Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

+1 :(

(#2) vamzi


vamzi
őstag

Ha megfigyelted akkor egy evszakkal el van tolodva az idojaras az utobbi evekben. Telen van osz, tavasszal van tel, nyaron van tavasz es osszel van nyar.

Amugy en is imadtam gyerekkent karacsonykor a hideg hoban fetrengeni, lapatolni, dobalni, szankozni stb.

(#3) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Iskolába nem tudtam menni, mert a busz nem tudott elindulni az emelkedőn (volt h az árokba kaparta be magát) vagy elakadt. Szinte minden telem és emlékeim szerint karácsonyom is masszív szánkózással telt. Nem felejtem el amikor reggel jött fa, feldíszítettük, jött a jézuska és kint masszív hó volt aztán mentem játszani. Építettem az ugratót, fel le fel le még kb kimerültem. Néha úgy kellett bezavarni, mert elázott a ruhám vagy rám sötétedett. Rengeteget szánkóztam akkoriban.
Most dec 21.-én motoroztam a 6 fokban. Nyári kesztyűben nem fáztam. :F

(#4) proof88 válasza vamzi (#2) üzenetére


proof88
addikt

Olyan 2 hónappal kb.

(#5) radi8tor válasza proof88 (#4) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jaja. :(((

Kíváncsian várom mikor igazítják hozzá a naptárakat. (soha)

⭐ Stella

(#6) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Idén március 15.-én buszokat toltam, illetve mentettem egy fényképet is a nap összefoglalójaként :D

[ Szerkesztve ]

(#7) Barthezz2 válasza vamzi (#2) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van benne valami, de ez sem teljesen így van. Anno ha leesett a hó, a következő havazás pluszban jött rá, nem helyette. Volt, hogy hetekig megvolt a 20-30cm hó.
Mostanság meg kb az van, hogy leesik egy csomó, lebénul az ország, aztán mire eltakarítanák, már amúgy is elolvadt..

Everybody lies.

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Olvasom itt par embernek micsoda emlekezotehetsege van. ;] :P Igen, en is emlekszem, hogy telente szankoztunk, mert minden telen volt ho, most is van. Az meg hogy karacsonykor esett, eleg ritka volt, most is. En erre emlekszem. ;)

(#9) Barthezz2 válasza Lauda (#8) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mi nem, de igazad van, biztos hazudunk, és biztos én nem tudok visszaemlékezni 15 évvel ezelőttre.. :U

Everybody lies.

(#10) Kolondrum válasza Lauda (#8) üzenetére


Kolondrum
félisten

1-re biztosan emlékszem, mert kórházba kötöttem ki, ott telt el a karácsony.

(#11) tope


tope
addikt

Hát ez a +10 fok nem segít a hónak, de viszont szürke idő az van. Inkább lapátolnék havat odakint, mint ami most van, pedig örülök is ennek az időnek, mert nem kell fűteni közel se annyira, ördögi kör ez.

(#12) Teasüti válasza Lauda (#8) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Úgy az ezredfordulóig bezárólag voltak jelentősebb havazások.
89-es évjáratú vagyok és még én is emlékszem komoly telekre, reggeltől estig tartó játékokra kint.
Nem egyszer, de nem is kétszer volt olyan nagy hó, hogy 7-8 éves létemre nekem derékig ért. Fent a hegyen akár vállig is és a teraszos telken hasasokat ugráltunk a friss hóba 2-3 méter magasságokból. :K
Nem is csináltunk belőle problémát, még örültünk is neki. Manapság meg leesik 10 centi és tömeghisztéria üti fel a fejét. :W

Épp a hetekben néztem havazási statisztikát és azon bizony látszik, hogy 2001 óta egyetlen egyszer sem volt fehér karácsonyunk (definíció szerint, amikor az ország nagy részét maradandó hó lepi el).
Manapság november végén, dec. elején kicsit megmutatja magát a hó, aztán csak januárban látunk újra. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) horush


horush
addikt

Hát én amennyire emlékszem, mindig is inkább a január volt havas felénk. Persze volt olyan, hogy decemberben is esett komolyabb hó, de ez ritkább. Mindenesetre én örülök a mai napos, +10 fokos időnek. :)

Teasüti: 2001-ben volt talán az, hogy télen kb. 2 és fél hónapig végig hótakaró fedte az országot, nem?

[ Szerkesztve ]

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR

ez hullamzo. itt Skandinaviaban is ijedtek voltak az emberek, hogy nincs ho, enyhe ido... aztan harom eve nov vegen leesett a ho es aprilis elejeig megmaradt. utobbi negy telen eloszor nem feher a karacsony: par hete esett 40-50 centi ho egy delutan alatt, de elolvadt. most is olyan 4-5 fok van. harom eve ilyenkor -27 volt itt, de Stockholmban -35 is megvolt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) Teasüti válasza horush (#13) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Statisztika szering jah, a saját emlékezetemben összefolynak az évek. :)

(#16) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Az igazság az, hogy rendkívülinek tűnik, de ez még "belefér". :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#17) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nálunk elkezdett virágzani az aranyeső, három virág bontogatja szirmait a bokron.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#18) 8th


8th
addikt

Átmeneti tavaszi-őszi mellényben és pulóverben vittem el megfuttatni délelőtt a kutyát. Bárki bármit mond ez nem normális december 27.-én. Legalább kevesebb lesz a gázszámla. Az sem rossz karácsonyi ajándék. :)

(#19) bambano válasza Teasüti (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én 69-es évjáratú vagyok, és kiskoromban fehér telek voltak. jellemzően a téli iskolai szünetben mindig valami havas dolgot csináltunk, mert volt hó. sokszor már november legvégén megjött az első hó, gyakran a télapó is fehér volt, és valamikor februárban olvadt el.

egyszer egy dec. 24-i estén vastag ónos eső esett, másnapra több centi vastag jég fagyott mindenre. az utcán korcsolyáztak az egész faluban.

akkor még volt három tavasz ünnepe vagy forradalmi ifjúsági napok, ki hogy hívta, március 15-én még átmeneti kabátban mentünk ünnepelni. ma már átmeneti kabátom sincs, minek...

hát ilyen lett a mediterrán éghajlat, amibe kerültünk. ez van, ha éppen egy jégkorszak végén élsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Cyberpunk válasza bambano (#19) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs glaciális jelenleg!;) A középkorban tényleg volt egy úgynevezett "kis jégkorszak", de annak is rég vége már.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) radi8tor válasza 8th (#18) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mennyivel több rovar lesz emiatt, meg kellene fagyniuk télen, de így lazán áttelelnek. (igaz még nincs vége a télnek)

⭐ Stella

(#22) Kolondrum válasza Ndruu (#17) üzenetére


Kolondrum
félisten

13 fokot mértem árnyákban. Kora tavaszi idő volt. Ki is használtam, de ez akkor sem normális.

(#23) bambano válasza Cyberpunk (#20) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

definíció szerint amikor sok jég van a földön, az jégkorszak.
a két sarkon jelenleg sok jég van, ami csökken, tehát jégkorszak végén vagyunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) 8th válasza radi8tor (#21) üzenetére


8th
addikt

Nem is csak, hogy több de újabb nem honos rovarfajták teleped(t)nek meg nálunk is. Harlekin katica, lepkeszúnyog.

(#25) bambano válasza radi8tor (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vagy majd megint elviszi őket a márciusi hófúvás a terméssel együtt...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) Cyberpunk válasza bambano (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Interglaciálisban is van állandó jégtakaró a sarkoknál.

A kulcs az átlaghőmérséklet. Szépen össze lehet vetni a korábbi korokkal a mai helyzetet (paleoklimatológia). Tisztán látszik, hogy egy jégkorszak-közi állapotban élünk jelenleg, amit Flandriai interglaciálisnak nevezünk. Nos egy interglaciálisban is lehetnek melegebb, hidegebb periódusok. Jelenleg egy felmelegedő periódusban vagyunk.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) zoo8800


zoo8800
veterán

Szerintem szeptember végén is hidegebb volt, mint most.

rip and tear, until it is done

(#28) Lauda válasza Teasüti (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Minden telen van most is nagyobb havazas, ez regen is igy volt. Az emlekek idovel megszepulnek, meg ugye a gyerekkor, de regen sem volt olyan sok ho es foleg nem karacsonykor. ;)

Barthezz2 Felfogtad a lenyeget. Moderator letedre legalabb viselkedhetnel.

(#29) Barthezz2 válasza Lauda (#28) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Te meg ha ilyen stílusban írsz, akkor megkérnélek, hogy tedd máshol. Köszi :R

Everybody lies.

(#30) Lauda válasza Barthezz2 (#29) üzenetére


Lauda
félisten

A stilusommal semmi baj, barati volt es viccelodo, de az arckepek is ezt kozvetitettek, csak max te nem ertetted/szar kedved/napod volt/van mittomen. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.