Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) racerx válasza tibcsi0407 (#7249) üzenetére


racerx
őstag

Ne ezeket a buzi bokeh képeket promózza, hanem mondjuk este kevés fénynél, vagy egy koncerten sötétből a megvilágított színpadot stb stb..

(#7252) tibcsi0407 válasza racerx (#7251) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Volt sötét képe is. A gond az, hogy gyanúsan nem original képek ezek. :)

(#7250) LógaGéza

A kedvencem, ahol a Oneplus support nem érti mi a baja az egyik usernek a kamerával. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7253) Funthomi válasza f3rdzs0 (#7243) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Igen, azokat akarnám. Az volt a célom, ha DND-be tolom a csúszkát, akkor ne ugorjon fel semmi, max amit én engedélyezek. Végül is nem ez lenne az értelme? :D

YOLOska

(#7254) f3rdzs0 válasza Funthomi (#7253) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

de ez lenne :D nekem ez az egyik legnagyobb bajom vele, mert így a középső állásnak nincs értelme a legtöbb embernél.

elméletileg root+tasker meg tudja ezt úgy ahogy oldani. egyelőre én megvárom az oreot, mert elméletileg jön update a sliderre (bár nem confirmed hogy oreoval jön)

f3rdzs0

(#7255) Funthomi válasza f3rdzs0 (#7254) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi az infót! :)

YOLOska

(#7256) Mr.C válasza tibcsi0407 (#7249) üzenetére


Mr.C
őstag

nem azért, de ilyen portrékat OP5-tel csináltam már...

sudo rm -rf /*

(#7257) tibcsi0407 válasza Mr.C (#7256) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez túl jó. Még a hajába sem mos bele a csajnak az algoritmus.

https://utdetailing.hu/

(#7258) rankesz válasza f3rdzs0 (#7254) üzenetére


rankesz
veterán

Szerintem az oneplus lab-ban testre lehet szabni az értesítést h semmi ne jelenjen meg

(#7259) Latitude válasza Snoop-y (#7174) üzenetére


Latitude
tag

Win 10 alatt jött elő nálam is ez a probléma, az alábbi kis kiegészítés a környezeti változókban megoldja:

...I will point out that adb.exe on Windows is not linked to be "large address aware" If you set the environment variable ADB_DEBUG=all and try to adb sideload a large file, you'll see that the call to malloc is failing to allocate enough memory for the file. The "obvious" fixes would be for adb not to try to read the entire file into memory or to be linked with the /LARGEADDRESSAWARE flag on Windows....

Üdv

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7260) Mr.C válasza tibcsi0407 (#7257) üzenetére


Mr.C
őstag

nem lehet tudni, hanyadik próbálkozásra sikerült ez a kép, valamint ha jobban megnzzük, pont a legkritikusabb rész lett megoldva > a fa találkozásánál nem haj van, hanem sapka.

Én is hoztam már létre hasonlót, majd csinálok neked egyet, ha a "modell" beleegyezik, hogy megosszam veled privátban...

sudo rm -rf /*

(#7261) tibcsi0407 válasza Mr.C (#7260) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kíváncsi lennék, mert nekem mindig vannak olyan részletek, amit elhomályosít. A haj, szőr, stb mindig is egy kényes dolog volt a portrémódnál, minden gyártónál. Ennek a csajnak a hajába pedig nem nagyon mosott bele az algoritmus.
Nehezen hiszem el, hogy nem dolgozták át, de hagyom, hogy meggyőzz. :)

https://utdetailing.hu/

(#7262) Latitude válasza tibcsi0407 (#7261) üzenetére


Latitude
tag

A Nikon nem mos annyira portré módban, az exif modifkátor meg csak az exif adatokat írja át :DDD

[ Szerkesztve ]

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7263) tibcsi0407 válasza Latitude (#7262) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Erre gondolok én is. Mivel a Oneplus sosem tanul más hibájából, ezért nem tartom kizártnak, hogy ez nem egy Oneplus telefonnal készült kép.

https://utdetailing.hu/

(#7264) tomp válasza tibcsi0407 (#7263) üzenetére


tomp
félisten

2 dolog állhat a kép mögött:
-OnePlus 5T-vel készült a kép és Oreo alatt ennyire penge lett a kamera
-Nem OnePlus 5T-vel készült a kép csak valahogyan el kell adni a telefon kamera tudását

Mivel a sima 5 előtt is láttunk olyan képet amely alapján "hűha" érzés volt miközben a valóságban nem hozza azt a minőséget, így az első opció máris ki van zárva. ;] :DDD

Max telefonnal rawban lefotózták a csajt majd átküldték egy erős PS-on a képet.

(#7265) tibcsi0407 válasza tomp (#7264) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sajnos a másodikra gondolok.
De tudod mit? Legyünk bizakodóak, legyen itt egy pozitív teória (tegyük félre a pletykát arról, hogy az R11S és az 5T is új kamerákat kap):
A Oneplus 5 és az 5T ugyanazt a kamerát kapja, de az 5T-n már az OOS Oreo betaja fut és ilyen lesz a kamera.
Azért nem kapunk lóf*sz értelmes frissítést sem a Oneplus-tól, mert valójában állandóan a kamerát reszelik az Oreo alatt, hogy meg tudják mutatni a felhasználóknak, hogy mire képesek.
Ennek eredménye a fenti fotó. ;]
Kíváncsian várom már nagyon az Oreo-t egyébként. Tényleg eléggé nagy a csend körülötte.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7266) tomp válasza tibcsi0407 (#7265) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy mi értelme lenne az új kamerának? Így kötelezően 2 eltérő típusra kellene nekik dolgozniuk. Több meló.
Ha meg lesz.ják a sima 5-öt akkor pedig népharag lesz. Ergo kevesen fognak következő OP telefont venni.
Habár a Sony modellek sem remekelnek kamera terén.
XZ1 Compact rosszabb képeket lő mint a régi lg g2.

(#7267) tibcsi0407 válasza tomp (#7266) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinted mért rinyálok napok óta? :(
Anzhuo-n (kínai hírportál) olvastam arról, hogy az R11S két darab 20 MPX kamerát kap rohadt nagy pixelmérettel. Ha azt kapja a Oneplus is, akkor csúnyán szembe leszünk köpve.
Ez nagyon nem korrekt. Nem lenne bajom, ha csak 80%-ban is ki tudnánk használni az 5 kameráját, de valahogy nem konstans a teljesítménye.

https://utdetailing.hu/

(#7268) f3rdzs0 válasza tomp (#7266) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

nem hiszem hogy ott tartanak hogy érdekelje őket. így is folyamatosan készlethiány volt az 5ből, pedig a fogadtatása annak is elég rossz volt. jelenleg szerintem bőven megengedhetik maguknak hogy veszítsenek vásárlókat, nem foglalkoznak ezzel.

f3rdzs0

(#7269) tibcsi0407 válasza f3rdzs0 (#7268) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az üzletben ezt sohasem engedheted meg magadnak. Tudod miért? Mert egyszer fent, egyszer lent. Amikor lent vagy, akkor csakis a hűséges ügyfeleid, klienseid maradnak melletted. Ez különösen igaz egy olyan szakmában, mint a mobilipar, ahol olyan nevek, mint a BB, HTC, vagy Nokia is eltűnt a térképről pár év alatt.

https://utdetailing.hu/

(#7270) f3rdzs0 válasza tibcsi0407 (#7269) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát én tisztában vagyok vele, de azzal is, hogy OP jelenleg olyan helyzetben van, hogy megengedheti ezt magának. szerintem egyedül indiában van akkora kereslet a telefonjukra hogy letojják hogy nyugaton mit gondolnak a nem customer oriented fejlesztéseikről.
az anyacégük meg simán el tudja őket tartani. OP5 kb úgy a legtöbbet eladott telefonjuk, hogy elég sok háborgás volt hogy drágább, előtte már az OP3T esetén láttuk hogy lesz T verzió és akkoriban jelentették be azt is hogy OP2 nem kap updatet

speaking of Nokia: ha 5,5 colos kijelzőik lennének, simán azt vennék :D (de így a bezellessless design mellett elég gáz 5,3mas kijelzőt használni)

f3rdzs0

(#7271) tomp válasza tibcsi0407 (#7267) üzenetére


tomp
félisten

Azért az oppo r11 és oneplus 5 kamerája sem egyforma.
Oké, hogy 16+20 csak az r11-nél pont fordítva van. Illetve az előlapi is más. Ott 20, nekünk 16.
Ha nem foglalkoznak majd maguktól a kamerával akkor majd a népharag miatt fognak.
Amúgy a nekem visszaigazolt gyári kamera app hevc videó felvétele sem került bele eddig a rendszerbe mint ahogyan a fordítási hibák javítása sem. Ez is mutatja, hogy a 7.1-et már nem érdekli őket. Ami nem is baj. :)

(#7272) Albigator


Albigator
őstag

Látom átváltozott a topic, OP5T-re.. Hiába kérdeztem már korábban, h fagy-e másnál is Messenger, senki nem reagált. Hátha most valaki.

(#7273) LógaGéza válasza Albigator (#7272) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem fagy.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7274) tibcsi0407 válasza f3rdzs0 (#7270) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem értek egyet ezzel. Üzletben nem engedheted el magad. Végképp nem egy garázsgyártó, mint a Oneplus. Ha veszteséget termel, akkor a BBK kicsinálja.

(#7271) tomp

Tudtommal nincs fordítva, csak a 20 MPX szenzor más.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7275) Albigator válasza LógaGéza (#7273) üzenetére


Albigator
őstag

Pedig nálad, is Xperia billentyűzet van ak az se okozhatja a fagyást.. Egyszerűen nem értem mi lehet az oka.. Nem reagál billentyűzet leütésre, viszont home gombbal ki birok jönni, utána mikor visszalépek a messengerbe már rendesen működik.

(#7276) tomp válasza tibcsi0407 (#7274) üzenetére


tomp
félisten

Gsmarena és az oppo is 20+16-ot ír.
R11-nél az elsődleges 20Mpixeles szenzor a dualpixeles, a másodlagos 16Mpixeles pdaf.
Nálunk pont fordítva van. Azaz eddig sem volt egyforma. Most sem lesz.

Albigator
Nálam is Xperia bill van de nem fagy semmi. Messenger sem.

[ Szerkesztve ]

(#7277) Latitude


Latitude
tag

A Viper4Android témához egy saját tapasztalat. Nekem úgy ment föl Magisk alól, hogy először a /system/vendor/etc mappában az audio_effect.config file-t átneveztem audio_effect.config.bak-ra, majd ez után telepítettem a modult Magisk alatt. Reboot és minden megy semmi mást nem kell beállítani. Amikor előbb telepítettem a modult és utána próbáltam a audio_effect.config filet átnevezni akkor hibával leállt az átnevezés a V4A pedig elindult ugyan, de nem csinált semmit.

Remélem tudtam/tudok evvel valakinek segíteni.

üdv

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#7278) ollie válasza tibcsi0407 (#7261) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem meg pont, hogy nem túl jó minőségű ez a kép.

***

(#7279) Mr.C


Mr.C
őstag

ja és amúgy meg van új xXx, Franco kernellel semmi gonddal nem találkoztam

Changelog for v4.1 [OOS 4.5.13] Rom base:

xXx Updates:
Improved my scripting framework to be more reliable and tolerant.
- If running Magisk I’m running now 2 different script startup methods which are backup each other. For example, if a user delete the xXx Essentials module by accident it will be automatically recovered at next reboot
- The only way to break this new method is to flash the Magisk uninstaller followed by the stock kernel and Magisk without dirty flashing the rom again.
Added init.d and su.d support
- Works with SuperSU and with Magisk
Optimized the AKT Burnout Kernel Profile
- Fixed the AKT Burnout Kernel Profile to fully support our OP5 as the original profile failed to mod the big CPU cluster, scheduler and governor values.
- If you select the AKT Profile in the aroma installer it will be installed at the exact same place as the complete AKT framework will be placed when you flash that later. This way you don’t need to dirty flash the rom again to get rid of the option. Just flash the AKT framework reboot and switch back and forth between your favorite profiles.
Fixed one wakelock block item which got disabled instead of enabled
- Actually there are 2 different SystemUpdateServices which needs to be touched. One of them needs to be enabled and the other one disabled. This is the same working method now like the “Disable SystemUpdateService” app from Playstore is following.
Updated the installer to debloat several Google Apps by default, independent from what is selected in the aroma installer.
- Namely this is Chrome, Drive, Maps, Music2, Talkback and YouTube.
- These apps are available via Play Store anyway but free up required system space for the survival options and all the other options which are available to be installed.
- This might also have been the issue for some users who experienced random reboots as things couldn’t be installed correctly due to insufficient system space.
Updated “Google Live Wallpapers” from Pranav Pandey which includes more live wallpapers
Updated iYTBP to new modded YouTube version 12.42.59-1242593400-vanced by lauro almeida and ZaneZam.
Updated modded Google Camera to 5.1.014-v.1.3
Updated Action Laucher to v30.2
Updated Pixel Launcher to v8.1
Updated Lawnchair Laucher to v1.1.0.1427
Updated Substratum K-Klock Theme Module to v14.0
Updated all GApps based on latest Open GApps Oct.29, 2017

sudo rm -rf /*

(#7280) jano_77


jano_77
nagyúr

Egyik cimbimnek is OP5 telója van és panaszkodik egy ideje, hogy navigáció használatakor nagyon sokszor veszíti el a GPS jelet illetve nehezen is találja meg kezdéskor. Tapasztalt ilyet esetleg más is? Mitől lehet ez, lehet esetleg javítani rajta vhogyan? Mondjuk azért egy ilyen kaliberű telefonnál ez elég nagy blama.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#7281) tibcsi0407 válasza tomp (#7276) üzenetére


tibcsi0407
félisten

AA pedig ellenkezőjét állítja a tesztben.

The primary camera is a 16 MP Sony IMX398 sensor with an f/1.7 aperture. On the other hand, the secondary camera is a 20 MP Sony IMX376 sensor with an f/2.6 aperture.

A hybrid zoom miatt egyébként is illogikus a kisebb kamerát zoom kamerává tenni.

(#7278) ollie

A portré minősége a lényeg. Nincsenek elmosott részletek az előtérben.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7282) tomp


tomp
félisten

Furcsáltam, hogy a snapdragon camera a 20mpixeles szenzorral csak fullhd-t tud így megnéztem a gyári kamerát. Nos! Videó alatt nem lehet használni a telekamerát. Zoomnál is a 16mpixeles szenzort használja az app. Érdekes. FullHD-n se megy a tele.

(#7283) f3rdzs0 válasza tibcsi0407 (#7274) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát csak ugye nem garázsgyártó, és alapvetően nem hiszem hogy akkora költségei lennének, hogy ne hozza vissza egy-egy telefon fejlesztésének az árát. gyakorlatilag technológiát egyáltalán nem kell fejelszteni. a telefon házat megkapják a testvér cégektől, a technológiát is (dash charge), a processzor meg hasonlók meg külsős cégektől jönnek.

egyetértek azzal amit mondasz hogy nem kéne hogy elengedjék magukat, de mint láttuk az elmúlt időszak alapján, ha így is viselkednek, még akkor is megveszik a termékeiket szimplán az áruk miatt. sajnos itt azért érződik egy erős cultural divide

f3rdzs0

(#7284) tibcsi0407 válasza f3rdzs0 (#7283) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bizalmat sokszor nem lehet eljátszani. Én alapvetően elégedett vagoyk a telefonnal, bár a kamerától továbbra is többet várok a túltolt hype után, de az 5T-t egyszerűen nem tudom elfogadni.
Az 5-nek kb 3 hónap volt az életciklusa, mert utána már folyamatosan készlethiány volt. Az egész arról szólt, hogy kiszórják a bennmaradt alkatrészeket.
Sokan nem követik a napi híreket és a fórumokat, de biztos vagyok benne, hogy dühösek lesznek azon a napon, amikor jön az 5T.
Ezek után kíváncsi leszek a terméktámogatásra.
A 3/3T rossz példa, mivel az Oreo után megszűnik a terméktámogatás, ami kb azt jelenti, hogy a 3T egy évig volt támogatva, ami nem túl acélos teljesítmény.
Az, hogy két főverziós váltást megélt nem a Oneplus érdeme, hanem a Google-é, mert f*ssák a főverziókat ész nélkül.

https://utdetailing.hu/

(#7285) tomp válasza tibcsi0407 (#7284) üzenetére


tomp
félisten

3/3T-nél csak a béta program szűnik meg. Maga a támogatás nem. Kapnak majd még frissítéseket csak új főverziót nem. Mint ahogyan OP2 is kap még pár havonta frissítést.

(#7286) tibcsi0407 válasza tomp (#7285) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miket hoz a frissítés? 3-4 havonta egy security patch-et? Ezt most minden kötekedés nélkül kérdezem, mert nem tudom.

https://utdetailing.hu/

(#7287) tomp válasza tibcsi0407 (#7286) üzenetére


tomp
félisten

A legutóbbi OP2 update pont e hónapban volt.
Updated Android security patch level to October 2017
Fixed WPA2 security issue
General bug fixes and improvements

(#7288) tibcsi0407 válasza tomp (#7287) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azt tudod, hogy ez miért van? Az adatgyűjtési mechanizmust piszkálták, mivel az már OP2-től kezdve benne volt az OOS-ben.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7289) f3rdzs0 válasza tibcsi0407 (#7284) üzenetére


f3rdzs0
senior tag

hát az én bizalmam alapból nem volt túl stabil, de az hogy az 5 ezek szerint csak az volt hogy kiszórják az alkatrészeket, nem túl örömteli hír.
ettől függetlenül elvárom azt, hogy az 5T és az 5 szoftveresen ugyanazt a supportot kapja (ahogy a 3 és 3T esetében). ha választanom kellett volna akkor jó eséllyel úgyis az 5 designja tetszik jobban (az 5T pletykák alapján, ugye még semmi sincs kőbe vésve).

meglátjuk mi lesz, nagyon remélem hogy ennyire azért nem hülye cég, de ha csak szimplán a számok és az eddigi lépéseik alapján nézzük, simán belefér hogy mostantól az 5T a priority csak.

[ Szerkesztve ]

f3rdzs0

(#7290) tomp válasza tibcsi0407 (#7288) üzenetére


tomp
félisten

3 havonta kap frissítést. Szóval nem a kémmegfigyelő rendszer miatt kapott most hanem mert a 3. hónapja az október azaz frissítés kell.

Amúgy nálam ez az adatgyűjtő opció továbbra is be van kapcsolva és a parancssoros dolgot sem csináltam meg.

(#7291) tibcsi0407 válasza f3rdzs0 (#7289) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem meg kellett volna hagyni mindkét lehetőséget, mint opció.

(#7290) tomp

Én kikapcsoltam. Tudom, hogy mindenki adatot gyűjt mindenkiről, de azért ha lehet kikapcsolom az ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#7292) Mr.C


Mr.C
őstag

Amúgy aki használ gravitybox-ot, az tudna abban segíteni ebben:
- A lock screent Bem babraltam, mégis ha ujjal oldom fel a telefont akkor előbb a lock screen jelenik meg egy fél tized mp-re és csak utána enged be. Ez idegesítő
- qucksettingsben el lehet valahogy tüntetni a "tile"-ok feliratait?
:R

sudo rm -rf /*

(#7293) kammler


kammler
senior tag

Heló!

Arra esély sincs, hogy valamikor majd megcsinálják hogy külön színei legyenek a SIM kártyáknak? Kicsit alap lenne dual SIM-nél. A wayteq telómnál android 4.2 alapból tudta. Még hívásnál is láttam már a színből melyiken hívnak. Ja írtak egy ilyet:

"This is from OnePlus. Your feedback has been passed on to our team, and this thread will be marked "Solved" and will be closed." Ez kb. annyi, hogy vették a lapot, azt tojnak rá? Érteni értem.
A notification LED az nem tudom minek. egy sötét szobába látni is. Nappal semmi. Be se lehet állítani melyik app milyen színnel villogjon.

[ Szerkesztve ]

(#7294) Mr.C válasza kammler (#7293) üzenetére


Mr.C
őstag

Van rá megoldás, valaki itt ebben a fórumban linkelte is, keress rá

sudo rm -rf /*

(#7295) a man válasza kammler (#7293) üzenetére


a man
tag

(#7296) ati3738 válasza Snoop-y (#7174) üzenetére


ati3738
aktív tag

Kösz, megoldottam.

Forever Young

(#7297) kammler válasza Mr.C (#7294) üzenetére


kammler
senior tag

Megpróbálom feltúrni, de ne má mókolni kelljen. Kb. olyan szintű dolog, mintha nem lehetne beállítani hogy hangosabban csörögjön, csak vmi buherálással.

(#7298) kammler válasza a man (#7295) üzenetére


kammler
senior tag

Kössz, megnézem. De ha így haladunk akkor külsős szoftver lesz mindenhez? Végén már csak bootol a telefon aztán telepítsen mindenki amit tud hogy olyan szintre jusson mint egy 4.2 android. Jó ezt általánosságba írtam, mert a régi telómon aztán ezzel kapcsolatba semmit se lehetett állítani. Villogott ahogy gondolta. A light manager megvan, de nem mindig teszi amit kell amúgy. A bíbor az kék neki pl. De mindegy ez a legkisebb baj. Egyszerűen vagy nagyon megszoktam a régi telefont, ez is benne van. másrészt ilyen apró hülyeségek bosszantják az embert. Vagy nagyon nincs letisztázva ennek a telefonnak a szoftvere..

[ Szerkesztve ]

(#7299) Gonz0 válasza kammler (#7297) üzenetére


Gonz0
tag

Tessék

“I can’t see an end. I have no control and I don’t think there’s any escape - I don’t even have a home anymore. It’s time for a new keyboard.”

(#7300) kammler válasza Gonz0 (#7299) üzenetére


kammler
senior tag

Ez megvan. Aztán ki is tudom választani. Aztán nem változik meg a szine, nagyon nem. Úgy értem, hogy utána megnyitja a simeknél a beállítást aztán ott lehet színt választani. De nem változik meg a színe akkor sem. Simán ott a térerő jelzés ugyanúgy fehéren.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.