Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Vladi válasza bacsis (#1200) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen, ilyenkor szoktam beleszaladni egy techfilozófiai agymenésbe, aminek a végkövetkeztetése: miaszarnak gyártunk annyi szart. De most megkíméllek titeket. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1202) Kadi Laci válasza Vladi (#1201) üzenetére


Kadi Laci
tag

Sokáig használtam ezt a platformot, megkockáztatom, átlag felhasználásra némi kompromisszummal még mindig megfelel (ezért van ebből a legtöbb megőrzött komplett, vagy félgépem).
Nyugodjon békében.

Üdv: Laci

(#1203) Yutani válasza Vladi (#1197) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nekem is 9800GT van az S939 gépben. :K

Részvétem! :(

#tarcsad

(#1204) bacsis válasza Kadi Laci (#1202) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont ugyanarra jó ez a platform, mint 10-15 évvel ezelőtt.. a teljesítménye semmit sem csökkent :))

(#1205) Vladi válasza bacsis (#1204) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igazából a feladatok sem változtak. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1206) Kadi Laci válasza bacsis (#1204) üzenetére


Kadi Laci
tag

Haverommal összehasonlítottuk akkoriban a gépeket, C2D E 8500 Vs 4800+x2 nem maradt szégyenben a 939 :DDD (azóta is megvan és nem áll szándékomban megválni tőle)

Üdv: Laci

(#1207) bacsis válasza Vladi (#1205) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Játékok kicsit jobb grafikát tudnak (már amelyik) fulHD-ről 4-kra váltottunk, a Zinterneten nagyjából ugyanazt a tartalmat nagyobb erőforrás mellett tudjuk megnézni ;] :U
És igaziból ennyi az elmúlt 10 év változása tényleg :)

(#1208) Vladi válasza bacsis (#1207) üzenetére


Vladi
nagyúr

Mégiscsak belevisztek. Ti hibátok. :P

"Játékok"
Egyáltalán nincs időm játszani, a mai játékokra meg pláne nincs ingerenciám. Ha van egy kicsi, akkor vagy doomozok (a 94-es) vagy a sega megadriveon jáccok. :DD

"fulHD-ről 4-kra váltottunk,"
10 éve váltottam sd-ről 720p-re filmek terén. Feljebb azért nem, mert nem látom a különbséget, és nem pocsékolom a hdd tárhelyet.

"Zinterneten nagyjából ugyanazt a tartalmat nagyobb erőforrás mellett tudjuk megnézni "
De miért van ez? Ugyan úgy 1 tonnás kocsival megyünk, autópályán ugyan úgy 100 kilómétert, mégis 2x annyit fogyaszt a kocsink. :U Rakás szar az összes mai szoftver, 0 optimalizációval. A dolgozó vegyen több ramot...

"És igaziból ennyi az elmúlt 10 év változása tényleg"
Vagyis semmi. Készen vannak azok a gépek, amikkel a következő 50 évet lehúzhatjuk és ennyit képesek üzemelni is. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1209) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kiemeltem a 939- et végre a régi helyéről. Leporoltam, tisztítgattam, hűtőt cseréltem. Mivel régen főgépként üzemelt, sok cucc volt benne, ezért egyszerűsítettem is, immár AGP- s tesztgépként iktattam a retro sorba. XP- t újrahúztam, így kissé magasabb eredményt kaptam 3DM2001- ben. Persze ismét csak szokásomhoz híven, mérsékelt tuninggal.

System :
Asus AV8 lap - [link]
A64X2 3800+ @2600MHz proci + stock hőcsöves hűtő, dualventi
Sapphire HD 3850 AGP video - [link]
2x1GB Kingston DDR1 RAM - [link]
Samsung 160GB SATA HDD - [link]
Asus DVDRW - [link]
SB0220 hang - [link]
Codegen ház - [link]
Deer 400W táp - [link]
XP SP3 oprendszer

A gép a tesztállomáson :

3DM2001 def 16bit CPU @2600MHz :

A korabeli AGP 3DM2001 miatt (hasonlítás) futtattam 16 biten, a 32 bitest meg elfelejtettem, de amúgy azon is hasonlót hoz (már levettem a gépet), a result tűrhető, ahhoz képest hogy AGP- s.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.