Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) triklin válasza bacsis (#299) üzenetére


triklin
tag

Hát sajnálattal hallom, hogy nem akar összeállni a konfig :( Bíztam benne, hogy jó lesz ez az abit, de ezekszerint nem. A másik abit lapodat nem próbáltad? (mert mintha említetted volna, hogy kettő van, az egyik ráadásul dobozos) Néha van szórás ugyanazon típusok közt is, és ha csak +pár mhz vagy éppen az jobban szereti a ramokat, már az is sokat számít. (mint ahogyan mondtad is)

Amit még negnéznék, az az, hogy ugyanazok a beállítások mellett mint amit linketél 06-xpvel, mit dob a vista. :)

Sajnos csak 1 embert ismerek itt ph-n aki cfx3200-rd vel rendelkezik, de nemhinném, hogy eladná. Majd megkérdezem. :K

(#302) bacsis válasza triklin (#301) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Dee úgy néz ki már meglesz... csak a 3G ramtól búcsúzok a teszt idejére... plusz 1 giga ram és - sok-sok MHz, levettem minden grafikai effektet a Winben kikapcsoltam az oldalsávolt kikapcsoltam a lemezindexelsét meg amit csak tudtam hogy kevesebb ramot zabáljon így majd jó lesz játék alatt is.. így 2,9Ghz-en dübörög a proci ramok 411be de CL2,5-3-3-6ba legalább meg ugye a hd2900XT :))

(#303) triklin válasza bacsis (#302) üzenetére


triklin
tag

Dettó ugyanezzel a ram időzítésekkel és órajellel fut most az enyém is. (205 2,5 3 3 6)
(Valamiért kicsit többet droppol a lapom, ezért visszavettem 3080 ra. Load 1,308-1,3,12 -t kap csak (bár idle is ennyi) és 2-3 szor megnyekkent a gép. Inkább viszavettem mint adtam volna neki :D)
Be kell már végre látnom, hogy ramot kell vennem. ;] De fosok, hogy nem lesz jó az sem a lapomban... És akkor az opti(k) is csúsznak :D

[ Szerkesztve ]

(#304) bacsis válasza triklin (#303) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vegyél a-data vitesta extreme-t azt minden lap kajolja :DD

(#305) triklin


triklin
tag

Bakker segítsetek.

Ugye még régebben megkupakoltam a procit, amivel nyertem jópár hőfokot.
Most szétszedtem a gépet, természetesen jött a kupak is. Viszont amikor összeraktam brutálisan melegedett a gép. Azóta ugyanúgy ugyanazzal a pasztával többször is összeraktam, de nem javul, nem lehet terhelni se a procit.
Mit csináljak? Nem karom kinyírni se, de már pasztám is alig maradt. :O :O :(

(#306) Titagyerek válasza triklin (#305) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

egy hülye kérdés : a proci meg a kupak közé is tettél pasztát?

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#307) Sotho válasza triklin (#305) üzenetére


Sotho
őstag

A megkupakolás konkrétan mit jelent eben az esetben?

(#308) triklin válasza Sotho (#307) üzenetére


triklin
tag

Persze, tettem közéjük pasztát.

Sotho: :

A 2 mag közt borzasztó nagy volt a hőmérsékletkülönbség, ezért levettem a kupakot, újrapasztáztam, visszaragasztottam a kupakot és öröm bódottá".

Mindjárt kiderül, most sikerült-e...

(#309) triklin


triklin
tag

Jó lett, annyi volt a probléma, hogy az előző ragasztásnak a maradványai rajtamaradtak, amiket nem vettem észre mert ugye átlátszó, és ez emelte el a kupakot a magtól. Most jobb mint volt :DDD

Rögtön átvittem a kisszobába, ahol még reggel elzártam a radiátort, és kihűtöttem.

A 3dmark06-t akartam javítani, elérni a 12k-t, de...áh... nem a hőfok volt eddig sem a baja.
Egyszerűen a lap fullad ki. Erre nem is gondoltam eddig.
3125 mhzen primestabil a cucc load 1,44v on, de így már nyalta a 60 fokot így nem mertem tovább emelni a feszt. Most a kihűtött (6 fokos) szobában elmentem 1,525v ig, de az istenért nem bootolt 3145mhz-en illetve már 3135mhzen elszállt a dmark. Visszatettem a ramokat ddr 200 ra :D semmi.
aztán gondoltam egyet, hogy lehet hogy a lap... 11*287 ig tudtam lefuttatni a 3dmarkot, de mivel a ramok hulladék órajelen kullogtak, kevesebb cpuscore-om volt mint 3125mhz mellett.
(pedig alig számít a ram órajel 06-ban, de pont annyi hiányzott, hogy több legyen...
Szóval fail. 330 at tud a lap...

Ígyhát Rajtatatok a feladat, hogy elérjétek a 12k-t :K :B

[ Szerkesztve ]

(#310) bacsis válasza triklin (#309) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

adj az északi hídnak még feszt, nálam 340-et megfutotta :K

más!
elkészült az 5 éves PC-t napjaink játékaira?! cikkem amiben ugye alap, hogy 939-es konfig szerepel :)

(#311) triklin válasza bacsis (#310) üzenetére


triklin
tag

Olvastam, jó cikk lett!

A következő kérdésem nem teljesen ide illik, de nemtudom már feltenni seholsem ahol eddig nem kérdeztem volna, de sajn nem kaptam választ.

Szóval:

Counter strike source....

szép nagy cpu limit. A játékban ugye van egy fps korlát, az fps_max 300 Így a minimum fps-em 130 körül van az átlag kb 180.
Szóval ha fixálni akarom az fps-em, és beírom pl h fps_max 101 akkor a minimum értékem és az átlag is ugyanannyival csökken, mint amennyire lekorlátoztam. Szóval az eddig meglévő minimum fpsem lecsökken 80-ra. Ez miafasz? fps_max 300 on 130 alá nem megy pedig... Ha pedig beírom például hogy fps_max 500, vagy akár csak fps_max 301 akkor több fps-em lesz, viszont akad a kép, bebugosodik az egész, mintha speedhackelnék. (ugyanaz a hiba mint a 11.9es driverrel alapból.) Innentől kezdve hiába írom vissza 300 ra. ugyanúgy szar, újra kell indítanom a gépet és jó lesz.

Mi a tosz lehet? Ez valszeg eddig is így volt, de mióta próbálok a régi cfgmmel játszani, mindig előjön ez a szar.

oPalRx7: viccen kívül, xp miatt lehet? :B

(#312) bacsis válasza triklin (#311) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ne hülyéskedj XP miatt miért lenne ez a játék már akkro volt mikor még Vista Win7 a kanyarba se :N sztem szimplá iylen a motorja azt kész :U

(#313) triklin válasza bacsis (#312) üzenetére


triklin
tag

Az xp-t nem a játék miatt, hanem a vga driver miatt kérdeztem, mert szerintem annak a hibája, nem a játéké, mert a 3850 el (igaz azzal teljesen lebutított garfikával) jó volt 300 fps felett.

(#314) oPalRx7 válasza triklin (#313) üzenetére


oPalRx7
tag

az biztos hgy a driver xp-s portja már csak muszájból készül el :D lehet hogy a csökkenö támogatási hajlandóság miatt benne marad pár tücsök...

(#315) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Üdv a 939- eseknek!

Bekéretőzök én is a konfigommal:

Asus A8V
Athlon64 3800X2@2200M - biztos megy többet de nem hajtom
2x512 + 2x1G RAM 400M
HD3850AGP + Voodoo2 :DDD
SBlive 5.1
2x160 IDE + 160SATA + 500SATA vinyók
ASUS DVDRW + LG combo
Deer 400W

Általában 880M- án megy :D netezés, stb. Ha játék vagy HD film kell, akkor teszem 2200- ra.

(#316) oPalRx7 válasza DarthSun (#315) üzenetére


oPalRx7
tag

oya oya :D jó konf, de rá mered bízni egy deer-re? :D

(#317) lassiee válasza oPalRx7 (#316) üzenetére


lassiee
tag

nekem is szemet szurt a "csoda" szarvas :DDD

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#318) DarthSun válasza oPalRx7 (#316) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kb. 3 éve a Deer- el megy, bár először 6600GT volt benne, de a 3850- el is régen megy. Mikor számtech- ben dolgoztam akkor is sokat eladtam belőle, egy sem jött vissza, panasz sem volt. De majd ha tehetem kicserélem egy jobbra ;]

(#319) Sotho


Sotho
őstag

Pont ma döglött meg a csoda fsp a 939-es gépemben.
Egy 400W everpowert kapott. :D

(#320) oPalRx7 válasza Sotho (#319) üzenetére


oPalRx7
tag

de az se mindegy hogy ha egy FSP megdöglik, utána még a többi cuccod használhatod :) avagy a táp lezúz mindent hdd-től kezdve... :)

(#321) lassiee


lassiee
tag

939 mindentudoi kerlek titeket mondjatok nekem egy PCIe csatlakozoval elattot 939es mATX lapot ami foldi halandok szamara is elerheto :R

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#322) bacsis válasza lassiee (#321) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

vegyél te is 939-es 785GM csippes Asrockot :DD uhh oPalRx7 majd megmondja a pontos típusát neki volt :))
Darthsun! Már fel is írlak, kiemelem a Voodoo2-t, az nagyon adhatja ilyen gépbe :DD én kpásból 2-t raknék bele :DDD

[ Szerkesztve ]

(#323) lassiee válasza bacsis (#322) üzenetére


lassiee
tag

Csak nem ez? [link] :Y

[ Szerkesztve ]

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#324) bacsis válasza lassiee (#323) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nincs is túl komplikálva a neve :))
jahh ütős kis lapocska ennél modernebbet nem találsz :D

(#325) lassiee válasza bacsis (#324) üzenetére


lassiee
tag

nem modernebb kell :) Kisebb ;] Hugom sir, hogy nagy a gephaza. :W

Opteron 165-t es Scythe Kama Bay AMP 2000-t keresek!///Sose feledd a tizenegyedik parancsolatot: ne hagyd, hogy elkapjanak!

(#326) DarthSun válasza bacsis (#322) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja, rendesen kihajtaná a 2 Voodoot is ;] , de az SLI Voodook egyik PIII- asomban vannak, ide is tettem, mert minden gépbe kell :DDD

(#327) oPalRx7 válasza lassiee (#323) üzenetére


oPalRx7
tag

nemteljesen :) az enyémnek volt 128 mega sideport memója :) de mATX-nél kisebb s939 lap nincs :S ITX akkor még nem volt "divat"...

amúgy jó lap volt, csak már beszerezhetetlen. enyém se természetes halállal halt, hanem apám fizikai behatása miatt... eltört...

Ilyen volt.

s939, pcie 2.0, és dx10.1-es igp 128 vrammal. hibátlan amúgy :) flash és az effélék csak úgy hasítottak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#328) oPalRx7


oPalRx7
tag

no, kezdem összerakni a s939 konfigot, de még nem akar beindulni.

csak még kell keresni debug villigásokra leírást, mert se csipogás, se semmi életjel nincs... pedig lanpartyn a biosképig simán eljutott a masina...

(#329) DarthSun válasza oPalRx7 (#328) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hajrá, menni fog az :)

(#330) oPalRx7 válasza DarthSun (#329) üzenetére


oPalRx7
tag

most túrom a netet debug infóért :D

bár egy mini sfx táp áll csak rendelkezésre, de elvileg azzal nincs gond...

(#331) DarthSun válasza oPalRx7 (#330) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van a lapon POST kijelző?

(#332) oPalRx7 válasza DarthSun (#331) üzenetére


oPalRx7
tag

nincs.

power-led villog, de speaker marad csöndben.

monitor is marad off. és nem találok debug infót semerre :S (sapphire PI-A9RX480 debug)

(#333) DarthSun válasza oPalRx7 (#332) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egy tippem van , valahogy sleep módban maradt a lap, fogja a 4sec ATX. Power benyomása több min 4sec- ig, elengedés majd kicsi várakozás és indít.Ha csupaszon van, akkor természetesen mindez csavarhúzóval.

(#334) oPalRx7 válasza DarthSun (#333) üzenetére


oPalRx7
tag

jó tipp, bár most szereltem össze a dolgot, legutóbb az 5. fülei LAnpartyn kapott áramot, és elment akkor a post/biosig. próbálok nézni más ramot, hátha...

(#335) Titagyerek válasza oPalRx7 (#334) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

hogyha más nem akkor majd januárban a lanpartyn megbuherálja bacsis-mester
a fülei légkör csodákra képes :DD

[ Szerkesztve ]

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#336) oPalRx7 válasza Titagyerek (#335) üzenetére


oPalRx7
tag

jah :)

bár most odáig jutottam, hogy amikor vga van beledugva, akkor postol nehezen.... most megnézem hogy képet ad-e :)

(#337) oPalRx7 válasza oPalRx7 (#336) üzenetére


oPalRx7
tag

jippí :D most már erről írom eme postot, igaz még csak egy gyors linux-teszt telepítéssel :D

(#338) Titagyerek válasza oPalRx7 (#337) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

mikor megy rá a win 7 / 8?
akkor a lanra ezzel jössz?
mi volt a baja?

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#339) oPalRx7 válasza Titagyerek (#338) üzenetére


oPalRx7
tag

win7-et próbálok, de fagyogat a drága. és még nem sikerült azt se kiderítenem hogy ram, vagy sb az oka. majd holnap folyt köv :D

amúgy lanra tervezek vele menni :) bár tuning esélytelen, épkézláb táp híján egy delta SFX formátumú cucc viszi, ami ugye 300W-ot épp elbír.

(#340) oPalRx7


oPalRx7
tag

nah, már magára talált :)

sajnos a sata2 chipet nem igazán sikerült működésre bírni, és a cnq se megy (liheg is rendesen az a pici táp ami most hirtelen belekerült)

de megy, rendesen :)

(#341) bacsis válasza oPalRx7 (#340) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a lap lesz a ludas?

(#342) oPalRx7 válasza bacsis (#341) üzenetére


oPalRx7
tag

Bios beállíthatóságbeli dolgok sajnos :S van amihez még nem elég fejlett a bios :S bár ennek a hdd-nek a sata1 is bőven elegendő szóval :) amíg nem kerül bele ssd, addíg marad a jelenlegi setup :)

(#343) triklin válasza oPalRx7 (#328) üzenetére


triklin
tag

Hajrá! Jó lesz az! :K :D

________

Van eladó cfx3200 apróban... kicsit bugos, de hátha valakinek így is megnyeri a szívét :D

Meg van egy újabb opteron 180.

(nincs semmi érdekeltségem ezekben, csak hátha valakinek felkeltem az érdeklődését :B )

[ Szerkesztve ]

(#344) oPalRx7 válasza bacsis (#304) üzenetére


oPalRx7
tag

olvastam vissza a topicot és hirtelen úgy értelmeztem hogy a-data ssd-t ajánlottál :D :D

(#345) Sotho


Sotho
őstag

Nemsokára beugrik a gépbe 2 db hitachi 73GB/10k rpm winyó , ha valaki lát az aprón vagy van értelmes áron normális scsi raid vezérlője szóljon.

(#346) bacsis válasza triklin (#343) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bazzeg, az ár is jó nagyon megvenném de most 5k-m sincs rá :( kíváncsi vagyok hogy tuningba mit mutatna fel az Abit AT8 ellen :K

(#347) triklin válasza bacsis (#346) üzenetére


triklin
tag

Jaja. Én is gondolkodtam rajta, de nemkell mégegy púp a hátamra, hogy indítgassam újra mert halálozik első indításra... Így is eleget szivat a a mostani rendszer is... :B :K

(#348) bacsis válasza triklin (#347) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

há de nem 24/7es gépet kell rá pakolni, hanem powerkodni, meg dísznek meg feelingnek :C

(#349) DarthSun válasza bacsis (#348) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem inkább a 180- as kéne, ha lenne rá zseton :DDD

(#350) Titagyerek válasza DarthSun (#349) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

nekem inkább a dfi

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.