Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

egyre többen vagyunk :DD
nagyon jó gépekkel

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#52) triklin válasza madmaxxx (#50) üzenetére


triklin
tag

úúúú mekkora konfig.... annyás.... :Y :Y

Mennyi ideig szerettem volna énis dual s940 es lapot 2 optival......

dolog tartott vissza, az ecc ram (aztsemtudtam mifánterem:D) , a s 940 es procik tuningolhatósága, (egyáltalán lehet?) Illetve az ár...
De még mindig nincs elvetve az ötlete...

Gratulálok.!

Illetve mindenkinek gratula, nagyon szép konfigok vannak itt...

Megnéznék erről a masináról pár tesztet hogy hogyan is muzsikál. :B

(#53) madmaxxx válasza triklin (#52) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Köszönöm az elismerő szavakat. :R

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#54) triklin válasza madmaxxx (#53) üzenetére


triklin
tag

Igazán nincs mit ! Van miért :K . De ez szólt a többieknek is :B

Nem szeretnél minket ellátni ennek a rendszernek a rejtelmeivel? Mik lehetne buktatók?
Most nagyon elgondolkodtattál megint...
Esetleg néhány teszt?:D
Tuningolhatóság milyen? Lap/proci/ram hogyan áll hozzá? :DDD
Ha nem lehet tuningolni, akkor nemkell:D Az úgy snassz :DD

(#55) madmaxxx válasza triklin (#54) üzenetére


madmaxxx
senior tag

1 pár eredményt szívesen megosztok. Tapasztalataim alapján a s940 nem a tuningra, inkább a megbízhatóságra és a nyers erőre támaszkodik. :K

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#56) bacsis válasza madmaxxx (#55) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez a lap mennyire enged tuningolni? ez engem is érdekelne :B
Valami 3Dmark06 eredményt bökhetnél :B :R

szerk: ezek a procik egyiptom magosak ugye? :B

[ Szerkesztve ]

(#57) triklin válasza madmaxxx (#55) üzenetére


triklin
tag

Köszönöm a teszteket.!

Megmondom őszintén megleptek. (nem rossz értelemben. :B )

Annyi biztos, ha akár +100mhz is lenne a 2 prociban, már az is nagyon megérződne a grafikai teljesítményben.
Ezek az alaplapok (ha kaphatóak még... ) milyen árban mozognak most? illetve milyen más alternatívák vannak még az asus-on kívül? :B

Mire megírtam, levetted őket, sebaj :D

Bacsisnak írom (amíg nem lesz újra kép): Ha jól emlékszem ~9000 pötty, 2450 es cpu score al.

[ Szerkesztve ]

(#58) bacsis válasza triklin (#57) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 9000 elég sovány, én 10k fölé viszem a gépet egy 4850essel, de a Titagyerek gépe is majd 11k-t kap a 9800GTX+-al :U

(#59) cskamacska


cskamacska
addikt

Nemsokára ilyen gép lesz összerakva másodgépnek, az ezres Athlon már kezd kevés lenni nethez is. :( Ha gondolod előlegbe berkahatsz, ha nem, akkor meg majd később. :)

Asus A8N SLI SE alaplap
3000+ ADA3000DIK4BI Athlon 64 proci
Gigabyte G-POWER Pro hűtés
2,5 GB 266MHz RAM(1db 2 gigás 266-os ecc reg szerverszökevény, meg egy félgigás 400-as még az első komolyabb gépemből, nagyon komoly darab eredeti RAM-BO márkájú :D )
egy S3 Chrome S27 videókártya mivel nincs más PCI-E kártyám itthon és ez meg ebben a lapban működik az újabbikban nem :O
80GB PATA Western Digital vinyó
Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi hangkártya
FSP 400 Wattos GLN tápegység

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#60) bacsis válasza cskamacska (#59) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mér ilyen hoki proci lesz benne? :U

(#61) cskamacska válasza bacsis (#60) üzenetére


cskamacska
addikt

Mert nincs másik. :P Egyébként amire cseréltem volna esetleg, az X2 mindig veszett drága volt, olcsóbb volt leváltani egy Core 2 Duo-ra, mint kétmagos procit venni bele.(4 magos LGA775-ös procikkal most ugyan így áll a helyzet) :(
Egyébként szegény szükség gép, egy duál Athlon volt rendszeresítve a feladatára, aztán az A7M266D lap összeveszett magával és megtagadta a vinyóim felismerését, az le lett cserélve egy 1000-es Athlonra, de ő már kevés, így maradt őkelme akit anno nem adtam el, mert a C2D-k után olyan röhelyesen alacsony lett a 3000+ körüli A64 konfigok használtpiaci értéke, hogy inkább megtartottam. 2005 nyarán 24000 forint volt ez a 3000+-os Winchester igen csak ár alatt Oliverdától, 2007-ben már csak 3000 forintot(!) adtak volna érte. :O

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#62) bacsis válasza cskamacska (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az utóbbi egy évbe azért a 939-es X2-k ára is elégjó lett, 8-10k körül lehet kapni 3800+-4200+-t ami azért sztem nem dárga, kis szerencsével kifogsz olyant ami megy 2,8körül alapfeszen, vagy még többet, azt máris hoz egy E6550 meg társai kaliberű CPU szintjét :DD

szerk:
vágd ki azokat a hoki ramokat, adj neki min 400-asokat amik futnak 450 körül a ram sebessége nagyon limitálja a gép/CPU teljesítményét

[ Szerkesztve ]

(#63) madmaxxx válasza bacsis (#56) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Még nem igazán próbáltam, de az biztos, hogy az ECC-s ramok körülbelül 433MHz-ig mennek. Tudomásul kell vennünk, hogy ezeket nem tuningra, inkább stabil működésre lettek gyártva.

Igen, egyiptom, míg a 2xx szériások itália magosak.

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#64) DeltaPower válasza triklin (#38) üzenetére


DeltaPower
őstag

Én TR HR-05-re terveztem cserélni a chipset hűtést, ami végül elmaradt, mert rohadt drága és beszerezhetetlen volt.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#65) bacsis válasza madmaxxx (#63) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem vannak olyan 512-es ECC-s moduljaim, amik 540-et mennek :))
sajna a DFI-be nem indulnak azok a memók, csak ami volt régen Asus-ba voltak hajlandóak menni, ahol csak 3V-ot tudtam belőni nekik, pedig sztem 3,4V-on meglett volna a 600MHz is :DD

(#66) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Nem is tudtam, hogy van ilyen topic. :D

Van itt egy szekér:

Abit AT8 32X
Opteron 165 @ 2,8Ghz
2x1GB G.Skill F1 4000 500Mhz 3-3-4-8
2x Radeon HD3850 512MB CF
500GB WD
léghűtés
Seasonic 500W táp

Kártyák előbb utóbb (inkább utóbb) bővülnek 3870x2 CF-re. ;]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#67) Sotho válasza bacsis (#65) üzenetére


Sotho
őstag

Yesus :Y 3.3 volt kell a sima sdramoknak.

(#68) bacsis válasza czundermák (#66) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont most küzdök az AT8-32X-emmel de sajna valami baja van, elindul leáll-t játszik :(
Persze a konfigod felírom :K

Sotho! AKár 4V is állítható nekik ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#69) triklin válasza DeltaPower (#64) üzenetére


triklin
tag

Igen... pontosan ezért mondtam le erről én is. :DDD

Más:
Tegnap óta ismét beindult a fantáziám dual s 940 es konfig miatt.
Tudnék is szerezni egy komplett gépet (viszonylag ""olcsón""), 2 db 280 as optival, 4gb ecc vel, 80gb sata, gf 7300le vga val. Ez így nem is érdekes, csak az, hogy az alaplapon van 2 db pcie 16* slot... :K :DDD (sajna az alaplap típusát nem tudom)

Csak az az egy motoszkál a fejemben, hogy vajon mit szólna a tuninghoz, mind a ram, proci, lap... Mert valljuk be, hiába a 4 mag az a 2,4 ghz elég csirke. Kb mint egy elsőszériás phenom l3 nélkül... Sajnos a tapasztalataim azt mutatják a mai kérdés még inkább az órajel nagysága, nem az hogy 2/4 mag, főleg alacsony felbontásban.

Vélemény?

(#70) Sotho válasza triklin (#69) üzenetére


Sotho
őstag

Ha a teljesítmény a lényeg nem éri meg(am3 640: 3GHz X4 -18k az aprón), ha a hobbid és áldozol rá akkor meg...kérdés mennyire olcsó az olcsó. :U

(#71) cskamacska válasza bacsis (#62) üzenetére


cskamacska
addikt

Mostanában nem tervezem újabb S939 proci vételét, igazság szerint a S775-ről is már erősen váltanom kellene. Idén márciusi Crysis 2-ig XP-vel nagyon vidám voltam, hogy minden szépen megy egy majd 3 éves konfigon, aztán a Win7-el érkező DX11 és a Witcher 2(ami mediumon szaggat :DDD ), majd a Battlefield 3(ami legrandább beállításon már játszható is ;] ) emlékeztetett, hogy helyén kell kezelni a dolgokat. :B Persze D1rect már tavaly év végén megkongatta a vészharangot, hogy jó áron most lehet váltani 775-ről, de ugye akkor nagyon nem akaródzott(mert minek.. ahh), utána meg már nem dübörgött úgy a Pannon Puma, hogy zsebből kifizessek egy komplett platformváltást, pluszban most olyan veszett árak vannak a piacon, hogy ha akarnám se érné meg. :O

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#72) bacsis válasza triklin (#69) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miféle lap? mert ha télleg ilyen spéci szeró lap akkro a tuning bukta... amúgy ezek is simán megfutják a 2,8-3gigát ha olyan a lap, és azér úgy ütős :K

cskamacska! Én úgy vagyok vele, csak az váltsa a 775-ös konfigját, aki direkt élvezi cseréln a gépeit, aki hosszú távra gondolkozik, még mindíg van fantázia a 775-be egy 4gigán hajtott Q9xxx-es proci azét simán hozza az i7-esek szintjét is :DD

(#73) triklin válasza bacsis (#72) üzenetére


triklin
tag

ÉS ezt tudod garantálni nekem?:D 2,8-3ghz bőven üszökfasza lenne.
Lapra rákérdezek, de van valamilyen bestbuy lap amit érdemes venni? (mint pl az dfi nf4 ultra :D)

(#74) cskamacska válasza bacsis (#72) üzenetére


cskamacska
addikt

Hát pedig váltogatás az szinte elkerülhetetlen, mert vagy jó ár/érték arány van, vagy sebesség, ésvagy bővíthetőség. S775-be a használt 4 magos procik 25-30000-től 50000 forintig skálázódnak, ami, hüm, csöppet elborult, és ugyan felmentek a használt Phenom II procik árai is, azért 20-25k-ért még mindig találni BE 9xx procit(harminckevésért meg már X6-ot is kapni), ami nem feltétlen gyorsabb mint a 775-ösök, de legalább olcsóbb azonos sebességszinten, és megfelelő lappal még a Bulldozer bővítés is beleférhet. S1366/S1156 felejtős, bár erős procik, de drágán, és jövőbeli bővités nincs, S1155 a Sandy Bridge-el a mostani top teljesítményben, de igen drága, viszont talán egy mostani lap még elbír az első Ivy Brdige generációval is.
Szóval ebből valszeg ócó AM3 váltás lesz, ha lesz, ha meg rámszakad a zótépé akkor szigorúan Sandy Bridge 2500k/P67 lesz a vége :) , de hogy 40000-es Q9550-et nem veszek, az hótziher. :(((

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#75) triklin válasza bacsis (#72) üzenetére


triklin
tag

Gigabyte GA-2CEWH lapocska,NVIDIA nForce Professional 2200/2050 chippel ha jól tévedek. Fingom nincs mit tudhat, google is szűkszavú. :(
Egy fujitsu siemens celsius v830 ról lenne szó amúgy.

(#76) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

ez amiket itt írkáltok nekem már kínai :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#77) DeadMeat


DeadMeat
veterán

[link]

Ők 3-an voltak a legnagyobb szerelmeim.Bánom,hogy eladtam őket..

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#78) DeadMeat válasza DeadMeat (#77) üzenetére


DeadMeat
veterán

[link]

Még 1 képet találtam.Esetleg valaki nem birtokolja a drágát?

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#79) Sotho válasza Titagyerek (#76) üzenetére


Sotho
őstag

Tanulj meg kínaiul! ;]

(#80) Titagyerek válasza Sotho (#79) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

majd igyekszem :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#81) bacsis válasza DeadMeat (#77) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az 500-on CL2 nem rossz én 480-ig bírtam vinni "csak" a 600-as A-datákat, viszont az én opti165-m és Titagyereké is viszi a 3gigát, az nem nagy szám :)) na jó persze kinek :)) :DDD
Titagyerek! Szedd össze magad, mert amiről beszélünk, ez még csak az informatika tengerének éppen csak a tetjét karcolgatja ;)

cskamacska! Igen tény hogy a Q9000-es procik nem kicsit túl vannak árazva! Mint ahogy 1-2 éve a 939-es X2-k is ;) én nekem ha meglenne a 775-ös gépem még mindíg egy 4giga fölött ketyegő E8500-ast hajtanék, majd ráérnék 1 év múlva Q9550-et venni addigra tuti megy lejjeb az ára, vagy pedig 25k-ért egy Q6600 ami szintén döngethet 4gigán :K

[ Szerkesztve ]

(#82) DeadMeat válasza bacsis (#81) üzenetére


DeadMeat
veterán

Már nem emlékszem pontosan,de valami 540-550 rémlik cl2-ben,igaz akkor már 3.6V fölött kellett adni a ramoknak,és hűteni kellett őket.Dehogynem nagy szám... akkor amikor vettem az átlag x2 tuningpotenciál 2.7-2.8 ghz volt.Ez meg ment mint a meszes..
Hiányoznak a régi dolgaim :O

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#83) bacsis válasza DeadMeat (#82) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh a nagy átlag Athlon X2-k télleg annyit mennek :U
nekem volt egy 4200+-om ami ment 3,3-at ;] azt cseréltem le egy opti175re ami már megfutotta a 3gigát, deee hiáab a dupla kess nem érződött rajta :U azt az a proci eccer csak meghalódott, utána lett ez a 165 ami már szépen dönget :K

(#84) Sotho válasza bacsis (#83) üzenetére


Sotho
őstag

meghalódott :DDD csak úgy magától rendeltetésszerű használat mellett. :U

(#85) bacsis válasza Sotho (#84) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sanszos hogy igen :U ;) :DDD

(#86) Manitou


Manitou
addikt

Csatlakozok én is a konfigommal :K :

Asus A8N-SLI SE
AMD A64 X2 4200+@2830MHz@1,36V
AC Freezer 64 PRO
512MB Sapphire HD4850
2x1GB Kingmax DDR400
640GB Samsung Spinpoint F1 SATA2 & 500GB Hitachi SATA2
Pioneer 109 DVD-RW
Foxconn 3GTH-002 - 400W FSP BlueStorm II
22" Acer X223W
Logitech Z-4
A4 Tech X710BF

[ Szerkesztve ]

(#87) triklin


triklin
tag

Nem sok mineden van amit NE adnék egy ilyen optiért :B :K

Sajnos brutál ritka ez az opn... nemhogy itthon, még külföldön se nagyon lehetne ilyet beszerezni... :(

(#88) DeadMeat válasza triklin (#87) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ennyit lazán menne a tiéd is ilyen hideg vízzel...

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#89) triklin válasza DeadMeat (#88) üzenetére


triklin
tag

Sajnos nem, Bacsis bácsi megkínálta fagyállóval, de 3300 on még a stabil fogalmát sem közelítette, pedig 1,6v ot kapott. 3100 at visz alapfeszen. 3110 hez már kell 1,425v... 3125 höz 1,475... Fölösleges feszt emelnem. ennyi van benne. Ez fölött már nem nagyon lehet stabilizálni. Nem is gyorsul már. Megkupakoltam, újrapasztáztam, zuhantak 10 fokot a maghők+ eltűnt a magok közti hőmérséklet differenciál = nyertem 60 mhz et a bacsis féle teszthez képest. (ennyit számít 10 fok...) de tovább semmi. :( Bár nem búslakodom, elég szépen meghajtja a 3870x2-t ha adok neki elég szűrőt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#90) dízelracer


dízelracer
senior tag

Akkor én is jövök:

lap: ECS nForce4-A939 1.0
proci: Athlon64 3500+
ram: 4x 512/400
vga: ATI FireGL V7100
hdd: Samsung 200GB ide
odd: Nec dvd-rw ide
ház: Mercury km-86 lcd
táp: Mercury 450w (nem röhög! szerencsére nem füstölt el :DDD )

Jó ideje nem ezt a gépet használom de a processzort és a memóriát leszámítva mindene megvan. Nem sokba tartana újra életre kelteni. :)

(#35) kraftxld Hehe, ugyanilyen videokártyát hajtottam akkoriban (még mindig megvan itt pihen az íróasztal fiókomban). Igaz én csak játékra használtam mert lényegesen olcsóbban jutottam hozzá mint a kiszemelt X800XT-hez.

(#91) bacsis válasza Manitou (#86) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hoppá micsoda gémer konfig, már fel is írtalak :R

triklin! Eccer láttam olyant az ebay-en, úgy hírdette a gyerek, 3GHz-en ment neki alapfeszen :Y lehet hogy ennyit nem is, de biztos meglett volna a 3,2 :K
amúgy az enyimé is ment 3150-et fagyállóval :DDD

dízelracer
Téged is felírtalak :)

(#92) Manitou válasza bacsis (#91) üzenetére


Manitou
addikt

Lehet repül majd bele egy ( kettő ;] ) 512MB 7950GT SLI videjóskapáros :K :D

(#93) dízelracer válasza bacsis (#91) üzenetére


dízelracer
senior tag

Lévén, hogy a gép hiányos/működésképtelen szerintem dobj át engem is a "volt" kategóriába. :)

(#94) bacsis válasza Manitou (#92) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Áhh, nehogy már downgradelj :U enyimébe 7950GX2 van ami ugye kb ugyanaz mint a 7950GT SLI csak 512MB Vrammal, deee soványka.. még menne a gép erősebb VGA-val :U
dízelracer! Inkább pofozd helyre ;) :D

(#95) Manitou válasza bacsis (#94) üzenetére


Manitou
addikt

Úgy van, hogy most van egy 7950GT-m , ha mellé szerványolnék olcsóért egy másikat, akkor kipróbálnám az SLI-t. Még sose ment ebben a lapban 2 kártya.
Bár akkor már 8800GT SLI jobban ütne :D
Azt mondták a nagyokosok, hogy ebbe a gépbe a 4850 is túl erős, egy 4830 vagy egy 3870 is bőven elég lenne bele.

Amúgy nem is nagyon játszok már, nagyritkán ha kijön valami olyan game, ami érdekel, vagy tetszik, azt végigtolom, aztán ennyi.
Inkább net, film, zene, CAD , ezekre használom.

Épp mostanában gondolkoztam, hogy milyen régen megvan már ez a konfig, de annyira nem érzem hogy le kellene cserélnem, még mindig elég nekem mindenre, amire használom.

(#96) triklin válasza Manitou (#92) üzenetére


triklin
tag

Én is 2 kártyás rendszert akartam kiépíteni, de nvidia részről nem tudtam megfelelő alanyokat választani. egyrészt a 7950 sli-t kevésnek tartottam még az akkori agp 3850 hez képest is, 8800 as széria meg nagyon lutri, másrészt akkor még úgy gondoltam kicsit sok lett volna már a procinak, azaz felesleg a 2 kártya. Ati részről, (ami felé jobban hajlok mint nvidia felé :D) pedig nem tudtam volna cf rendszert építeni, mert amikor lapot kerestem, még sli lapot se nagyon találtam. Így lett a 3870x2... Végül is crossfire, némi kompromisszummal. :DDD
Te tudod, de szerintem se downgradelj. (legalábbis ekkorát ne) :B

Bacsis: és szerinted megérte váltanod a 3,3 as x2 ről 3ghz es opteronra? Érezhető? (amúgy honnan szoktad beszerezni az opteronjaidat? ebay? (titok? :D szabad tudni?:D) )

(#97) bacsis válasza triklin (#96) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem, nem érte meg... kb pontosan ugyanott vagyok... cirka 10% pluszt jelent a dupla kess, végülis rosszabbul se jártam :)
Én nekem nemsokára a quad sli fog ismét dorombolni a gépbe :K
amúgy jahh, az optik ebayről vannak :)

(#98) bacsis


bacsis
Közösségépítő

miva urakok? nagy a pangás :))

(#99) triklin válasza bacsis (#98) üzenetére


triklin
tag

Most így vasárnapi ebéd után vettem ki a sütőböl egy 9800xt-t és egy 9600xt-t :DDD csak sajna kipróbálni nem tudom, mert nincs most itthon másik tápom... Ebből meg ki nem szedem :DDD

Egyik képet nem adott, a másik meg csíkozott. vagy jó lesz, vagy nem. Nincs vele vesztenivalóm. :DDD
Egyébként próbálkozott már vki ilyesmivel? :D

Más:
Rászántam magam, hogy veszek ramot, de most meg az eladó nemigazán érhető el... :(

[ Szerkesztve ]

(#100) Titagyerek válasza triklin (#99) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

Bacsis szinte rendszeresen süt vgakat :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.