Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5751) sityupityu válasza mpv (#5744) üzenetére


sityupityu
veterán

Semmilyen komoly forrás nem ír olyat, hogy egyszer is csontra le kéne meríteni. Ők sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5752) fritzke válasza Coulson (#5742) üzenetére


fritzke
csendes tag

Köszi.

neked is 7etape

Youth hides the key to salvation

(#5753) mpv válasza sityupityu (#5751) üzenetére


mpv
aktív tag

Köszi! Igazából szerintem nem is merítettem le teljesen,csak kikapcsoltam amikor 1%-ot mutatott,hogy ne merüljön le teljesen,ahogyhazaértem a munkahelyről. Megpróbáltam bekapcsolni,de azt nem akarta. Egy akku jelent meg,alatta egy lighting csatlakozó. Ahogy töltőre raktam,szinte azonnal bekapcsot. Többet nem várok ennyit s merüléssel.

[ Szerkesztve ]

(#5754) -Ben- válasza mpv (#5753) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyébként se tud teljesen lemerülni. Max. kikapcsolásig, de az nem azt jelenti, hogy teljesen le is merült.. :)

(#5755) sityupityu válasza -Ben- (#5754) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5756) cirx válasza mpv (#5753) üzenetére


cirx
senior tag

Igen igen...

S23 GREEN

(#5757) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Hamarosan kapok egy ilyen telefont. A kérdésem az lenne, hogy jó erre a telefonra az 5S üvegfóliája? Vagy rendeljek rá SE-t?

(#5758) -Ben- válasza Vitaqo (#5757) üzenetére


-Ben-
veterán

Teljesen jó.

(#5759) Vitaqo válasza -Ben- (#5758) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Köszönöm!

Amúgy mi a legfrisseb rom erre a telefonra? Idáig droidos voltam, nem használtam még almás eszközöket.

(#5760) Qukac válasza Vitaqo (#5759) üzenetére


Qukac
tag

itt iOS verziót nézz ne ROM-ot, ha valami itt frissül akkor az iOS is frissülni fog

(#5761) -secret- válasza Vitaqo (#5759) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

10.2.1

(#5762) Vitaqo válasza Qukac (#5760) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Kíváncsi vagyok a rendszerre. Amúgy offline navigáció van rajta? Sajnos a cégesen sok funkció le lesz tiltva, de remélem ettől függetlenül használható lesz.

(#5763) kutga válasza Vitaqo (#5762) üzenetére


kutga
nagyúr

Több is.

Nem rossz az IOS de droid szintű testreszabhatóságot ne várj. Személyes vélemény viszont hogy azzal szemben jóval stabilabb.

Let the Zone take me if I am.

(#5764) niof


niof
addikt

Azt meg tudja valaki mondani, miért van az, hogy az egyik hívónál ez a swipe-os hívásfogadás van, a másiknál meg ez a 2 "pöttyös"?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5765) Tibee86 válasza niof (#5764) üzenetére


Tibee86
veterán

Lezárt kijelzőnél csúszka van, aktív kijelzőnél pedig a pöttyök.

(#5766) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Nekem olyat csinál mostanában, hogy a hívás végén nem tudom letenni, mert a kezdőképernyőt (lockscreen) mutatja, és nem a telefon képernyőt. Fel kell oldanom a képernyőt ahhoz, hogy letegyem, persze akkor már jelentőségét veszti. Ez a gond egyébként a 10.2-es szoftverrel érkezett. Valaki tapasztalt hasonlót?

(#5767) kutga válasza Solar_Wind (#5766) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, bug sajnos.

Let the Zone take me if I am.

(#5768) sityupityu válasza Solar_Wind (#5766) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam még nem jelentkezett ez.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#5769) -secret- válasza Solar_Wind (#5766) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nálam is csinálja, bár i7-en.

(#5770) kutga válasza -secret- (#5769) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem SE exkluzív. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#5771) bananjoe válasza kutga (#5770) üzenetére


bananjoe
csendes tag

Nem bug, hanem feature. Ilyenkor a fent látható (beszélgetés partner neve, és hívásidő) sávra kell bökni egyet, és előjön ismét a telefon menü (ergo nem kell feloldani).

(#5772) Vitaqo válasza kutga (#5763) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nekem a droiddal az elmúlt 3 évben nem volt gond. Most egy Samsung Galaxy S5-öt nyúzok, és már 2 éve lag és hibamentes a telefon. Most viszont elgondolkodtam rajta, ha meglesz az SE, akkor megválok tőle. Bár ez attól függ, hogy mit enged telepíttetni a cég.

(#5773) cirx válasza Vitaqo (#5772) üzenetére


cirx
senior tag

Hehe. Azért majd meséld el mit tudott tiltani a cég ios-en, mert azért az apple nem az a fajta cégecske aki enged beletúrni az oprendszereibe.

S23 GREEN

(#5774) Vitaqo válasza cirx (#5773) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Utoljára Lumia 640-es készülékem volt, és a böngésző/navi/emaileken kívül semmit sem engedett használni. Remélem most másként lesz.

(#5775) -Ben- válasza Vitaqo (#5774) üzenetére


-Ben-
veterán

Meglepne, ha sok mindent le tudnának rajta tiltani. Szvsz ez nem fog nekik menni, ez nem android.

(#5776) cyberkind válasza -Ben- (#5775) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha az FBI-nak nehézségei akadtak akkor csak nem kell aggódnia. :D

Paranormal Cocktivity

(#5777) -Ben- válasza cyberkind (#5776) üzenetére


-Ben-
veterán

Ki tudja, hogy melyik cégnél dolgozik... ;]

(#5778) l.skywalker válasza cirx (#5773) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem egy földhözragadt tudomány a Device Management. Létezik rengeteg megoldás már, amit igénybe lehet venni és amivel kordában lehet tartani a vállalati eszközöket. Ez egy jól elterjedt cég most http://www.air-watch.com/solutions/, mert Adnroid, iOS és Windows10 mellett macOS-t is be lehet alá vonni, így 4 OS-en de valójában 2 féle platformon tudnak jelen lenni. És nem mellesleg a Device Management egy elég erős igénye azoknak a cégeknek, amelyek engedélyezik a BOYD-t. És igen. Le lehet vele tiltani bármit és egyáltalán nem kell beletúrni az oprendszerbe. Egyszerűen csak az eszköz felhasználói szintjéhez hozzá lehet rendelni, hogy mit indíthat el és mit nem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5779) Noxy válasza -Ben- (#5775) üzenetére


Noxy
veterán

Bocsi de a r.gazda bekapcsolja a korlátozásokat, oszt már sok minden nem is megy.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5780) -Ben- válasza Noxy (#5779) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem gondoltam, hogy iOS is ennyire könnyen lezárható úgy, hogy semmilyen módon ne tudja az ember használni azokat a funkciókat/appokat.

(#5781) Noxy válasza -Ben- (#5780) üzenetére


Noxy
veterán

Ez csak az alap.
Itt ezt még lehet tovább fokozni. iPhone Configuration Utility

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5782) cirx válasza l.skywalker (#5778) üzenetére


cirx
senior tag

És én ezt egy dfu-s restore-ral nem tudom letörölni!? Androidnál tudom, hogy van aktiváláskor egy folyamat ami lehúzza a céges profilt, de ios-nél még nem láttam! DFU mód meg boot előtti folyamat, uhhogy nem tartom valószínűnek, hogy ebbe bármilyen külsős bele tudna túrni.

S23 GREEN

(#5783) l.skywalker válasza cirx (#5782) üzenetére


l.skywalker
félisten

Biztos meg lehet kerülni. De ha a felügyeleti oldalon azt látják, hogy a telefon már nincs a hatáskörük alatt, akkor nem gondolod, hogy bekérik és megvizsgálják mi történt? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5784) cirx válasza l.skywalker (#5783) üzenetére


cirx
senior tag

Igaz! Mondjuk van olyan főnök aki szívesen fizeti a facebook és instagram adatforgalmat? Van az a helyzet amikor meg tudom érteni ezeket az intézkedéseket. Mindenesetre tetszik, hogy egy iphonet visszabutítanak egy 3210-es szintjére. :C

S23 GREEN

(#5785) niof


niof
addikt

Van olyan app ios-re, ami jailbreak nélkül tudja mutatni a saját, vagy a Google maps térképen az aktuális haladási sebességet? Droidon ilyen a Velociraptor, ilyesmit keresnék. Köszi előre is!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#5786) l.skywalker válasza cirx (#5784) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ahol már használnak Device Management Controllt, ott jellemzően nem 1-200 ember dolgozik és jellemzően nem általános üzleti, hanem egyedi szerződéseket kötnek a cégek a mobilszolgáltatókkal. A cég profiljának megfelelően állítják be az eszközök biztonsági szintjét. Valahol csak a cloud tilos, valahol más is. Kérdés, hogy ki mit nem szeretne elveszíteni. Az eszköz pedig nem 3210-es szintjén van. Mert a kolléga eléri vele mondjuk a levelezését. Egymást ingyen hívják a vállalat által fizetett VoIP szolgáltatás appján keresztül (ez főleg külföld esetében jellemző), a kollégák hozzáférnek a vállalati rendszerekhez, intranethez stb. stb. stb. Azért mert a hétköznapi ember csak 1 irányba tud gondolkozni, ha okoskészüléket lát, az nem azt jelenti, hogy az a készülék nem lehet jó esetleg munkába is. És nem mellesleg egy komolyabb cég iOS-re vagy Androidra legyártja a saját alkalmazásait is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#5787) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

SE-nél hallottatok már olyat, hogy az ujjlenyomattal való feloldás működik, miután hozzáadtam az ujjlenyomatot, majd egy óra múlva nem? Ujjlenyomat törölve, újra hozzáadva és működik, másnap ismét nem? Ismerős vadiúj SE-je ezt csinálja, és elég csalódott lett.
Nem tudom, hogy tudok-e vele valamit csinálni, vagy vigye vissza gariban. Annyit tudok hozzátenni hogy nem újként lett beállítva hanem iCloud mentés lett visszatéve, de a régi telefonja ujjlenyomat adatai nem kavarhatnak be mert az nem tudott ujjlenyomatot.

(#5788) Khelben válasza lugosi (#5787) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem is ki kellett kapcsolnom az ujjlenyomatot, mert teljesen rapszodikus, hogy mikor olvassa és mikor nem.

(#5789) lugosi válasza Khelben (#5788) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Á erről szó se lehet.
Az én 6S+-omon a bő egy év alatt mióta megvan, talán 5 alkalommal kellett ismételten beolvastatni az ujjlenyomatot, mert elsőre nem ismerte fel. Ilyet vagy ehhez hasonlót meg pláne nem tapasztaltam. Teljesen ki van zárva, hogy így "működjön". Ez akkor gari lesz, ha nem sikerül itthon megoldani. Egy restore-t megpróbálok majd.

(#5790) langas válasza nord_ (#5718) üzenetére


langas
csendes tag

Sziasztok! Tud valaki valamit mondani az #5717-es kérdésemre? A levelezés csatolmányával kapcsolatos kérdés. Előre is köszönöm!

(#5791) kutga válasza lugosi (#5789) üzenetére


kutga
nagyúr

A 6S és az SE nem ugyanazt a szenzort kapta.

Let the Zone take me if I am.

(#5792) lugosi válasza kutga (#5791) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem. De gondolom az SE szenzorán se normális, ha elfelejti az ujjlenyomatot. Az benne a furcsa, hogy a regisztrálás után 1 órát hibátlanul működik, utána teljesen elfelejti az ujjlenyomatot.

(#5793) kutga válasza lugosi (#5792) üzenetére


kutga
nagyúr

Elfelejteni nem szokta inkább csak sokadjára veszi.

Let the Zone take me if I am.

(#5794) lugosi válasza kutga (#5793) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez konkrétan szokja, sajnos.

(#5795) kutga válasza lugosi (#5794) üzenetére


kutga
nagyúr

Hmm.

Egy H+P resetet vagy gyári visszaállítást megpróbálhattok.

Let the Zone take me if I am.

(#5796) -Ben- válasza lugosi (#5792) üzenetére


-Ben-
veterán

Szerintem ez szerviz lesz. Bár az iOS10 nem a stabilitásáról híres, úgyhogy nem lehet tudni.. Restore + újként beállítás, ha csinálja így is, akkor szerviz. :)

(#5797) cirx válasza l.skywalker (#5786) üzenetére


cirx
senior tag

ezért is jó gondtalan hétköznapi embernek lenni.

S23 GREEN

(#5798) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

kutga, 7etape:

Köszi, megpróbálom. Szerintetek restore úgy legyen, hogy itunes-on keresztül, vagy csak a készülék menüjében egy gyári adatok visszaállítása?

(#5799) -Ben- válasza lugosi (#5798) üzenetére


-Ben-
veterán

Inkább iTunest használnék ilyen esetben... Itt most fontos kizárni a szoftveres hibát. :)

(#5800) lugosi válasza -Ben- (#5799) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Oké, köszi. Egyre inkább hajlok afelé, hogy ez szoftveres bug kell hogy legyen, hiszen ha nem az lenne, akkor az első egy órában miért működne problémamentesen? Láttam, hogy működik, mert segítettem beállítgatni ezt-azt, meg megmutatni, hogy az előző szifonja óta (4s) mik változtak esetleg. A működés első egy órájában nagyon ritkán, olyan esetleg volt, hogy másodikra is rá kellett tennie az ujját a touch id-re.

Csak egyben reménykedek, hogy nem lesz sipákolás, hogy elvesznek az adatok a restore miatt, mert akkor újként állítanám be neki. Bár telefonszámok már a felhőben vannak ott is, esetleg az sms-ek vesznek el, de nem hiszem hogy lenne köztük létfontosságú. Fotók meg már előtte is az icloudban voltak nála, gyakorlatilag így utólag belegondolva, nem is biztos hogy sokat nyert vele, hogy az icloud backupot tette vissza. Az mondjuk poén volt, hogy a híváslistát is visszatette (a magam részéről még sose csináltam backupvisszarakásos új telefon beállítást, én mindig újként állítottam be a sajátjaimat).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.