Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) dízelracer válasza bacsis (#94) üzenetére


dízelracer
senior tag

:N most másra kell a lé. Talán majd egyszer, nosztalgiából.

(#102) triklin válasza triklin (#99) üzenetére


triklin
tag

Nem bírtam ki,hogy ne nézzem meg.

A 9600 xt eddig csíkozott, most nincs kép (lehet túlsült) :DDD
A 9800xt ami 9800 pro... (ezt nemvágom, win 9800pro órajeleket mutat) eddig nem adott képet, most pedig működik!!!! Semmi baja!

Nagyon durva. Azt hittem dobok egy hátast amikor megláttam, hogy működik.

Szóval most örülés van. :DDD

(#103) Sotho


Sotho
őstag

200x lefutott a LinX, stabilnak mondható, sajnos ezzel a 4modullal nem tudja a cr1-et, de lehet a d43 elfut 230Mhz nemsokára kiderül.

(#104) bacsis válasza Sotho (#103) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van a CR1 csak 1 modullal használható, nagyon sok lap nem is engedi állítani 4 modulnál ezt a funkciót, pl a DFI engedni, de olyan 300MHz körül bírják csak a 600-as adatáim is, persze nem a ramok miatt hanem a prociba rakott memvezérlő ennyit tud :U

(#105) DeltaPower válasza bacsis (#104) üzenetére


DeltaPower
őstag

Biza, nálam 283-as fsb-ig (tudom nem így hívják de így egyszerűbb) bírta a proc, ami effektív 566 ram órajel (3-4-4-8 1t), viszont ehhez már 1,425v kellett a procinak, míg a ramok csak 2,8-at kértek. Efölött nem mertem feszelni a procit léggel, pedig a ramok bírták volna (többen 600 fölé tudtak menni ezzel a szériával).

szerk: előtte 4db 512/500-as adatám volt, azok még ennyit se mentek, ráadásul csak cr2-ben.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#106) Sotho


Sotho
őstag

Na a memcsik 230-alapfesz, cpu 2760Mhz @1.425 de LinX alatt 1.408-ra droppol.
Engedi beállítani a cr1-et 4 modullal is csak hibázik. 200 mhz-en is pedig a memtest lefut.
De volt benne 2 különböző 400/1G ram párban azokkal ment az cr1 alapon persze azokat viszont nem lehetett húzni, szóval szerintem 2 modullal is mehet az cr1ha jók a ramok.

[ Szerkesztve ]

(#107) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh hoztam egy 24/7es 3dmark06-ot de lehet délután megfagyállózom a kis optit meg bekerülnek a 600-as adata ramok is...

(#108) Tom5


Tom5
addikt

Kedvenc rendszerem volt a 939-es. Először egy DFI infinity lap és 3200+, majd egy DFI lanparty és 3700+ San Diego, aztán X2 3800+ majd a kedvenc processzorom egy X2 4200+ személyében ami alapfeszen 3Ghz-en ment.

(#109) DeltaPower válasza bacsis (#107) üzenetére


DeltaPower
őstag

1,535v az már szép :Y

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#110) bacsis válasza Tom5 (#108) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha leírod egyik gép pontos típusát felraklak szívesen a listára :R

DeltaPower! 1,57V van enki belőve BIOSba de vízzel van hűtve :)

(#111) triklin válasza bacsis (#107) üzenetére


triklin
tag

cl3? Bacsis...... :DDD (ne vedd komolyan, viccnek szántam :) )

Amúgy nagyon szép eredmény! Dúrva az a gx2 még mindig! Meg persze az opteron is! :B

[ Szerkesztve ]

(#112) Sotho


Sotho
őstag

Én is csak 1.5 volton tudtam stabilizálni, load ez 1.445 voltot jelent, boinc alatt fagyott a gép de az összes tesztprogi simán futott. :D A gyárihűtő elég neki 60 fok max.

(#113) Tom5 válasza bacsis (#110) üzenetére


Tom5
addikt

Ezek volt konfigok, nincs S939-es rendszerem jelenleg.

(#114) triklin válasza bacsis (#107) üzenetére


triklin
tag

Kíváncsi voltam vajon mennyire lehet viszonyítani a 3dmark06 cpu tesztjéhez... hát...

procit úgy próbáltam belőni, hogy minnél közelebb legyen a tiédhez mhzben.
Ramok gyári értékeken. (pont jól kijött :B )

Különbség 1 pont... még 20 pontot is betudnék mérési pontatlanságnak de 1 pont...
Pedig gyorsabbanak kellene lennie az optinak (az is), ráadásul a ramok is...

Futtattam egy superPi-t is.
Ez nagyon csirke lett :DDD
Ha rálérsz tolj már egyet te is 24/7 es értékeiden :) szerintem te bőven 28 körül leszel.

[ Szerkesztve ]

(#115) Titagyerek


Titagyerek
csendes tag

én is csináltam egy képet

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#116) Titagyerek válasza Titagyerek (#115) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

ja és ez a kép úgy készült hogy majdnem a gyári hűtéssel egyenlő léghűtés
mást nem nagyon tudok mondani a gépről mert Bacsis mester lőtte be ilyenre
nagyon soványka ez a pontszám :O :O

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#117) triklin válasza Titagyerek (#116) üzenetére


triklin
tag

Szerintem meg nagyon nem soványka ! :N

Szép!

Bár jobb lenne ha 1280*1024 ben futtatnád a tesztet, de gondolom a monitorod szab ennek gátat.

Szerk:
Amúgy a képen nem egyforma eredmények vannak :D Jobb felső és a bal alsó sarok :DDD
Gondolom egymás után több tesztet is futtattál, és az az előző eredmény :D

[ Szerkesztve ]

(#118) Titagyerek válasza triklin (#117) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

igen a monitor miatt van ilyen felbontásban
majd ha lesz normális hűtés akkor leviszem Bacsis mesterhez és mondom neki hogy kínozzuk meg egy kicsit a gépet (ő úgy is élvezi ezt) és mivel nála van kis felbontású monitor és minden jó lesz(majdnem minden) :DD :DDD :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#119) Titagyerek válasza triklin (#117) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

mi nem egyforma?

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#120) Titagyerek válasza Titagyerek (#119) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

ja igen két tesztet futtattam mert az első tesztnél az a nagy izé középen volt és eltakarta a LANparty feliratot és nem tudtam áthelyezni csak ha bezárom az eredményt és muszály volt még egyszer lefuttatni
:DD :DDD :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#121) Sotho válasza Titagyerek (#120) üzenetére


Sotho
őstag

MUSZÁJ

[ Szerkesztve ]

(#122) Tom5


Tom5
addikt

Ez volt a full S939-es konfigom:

cpu: Amd A64 X2 4200+ @ 3ghz alapfesz
lap: DFI nf4 ultra-d
ram: 4*1gb Hynix d43
vga: HIS HD4850 512MB
táp: chieftech 350W
hűtés: Hyper TX2
Winyó: WD 400AAKS

[ Szerkesztve ]

(#123) Titagyerek válasza Tom5 (#122) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

te is dfi lanparty lap(?) :DD mindenki tudja mi a király

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#124) Tom5 válasza Titagyerek (#123) üzenetére


Tom5
addikt

Jaja. DFI infinity-vel kezdtem de az fapad volt, meg sikerült megölnöm egy menet közbeni koax rádugással (TV kártya). Ekkor jött a Lanparty. De annak is meghalt a fesszabályozó része egyik napról a másikra 2 év után. Akkor jött ez a lap ami az adatlapomon is van és szépen működik lassan 3 éve.

(#125) bacsis válasza triklin (#114) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elég furcsán írja ki a CPU pontszámot :F
tegnap bohóckodtam majd felrakom a super PI-t a ramok 636on CL 2,5-3-3-6ba ;]
ez alapfeszen megy nekik :C csak a prociba a mem vezérlő nem bírja feljebb a frekit.. 640en CL3-4-4-8ba is hasal :U
majd megfagyállózom ha elmegyek 660 korüli mem órajelig cirka 3GHz-es CPU frekivel, az megfogja nyomni az eredményeket ;]
amúgy így super PI-be 2880on ilyen ram beállításokkal alig fél másodpercet vertem rád azaz olyan 30,4sec alatt futott le :U

Tom5! akkor felírlak téged is a listára :R

[ Szerkesztve ]

(#126) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nekem is volt 2db S939 konfigom és nagyon jó volt mindkettő, sajnos már nincs meg egyiksem.

Első összeállítás:
ASUS A8V deluxe
A64 3200+ Venice
4x512MB 400Mhz Kingmax RAM
X800XT PE (ez landolt DeltaPower-nél)
120GB Maxtor ATA
60GB Maxtor ATA
Coolink 450W

A második:
ASUS A8N-E
A64 3700+ San Diego
2x1GB 400Mhz A-Data RAM
7600GT
120GB Maxtor ATA
60GB MAxtor ATA
Coolink 450W

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#127) DeltaPower válasza pigatt (#126) üzenetére


DeltaPower
őstag

Az egyik coolink tápod is nálam landolt, még megvan az is :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#128) pigatt válasza DeltaPower (#127) üzenetére


pigatt
őstag

Tényleg azt el is felejtettem! :DDD
Amúgy csak egy volt belőle, csak nálam volt egy darabig, mindkét 939 rendszeremet az hajtotta. Nem egyszerre volt a két konfig.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#129) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nahh ma megfagyállóztam a proccot, és hát azt kell mondjam nem sergített, egy MHz-et sem :( :Y :O
se a ram vezérlés nem ment feljebb se a procinak a frekije :(

(#130) triklin válasza bacsis (#129) üzenetére


triklin
tag

Bákker. Pedig vártam a kemény eredményeket. :(
De azért betennéd, az eredményeket?:D Had csorgassam a nyálam :B

Most újra beleástam magam cefetmód ez opteronok világába.
Elég sokféle alaplap van hozzájuk (s940) amiken van pcie 16* (némelyik sli ready...)
Tyan, supermicro, gigabyte, msi és asus nyújt jópárféle lehetőséget.
Tuningtól nem találtam használható infót, bár sok olyan írással találkoztam ahol ilyen gépeket építettek játékokhoz (szvsz hétköznapi felhasználásra)
1 dolgot találtam, az egy profil aláírás volt amiben annyi állt, hogy suprmicro alaplap, (hogy milyen, passz) és 2 db 285 ös opteron @2,85ghz with wc.... Szóval lehetséges a tuning, 2,85 már egész csábító, de se a lap típustát nem említi, se a feszt. (bár gondolom alapfeszre nem tesz vizet, így elég kemény feszen mehettek)
Engem borzasztóan érdekelne egy ilyen konfig, de nem merek beleugrani, leinformálni meg szinte lehetetlen. (bacsis nemtudom emlékszel-e annó mennyit érdeklődtem nálad a 939 felől is :DDD ) Kérdezgettem szerverekkel foglalkozó emberkéket, de nem tudnak semmit a tuningról.
Jaa.. a beszerzésről, ramokról és a tápról nem is beszéltem még :D (bár az alaplap a legnyagyobb probléma)
Van valakinek bármiféle szösszenetnyi gondolata, észrevétele, tapasztalata ezzel kapcsolatosan? :B
Sőt, még a dual xeon is érdekelne (persze a régi generációk), ugyanis azok közt van ami gyárilag 3,8 ghz es. Csak ezekről még annyit sem tudok, mint a s940 ről. (csak hogy drágább)
Építenék mellé egy másik gépet, úgyis van egy vagonnyi alkatrészem :DDD

939 es optik meg ebbe a gépbe... háát. Nem mernék beleugrani egy ebay es prociba szerintem. :( Mivan ha... Eladni jó áron még nehezebb itthon, mint venni... (szinte lehetetlen :O )

[ Szerkesztve ]

(#131) bacsis válasza triklin (#130) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

háát az Asusu tuti kínál OC funkciót, a Dual S604-es Xeon lapjába is lehet OC-zni a gigánál is sztem van rá lehetőség max szerényebb, de a fesz állítás miatt ne aggódj láb mod-al majd belőjük a kívánt értéket :DDD
amúgy ezek a procik manapság egyáltalán nem drágák :N

(#132) madmaxxx válasza triklin (#130) üzenetére


madmaxxx
senior tag

1 pár eredmény:





[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#133) bacsis válasza madmaxxx (#132) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 3Dmark06 eredményed nagyon sovány :U a 7950GX2 is többet ment :U

(#134) triklin válasza bacsis (#133) üzenetére


triklin
tag

Igen... itt köszön vissza az órajel, amit korábban mondtam. :(
4mag 2ghz vs 2 mag 3 ghz...

[ Szerkesztve ]

(#135) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Még egy konfigot beírhatsz részemről. Frissen szerzett alaplapom már gépben duzsol összerakva, megtartva az örökkévalóságig +1 napig. :K

Abit AN8 Ultra
Athlon 64 x2 3800+ (alapon egyenlőre még települ az XP, ennyire nem vagyunk megszállottak :D )
2x 512MB Corsair XMS Platinum 550Mhz CL2.5
nVidia GeForce 7900GTX 512MB
120GB Samsung HDD
450W Delta táp

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#136) madmaxxx válasza bacsis (#133) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Lehetséges, de ezek alap 2GHz-es órajelen mennek és a ramok is 3-3-3-8-as időzítésűek. Nálam nincsen megráncigálva a szerkezet. Ez ennyit megy és tuti, hogy procilimitem van. :K

Ui: itt a 4 GPU teljesítménye nem sokkal nagyobb, mint a 9800GX2 által elért eredmény. Akkor hogy is van ez? ;)

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#137) bacsis válasza madmaxxx (#136) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze hogy nem sokkal nagyobb, mert még úgyis piszok CPU limit volt nálam :)

(#138) madmaxxx válasza bacsis (#137) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Szerinted nálam nem? :U

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#139) bacsis válasza madmaxxx (#138) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

há dehogynem :))
monnyuk fullHD-ba már eltűnne a proci limit nagy része, szal lényeg a lényeg hogy jó vas az még igy is :))

(#140) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Jönnék én, de már ezer éve elpasszoltam a s939-emet, pedig az A64 3200+-os valóságos hordozórakéta volt a leváltott 1,8GHz-s Celeronomhoz képest. :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#141) bacsis válasza Dr. Romano (#140) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ha leirod részletesen a vasat felirom :K

(#142) Dr. Romano válasza bacsis (#141) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi szépen.
Még jó hogy minden lépcsőfokról van egy Everest riportom :)

ASRock 939Dual-VSTA alaplap
AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+ processzor
2x 512 MB PC3200 DDR SDRAM
XFX GeForce 7300 GT (256 MB DDR2)
SAMSUNG SP1624N (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)
FSP 350W PNF
sima gyári léghűtés

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#143) Vladi


Vladi
nagyúr

Relatív, hogy régebben. Ez a régi gépem, most faterom használja, amíg én nem veszek újat. De az még 3-5 év. :))

Abit KN8 ultra
AMD Athlon 64 Processor 3500+
GeForce 8400 GS
C-Media Electronics Inc CM8738 (az alaplapi sose vót jó :DDD )
1 giga ram
200 giga sata hdd. Talán samsung. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#144) bacsis


bacsis
Közösségépítő

fent vagytok a listán :) :C

(#145) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na mi va srácok? senki nem menőzik a faja kis 939es gépivel hogy mit tud? :DD

(#146) triklin válasza bacsis (#145) üzenetére


triklin
tag

Mond milyen tesztet kérsz és kapsz:D
3Dmarkok?
:DDD
Egyébként te is bökhetsz majd pár screen-t :DDD

[ Szerkesztve ]

(#147) villamos


villamos
őstag

Nekem is volt 939 -es gépem. A legdrágább, és egyben a legrövidebb élettartamú gépem is volt eddig. Két processzor is megfordult benne. Egy 3500+, és később egy kétmagos 4200+ is. Az alaplap egy MSI K8N SLI Platinium volt. Viszont ezt az alaplapot nagyon megutáltam. Az NForce4 chipset egy kritikán aluli valami véleményem szerint. Az apró légkavaró rendkívül zavaró hangon süvített rajta. Pár hét után ráuntam a dologra, és szereztem egy speciális, hőcsöves, réz chipset hűtőt, ami valamivel jobb volt, egészen addig, amíg az azon lévő venti szintén csapágyas nem lett. Két dolgot tanultam meg ebből. Az első, hogy nem hallgatok ph tesztekre, a másik, hogy semmilyen szín alatt nem költök többet 20000Ft -nál alaplapra.
Eredetileg egy 6600Gt VGA -t vettem mellé, később ez lett cserélve 7600GS -re, végül szétszedtem, helyette mindennapi használatra vásároltam egy használt notebook -ot, amelyet azóta is nyúzok...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#148) bacsis válasza triklin (#146) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

majd ha újra duruzsol a Quad SLI, vagy ha összejön a 939-es CF-es gépem is :))
villamos! Hát jahh a chipset hűtése nem a legjobb de vannak olyan gyártók akik ezt elég jól megoldották, mint pl az Abit az OTES hűtésével :)

(#149) Titagyerek válasza bacsis (#148) üzenetére


Titagyerek
csendes tag

milyen cf-es gép? milyen alaplap? stb ?
proci szerintem tuti hogy valami opteron lesz :D
lanpartynak cf-es lepja? vagy valami más gyártó
:DD :DDD :DD

“ Én nem félek a számítógépektől! Attól félek, hogy nem lesz elég belőlük. ” ♥♥DFI LANParty♥♥Az élet egy szar játék de a grafika nagyon ottvan

(#150) bacsis válasza Titagyerek (#149) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Abit.. az van kéznél :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.