Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) zoltanz válasza bacsis (#245) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez van, a mai VGA-k fosok.
Meg bibsiktől nem szabad venni használtat, mert lehet már megsütötték (megvette rosszat gombokért) egyszer a karit.(csak boltból ahol tesztelik őket, oda nem merik bevinni ezeket, hátha meglátnak rajtuk valami külsérelmi nyomot) :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#252) triklin válasza zoltanz (#251) üzenetére


triklin
tag

Szerinted?
Nekem még mindig az a véleményem róla, hogy magától nem esik le, de ne legyen igazam :U

[ Szerkesztve ]

(#253) zoltanz válasza triklin (#252) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt olvastam én is, még szép hogy kemencében sült. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#254) bacsis válasza triklin (#252) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát lehet hogy télleg cska az a baja.. de ha pro akkor cask az 512biteset szabad megvenni :K
amúgy megsütöttem.. most hül, minnyá meglássuk :D

(#255) lassiee válasza zoltanz (#253) üzenetére


lassiee
tag

Kellene egy epic meal time resz a videokartyakkal ;] Sajnos talalkoztam mar en is sult vga-val. Eleg kokany modon volt megcsinalva ...

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#256) Sotho válasza bacsis (#254) üzenetére


Sotho
őstag

LOL! :DDD Légkeveréses-elektromos, gázos, vagy sparhelt típusú olvasztókészüléket használsz? :D
Aműgy sütést vállalok mert be tudom állítani a hőfokot, customer megmonnya mi legyen azt fizet. :D

(#257) bacsis válasza Sotho (#256) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

eddig gáz sütővel nyomattam, de nem rég kaptunk egy "mobil konyhát" ez villamos... most ezzel próbáltam ki.. 175fokra belőttem majd 5percig had égjen, most hül minnyá próbálom :))

(#258) bacsis


bacsis
Közösségépítő

... alulról felfelé fára 3X-> kopp-kopp-kopp :K :C

(#259) oPalRx7 válasza bacsis (#258) üzenetére


oPalRx7
tag

eredmény? :)

(#260) zoltanz válasza bacsis (#258) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezek szerint siker, kérdés meddig. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#261) bacsis válasza oPalRx7 (#259) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bekapcs, win7 ezúttal szólt hogy van 2db 2900XT restart után a catalyst is jelezte hogy itt biza CF lesz majd... nem engedi bekapcsolni, mi a bél lehet? :F

(#262) oPalRx7 válasza bacsis (#261) üzenetére


oPalRx7
tag

catalist hwinfoja mit mond?

(#263) bacsis válasza oPalRx7 (#262) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kap egy kis 3D-t had lám mit megy a kártya sütés után, el ne tűnj le fut az unigine azt meglesem

(#264) bacsis válasza oPalRx7 (#262) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

semmi extra kiírja primary display és akkro írja hogy ott a kis radeon... bár secondary-t nem ír :U

(#265) oPalRx7 válasza bacsis (#264) üzenetére


oPalRx7
tag

hmm.. az uj catában egy gombot kell megnyomni hogy a másodlagos gpu-t is kiírja... otthon megnézem neked, most még melóba vagyok notnin...

(#266) bacsis válasza oPalRx7 (#265) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

felraktam a 9.12-es catát, aszondja restart után nincs ATI kártya.. de a GPU-Z mind a 2-t látta.. most a 10.12-est próbálom :U

szerk: a 10.12-esnél nem indul el a catalyst...
Akármennyire is szeetném butítani magam a Win7-el de csak nem megy, továbbra is használhatatlan oprendszer, takarodik rá az XP... bár a DX10-et is ki akarnám próbálni, szal akkor egy Vista is fel fog kerülni azt majd nem lesz szupás :U

[ Szerkesztve ]

(#267) oPalRx7 válasza bacsis (#266) üzenetére


oPalRx7
tag

mennek azok 11.11-gyel is, legalább teljes flash-kezelést is tudnak majd :D

táltos opti lesz a webbel :D

(#268) triklin


triklin
tag

Nemtudom hogy vagytok vele, de amikor drivert rakom fel a ccc-t nem szoktam feltenni, pedig elvileg nekemis be kellene lőni a cf enabledet, de használja így is. Mégis bekellene nekem is?
Amúgy én a helyedben előbb xp-vel próbálnám ki mit tud a két kártya, méghozzá régebbi driverekkel. Utána win7. (visztát hanyagold sztem)
A 10.9 es driver a 3870x2 höz ami (nálam) a legfrissebb és nem hány be. Frissebbekkel Cs sourceban van 200+ fps és mégis akad a játék +olyan mintha speedhackelnék. Minden felgyorsul. Egy tár 2 mp :D

(#269) oPalRx7


oPalRx7
tag

kép1
kép2

régi driver vs új driver:

én mindíg frissítek, és általában nem bánom meg, hiába mondják hogy a 3870hez a 10.9 a legjobb. én nem tapasztalom.

10.9-cel pl a dxva lejátszás után midnig fagyott a gép, passz hogy miért. egészen a 11.9 vagy 11.10-ig (4330as laptopnál ez nem jelentkezett pl)
meg mivel vizes vagyok, nem hallom azt se hogy most a vga gyorsítja a flash-t vagy a procin "szaggat" (csak látom, néha hiába a 4 mag, akkor is akadni fog) így csak profitálok az újabb driverek plusz funkcióiból.

laptopnál még a cpu órajel-kontrollt is kézzel állíthatom, ami szintén nem rossz feature, és a 11.4 beta kezdetével jelent meg. (igen, az opti órajelét is engedte birizgálni, mivel amd platform driver)

(#270) Sotho válasza oPalRx7 (#269) üzenetére


Sotho
őstag

Dxva lejátszás után mikor kinyomtad az abalakot. Az aero beállításoknál az ablakanimációt kikapcsolod és kész. Szerencsétlen aeró egyszerre próbálja halványítani meg kicsinyíteni a képet ami egy dx gyorsított videó, nagy falat ez még neki :D

(#271) bacsis


bacsis
Közösségépítő

A jó öreg XP :DD
szintén a 10.10-es cata el, enabled CF és már megy is :DDD
Jahh a Win7 összeomlott azután miután az eszközkezelőből az egyik HD2900XT VGA-t "eltávolítottam", fekete kép restart után emg mindíg írta nem tud elindulni :DDD :(
Nahh szal XP fent van, a másik partícóra meg megy fel a Vista SP2 64bit azt szevasz :U

(#272) Sotho válasza bacsis (#271) üzenetére


Sotho
őstag

De tényleg, nálam a 3870 ventivezérlése xp alat tök közvetlen melegszik gyorsul, hűl egyből lassul, win7 alatt gyorsul felzúg mint az állat és úgy marad :DDD szóval hiába van a biosába beégetve hogy milyen fokon mennyi rpm legyen a venti azt a driver olvassa ki és állítja be a karinak, vagy jól vagy rosszul. :U

(#273) oPalRx7


oPalRx7
tag

nemtom, engem semmivel se tudtok rávenni hogy jó még az ikszpé. elmúlt, vége, ahogy a win98nak is :)

(#274) Titagyerek válasza oPalRx7 (#273) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

mindegyik jó annak aki szereti...
jó a win 7 is a mostani cuccokra
az xp meg (majdnem) mindenre
98 meg a régebbi cuccosokhoz jó

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#275) bacsis válasza oPalRx7 (#273) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van, tényleg elmúlt az XP, nincs DX10 és fölötte a hardveres gyorsítások is kezdik kínőni, limitál a 32bites memória címzés, s ugye a 64bites XP alapból felejtős, és amúgy igaziból ennyit lehet felhozni neki hátránynak :DDD de a játékosoknak a DX10-11hiánya egyre nagyobb érvágás, mint pl nekem is.. azért használok Pistát ;] :DDD
Még finom hangolom a procit meg a memót azt nyomok egy unigine benchet :C banyek.. azt is csak DX9be :( akkor ma még lesz egy Pista telepítésem is :U
270-es refi clock fölé kicsit macerás votl vinni a lapot de már 300-on járok, szal alakul, de min 320-at ki kéen magából préselnie :U

(#276) triklin


triklin
tag

Hát igen, a kis szorzó hátránya... :B (bár énis 9,5 es szorzóval baszakodok:D )

Más:

Adott egy játék, ahol a gpu-k 40-50% on dolgoznak a proci meg 85-95(néha 100%)

Kérdés: Mi limitálja a procit? A fospermet ramjaim, os, user error?

Ha a gpu-t nem tudom kihajtani, legalább a proci dolgozzon már kéremszépen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#277) Sotho válasza bacsis (#275) üzenetére


Sotho
őstag

"nincs DX10 és fölötte a hardveres gyorsítások is kezdik kínőni"
Csak a dx10 és fölötte-t használó gyorsítások ;) A hardver képességei nem változnak attól hogy más os van alattuk (felettük).

SŐŐŐt xp alatt a milkyway csomagok kb 3%-al jobban kihasználják a gpu-t

opal: milky-s privátjaidat olvasod? :)

[ Szerkesztve ]

(#278) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh srácok akkor kezdésnek:

300-as ref clock fölött nem postol a gép de win alól az oc guru-val tudom még emelni (egy kicsit) a ramokat feljebb küldöm had menjenek 600fölött CL2-be ;] azt meglesz a 12ezer is :DD

a fogyasztás: maximálisan 457W volt

(#279) triklin válasza bacsis (#278) üzenetére


triklin
tag

:R :Y
Gratula!

Kár hogy a lap ennyit tud... Brutkó kis triót alkotna a 2 xt +az opti 3ghzen.
Sztem is meglesz a 12k . (még énis dolgozok rajta :B )

460w... hmm

(#280) bacsis válasza triklin (#279) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

imígyen néz ki a vas:

(#281) triklin válasza bacsis (#280) üzenetére


triklin
tag

Könnyeim kicsordultak :O :O
Illetve a nyálam is.

@276:
más című kérdésre nincs valami ötleted? :B

[ Szerkesztve ]

(#282) bacsis válasza triklin (#281) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna úgy néz ki, pont "megtaláltam kapásból" a végét, mert 600MHz-en instabilak a ramok ,nemhogy fölötte, 500Mhz körül ugye zsír de köztük nem tudok állítani ugye csak 400-as és 333-as osztó van, 500-on meg a szűk időzítéstől hasal el :( szal egyenlőre ennyi :U

Amúgy meg jahh, miondtam hogy a procid gyorsulna ha a ramok mellette min 480-500on döngetnének ;)

(#283) oPalRx7 válasza Sotho (#277) üzenetére


oPalRx7
tag

még nem, nagyon csak konfogolgatni kezdtem a dolgot, de még nem akarja észrevenni hogy a gpu-n kéne futnia....

(közbe ment oda is válasz)

"Csak a dx10 és fölötte-t használó gyorsítások ;)"

egy natív dx10 kód kevesebb cpu igénnyel renderel(né) le ugyanazt a jelenetet amit dx9ben meg lehet valósítani, kisebb válaszidőkkel. csak még nem sok natív dx10 fölötti kódot csináltak - amit meg igen (pl unigine) az meg kickass lett.

a dx10 nem csak effekt, és nem gyorsítás ha alatta ott a jóöreg dx9 "mag"

[ Szerkesztve ]

(#284) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh már települ is a jó ksi 64bites SP2-es Pista :DD :C
bár halkan írok iyleneket mert oPalRx7 menekül a kulb-ból :D

(#285) oPalRx7 válasza bacsis (#284) üzenetére


oPalRx7
tag

azzal nincs bajom :P xp-vel van csak :D

(#286) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Akkor mindenkinek Vista Powa :DDD

(#287) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Gyerekek! Asszem kezdem megérteni hogy
1: miért lett bukta a Vista
2: miért gyűlöli mindenki :DDD
Jaaa hát könnyen ugatok, hogy tökéletesen jó a Vista amíg WD Raptoron lakik 4 giga ram társaságába ;]
ha értitek mire célzok :)

(#288) oPalRx7 válasza bacsis (#287) üzenetére


oPalRx7
tag

jól látod :)

bár SSD-n még nem próbáltam ki vistát, de eleinte 4magos gép, 2x1 ram nem volt fürge vele. (és a hdd se volt őskövület)

amúgy a vista szolgáltatásaival nem nagyon volt bajom, sőt, minimum ezek a szolgáltatások kellenének minden újabb gépre - csak ha ugyanazok a szolgáltatások elmennek kevesebb ramhasználattal is akkor miért ne? :)

az máskérdés hogy nálad a win7 user errorokat hoz elő :DD (mást nem tudok elképzelni hogy neked miért van _ennyire_ bajod vele :D )

vistával csak az ie10 nem fog működni, de az meg hanyagolható :) minden cgpu funkció kihasználható vele, ez a lényeg :)

(#289) bacsis válasza oPalRx7 (#288) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tényleg kezdeném szokni azt a szaros Win7-et, de banyek itt a Vista felrakás után is egyből megy a CF ott meg sehogy nem akarta :(
Jahh tuti én vok a béna mert én csak a 3Dmarkhoz a rivatunerhez meg mostmér az MSIafterburnerhez értek :D :DDD
Amúgy megpróbáltam volna meginn a Win7et, csak sajna az alatt nem megy sem az OCguru sem pedig hangot nem tok felküzdeni rá :( főleg az ocGuru miatt van gebasz mert 300-at megy a lap biosból Win alól meg 310-315-ig fel tudom rakni ami még 100Mhz és az jelentős egy ilyen gépnél :K

(#290) oPalRx7 válasza bacsis (#289) üzenetére


oPalRx7
tag

télleg nem tudom mester :) nekem pár menüt, az uac-ot, és a tálcát leszámítva úgy működik mint a pista, kevesebb rammal (bár pista sp2 is kb egálba került a win7-tel).
cf-et nézem, vagy bármit. nem volt még olyan progim ami elfutott még pista 64-en, és nem fut el itt (leszámítva a daemontoolst, abból ugye mindig friss kell, win8hoz is mégújabbat kért). pistát amúgy sp1 idejétől használtam addig amig meg nem vettem a win7-et. (a w7beta mellett még ott volt ugye a szintén megvásárolt pista)
a pistát én nem is szaroztam ellentétben más emberekkel, akik hallották hogy szar, és rögtön szarozták. modern cucc volt az, nem is bántom.
win8-at is sokan szarozzák, én is kipróbáltam, nekem se jött be, de nem szar (viszont semmi extra nincs benne a vistához képest, csak hogy lesz ARM-on futó verzió, és lett html5 asztal, html5 progikkal, és elvileg javuló cgpu támogatással)

(#291) bacsis válasza oPalRx7 (#290) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én is csak azért xarozom a Win7-et mert nem értek hozzá és maradi is vagyok ráadásul :) de ezt már párszor átbeszéltük :D
hogy legyek egy kicsit ON is, sikerült 320-as refi clockot kipréselni a lapból így a opteron 165 2850 körül ketyeg.. viszotn a ramok így 520-on mentek volna és kapásból kifagyott a gép.. viszább kellett vennem még egy osztónyival, így 400körül járnak, stabil a gép... de bakker... a DFI-be ezek az A-data ramok kényelmesen mennek 550körül is itt meg 520-nál fagyott :U mondjuk a 600-as PAtriotok is cirka 580-ig votlak stabilak :DDD

(#292) oPalRx7 válasza bacsis (#291) üzenetére


oPalRx7
tag

decemberbe nekilátok összepakolni a sapphire lapos gépemet :) bár még cska egy sfx táp hajtja meg egy ideig, szóval extra vga-t sajnos nem tehetek bele :D

(#293) bacsis válasza oPalRx7 (#292) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én még nem tudom milyen végleges táp lesz a gépbe mert ugye csak a öcázas teszttápom viszi most, de lehet azon agyalok, 600-as alá nem adom, mert ha a VGA-kat is kicsit megrántom :K :DDD

(#294) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hiába ment a proci gyorsabban a lassabb ramnak "hála" 1ezer pontal kevesebbet dobott :(

(#295) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Kapott még egy giga ramot, meglássuk 3gigával hogy száguld a Win :)) az újabb játékoknak viszont tuti elkél ennyi Vista alatt :K kicsit szűkítettem az időzítést hátha, legalább azok legyenek jobbak ha 400fölé nem nagyon megy a ram :U na meg ugye most így ugrott az 1T-s Command Rate is :U

(#296) lassiee


lassiee
tag

Kaptam ma 3 db irodai selejt gepet (allapotuk ismeretlen) de a lap ami bennuk van (939N68PV-GLAN), 4x512 ddr1 es mindbe kod alapjan fx53-k vannak :)) Remelem elnek a gepek. Bar a rendszergizda szerint aki atadta nekem a gepeket agyhalottak(de lehet a srac is az ;] ) A vinyokat szemem lattara egy ehez hasonlo szerkezettel vegezte ki. Sirtam is miattuk.

2 gepet bekapcsoltam biosig eljutnak de ujra is indulnak :( Majd hetvegen kiderul mi van veluk.... (akkor lesz egy kis idom)

oPalRx7: Nekem is sfx tap van egy seasonic ss-300sfd az am3 rendszer alatt :) Rohogve viszi a 96gt-t es a phenom x2-t :)

[ Szerkesztve ]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#297) oPalRx7 válasza bacsis (#294) üzenetére


oPalRx7
tag

ennyire számít a ram? :-o nem gondoltam volna...

(#298) oPalRx7 válasza lassiee (#296) üzenetére


oPalRx7
tag

eh, tényleg kár a winyókért, de ha a proccok mennek, akkor azért némi vigaszt is kaphatsz :)

az én tápom egy 300as delta/chieftec. elbattyog azért ez is :)

(#299) bacsis válasza oPalRx7 (#297) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát biza a 939-es procikat a ram vágja haza :( 500-ig fel kell vinni a ramokat hoyg legyen elég sávszél :U
Háát úgy néz ki meglesz a gép vége 2,9GHz 2X1giga ram 411-en CL2,5-3-3-6ba... 520 az egyel magasabb szorzó és ott kapásból kifagy :(
Hát mindegy, így fogom tesztelni a gammákat... NEm tom hogy a Crysis2 meg a badttlefield3 mennyrie elégszik meg 2G-vel Vista alatt, pedig muszáj elsz, mert 3giga rammal 2,7Ghz és cpu órajel a vége eccerűen úgy nem bírja sehogysem a ref clockot 300fölött stabilan tartani :( kéne egy ugyanilyen csippes DFI hogy lássam, hogy a lap vagy maga a csipszet miatt megy ilyen "gyengén" a tuning :U

(#300) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh már települ is fölfelé a BF3, bár elég koccos úgy hogy 40gigás HDD van a gépbe és ezen terül el a Vista is :DDD ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.