Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) triklin válasza bacsis (#200) üzenetére


triklin
tag

3dmark 06 hoz az xp jobb. Ha kipróbálod észreveszed, hogy jóval több cpu score-t kapsz.

oPalRx7:
1280*1024ben játszok, szóval a kártyát csak akkor tudom kihasználni, ha mindent bekapcsolok. Sőt, pl cs source alatt 40 % on mennek a gpu-k, pedig minden fullon, very high on, 8x aa 16af. (legalább kussba van a kártya:D) Ugyanilyen beállítások mellett már a portal2 99% on használja mindkét magot. (multiban már csak 85-99)

öööö fullhd-t bírja a proci is, köszöni szépen, azzal nincs gondom, bár a dxva-t használom. Bár youtube/vimeo-n is akadásmentes a fullhd. (alapórajelen még csak diavetítés :DDD )

(#202) oPalRx7 válasza bacsis (#200) üzenetére


oPalRx7
tag

és a dx9 miatt ér ennyire "keveset" egy Opteron a mai játékokban, ha te így szereted, legyen :)

egy opti sztem simán helyt fog állni még egy darabig, mivel a "jövő" gépeibe lévő proci inkább a mobil kategória fele megy el, ergo gyengül...

[ Szerkesztve ]

(#203) bacsis válasza oPalRx7 (#202) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mint pl a bull? na az minden csak nem mobil, mert annak aztán van fogyasztása ;]

(#204) triklin válasza bacsis (#203) üzenetére


triklin
tag

bull is bazeg.... mekkora kalap szar lett... Az elgondolás kurvajó, de valami csak nem jött össze egészen nekik... Sebaj, majd hátha kiforrja magát mint a phenom.... Ha a pletykák szerint a bull be is fogta volna a gulfokat, akkoris már késő lett volna... itt az lga2011 is...
Bár szerverekbe szánták, ott valószínűleg megállja a helyét.
Sajnos a 7000 es szériával sincs semmi jó előérzetem... új architektúra...új vram modulok... tmsc... hmm :N
Inkább hoznának ki pár hiányzó kártyát tesztre még a 6000 es szériához. (6830;6890...)
Remélem nem lesz igazam.

[ Szerkesztve ]

(#205) Tim82


Tim82
nagyúr

Hmmm, a "régen megvolt"-kategóriába feliratkoznék én is...

X2 4400+
DFI RS482 mATX lapocska
2*1 GB Kingston DDR400
Sapphire HD3650 512 MB GDDR3
Sound Blaster X-Fi Audio
320 GB Seagate Barracuda + 320 GB WD vinyó
FSP 350PNF
Lian Li V300b ház

Meg némi aprólék: iMon VFD + Hauppauge TV-tuner.

Aztán lecseréltem AM2+ CPU-ra és lapra a belsőt (meg a RAM-ot DDR2-re és 4 GB-ra)... aztán eladtam az egészet jól, mert nem használtam szinte semmire az asztali konfigot az utóbbi egy évben.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#206) triklin


triklin
tag

Kis érdekesség.
Mentem volna kicsit cs funolni, indítottam zenét , afterburnert, coretempet és megakadt valamin a szemem...
Nemlenne szar ez az órajel, nem? :DDD :Y (330*9.5 es órajelet megduplázta , vagyis az fsb-t )
Az asztalon lévő rendetlenségért/hülye programokért elnézést, sajnos míg nem voltam itthon más is használta a gépet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#207) Titagyerek válasza triklin (#206) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

nem rossz eredmény :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#208) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

mért van az hogy rendszerstabilitástesztnél nem hibázik meg ilyenek
de a játékoknál ujraindul(gta4), kékhalál(fallout3)
??????

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#209) Sotho válasza Titagyerek (#208) üzenetére


Sotho
őstag

Táp, hűtés.
Meg szar az összes program. :D
Próbáld: AIDA64 stabilitás teszt de csak az fpu-t piáld be, ezzel együtt indíts egy furmarkot és várj. ;]

(#210) Titagyerek válasza Sotho (#209) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

mostmár nem kékhalál csak simán bezárja a programot

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#211) Titagyerek válasza Titagyerek (#210) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

megvolt mi volt a baj
valami miatt ha olyannya van nem megy a proci ventilátor most már a rendszerstabilitástesztnél(nincs ennek rövidítése?) 1 órán keresztül futott és 50 fok körül volt végig
biosba állítgattam valamit így most már mindig forog meg gyors-kötözővel odafogattam egy-db 12cm ventit

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#212) triklin válasza Titagyerek (#211) üzenetére


triklin
tag

Na akkor megvan a hiba... Én is küzdöttem/küzdök hasonlóval, de nekem nem a proci melegszik, hanem a ram+fet.

Más:

Apróban van egy 180 as opti eladó .... :B :B :))

(#213) lassiee válasza triklin (#212) üzenetére


lassiee
tag

Mar kerdeztem is ;]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#214) triklin válasza lassiee (#213) üzenetére


triklin
tag

Írtam neki én is, de inkább csak kíváncsiságból. Nem ütöm le a kezedről ;) (kivééve haaa.... :DDD :DDD :DD )
Most másmilyen opteronok hajtják a fantáziámat. :B

(#215) oPalRx7 válasza triklin (#214) üzenetére


oPalRx7
tag

dózer alapú 6000ek? :D

[ Szerkesztve ]

(#216) triklin válasza oPalRx7 (#215) üzenetére


triklin
tag

Rögtön 4 db. :DDD

Nem amúgy. k8 alapú(ak) ezek még. :B

(#217) lassiee


lassiee
tag

hu azon az aron az az opteron :O Annyibol ebayen kijon 2db 165 postaval ;]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#218) triklin válasza lassiee (#217) üzenetére


triklin
tag

Hát... igen... (bár nemtudom mennyi az ára, de 20-25k ra saccolom)

180as opteron brutál ritka, ritkább mint a 185 ös...
Amúgy ez még a legelső szériákból való darab. Ilyen 180 as opn-jéről még nem is hallottam, csak 165 ös opteronokról, amik ugyanezzel jöttek ki, így gondolom a 180 as is ugyanazt tudhatja (tuningban).

(#219) triklin válasza lassiee (#217) üzenetére


triklin
tag

Láttam másik topicban, hogy szeretnél vga-kat tesztelni. gt520 at említetted, de mielőtt megvennéd, bizonyosodj meg róla, hogy működni fog-e a lapban. Ugyanis ati felöl (nvidiát nemtudom) az 5-6000 es szériával gondok vannak kompatibilitás ügyileg. nekem pl 5670 512mb, 5750 és 6850 nem indult a lapban, de egy 5670 1gb meg igen... (nf4 ultra lapban)
Nemtudom nvidiával vannak-e ilyen gondok...
Bocs az okoskodásért, de hátha segít :B

(#220) lassiee válasza triklin (#219) üzenetére


lassiee
tag

Masik lapba kerult az 520gt:) az abitban 76gt van. de volt mar benne az 520is es tokeletesen ment linux alatt. winf*s alatt nem neztem meg meg :DDD es nem okoskodas volt reszedrol hanem egy jotanacs :K

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#221) oPalRx7 válasza triklin (#219) üzenetére


oPalRx7
tag

ati felől ez a kompatibilitási hiba a gyártók miatt volt 5000es szériánál (6000nél ritka már), mivel nem volt rögzítve hogy milyen tápáramkör kell a gpu-nak, hogy képes legen az agresszív órajel-kapuzásra. főleg a giga, de sapphire kártyákat is súlytotta ez. nVi oldalról csak a 460-560 széria érzékenyebb. Amd-nél azóta már megkövetelik a nagyobb frekin üzemelő pwm-et, és akik betartják a szabványt, azok kártyái hibátlanok is lesznek.

(#222) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok nem fogjátok elhinni!
Szereztem full dobozos tartozékos Abit AT8-32X-et :))
megy is bele 2db HD2900XT :DD

(#223) triklin válasza bacsis (#222) üzenetére


triklin
tag

:R :C :R
Teszteket! Írást ! :D

( a 2900 xt cf... hmm :B )

(#224) bacsis válasza triklin (#223) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

amint időm engedi meglesz, de addig is sztem lesz egy videjós bemutató a cuccról mindenképp :)

(#225) bacsis


bacsis
Közösségépítő

amúgy mivel ebből a lapból 2 is van, ezért az egyik az megy gépnek véglegesen összerakva a dobozos meg szépen pihenni fog tovább a dobozában :)

(#226) oPalRx7 válasza bacsis (#222) üzenetére


oPalRx7
tag

gratuuu :D

csak vigyázz szegény 2900asokra :S már nagyon hullanak...

(#227) bacsis válasza oPalRx7 (#226) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

áhh a 8800GTX/ultra jobban :K ultrát egyáltalán nem látni a 2900XT-kből pedig elég sok van még PH-n is vaterán is :K

(#228) Sotho


Sotho
őstag

Sikerült a hd3870-et bevarázsolni az nf4 ultra lapba, néhány újraindítás bios reset áramtalanítás káromkodás és fenyegetőzés után beröffent azóta hibátlanul fut.

[ Szerkesztve ]

(#229) bacsis válasza Sotho (#228) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez mi a broki? :B

(#230) oPalRx7 válasza bacsis (#229) üzenetére


oPalRx7
tag

bonic: amikor a géped fölösleges számítási teljesítményét felajánlod valami nemes célra :) és van ami elfut gpu-n is ezen feladatok közül :)

(#231) bacsis válasza oPalRx7 (#230) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szal mostmár a GPU-t is belehet fogni ilyenekre? :Y :))

(#232) Sotho válasza oPalRx7 (#230) üzenetére


Sotho
őstag

A link már nem is jó nem én vagyok highlighted mer jövök fel mint a talajvíz :D Eza kari böcsülettel kiszámolja a 30k pontot per nap persze nem otthon! Azt nem lehetne kibírni. :D

(#233) Sotho válasza Sotho (#232) üzenetére


Sotho
őstag

Kb a geforce 8800 óta.

(#234) oPalRx7


oPalRx7
tag

én wcg-n belül számolok többnyire, nekik meg nem nagyon van gpu-n futó progijuk. Collatz-fele ugyan van gpu-s program, de az meg nem tudom mit számol, ott csak 1-1 alkalommal dolgoztatok, amolyan tesztelésként :)

(#235) Sotho válasza oPalRx7 (#234) üzenetére


Sotho
őstag

Wcg-zek is :K ugyanezen a 939-es gépen mert a milkivéj csak minimális cpu-t használ + még van egy másik x2 4000+ 24 órában. Phs csapattag vagy?

Ja és a legfontosabb: jővő évben jönnek a gpus wcg csomagok! hfcc bétákkal indul.

[ Szerkesztve ]

(#236) oPalRx7 válasza Sotho (#235) üzenetére


oPalRx7
tag

nem talátlam akkor még ph csapatot :D hwsw-re beléptem, pedig ott nem is fórumozok :D majd átlépek akkor :)

(#237) Sotho válasza oPalRx7 (#236) üzenetére


Sotho
őstag

Prohardver Team!

itten van a fórum [link]

Ez meg a milkaway egyszemélyemben :D [link]

(#238) bacsis válasza Sotho (#235) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

és ez mér is jó? :))

(#239) Sotho válasza bacsis (#238) üzenetére


Sotho
őstag

A hfcc csomagok (workunitok) a rákellenszer kutatásához szükséges kiszámolnivaló adatcsomagok, molekulák közötti kölcsönhatásokat vizsgál meg ilyenek, ha kijön a gpu-s változat nagyságrenddel gyorsabban lehet majd számolni ezeket a dógokat. :K

Én 2006- ban kezdtem el.

[ Szerkesztve ]

(#240) bacsis válasza Sotho (#239) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sok ilyen "programról" hallottam, lehet einstein relativitás elméletét számolni, akkor földönkívülieket keresni, meg akkro van iylen is.. állat :DDD

(#241) triklin


triklin
tag

Csakhogy "feldobjam" kicsit a topicot :D

Ezt a gyöngyszemet nemrégen találtam. :DDD

beta bios vs. nf4 sli & válogatott fx55----> 1:0

Szívem szakadna meg. :B

(#242) lassiee válasza triklin (#241) üzenetére


lassiee
tag

Uristen :O

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#243) oPalRx7 válasza triklin (#241) üzenetére


oPalRx7
tag

ebből bíza kijött a füst. cash for clunkers? :S

(#244) Titagyerek válasza triklin (#241) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

széééép...
:DD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#245) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ejj gyerekek nálam se sokkal jobb a szitu, öszedobtam az At8-32X-et feltelepítettem, 3 uniginét bírt ki az asus 2900XT, 4-edjére fehér kép, restart után csíkzoz, hát ez hihetetlen :(

(#246) triklin válasza bacsis (#245) üzenetére


triklin
tag

Bákker... :( Nincs mostanába szerencséd :S

(megsütöd ?:DDD )

(#247) bacsis válasza triklin (#246) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

naná :D

(#248) triklin válasza bacsis (#247) üzenetére


triklin
tag

(írhatnál egyszer arról is :DDD ) :B

[ Szerkesztve ]

(#249) bacsis válasza triklin (#248) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

arról már sokan írtak, én csak követem a más "találmányát" :DDD

(#250) triklin válasza bacsis (#249) üzenetére


triklin
tag

de ez bacsis edition lenne ati kártyával. Mellette pl süthetnél tejespitét is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.