Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) bacsis válasza Sotho (#449) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze hogy létezik, nálunk is elég gyakran használatos a szerókba :K többbnyire az 1U meg a 2U magas szerókba 2 PCIe csati van, és az egyikbe sokszor PCIe-PCI-X Riser átalakítót rakunk :K

(#452) Sotho válasza bacsis (#451) üzenetére


Sotho
őstag

És én honnan a tökömből szerezzek olyat? :O

(#453) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

küzd a bcsis a gépekkel :DD
nem bírta a proci a fagyálót :DDD
remélem eléri a 12ezret
vga bios égetéstöl kezdve volt minden :D
szerintem jó cikk lesz holnap belőle
én is segítettem ám... nézni :D

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#454) triklin válasza Titagyerek (#453) üzenetére


triklin
tag

Naa... várjuk az írást! :R
(06-ot xp alatt próbáltátok?)

Én meg döntöttem, eladom a 3870x2-t. Az egyik már pár hete elment családon belül, a mostanit meg megpróbálom elcserélni egy 4890-re. (persze értékegyeztetéssel. :) )
Most egy tőlem független gépben fut (pár órája) mindenféle gémmel le lesz tesztelve, és ha hibátlan csak akkor adom el. (bár mióta megoldottuk a bios dolgot, azóta semmi baja nincs neki csak most win7 alatt a cs vel... bár szerintem ez sem a vga hibája )

[ Szerkesztve ]

(#455) Titagyerek válasza triklin (#454) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

06-ot win7 alatt próbáltuk
most még elég hurka eredményekkel

[ Szerkesztve ]

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#456) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh, jahh látom Tita beszámolt a tegnap dolgokról, tegnap engem is a masszív 939powerkodás láz kapott el!
Először is kiderült, az ATI csippes DFI 340-es Ref. Clockot bír szal nem bírja teljesen kihajtani a jobb opti165öket, míg az Nforces megy 360körül is, aztán az én Nforces lapomba is powerkodtunk, megnéztük, hogy megy-e az opti165-ösöm 3,1-et, és ment:
ezaze

Majd egy 7900GTX-et és 7900GTO-t próbáltam/tunk SLI-be kötni, persze nem engedte az a fránya forceware, így a 7900GTO kapott egy asus 7900GTX Biost ;] így már ment amivel ez lett a vége:
emmegez
A 2db 7900GTX-et kihajtja az opti165 3giga körül a 3Dmark2006-ba mert amikor rátoltam a GPU-kra a plusz 20MHz-et gyorsult a progi, szal nincs CPU limit :C viszont sajna többet nem is bírnak :U
Most egy 3870-el bohóckodok, meglássuk azt is :))

(#457) triklin válasza bacsis (#456) üzenetére


triklin
tag

:C :Y :R

Hajrá! Nagyon szép eredmények, bár 06-nak lehet jobban kedvezne egy xp, nem?

360 at bír az nf4? Nálam 330 nál fullad. Bár nem emeltem neki feszt.

Így tovább.

(Én is készülök most, jövőhét végére talán meg is lesz, aztán majd meglátjuk :DDD )

(#458) bacsis válasza triklin (#457) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nesztek iten van az ATI lapos cikk:
ezaz
A 12ezerhez már csak pár pont kell, most XP-vel próbálkozok :C

(#459) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nesztek, itt a 1ezer pötty 3Dmark2006 alatt S939-es platformal:
ittvan-e :C

(#460) Titagyerek válasza bacsis (#458) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

elértük a 12000 :DD vagyis a sanyi érte el én csak ott voltam
majd felteszi a képet :))

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#461) triklin válasza bacsis (#459) üzenetére


triklin
tag

ÍÍÍÍÍÍ... Nagy köszönet a tesztért! Szerintem nagyon nincs szégyenkezni valója a dfi lapnak! Nagyon rendben van az! Jó írás lett!

A 12k meg... :P (gratula :DDD ) Nekem is egy ilyen vga-ra fáj a fogam... :)) (amiért szintén :P ) :)

(#462) oPalRx7


oPalRx7
tag

lespoilerezitek a cikkekeeeeet :D

(#463) triklin


triklin
tag

Főleg bacsis-hoz de a többiekhez is szól (pláne akinek nf4ultrája van)
Szóval a dram settingseket hogyan állítjátok be? Mert nem tudok már mire gondolni, hogy itt cseszek el vmit. próbáltam úgy is, hogy mindent auto-n hagyok, de a saját beállításaimmal is (fix értékek) de kb a beállítások 50% ról azt sem tudom mik és autón vannak.
odáig már eljutottam, hogy tudjam, ha nem osztom vissza a ramokat és úgy emelem az fsb-t akkor elindul. ha emelek mellé feszt elindul. Ha visszaosztom 166-ra vagy 133 ra és emelek nekik feszt elindul ,de bőven 400 mhz alatt (hála hogy csökkentettem a dram idle timert). De ha 200 fölé viszem (azaz 400) akkor fesz emelésére már nem indul. Annyiszor leírtam már (amiért bocs :B ), annyiszor kiborított, annyiszor megpróbáltam, de tudom, hogy csak egy kis faszság hiányzik, hogy meglegyen a hiba oka.
Lap határait tudom, ram határait tudom, proci határait tudom, de valahogy mégsem áll össze.
Bios frissítés segíthet? Csinált már valaki? Van hozzá hivatalos? Honnan tudom milyen van most rajta?

(gondoltam arra is, hogy nem-e az sli-re modolás miatt van, de ahogyan nézem bacsis nálad se okoz problémát.)
Adjak a procinak feszt? Nem bírja az imc? (nf3 ulrtában bezzeg bírta?:D) Másnak meg értelmetlennek tartom a fesz emelést, hogy bírja a dram-fesz emelést... (ldt meg nb fesz sztem nincs benne a dologban). Olyan nincs hogy ne kezelje a samsung ramokat. A legtöbb ramon samsung chipek vannak. ( :F )

(#464) bacsis válasza triklin (#463) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont én is most nézegetm ezt a ram beállítást, és érdekes dologra jöttem rá! minél magasabb a proci órajele annál kisebb ram frekit bír el! pl 7-es szorzón megy 660-at, de 9X-es szorzón már 600 alatt megy, azaz amikor a CPU olyan cirka 2,7GHz körül...
Persze téged ez még nem nagyon érint!
Figy! Mondom mit próbálj!
rakd 200-ra az fölé már csak azért sem tudod mert nem lehet gyorsabb a ram mint a prociba lévő ram vezérlő ;) szóval nagy faszság hogy fölfelé is lehet szorozni, töb lapnál is láttam és egyiknél sem működő megoldás :DDD szal legyen 1:1-be...
Command Rate-t engedélyezd sztem, azaz a CPC ahoyg írja enabled, Cas Latency CL3 CAS Delay 4 Ras Active Time 8 ROW Precharge Time megint 4 szal így fog kinézni felülről lefelé hogy Enable, 3-4-8-4 a többi mindegy hogy azon van amit a lap beállít vagy auto-n van, totál mindegy...
ramnak 2,8V, az olyan arany középút a hurkák is elbírják.. és szépen mehet 5MHz-enként emelve a ref clockot, így a ram 410-en majd 420-on fog menni nézd meg meddig stabil, ahol a vége annyit bír a lapodba a ram FOGADD MÁR EL :P
és kész nincs tovább... adtam a titának 400-as geileket, amik szintén 400on vagy az alatt voltak hajlandóak menni!!!! mindent kipróbáltam és télleg 405-ön már el sem indult a gép :U beraktam a P4-esembe azokat a ramokat, 480-at futnak CL2,5-be :U adtam helyette Corsairokat, gyönyörűen megy 500fölött valamivel neki azok a modulok...

(#465) Titagyerek válasza bacsis (#464) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

mikor rakod be a 12ezer feletti képet ??? :DD :)) :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#466) triklin válasza bacsis (#464) üzenetére


triklin
tag

Már régebben kiteszteltem ezt. 2,6v on cl2,5 3-3 7 ben, cr enabled, csak fsb-t emelve 470mhz-et bír ebben az alaplapban. memtest lefut, prime stabil, szóval beton. Ebben nincs semmi meglepő, ennyit ment az nf3 ultrában is. Ha adok neki +0,1v ot akkor 476mhz ig stabil. Látható, hogy a fesszel szarul skálázódik így tovább nem is nyöszttettem.
Szóval akkor ennyit kellene mennie a ramnak a lapban.

Fesz továbbra is 2,6v ram visszaosztva 166-ra. 420 mhz fölé nem megy. ha pl 380mhz-en vagyok, enged feszt emelni, bootol (de itt ugye minek...). Ha 420 mhz fölött vagyok ha emelek feszt ha nem nem enged bootolni.

Fesz továbbra is 2,6v ram visszaosztva 133-ra. 420mhz fölé nem megy. Feszt nem enged emelni 420mhz alatt sem, sem pedig fölötte.

Próbáltam ahogyan írtad is, 3 4 4 8 al is, 2,8v al is, de semmi. (gyári értékei 3 3 3 8)

Az igaz a k8-ra hogy kissebb szorzó mellett megy jobban ,de ilyen kis sebességénél ez biztosan nem jelentkezik, arról nem is beszélve, hogy 11 es szorzóval megy jobban, így itt nem ez a tény játszik szerpet.

A szinkronban hajtással viszont nem teljesen értek egyet, ugyanis pont az imc (integrated memory cont..) azaz a cpu-ba integrálás miatt (de ezt te is jól tudod hogy van :B ) nincs szinkornizálásból adódó veszteség. De lehet mégis neked van igazad, sőőt...
Bár az nf3 ultrában...őőő... khmm... igérem abbahagyom... :DDD

Szóval érteném én az egész dolgot, ha 200 mhzen se menne többet. Nem is érdekelne, elkönyvelném annak, hogy ennyit tud ebben a lapban és kész. De nem így van... és ez cseszi az idegeim, meg lassan a tiéteket is, hogy ezzel nyavajgok, de már végleg bele kell törődnöm. :(

Köszönöm a segítséged és a türelmed ! :R

(#467) bacsis válasza triklin (#466) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh vágom már mit mondasz.. 470-et megy 1:1-ben, visszaosztott állapotba meg 420-at?!
fene tudja látod :U Gőzöm nincs, tényelg nincs tippem erre :( de ezek mgé mindíg azok a hurka samsung vagy milyen ramok nem?

(#468) triklin válasza bacsis (#467) üzenetére


triklin
tag

Mindegy, azért köszi.

igen ezek még azok a hurka samsungok. (bár annyira nem fosok sztem :B )

(#469) bacsis


bacsis
Közösségépítő

mit sózlnátok ha rendeznénk 3Dmark versenyt? 2001,2003,2006?
a kikötés hoyg csak S939-es alaplap/procival szerelt konfig legyen, semmi más nincs megkötve :K

(#470) triklin válasza bacsis (#469) üzenetére


triklin
tag

Alap hogy rendezzünk! Én bennevagyok! :))

(#471) Titagyerek válasza bacsis (#469) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

benne vagyok, habár alap hogy te nyered meg :D
itt vagy egy másik topicban??

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#472) DarthSun válasza bacsis (#469) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

3DMark99- ben és 2000- ben álljatok ki ellenem, én vagyok az abszolút világbajnok.Ide is belinkelem, a 939- es totyikosok nem biztos hogy látták.Ezt döntsétek meg :DDD ;]
99 és 2000

(#473) Titagyerek válasza DarthSun (#472) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

erről már hallottam :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#474) bacsis válasza DarthSun (#472) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azért a tálcád se semmi, biztos annak a telítetségét is pontozta a 3Dmark :DDD

(#475) oPalRx7


oPalRx7
tag

nekem ezek a markok lehet el se indulnak? :D 2003SE-vel már próbálkoztam, régebbivel még nem :)

(#476) bacsis válasza oPalRx7 (#475) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha a 3dmark el se indul, ott nagy baj van :DDD nahh, akkor legyen verseny? 3Dmark2001, 2003, 2006, Vantage és 3Dmark11 játszhat oks? minnyá kicsit átszerkesztem a totyik címét és megcsinálom a kategóriákat :C

(#477) bacsis


bacsis
Közösségépítő

najó egyenlőre nem tudom még hogy szerkesszek a bejegyzésbe táblázatot, majd este ha lesz egy kis időm akkor hekkelem még egy kicsit...

(#478) DarthSun válasza bacsis (#476) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a 99 és 2000- et nem veszed be akkor elkönyvelem hogy 2 kategóriában nyertem :DDD
Egyébként elindul mindegyik 939- en csak patch kell hozzá.

(#479) bacsis válasza DarthSun (#478) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ha téged ez boldogít akkro igen na egyefene nyertél :DDD

(#480) triklin


triklin
tag

Lőttem egy vantage-t még decemberben... de még nem lövöm le a poént :DDD
Remélhetőleg lesz hűtésem péntekre, és akkor uccu neki. :))

(#481) bacsis válasza triklin (#480) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

azé felrakhatod az eredméynt hogy legyen azé valami, oszt majd maximum updateéjük :K

(#482) triklin válasza bacsis (#481) üzenetére


triklin
tag

ehun-e
nem szabályos, mivel nem erre a benchre készült, csak kíváncsiságból futtattam. ;)
De maaaajd... :DD

Szerk:
lemaradt
x2 4200+ @ 3050mhz
dfi nf4 ultra-d@sli
2*1gb samsung ddr 400
3870x2

Ez a lájtosabbik 24/7-es beállítás.

[ Szerkesztve ]

(#483) bacsis válasza triklin (#482) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Teljesen szabályos, fel is írlak :R

(#484) bacsis válasza triklin (#482) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh meg is vagy, csak máskor sztem ne a képfeltöltést használd mert cirka 1 év múlva törlik a képeket :U

(#485) tikhunter


tikhunter
tag

Szevasztok! Lenne egy X2 4200+ om. Amit már annyira nem sajnálok és szívesen tuningolnám. Milyen hűtőt ajánlotok? Léggel hűteném , és lehetőleg innen a hardverapróról szerezném be a hűtőt. Eddig én egy Scythe Mugen 2 ref. b-n gondolkodtam. Habár kicsit drága. Tudtok rá más alternatívát? 3Ghz nél nem hiszem ,hogy többet tudna ez a régi 939 es, viszont a mostani régi 7000es Zalman nem birkózik meg a + hővel.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#486) DarthSun válasza tikhunter (#485) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Bacsis ebben a tesztben egy EKL hűtőt használt ami 37 fokon tartotta az Opteront.Majd megmondja a pontos típusát, ami engem is érdekel :)

(#487) Titagyerek válasza DarthSun (#486) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

ez tényleg jó hűtés nekem is ilyen van de nem tudom milyen ... bacsis szerezte nekem és utána raktam rá még egy ventit a jobb hűtés elérése érdekéében

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#488) tikhunter


tikhunter
tag

Valami pontos típus, meg esetleg más fajta ajánlások még jöhetnek. Ki mit használ? Azért pár embernél láttam 2,9~3,2 Ghz eket.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#489) triklin válasza tikhunter (#488) üzenetére


triklin
tag

Nekem egy freezer 64 pro ül a x2 4200+ on. Alapfeszen csak-csak, de feszt emelve elvérezik rajta. (1,375v mellett már 60 fok felett tetőzik.) (~3100mhz) De most fogok majd valamit újítani, mert ez így nem jó, hogy nem tudom megkínálni fesszel a procit. ;]

Szerk.: Régebbi eredményt beküldhetek? 8amígy nem lesz új. (/jobb, remélem)

Még egy szerk.: itt nyitott ablakos móka volt, ezért tartotta ennyin a procit. (15 fok lehetett akkor még kint éjjszaka)

[ Szerkesztve ]

(#490) DarthSun válasza Titagyerek (#487) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a tesztben szereplő hűtő végülis a Te példányod?

(#491) DarthSun válasza triklin (#489) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Jól megküldted ;]

(#492) Titagyerek válasza DarthSun (#490) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

igen de nem tudok róla semmit csak azt hogy az enyém meg hogy 2 venti van rajt :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#493) triklin válasza DarthSun (#491) üzenetére


triklin
tag

Deh... Itt sajna a lap és a ram korlátozott le... prociban még lenne pár mhz (20-25 talán), a vgaban meg pláne, Az szinte nem is kapott tuningot.

Mások nem tesztelnek? Hajrá srácok! Eredményeket! :DD

(#494) bacsis válasza triklin (#489) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó lesz, jó lesz kiteszem ezt is :))
tikhunter! Jó hűtés még a zalman CNPS 9700 bár elég régi és csak használtan van sztem, az újabbak közül a 9900-10K zalmik de ezek piszok drágák! Scyte-ból a Ninja széria is nagyon jó és még az ára sem vészes, vagy az Asus triton szériát is megpróbálhatod, de ezek drágák mindd! Nézz EKL hűtést azoknak nem is tudom hogy van pontos típusa, mert nem egy nagy márka viszont elég minőségi hűtéseik vannak és elég jó áron :K

(#495) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh feldobtam egy jópár eredményt :C

(#496) tikhunter válasza bacsis (#495) üzenetére


tikhunter
tag

Köszönöm! Ninja-kat már láttam elég türhető áron is. Akkor szerinted az megbirkózna a feladattal.

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#497) triklin válasza bacsis (#494) üzenetére


triklin
tag

Akkor ittvan mégegy. Egy kis agp-s szösszenet, bár ez sem friss.
Most énis hűtéssel bajlódok, remélem összeáll minél hamarabb. (-:

(#498) bacsis válasza tikhunter (#496) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hogy a francba ne lenne az jó :K
triklin! Felvésem ezt az eredményed is, remélem rajtunk kívül is lesz aki küld be :DDD

(#499) triklin


triklin
tag

Valaki használ itt úgy procit (nem csak tesztre) hogy nincs rajta kupak? Mik a veszélyei? (gondolom lesarkazás) de ezeket ki lehet küszöbölni? Bármi ilyen élménye vagy tapasztalata van valakinek, ne tartsa vissza. :R

Szerk.:
Köszönöm bacsis, De a konfig annyiban változott, hogy a vga egy 3850agp a lap pedig egy dfi nf3 ultra-d.

Én is remélem, hogy más is tol pár eredményt.

(ez viszont tényleg CSAK mint érdekesség, mert nincs memory fül, illetve 16bitben készült akosf kolléga agp versenyére. remélem nem gond, ha beteszem.)

[ Szerkesztve ]

(#500) oPalRx7


oPalRx7
tag

nézhetek eredményt, de az a bajom hogy 2600XT nem éppen erős :D enyém lehetne a fix utolsó hely? :)

pláne hog ymég nincs lehetőségem tuningolni :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.