Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) bacsis válasza triklin (#900) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mondjuk 3Dmark2001ben és Vantage-ben még én vagyok az első :P

(#902) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh a kártyák újra üzemelnek, egy kis sütögetés után csak egyenlőre ismeretlen okok miatt win alatt lekapcsol a gép :U hőfokok jók, feszültségek jók, olyan mintha nem bírná el a táp a 8800GTX-eket, de még egy kártyát sem.. ami ugyebár hülyeség mert korábban szépen ment egy kártya... de hajtott ez a táp dupla 2900XT-t is :U talán a kártya melegszik túl? azt meg azért nem hiszem mert az eddig hibátlanul működő 8800GTX-el múltkor raktam fel eredményt is :U

(#903) triklin válasza bacsis (#902) üzenetére


triklin
tag

Passzolom mi miatt lehet ez az anomália...
Próbáld meg másik lapban az sli-t pl a quad gt-ben, illetve másik táppal is. Nemlehet tudni.
Most én is belefutottam egy pár ilyen megmagyarázhatatlanba... :( (pl mitől van az, hogy 3dmark06 ban végigmegy a gt1-2 cpu1-2 gt3 és mikor elindulna a gt4 , vágod a ratrakos kép, elindulás helyett fekete képernyő... vagy 10* próbáltam. Minden máshol jó... (mind a 10 alkalommal 3250 en futott a cpu :DDD :DDD de ha az lenne a nyavajája akkor nem így és nem ott nyílvánulna meg...
a másik, 3250-ről ami full stabilnak nézett ki felraktam 3260-ra, betölt a win és fagyi, jóvan akkor mondom ennyi volt. ( de 10 mhz ennyit nem szokott számítani, h 3250 3dmarkstabil 3260 be sem tölt rendesen...) utána már 3200 on sem indult, jóvan akkor mondom itt az ideje egy kis szünetnek. Majd folyt. köv.

Itt egy pár erdmény hátha érdekel vkit :B (4200+ toledok közt nem is rosszak sztem, ahhoz képest h mezei vízzel ment. :B )
SuperPi1M #4
SuperPI32M #3 (bár ezt el is felejtettem ma megnézni 3210 felett...)
Pifast #3
Ucbench 2011 #1

Jaa meg van ilyen is., hogy ON legyek( vga 860/1125) ha lehet ezt kérném a listába. :B

Am lekéstem a 180asról, mindet eladta a srác, mire visszaírt az e-mailre... pedig volt neki 0704 -e...

[ Szerkesztve ]

(#904) bacsis válasza triklin (#903) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a nyakad nyúna meg hogy mán 3250MHz-nél jársz :))
kezdem kitapasztalni a probllémát, a proci miatt kapcsol le a gép fixen.. odáig eljutottam hogy 2550MHz-en lefut a 3Dmark de 2700on lekapcsol már elég hamar.. hőfokok feszültségek bőven jók... próbáltam egy 6800 ultrával aminek fele ekkora nins a fogyija, ott is ugyanez kb.. szal nem a táp nem a VGA a hibás.. nem tudom mi..
a másik érdekesség, hoyg bekapcsolom a forceware-ben az SLI-t írja hogy oké patent viszont a GPU-z tiltottnak írja és nem is melegszik terhelés alatt a 2. kártya... szal elvielg megy az SLI gyakorlatilag nem... egyenlőre itt járok.. holnap foylt köv. az eredméned hamarosan felrakom :R

(#905) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hát komolyan mondom, ilyen nincs...
Az egyik forceware engedi bekapcsolni az SLI-t csak épp nem működik, és írja is a GPU-Z hogy tiltott, míg a másik forceware fel sem kínálja hogy SLI-t kapcsolgassak, viszont a GPU-Z igaz írja hogy tiltott, de legalább kiírja hogy elérhető lenne csak be kéne kapcsolni :DDD :W

(#906) triklin válasza bacsis (#905) üzenetére


triklin
tag

Szomorú, hogy ennyit szívsz ezzel az sli-vel, de sajnos fingom nincs mit lehetne tenni velük. Csak 2 driverrel próbáltad? Régebbiekkel? Esetleg kártya csere-bere? (alsót felülre, felsőt alulra) Mit mond a második kártya gpu-z je? Nekem pl a 3870 x2 nél ha az első mag gpu-z jét néztem amit alapból megynitott disabled volt, de ha átraktam a másodikra, akkor enabled 2 gpu-t írt... :DDD
Kitartást! ;)

(#907) bacsis válasza triklin (#906) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh, 3. driverrel bekapcsolható az SLI is csak elkezd vibrálni a monitor, és igaziból úgymarad :DDD
Lehet újra húzom a windowst, annak ellenére hogy léynegébe még szűz :U

(#908) triklin válasza bacsis (#907) üzenetére


triklin
tag

Vibrál? Baj az? Ne nézd! :DDD :DDD

Én kipróbálnám még 4.-5. driverrel is, majd mikor megvan melyikkel a legjobb akkor raknám újra a win-t ;)

(#909) oPalRx7 válasza triklin (#908) üzenetére


oPalRx7
tag

egyetértek :)

(#910) bacsis válasza triklin (#908) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

de bakker a 6800 ultrákkal meg a 7950GX2 (quad) SLI-vel soha nem optam iylen szinten, szal itt nem adriverekkel lehet a gond, hanem a kártyákkal :U pedig egyenként már mindegyik működik :DD

(#911) Black&White


Black&White
addikt

Én ma chipset hűtőt cseréltem, szegény most adta be a kulcsot 7+ év után. :DDD

(#912) bacsis válasza Black&White (#911) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy szavad nem lehet, kiszolgált :DD

(#913) triklin válasza Black&White (#911) üzenetére


triklin
tag

Én kb 1 hónapja ejtettem ezt meg vele. Egy coolink swapot modoltam fel rá. :DDD

(#914) bacsis


bacsis
Közösségépítő

megvan miért nem megy az SLI!
MErt most meg a másik kártya csíkozik.. na akkor ez is megy a sütőbe, bakker ezek a kártyák többet vannak a sütőben mint a gépben :DDD

De akkor is kipréselek egy SLI-s eredményt velük ;]

(#915) Black&White válasza triklin (#913) üzenetére


Black&White
addikt

Azon jó volt a lyuktávolság?
Én egy Revoltec-et intéztem, de azt 2mm-el szűkebbre kellett venni.

(#916) triklin válasza Black&White (#915) üzenetére


triklin
tag

Nemvolt jó, nekem is reszelnem kellett 2mm-t. :((( , de ez legalább random nem áll meg, illetve elviselhetőbb hangja van. :U

Gyerünk bacsis, süssseddd!!! Azokat a kártyákat eleve sütőben kellene használni is :DDD

(#917) bacsis válasza triklin (#916) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh süti süti VGA kártyácska, bacsisnak, 3Dmarknak :DD
megy az SLI már fut a 3Dmark :C

(#918) triklin válasza bacsis (#917) üzenetére


triklin
tag

ezentúl minden benchet sütéssel kezdj. Vagy ha valami anomália van azonnal tedd be a sütőbe és ne őszülj fölötte. :DDD :DDD

Random elindul-nem indul el kártyának használna a sütés? :DDD

(#919) bacsis válasza triklin (#918) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne hülyéskedj, a sütés minden kártyának használ :DDD de viccen kívül :U
az egyik 8800GTX csíkozott mostmár nem tudom hányadjára, sütés után jó lett...
a másik meg szimplán nem ad(ott) képet, sütés után ez is okés lett :DDD
megvan az első 3Dmark06 eredmény SLI-vel... egyenlőre maradjunk annyiba, hogy elégedett vagyok ;]

(#920) triklin válasza bacsis (#919) üzenetére


triklin
tag

Fene a zsírod... Most keríthetek megint valami izmos kártyát... :DDD

Akkor azt mondod süssem meg?

(#921) bacsis válasza triklin (#920) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nyugi, még nem előztelek be ;) majd vasárnap ;]
közelebb van a 12 ezer mint a 11k, pedig a proci 3giga alatt a memók pedig 450MHz alatt futottak ;] sajna valamiért nem megy feljebb a memória órajele... szal ismét lapot cserélek.. majd az Abit KN8-SLI-vel megnézzük mit hoz :DD

(#922) triklin válasza bacsis (#921) üzenetére


triklin
tag

Nembaj, én már lélekben készülök.

(De félre ne értsd, szurkolok ám, te sikered is öröm számomra, hogy van másik "beteg" ember aki ebben (is) leli örömét.) ;) :DDD

(#923) bacsis válasza triklin (#922) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

2db GTX480-at szívesen belepaszíroznék én is az egyik 939esembe :DD ;]

(#924) SP!T válasza madmaxxx (#50) üzenetére


SP!T
addikt

Én is csináltam egy kis tesztet a megöregedett AGP erőművel:

AMD X2 3800+
MSI K8N Neo2-FX
Aeneon 2x1GB DDR 400MHz 2-3-2-5
Sapphire X850XT PE

És az eredmény 3DMark01 - 22147

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#925) DarthSun válasza SP!T (#924) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Szép kis kütyü :C Evvel a hűtéssel 2600- ig nyugodtan meghajthatnád ;]

(#926) bacsis válasza SP!T (#924) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Minnyá feldobom az eredményed, köszi :R
Közbe én már tovább küzdöttem az SLI-vel... de egyszerűen nem nagyon megy sem a proci sem a memóriák és nem tudom miért.. mindent hűtök mint atom de a proci 2800-2900között meghal a ramok 450körül pedig próbáltam 2X 2X256MB A-datával 600asokkal meg próbáltam 2X512MB 600-as patriottal is... a fatal1ty-ben és a KN8 SLI lapban is ugyanaz van.. szal nem tudom mi fexik ki...
Viszont nemsokára lesz fent 8800 Ultrás eredmény is :K

(#927) bacsis válasza bacsis (#926) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh egy kicsit többet megy a memória.. 540MHz-et futnak a patriotok.. poén hogy 600on cl2,5-et tudnának de én 540en is CL3-4-4-8-ban tudom csak hajtani különben kék :U
illetve most próbálom még CL3-4-3-7-ben is, kb a teszt fele lefutott, ha lemegy akkor elég bizakodó vagyok :K

(#928) SP!T válasza bacsis (#927) üzenetére


SP!T
addikt

Én 2x1GB ramot vadásznék, ami megy CL2-ben. Az egyik Aeneon modulom tudja, viszont a párja csak 470 körül megy 2-3-2-5 időzítéssel... :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#929) bacsis válasza SP!T (#928) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mégutóbb megsajnállak :P
Mondjuk ha nagyon lenne lém, akkor 500-as OCZ Gold-ot vagy szintén 500-as Cruical Ballistix tracer-t pakolnék a vasba :DD

(#930) SP!T válasza bacsis (#929) üzenetére


SP!T
addikt

Tudod honnan van ez a ram? Egy ősrégi P4 desktop fekvő irodai gépben találtam. :D Hát figyelj szívesen elcserélem a 2x1 A-DATA 500-as párodra. ;] ;]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#931) bacsis válasza SP!T (#930) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

késszz :D
Köszi de nekem annyira nem fontos az alacsony késleltetés, inkább frekibe döngessen 500fölött :U

(#932) bacsis


bacsis
Közösségépítő

lehet nem 32fokos szobában kéne tesztelnem?! :U

[ Szerkesztve ]

(#933) SP!T válasza bacsis (#932) üzenetére


SP!T
addikt

Igen, én is gondoltam, hogy kitesztelem a 939-es proci maximumát, de rájöttem hogy lehet nem ebben a nagy melegben kellene ezt most kitalálnom. :D Szabadságon vagyok erre itt a kánikula...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#934) SP!T


SP!T
addikt

Át módosítanád a konfigurációm a listában immár egy Sapphire X850XT PE AGP-re? :) Most már ez a legerősebb AGP-m. :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#935) bacsis válasza SP!T (#934) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nagyon szeretném vissza hódítani a 3Dmark listában az első helyet de akkor még vagy 1,5 hétig úgy látszik nem fog sikerülni :O :DDD
Jahh persze átírlak :R

(#936) Black&White válasza SP!T (#928) üzenetére


Black&White
addikt

eBay-en (.com és .de) jelenleg is van pár finomság, csak egyrészt az áruk olyan, másrészt egy részük csak belföldi címekre postáz.
De hátha van olyan, akinek ez sem akadály . :)

#932 bacsis

Miért?
Stabilitást most lehet tesztelni csak igazán! :D

[ Szerkesztve ]

(#937) triklin válasza bacsis (#935) üzenetére


triklin
tag

:DDD
Most én sem próbálkozok ebben a melegben.

Emberek, eza 2900xt naaaagggyon dúúúrvaaa!!! eszméletlen mit tud ez melegíteni... Beszarás mi hőt termel. Ráadásul mivel nincs 2d órajele és zabál is a tápom is melegít rendesen, ezért épp biost szerkesztek :DDD muszáj neki 2d órajel... nameg a gpu csuszkát is kintebb kell tolnom.

Amúgy megértelek bacsis, énis már nagyon sokat szenvedtem ilyenekkel, amiket nem tudtam megmagyarázni. Most megint előjött az, hogy az 1 magom melegebb 8-9 fokkal még kupak nélkül is. Bár ígyis 50 fok alatt tanyáznak 3050mhz mellett :DDD

Kitartást! :R

Szerk.: nem reklámnak, de ha beteg ramot akartok....

[ Szerkesztve ]

(#938) Black&White válasza triklin (#937) üzenetére


Black&White
addikt

El tudom képzelni! :)
Nekem csak egy 2600XT van biztonsági tartalékként, de az Furmarkban 87 fokig forrósodott...

(#939) bacsis válasza triklin (#937) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nahh ezt a ramot mondtam :K a legjobb DDR modulok között vannak :K
De hoppá! Jó hogy említed van még 2X256mega 433@CL2 ramom, na azt még megpróbálom :DD

(#940) triklin válasza Black&White (#938) üzenetére


triklin
tag

a 2600xt picsafüst ehhez képest, pedig volt azis. de még a 3870x2 és a 4890 is elbújhat mellette. :D
Ennek nem az a baja, hogy túl forró, mert egy accelero extreme megy rajta 100% on. (meglepően halk!) Hanem az, hogy idle 67 fok, load 72, és ezt a hőfokot 3 db ventilátor termeli elfelé a vga-ról, aminek eredményeképpen a tápból és a házventikből ömlik kifelé a forróság :DDD

(#941) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na lapcsere volt...
Az Abit KN8 SLI és a Fatal1ty érezhetően gyengébb OC-ben... olyan 50-60MHz-el kevesebbet tud kihozni a CPU-ból a ramból meg... 550 CL3-4-4-8-on ment max a memó most a DFI-ben ugyanezen a frekin mennek CL3-3-3-7-et is :U

(#942) triklin válasza bacsis (#941) üzenetére


triklin
tag

khmmm.... dfi :B

Engem meg szopat az atiflash. Egyszerűen nem tudom ráfleshelni az új biost (sőt másfélét sem) mert azt írja rom not erased...
Pedig -f -p vel csinálom.

Nincs valami ötleted? :F

(#943) Black&White válasza triklin (#942) üzenetére


Black&White
addikt

[link]
Egy gyors guglizás után ezt ajánlják elég sok problémára.

(#944) triklin válasza Black&White (#943) üzenetére


triklin
tag

Köszönöm a segítséget, de sajnos ennél összetettebb a probléma. :)

Eleve az RBE vel (amit linkeltél) szerkesztem a biost. Ez a program atiwinflashel tud flashelni, de nekem nem találja a vga-t (nem csak a 2900 xt-t többit se). Ezért csináltam egy bootolható pendriveot, rajta az atiflashel és az atiwinflashel + biosokkal. Bármelyikkel próbálom, ugyanaz a hiba.
atiflash -f -p 0 biosnév.bin/rom
se binnel se rommal nem működik, vagyis elindul, írja a régi, új verziószámokat főbb adatokat stb, de a legvégén kiírja, hogy ROM not erased.
Aztán atiflash -ai val megnézem és ugyanúgy a régi bios van fent.

Az nem lehet gond, hogy RBE vel amikor elmentem a biost hiába adja fájltípusnak a rom ot, mikor elmenti csak egy sima fájl, majd én írom utána át .rom vagy -bin-é?

Nah de nem offolok , bocsi :R

(#945) bacsis válasza triklin (#942) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna nálam nagyobb a gond... betoltama 2db 8800GTX-et akkro mehet élesbe, eljutott BOOT képernyőig lefagyott, azóta se kép se hang s a 4 LEDből egy sem alszik ki, megnyekkent a lap... :W Mondjuk ezt minden évben eljátsza velem, 2 hét a polcon rohadás stb után magához tér, csak most ugye a múltkor izomból bevízeztem hogy én ezt szét szedjem atomjaira az vagy 3 nap :W

(#946) triklin válasza bacsis (#945) üzenetére


triklin
tag

iii bakker... :(

És ha nem szeded szét, csak hagyod állni egy darabig? Bár annak úgy nemsok értelme lenne...

Hát nem irigyellek, nem akar összejönni a dolog, ráadásul ez a meleg ilyenkor nem kedvez a megértő, odaadó gépszerelésnek... Én most ráhagytam egy kicsit, leköltöztem a pincébe az i7 szandikával. Itt kifejezetten elviselhető a hőmérséklet (24-5 fok). De szerintem a matracomat is lehozom és itt is fogok aludni :DDD

szerk: Am a 939 el az alap 2900 xt -m veri a rongyá húzott gt 540m-et, bár azzal stabilabb az átlag fps, de azmellett van cpu power , ha épp nem éri el a 90 fokot és throlttingol. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#947) bacsis válasza triklin (#946) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

lehet hogy attól is jó lenne... szerintem tök mindegy neki hogy a szekrényen rohad vagy a gépházba.. vagy ki tudja :DDD :O
csessze meg.. pedig már csak cirka 250pont kellett volna.. a DFI-be simán meg lett volna :O

(#948) triklin válasza bacsis (#947) üzenetére


triklin
tag

Meglesz az!

Sikerült a flash... hogy hogyan azt nekérdezzétek, egyszer csak felment... indul a gép, van kép. Mondom zsíír. win logo után viszont nem volt kép. visszaraktam a gyárit, majd töltöttem egy diamond viper def biost. feltúrtam, jó. Működik. Látjátok, így kell hűteni a lakást nyáron! :DDD
De azért szerkesztek én még egy biost ;]

(#949) bacsis válasza triklin (#948) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

legalább te tudsz mivel játszani :))

(#950) Black&White


Black&White
addikt

Lecsaptam ma egy ilyenre:

Remélem jól fogják magukat érezni a citrom slotokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.