Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) triklin válasza bacsis (#650) üzenetére


triklin
tag

Nem véletlen. :))
(tipp?:) )
Újrakellene raknom a rendszert mert hiába nincs már az x2, se drivere semmije fent, mégis az x2 órajelein fut az új jövevény is :DDD .

(#652) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

ha minden igaz kedden öszerakom a másik 939-es gépemet :D

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#653) bacsis válasza triklin (#651) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy HIS Radeon HD4890 lesz az :))

(#654) triklin válasza bacsis (#653) üzenetére


triklin
tag

Bacsis, te emeltél feszt a 4890 gpu-jának?

(#655) bacsis válasza triklin (#654) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Win7 alatt MSI afterburnernél elvileg lehetett gyakorlatilag tuti nem emelt :(

(#656) triklin válasza bacsis (#655) üzenetére


triklin
tag

És hogyan csináltad ezt az egész 3dmarkolást?
Mert nekem ugyan az a faszság jött elő megint mint a 3870x2-vel.
900/1000 (lófasz tuning) kapok 4963 sm2 pontot. 930/1040 en kapok 4800 sm2 pontot de a sm3 már több 150 ponttal mint az előző sm3 pontja. Így a végpontszám kevesebb mint kissebb órajelen. Oké, aláírom cpu limit, persze ez egyértelmű, mert ez ekkor szokott előfordulni, de miért pont akkor jön elő amikor tuningolom? Alapoórajelen vagy +50 mhznél hh nem? Mert ez jóval bikább kártya mint a tuningolt 3870x2, még alapórajelen is, alapórajelen, meg enyhe tuningal viszont jó...Ezt nem értem. A 3870x2-nek is emeltem egy kis hangyafasznit (ha jól emlékszem 20mhz et a gpu-kon,) szépen skálázódott. Azután megküldtem neki az ívet (csuszkák koppig) és kevesebb pontom lett, mint volt.

Nálad is van ilyen?

Amúgy a gpu 960mhz en stabil. Ez a max. (965 től nagyonapró szemét sm3 ban, 970 től pedig már észrevehetőbben) 1,35v al. (alap 1,315v) Ami szerintem elég hurka egy legutolsó szériával jött, nem ref nyákos, tuningra szánt kártyától. (his 4890 icooler x4)
Memóriát nem piszkáltam még határig, de 1080 at bírja szépen.

Szted? :(

(#657) bacsis válasza triklin (#656) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

asszem nálam is volt ilyen még ment 970-et is de ott már kezdett vissza lasulni, nem véletlen 950-es GPU órajelen lett meg a 12k :) bár monnyuk nálad ez a jelenség 20-30MHz-el kisebb órajelen jön elő :U háát fene tudja.. próbáld meg hogy 850-től emeled és figyeled hogy skálázódik, ha csak 920-930-nál kezd el visza lassulni akkro az már lehet mert télleg a kártya kezd a végéhez érni :U

(#658) triklin válasza bacsis (#657) üzenetére


triklin
tag

Tudod mi a vicc az egészben? 900-960 ig (gpu) és 975 ös memmel lefuttattam külön az sm3at, egymás után először 10 majd 5 mhzenként. És gyorsult! 960 as gpuval és alap memmel 6630 pontot dobott az sm3. ugyanez, ha egyben fut az egész teszt akkor 6400... wth? :F

Szerk.: Amúgy 970 től szemetel picit, de attól a pont még nem csökken, ha külön futtatom :DDD (sm3)

[ Szerkesztve ]

(#659) bacsis válasza triklin (#658) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a hangsúly akkor legyen azon hogy HA!!! külön futtatod :) ;) sajna passz soha nem futtattam őket külön :U :(

(#660) triklin válasza bacsis (#659) üzenetére


triklin
tag

persze, igazad van, nem azért mondom, csak mert érdekes...

Mindegy, valamit akkoris kiötlök... :))

(#661) bacsis válasza triklin (#660) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

te is a 12ezerért küzdesz? :U ;]

(#662) triklin válasza bacsis (#661) üzenetére


triklin
tag

Nempont a 12 ezer a célom, csak az, hogy mindent ki tudjak hajtani a kártyából. De ha összejön a 12k akkor nem bánom :DDD (lehet Te igen :DDD )

(#663) bacsis válasza triklin (#662) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ugyanmár, a 939-es fanklub tagjai egy nagy család, a te örömöd az én/mi örömünk, hajrá legyen meg az a 12ezer ;) :R

(#664) triklin válasza bacsis (#663) üzenetére


triklin
tag

áhh kösz:D
Az xp-t kellene tweakelni. Itt van a kutya elásva. Mert pl a 2 teszt között feltettem egy hang drivert... most le akartam állítani, nem találom melyik az, de mást futó folyamatokat leállítottam és egyből javult az sm2...
Otletek hogy miket állíthatok le? Most 23 futó folyamatnál tartok, de még mindig soknak érzem (ebben bennevan az afterburner és a coretemp is )

(#665) bacsis válasza triklin (#664) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én ezekhez nem értek épp az ilyeneknek mint nekem van egy jó megoldás, állísd a piorítást valós idejűre, és így tök mindegy mi fut a háttérbe elveszi a rendszererőforrást :K a 01-nél és super pi-nél szoktam használni... hatásosan :C

(#666) Sotho válasza triklin (#664) üzenetére


Sotho
őstag

Ha nem tudjuk mi fut hogyan mondjuk meg?

(#667) triklin


triklin
tag

áhh... feladom. Egész napomat elbasztam a dologra, szanaszéjjel tweakeltem a win-t de nincs rá megoldás.... :O
Talán a ram...

(#668) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok!!!!!!!!!!!!!
A 939-es lapok nem mennek a HD5850-el, 4 lapba 3 különböző csipszettel is próbáltam :Y :W

(#669) Titagyerek válasza bacsis (#668) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

miért nem???

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#670) bacsis válasza Titagyerek (#669) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fingom sincs :W
elvileg mennie kéne, megkérdeztem már pár okos embert és ők is csak azt mondták/kérdezték amit te :DDD

(#671) triklin válasza bacsis (#668) üzenetére


triklin
tag

A digit pwm az oka... Az 5000 es szériának ez a gondja, mert a pwm-ek nem állandó frekin illetve magasabban mennek. :( (ha jól emlékszem ez a gond)
(próbáltam már 3 karit én is a lapban, 5670 512mb, 5670 1gb és 5750, de csak az 5670 1gb ment benne)
Bakker el is felejtettem már énis ezt a problémát. :W

[ Szerkesztve ]

(#672) Titagyerek válasza triklin (#671) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

a 6000 széria amúgy megy bennük??(nagyon hülye kérdés de hátha...) :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#673) bacsis válasza triklin (#671) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez nekem így semmit sem mond...
miért gond hogy más frekin mennek a pwm-ek? és csak a s939 esetébe? de ennél miért?
Titagyerek! Igaziból a kérdés abszolút jogos :U :R

[ Szerkesztve ]

(#674) triklin válasza bacsis (#673) üzenetére


triklin
tag

Rosszul emlékeztem, kevertem a dolgokat. Neharagudjatok :R :B Bár tényleg a pwm miatt van a gond. (megtaláltam a hsz-t is)

Illetve a pcie 2.1 vs 1.1 nem zavarhat?

6000 es széria nemtudom működik-e. Amikor még a 3870x2-vel küzdöttem a giga 6850 nem indult a lapban, bár a rev1 es giga 6850 oc -knak volt minden más nyavajájuk is, platformtól függetlenül.

Rájöttem sztem mi a bibi a ramjaimmal... Mivel régebben hűtőbordák voltak rajtuk, így amikor leszedtem egyiken sem marad semmiféle felirat. (nem csak a matrica, hanem a modulokon sem) Most előtúrtam a hűtőt és feltűnt valami. a ragacsba bennemaradtak a betűk. Az egyik ram uccc a másik tccc ... :W pedig a tipusszámuk az utolsó 2 betű kivételével ugyanazok. :DDD (lol:D)

[ Szerkesztve ]

(#675) oPalRx7


oPalRx7
tag

a vga-k vrm-je a pci-expresstől teljesen független. bár tény és való, van amikor az új VGA-k nyawajognak a régi pci-e csatolós lapokban (akár még a 965ös P35 chipsetek esetén is) pedig elvileg a vrm számára annyi kéne a különbségnek lenni hogy az 1.1 75W, addig a 2.0 már 150 (ha jól emlékszem)...

(#676) Titagyerek válasza oPalRx7 (#675) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

magyarúl is beszélhetnétek...

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#677) bacsis válasza oPalRx7 (#675) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na ja csak épp a kompatibilitás végett kb egy kártya sem használja a 150W felvételt a PCIe portból, mert ugye kapásból egy olyan VGA nem lenne kompatibilis az 1.0-s PCIe karival :U

(#678) bacsis


bacsis
Közösségépítő

(#679) Titagyerek válasza bacsis (#678) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

mért nem teszel fel eredményt a fatalicskáról?

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#680) bacsis válasza Titagyerek (#679) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

fatalicska, ez jó :D :C majd a 2003-as eredményt feldobom :B

(#681) triklin válasza bacsis (#678) üzenetére


triklin
tag

Szerelmes lettem :Y

Gratula!

Kúúrvajólnéznek ki azok a vga-k.

Szerk.:
Bacsis te amikor fagyállózol, hány fokos a fagyállód? Hány fokra hűtöd le? Mert nekem -10c fokos fagyállóval ugyanúgy coldbugol a proci mint a kompival. Nálad pedig ment... :F (igaz én kupak nélkül próbáltam)
Nemvágom... Majd kirakom inkább az ablakba a radit :DDD

Megy majd egy pü is.

[ Szerkesztve ]

(#682) Titagyerek válasza triklin (#681) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

ha jól tudom elösszőr nem voltak coldbugol-osak csak késöbb váltak azzá
van kompreszorod?

[ Szerkesztve ]

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#683) triklin válasza Titagyerek (#682) üzenetére


triklin
tag

Nem teljesen értem mit értesz az alatt, hogy először nem, majd később váltak azzá? :B

Csak volt kompresszorom. Még a nyáron ütöttem le vaterán akosf kompiját, amit kipróbáltam, tulajdonképpen érdemben nem is használtam, majd túladtam raja, hála Istennek + al. :B Pedig rohadtul nem volt szükségem kompira, csak a kíváncsiság hajtott, na meg az ára, ami sztem nevetségesen kevés volt érte. Csak véletlen belebotlottam vaterán... az aukció utolsó órájában... ;]

[ Szerkesztve ]

(#684) Titagyerek válasza triklin (#683) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

hát hogy régebben mentek fagyálóval viszont a múltkor meg nem mentek vele

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#685) bacsis válasza Titagyerek (#682) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 165-re nem emléxem pontosan, hogy coldbugos lett volna-e a 175-ösöm anno tuti nem volt az :U
triklin! azt a kompit akosf az USA-ból rendelte és 200ezrébe volt ha jól rémlik ;]

[ Szerkesztve ]

(#686) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok! Titagyerek ATI-s DFI-jébe megy az 5850 csont nélkül :DD :DDD :C

(#687) triklin válasza bacsis (#686) üzenetére


triklin
tag

zsíííír!!!
Fagyállót, 3dmarkot izzítani :DDD

Énis ügyködtem, bár nemtom fair-e betenni. Köszönet érte bacsisnak. :K
Van még a rendszerben... :DDD

(#688) bacsis válasza triklin (#687) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

háát sajna lehet most nem lesz semmi a dologból/csúszik mert az 5850 ennyit bírt kipurcant ,szal most küldhetem ismét vissza :U
hoppá látom új rekord lesz 3Dmark06-ba :Y töltsd fel úgy az eredményt hogy ne a webes felületen mutassa a pontszámot azt persze kirakhatom :K hogy a toszba sikerütl a procit úgy felhúzni? :Y :C :R

(#689) triklin válasza bacsis (#688) üzenetére


triklin
tag

megint nyekkent az 5850? iiii.... :F

A teszt direkt így ment, mert versenyre készült, és kell url hozzá. És mivel nincs eredeti 3dmark06 om ezért csak így tudtam megoldani.
Szal ahhoz újra kellene futtatni.

Proci meg... Nyugodt szívvel ráengedtem a primeot is :DDD Hűtésgányolással 55fok a max így ennyi fesszel is :B

Gpunak kellene feszt adni de nemtudok sehogyan sem, mert ha kap 1,35v nál többet akkor fagy a gt2. Valszeg nem volterra fesz-szabályzó van rajta, mivel nem ref kártya. :(

(#690) bacsis válasza triklin (#689) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh megint nyekkent.. ezúttal nem az én hibámból :DDD
Akkor te meg futtasd újra a 3Dmarkot ;)
kár hogy behányt amúgy a kari, mert mi meg "lazán" kaptunk 11600 pöttöyt vele, szal egy kis játék és ment volna 12k fölött is :K főleg ha pöcköltem volna a kártyán még egy 30%-ot ;]

(#691) triklin válasza bacsis (#690) üzenetére


triklin
tag

Majd futtatok... de egyenlőre még csak netes eredménnyel, mert ha lesz jobb akkor feltudom tenni. Sztem megpróbálom 3200 on. Gpura kellene még valamit kitalálni, mert még 400 pont kell :DDD :DDD

Amúgy az utolsó 200 pontért pff... netuddmeg... Én is azt gondoltam, hogy ha 3,1ghz meg 850/975 re tol 11900-at akkor milyen egyszerű lesz... aha :DDD

(#692) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ilyenkor sajnálom az opti175-m ami vízzel 3gigát jégel 3150-et ment a memvezérlője meg bírta 640-en a cl2,5-2-2-5-t :U ;]
más:
volt egy memó hibás 7950gx2-m elég olcsón vettem már vagy fél éve 3ezer volt pk-val vagy ilyesmi.. megsütöttem jó lett... de a furmarktól újra behányt :U
a múltkor rászántam magam de mondom csak az egyik felét sütöm meg mert 99% hogy csak az a szar... gondolkodtam melyik lehet mondom az amelyiken van a PCIe csati.. hát nem az volt :DDD magyarul szar maradt.. ma megsütöttem a másik felét de túl jól sikerült mert leesett róla egy szilárdelektrolitos kondi, kicsit meg is barnult :DDD upsz :DDD visszaforrasztottam, de úgy hogy annyi cinnel sikerült visszafogatni hoyg szó szerint fél centivel magasabban van a kondi, nem miliméter, fél centivel :DDD bekapcsolom, erre semmi baja gyönyörűen tű éles a képe :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :C :C :C

jahh és már fut a 3Dmark is, szal minnyá nyomom a quad SLI-t ;] :C

(#693) triklin válasza bacsis (#692) üzenetére


triklin
tag

Beteg :DDD

Túrjad neki bacsis!!! :C :DDD

(#694) bacsis válasza triklin (#693) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már dübörög a 06 quad SLI-be... sajna a "javított" GX2-nek a memó órajelét vissza kellett venni mert akkroa gyári OC-t kapott, hogy a másik GX2 még tuningba vízzel hűtve sem bírja ;] :DDD a gyári 600helyett 775re lett hitelesítve.. na ennek a gyári OC-nek már van értelme ;] :DDD :C

(#696) triklin válasza bacsis (#695) üzenetére


triklin
tag

kettőspontnyálcsórgatóssmile

Nos? Mi lett az eredmény? :B Vagy tweakeled még? :DDD Jaaaa.. hogy már az 5850 cf el bíbelődsz, éértem :D ( :DDD ;) :DDD )

(#697) bacsis válasza triklin (#696) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Najó, akkor legyen:
3Dmark 2006 pontszám: 9537

Alaplap: DFI NF4 Ultra@SLI
CPU Opteron 165@3033MHz
VGA: 2X 7950GX2
Os: Win7

A skálázódás tragikus, kb 5% körül tud hozni, de ezt stabilan :D igaziból ez így marad véglegesen a gépbe, nem a telejsítménye miatt, mert a játékok között is nagyon kevés gyorsul, és ott is ilyen 10-20% körül, de hatalmas feelingje van. és a gyorsulás kimutatható :K
a másik hátrány hogy ez a gyorsulás is csak Win7 alatt van, itt nincs letiltva szoftveresen a "gyorsulás" :U

(#698) Titagyerek válasza bacsis (#697) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

hülyekérdés...
ha megnézzük a két eredményt a sima sli-vel és a qvad sli-set nem egyforma a proci orajele...
4gpu-nál @3033MHz volt és a csak 2 gpu-nál @3015MHz-en ment a proci
a gyorsulás egy nagy részét nem az okozta???

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#699) bacsis válasza Titagyerek (#698) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönjük Emese :DDD :W

(#700) Titagyerek válasza bacsis (#699) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

hivatalosan is belejentem hogy összeraktam a 2. 939-es gépemet
bacsis lécci írd fel a másik mellé :R

DFI LANParty UT nF4 SLI-DR EXPERT
Opteron 170@ 2,8GHz CPU
4X512MB CORSAIR 400MHz 2.2.2.5 memória
MSI GeForce 7600GT 256Mb
160GB SATA HDD
Cooler Master eXtreme Power Plus 460W táp
léghűtés
:D
:DD
:DDD
ja és az edig gépemből eladtam a 4650-t és most PALIT GeForce 9800GTX+ van benne kérem Bacsis mestert hogy ezt is írja át :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.