GPS jelet. A régi Samsungom meg vígan látja a műholdakat.

(#7449) tibcsi0407 válasza kisspepe (#7448) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még nem navigáltam vele. Az otthoni címet pontosan látja.

https://utdetailing.hu/

(#7450) UberMutant válasza kisspepe (#7448) üzenetére


UberMutant
őstag

műholdakat a vasbetonon át? ne vicceljünk már

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.