Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) bacsis válasza triklin (#1100) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bírja az :DD :DDD Majd nézek rá valamit, vízezni nem akarom, csak valami komoylabb lég :)

(#1102) triklin


triklin
tag

Sajnos nem eszi az 5870et a dfi lapom... hiába eleve pci-os vgaval próbálom, elindítom, 8-10 szer az odd kattan, mintha nemtudna bootolni (poscode ledek közül 3 ég, a 4. villog), majd abbahagyja, ledek elalszanak, csak az egyik ég, és továbbra sincs kép. Ha kiveszem az 5870-et továbbra is ezt csinálja amíg nem tolok egy cmos cleart. Külön-külön (másik gépben) az s3trio és az 5870 is működik.
Úgynézki a 939 nem lesz jó alapja a minernek... :( Valami ötlet esetleg?

Szerk.: pedig így még a 3870x2-m is annó adott képet

[ Szerkesztve ]

(#1103) bacsis válasza triklin (#1102) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szal ha HD5870 is a lapban van, hiába tolsz be PCI-os VGA kártyát mellé, akkor sem ad képet? még a PCI-os kártyával/kártyán sem? :F
hááát.. az sajna gáz :U

(#1104) triklin válasza bacsis (#1103) üzenetére


triklin
tag

igen, ahogy mondod. az 5870 benne a pcie-ban, táp, minden rajta, a pci ban pedig az s3trio, arra kötve a monitor, és nem indul el, de ha kiveszem az 5870-et akkor az s3 trioval sem indul el míg nem csinálok cmos cleart. Nemtudom megérné-e megpróbálni azt, hogy a 2900 xt-vel elindítani. :F csak egyrészt a 3 slotos hűtés miatt az csak az alsó pcie-ba férne el, másrészt a 450 es chieftech... nemtudom díjazná-e őket :D

Azt sem bánnám, ha az s3 lenne az elsődleges, mert csak számolni kellene a cypress...

Direkt utolsó szériás sapphire-t vettem, mert annak élben más a tápellátása mint a ref 5870-nek. se volterra , se digit pwm, azt mégsem jó :(

(3770k @4,5ghz mellett 29k-t dobott az alap vgaval a 3dmark06, azzal a driverrel amit a win talált neki :DDD :DDD )

(#1105) bacsis válasza triklin (#1104) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

esetleg próbáld meg hogy 2db PCIe kártya van benne :K

(#1106) triklin


triklin
tag

Ezzel a tápommal inkább nem kísértem a sorsot, mert a két kazánon kívül nincs más pcie-os kártyám itthon.

hwbot.org -en keresgéltem, rászűrtem, hogy csak 5870 es kártya és dfi nf4 es lap legyen. Nagy meglepetésemre elég sok ilyen eredmény van. Ekkor ugrott be, hogy talán az a baj, hogy moddolva van az alaplapom sli-vé. Elméletileg egy NF4 ultra -d nem is képes sli kezelésére nem? Szóval ugyanolyan mint egy 1 pcie sines nf4 lap. (elvileg) Aminek már kezelnie kellene.

Egyébként ti rádugjátok a molexet a lapra akkor is, ha 1 vga van bent?

(#1107) bacsis válasza triklin (#1106) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én még Quad SLI-nél sem dugom rá... szvsz totál fölösleges :)

(#1108) triklin


triklin
tag

Valszeg most halt meg az alaplapom... Csak simán áttettem egy másik házba, és nem indul a gép. Vagyis indul, de ahogyan megjelenik a windows logó leáll a gép. :U akármennyi rammal, akármilyen vgaval, mindenhogy ezt csinálja. Kondik épnek tűnnek... Nincs más ötletem, felgyújtom

(#1109) bacsis válasza triklin (#1108) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerintem meg a CPU hőmérséklete körül nézeldőj, vagy a FET-eket néz meg hogy érintkeznek-e a hűtéssel nem-e azok melegednek túl ;)

(#1110) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Visszajöttem picit nosztalgiázni. :)
Elnézve régi gépemet a listában, meglepődve tapasztalom hogy az FSP 350PNF tápomat még a mai napig használom. Minimum 6 éves és már kétszer kellett benne pár kondit cseréljek + ventit zsírozni, de még mindig rendületlenül szívja az áramot a falból :D
Anno egy 300W-os Codegent váltott mert a 7300GT-t egy X1950Pro-ra cseréltem és azt már nem akartam arra a tápra bízni, hát jó döntés lehetett :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1111) bacsis válasza Dr. Romano (#1110) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A S939 már nosztalgiának számít? :Y :DDD

(#1112) Dr. Romano válasza bacsis (#1111) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Egy picit csak :DDD Azért is hiányzik, mert az A64 3200+-al mertem először kiszállni a GHz vonatból. Előtte csak sok MegaGigaHz-es Intel processzoraim voltak, majd az 1,8GHz-s Celeron után bevállaltam a csak 2GHz-n járó A64-et, akkor tapasztaltam először hogy az órajel tényleg nem minden mert a különbség ég és föld volt a kettő között :)

De persze valódi nosztalgia nekem továbbra is haverom SX386-osa (40MB vinyóval, Hercules monitorral, Win 3.11-el és turbó gombbal) és a régi C64-em (kazival, floppyval, forró tégla adapterrel és SID muzsikával minden mennyiségben ) :)
Persze örök emlék marad a suliban lévő 286-osok "ipari" on/off kapcsolója is :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1113) bacsis válasza Dr. Romano (#1112) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát igen, lehet szépíteni, de az idő csak megy, és elavulnak ezek a vasak is, most még azért csak-csak immel ámmal tartják a lépést az alsó kategóriában, illetve használhatóak még, de már tényleg nagyon a végét rúgják, de ez nem feltétlenül baj, 20 év múlva is pont ugyanannyira és ugyanazokra lesznek használhatóak, mint ma :)

(#1114) triklin válasza bacsis (#1109) üzenetére


triklin
tag

Köszönöm a tanácsot, de kondi baja volt, amit orvosoltam. Ja és egy kis érdekesség. sli mod nélkül, jumperek felül, második pcie slot @x2 mód. Tökéletes. pcie x1 is elég lenne :DDD

sli mod nélkül ha a jumperek slire vannak rakva az alsó pcie 8* lesz?

(#1115) Dr. Romano válasza bacsis (#1113) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez teljesen így van. :R
s939 nekem örök klasszikus marad és valamennyire ritkaság is (boltban dolgoztam majd öt évig, de egy kezemen meg tudom számolni hány s939 gépet láttam amit szervizelésre hoztak, bezzek s478, 775 és AM2, s462 az vollt dögivel.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#1116) triklin válasza triklin (#1114) üzenetére


triklin
tag

meg 8x módban is, de csak a második slotban. Nem kell neki se másik vga , semmi az induláshoz. Még a végén egy 3dmark is belefér :DDD Juppii

(#1117) bacsis válasza triklin (#1114) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha nincs a lapon SLI mód akkor azt a jumersort hiába rakosgatod nem állít semmit...
Most akkor hogyan is emgy az 5870? SLI mód nélkül eszi az alaplap?

Dr. Romano! Mondjuk a 939 is tud dögleni.. elégtelen Chipset hűtés, és már halódik is el az NF4 :U

[ Szerkesztve ]

(#1118) triklin válasza bacsis (#1117) üzenetére


triklin
tag

sli mod nincs rajta, szóval bootoláskor NF4 ultra-d fogad, és az alaplap át van jumperelve sli-re, az alsó pcieban van és x8 módban fut. :DDD

(#1119) bacsis válasza triklin (#1118) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hmmm.. próbáld már ki hogy mi van ha a jumpersor nem úgy van... emlékeim szerint nekem anno "itt is/ott is" x16ban futottak a kártyák, SLI nélkül persze

(#1120) triklin válasza bacsis (#1119) üzenetére


triklin
tag

Ha nincs sli mod, és a jumperek felül vannak, akkor az alsó pciban x2 es módban megy a kártya. Szerintem amire te gondolsz az akkor van amikor moddolva van a lap.

Hamár így teleszemeteltem a topicot, lőttem pár szolid eredményt.

Vga alapon ment végig (sapphire 5870 1gb)
szokásos a-data vitesta extreme 500 2*1gb
4200+ x2 @ 3200mhz
dfi nf4 ultra-d

Semmi tweak, ezeréves xp, első futtatás

Először az 3dmark06 futott.
cpu score elég tré, de nem volt most időm foglalkozni vele. Érdekesség képen mondom, hogy alapórajeles proci mellett 8100 pontot hozott a konfig , i7 3770k @4,5 ghz mellett meg 29000 -t.

Ezután a 3dmark03 al szuttyogtam vagy fél órát, de az istenért nem futott le (alapórajelen sem) Itt nem a tuning volt az oka, de az első tesztben mindig ugyanott kifagyott a 939-es konfiggal.

Majd a 3dmark01. Semmi anomália nem volt, de a vga hangja... esküszöm a vrm-ek olyan koncertet játszottak, hogy besz@rás :DDD

Egyenlőre ennyi. Majd folyt. köv. egy új xp-vel, de már a win7 mászik fel rá éppen.

(#1121) bacsis válasza triklin (#1120) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hoppá micsoda eredmények :Y
De 3Dmark2001-ben még mindíg én vagyok az úr :P :DDD :R
Minnyá felraklak a listára az új eredményekkel :R

(#1122) triklin válasza bacsis (#1121) üzenetére


triklin
tag

Köszi, bár tényleg nincs semmi előkészület mögötük :(

3dmark01ben (is) valóban te vagy a király, de még nem adom fel :DDD prociban is van még, a vgahoz meg még hozzá sem nyúltam :D Egy kis tweak is megy majd és kiderül labdába tudok-e rúgni. (remélem :B )

Ellenben szerintem én leszek az első aki 3dmark11el tud előrukkolni, hacsak most valaki (pl Te) be nem előz :DDD

(#1123) bacsis válasza triklin (#1122) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én inkább majd az X1950XTX Crsossfire-vel akarok 10k fölé menni amennyire csak lehet :)

(#1124) triklin válasza bacsis (#1123) üzenetére


triklin
tag

az x1950xtx... mindig is nagy álmom volt... pláne cf-ben... :))

Hajrá, nyomjad neki ! :R

Énmeg majd jövök ellenük a 2900xt vel :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1125) bacsis válasza triklin (#1124) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Akkor én meg a 2900XT CF-el :P ;]

(#1126) oPalRx7


oPalRx7
tag

Csináltam én is egy 3dm06 tesztet :) annyi, hogy valamiért a cpu-z-től fagy a gépem, remélem ennyi infó elég a "hitelestéshez" :)

kép: 8450 pötty

(#1127) bacsis válasza oPalRx7 (#1126) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A hitelesítéshez elég csak sajnos nem látszódik a 3Dmark "settings" ami különösen fontos.. berakom az eredméyned de alkalom adtán kérlek ha lesz időd futtasd újra hoyg azok is látszódjanak! :R
jahh és a CPU-Z-t 3Dmark lefutása után nyisd meg, nem fog fagyni ;)

(#1128) bacsis


bacsis
Közösségépítő

eredmények fent vannak :R

(#1129) oPalRx7 válasza bacsis (#1127) üzenetére


oPalRx7
tag

basszus nem néztem hogy pont kitakarja :D :D alapbeállítások voltak amúgy :) cpu-z meg mindig fagy. érdekes egyébként, mert a "gpu" rutinja közben szokott csontra állni tőle a gép. eddig azt hittem hogy a 2600XT nem tetszett a cpu-znek, de 3870nel is csontrafagy.

egyéb beállítások: a tuning annyit tett, hogy adtam némi plusz feszt mindennek, aztán feltoltam a ref-et :D se ram, se HT visszaosztást nem követtem el. menjenek csak, ez a dolguk :D

(#1130) bacsis válasza oPalRx7 (#1129) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

akkor javaslom még az Aida64 CPU ID ablakját :)

(#1131) oPalRx7 válasza bacsis (#1130) üzenetére


oPalRx7
tag

jogos jogos, meglesz :)

(#1132) oPalRx7


oPalRx7
tag

francba hogy nem sikerül 2x2 giga ddr1 ramot mo-ra rendelnem....

amerikán belül már találtam nem-ecc 2x2 400as szettet, de csak belföldi szállítással... a többi pedig jellemzően 2x2 ecc 333-as modulok, de abból is alig pár postázna nemzetközileg.. :S

2x1 ramból nem fut jól a WoT ezen a masinán :S

[ Szerkesztve ]

(#1133) DarthSun válasza oPalRx7 (#1132) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhoz inkább építs egy CoreI7- et 8G rammal. 939- en korabeli játékokat kell futtatni :)

(#1134) oPalRx7 válasza DarthSun (#1133) üzenetére


oPalRx7
tag

ódehogyis! lanparty gépemnek kéne tudnia pótolni a nagymasinám, ha éppen karbantartás miatt áll (pl ezen a héten is :D bulldózer meg elviszi jól a wot-ot 8g rammal ahogy kell :) )
viszont a 2x1g ram jópár esetben bizonyul limitáló tényezőként :') meg ez is kívánna egy SSD-t :D

(#1135) bacsis válasza oPalRx7 (#1134) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na és a 4X1giga egyforma nem alternatíva?

(#1136) oPalRx7 válasza bacsis (#1135) üzenetére


oPalRx7
tag

olyat már próbáltam.

egyrészt 333-ra leviszi az órajelet, meg valamiért csak 2.5GB-ot kezel le. (és nem a win kezel annyit, hanem a bios ismer fel annyit)

(#1137) DarthSun válasza bacsis (#1135) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem bírja a memvezérlő, nálam 4 modullal lejjeb veszi, olyan 2600- nál éri el ismét a 400M körüli értéket.Bár nekem nem gond, mert 2 modullal meg túlpörögne, meg amúgyis 4x220- on megy többnyire a proci :DDD

(#1136) oPalRx7 : nálam a 2x1G + 2x500M modulokat látja rendesen 3G- nak

[ Szerkesztve ]

(#1138) bacsis válasza oPalRx7 (#1136) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Monnyuk az Abit AT8 nálam is nyögött 4X1gigával igaz össze vissza raktam bele mindenfélét szal nem egyformák voltak

(#1139) oPalRx7


oPalRx7
tag

még azt megnézném, hogy 4 SS ram ami kiad 4giga mennyiséget, az elfut-e. mert vagy 2 DS modul, vagy 4 SS modul tetszhet neki...

persze nekem csak 4 DS modulom van :D

[ Szerkesztve ]

(#1140) bacsis válasza oPalRx7 (#1139) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

DS, SS miről is van szó?

(#1141) DarthSun válasza bacsis (#1140) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem Double és Single Sided, egyoldalas vagy kétoldalas :)

(#1142) oPalRx7 válasza bacsis (#1140) üzenetére


oPalRx7
tag

így van. a modulokra forrasztott chipek számától is szokott néha függeni a támogatottság... ez is egy próbát megérő dolog. duplaoldalon duplasok chip van :)

(#1143) bacsis válasza oPalRx7 (#1142) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, még szép :K nem minden lap tolerálja a "keverést" :)

(#1144) bacsis


bacsis
Közösségépítő

azon gondolkodom össze rakom az Abit Fatal1ty-s 939-es vasamat is :))

(#1145) DarthSun válasza bacsis (#1144) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hajrá :K

(#1146) bacsis válasza DarthSun (#1145) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

láttam már ilyen 10 rongyért opteront :K 2db Geforce 88800GTX-el elég jó lenne :))

(#1147) oPalRx7


oPalRx7
tag

Raktam egy samu840-et a 939es vasba :D hasít rendesen :D

már csak az a 4giga ram kéne valahogy. de csak amerikán belüli postázással találok T_T

[ Szerkesztve ]

(#1148) bacsis válasza oPalRx7 (#1147) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem nyög az SSD-vel? felsiemri meg minden? csak mert valamerre olvastam ,hogy a S939 nem igazán csipázza :U

(#1149) oPalRx7 válasza bacsis (#1148) üzenetére


oPalRx7
tag

azon kívül hogy nem bír maxon menni az SSD- más baja nincs. ugye sata1 a max (a sata2 portjaim egyrészt raidelnek, másrészt kimértem anno még a crucial SSD-vel 1 teszt erejéig, hogy detto azt a tempót bírják a sata2 portjaim, gondolom a belső pci-e sávokból kevesett kapott a raid vezérlő...

szóval a sata2-n maradt a 2x320G WD caviar Raid, a sata1-re meg megy az SSD (és most nincs dvd meghajtó benn)

illetve egy további érdekesség: a bios virtuálisan scsi-ra fordít minden sata meghajtót, legalábbis úgy cimkézi fel, és bár jó meghajtódrivert rak magának fel a win7, a samsung saját programja nem ismeri fel a saját SSD-jét :D

még klónozni is szépen tudtam a rendszert, persze utána a raid kötet b*szogatása közben csak sikerült a winyók összes adatát ellőni :D (nem volt rajta semmi komoly szerencsére, csak így next lanpartyn újra gyűjtögető életmódot kell élnem :D )

válaszom: ssd szépen húzza fel a rendszert, bár most épp varrógép aktív, de lehet mindjárt átmegyek, és lövök pár talán-érdekes screent nektek.

a ram-problémán kéne NAGYON segítenetek :S egyedül nem megy...

(#1150) oPalRx7 válasza oPalRx7 (#1149) üzenetére


oPalRx7
tag

Kép1
Kép2

így áll most a masina :)

(azt mondjuk hogy álmodja meg a hwinfo hogy a vga pci-e 2.0-ba van, jó kérdés :D

(jah, ugyanilyen ssd van nagygépben, ott dózer mellett, sata3-mal 7.8-at kap)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.