Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hodostamas


hodostamas
addikt

Nem rossz gép, de azt a tápcsatit rakhatták volna jobb helyre is..

(#2) gabsz227 válasza hodostamas (#1) üzenetére


gabsz227
tag

Ebben igazad, van, én sem nagyon vagyok kibékülve vele, és remélem a ventillátorból kijövő hő nem fogja tönkretenni a töltőkábelt egy idő után...

(#3) mghltm válasza gabsz227 (#2) üzenetére


mghltm
addikt

tonkre nem teszi, csak nehezebb miatta a lan kabelt kezelni.

kivancsiva tettel, hogy hol vetted brutto 120e-ert? en csak joval dragabban talaltam, igaz 3g rammal de csak 320-as hdd-vel.

"A gép lelkét egy második generációs Core i3-as processzor adja, ami 2 fizikai maggal és 4 virtuális maggal." inkabb 2 fizikai maggal, ami a hyperthread miatt 4 szalon kepes dolgozni ( az operacios rendszer az 1 fizikai magot 2 virtualis magkent "latja" ) ;)

nagyon szep a feher kutyus. :K milyen fajta?

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) Kassadin


Kassadin
addikt

Jó kis teszt, a színvilága nekem is bejövős.

Grammar nazi:
"A gép lelkét egy második generációs Core i3-as processzor adja, ami 2 fizikai maggal és 4 virtuális maggal."

Így szerintem "A gép lelkét egy második generációs Core i3-as processzor adja, ami 2 fizikai maggal és 4 virtuális maggal rendelkezik." jobb lenne. :)

(#5) gabsz227 válasza mghltm (#3) üzenetére


gabsz227
tag

Hát szerencsére nekem mindenhol van wifi, így a lan kábel kezelés, engem nem érint igazán.
Golden retriever a kutyus :)
Javítom azt a részt, köszi :)

Linket küldtem privibe. Megbízható bolt, és azt hiszem még van nekik raktáron.

Kassadin (4)
Köszi, javítom :)

[ Szerkesztve ]

(#6) tibz03


tibz03
őstag

Jó kis noti. :) Úgy látom, most már eljutottunk oda, hogy az "újak" (Asus, Acer) felzárkóztak az "öregek" (Toshiba, Lenovo, HP stb.) mellé a konzumer laptopok piacán. Emlékszem, 1-2 éve még óva intették az embereket az adott topicban az Asus/Acer notiktól. (Bár nem tudom, most mi a helyzet e téren.)

A fotókkal kapcsolatban: egyrészt nem igazán értem, miért 640x480-as meg 1024x768-as fotókat készítettél. Másrészt pl. ezen a fotón, ahol a gép elejét akarod bemutatni, pont a lényeg nem látszik. Legközelebb az ilyeneket úgy fotózd, hogy a fényforrás (jelen esetben a Nap) a témát világítsa meg, és ne a hátteret. Ez pl. már sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Jó gép, jó áron,.A színe viszont nem tetszik meg a kivezetések elrendezése sem. Egy oprendszer alatti és egy filmezés/játék közbeni hőmérséklet adatokkal kibővíthetnéd esetleg a cikked.

Jelenleg egy Asus A52-JE-t használok. Eredetileg HP-t vagy Sony-t akartam, de nem találtam megfelelő áron, megfelelő belsővel rendelkező masinát.
Egy bajom van a mostani laptopommal, nem lehet a VGA kártyát bővíteni. Ha jól tudom akkor esetemben az alaplapra van integrálva a HD 5470, meg ha már VGA csere akkor jobb lenne egy Nvidia.

Volt egy kellemetlen tapasztalatom még a vásárlás napján. Mikor hazavittem, és elkezdtem telepíteni az oprendszert és már mindennel megvoltam már csak használni kellett volna a gépet, akkor jött a krach és a K52 laptopokból ismert hiba esetemben is előfordult, konkrétan, beakadt a gép (kifagyott) pár másodpercre és nem lehetett semmit csinálni vele, majd letelt az idő és ment tovább mintha mi sem történt volna. Ez a hiba akkor jött elő, amikor a merevlemez komoly igénybevételnek volt kitéve mint pl: játék, film (HD és felette leginkább), nagy állományok másolása. Másnap vissza vittem a gépet és kicserélték egy újra. Azzal már nem volt gond (*kopp-kopp-kopp*)

Viszont egy érdekes dolgot felfedeztem... a nyár és a forróság eljöttével elkezdtem figyelni az alkatrészek hőmérsékletét (CPU, GPU, HDD) és észre vettem egy érdekes dolgot. Több program szerint is "K52-JE" jelölésű a laptopom, holott a gépen található címkék mindegyikén és a dobozán is "A52-JE" található. Az "A52"-es laptopok és a "K52"-es laptopok hasonlóak belsőre és külsőre is, csak a színük tér el.

Alapvetően az Asus-szal nincs gondom, mert ha alaplapot veszek akkor csak ők jöhetnek szóba, valamint a VGA kártyákból is előszeretettel vásárolom az általuk készített példányokat, de ha laptopról van szó akkor legközelebb addig ürítem a lehetőségek tárházát míg végül csak az Asus marad egyetlen lehetőségnek...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) somasz


somasz
addikt

engem is érdekelne, hol vetted! :R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#9) effendi2 válasza gabsz227 (#2) üzenetére


effendi2
tag

Hello!

Jó cikk, két megjegyzésem lenne:

"olyan "recézett" a fedlap, nem túl erős az erősebb nyomás hatására besüllyed"

Ez itt syntax error :-)

"A gépben gyárilag 2 GB DDR3 ram van, ami 8GB-ig bővíthető. A pozitív hogy a 2 GB egy slotban foglal helyet, így bármikor könnyedén cserélhető.""

Szerintem inkább bővíthető.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#10) effendi2 válasza Puma K (#7) üzenetére


effendi2
tag

@Puma K

Ezt írod:

"Egy bajom van a mostani laptopommal, nem lehet a VGA kártyát bővíteni."

Elég sok laptop megfordul nálunk, és azt kell mondjam, hogy szinte egyikben sem lehet, ugyanis a hűtés úgy van kitalálva, hogy csak arra a VGA-ra jó, ami gyárilag benne van.

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#11) mghltm válasza somasz (#8) üzenetére


mghltm
addikt

a kulcsszo: X53SJ-SX109D aztan irany google es az elso talalat ( n***b***.hu ) ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#12) gabsz227 válasza effendi2 (#9) üzenetére


gabsz227
tag

Köszi az észrevételt. Javítottam.

(#13) anjani182


anjani182
őstag

Jó kis gép ez, a minap nálam is megfordult kettő is! Tetszik az anyaga is!

Mondjuk alap, hogy felbővítettem 4GB-ra, fillér manapság egy 2 gigás modul! ;]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#14) Puma K válasza effendi2 (#10) üzenetére


Puma K
veterán

Alaplapfüggő leginkább, hogy lehet-e cserélni vagy sem a VGA kártyát.

Hardveraprón találtam pont tegnap egy olyan laptopot amit az eladója bővíttette az általa megvásárolt verzióhoz képest, cserélte a procit és a VGA-t is a lehető legerősebbre.

Általában amelyik laptopnak lehet cserélni a processzorát és a videokártyáját annak a hűtését úgy tervezik, hogy elbírja a nagyobb teljesítményű alkatrészeket. Mert ügye egy széria laptop más-más belsővel rendelkezik ezáltal mások az árak, az már más kérdés, hogy vannak hozzáértő emberek akik ki tudják cserélni vagy cseréltetni a CPU-t vagy VGA-t. De ha csak a CPU-t lehet cserélni, akkor is úgy tervezik, hogy elbírja a nagyobb teljesítményűt esetemben ezek közül bármelyiket beletehetném a laptopomba:

"Intel® Core™ i5 430M/450M/460M/520M/540M Processor
Intel® Core™ i3 330M/350M/370M Processor
Intel® Pentium® Dual-Core P6000 Processor
"

Még a hűtéshez annyit, hogy lehet még a gyárin is javítani, csak le kell políroztatni azt a részt ami érintkezik a CPU/GPU-val és minőségi pasztát használni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15) Boxi88 válasza hodostamas (#1) üzenetére


Boxi88
őstag

Az a tápcsati elrendezés totális csőd, de ezt leszámítva rendben van a masina...

(#16) DarthSun válasza Puma K (#7) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Na én pont most szereztem be egy K52- őt, még nem tapasztaltam az említett beakadást, remélem nem is jön elő :)

A 3 test probléma nem megoldható.

(#17) Puma K válasza DarthSun (#16) üzenetére


Puma K
veterán

Bármit vesz az ember érdemes vásárlás előtt alaposan utánajárni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) DarthSun válasza Puma K (#17) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Rágugliztam, de nem találtam róla tesztet, de amúgy remekül megy, már a kategóriájához képest. 720p rezzenéstelen

A 3 test probléma nem megoldható.

(#19) blueMerle válasza effendi2 (#10) üzenetére


blueMerle
veterán

Jól mondod: szinte.

Pl. az én dv6-3120-as HP-mban is lehet, ordas betűkkel van hirdetve a dobozon hogy cserélhető a graf. kártya :)

(#20) Overlocker


Overlocker
veterán

Nekem a nagy tesója van, 2410m-el és 4GB rammal(1db modul, könnyen bővíthetem 8GB-re!)! Nagyon bejön, az 500-as winyó se annyira lassú, de azért fog kapni egy SSD-t. WD Blue van benne de viszi a 70/70MB-t. A tápcsati helye tényleg nem a legjobb helyen van, de DVD-író kinyitása, na az elég gáz...túl kicsi lett a gomb :/ Ezt leszámítva hibátlan, jah és ne feledjük SATA3 csatoló van rajta, szóval SATA3 SSD-vel garantált az élmény :D

[ Szerkesztve ]

(#21) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Jó kis tetszt lett.Bár kicsit rövidke:R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#22) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Szerintem nem rossz kis masina, az ASUS is egy megbízható márka :R

Dave666

(#23) raus


raus
aktív tag

Tetszik az iras, gratula! Valoban sokat fejlesztettek asuseknal is.

Mert par eve egy ismerösöm szinten Asus notit vett es volt vele gond. Peldaul a zsanerok kilazultak, meg amikor lecsukta a fedelet akkor nem zart le a tolozar es elegge ropogott a müanyag mindenhol. Vegül gariztatta. De ugy latom ez mar jobb minösegü.
Jok ezek az intel procis laptopok. Nekem egy Compaq CQ60-as van amelyben AMD Turion X2 Ultra Z-80 CPU dübörög 2.1GHz-en. Vettem ala egy Logitech alatetet de meg kis radirokkal is megemeltem (Logitech Comfort Lapdesk N500) de azota szinte felforr az AMD. Csak energiatakarekos profilban hasznalhatom mert különben DivX lejatszas közben a 100 fokot nyaldossa a CPU. A kemeny felületü asztalon is ugyanez a helyzet. Teljesen elegtelen a hütese es hangos is. Most is ahogy irom ezeket a sorokat 70fokos 525MHz-en 0.8V Vcore melett es csak a Firefox megy. Erdekes hogy ugyanezen a Logitech alateten, ugyanazon feltetelek mellett egy Pentium DualCore-os Lenovo meg sem szolal es 50 fok körül mozog a CPU kiegyenliett profil mellett! Mar szetszedtem es kipucoltam, ujrakentem a CPU-t es az eszaki hidat is AS5-tel de semmi javulas. Az eszaki hid/gpu chip nem is eritkezik femesen a heat-pipe felülettel hanem csak egy tappancson(heat-pad) keresztül.
Soha többet AMD-s laptopot nem veszek. Jo lesz majd letöltögepnek az otthoni wi-fi-s halozatba :)

(#24) gabsz227


gabsz227
tag

Köszönöm a pozitív véleményeket, és remélem mindenkinek tudtam segíteni a felvetülő kérdéseire. Hamarosan bővítem majd a tesztet egy sor játék bemutatóval, de egyenlőre időhiányban sajnos nemtudtam, így akit érdekel ilyen téren is a gép teljesítménye még egy kis ideig legyen türelemmel, bár eddigi tapasztalatom azt mutatja hogy a 2007-2008-as év játékait boldogan viszi.

(#23)raus

Az AMD notiknak tényleg kritikus pontja a melegedés, de talán érdemes megnézni már majd az új Liano procikat, mert állítólag nagyon jókra sikeredtek.

(#25) DarthSun válasza gabsz227 (#24) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ez milyennek számít? Talán jó :F K52, Athlon II 2,3G, reggel kapcsoltam be, nyitva egy valag progi, lakásban eléggé nyárias a hőmérséklet, de elindítottam egy avi- t is direkt.Látszik hogy a fémházban levő WD15Ears is 39 fokos.Proci 50 körül, de ha kikapcsolom a videot 45- re visszamegy :)

[ Szerkesztve ]

A 3 test probléma nem megoldható.

(#26) Puma K válasza DarthSun (#18) üzenetére


Puma K
veterán

Nem kell google, itt a PH! ;)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) DarthSun válasza Puma K (#26) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Itt meg nem is néztem, csak a retro K6III totyikban szoktam keveregni :DDD

A 3 test probléma nem megoldható.

(#28) kerelo


kerelo
senior tag

köszi a tesztet.jó kis noti

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#29) morneo.it válasza tibz03 (#6) üzenetére


morneo.it
senior tag

Nagyszerű cikk! Ennyiért ajándék :)
Tegyük hozzá, hogy 2 év ASUS Pick&Return garancia jár mellé, ami annyit tesz, hogy ha elromlik a gép, akkor a pesti ASUS központot fel kell hívni, és az ASUS ingyen futárral hozza viszi a gépet a 2 év alatt háztól házig :R

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#30) Remus389


Remus389
veterán

ehhez mit szóltok?

[link]

[link]
fusionös :Y

sajnos a szőke baba nem tartozék, de még így is jó 70-ért, külsöleg olyan mint ez nem?

igaz atom szintű a proci

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.