Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Black&White válasza bacsis (#800) üzenetére


Black&White
addikt

Igen! :)

Még pár helyen fel lehet lelni őket, pl itt is.
Amúgy a CnQ parát egyelőre megoldottam RMClock-kal.
Remélem továbbra is stabil marad és akkor nem kell vesződnöm. :)

(#802) bacsis válasza Black&White (#801) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ehh, nem is tudtam hogy a tchpowerup-on is van fent alaplapok BIOS-a :B
na zsír, asszem kipróbálok párat én is :D :R

(#803) dbius válasza Black&White (#799) üzenetére


dbius
veterán

Anno a Nagy DFI topicban és szerintem a Venus topicban is jó pár alkalommal leírtam, hogyan kell az cnq-t összehozni. Igaz, akkoriban még win7 nem nagyon volt, de szerintem sikerülni fog, ha követed az akkori - egyik - leírásomat: [link] [link]

Szerk: Itt pedig egy olyan hsz. amiben még a fesz. értékek is könnyen kiszámolhatóak: [link]

[ Szerkesztve ]

(#804) dbius válasza bacsis (#802) üzenetére


dbius
veterán

Tmod/Logan bios cd-t keressetek, ha le lehet még valahonnan tölteni. Kifejezetten dfi lapok biosai voltak rajta, nagyon hasznos cucc volt. Itt az eredeti fórum, de már kihalt sajnos: [link] Jó pár helyen lett még hostolva a topic, ill. frissítve, de sajnos így hirtelen nem találtam aktív letöltő linket. Halkan jegyzem meg, hogy lehet, hogy a dfi-s gépemen van egy letöltött példány ebből a bios cd-ből. Ha van rá igény, és nem találjátok, akkor megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#805) Black&White válasza dbius (#803) üzenetére


Black&White
addikt

Hali!

Koszi, hogy utananeztel ezeknek a regi hszeknek!
Az eredeti, 3200+os felallasban remekul mukodott a dolog meg XP alatt.
Aztan jott ez az Opti es vele a Win7, meg akkor is.
Aztan kivancsisagbol toltam egy Bios updatet, na onnantol sehogy sem.
Tobbek kozott az altalad irt FAQ alapjan sem. :(
De aztan szantam egy kis idot RMClockra es egesz frankon osszelottem a rendszert.
Meg tervezek egy, a legfrissebb biosra valo atterest (7.xx), meg vinyo csere miatt amugy is esedekes egy friss 7-es, aztan kiderul.
Ha hazaerek rasasolok a linkekre is, igy mobilrol azert nem az igazi!
Koszi!

(#806) Black&White válasza dbius (#804) üzenetére


Black&White
addikt

Ha egy 18MB-os ISO a csomag, akkor itt egy működő link: KATT
Hosszú hétvégén megnézem majd közelebbről is! :)

(#807) dbius válasza Black&White (#806) üzenetére


dbius
veterán

Igen, ez lenne az, de ahogy ebbe belenéztem, ez elég régi verzió. Volt ettől sokkal frissebb is.

(#808) dbius válasza dbius (#807) üzenetére


dbius
veterán

Közben megnéztem, hogy nekem melyik van meg. A linkelttől újabb, de nem is a legfrissebb sajnos. Nekem a 10.2 van meg, most rakom fel dropboxra, ha felment majd adom itt a linket.

Black&White: cnq-ra visszatérve, bios update után volt clear cmos? vagy load defaults? Ha nem, próbáld meg.

Esetleg mentésből töltötted vissza a korábbi beállításokat? Ha igen, akkor ez is lehet a hiba forrása! bios update után nem egészséges a korábbi bioshoz tartozó mentés visszaállítása, mert galibát okozhat. Ebben az esetben szintén clear cmos és utána egyesével állíts be mindent, mennie kell.

[ Szerkesztve ]

(#809) dbius válasza dbius (#808) üzenetére


dbius
veterán

Itt van a 10.2-es bios cd Akinek kell, az szedje le és rakja el jó helyre, mert kb. egy hétig fogom itt tartani, utána leszedem.

(#810) bacsis válasza dbius (#809) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

zsír szuper én is szedem délután ha hazaértem, addig hagyd itt :DD

(#811) Black&White válasza bacsis (#810) üzenetére


Black&White
addikt

Ha esetleg hétvégén mókolsz, nézd már meg légyszi ezeket a 7xx végű BIOS-okat, vagy a legutolsó betat, az NF4LD329-et! :))

(#812) bacsis válasza Black&White (#811) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az opteron prockóval?

(#813) Black&White


Black&White
addikt

Az lenne a legjobb, igen! :)

(#814) bacsis válasza Black&White (#813) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát... talán vasárnap... a élesbe fog menni a gép, lanparty lesz du 5-től hajnalig vele :DD

(#815) Black&White válasza bacsis (#814) üzenetére


Black&White
addikt

Nekem adatmentő-party megy már egy napja, de ezt is bírja! :D

(#816) bacsis válasza Black&White (#815) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne hülyéskedj, egy 939-esnek mindent kell birnia :))

(#817) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Most próbálok egy X1950XT(X) CF-et összehozni a kis AT8-32X-be :DD

(#818) triklin válasza bacsis (#817) üzenetére


triklin
tag

Hajrá-hajrá!
Eredmény van-e már? Sikerült? Mindig is érdekelt ez az első crossfire technológiája az atinak, mert ugye ez még a kábeles. (ugye?)

A héten majdnem rászántam magam egy x1950xtx cserés üzletre itt ph-n, de még nemtudom mi lesz a gépemben.
Holnap könnyes búcsút kell vegyek a 4890-től :(

(#819) bacsis válasza triklin (#818) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze-persze szépen műxik a dolog :DD
de amúgy (már megint) szarul írtam, mert X1900XT lesz/van összekötve nem X1950 :B
már van jópár eredményem, 3Dmark2006ban egy 2800-on járatott 4200+ mellett 9,5k-t dobnak kicsit megrángatva :))

(#820) triklin válasza bacsis (#819) üzenetére


triklin
tag

Zsír!!!
Valami cikkfélét írhatnál róla mégis hogyan működik a master cf ! Illetve pár tesztet :DDD
Remélem az én kártyám is tud majd 9,5k-t de bízok a 10k+ban :DDD Downgradelek pár generációt ;]

(#821) bacsis válasza triklin (#820) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze mindenképp lesz róla cikk :)) egy x1950xtx-el felejtsd el a 10k-t de még a 9-et is... az olyan 8,5-et tud szólóban... és geci mód forrósodik szal ne nagyon hajtsd szarrá

(#822) triklin válasza bacsis (#821) üzenetére


triklin
tag

Nem x1950xtx lesz ,annyit nem akarok visszaugrani,pont ezért is álltam el tőle, cf meg felejtős a dfi lapban pláne hogy cf master edition x1950xtx kva ritka.

Téényleg, így, hogy a master kártyán van a cf chip, és nem pcie on keresztül kommunikálnak, sli lapban kis hackel nem indulnának el? :F :DDD

(#823) bacsis válasza triklin (#822) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

itt sztem nem arról van szó hogy PCIe-n vagy nem PCIe-n kommunikálnak, hanem szimplán úgy van megírva a driver, hogy látja milyen a chipset és az alapján engedélyezi vagy nem... nem véletlen néhány CF ready inteles lapba lehetett SLI-t összehozni, volt olyan CF-es Abit lap amihez gyárilag járt az SLI híd :DDD persze moddolt Forceware kellett hozzá, de azzal pöcc-röc működött :))

(#824) bacsis


bacsis
Közösségépítő

ááá izomból nem tudom kihajtani a 939esben a két X1900XT-t :Y :W

(#825) triklin válasza bacsis (#824) üzenetére


triklin
tag

A hack alatt énis a szétmoddolt drivert értettem de pont fordítva. Sli lapban cf szétmoddolt driverrel.

Micsoda? :Y Ez miben nyílvánul meg? Elég dúrva ...
Mivel egyeznek meg tudásilag? 2900xt?

(#826) bacsis válasza triklin (#825) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát sztem annyit biztosan hoznak... Onnan gondolom hogy proci limit van hogy ilywn 50% körül gyorsul a CF-től :U 1024ről a felbontást 1280ba raktam semmit nem lassúlt a játék.. kérdés most 1280 fölé víve mi lenne.. rá kötöm majd a TFT moncsit azt megnézem 1680ba :U

(#827) triklin válasza bacsis (#826) üzenetére


triklin
tag

Hát akkor van bennük kakaó rendesen. Nemtudom milyen játékkal tesztelsz, de 50% os gyorsulás a 2. karitól elég jónak számít... :K
1024-ben alap hogy limites, de sztem 1280 ban ha tolsz rájuk szűrőket azzal biztos meglesznek. :DDD Nekem a 3850 kihajtható volt, vga tuningra is úgy reagált ahogy kellet. 3870x2 már mástészta volt, de ott is találtam olyan játékot ahol 100% on ment mind 2 gpu és játszható volt. (1280, 8xaa 16xaf :D)

(#828) bacsis válasza triklin (#827) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

50% jó? ááá a 6800Ultrák SLI-be 100%-ot gyorsultak.. de min 95-t a 2600XT-k anno 100%-ot hoztak, de volt amibe 120%-ot :Y a TDU-ba :K de még a Voodoo2 SLI is hoz 80% körül... az 50% katasztrófálisan szar :( :(((

(#829) Black&White


Black&White
addikt

NF4-Ultra mit szol 4x1 GB A-Data Vitesta-hoz?
Most ketto van, de lehet raknek meg bele egy parost.
Eleg nehez mostansag uj infohoz jutni nf4 platformon, de itt azert aktiv a tarsasag, szval bizok bennetek. :)
Azt tudom, hogy negy modul mellett kuka az 1T.

(#830) bacsis válasza Black&White (#829) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az tuti hogy a 2X1giga ada-ta+2X1giga geil ultrával nem indul el :(

(#831) triklin válasza bacsis (#828) üzenetére


triklin
tag

Azigen :DDD Akkor ezt benéztem, bocsi :B
6800 as szériát vettem alapul, mert azok nagyon jó cf skálázódással jöttek már, de azoknál is max 60-90% volt
Nem megy többet 2800-nál a 4200+? :DDD
Ebay-en nem akar egyszerűen csökkenni a 939-ek ára, sőt, növekszik, pedig ha magyar árakon lehetne venni... lehetne miből válogatni. :B

(#832) Black&White válasza bacsis (#830) üzenetére


Black&White
addikt

Amúgy alapból a citrom slotokat nekem se szerette, most meg ugye kerülne oda is.
Ejj, de jó lenne ha lenne emlék/tapasztalat ezzel kapcsolatban! :)

[ Szerkesztve ]

(#833) bacsis válasza triklin (#831) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy opteron170-et raktam bele.. megfagyállóztam de igaziból 2950-en is a játékok ugyannyit hoztak :U hát úgy tűnik ennyit tudnak a kártyák...
te mit akarsz válogatni másik procit, annál nem nagyon van jobb :P
Black&White! Esetleg megnézhetem neked más A-data ramokkal vannak 256megásaim, bedobom majd neked a 2X1giga mellé ;)
szerk: a 4X512MB Corsair XMS PRO pl röcc nélkül ment

[ Szerkesztve ]

(#834) Black&White válasza bacsis (#833) üzenetére


Black&White
addikt

Köszi, ez már jelent vmit!
Az a baj, hogy mire a 4GB "divatba jött" (:) ), már nem sokan használtak nf4@ddr1 deszkát.
Pont A-Datával meg ugye még kevesebben! :D

(#835) bacsis válasza Black&White (#834) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

egy arc Abit AT8-32X-be ECC-s ramot rakott méghozzá 4X2gigát ;] lazán ment neki a kis 939-es 8giga rammal, még tuningolni is tudtuk kicst :DDD

(#836) Black&White válasza bacsis (#835) üzenetére


Black&White
addikt

:DDD
Neked is van ilyen lapod, nem?

Az a baj, hogy minél többet olvasok a témában, annál jobban összezavarodok.
Lehet lesz, ami lesz alapon rápróbálok! :D

(#837) bacsis válasza Black&White (#836) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mármint milyen? van pár 939esem :DDD van 2 AT8-32X-em, 2 NF4 Ultra-D-m meg van egy Abit KN8-SLI-m is :))
sajna télleg valszeg csak azt tudod rápróbálsz azt ha nem megy majd eladod nekem azt az a-data párt ami nem kell ;)

(#838) dbius válasza Black&White (#836) üzenetére


dbius
veterán

Menni fog, ha valóban egyforma a 4 modul (ugyanazzal a chipekkel vannak szerelve), de az 1t valóban nem fog menni. (szerk: gigás vitesta modulok uccc chipesek?)

Ha ultra-d lapod van, akkor még az is lehet, hogy az általam linkelt bios cd-n találsz a ram chipekhez optimalizált biost is. Azt most ne kérdezd, hogy melyik lesz az, de techpowerup oldalán ha jól emlékszem meg van említve - itt visszább volt az is linkelve -.

[ Szerkesztve ]

(#839) Black&White válasza bacsis (#837) üzenetére


Black&White
addikt

AT8-ra céloztam.
Egy időben engem is piszkált a beszerzése, de nekem elég egy fétis ilyen téren! :)
Amúgy milyen megfontolásból van 2 db a lapokból?

@dbius

Én úgy tudom ebből a szériából csak UCCC chipes van, szval nagy valószínűség szerint ez nem fog beleszólni a dolgokba.
A másik dolgot még nem jártam annyira körbe, de ha jól rémlik ezekhez a RAM-okhoz nem készült optimalizált BIOS, az a TCCD/BH-5ök terepe. :)

[ Szerkesztve ]

(#840) oPalRx7


oPalRx7
tag

kép

nem 3dm06 verseny, hanem másfajta teszt :)

s939 ramdrive és sata2 raid összecsapása :)

(#841) bacsis válasza Black&White (#839) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azér van 2 ebből a lapból, mert az egyik köré komplett géept építgetek, a másik pedig a polcon lesz tárolva szépen a dobozába :))
oPalRx7! Megint piszkosul tetszik a háttered, ezt át is küldhetnéd nekem, felraknám a 939-esre :B :R

(#842) dbius válasza Black&White (#839) üzenetére


dbius
veterán

Az én gskill gigás ramjaim is uccc chipesek. Egyáltalán nem rossz chipek ezek, sőt! Igaz, hogy a narancs slotban érzik jól magukat, de 4 modul esetén ugye nem lehetséges mindet abba tenni :)

(#843) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok! Kinek van sejtése, vajon az AT8-32X-nél miért lehet két NB feszültséget álíltani? van egy _NB 1,8V és egy NB1,2V
Úgy veszem észre, utóbbinak kell oda lépni ha magasabb FSB-t akarok kipréselni a lapból... feltoltam 1,2V-ról 1,7V-ra így ha Win alól LÉPÉSENKÉNT 5-10MHz-es emelésekkel siikerült elérnem 324MHz-es FSB-t... így már az opti165 tud benne 2,92GHz-en dübörögni :K viszont ha 270-ről egyből feltolom 305-re vagy az fölé akkor kapásból lefagy.. ha 270ről 300-ig tolom majd 310-ig majd 315-ig majd 320-ig s utána 324-ig így el lehet jutni idáig, de csak így :DDD érdekes

(#844) triklin válasza bacsis (#843) üzenetére


triklin
tag

Az előbbi nem az LDT fesz? (HT busz feszültsége) Az lenne 1,8v on gyárilag. (?)

Akkor szalad az kis opti benne :DD

szerk: Jó látni, hogy pörög a topic. :K

[ Szerkesztve ]

(#845) bacsis válasza triklin (#844) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

arra is van külön feszültség, szal nem az lesz :N Jahh 325-ös Ref.Clock megcsíphető, cska szarrá kell tolni a feszeket a lapban meg hűteni kell az északi hídat ezerrel, azt úgy elketyeg :)) viszont így hogy az opti majd' 3gigán teker, továbbra sem gyorsutlak a játékok, azaz nincs CPU limit, szart sem ér ez a "korai" CF :U

[ Szerkesztve ]

(#846) triklin válasza bacsis (#845) üzenetére


triklin
tag

Akkor nemszóltam. :)

Hát, abban az időben szép volt az azért... pláne, hogy az első próbálkozásuk volt ilyen téren, de az a kettes monitorkábel űbergány akkoris :DDD . Jobb ez a "szalagkábeles" dolog. (ezt a részt annyira nem is értem mert a 1950pro-k már így jöttek, szóval a xt után kiadtak egy továbbfejlesztett pro-t ami gyengébb, majd a régebbi xt-t meg kiadták xtx-ként?)

(#847) bacsis válasza triklin (#846) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az XT és az XTX igaziból minimális idő különbséggel jött ki, cirka 1,5 hónap volt közöttük, először jöt ki a nagyágyó XTX, utána a kisebbik nagyágyó XT... és a PRO jelent meg az XT-vel egy időben...
de igaziból, ez nem annyira új keletű dolog, ez volt a 2000-es széiában is.. a 2900XT még 80nanométeres csíkszélességgel jött ki, majd ott is kb 1 hónappal később a 2600XT már 65 nanométeren jött :)

(#848) triklin válasza bacsis (#847) üzenetére


triklin
tag

aaaaa.... Így már világos! Köszi. :R

(a 2000 es szériásat már olvstam, sőt a 4770 is így lóg ki a 40nm -el)

(#849) oPalRx7 válasza bacsis (#847) üzenetére


oPalRx7
tag

azért érdekes..

2900 még 80, a 2600-2400 65 nano, de a 3xxx meg 55 nano :D 4xxx is 55 nano, kivéve 4770 ahol meglett a 40. és aztán az kitartott egy ideig :D

(#850) bacsis válasza oPalRx7 (#849) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát jahh, de tegyük hozzá, botrányosan indult a 40 nanó.. meg keleltt várni mig kiforrja magát :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.