Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) BladePocok válasza tibcsi0407 (#7650) üzenetére


BladePocok
tag

Vajon tényleg megérte nekik a "váltás" ? :D

(#7652) tibcsi0407 válasza BladePocok (#7651) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Biztosan meg, de annak, akinek van egy OP5 már neméri meg. :)

https://utdetailing.hu/

(#7653) UberMutant válasza tibcsi0407 (#7647) üzenetére


UberMutant
őstag

aha

(#7654) kano válasza tibcsi0407 (#7650) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem ugyan olyan árért jobb ajánlat lesz. Ha a kamera jobb lesz, már megérné az 5T.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7655) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#7649) üzenetére


Blizzardking
őstag

Én ezért jöttem le a Francóról. Igaz az még egy régebbi verzió volt. Beleolvastam az xXx és Freedom topikokba, és szerintem most jobb a Freedom. Próbálj ki egyet SimpleGX kernellel komolyan. Nemá egyedül én használjam :DD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7656) Mr.C válasza tibcsi0407 (#7649) üzenetére


Mr.C
őstag

Nincs (r11)

sudo rm -rf /*

(#7657) mjani1172 válasza jacis (#7619) üzenetére


mjani1172
addikt

Ezeket kézzel rakják össze?
Valahogy mást képzeltem.

(#7658) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#7623) üzenetére


mjani1172
addikt

“Fejlődnek a kamerák, a hátlapon lévő mindkét szenzort a Sony-tól veszik, az egyik egy 16 megapixeles IMX398, a másik 20 megapixeles IMX376K - írja a hír forrása. Mindkét kamera f/1.7-es rekeszértékű. Az előlapi kamera marad a régi, 16 megapixeles.“

Index.hu

[ Szerkesztve ]

(#7659) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#7658) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ne gyere már állandóan az Index-szel itt légyszi. Ez még mindig egy szakmai fórum. :) Más topikokban is látom, hogy linkeled. A gond az, hogy nagyon távol állnak a szakmaiságtól, ami nem baj, de nem ide való. Agyfaszt kapok az írásaiktól, amikor telefonokról próbálnak írni.
A main sensor pedig semmit sem fejlődött (eddig is IMX398 volt), csak a zoom kamera. Szóval a fotók 80%-ánál nem lesz változás.

(#7654) kano

Csakhogy drágább lesz. Lásd Pet Lau twitter posztja.

(#7656) Mr.C

Ma reggel a képernyő feloldása után jött kb 20 értesítés. Úgy látszik Franco remekül szétbarmolja a doze-t.

(#7655) Blizzardking

Mit hoz még a SimpleGX?

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7660) racerx válasza tibcsi0407 (#7649) üzenetére


racerx
őstag

Hármason hasonló volt a Francoval. Ezért is tértem át Eng_stk kernelére. Nem tudom, hogy ez van e ötösre, de nálam messze ez volt a legjobb anno.

(#7661) tibcsi0407 válasza racerx (#7660) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most a Revankernelt próbálgatom. Van benne EAS 1.4 is, ami mindig is érdekelt, hogy mit hoz a konyhára. Egy kicsit pörgősebbnek, reszponzívabbnak érzem, mint a Franco-t. De majd 1-2 nap múlva kiderül.

https://utdetailing.hu/

(#7662) Mr.C válasza mjani1172 (#7658) üzenetére


Mr.C
őstag

A keretmentes szót meglattam és zártam is be a cikket... Sajnos még mindig képesek valótlant állítani tok magabiztosan.

Tibcsi: majd ezek után én is nézem, van-e anomália. Amúgy meg tényleg ez az 5t egy jó dolog, annak akinek kell a hosszú kijelzo. Számomra többet ad elöl a szenzor, mint a nagyobb content de ez ugye szubjektív. Követi a trendeket.
Viszont ha nem lehet ezután se 5öt venni, akkor viszont az nagy ballépés

sudo rm -rf /*

(#7663) tibcsi0407 válasza Mr.C (#7662) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha most kellene venni, akkor az 5T-t venném, ez egyértelmű. De nagyon apró a ráncfelvarrás az 5 után, így minden düh eltávozott belőlem, amit a kiadása miatt éreztem eleinte.
Aki 3-ról, 3T-ről vált, annak megéri. A nagyobb képernyő miatt az akku-idő is szarabb lesz.
Közben a GSMarena-n kijött a Razer Phone teszt. Ez egy darab szar lett. :D Sötét kijelző, nagyon rossz akku-idő.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7664) kcsa válasza tibcsi0407 (#7659) üzenetére


kcsa
veterán

Olvasgattam én is azt a twitter posztot, de azt hogy "értékelni fogják ami következik" érthetem csekély áremelkedésnek is, vagy nulla áremelkedésnek is. Vagy brutálisnak, attól függően, hogy milyen hangsúllyal olvasom :D

(#7665) kazanka


kazanka
őstag

Egy kuppont tud valaki adni privátban?

(#7666) tibcsi0407 válasza kcsa (#7664) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én meg előre magyarázkodásnak tartom. :) A kijelző biztosan drágább, a kamera is a lencse miatt.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7667) Mr.C válasza kazanka (#7665) üzenetére


Mr.C
őstag

Összefoglalóban benne van

Tibcsi: én ha most kéne venni nem biza, hogy az 5t-t venném.... Hanem a mi mix 2-t :DDD

[ Szerkesztve ]

sudo rm -rf /*

(#7668) tibcsi0407 válasza Mr.C (#7667) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én biztos nem szívatnám magam a Mix-szel. Nincs forráskód, vagy későn van. A MIUI egy bugtenger szokás szerint, a kamera sajnos nem hozza még az OP5 szintjét sem.
A külseje valóban szép, a hardver is jól össze van rakva, de apró szarságokkal mindig elrontja a Xiaomi a dolgokat.

https://utdetailing.hu/

(#7669) kazanka válasza Mr.C (#7667) üzenetére


kazanka
őstag

Ok.Köszi,már rendben van.

(#7670) Mr.C válasza tibcsi0407 (#7668) üzenetére


Mr.C
őstag

Erről más a véleményem, de nem gond ;)
Egy nagy hátrány az ips kijelzo... Amoled után nagyon nem kell :D

sudo rm -rf /*

(#7671) rankesz válasza tibcsi0407 (#7666) üzenetére


rankesz
veterán

Én meg úgy gondolom hogy az 5 kijelzőjére kötött szerződések már jó régiek, mivel a 3/t is ezt használta, azóta már lefolyt annyi víz a Dunán hogy kb ugyan annyiért adja a samsung, ha nem olcsóbban

(#7672) Latitude válasza Blizzardking (#7655) üzenetére


Latitude
tag

Khmmm... Nem egyedül az biztos :D

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7673) Blizzardking válasza tibcsi0407 (#7659) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Mit hoz még a SimpleGX?"
Nekem ezzel a legjobb az üzemidőm. Nyilván felhasználási szokásoktól is függ.
Francóról és xXx-ről rengetegen számolnak be random újraindulásokról. Lehet hogy csak pechem volt a Francóval, de nekem nem megengedhető hogy késsenek, kimaradozzanak értesítések. Az egész napomat felboríthatja.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7674) tibcsi0407 válasza Blizzardking (#7673) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most a Rendert használom, eddig nagyon fasza reszponzív a rendszer. Jobb elsőre, mint a Franco volt.

(#7671) rankesz

Ebben én nem lennék biztos. AMOLED hiány van a piacon, szóval nem olyan egyszerű ám az alkudozás. :)

(#7670) Mr.C

Nekem elég volt pár hónap a MIUI-n. Főverziós váltás nuku, rengeteg idegesítő apró baromság. Pl ide a fórumra nem tudtam képet feltölteni Chrome-ból, vagy késtek az értesítések. Múltkor a feleségemnek a hang ment el, újra kellett indítani a telefont.
Vannak furcsaságai..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7675) Scooter74 válasza tibcsi0407 (#7674) üzenetére


Scooter74
őstag

Nem akarok bele szólni, de a feleségemnek LG G4-s telefonja van, és azon még mindig a 6.0-s droid fut.
G4 esetében is vannak bugok, és random hülyeségek. Illetve az LG pont lesz@rja a csúcs telefonjait frissítés terén.
A Xiaomi meg a kb 4 éves telefonjaira is kiadja a MIUI 9-t.
És árban több mint 2x-s a külömbség a két gyártó telefonjai között.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#7676) kano válasza rankesz (#7671) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem sem lesz emelés (vagy minimális). A twittben semmi egyértelmű nincs. Az Index még mindig az egyik leghitelesebb forrás (nyilván nem szakmai szempontból, de az nem is szakmai portál).
Annyira jókat szoktam derülni 1-2 íráson, élmény olvasni, hogy hogyan képzel bele 1-2 ember tuti dolgokat egy mondatba a saját megnyugtatására. :)
Erre szokták írni, hogy kutya ugat, karaván halad. Miért nem lehet ezt felnőtt fejjel elfogadni...

Ha az 5T-nél megoldják, hogy a fényképek élesebbek legyenek, illetve a gyenge fénynél versenyképesebb legyen a kamera a nagyokkal, már nyertünk vele. Az akkuidő pedig egyáltalán nem biztos, hogy rosszabb lesz. De ezt majd meglátjuk a tesztekből.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7677) tibcsi0407 válasza Scooter74 (#7675) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, kiadja az új MIUI-t, de az alapja a régi Android nagyon sok telefonnál. Feleségem Mi Note 2-jére kb akkor jött a Nougat MIUI 9 alapon, amikor megjelent az Oreo.
Nem 2 Ft volt az a telefon tavaly. Sorra adták ki a telefonokat év elején Nougat-tal, míg egy csomó 2-3 hónapos telefon megragadt MM ROM-on.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7678) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#7659) üzenetére


mjani1172
addikt

Jól van na azért neharapd már le a fejem. Csak egy hír volt, ha nem igaz, hát nem igaz.
Más topicba nem linkeltem.

(#7679) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#7678) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Láttam máshol is Index-es hírt Tőled. Nem ezt, hanem másikat.
Meglátom a szakmai írásaikat, mikor leírják ezt, hogy: "csip", akkor már robbanok. Félelmetes.
Nem támadás, csak nagyon nem illik be erre a fórumra semmi tőlük. (az már más kérdés, hogy már lassan a Mobilarena is ezen a szinten mozog)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7680) mjani1172 válasza tibcsi0407 (#7679) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem szállnék vitába de tényleg nem emlékszem, hogy valaha linkeltem volna indexes hírt.
De ha te mondod, elhiszem. :R

(#7681) tibcsi0407 válasza mjani1172 (#7680) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az ilyesmit megjegyzem. :D
Az Index egy valamikor minden téren igényesebb újságírást mutatott fel, ma már csak árnyékuk a régi önmaguknak. :) Kár értük.

https://utdetailing.hu/

(#7682) ati3738 válasza kano (#7654) üzenetére


ati3738
aktív tag

A kamera most is jó nem azzal van baj, az optimalizálással.

Forever Young

(#7683) rankesz válasza kano (#7676) üzenetére


rankesz
veterán

10%-al lesz nagyobb az a kijelző, szóval üzemidőben kb annyi lesz az 5 javára ha lesz. Az meg szerintem elhanyagolható

(#7684) kano válasza rankesz (#7683) üzenetére


kano
nagyúr

Meglátjuk. Nagyon le kellene már cserélnem a One-t.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7685) Blizzardking válasza kano (#7684) üzenetére


Blizzardking
őstag

Biztos bika lesz. Szerintem nagyon nem tudsz vele mellényúlni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7686) Zolly444


Zolly444
aktív tag

(#7687) DeeNee


DeeNee
csendes tag

Sziasztok. Érdeklődnék, hogy javíttaott-e már innen valaki törött kijelzőt. Közvetlen OnePlus-tól vásárolt telónál mi ennek a menete? Sajnos sikerül lezúznom az 5-öst. :(((

(#7688) Nazo válasza DeeNee (#7687) üzenetére


Nazo
tag

Helló,

oneplus.net FAQ-ból idézek:
Step 1: Head over to your "My Orders" page and click the 'service request' button to begin your repair and warranty claim.
Step 2: Select RMA Type. You can select Return, Replacement, or Repair.
Step 3: Choose the "Items".
Step 4: Fill in "Reasons" and upload an attachment.
Step 5: Confirm your email.
Step 6: Choose or input an address.
Step 7: Submit the RMA request.

Utána elvileg futár jön érte, és a javítás után futár hozza vissza.
Még a topic eleje felé egy 3T-s kollega írta hogy viszonylag gyorsan, és olcsón javították.

(#7689) Nazo válasza DeeNee (#7687) üzenetére


Nazo
tag

Majd ha kiderül mennyi, légyszi írd már meg, kíváncsi vagyok mennyivel kell számolni egy kijelző lezúzást.
(Kifutottam a szerkesztési időből)

(#7690) S e t h válasza tibcsi0407 (#7679) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem támadás, csak nagyon nem illik be erre a fórumra semmi tőlük.

Érdekes, egyik nap találkoztam egy cikkel náluk, itt az adekvát topikjába be is másoltam. Egy ember volt aki indexezni kezdett, de amikor többen is rákérdeztek, hogy ezt miért csinálja, nem tudott rá válaszolni és csendben maradt.

A cikk egyébként nagyon találóan és részletesen írt egy jelenségről, ami abszolút alkalmas vitaindítónak szóval cáfolnám, hogy semmilyen cikk sem alkalmas közlésre tőlük.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7691) tibcsi0407 válasza S e t h (#7690) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy telefonos topik Magyarország legnagyobb telefonos szakmai fórumán. Ide a szakmaiságtól távol álló Index-es bemutatók véleményem szerint nem illenek.

Más, ha egy politikai offtopikban, vagy egy gazdasági topikban mondjuk belinkel valaki egy Portfolio, vagy egy Index cikket, mert ahhoz még értenek. (bár a Portfolio profisága és független írásai nem az Index érdeme)

Bár, ha már itt tartunk, akkor én hiányolom azokat a több oldalas tényfeltáró és nagyon érdekes témákat felvonultató írásokat, amiket évekkel ezelőtt hoztak az oldal hasábjain.
A színvonaluk ahhoz képest nagyon sok szinttel csökkent. Talán pont a főszerkesztő távozása után.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7692) axlfsi válasza tibcsi0407 (#7663) üzenetére


axlfsi
veterán

Engem azert egy kicsit bosszant. Most gondolj csak bele: a legtragyabb keszulekgyarto sem csinal olyat, leg low-endes keszulekevel sem, hogy fel ev utan mar megszuntetni. Plane egy "flagsip" keszuleknel... Itt pedig most ezt tortenik:

- fel ev utan megszunt a telefonunk gyartasa, ezaltal - ha tetszik, ha nem - az erteke ez altal is csokken (ertem en, egyebkent is, de ez meg egy X szazalekot ratesz a lapatra).
- mivel nagyon ugy nez ki, hogy ugyanannyi lesz az 5T ara, "No firm pricing details have yet been revealed, though latest rumors suggest that the OnePlus 5T will start at $479, just like the previous Android flagship.", joforman a kutyanak nem fog kelleni az 5 hasznaltan (hiaba a ket ev gari, mindenki csak egy dolgot lat: fel ev utan mar nem lehet megvenni = nincs/szar a tamogatottsaga, nem lesz majd alkatresz, stb).

Szerintem pedig meg lettunk szop@tva... En a 6-ost mar nem fogom megvenni, ... addig meg kitalalom, mire terjek at.

UI.: ha esetleg vagy 50%-kal dragabb lenne az 5T, akkor azt mondom, meg van nemi erteke a fel eves keszulekunknek, de nem igy lesz, ugyhogy errol ennyit. En megtanultam a lecket.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#7693) kcsa válasza axlfsi (#7692) üzenetére


kcsa
veterán

Segítek: veszel egy új autót, kiállsz a szalonból vele, és már ezzel a 10 méterrel 20%-ot csökkent az értéke. Pedig még hat évig gyártják...

(#7694) tibcsi0407 válasza axlfsi (#7692) üzenetére


tibcsi0407
félisten

50%-kal nem lesz drágább az 5T, de drágább lesz, ez biztos. Nem kell minden találgatásnak bedőlni. Linkeltem Pete Lau twitter posztját, ez elég egyértelmű.
Úgy látszik a Oneplus az évi két telefonra rendezkedik be. Biztosan jövőre is így lesz.

https://utdetailing.hu/

(#7695) rankesz válasza tibcsi0407 (#7694) üzenetére


rankesz
veterán

Akkor viszont érdemesebb a második modellben gondolkodni annak aki nem pártol el tőlük, pl 6T

(#7696) tibcsi0407 válasza rankesz (#7695) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez egy érdekes dolog. Attól pedig a 7 lesz jobb egy kicsivel.
Én megpróbálom beállítani magam évi 1 telefonra.

https://utdetailing.hu/

(#7697) kcsa válasza tibcsi0407 (#7696) üzenetére


kcsa
veterán

Az előbbi autós példámra visszautalva: a jelek szerint lesz egy új modell, és egy faceliftes fél évvel később. Persze mindig lesz újabb és jobb, ezért a várakozás vagy végtelen, vagy veszel valamit. :)

(#7698) tibcsi0407 válasza kcsa (#7697) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Eredetileg arról volt szó korábban, hogy a 3T egy egyedi eset volt. Ezért is vették sokan nagy nyugalommal az 5-öt, aztán jött az 5T pár hónap múlva.
A másik probléma, amiért érthetőek a negatív hangok az az, hogy nem féléves volt az 5 ciklusa, mert alig lehetett 3-4 hónapig kapni, mert már jó ideje out of stock van.

https://utdetailing.hu/

(#7699) f3rdzs0 válasza tibcsi0407 (#7696) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

ráadásul itt jön az is közbe amit mindig mondok, hogy a soc viszont a 7ben teljesen új lesz, míg a 6tben max egy ugyanaz a generációs fejlesztett változat. tehát ha a 6ot veszed akkor kb fél évig élvezheted a leg gyorsabb processzort és a T változat se garantáltan lesz sokkal gyorsabb.

az 5 esetében ez annyit tesz hogy 1 évig használod a processzort mire jön valami gyorsabb míg a T esetében ez csak fél év.

telefon és akármi vásárlás esetén az idő is számít nem csak a spec sheet

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#7700) tibcsi0407 válasza f3rdzs0 (#7699) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ebben is igazad van. Jó megközelítés. Annyiban gáz ez egy picit, hogy a Oneplus mindig megkésve áll elő a többi gyártóhoz képest a csúcshardverrel.
Bár erre biztos meg van az okuk.
Jövőre viszont a 6 biztosan hamarabb fog jönni, hiszen a Samsung már az S9-et decemberben elkezdi tömeggyártani.
Az iPhone X miatt mindenki hamarabb hozza ki a "világverő" készülékét. Szóval az 5T-nek még lehet annyi életciklusa sem lesz, mint az 5-nek.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.