Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) DeadMeat válasza bacsis (#939) üzenetére


DeadMeat
veterán

UTT Bh5-ös, azok nem mennek olyan jól Ha már winbond régi Bh5-öt vagy UTT ch5-öt kell keresni.
De viszont a feszt szeretik :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#952) Black&White


Black&White
addikt

Szegyellem magam, de ez csak egy sima upgrade lesz 4GB-ra, semmi OC.
Az ebben a felallasban amugy is vagy-vagy. :)

(#953) bacsis válasza Black&White (#952) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bakker most látom, fent se mvagy a fan klubb tag listán :Y

(#954) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

No lám, el is felejtettem a totyikot... Bár ne lenne ilyen meleg, és bár lenne cash megcsinálni a vízhűtést. Nagyon rám jött most a 939es konfig, de elég gázul áll a dolog. Kéne venni hozzá vagy egy rakat csatit, mert az Y elosztó nem igazán jó hozzá. Szégyenlem, de azóta hozzá se nyúltam a konfighoz, ellenben bűvészkedtem egy am2es csodával, meg egy érdekes 8800gtsel. Majd szerzek egy tuningosabb abit vagy dfi lapot, és megnézzük hanyadik helyre lesz elég.

Mit is kéne ide írni?

(#955) triklin


triklin
tag

Valószínűleg nem csak a 3850agp-m haldoklik, hanem a patent dobozos alig használt dfi nf3 ultra-d -m is :( Pedig most akartam belerakni a 4200-t egy kis 3dmark fun-ra... :(

(#956) bacsis válasza triklin (#955) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha egy DFI elkezdi beadni az unalmast... :U :(
mi a nyűgje?

(#957) triklin


triklin
tag

Random baja van. Először azthittem csak gombelem a baja, mert checksum errorozik illetve defaultot akar indítani. Viszont néha elindul, csak épp nincs kép, vagy kispolja a ramot. Szal érdekes. Holnap veszek bele elemet és meglássuk. Bár már megnéztem befér a sütőbe :DDD :DDD

Megy egy pm más ügyben. :B

(#958) bacsis válasza triklin (#957) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hááát.. asszem ezen a sütés se segítene :N :DDD
végülis.. ártani nem árthat ;]

(#959) triklin válasza bacsis (#958) üzenetére


triklin
tag

still alive

Kérdés: Meddig? :DDD

Szerk.: Úgy néz ki a lapnak nincs baja. Eddig a vga-nak sem volt, bár most adtam neki egy kis agp feszt (1,6v). Viszont ha megint szarakszik, akkorsem hiszem hogy megsütöm, mert sajnálnám. Meg a nyakamt rá, hogy ez a coldbug valami szoftveres buzulás... Megkellene néznem másik agp-s lapban, de előbb életet kell lehelnem a szenesedett k8n neo platinumba . Na ez nagyobb dió lesz... :(

[ Szerkesztve ]

(#960) bacsis válasza triklin (#959) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

kabbe :P bár csak nekem is megjavulna a DFI lapocskám :B

(#961) Black&White


Black&White
addikt

Na bent van az OCZ is (5 munkanap alatt itt volt a messzi Iowa-ból).
Kikapcsoltam a CPC-t, lazítottam kicist az időzítéseken és...eddig minden oké! :)
Piszkál, hogye post screen-nél csak 2,8 GB-ot lát a 4-ből, viszont win alatt már írja rendesen.
Majd jövök még! :D

(#962) bacsis válasza Black&White (#961) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lesd meg mit megy tuninggal :DD

(#963) Black&White válasza bacsis (#962) üzenetére


Black&White
addikt

Egyelőre csak arra volt időm, hogy leellenőrizzem a gyári értékeket hozza e.
Úgy tűnik azzal nincs gond.
Viszont, hogy még véletlenül se annyiból álljon ez az upgrade, hogy berakom, használom, örülök ilyenekbe futok... :(
Lekopogom, úgy néz ki ezzel sikerült megoldanom, de röhej hogy mostanában bármit teszek ezzel a konfiggal vagy hardverhalál, vagy órákig/napokig tartó szívás a vége.
Teljesség igénye nélkül elszállt +1TB adatom egy MyBook-kal adatmentés közben.
1,5 hónapos DVB-C tuner jelenleg is kint van Németországban gariztatásra.
A 3TB-os vinyót nForce4 csak 2TB-osnak látja, bővítőkártyával persze megy.
Most meg ez...
Persze, amikor összeáll akkor tudom szeretni, nem vitás. :)

(#964) bacsis válasza Black&White (#963) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is kihalt az alaplapom, majd veszek valamikor a nyár végén ha lesz rá :U de ha működik, én is tudom szeretni :DDD

(#965) oPalRx7


oPalRx7
tag

én meg sehogy se tudok 4g ramot belepaszirozni az s939.be :S

(#966) Black&White


Black&White
addikt

Milyen RAM-okkal próbálod?

(#967) oPalRx7 válasza Black&White (#966) üzenetére


oPalRx7
tag

kingmax ddr400 :S ezek vannak, 4x1G mennyiségben.

(#968) Black&White válasza oPalRx7 (#967) üzenetére


Black&White
addikt

Egyenkent le voltak tesztelve, ugye?
Aztan 4GB eseteben lehet probalkozni, hogy visszaosztod a RAM-ot 166-ra, idozitesekbol engedsz picit.
Memory Hole Remapping ->Enabled?
Esetleg egy kis feszt neki, ilyenkor eleg hataron van mar csori memvezerlo. :)
BIOS update?
Persze lehet ez mar mind megvolt es csak egyszeruen nem szereti a lap Kingmaxekat ekkora terjedelemben.

(#969) oPalRx7 válasza Black&White (#968) üzenetére


oPalRx7
tag

2-2 működik párban

laphoz ez a legfrissebb bios sajnos

hole remap asszem bent van igen

fesszel, és sebességgel nem játszottam még :') a ddr400at annyira nem szeretném mondjuk eldobni.

(#970) bacsis válasza Black&White (#968) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valszeg a lap nem komálja a 4X1 giga memóriát abból a fajtából.. mondom egyik ismerősöm 4X2gigával nyomult és még tuningolni is tudta oylan 450körüli órajelig :DDD

(#971) oPalRx7


oPalRx7
tag

na ma kísérleteztem:

133(266) 2.5-3-3-6-8 sebességgel elindul minden. stabil is.
azért újra megpróbálom 200(400) 3-4-4-8-12vel is...

(#972) bacsis válasza oPalRx7 (#971) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

mármint a 4 gigával? Command Rate mindenképpen 2T-be legyen :R

(#973) oPalRx7 válasza bacsis (#972) üzenetére


oPalRx7
tag

4 gigával igen, 266os tempó, az említett időzítésekkel, a cr meg automatikusan 2t.

sajnos az imc nem tudom milyen feszültségre kapna feszt, nem úgy van mint a k10ben :D

mondjuk egyelőre még 32bites win7 van, majd lecserélem rendes 64bitre, csak még tesóm nem ment vissza Bp. (addig ő használja a gépet)

amúgy kapott tápot egy cx430 személyében, meg átvariáltam a hűtést, így már emberibb hőmérsékleti tartományban mozog :) egész jól veszi az akadályokat a HD2600XT-vel, 2048x1024-ben.

[ Szerkesztve ]

(#974) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

na ...
be szeretném jelentennni hogy a ati chipes gépembe vettem vga-kártyát ..
HIS HD4850 1gb gddr3

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#975) oPalRx7


oPalRx7
tag

nem stabil a 4 modul 266on se :S diablo3 kivágta tesómat...

(#976) Black&White


Black&White
addikt

Szerintem minimális befektetéssel át tudnál nyergelni Kingston-ra, lehet érdemes lenne megpróbálni, hátha.

(#977) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Szerintetek az OCZ gariba kicserélne egy ddr1es 2*512-es rampárt? Elvileg abban az értékben küld más milyen ramot. Vagy netán rosszul tudom?

Mit is kéne ide írni?

(#978) bacsis válasza KisTopi95 (#977) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valami ilyesmti jelent az élettartam gar, de valljuk be.. elég kevés az esély hogy DDR1-es ramot kapjál helyette :DDD :U

(#979) KisTopi95 válasza bacsis (#978) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Igen az sejtem. Főleg, hogy elvileg limitált szériás a ram. De tudtommal az OCZ már kiszállt a ram piacról nem?

Mit is kéne ide írni?

(#980) bacsis válasza KisTopi95 (#979) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

atól függetlenül még készleten/raktárba lehet hogy van nekik helyette DDR3 :U

(#981) KisTopi95 válasza bacsis (#980) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Ez igaz, bár remélem hogy nem kell írnom a supportnak gari ügyben.

Mit is kéne ide írni?

(#982) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Hát sajnos lehet hogy írnom kell nekik, mert az egyik memón a chipek halottak. Nyomásra elkezd csíkozni az alaplapi intel video izé(merthogy az nem vga az biztos). A másik elég kérdéses. Bár az egymagába ment eddig 563mhz-t, hamar kinyomtam, mert a procit nem akartam megfőzni. Hihetetlen hogy mennyire be tud fűteni a ram.
Jah igen amúgy egy ilyen ram pár lett volna.
Kár értük :O :((( :W

Mit is kéne ide írni?

(#983) bacsis válasza KisTopi95 (#982) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát jahh a 600-as modulok elég nagy kincsek :(

(#984) KisTopi95 válasza bacsis (#983) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Namég ezek. Kénytelen leszek egy darabig beérni a 2*512mb 500as geil ramokkal.

Mit is kéne ide írni?

(#985) bacsis válasza KisTopi95 (#984) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen-igen ez egy legenda :D csak kb nincs mivel kihajtani ;] egyszerűen 2,8Ghz környékén is jó ha 630-640körül mennek a legjobb procik memória vezérlői :U magasabb órajelen pl 3Ghz már oylan 520-550-nél hasalnak :U egyszer mentem 696MHz-et az A-data vitestáimmal egy szaros 3000+-os sempronnal egy abit KN8 Ultra lapban, van róla print screenem is ;] de többet nem sikerült a mutatvány, még egyszer próbáltam :U
Jahh meg van még 626MHz-es CL2,5-3-3-5ös eredményem is ;]

(#986) Titagyerek válasza bacsis (#985) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

és a 939-es fx procik se tudják kihalytani?

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#987) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok! nem emlékeztek arra az oldalra ahol a DFI lapokhoz volt leírás mely ramokhoz melyek a legjobb beállítások? :B valamerre itt a fórumba linkelte is valaki de csak nem találom :(

(#988) bacsis válasza Titagyerek (#986) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az FX-ek is ugyanarra a magra épülnek, csak azokba nem "raktak szórzózárat"
Azok a procik sem mennek többet nagyon 3GHz fölött, és a memória vezérlőjük is kb ugyanaddig bírja hajtani a ramokat... csak könnyebb őket tuningoln... nem fullad ki aklóluk a lap mert szorzóval is tudod emelni a ferekit.. ennyi

(#989) triklin válasza bacsis (#987) üzenetére


triklin
tag

Visszatértem :DDD

Erre gondolsz?

Egyébként szereztem egy új asetek lclc- t (komplett) + egy zsír új blokk-pumpát hozzá, és ebből kellene valami chillert összedobni, van valami ötletetek hogyan lehetne?

Pl a komplett zárt rendszert tenni a peltier elem meleg oldalára, hogy hűtse, a hideg oldalára megy a másik blokk-pumpát egy kiegyenlítőt + a prociblokkot.
Nemtudom érdemes lenne-e nekivágni... :(

(#990) bacsis válasza triklin (#989) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó hogy vissza tértél, mert hamarosan meglesz döntve a 2006os 3Dmarkod :P :DD
Igen erre gondolok, csak votl egy oldal ahol ram típusonjként le volt írva hogy melyik ramhoz melyek a legjobb beállítások :U hozott vagy 5-10%-ot a fínomhangolás, szal jól jönne most is :U

(#991) triklin válasza bacsis (#990) üzenetére


triklin
tag

Döntsed csak, azért van, hogy megdöntsétek. :DDD ;)
Éreztem, hogy jön még kutyára(én) úthenger(bacsis)

Tudom már melyikre gondolsz, majd keresgélek énis. :)

(#992) bacsis válasza triklin (#991) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát egyenlőre még mindíg ninsc megdöntés, viszont tapasztalat az van: Az opteron165ökönek a végük a végük, és ezt nem lehet "kijjeb" tolni sem vízzel, sem jeges vízzel sem pedigfagyállóval, mert ha jobban hűtöd max hűvösebb lesz de többet akkro sem megy... 10fok alatt meg coldbug... szal evvan :U
Majd feltöltöm a 8800GTX SLI eredményem azért :))

(#993) triklin válasza bacsis (#992) üzenetére


triklin
tag

Nembaj, meglesz az ! ;) Ha másnem akkor itt az ideje keresgélned :DD

nemtaláltam meg azt az oldalt amit kerestünk, csak más fórumokat másféle ramokkal... :(

(#994) KisTopi95 válasza bacsis (#992) üzenetére


KisTopi95
aktív tag

Erre kíváncsi leszek. Amúgy egy srác árul egy 180as opteront. Vagy a nagyobbak sem bírnak többet?
Amúgy mester csak egy kérdés. Ha leltárt kellene tartanod, akkor kb mennyi idő lenne minden alkatrészt összeírni :DDD?

Mennyiért lehet kapni egy jobb DFI lapot? ;] megjött a kedvem a pci-e foglalaton is próbálkozni.

Mit is kéne ide írni?

(#995) bacsis válasza KisTopi95 (#994) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Volt 180-asom, qrva hamar túl adtam rajta 2,8-at nem vitt vízzel :DDD :W
Igaziból úgy vettem észre a 165ösök mindd mennek 3gigát, talán többet... a 170 és a 180-as szériában vannak gyengébbek amik 2,8 körül (sem) mennek... inkább oylan 2,75 stabilan... a 175 és a 185 között vannak olyanok amik kb 2,9 körül mennek... ez persze a nagy átlag, tuti hogy minden szériában vannak (még) gyengébbek, és 3GHz+-ot tudóak :K igaziból a 185ösön kívül mindegyikből volt már nálam... én ezt tapasztaltam :U
PCIe-s 939es is van már 6-7rongytól :)

(#996) triklin válasza bacsis (#995) üzenetére


triklin
tag

Azért szerintem nem lehet ennyire általánosítani, bár belőled a tapasztalat beszél. :K
Szerintem, meg ahogyan a netes tapasztalatokat nézem, minden szériának megvan a golden procija, csak ki kell fogni. Én még azt sem merném mondani, hogy a toledok jobbak a manchestereknél... nemigaz, mert manchesterek közül is megy némelyik úgy mint a szél. Jó bár ez nem opteron.

Más: Szerváltam megen' egy kicsivel erősebb vga-t, remélem jól fog menni :DDD

(#997) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nem játszunk legmagasabb elért memória órajeleset?
700MHz-nél járok ;]

(#998) triklin válasza bacsis (#997) üzenetére


triklin
tag

560 felett hasalok, én kiestem :D

Grat amúgy. :C
Mi a ram, proci, lap kombó?:D

(#999) bacsis válasza triklin (#998) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Minnyá rakok fel eredménytet :DD
A proci az egy 1 magos UPteron 148 a lap a jó kis NF4 Ultra-D a memória pedig a kinyírtnak hitt 600-as A-daták, és sanszos hoyg nem a ramoknak van a végük ;] :DDD
Amúgy azért azt megjegyezném, hogy egy csatornás módba jött ám csak össze :B dualba olyan 640körül kampec :U

(#1000) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh 706MHz-et sikerült kipréselnem a cuccosból, minda 4 moduloamt végig próbáltam 710MHz-en is és Win betöltéskor az üdvözöljüknél fagyott le pont, így arra gondolok, hoyg a memória vezérlő nem bírta csak ;] ha lefagyállóznám, sztem a 720-740Mhz is meglenne :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.